Keresés

Részletes keresés

Jesper Olsen Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3406
Mi már többször voltunk 8-9 napos túrákon max. 12-14 kilós zsákokkal. (A barátnő cuccát csak nem te viszed?)
Előzmény: Carpy (3400)
nagypapi Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3405
Teccik az új cím!!!

Franken!
A Partizán útról ITT olvashatsz!
Nem túl naprakész (persze, az MTSZ honlapról van...), de azért tájékoztatásnak megfelel.
A Kohász-Kék egy nagyon rövid szakaszon együtt megy a Partizán úttal, nekünk ez a szakasz kicsit hosszabb lett (pont ott kavartunk el), úgyhogy megerősíthetem Wenczel úr friss jelzésekkel kapcsolatos infóját.

Félve vetem fel, hogy ha esetleg egy 1 napos Partizán túra (igen kényelmes távnak tűnik, és garantáltan szép vidék!) a jelenlevők közül is többeket érdekel, akkor egy közös teljesítést meg lehetne szervezni!

larzen Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3404
a második nem én voltam, gondolom inkább Sk.
van egy t.szerk! fórum, ott egy 'moderáció' topik.
Előzmény: asciimo (3403)
asciimo Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3403
Persze, de nem lett volna jobb eloszor egy korkerdes, es aztan a modositas? Amellett igazad van, a tett halala az okoskodas, de az hogy felbukkan kb 10 velemeny, az nem okoskodas, vagy tokolodes. Amugy meg koszi a masodik modositast, igy SZVSZ sokkal jobb.
(egyebkent fogalmam sincs hogy kell kerni a cim modositasat, azert is nem leptem ez ugyben..)
Előzmény: larzen (3401)
asciimo Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3402
nem a penz miatt van, hanem a vandorlas erzese miatt. Mert akkor erzed egy-az-egyban, hogy innen elmentem idaig. Megszakitas nelkul. errol van itt szo.
Előzmény: Carpy (3400)
larzen Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3401
A tett halála a tökölődés. Aki nyilatkozott, mind módosítani akart, de tenni nem volt hajlandó senki. Kövezzetek meg.
Előzmény: asciimo (3369)
Carpy Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3400
Nekem meger nehany szaz forintot, hogy ne kelljen a teljes turara valo cuccomat cipelnem. 20 kilo pedig konnyen osszejon egy tobbnapos turara, plane ha az ember baratnovel van :-)
Előzmény: Jesper Olsen (3399)
Jesper Olsen Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3399
Nem muszáj 20 kg-s zsákkal mászkálni. A csillagtúrázás néha költségesebb is...
Előzmény: Carpy (3398)
Carpy Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3398
a turistaság veleje a vándortúrázás.

Ezzel igy nem tudok egyeterteni. Milyen szempontbol erti ezt? Menni, menni, letaborozni, aludni, masnap menni, menni, letaborozni, stb.? Szerintem ez nem nyero, csillagturazni sokkal jobb, ha mar huzamosabb turarol van szo, mert akkor nem kell cipelni a cuccokat. Nekem egy husz kilos zsak megelehetosen ront a turzas elmenyen. Egy szimatszatyor egesz mas erzes :-)

Előzmény: Franken (3395)
Franken Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3397
Erre a kérdésre Nyomdász barátunk tudna válaszolni a legkönnyebben, hétvégén megkérdezhető a Lovasberény-Pátka nem jelvényszerző túramozgalom keretében.

Úgy hallottam, hogy szétválltak.

Előzmény: Zete (3390)
Franken Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3396
A Partizán út jelvényeit kitől kell igényelni? Már kétszer végigjártam, de még egyszer sem tudtam igényt beadni rá. Azt tudom, hogy nem a BAZ Megyei TSZ-hez kell fordulni.

A segítséget megköszönöm.

(Egyébként a Partizán útról van egy néhány 100 karakteres beszámolóm még az előző évezredből, hétfőre előkaparom.)

Előzmény: Múzsla (3394)
Franken Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3395
Ha folyamatosan a korábbi hozzászólásokat olvasgatnám, nem dolgoznék. Ha nem dolgozok, nem tudok olvasgatni. Ez egy 22-es csapdája.

Így megkérlek Benneteket, bocsássátok meg nekem ezt a bűnömet, hogy nem vagyok teljesen naprakész. Egy másik topikban már megkaptam, hogy olvassak visszafelé, de több száz (vagy ezer?) hozzászólást lehetetlen végigrágni.

Továbbra is tartom a véleményemet, hogy annak ellenére, hogy szeretek Kéktúrázni, én más túramozgalmakat is szem előtt tartok. Talán azért, mert már végigjártam a Kéktúrát. És nekem a Kéktúra egy a sok túramozgalom között, de mégis ennek a túramozgalomnak a jelvényeire vagyok a legbüszkébb(?). Meg a RP-DDK-éra. Meg a DDP-ére. Meg sok másra.

Egy barátomnak van egy érdekes véleménye, szívesen hallgatnám meg a Tiéteket is, miszerint a turistaság veleje a vándortúrázás.

Előzmény: Zete (3357)
Múzsla Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3394
Tegnap jöttek meg a (Kohász-kék) jelvények Wenzel Pétertől. Levelében utal rá, hogy a jelzések felújítására pályázatot adtak be.
Egyúttal örömmel közli, hogy a múlt évben teljes egészében felújították a Partizán út jelzéseit.
sétáLós bácsi Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3393
Elképzelhető, de nekünk azt mondták, hogy nincs nyitva semmi. Nem baj, majd ha a DDK-t csinálom Szombathely felé, akkor +próbálok vhol pecsételni (azért így is van jó igazolásom, aláírással). Azért köszi...
Előzmény: csacsana (3341)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3392
Ez az újság engem is érdekelne. Nincs elektronikus címe / honlapja / előfizetési címe? Ha van, lécci írjátok meg. Köszi!
Előzmény: ssimi (3376)
Tibet Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3391
Köszönöm előre is a leírást :-)
Az okok vagy érvek egyike volt, hogy alig merem leírni ezen a vidéken még soha nem voltam, az egész Alföld ismeretlen számomra (kiv. Debrecen, Hortobágy, Hajdúszoboszló - de ott nem is visz az út).
Előzmény: Güsziológus (3389)
Zete Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3390
Na, erre a lapra (Magyar Turista) én is kíváncsi vagyok - délután megpróbálok hozzájutni. Nem rémlik, hogy az uccsó régi TM-ben szó lett volna róla, pedig ha már most megjelent, akkor biztos nem egy hónapja kezdték a munkát.
Előzmény: ssimi (3360)
Güsziológus Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3389
Az táj szebb!!!

Más térben, mint síkban. És színesebb is! Na és élet is van, növények, állatok, folyók és végül, de nem utolsó sorban emberek. Települések, tanyák. Szekszárd, Baja, Mindszent, Szarvas, Mezőtúr, Berettyóújfalu, Nyírbátor, Kisvárda, Sátoraljaújhely. Csak győzzétek az élményeket befogadni!

Az is ki fog derülni, hogy nem is olyan lapos az Alföld.

Bár a füzetben rengeteg látnivaló van felsorolva, talán nem felesleges egy-kettőre felhívni a figyelmet. Még hiányzik egy pici, de mire elindultok néhány "kihagyhatatlant" megpróbálok beszerkeszteni.

És a biciklinek van egy óriási előnye! Az unalmasabb (én imádtam!) gáttúrák lényegesen rövidülnek, az aszfalt pedig hipp-hopp elfogy.

Előzmény: Tibet (3387)
Váci Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3388
Sziasztok!

Pécsett sehol sem lehet kapni Magyar Turistát. Még a legnagyobb, tényleg széles választékú újság-boltban sem. :-(((
Majd megpróbálok holnap Pesten szerezni...

Tibet Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3387
Egyedül leszek sereghajtó:-( Sajnálom, ha nem leszel végig, mert te voltál a mérleg nyelve.
Bevállaltam, megcsinálom, olyan szép az igazolófüzet :-)))
Előzmény: lükepék (3383)
Múzsla Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3386
Nem akarok offolni.
Mail megy!
Előzmény: lükepék (3385)
lükepék Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3385
Tudom. azért írtam, amit írtam. de mivel még semmi nem biztos a másik progiból, főleg az időpont nem, ezért nem akarom lemondani. A szállásért előre kell fizetni?
Előzmény: Múzsla (3384)
Múzsla Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3384
A tíz szállásból már hét lefoglalva.
Tudod, VÁLLALTAD!

Lehet, hogy részben vagy egészben más program is adódik akkorra...
Ha házasodsz, akkor elengedlek, egyébként nincs szabi! :-)))))

Előzmény: lükepék (3383)
lükepék Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3383
Jó hogy mondod, már akartam szólni, de mindig kiment a fejemből. Lehet, hogy részben vagy egészben más program is adódik akkorra, aminek kivételesen elsőbbsége van az üleplapító 850 km tekeréssel szemben :), de természetesen a rám eső benzinköltségeket ill. az esetleges előlegeket megtérítem a teljes túrára. sajnos közelebbit csak júl. tájékán tudok mondani.
Előzmény: Múzsla (3382)
Múzsla Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3382
Nem maradtál ki a fejemből, csak Te mostanában képben vagy, lp-ék viszont rég szóltak AK ügyben.

Most egy kicsit talán felvillanyozódtak. :)))

Előzmény: Tibet (3363)
asciimo Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3381
"Egy jó túra után kit érdekel, hogy mi az aktuális neve a topicnak!"

peldaul azt, aki meg nem talalta meg a topicot, es keresi.....

Előzmény: Güsziológus (3377)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3380
Kiraly!
Errol en nem tudtam de nagyon orulok neki!
Előzmény: nagypapi (3378)
Krysia Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3379
Mivel ez a topik kimondottan OKT-s eszmecserének indult, én szívesen látnám ezt a címet: Országos Kéktúra és más jelvényszerző túramozgalmak.

Szeretem kézbevenni az OKT-s igazolófüzetet, mert ott mind a három variáció olvasható:
- címlapon a jelvényben: Országos Kék-túra
- címlapon a címsorban: Kéktúra
- füzetet lapozgatva és pecséteket nézegetve sok helyen: kék túra

Az MTSZ következetessége :o))))).

nagypapi Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3378
Talán már szó volt róla régebben: kektura.lap.hu
Sok-sok infó összegyűjtve a túráról.

A jelvényszerző túrákról viszont tényleg ebben a fórumban lehet megtudni a legtöbbet, az MTSZ-es honlapon levő oldalt ki tudja mióta nem frissítették. :-((

Mi újság larzen Szt. Imre túrájáról?? Van már időpont?

Güsziológus Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3377
A DDP-ről már túrabeszámolóim közzététele előtt is volt eszmecsere. Többek között ez is motivált, hisz akkor még az RP-DDK tervezésének szakaszában voltam.
Engem nem zavart, hogy más túrák is bekerülnek, hisz az OKT-val kapcsolatos információcsere egy részét az akkortájt megjelenő atlasz nagymértékben feleslegessé tette. A logisztika tervezésének szempontjából azonban nagyon hasznos információforrásnak tartom a topicot. Különösen fontosak a beszámolók, hisz nem vagyunk egyformák, mindenki mást vesz észre.

Nem elhanyagolható tény, hogy van OKT-s fórum is, melynek elérhetősége a ttt honlapon keresztül biztosított.

A jelvényszerző túramozgalmakat sem tartom kakukktojásnak. Hozzásegít ahhoz, hogy kicsit körültekintőbb tervezéssel "többet" hozhassunk ki a túrából.

Végül fontosnak tartom megjegyezni, hogy az OKT egyik célja a jelvényszerzés és kétségtelen tény az is, hogy mozgalom. Én sem vagyok mai csirke, de engem nem zavar, hogy volt munkásmozgalom. Volt időszak, amikor egyletek alakultak, és mint tudjuk, volt közöttük egy híres egylet, mely a gittrágásra szakosodott. Mostanában körök alakulnak.
A világ változik, de nem csak az UNICUM a biztos. Amíg szabadon vándorolhatunk, ismerkedhetünk kis hazánk tájaival, addig jó. Ha megtaláljuk egymást a fórumon kersztül, akkor jobb. Irány tehát a természet!
Egy jó túra után kit érdekel, hogy mi az aktuális neve a topicnak! A kedvencekben különben is megmaradt az eredeti.


Előzmény: asciimo (3359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!