Keresés

Részletes keresés

szilvatövis Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359994

Ebből egy szót sem értettem. Ideáig azt hittem az USE-ről beszélsz. Mi köze van ennek ahhoz, hogy Te ki tudtál szakadni onnan ahol születtél/sínylődtél. Rengeteg német vándorol ki például (US) Ők mit mondanak? Mi köze az egyéni menekülőutakanak/szabadságfoknak az államberendezkedéshez.

Azért mert elmenekültél Orbanisztánból szeretnél egy EUisztánban élni?

Én pontosan úgy látom az EU-t mint Te. Számomra Európa jövőjét az EU jelenti, és ha példát szeretnék elé állítani, akkor inkább a svájci kantonokat tekinteném annak, nem Indiát, vagy Mexikót.

Nem én akarom kiönteni az EU-t a fördővízzel és e helyébe tenni valamit aminek csak a nevét tudom. Az EU sok szempontból rosszul működik, talán éppen azért mert túl erősek azok a központosítási törekvések amik az alptáskori elveket ássák alá.

Előzmény: Auralianus (359986)
padisah Creative Commons License 2019.11.27 0 2 359993

pont azért említette meg a fajelméletet a kartács a hozzászólásában, mert te itt pont ezt fogalmaztad meg burkoltan, hogy azért kell a délieknek a gyengébb valuta, mert lusták dolgozni, és ez a 'lustaság' egy déli (fajta) tulajdonság, az olaszok-spanyolok-görögök nem szeretnek annyira dolgozni

 

legalábbis ez a szterotípia, főleg a németek felől nézve, közben meg a valóság az hogy mindhárom náció több órát dolgozik le egy évben mint a németek, sőt, még mi magyarok is...

 

tehát a déli országok problémái, magas államadósság, alacsony növekedés, ami gyakran külker deficittel is párosul, azokat nem az okozza hogy ezek az emberek keveset dolgoznak, hanem valami más - leginkább az hogy nincsenek olyan piacot domináló mega-cégeik amelyek képesek a vállalati központokba irgalmatlan pénzeket behúzni, és aztán elkölteni a vállalati bürokráciára*

 

ugyanis a német gdp-nek ez a fő forrása

 

UK, és az USA azért futtathat külker deficitet, mert mindkét országnak jelentős a tőkejövedelem folyik be a korábban kihelyezett FDI-ból, és ezt a tőkejövedelmet elkülthetik árukra és szolgáltatásokra

 

magyarán, a tőketulajdonos országnak szállítanak a többiek árut, és szolgáltatást

 

*Ez az ami a finneknek megvolt a Nokia-val, és most hogy az megbukott (átment egyéb hálózati termékek piacára, a telefonokat elengedte), ott is bajban vannak

Előzmény: advocatusdiaboli (359947)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359992
Rangun Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359991

Ja, vagy ott van a magyar többlet, ami lefeleződött gyengülő forint mellett, az elmúlt 3 évben.

Előzmény: padisah (359987)
Rangun Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359990

Ahogy a saját pénzt használó UK is masszívan deficites, azt is az euróra fogod?

Előzmény: padisah (359987)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359989

Tavaly nagyot esett a magyar is, 17 es 8 ról 6 mrd ra 2018.-ban. az ideit nem tudom, csökken szerintem, de az államadósság az növekedik. Ez még nem az iker deficit, a közgázos rémálma, de arra megy.

Előzmény: padisah (359987)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359988

Ja, a 80-as években annyit tudott gazdaságilag, mint a szárazföldi Kína.

 

Még szerencse, hogy nem az lett a kommunista és a nagy kína a demokratikus. 20 millió meki meg 500 millió személyautó most elég hülyén nézne ki ott. Felszabadították volna vajon Szaudarábiát mert vegyifegyvereket rejteget?

Előzmény: Rangun (359908)
padisah Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359987

gyorsan utánanéztem, mert nem erre emlékeztem, de valóban így van, az olaszok kb 2012-től átléptek külker aktívumba, és azóta törlesztik a korábban felhalmozódott tartozásaikat a világgal szemben

 

az ettől függetlenül igaz, hogy az olasz államadósság aránya óriási, és hogy ezt csak azért tudják finanszírozni, mert az EKB pumpálja a pénzt az EU gazdaságába, kb ingyen kamattal, QE akciókkal

 

a görög, és a spanyol külker mérlegek már masszív deficitben vannak

Előzmény: Rangun (359932)
Auralianus Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359986

Ha nem csak kérdéseid, hanem jobb válaszaid is lesznek azoknál, amiket ma tudunk adni, akkor térjünk erre vissza.

 

Nincs kristálygömböm, nincsenek garanciáim. Számomra az EU rengeteg előnnyel járt, mert lehetővé tette a kiszakadást.

Megszabadulhattam olyan terhektől, amiket nem én vettem a saját nyakamba, hanem helyettem akarták odarakni mások.

 

Te ezt másként látod, ok. Tudsz jobb perspektívát kínálni számomra? Ha nem tudsz, akkor mi is az elvárás velem szemben?

Előzmény: szilvatövis (359970)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359985

Nincs ilyen, soha nem is lesz.

Ami el fog terjedni az néhány ló erejének megfelelő motorral és 50km es körzetben használható teljesen megnyugtatóan. Azt megveheti az ember 10-15 évesen is de elfogadható állapotban 2-3 havi minimálbér értéken. Az üzemanyaga pedig olyasmi költség lesz mint ha ma lenne 1000 ft a benzin.

Csinálni persze lehet nagyon sok mindent, az világos.

Előzmény: Tzp (359983)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359984

Ez tényleg érthetetlen.

Előzmény: ,m,1710 (359949)
Tzp Creative Commons License 2019.11.27 -1 0 359983

Nem is tudtam, hogy létezik olyan autó, hogy Ford Mustang Mach-E :) Persze asszem jövőre dobják csak piacra, és inkább hasonlít egy Tesla Model 3-ra, mint egy Ford Mustangra. De nem is ez a lényeges, hanem az adatai. És a most jövő többi villanyautó adatai. Mostanra a gyári adatok valahogy így néznek ki:

 

- 450-600 km hatótáv

- 10-15 perc alatt 100km-nyi áramot lehet beletölteni

- 35-45 perc alatt fel lehet 10%-ról 80%-ra

 

Persze ezek csak gyári adatok, de azért mégis kezdenek már használható képességeket mutatni.

zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359982

Az egész eu gdp hez viszonyítva nem sokkal jöttek feljebb akik lejjebb voltak, vagy semmit valójában az is lehet. A d-amerikai zavargásokkal kapcsolatban írtam ide de érvényes erre is. Amíg a torta mindég nagyobb kezelhető a jelenség folyamat, hogy a nagyobbak egyre nagyobbra növekednek az egészhez viszonyítva mert bár kicsik így kisebbek de önmagukhoz viszonyítva csak nagyobbak lesznek. A baj akkor kezdődik amikor a torta ugyan nem nő de a folyamat nem áll le, a nagyobb szeletek növekednek, de a kicsik így már önmagukhoz képest is kisebbednek ....aztán mikor az egész torta kezd száradni csökkenni, akkor tör ki a balhé amit már semmilyen választási propagandával nem lehet benyugtatózni.

 

Egyelőre Bulgária úgy szakad le Luxemburgtól, ahogy Záhony Soprontól, Bruck Salzburgtól stb...

Ez a rendszer lényege, addig fog menni míg be nem omlik az egész.

Előzmény: advocatusdiaboli (359976)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359981
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.11.27 0 1 359980

Nem kérlek, te nem "megerősíteni", hanem lelkesen támogatni fogod ezt, és azért fantáziálsz ilyesmiről, mert részedről meg ez a "titkolt vágy"...

 

Egyébként már eleve ott torz és beteg a gondolkodásod, hogy a "periféria" országait áldozatoknak látod. Nem azok, mi sem vagyunk azok. Én sem érzem magam áldozatnak - sőt... Az, hogy nem tudtuk kihozni a lehetőségekből a maximumot - az egy dolog, de jórészt ez is a mi hibánk.  Az EU-nak és általában az EU-hoz csatlakozásunknak így is kétszer-háromszor annyi a pozitívuma, mint a negatívuma (hiszen természetesen ilyesmik is vannak).

 

És például én magam is nagyon aggódtam a kivándorlás/elvándorlás miatt - ami egy időben (főleg a válság utáni időszakban) riasztóan is nézett ki, de ezen a téren is vannak láthatóan negatív visszacsatolások is.

Előzmény: Törölt nick (359977)
Rangun Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359979

Így hamarosan az ukrán vendégmunkásokról is lemondhat az ország.

Előzmény: Rangun (359978)
Rangun Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359978

https://www.portfolio.hu/deviza/20191127/a-vilag-legrosszabb-devizai-kozott-iden-a-forint-408523

 

Hála Matolcsy lángelméjének, az 5. legrosszabb deviza a forint, mindezt úgy, hogy nincs válság.Az ukránok pénze, meg a legjobb teljesítményt hozta.

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359977
Vágyvezérelt gondolkodás

Olvasd el az alkoholista verset

És megerősítem: náci módon fog beindulni a periféria ellen az áldozathibáztatás
Előzmény: advocatusdiaboli (359976)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.11.27 -1 2 359976

Lükeségeket beszélsz szerintem. Aránytévesztésben vagy - de nagyban. Bulgária teljes lakossága kb: 7 millió fő, és igenis vannak potenciáljai. Nem, hogy az EU-nak, csak Németországnak sem okozna semmiféle anyagi nehézséget az elviselhető szinten segélyezni az országot - ha ez szükséges lenne. Az ország GDP-je amúgy is tempósan nő.

 

Most kvázi arról beszélsz, mint ha mondjuk idehaza minálunk egy politikai erő az ország minden létező problémájáért Ózd vagy legfeljebb Nyíregyháza városát tenné felelőssé, és azt sugallná, hogy ha kilöknék valahogy az országból azt az átok várost, minden rendben volna...

Hülyeség, épelméjű emberek még minálunk is rögtön vennék a lapot, mekkora marhaság ez... 

 

Az EU perifériái egyébként jól fejlődnek. Nálunk érzékelhető ez a legkevésbé - lévén az egész volt KGST brancsból a rendszerváltáshoz képest az egyik legkevesebbet fejlődő ország vagyunk - de még így is mindenki számára látványosan sokat fejlődtünk. A bolgárok hozzánk képest is sokkal többet fejlődtek, ahogy pl: a szlovákok, románok, lengyelek is. És ahogy írtam - az elvándorlás most már mindenhol fékeződik. Még van, még probléma - és sokáig az is lesz.

De te kibírhatatlan problémának állítasz be olyanokat - amelyeknél ezek az országok-társadalmak százszor nagyobbakat is kibírtak már.

Előzmény: Törölt nick (359971)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.27 -1 0 359975

Senki a vilagon nem dolgozik az europai identitason...

 

Ennek a tényleges megfogalmazósásának a lehetőségét is évtizedekre kitörlik a naptárból az ilyen, a 7-es cikkelyt a politikai ellenlábasok elleni fegyverként történő, ráadásul megalázóan törvénysértő, éppen magát a hirdetett eszméket és elveket magasról leszaró módon véghezvitt felhasználása.

Az EU, mint intézmény egy velejéig széjjelrohadt konglomerátum, már nyíltan a magukat vezetőknek kikiáltó államok közvetlen érdekképviseletének felépítménye.

Előzmény: Törölt nick (359972)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359974
Amugy az is lehet, hogy egyszeruen csak az Arisztotelesz altal emlegetett elfajulasi resz jon. Merkel, aki mar csak a taktikai reszet fogta at Kohl mukodesenek (es o legalabb a taktikai reszt megertette).
Előzmény: Törölt nick (359973)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359973
Az USE kommunikációs termék.
Azok számára, akik ezt akarják hallani.
Meg sóhaj
hogy a bolgárok miatt nem lehet bevezetni...
Előzmény: Törölt nick (359972)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359972
Senki a vilagon nem dolgozik az europai identitason... az USE partiak se, egy szukseges nyug, jobb is lenne, ha Bulgaria meg Azerbajdzsan vagy melyik van mellette jol ki is doglene es nem szennyeznek be a budos labszagukkal az eszmet.
Előzmény: Törölt nick (359965)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359971
Kinézerek, usa, klima, nyersanyag, elóregedés

JÖN

ÉS

GAZDASÁGI SZARVANAPALACSINTÁBAN

JÖN

Ha a jó években nem akartak költeni, mit gondolsz a rossz évekről?

Bulgária kivérzett, nincs 100 éve önerőből...

de facto le lesz választva

Az ujságok meg megírják, hogy ez a bolgárok alacsonyabbrendűsége miatt történik

Ennyi
Előzmény: M.Zoli (359967)
szilvatövis Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359970

Az EU nem USA, sem Mexiko, vagy India. A mintapéldáid többnyire elég fájdalmas körülmények között kovácsolódtak többé-kevésbé egy centralizált hatalom alá, ilyenre vágysz? Polgárháborúk sorozatára? Kiszakadó, egymásnak feszülő atomhatalmak acsarkodására? Mert a példád erre hajaz.

A realitások talaján kellene maradnod, nem álmodozni! Ha semmi elképzelésed nincs egy USE-ről csak annyi, hogy ami van az rossz, akkor megnyugtatlak nem a legrosszabb, lehet rosszabb is.

Előzmény: Auralianus (359944)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.27 -1 0 359969

Miféle reform zajlik a zúnióban?

Már amit a fizetett szabotőrökkel kell akadályozni?

Előzmény: M.Zoli (359967)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359968

"Másrészt maga az EU sem engedheti meg magának azt, hogy egy-egy régiója összeomoljon teljesen"

Miért nem?

Előzmény: advocatusdiaboli (359951)
M.Zoli Creative Commons License 2019.11.27 0 1 359967

Igen.

 

Ezen kell valtoztatni. Es ez zajlik is, nem hiaba szukseges fizetett szabotorokkel gancsolni az Unio reformjat.

Előzmény: Törölt nick (359963)
M.Zoli Creative Commons License 2019.11.27 0 1 359966

Miert gondolod azt, hogy egy jelen pillanatban letezo folyamat, attitud, barmi, az konstans veges dolog? Amint Torokorszag hivatalosan is szembefordul az unioval, onnantol Bulgaria, Gorogorszag, Ciprus kegyetlenul felertekelodik. 

 

Pelda a tortenelembol.

 

Szar volt a magyar begvideken az emberek elete, mert harcok, zsoldosok pusztitasa meg miegymas, de azert a vegvidek orzoi csak kaptak idonkent zsoldot, kellett nekik ellatmany, lehetoleg kozelrol, epitettek varakat, stb., amire Brusszel, vagyis pontosabban Becs, evente ki is adott kb. 1,5 Milla forintot. Aztan ez a love, valahogy a helyszinen maradt joreszt. Igy aztan eloallt az a helyzet, hogy mig mondjuk 1520korul az eves adobevetel a teljes Magyarorszagrol kb. 250-300 000 forint volt, 100 evvel kessobb meg a harmadannyi kiralyi Magyarorszagon volt kozel 1 000 000. 

Előzmény: Törölt nick (359958)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.27 0 0 359965
Még az oktatási minimum se cél...
Előzmény: Törölt nick (359964)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!