Keresés

Részletes keresés

kvte Creative Commons License 2002.02.28 0 0 1069
Kéktúra futás

4. nap
Jósvafő - Bánkút

A kéktúra futás negyedik napja a vártnál simábban ment. A jelzésekkel nem volt gond, a Zádorfalva utáni részt leszámítva. Kicsivel korábban, Aggteleknél kezdett el esni az eső, Zádorfalva-Gömörszőlős között mintha dézsából öntötték volna, de szerencsére Kelemér után abbamaradt. Putnokig Tóth Tibor futó kísérte Matyit, innen egyedül folytatta tovább.

Uppony környékén ismét kissé nagy sár volt, de túl lehetett élni. Kellemetlen meglepetés volt a Dédestapolcsány - Mályinka szakasz aszfaltja, illetve az itt átélt 12%-os emelkedő... Mályinkán egy kiadós kaja után jöhetett a mai nap fináléja, a Bánkútra vezető rész. Ez már meglepően könnyen, mindössze 1 óra alatt ment, összességében 1/4 4-re ért oda.

A tegnapi nappal ellentétben ma nem görcsölt be a lába, ez mindenképpen bíztató a holnapi, talán legkegyetlenebb napra nézve. Matyi hangulata is hallhatóan jobb volt, a gratulációkat nagyon köszöni.

kvte

rohamcsiga Creative Commons License 2002.02.28 0 0 1068
Teljes mertekben csatlakozom az elottem szolohoz en is nagyon szurkolok neki es sikeres teljesitest kivanok!!!
Előzmény: asciimo (1066)
Zete Creative Commons License 2002.02.28 0 0 1067
Először is sok sikert kívánok a futáshoz Matyinak! A Cserehátban azért nem olyan vészes a helyzet jelzésügyben. Tavaly ősszel bejártuk az egész szakaszt, gyalogosan, és sehol nem tévedtünk el. Igaz, futva az ember nagyobb léptékben navigál, és ebből már lehetnek komolyabb eltévedések is. Gyalog viszont, ha az ember nem rest elővenni az Atlaszt, viszonylag könnyen meg lehet találni az utat, még a kopár dombhátakon is, ahol nem sok lehetőség van jelek elhelyezésére.
Előzmény: kvte (1064)
asciimo Creative Commons License 2002.02.28 0 0 1066
Ha beszelsz Matyival, mondd meg hogy sok ismerosom es en is nagyon drukkolunk neki! Mindig amikor latom, hogy kvte hozzaszolas van, mindig izgulok, hogy nehogy azt ird, hogy valami baj van,es fel kellett adnia! Foleg a holnapi napra kell a biztatas, ugye..

asciimo

Előzmény: kvte (1064)
Cirby Creative Commons License 2002.02.27 0 0 1065
Most vettem észre, hogy a Filmmúzeumon ismét adják a Másfélmillió lépést! Hátha érdekel valakit...
kvte Creative Commons License 2002.02.27 0 0 1064
KÉKTÚRA FUTÁS

3. nap
Baktakék - Jósvafő

A futás harmadik napja meglehetősen kimerítő volt Matyi elmondása alapján. Reggel a Cserehátban indult, és ahogy sejtette, igen nagy sár volt. Nagyon sok erőt ki vett belőle a futás, de ehhez társult még a jelzések néhol szinte teljes hiánya is. A nap két nagyobb eltévedést tartalmazott, az első mindjárt Felsővadász után történt. Itt majd egy teljes óra ment el, majd 10 km plusszal növelve az amúgy sem csekély penzumot.

A Kéktúra kalauzban szereplő, és dícsért kék szalagok csak helyenként maradtak meg, általában ott, ahol amúgy is van a közelben jelzés. A teljes tájegységre vonatkoztatva meglehetősen lesújtó a jelek állapota. Rakacaszendnél ismét a blökikkel gyűlt meg a baja, de nem lett komolyabb affér. A kisebb falvakban érdekes módon általában a mai nap (szerda) volt a szünnap a kocsmákban, kissé kacifántossá téve a bélyegzéseket.

A nap legsárosabb része Irota és Rakacaszend között volt, ahol a ritka jelek mellett teljesen összedózerolt szakaszok is voltak. Bódvaszilas után igen "örült" a Szabó-pallagra vezető emelkedőnek. Derenktől Jósvafőig kísérője akadt Matyinak az Aggteleki Nemzeti Park egyik dolgozója személyében. A lelkes futót ugyan egyszer megtréfálta a helyismerete, és így sikerült egy-két újabb pluszkilométert rátenni a mai távra, de itt már legalább nem volt olyan mély sár az ösvényen. Meglehetősen fáradtan, 3-ra értek be Jósvafőre.

http://www.c3.hu/~kvte/futas/3.htm

kvte

pavarotti Creative Commons License 2002.02.26 0 0 1063
Vasárnap talán/esetleg/valószínűleg
Bakonybél-Zirc egy páran.
"Jelentkezés" a Gyertek velünk túrázni! topikban,
Részleteket majd akkor, ha jelentkezn(t)ek..:)
P.
kvte Creative Commons License 2002.02.26 0 0 1062
A második napon Matyi befejezte a zempléni részt, és belekeztdett a Cserehátba. Reggel a Zsidó-réttől 2 órán át szakadt a hó, egészen Regécig. Onnantól köd volt jó darabon, csak a változatosság kedvéért... Eszkálán szépen felújították az erdészházat, bár a bélyegzőpárna ott maradt a nagy rohanásban. Istvánkúton ezért csak igazoló fotó készült.

Mogyoróska előtt a Boldogkőváraljai-patak medrénél viszonylag nem volt vészes a szakasz, de ezt csak viszonylagosan kell érteni. Innen sziklás rész már nem volt, csak sáros, vagy aszfalt. Negyed háromra értek célba, az éjszakát Baktakék és Abaújszolnok közötti erdészházban töltik.

Matyi már előre nagy szívásnak tatja a holnapot, a hatalmas sár miatt.

KVTE

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.02.26 0 0 1061
:-))
Előzmény: kvte (1058)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.02.26 0 0 1060
Amikor először olvastam a mostani futás időpontjáról, kicsit meglepődtem.
Februárban?
És ha tökig érő hó lesz?
Nos, 10 cm hó még nem veszélyes, de egy nagyobb mennyiség könnyen felboríthatja a bátor vállalkozó utitervét.
Mindenesetre drukkolok neki.
Előzmény: kvte (1053)
larzen Creative Commons License 2002.02.26 0 0 1059
hehe. Írtam, hogy nem kaptam meg a leveled, 9:50-kor.
12:47-kor kaptam tőled egy levelet, amit 9:50-kor adtál fel, igaz 2001. május 26-án, azaz a Kinizsi napján.
Utána nem sokkal megkaptam a másodikat is. :)
Előzmény: kvte (1058)
kvte Creative Commons License 2002.02.26 0 0 1058
Kezdek aggódni, mert nem jött meg. :-(

Lehet hogy terhes vagy? Nem szabad ilyen felelőtlenül belerohanni az éjszakába... ;-)

Előreláthatólag szombaton megyünk haveromékkal, és leszedjük az addigi képeket a kéktúra futásról.

kvte

Előzmény: larzen (1057)
larzen Creative Commons License 2002.02.26 0 0 1057
Kezdek aggódni, mert nem jött meg. :-(
Előzmény: kvte (1056)
kvte Creative Commons License 2002.02.25 0 0 1056
Mél ment, telefonszámmal.

Kvte

Előzmény: larzen (1055)
larzen Creative Commons License 2002.02.25 0 0 1055
Matyi március 4-5-én ér Bp. közelébe. Arra gondoltam, hogy talán kísérhetnénk egy darabon?
Lesz erre lehetőség?
Ahogy nézem, a tempója nem olyan gyors, hogy ne tudnánk pár óráig kísérni.
kvte Creative Commons License 2002.02.25 0 0 1054
Ha minden összejön, akkor estefelé hívom fel őket, hogy mi volt aznap. Amennyiben van erőm, még akkor bepötyögöm minimun ide a topikba, ha még több erőm van (- és a Nőmet sem kell moziba vinnem ;-) , akkor az előzetes weblap is lehet hogy belefér. Minden esetre Matyi is készít esténként egy kis leírást. Ezeket majd utólag tesszük közzé, mivel nem sikerült notebookot szerválnunk.

Kvte

kvte Creative Commons License 2002.02.25 0 0 1053
Kéktúra futás:

Matyi ma reggel 1/2 7-kor indult Hollóházáról, még csillagos égbolt alatt, mínusz 7 fokban készült az első fotó a Kéktúra-emlékműnél. Nagy-Milicen 10 cm hó volt. Szerencsére a tájékozódással nem volt gondja, mert a zempléni szakasz egy részét egy hete lefutotta. Füzér, majd Füzérkomlós jött, itte gy blökivek került közeli ismeretségbe - akaratán kívül...

A volt Hegyközi kisvasút nyomvonalán rengeteg tüskét és bogáncsot szedett össze. Nagybózsván összetalálkozott azzal a polgármesterrel, aki 10 éve is szállást nyújtott a Kéktúrán a csoportunknak. Vágáshután rövid kaja, majd végül 3 körül ért Makkoshotykára, az első nap céljába.

Amikor beszéltem a kísérővel, akkor éppen szunyált. Kissé hideg volt ma, és erősen fújt a szél. Reggel jobb volt az út, mert fagyott volt minden, délutánra ez egy kicsit váktozott a melegedés miatt.

KVTE

asciimo Creative Commons License 2002.02.25 0 0 1052
KVTE!

Mi ujsag van Szarvas Matyival? Drukkolok neki, es azt irtad, hogy 02.25-en indul. elindult?
A kektura-futas honlapjan nem lattam rola infot.

Előzmény: kvte (1034)
háti Creative Commons License 2002.02.24 0 0 1051
Sziasztok!
Február 25-től a Filmmúzeum csatornán újból vetítik a " Másfél millió lépés Magyarországon"-t.
Mindennap 12 ó 45-kor kezdődik. Jó szórakozást!
h-alga Creative Commons License 2002.02.21 0 0 1050
Sziasztok! Hajrá Kéktúrások!
Hajdan szóltam egyet (101.hsz), de aztán elkallódtam. Most egy-két helyen beleolvasgattam a topikba. Mi egy cimbivel egyhuzamban mentünk hajdan végig. Most az írási ihletet a szállásos hozzászólások adták.
Mi nem szervezkedtünk, vittük a sátrat, majd mindig estig mentünk, a közeledtével kerestük az alkalmas hálóhelyet. Nem mindig vertünk sátrat, aludtunk kilátóban (Badacsony), geodéziai mérőtoronyban (Naszály), szabad ég alatt erdőben, pajtában szénán, és a többi.
Valakinek volt megjegyzése az éjszakai zajokról. Vannak. Néha idegesítőek. Pont a pajtában ébredtem éjszaka, és hallom, hogy valami motoszkál a széna alatt. Valszeg egér lehetett, de természetesen az jutott eszembe, hogy vidéki rokonoktól többször hallottam, hogy a kígyók is szeretnek oda bújni. Igazán még a kutyáktól (kóbor) és rókáktól (veszett) tartottunk, cimbim mindig kést tett maga mellé iccakára. De a legnagyobb éjszakai zavart az okozta, mikor a barátom hasmenés miatt tucatszor mászott ki a sátorból egy éjjel.
Szóval mi vadkempingeztünk. Egyelőre ennyi.
HAlga
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1049
A S+ ezen a folton vág át és megy fel a Sokoróba, Sokorópátka felé.)[...] A Köris-hegyről Pápateszérig vezető út pedig igazi különlegesség, amit mindenkinek ajánlok figyelmébe.

Ez a jelzés nekem nagyon tetszik. Indul a Kőris-hegyről és Bakonyszentlászló a vége, de közben kimegy a Bakonyból, tesz egy hurkot Nagydém, Sokorópátka, Gic felé. Így tehát a Sokoró egyik meghatározó, bár kritikán aluli minőségben jelzett útja is. Én is azt mondom; érdemes kipróbálni! Nekem különösen a Nagydémtől délnyugat felé eső és a Gictől északra eső egyenes szakaszok tetszettek. Tévedés ne essék; nem szép, de a túra hangulata miatt nagyon jól belém vésődött.

Előzmény: burnie (1046)
Zete Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1048
A Kab-hegynél az is jó megoldás, ha a bélyegzős épületnél egyenesen elindul az ember lefelé a nyiladékon a villanyvezeték alatt. Ez levisz egy dózerútra, amin jobbra fordulva kell haladni addig, míg el nem ér az Úrkútra vezető ösvényig. A műúton is van egy jel, ha jól emlékszem, ami a letérést jelzi. Tavaly jártam erre a másik irányból, nagyjából a jelzésváltás időszakában. A dózerúttól felfelé nem is találtam meg az utat, így a már említett nyiladékon mentem fel a hegyre.
Nagyvázsonyból indulva szép fotókat lehet készíteni a Kab-hegyről.
Egyébként jó kis szakasz ez, csak elég sok benne az aszfalt.
Jó utat.
Előzmény: ATW (1041)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1047
Bakonybéllel kapcsolatban:

Mindenkit óva intek a TAMÁS PANZIÓ-tól! Ugyanis telefonon ide foglaltam szállást, de megérkezésünkkor egyszerűen letagadták, vagy valószínűleg fel sem írták amikor foglaltam. Olyan apróságot nem is említek, hogy az étteremben a bort kibontva hozták és meleg volt, mint a lóhugy.
Az Aliz panziót (ahová át kellet battyognunk) sem javaslom, mert a 2500 Ft-os szállásdíj ellenére este melegvíz nem volt, reggel pedig fűtés.

Előzmény: burnie (1046)
burnie Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1046
A hétvégén a Bakony északi részén tettünk egy két napos túrát. Habár a kéket csak nagyon rövid szakaszon érintettük, azért lehet, hogy valakit így is érdekel.
Első nap vonattal illetve egy elképesztően zsúfolt busszal levergődtünk Szentgálra. Innen a piros jelzésen indultunk el a Cinca patak partján Bánd irányába. Útközben megtekintettük Kő-lyuk barlang vas ajtóval lezárt bejáratát. Szerettünk volna a -térképen jelzett módon- a Miklós-Pál-hegyre is felmászni, de sajnos hiába meresztgettük a szemünket, nem sikerült elcsípnünk a felvezető utat. Így továbbtra is a patak partján haladva elértük a P+-et, amin bementünk Bándra. Itt a volt vizi malom és az Essegvár romjai érdekesek. Innen Herendre aszfalton visz a jelzés. A herendi vasútállomáson elköltött ebéd után a S, S+, P jelzésen mentünk tovább egészen az Augusztin tanyáig. Innen a P-en vitt az út egy szép völgyben. Az örömünket némileg rontotta, hogy elöttünk egy csapat motoros fűrésszel örjöngő favágó járhatott erre, mert össze-vissza döntögetett fák henteregtek az úton keresztben, és ez a sárral keverve, nagyon megnehezítette az előrejutást. Végül az erdőgazdasági útra kiérve már hamar bejutottunk Bakonybélbe, éppen sötétedésre.
Vasárnap reggel a zöldön indultunk el a Köris-hegy irányába (itt egy rövid szakaszon a OKT-val együtt mentünk), majd áttértünk a KW-ra. Itt nem árt figyelni, mert a favágók a hegyoldal teljes lecsupaszításán dolgoznak, így az első jellel a Kőris-hegyre felvivő aszfalt úton találkoztunk. A jelzés a Márvány völgyben - a térképpel ellentétben- nem az erdőben, hanem az aszfalton vezet. Erről letérve egy ultra-brutális emelkedő következett egészen a csúcsig. Félúton az Ördöglik-barlang megtekintése ürügyén pihenhettünk egy kicsit. Ez egyébént egy kürtő, aminek az aljára fenntről nem lehet lelátni. Közvetlen mögötte van a régi márványbánya, az elötte lévő platz-ról pedig szép kilátás nyílik a szemközti hegyekre. A Köris-hegyen jól használható OKT pecsét van elhelyezve a katonai torony kerítésére (hogy a topic eredeti témájához is kapcsolodjak).
Innen a S+-en indultunk lefelé. A jelzések osztályon felüliek voltak egészen addig, amíg a P-sal egy nyomon haladtunk, az elágazást jelölő nyíl is szuper volt, de rögtön utána 1 km jel-szünet következett, és késöbb is "ritkás, de legalább kopott" volt a felfestés. A gyönyörű szép Bécsi-árkon -egyébként- jelzés nélkül is végig lehet menni, teljesen egyértelmű az út. A völgyből kiérve a táj jellege teljesen megváltozik : az alapvetően sík vidék homokos talaján, fenyőerdők, akácosok és mezők váltakoznak. Olyasmi, mint a Gödöllői-dombság déli része, vagy az Alföld egyes erdős részei. Nagyon klassz. A Fenyőfő felé vezető S elágazása után néhány km-mel a jelzés lemegy a térképről. (Itt a Bakony-észak illetve a Sokoró térkép között egy kb. 10 km-es fehér folt van, ideesik Pápateszér is. A S+ ezen a folton vág át és megy fel a Sokoróba, Sokorópátka felé.) A régi kopott jelzések és némi fantázia segítségével, gond nélkül megérkeztünk Pápateszér vá-ra, ahonnan röpke 3,5 óra alatt hazavonatoztunk Bp-re.
Az egész túra nagyon jól sikerült, különösen a második nap volt nagyon szép. A Köris-hegyről Pápateszérig vezető út pedig igazi különlegesség, amit mindenkinek ajánlok figyelmébe.
Güsziológus Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1045
Ezzel a szakasszal nem lesz probléma. Jó az atlasz leírása. Három sáros szakasszal azonban számolj!
Úrkút után egy merdek, nedves, északi völgy, Városlőd után két patakparti szakasz. (Ld. még Pavarotti 969-es hozzászólását.)
Ja és a Kab-hegyi elterelésnél figyelni kell! (Az atlaszban már az új út szerepel.) Az országútról lekanyarodás jól van jelezve, de miután elérted a sóderes utat és balra kanyarodtál, úgy ahogy a térkép jelzi, akkor ne nagyon keseredj el, mert jelzés az nincs (tán kettő, de az is messze az úttól). Menni kell, addig, amig egy táblát nem találsz. Itt keresztezte a régi kék a sóderes utat. Jelezve van a K+, de a kék sáv jobbra kanyarodását (a régi vasút töltésére) ki kell találni, az első jelzés ui. nem látszik. Jó 10 méter után már lesznek jelzések. A töltés végén meredeken kell lemászni, sáros időben kell egy kis segítság (bot).
A Kőris hegy lefelé meredek!!!
Borzavár előtt figyelni kell, a templomot jobbról kell kerülni, úgy ahogy az az atlaszban van, jelzést én nem találtam.
Borzavár elhagyását követően figyelni kell, mert az atlaszban leírt jelzések szemmagasság fölött vannak!!! Ha felkapaszkodtál a gerincre, akkor már csak menni kell, két "domb" van Zircig! A dombok közötti völgyben sár, sár és sár.
A pecsétek rendben vannak, a hegyen két kutya őrzi a dobozt és benne a jó minőségű pecsétet.
Borzavár előtt van egy Szépalma nevű szálló, mely üzemel.
Bakonybél csodás.
Jó utat!
ATW Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1044
Szuper, hogy ilyen készségek fejlesztésére is jó a kéktúra... :-))))) !!!!
Le a MÁV-val!

ui.: kösz az infókat

ÜDv

Alan

Előzmény: ktaxxyxx (1042)
pavarotti Creative Commons License 2002.02.18 0 0 1043
Szia:)
Előzmény: Güsziológus (1040)
ktaxxyxx Creative Commons License 2002.02.18 0 0 1042
Kőris-hegyen, az adó kerítésén októberben megvolt a bélyegző. A Borzavár közepén, a buszmegállónál fekvő kocsma nyitva tartása jelentősen javult, már délelőtt is nyitva van (régen 15h-kor nyitott csak!). Zircen a vasúton a férfi pénztáros nem akart bélyegzést adni 1 évvel ezelőtt! (Ha neked sem akar, cselezd ki! Ha onnan utazol el vonattal, akkor oda, ahova utaznál, ha nem utaznál amúgy, akkor egy 10 km-es, k e l e t b é l y e g z é s n é l k ü l i menetjegyet kérj! Ha odaadta, és kifizetted, dugd vissza az orra alá, hogy most kívánsz utazni. Így kénytelen lesz a jegyet az állomás dátumos bélyegzőjével érvényesíteni! A jegyet aztán ragaszd be a Kéktúra-füzetbe!)
ATW Creative Commons License 2002.02.18 0 0 1041
Üdv,

Márciusra tervezzük a Nagyvázsony-Zirc szakaszt.
Volt arra mostanában valaki?
Kell-e valamire figyelni (jelzés-kavarások, pecsétek stb.)
Most fogom élesben tesztelni a Kék-túra atlaszt!!!

ÜDv
Alan The Wild

Güsziológus Creative Commons License 2002.02.18 0 0 1040
Üdv. mindenkinek!

Szeretném pontosítani bami megállapítását.
A kocsma nem zárt be, csak délelőtt nincs nyitva.
Állítólag 15 éve van így.
Bélyegző is van benne.
Kevély-nyereg vonatkozásában meg tudom erősíteni, hogy van fémbélyegző, de nem a romtól délre lévő fán, hanem az északi oldalon, mikor már indulnánk lefelé. Szép zöld színű és komoly acélláncon van. Talán ezt nem fogják levágni.
A szurdok járható, egy híd ketté van törve, de nincs annyi víz, hogy nem lehetne a sziklákon átugrálva leküzdeni az akadályt.

Előzmény: bami (1008)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!