Keresés

Részletes keresés

mj620di Creative Commons License 2008.07.24 0 0 232
Ez fura hogy meg bümtették!Max azért ha nem volt a tulajtól engedélye vagy v.régészetri lelő hely!
Előzmény: Samyr (231)
Samyr Creative Commons License 2008.07.19 0 0 231

 "szemben például az éjjellátó távcsővel, ami fegyvernek minősül."

Nem igaz. Az éjellátó távcsö nem, csak az éjjellátó fegyverirányzék, és az is csak közbiztonságra veszélyes eszköz.

"Sietni kell, kapkodni, nehogy valaki meglásson, a tevékenység ugyanis tiltott."

Nem igaz. Csak védett lelöhelyen tilos!

 "A hatóságilag tiltott tevékenységet folytató fémkeresők."

 Mint fent...

"A régészek pontosan tudják, hol mit rejt a föld,..."

A tizedét sem...

"Perémi Ágota egyébként a tiltás helyett a szabályozás híve lenne."

Végre valami pozitív...

"A fémkeresősök, megfelelő engedélyek birtokában..."

Ebböl megint az állampolgárok megsarcolása lesz...

"...a talált leleteket természetesen le kellene adniuk egy pontos, szakszerű dokumentációval, melynek elkészítésére a régészek megtanítanák őket."

 Node esetleg a kötelezettségek mellé járnának kedvezmények is?

" idézi a rendeleteket, melyekben kifejezetten tiltják a régészeti leletek eltulajdonítását,..."

Tudtommal mást sem szabad eltulajdonítani...

"A fémkereső műszer tulajdonlása nem tilos, de a használata engedélyhez kötött. Még akkor is, ha a használó egy darab fémet sem szed ki a földből! A műszer engedély nélküli használatáért 100 ezer forintig terjedő pénzbírság, valamint örökségvédelmi bírság szabható ki,"

Védett lelöhelyen igen. Amugy meg nem...

" A tiltott tevékenységnek egyébként teljesen legális és mindenki számára elérhető internetes hozzáférése van. (Magyarul is!) "

Na, meg is jöttünk...

 

Javítsatok ki, ha tévedtem valamiben...

Samyr Creative Commons License 2008.07.19 0 0 230

 Ezek szerint teljesen jogtalanul, mivel a talált cucc leadására 8 nap áll rendelkezésére.

Ha akkor találta, nem vonható felelösségre!

Hacsak nem védett lelöhelyen járt éppen...

Előzmény: Endre88 (229)
Endre88 Creative Commons License 2008.07.19 0 0 229
Hát ez tényleg a fémkeresősők lejáratását szolgálja.Én úgyan nem vagyok keresős,de egyik ismerősőmet nemrég elkapták egy szántásban 3db teljesen kopott római pénzzel a zsebében és mivel az első ügye volt és öt gyereket kell eltartania,így 50000ft pénzbírsággal büntették.Bűncselekmény elkövetése miatt emeltek vádat ellene,amit az ügyész később szabálysértésre módosított.
Samyr Creative Commons License 2008.06.28 0 0 228

 http://www.naplo-online.hu/hetvege/20070331_a_tiltott_kincsvadaszat

 

 Kedves Dallos Zsuzsa!

Ha egyszer indíttatást érez, hogy írjon a témában egy realisztikus, csúsztatásoktol mentes, a jogszabályokat nem féremagyarázó, a fémkeresös társadalmat kevésbé mocskoló cikket is, kérem keressen meg.

 rashid@mailbox.hu

 

 Köszönöm.

mj620di Creative Commons License 2008.06.13 0 0 227
1 hüvi!
Drót stb))
Hát ja jó lenne mert akkor mehetnénk eggyütt is!Meg + egy talajradar!))
Előzmény: Skuy (226)
Skuy Creative Commons License 2008.06.10 0 0 226

Semmi??még vas szögek se??:-((

Hát..totál kiszámithatatlan minden..

Én pl.hugom veteményesébe találtam kis érmét..szoval bárhol lehet..

amit nagyon jó lenne még találni..az a vasmeteorit..na annak igencsak nagy a piaci értéke..!!Van aki kimondottan erre utazik!Detector pedig simán megtalálja!

 

most szervezünk egy jó kis expediciot egy II.vhb.s helyre..:-)közelebb lennél tök jó lenne ha csatlakoznál:-)

kivi leszek,mit fogunk találni!

Egy lezuhant gép után nyomoznánk..meg kaptunk egy infot,hogy az egyik kertben van elásva talán valami érdekes..Tulaj szolt,hogy igazán megnézhetnénk mi az igazság..neki viszont nincs kedve ásogatni,de ha utánnajárnánk,annak őrülne!:-)

Szoval egy kis érdekesség lesz a nyárra!!

Bár ásogathatunk,mert alapból semmit nem lát a müszer..de azt mondja vagy 2m mélyen van...mondjuk igy érthető miért nem lát semmit az MD-m:-))Egy kis testedzés meg elmegy jó társaságba:-)

Előzmény: mj620di (225)
mj620di Creative Commons License 2008.06.10 0 0 225
Ma voltam de semmi!Kb 1.5 órát voltam de lakott területektől messze!Közelebb jobban jöhetnek az érmék?
Otm Shank Creative Commons License 2008.06.09 0 0 224
áááá a grafitot felejtsétek is el :S
nem tudom h esetleg puhább grafittal v vmi spécibbel kellene e próbálkozni, de sztem felejtős.
csipeszre rátettem egy 9mm-es hüvelyt egyből beindult a pezsi :)
de nem lett meg a várt eredmény :(
szerencsétlenűl járt (vmi vegyszerrel találkozott, és fehér kicsapódásos llett) 2 filléressel próbákoztam, aminek a címeres oldala felismerhetetlen.
Fél óra után a hüvelyen gyönyörű ciánszín patina keletkezett, az érme meg megfeketedett :S
Kicseréletm--> erre meg a 9mm-es lett sötét szörke, az érme meg visszaállt az eredeti állapotába
most az olivás áztatással próbálkozom hátha legalább azt a trutyit eltudom tűntetni róla, érmének meg már úgy is mind1 gyakorlásra jó. De azért örűlnék ha megtudhatnám a verés időpontját.
Legközelebb meg majd kipróbálom a konyhasós elektrolízist és megírom azt is
Előzmény: Skuy (221)
mj620di Creative Commons License 2008.06.09 0 0 223
Hát igen alig vártam Január óta a nyarat de ha tudtamvolna akkor kihasználtam volna jobban azt az időszakot!Erre nem gondoltam!Azt hittem mindig szezon van!Jó lenne ha közelebb laknánk!Holnap be próbálkozom!
Előzmény: Skuy (220)
mj620di Creative Commons License 2008.06.09 0 0 222
380v??:-DD
Előzmény: Skuy (221)
Skuy Creative Commons License 2008.06.09 0 0 221

elektrolizisbe most szereztem egy 36V-os adaptert:-)

Most egy 12V-os van..De még tesztelés alatt..

eléggé lassu folyamat..nem tudom másnak mennyire megy-De sztem ez nem olyan egyszerü mint leirták sajnos:-(

Egyszerüen a csatlakozokat megeszi az elektrolizis..

multkor egy fémkiskanállal probáltam...Hááát..simán megette a kanalat totál a folyamat..

Mondjuk,egy felismerhetetlen probadarabból-egész jó eredményt hozott ki..

DE többet vártam töle..

Talán most nagyobb Voltnál jobb lesz a szerkezet:-)

Előzmény: mj620di (219)
Skuy Creative Commons License 2008.06.09 0 0 220

Hát igen...hihetetlen mennyire szezonális az a fémkeresös hobbi:-(

itt a nyár-amikor idö is lenne keresőzni..erre totál semmi hely sincs ahova lehetne menni..

Én probáltam füben...Hát fél ora után f..om is tele volt az egészzel:-(gyalásoval kinszenvedés:-(ráadásul egy szögért....???:-(

sztem.ilyenkor vizben a z egyedüli hely,ahol lehetne menni...

Sajnos nekem sincs társaságom...kár hogy nem lakunk közelebb..eggyütt jól ellennénk keresőzéssel:-)Még füben is...

De igy...gááááááááááz:-(

másik forumon már irtam párat vizi.be:-)

Előzmény: mj620di (219)
mj620di Creative Commons License 2008.06.09 0 0 219
Hát ez nekem is eszembe volt de hová menjen máshová az ember?,,Tiszta depi vagyok mingyá öngyi leszek!"
:-DD
Valahová már ki kéne menni!Te egyedül jársz?Én utálok egyedül menni de nincs más választásom!Biztos lenne jelentkező dögivel de a lelkes kolbászok sem jók!A keresős haverom meg ritkán ér rá!Már töltöm az elemeket holnapra:-DD !
De lövésem sincs hová kéne menni!Így meg nehéz elindulni!A kapuban jobra vagy balra?))
Multkor is elindultam és kb30 km földutas kocsikázás után egy 2m mély és 40 cm es és kb 5 km hosszú közmű gödörben kötöttem ki!)De az már sztem tárgytalan!
Elektrolízissel mi ujság?
A fémkeresőn asszem van olyan topic!
Előzmény: Skuy (218)
Skuy Creative Commons License 2008.06.09 0 0 218
Háááát...Jártál te már olyan kukoricásba??:-)Hát azért mifelénk Eléggé lapjával lehet max.közlekedni,olyan sürüek a sorok..
Na és lengetni???..na meg utánna ásozni kicsit..
Sztem baromira körülményes!..

Előzmény: mj620di (217)
mj620di Creative Commons License 2008.06.08 0 0 217
Tényleg ha meg nő a kukorica akkor abba lehet be lehetne menni!Legalább nem látnak!Csak kérdés be fér e az ember a sorok közé!
Előzmény: Skuy (216)
Skuy Creative Commons License 2008.06.08 0 0 216

Én is azon mérgelödök..hogy egyszerüen sehova nem lehet menni...:-(

Max nagyszüleim baromfiudvarjába:-))Bár ott legalább annyi elönye van-hogy a baromfik dijjaznák,hogy ásozik az ember...oszt fötörnének ezerrel..:-)

hm....Hátha megtalom a kiskakas gyémánt félkrajcárját:-??:-))

Előzmény: mj620di (211)
Skuy Creative Commons License 2008.06.08 0 0 215

Gratulation!

Jó neked:-)

De sztem szigeteld le valami müa.gyantával ..vagy olyan tömitö anyaggal az illesztéseket--ami ecetsav mentes!Ha vizben is akarsz tesztelni..

Zacsi sztem kevéske:-))

alapbol az MD3009 feje csak cseppmentes...kérdés,milyen légmentes a rfagasztás..ha nem tökéletes-beázik..ha jól csinálták meg,akkor semmi gond..

De ezt ki tudja:-)

Előzmény: kalozkapitany (212)
Skuy Creative Commons License 2008.06.08 0 0 214

Üdv!!

 

Jaj..elsöre én is szodabikrabonát használtam...

No akkor nekem se jött össze semmi jó..pezsgett minden:-)

Nekem ami bevált: szigoruan ioncserélt viz+sima hétköznapi SÓ bele..mondjuk dunsztosügegenként-1kávéskanál..

És én egy 12V-os szabályozható adaptert használok...

Elsöre egy telo.töltöt buheráltam át--de az gyenge volt

mondjuk én a grafitot nem probáltan..De probáld talán ki mondjuk--hogy egy 5ft-ost teszel arra a végére,amire nem az érme kerül...

 

Probáld igy sima sóval ki!!

Remélem müködni fog:-)

Előzmény: Otm Shank (213)
Otm Shank Creative Commons License 2008.06.07 0 0 213
Szia
Esős idő jóvoltából bekényszerültem a házba és nekiálltam buherálni.
összeraktam az első ilyen elektrolizálót v mit.
első körben egy teljesen megbarnúlt és mindenféle lerakódásokkal közdő réz karikával kisérletezem és grafittal... ja meg szódával.
már legalább 1 órája benne van de semmi változás a karikán (grafit rúd pezseg, karikán a csipesz pezseg :S )
és hiába cserélem fel a csipeszeket mindig ugyanúgy pezseg mind2
befolyással lehet a reakcióra hogy csak 3,5V-os az adapter
van vmi ötleted v bárkinek bárm???
Előzmény: Skuy (198)
kalozkapitany Creative Commons License 2008.06.07 0 0 212
Ma délelött.kint voltam a szomszéd sráccal egy kukoricásban, és sikerült is 1 ezüstérmét találnom 1533-ból ha lesz időm felrakom a képét! Amugy láttam rendőrök ugy kerestek vízben,hogy ráhuztak a gépre egy nylonszatyrot!Én is ki szeretném próbálni a balatonon, jövő héttől ugyis kint melozok majd,sötétedéskór pedig a strandon is végig kéne szaladni:)
Üdv:Dénes
mj620di Creative Commons License 2008.06.04 0 0 211
Most jut eszembe hogy nekem meg itt van a ZAGYVA!)
Sörös dobozra tuti nyerő a hely!:-DD
Előzmény: Skuy (210)
Skuy Creative Commons License 2008.06.03 0 0 210
De ha nekem olyan gépem lenne,mint neked..akkor eléjszakáznék egy jópár estét a balcsin nyaralással egybekötve:-)Nappal fürdés..éjjel horgászat:-)
Előzmény: Skuy (209)
Skuy Creative Commons License 2008.06.03 0 0 209

Hát tölem is 110km a balcsi...De mondjuk itt a dráva,duna 40km.nyire....

Hát igen,a fú az engem is megszivatott...sint sehol nem lehet ép ésszel lengetni...szántóföldek bevetve,az ilyenkor tabu..kerftek,szintén bevetve-szintén tabu..réteken 40cm massziv aljnövényzet:szivás..csalitosokba,ksierdökbe szhintén méteres az aljnövényzet..ugyhogy szinte sehol semmi lehetőség:-((

Ami lehetőség van az egyedül balcsi,vagy homokos folyopart..esetleg folyokon szabadstrand esetleg..De sok kupak miegymás..ugyhogy igazán csak szemétmentesités lenne egy kirándulás lehet ott:-(

szoval most van az hogy :Sz..ás:-(

Előzmény: mj620di (208)
mj620di Creative Commons License 2008.06.03 0 0 208
Fasza fasza de nekem 160 km a balcsíí!Itt meg csak bánya tó van Tele horoggal!Sz.tem!
Szerintem ilyenkor holt szezon van mert akkora az a b...zi fű!Te merre jársz?
Előzmény: Skuy (207)
Skuy Creative Commons License 2008.06.03 0 0 207
OOOO...De jó neked!Én kicsit parázok..ugye nem akarom gallyra vágni a gépet..
hát a helyedbe tutko mennék a balcsiba keresgélni..
Te ki fogod probálni??
A lényeg hogy estefelé..és ne egyedül menj:-)Mert ugye mig keresel valakinek fognia kell a müszert..:-)Egy pár aranylánc..és visszajön a keresöd ára:-)
Csinálsz egy lécből fakeretet...kifeszitesz rajta izmos szunyoghálot..szélén müa.g palackokkal ,hogy lebegjen a vizen,kötéllel magadhoz kötöd-ne úszon el...ahoöl jelez,lapát iszap a keretbe--rá vizet..iszap,homok elfolyik..minden más ott marad:-)
Előzmény: mj620di (206)
mj620di Creative Commons License 2008.06.03 0 0 206
Még nem próbáltam de ezt simán le lehet nyomni ameddig engedi a vezeték mert gyárilag víz álló!Be van öntve fekete műgyantával!)De ha még is gixer lenne akkor meg ottvan rá a gari!De kizárt!
Eddig még nem voltam vele olyan helyen!
Előzmény: Skuy (204)
Skuy Creative Commons License 2008.06.02 0 0 205

Egy nagyon szélsöséges cikk:-(

Nos ez egy nagyon nem korrekt cikk..mert bizony én nem ilyen fémkeresős vagyok!!!

Skuy Creative Commons License 2008.06.02 0 0 204

Értem...hát megkisérlem:-)azt lehet beázik..na akkor buherálhatom széjjel:-)

Nem,nem 100m mélyen akarom..max 50-60cm es vizbe mondjuk:-)

Te már teszteltél vízbe gépeddel?

Előzmény: mj620di (203)
mj620di Creative Commons License 2008.06.02 0 0 203

Elég ha kívülről le kened!Persze ha csak nem 100 m mélyen akarod használni!Gondolom két részből egy alsó és egy felső részből van össze ragasztva!Na az össze tétel nútját meg tisztítod hígítóval és bele húzod újjal az fbs-t!A tekercseket akkor kezdené ki ha közvetlenül azokat kennéd be!

A tuti az lenne ha szét szednéd és műgyantával ki öntenéd!Nekem is úgy van gyárilag!De az előző gépem feje üreges volt belül és az uis vízálló volt!Sztem abba vmi purhab lehetett belül!

Előzmény: Skuy (202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!