Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3380
Kiraly!
Errol en nem tudtam de nagyon orulok neki!
Előzmény: nagypapi (3378)
Krysia Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3379
Mivel ez a topik kimondottan OKT-s eszmecserének indult, én szívesen látnám ezt a címet: Országos Kéktúra és más jelvényszerző túramozgalmak.

Szeretem kézbevenni az OKT-s igazolófüzetet, mert ott mind a három variáció olvasható:
- címlapon a jelvényben: Országos Kék-túra
- címlapon a címsorban: Kéktúra
- füzetet lapozgatva és pecséteket nézegetve sok helyen: kék túra

Az MTSZ következetessége :o))))).

nagypapi Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3378
Talán már szó volt róla régebben: kektura.lap.hu
Sok-sok infó összegyűjtve a túráról.

A jelvényszerző túrákról viszont tényleg ebben a fórumban lehet megtudni a legtöbbet, az MTSZ-es honlapon levő oldalt ki tudja mióta nem frissítették. :-((

Mi újság larzen Szt. Imre túrájáról?? Van már időpont?

Güsziológus Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3377
A DDP-ről már túrabeszámolóim közzététele előtt is volt eszmecsere. Többek között ez is motivált, hisz akkor még az RP-DDK tervezésének szakaszában voltam.
Engem nem zavart, hogy más túrák is bekerülnek, hisz az OKT-val kapcsolatos információcsere egy részét az akkortájt megjelenő atlasz nagymértékben feleslegessé tette. A logisztika tervezésének szempontjából azonban nagyon hasznos információforrásnak tartom a topicot. Különösen fontosak a beszámolók, hisz nem vagyunk egyformák, mindenki mást vesz észre.

Nem elhanyagolható tény, hogy van OKT-s fórum is, melynek elérhetősége a ttt honlapon keresztül biztosított.

A jelvényszerző túramozgalmakat sem tartom kakukktojásnak. Hozzásegít ahhoz, hogy kicsit körültekintőbb tervezéssel "többet" hozhassunk ki a túrából.

Végül fontosnak tartom megjegyezni, hogy az OKT egyik célja a jelvényszerzés és kétségtelen tény az is, hogy mozgalom. Én sem vagyok mai csirke, de engem nem zavar, hogy volt munkásmozgalom. Volt időszak, amikor egyletek alakultak, és mint tudjuk, volt közöttük egy híres egylet, mely a gittrágásra szakosodott. Mostanában körök alakulnak.
A világ változik, de nem csak az UNICUM a biztos. Amíg szabadon vándorolhatunk, ismerkedhetünk kis hazánk tájaival, addig jó. Ha megtaláljuk egymást a fórumon kersztül, akkor jobb. Irány tehát a természet!
Egy jó túra után kit érdekel, hogy mi az aktuális neve a topicnak! A kedvencekben különben is megmaradt az eredeti.


Előzmény: asciimo (3359)
ssimi Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3376
Nagyobb újságárusoknál. Én a CORÁ-ban vettem.
Előzmény: Jesper Olsen (3371)
Múzsla Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3375
Zete!
Levél (nem elektronikus) elindult.
Előzmény: Zete (3370)
Váci Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3374
Sziasztok!

Szerintem is maradjon a cimben a Kéktúra, legfeljebb egészüljön ki.
De most rohanok az újságoshoz...

h-alga Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3373
Fogalmaztam válaszokat, de már nincs kedvem írogatni.
Szvsz kell a "Kéktúra" a címbe. Uff! =:o)
nagypapi Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3372
Én tegnap reggel vettem a Ferenciek terei aluljáróban. Valószínűleg a nagyobb újságárusoknál lehet kapni. Ára ugyanannyi, mint a TM. Szvsz a "régi" TM folytatása akar lenni.
A főszerkesztő köszöntőjében említést tesz a TM-ről is, kicsit más stílusban, mint az új TM új főszerkesztője... Érdemes összehasonlítani!

A topik címének megváltoztatásával részben egyetértek, de a topiknyitót mindenképpen illett volna megvárni. A "kéktúra és egyéb jelvényszerző túrák" (vagy vmi hasonló) szerintem jobb lett volna.

Előzmény: Jesper Olsen (3371)
Jesper Olsen Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3371
Hol lehet kapni ezt az újságot? (Magyar Turista)
Előzmény: ssimi (3360)
Zete Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3370
Hát, eléggé világos a különbség: jelvényszerző túramozgalmat akkor és olyan beosztásban teljesítesz, ahogy csak akarod. A teljesítménytúra kötött, nem lehet pl. januárban a Mátrabércet hivatalosan teljesíteni - bár, bizonyos esetekben a rendezői bejárást is elfogadják, de ez csak azokat érinti, akik a ttúrázást is versenyként űzik és a bajnoksákban indulnak.

Szvsz nagyon jó, ha idetévednek a kezdő fórumos ttúrzók is, hátha megjön a kedvük a jelvényszerző mozgalmakhoz is. Csak a javukra válna :)

Előzmény: h-alga (3365)
asciimo Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3369
De, jogos. Ezert is tamogatom a "kektura - jelvenyszerzo turak" cimet.
CSak larzen kicsit gyorsabban intezkedett, mint kellett volna...
Előzmény: h-alga (3368)
h-alga Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3368
Oké. A második felvetés nem jogos? (Oszt lehet majd őket terelgetni a másik topikba.)
Előzmény: asciimo (3366)
Tibet Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3367
Megcsinálhatod 1 nap alatt, 1 év alatt stb. és egyszerre mehetsz 5km-t vagy 100km-t. Egy szóval MÁS.
Előzmény: h-alga (3365)
asciimo Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3366
egy jelvenyszerzo tura nem jelvenyszerzo teljesitmenytura. Magyaran NINCS szintido!
Előzmény: h-alga (3365)
h-alga Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3365
Kérdések:
Egy jelvényszerző túra miben különbözik egy jelvénnyel díjazott teljesítménytúrától?
Ez a cím nem csalja ide a még nem tájékozott kezdő fórumos teljesítménytúrázokat?
h-alga Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3364
Természetesen lehetne két külön topik, ahogy a TT külön van a K100-tól, de ezt már nehéz dolog lenne különszedni. Akkor már inkább kombináljuk a címet, mert ahogy jeleztem, enélkül biztos születne OKT topik.
Előzmény: Franken (3355)
Tibet Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3363
Uh, csak nem fog esni ennyire augusztusban. Vagy kétéltű biciklivel kell elindulni? Hm.
Előzmény: kvte (3353)
Tibet Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3362
Kicsit meglepődtem, mert nem emlékeztem, hogy beállítottam ezt a címet...
Nekem tetszik, legalább nem kell gondolkodnom, hogy (ha majd lesz több időm) hová írjam a Zempléni túrámat, ami Kék is volt meg 700-as csúcsok is.
Tibet
h-alga Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3361
Én sem örülök ennek a változásnak.
Figyeljétek meg, előbb-utóbb valaki nyitni fog egy kék-túrás topikot.
Mert hiába keres rá, nem fogja találni.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (3342)
ssimi Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3360
Sziasztok!
Legtöbbször csak olvasgatom ezt a topikot, de néhányszor már írtam is bele.
Szerintem a legjobb cím a "Kéktúrák és más jelvényszerző túrák" lenne, de a lényeg az, hogy a Kéktúra benne legyen, és - mivel más ilyen fórum nincs - kombinálni kellene a többi jelvényszerzővel.

Más.
A napokban kezembe akadt egy újság, melynek címe: Magyar Turista. Első évfolyam, első szám. Főszerkesztője a Turista Magazin korábbi frontembere, Speidl Zoltán. Érdemes megvenni.

Üdv
ssimi

asciimo Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3359
"Kéktúra a topic, akkor nem szólok "

lapozz viszza, es nezd meg mennyi kekturas, es mennyi egyeb info volt itt. Amikor senki nem kekezett, csak Guszi nyomta a DDP-t, akkor csak DDP-rol volt szo. es senki sem panaszkodott!

Előzmény: Franken (3355)
Baggins77 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3358
SK és asciimo véleményét osztom.
Zete Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3357
Na, szépen jártam: belépek s nem látom kedvenc topikom címét a listán! De az új cím egyáltalán nincs ellenemre, felőlem maradhat.

Franken!
Ha beleolvastál volna kicsit a korábbai hozzászólásokba, láthattad volna, hogy a Kéktúra név ellenére nyugodtan lehetett ide írni bármilyen hazai jelvényszerző túramozgalomrról. Senkit nem zavartak ezek - többször letárgyalt téma (volt) ez.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3356
Ezért mondtam, hogy jó lenne a Pavi-féle kombináció, így egyesítve lenne a két megoldás előnye, és rákeresni is könnyebb.
Előzmény: Franken (3355)
Franken Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3355
Végre.

Tehát, akkor hamarosan jelentkezem néhány új túramozgalommal, hogy innen is kivegyem a részem. Jelenleg az igazolófüzet szerkesztés alatt, megpróbálom olyan ócskára kihozni, mint az Andezit 30-é, csak kevesebb helyesírási hibával.

SK!

Lehet, hogy többen buknak a Kéktúra nevére, de számomra ez többet mondd. És ha Kéktúra a topic, akkor nem szólok bele a Vulkántúrával vagy a Mecseki Barangolások Háztól Házig mozgalomba.

Múzsla Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3354
Köszi kvte!

Lükepék, Larzen!
Vízibicikli is szóba jöhet nyáron?

Előzmény: kvte (3353)
kvte Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3353
Az Alföldi Kéktúra egyik szakaszát (Mindszent - Ópusztaszer) lehet hogy pár év múlva úszva is lehet teljesíteni, egy nagyobb árhullám után...

KATT!

kvte

asciimo Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3352
Hat amint szoba kerult a cimmodositas, en olyasmire gondoltam, hogy inkabb egeszitsuk ki a cimet. Valahogy:
"Kektura / Jelvenyszerzo turamozgalmak"

Vagy mozgalom nelkul

"Kektura- Jelvenyszerzo turak"

De a Kektura maradjon benne, SZVSZ.

pavarotti Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3351
Esetleg: nagy kék KÖR és egyéb MOZGALMAK...:))
---------//Na jó, befogom, nem akarom mindenáron elhumorizálni a topikcím témát//
Előzmény: Köt-Köt-Kötöde (3350)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!