Keresés

Részletes keresés

Carpy Creative Commons License 2000.12.10 0 0 227
Carpy nagyon szivesen menne, igyexik mindent ennek megfeleloen intezni.
Előzmény: V42 515 (226)
V42 515 Creative Commons License 2000.12.09 0 0 226

Úgy néz ki, hogy nekem OK a január 6 a gyaloglásra (Vinye-Zirc). Ki jön még? Javaslat: a pécsi sebessel mennénk Vinyéig, így a pécsiek is tudnának jönni!
nyitottszem Creative Commons License 2000.12.06 0 0 225
"...Jómagam Marokkóban férfiruhában gyalogoltam (másként nem is lehet ..."

Kedves Lord! Ezt hogy érted? Igaz, mi egy nagyobb társasággal jártunk Marokkóban itt-ott, de nem tapsztaltam, hogy bármelyik hölgy útitársunkat nagyon negatív élmények érték volna, pedig voltak néhányan, akik kicsit "európaira" vették az öltözködést. Elég éles ellentételek láthatóak egyébként az ottaniak öltözködésében is (vidék vs. város).

Előzmény: lord (203)
Carpy Creative Commons License 2000.12.06 0 0 224
Elintezem :)
Előzmény: V42 515 (223)
V42 515 Creative Commons License 2000.12.06 0 0 223
Nekem OK, csak havat szerezzetek! :-))
Előzmény: Törölt nick (221)
Carpy Creative Commons License 2000.12.06 0 0 222
Nekem OK.
Előzmény: Törölt nick (221)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.06 0 0 221
V42, Carpy,

mit szóltok ahhoz, hogy január 6, szombat? Egyébként itt beszéljük meg vagy a vasutas topicban?

Macibb

Előzmény: V42 515 (218)
Joker Karakter Creative Commons License 2000.12.05 0 0 220
pataporc írta:
"Gratulalok!!! Minden elismeresem!!! "

Ez már a harmadik gratuláció, úgy érzem kell rá valamit válaszolnom.
Köszönöm, és örülök, hogy így érzitek, bár én most utólag úgy gondolom, hogy nehezebb volt elhatározni, mint végigcsinálni. A teljesítménytúrákhoz képest ez a műfaj könnyebb, mert nem vagy időponthoz kötve (egy tervezett etapot el is halasztottunk a vasutassztrájk miatt), nincs szintidő, ha valamit meg akarsz nézni, hát megnézed (Tátika, Siroki vár, sztupa, aggteleki barlang, ..., bár a 4,5-5ös átlagunk azért így is megvolt), és hát gondoljatok bele, átlag havi 100 km nem olyan vészesen sok. Viszont jóval több munkát, készülést igényel. Utazás, szállás, csomagszállítás (merthogy a cél sosem ott van, ahol a rajt :-)), információgyűjtés, régen látott ismerősök felkutatása, újak szerzése, topicnyitás :-)))
Egy ilyen akció (bár nem kötelező egy év alatt megcsinálni, de mi így akartuk a millenniumot ünnepelni), elég sok szabadidőt és anyagi forrásokat felemészt, érdemes ezzel is számot vetni, amikor belevág az ember.
És muszáj megemlítenem, hogy nagy szerencsém volt a túratársak kiválasztásával. Bár inkább Ők választottak engem :-). Egy volt tankörtársammal és az Ő edzőjével csináltuk végig vagy 90%-ban. A legnagyobb szerencsének (bár ez nem is szerencse, inkább istenáldása) azt tartom, hogy mind iramban, mind mentalitásban nagyon közel álltunk egymáshoz. Amiben különböztünk, abban pedig jól kiegészítettük egymást.
Szóval sokat vesztettem volna, ha ez a túra, pont ez és pont így, kimarad az életemből.
Én a túrát arra "használom", hogy lemérjem magam, hogy mindannak ellenére, amit magammal művelek egészséges élet és testmozgás terén, hol tartok fizikailag. Nos, mindig kellemesen csalódom, sőt, elmondhatom, hogy az utóbbi tizenöt(!) évben, bár a sportos élettől állandóan távolodom, egyre jobban megy, és egyre jobban is tudom élvezni a túrákat. Ebből is látszik, hogy a túrázás nem fizikai állapot kérdése. A Kinizsi százas például kifejezetten egy lelki gyakorlat, a mély meditáció egyik formája, de az ezt nem tudja, és soha nem is fogja megérteni, aki még nem próbálta. És ez így is van jól.
Nem akarok ebbe részletesen belemászni, talán, ha egyszer több időm lesz, majd kielemzem a Túramesék, túrafilozófiák topicban.

Szóval köszönöm a gratulákat, de remélem, nemcsak egészséges irigységre sarkallak Titeket, hanem valami cselekvési szándékot is felbuzeráltam bennetek. Bármiben nagyon szívesen segítek ezzel kapcsolatban, ha tudok. Infók, tanácsok, szombathelyi szállás.
Na, most látom, eltelt az idő, mennem kell. Legyetek jók. Ha tudtok :-)

Joker

Előzmény: pataporc (216)
Carpy Creative Commons License 2000.12.05 0 0 219
Bizony am! - gondolom en a tavolbol :)))
Előzmény: V42 515 (218)
V42 515 Creative Commons License 2000.12.05 0 0 218
Vagyunk így egy páran... Ha minden jól megy, december végén vagy január elején Vinye-Zirc között fogunk gyalogolni!
Előzmény: Vaskalap kartárs (217)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2000.12.05 0 0 217
Nahát, nahát!

Nem is gondoltam, hogy a vasútbarátság és a túrázás rajtam kívül másnál is összekapcsolódik.

pataporc Creative Commons License 2000.12.01 0 0 216
Gratulalok!!! Minden elismeresem!!!
Előzmény: Joker Karakter (211)
Joker Karakter Creative Commons License 2000.12.01 0 0 215
Syd Barrett írta:
"Joker Karakter!
Tiszta szívből gratulálok, ha érdekel a kazetta neked ingyen lemásolom :-)))))))))) "

OK, sőt a másolt kazettákról készült szkennelt képet is ingyen elküldöd E-mailben, ugye? ;-)
Most vettem néhány kazit, csak úgy, mert olcsó volt, de azok 240-esek. Majd meglátom, mennyi pénzem marad karácsony után, nem akarom, hogy a két gyerekem a küszöböt rágja :-)))
De nem felejtettem el a felajánlásodat, remélem, Te sem fogod :-)
És kössz.
Joker

Előzmény: Syd Barrett (214)
Syd Barrett Creative Commons License 2000.11.28 0 0 214
Joker Karakter!
Tiszta szívből gratulálok, ha érdekel a kazetta neked ingyen lemásolom :-))))))))))
lord:
A másik topicot én indítottam (Vannak-e még kék túrázók?), de én is átjöttem ide.
Gödény Creative Commons License 2000.11.27 0 0 213
Hétfőn délután 4 után vidd be az MTSZ központba, a Bajcsyra. Leadhatod máskor is, de hétfőn Bozó Bandi is ott csücsül, aki elbírálja - rögtön el lehet vele beszélgetni.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.11.27 0 0 212
Gratula!

Azt hiszem, a Bajcsyn elvő MTSZ központba kell beadni, nincs beleírva?

Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.27 0 0 211
Megvan!

Elértük Hollóházát, tehát tulajdonképpen teljesítettük a Kék Túrát. Most akkor mit kell tenni? Hova kell beadni? A dátumokat nem írtam folyamatosan a füzetbe, gondolom, most pótolni kell. Egy-két helyről nincs pecsét, de van fénykép. Akkor oda valami kísérőszöveget is kell írni? Egy helyről (Kevélynyereg) nincs semmim, illetve az útbaeső legközelebbi faluból van egy pecsét (szabály szerint). Az ilyesmiket gondolom, kommentálni kell. Ha hárman nagyjából együtt csináltuk, akkor ugye együtt érdemes beadnunk is? És akkor egy fénykép is elég három helyett.
Kb mennyi idő alatt van meg az elbírálás, tehát ha egy héten belül beadjuk, mikor lesz meg az eredmény? És mikor kapjuk meg, és hol? És most milyen sorszámnál tartanak? Ha tudtok valamit, írjátok már meg. Úgy izgulok! Most fogom az első jelvényemet kapni.

Majd mesélek még, de most ennyi.

Joker

Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.27 0 0 210
lord írta:
"http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9006810&uq=10
(úgy látom talán az 'a' betű a lényegi különbség)

Megtaláltam én is, de mivel láttam, hogy több, mint egy éve indult, és 8 hozzászólás után tulajdonképpen elhalt, úgy gondolom, kár reklámot csinálni neki. Ezt megírta Sánta Kutya is a topicba, de ezzel azt is elősegíti, hogy mások bekapcsolódjanak.

Joker

Előzmény: lord (209)
lord Creative Commons License 2000.11.22 0 0 209
Sietek most én is, alszom el. A link ez:

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9006810&uq=10
(úgy látom talán az 'a' betű a lényegi különbség)

Úgy találtam, hogy beírtam az indexkeresőbe "kék túra" ha jól emléxem az a címe Vannak-e még kék túrázók vagy vmi ilyesmi.
pisilésről, USA-ról, új topicról meg egyebekről későbben...

Ermak Creative Commons License 2000.11.22 0 0 208
Felvettem a Kedvencekbe.
Előzmény: Joker Karakter (205)
Ermak Creative Commons License 2000.11.22 0 0 207
Nemzeti park bérlet (mindbe érvényes): $25/autó.

Szállás: 2 fő, 30 éjszaka, $47. Plusz $8-ért a "Free Campgrounds of America" c. könyv :-)). (Az állami tulajdonú erdőkben, egyes tavaknál stb. ingyenes a szállás.) Néhány helyen nem volt alternatívája a fizetős kempingnek.

Előzmény: lord (199)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.11.21 0 0 206
Lord, te igen különleges és érdekes ember lehetsz... Ez komoly.

A link, amit megadtál, nem jó, a fórumok listája jön be rajta, de nem is értem, hogy minek még egy kéktúrázós topic, hát nem ez az? :-)))

Ami a lepisilést illeti, egy ismerősöm egyszer a dobogókői kilátó korlátjára állt fel, igaz, jó nagy ködben. :-) Tényleg van a dologban valami vonzó. De az a férfi, aki a nők szempontjait nem fogja fel ilyen dolgokban, IMHO egyszerűen csak bunkó.

Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.21 0 0 205
Hello!

Csináltam egy új topicot, Túramesék, túrafilozófiák címmel. Örülnék, ha megnéznétek.

lord, amit Te ajánlottál, azt nem találom. Biztos, hogy jól adtad meg?

Joker

Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.21 0 0 204
Világos, értem, mire gondolsz. Voltam már többnapos túrán kettesben menzeszes nővel, és túráztam egy iskolai osztállyal, köztük a lányommal, aki fel volt fázva :-)

Bocs, most kevés időm van, és még mást is akarok írni.

Joker

lord Creative Commons License 2000.11.21 0 0 203
A női szemmel-t direkt azért írtam "-"-ben, hogy kihangsúlyozzam mintegy a szóválasztás szerencsétlen voltát. :)
Nem a túrázás maga, a női -persze hogy nem. Ott nem igazán van különbség, hogy teszed egyik lábad a másik elé és cipeled a zsákod. Hanem az előkészületekben, az átélésben (mit veszel észre, mi fontos mi nem, mire emlékszel, miért indulsz el egyáltalán stb.- érzelmek?) meg az afféle kis hülyeségekben, hogy hol állsz meg pisilni. Ilyenekre gondoltam. A pasiknak általában elég, ha van a közelben egy fa (bár ismerek nem egyet, akinek kifejezetten élvezetet okoz romos vár ormáról nekiereszteni) és türelmetlenek, ha a csaj percekig keresgéli a megfelelő helyet, ahol nincs csalán vagy szúrós aljnövényzet- lévén nekünk le kell guggolni. A póz maga is védtelenebb, ezért próbálunk teljes takarásban lenni. Apróság, de ha az útitársam nem egy empatikus fajta, akkor örök feszültség lesz, hogy nekem miért tart 3 percig ami neki 30 mp. :)
Aztán ott van a vérzés (amit már említettem), ami kihat a túra időpontjának megválasztására, a hangulatra és a higiéniai követelményekre. (Persze ez is egyénfüggő, mint minden.) Barátnőm a 3 hónapig tartó Mongólia-Szibéria túrán inkább végig szedte a fogamzásgátló gyógyszerét, hogy ne jöjjön meg a vérzése, mert nem tudta volna kezelni. Van aki ezt nem vállalja. Jómagam Marokkóban férfiruhában gyalogoltam (másként nem is lehet imho: értsd burnuszban, dzsalabijában és vastagon teveszart kentem a sarumra, hogy ne tűnjön fel a hófehér, finoman manikűrözött lábam, bár ez a nap és por ellen is jó.) tökéletes álca. Megvéd sok minden ellen, de azért voltak meleg helyzetek, ha a fürdőbe akartam menni. :) Erre utaltam az előzőben, hogy jó ha van nálam annyi, hogy ki tudjak venni egy civilizált szobát ilyen esetekre. Meg a félelem is más. Sötét erdőben én elbújok megnézni, hogy ki csörtet velem szemben. Ha fiú lennék, nem biztos, hogy megtenném, de jobb a biztos.
Nnnna. Nem tudom mennyire sikerült megvilágítani a dolgot, talán zavarosnak tűnik. Ennek egyik oka lehet, hogy nem szedtem szét az egyedül utazást a párban/többen és az ismerem/ idegenek eseteire.

Amit viszont baromira utálok, ha a pasi cikiz, hogy minek nekem ennyi cucc, minek cipelem (én,a gyenge nő, biztosan fél, hogy nem bírom), aztán ha paírzsepi kell neki vagy só vagy nescafé, vagy kés az persze nálam van csak. :)

Inkább kérdezettek -főleg, hogy nem is célom elszórakoztatni a topic olvasóit- úgy könnyebb.

ui. nyílt egy kéktúrázós topic http://forum.index.hu/forum.cgi?=t&t=9006810&uq=10

Előzmény: Joker Karakter (201)
Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.21 0 0 202
Bocs, az előzőben a szürkét greynek írtam, és bezöldült.

Joker

Előzmény: Joker Karakter (201)
Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.21 0 0 201
lord írta:

Alig várom már, hogy nyíljon egy topic amiben a nem honi túrákról lesz szó. Volt régen egy low budget című, de az nagyon a pénz és az egzotikum irányába ment el. És ott se kérdezhettem meg senkit,hogy más is eltévedt-e a viharban Porto fölött vagy csak én voltam lámer. Vagy, hogy lehet-e még csacsit bérelni Marrakeshben csütörtök este azoktól az árusoktól akik nem tudták eladni a héten a szamarakat és ugyanarra tartanak, mint te. Meg hogy megvan-e még Montpellierben az a várfalhoz tapasztott ősrégi fogadó, ahol a harmadik estétől ingyenes a szállás (ha addig kibírod, ugyanis csak az udvaron lévő kútból szerezhető víz, gyertyavilágítás van és zsalmazsák, a tulaj egy szakállas próféta, aki némasági fogadalmat tett kb. 30 éve).

Bocs, de ez a szöveg olyan jó, hogy nyugodtan lehetne kezdeni vele egy új topicot. Amit persze én csak nyálcsorgatva olvasnék, de érdemben nem nagyon tudnék hozzászólni.
Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy ne írj ide, ha a tisztelt nagyérdeműkék emlékei megszürkültek vagy elfogytak, akkor csak örülhet a topicgazda és bárki idelátogató, hogy elszórakoztatod őket.

...én már így is állandóan offtopicolok.
Bár: ha érdekel valakit "női szemmel" a túrázás akkor hajrá. :)

Ezt most a lineáris férfiagyammal nem nagyon értem. Mi az, hogy túrázás női szemmel? Nagyon sok dolgot el tudok képzelni, ami női szemmel nézve más, mint egy férfiéval, de szerintem a túrázás nem pont ennek a mintapéldája. Nem akarlak ismeretlenül megbántani, de azt hadd mondjam el, hogy azok a hölgyek, akikkel volt szerencsém nagyobb túrákat közösen végigcsinálni, a túrázásban eléggé férfiasan viselkedtek. (Akkor is, ha történetesen egy "nász"-túrán voltunk :-))
Ez lesz a másik topicod? :-) Túrázás női szemmel :-))) Na, ehhez hozzá fogok szólni. :-)))))
Érdekes lenne egy olyan topic, ahol nem arról van szó, hogy "vigyázzatok a harmadik görbe fánál, mert a jelzést lepisilte az erdőkerülő kutyája!", hanem a túrázás motivációi, céljai, a belső élmény kerülne terítékre. Mondjuk lehetne a címe: Te miért pont úgy túrázol?
Az ötletet szívesen átadom, hozza létre más. Ismerem magam, tudom, hogy rossz topicgazda lennék (lustaságból kifolyólag).
Ajánlom a témát egy tipológiával kezdeni.
Tudjátok, mit? Mégis létrehozom. (Rádumáltam magamat :-))

Joker

P.s.: péntek reggel indulunk Sátoraljaújhelyre, majd hétfőn írok, hogy megvan-e az első kéktúrám!!!
Vagy kedden.
Vagy...?
Mostanában olyan határozatlan vagyok...
Vagy mégsem?

:-)))

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.11.21 0 0 200
"Bár: ha érdekel valakit "női szemmel" a túrázás akkor hajrá. :) "

Hogyne érdekelne... :-)

Az USA-ban 4 eve jartam NP-kben, a satorhely $10 körül volt.

lord Creative Commons License 2000.11.20 0 0 199
Nyithatok éppen, csak nem szívesen. "Figyu! lord exchibionista hangulatában nyitotta ezt a topicot, hogy ömlengjen saját utazásairól és tapasztalatiról."
Ez túl hosszú topic-címnek :)

Az USA-ban nem jártam, de nemzeti parkokban és ismerősöknél kb. 0 dollár lehetett. Vagy max a belépők ára. (Ha van, ebben lámer vagyok.)

Én mondjuk úgy szeretek utazni, hogy legyen nálam annyi pénz, hogy taxival/ 4-5*-os szállodával is kijöjjek végszükség esetén, de NEM CÉL. Ajjaj de még mennyire nem. Örülök, ha olcsón kijövök és izgalmasabb is úgy, de egyszem lányként egyedül úton lenni, nekem biztonságot ad, ha megtehetem, hogy drágáért is közlekedhessek/ aludhassak/ fürödhessek. Ez persze külföldre igaz, meg ha a szokásosnál is utálatosabb menzesz lep meg. (Bocs, de nálam ez is szempont.) Meg talán öregszem is :) komfortosabb vagyok. Szóval ha havonta egyszer összejön egy hoszabb út során egy forró fürdő azt nem biztos, hogy visszautasítom. Más a pálya, ha nem egyedül vagyok, hanem a párommal,de ez egy másik történet és én már így is állandóan offtopicolok.
Bár: ha érdekel valakit "női szemmel" a túrázás akkor hajrá. :)

Előzmény: Ermak (198)
Ermak Creative Commons License 2000.11.20 0 0 198
Csak úgy kérdeztem.

Topicot meg éppen Te is nyithatsz - legrosszabb esetben elsüllyed. 'Hegyek' topic van egyébként, de ott 2000 m alatti dolgokról, meg néprajzi vonatkozásokról kevés szó esik.

Low budget: mit saccolsz, mennyi volt a szállásköltségünk az USÁ-ban 2 főre, 30 éjszakára, zömmel nemzeti parkokban járva (a városokban ismerősöknél aludtunk)?

Előzmény: lord (197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!