Keresés

Részletes keresés

asciimo Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3418
"Erzem en ezt akkor is, ha a pecseteimet nezegetem :) "
Az nem ugyanaz az erzes. Ezt Te is tudod. Hasonlo, de nem ugyanaz. Meg lehetne kerdezni Szarvas Matyit, amikor lenezett Irott-korol a Kek-tura futas utan, mit erzett, meg mit erzett amikor 5 vagy 6 ev sorozatos taborai utan teljesitette a Kekturat.

"Mi furgen, szimatszatyorral, ok meg a heti cuccal logo nyelvvel, araszolgatva."
Ez olyan mintha kimennek a Becs-Bp szupermaraton celjaba, es furge lennek, a versenyzok meg benak. De mondok jobbat, kepzeld el lükepek jön velunk a K100 utolso 30 kilometeren. A celban Ö fürge lesz, mi meg alig megyunk majd kileszunk. Es akkor mi van. Persze hogy kivagyunk, mert tobbet csinaltunk meg.

A vandorlas mas. mas erzes. Mas mint amikor elmentem ide, megvan ez a szakasz, meg aztan maskor a masik, es osszesegeben bejartam az utvonalat. Egy vandorlas vegenel visszanezel a hegyekre, es raboksz egy pontra, "onnan jovok". Ez a vandorlas.

Előzmény: Carpy (3408)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3417
Nem értek egyet az elképzeléssel, hogy a túrázás lényege a könnyedség lenne, és a legkevésbé sem vágyom könnyű séták emlékére -- lehet, hogy nem is maradna sok emlék róluk! Nekem is lógott már a nyelvem, és mégis, sokkal értékesebb számomra az a teljesítés, mintha sétálgattam volna. A küzdés az igazi. És az, hogy érzed, hogy ott vagy a természetben és része vagy. Hogy magadnak kell megtalálnod a szálláshelyedet. Még akkor sem az igazi, mert a kaja még mindig a boltból van. :-)
Úgyhogy Franken barátjával értek egyet.
Előzmény: Carpy (3408)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3416
Nem én voltam, és nem a moderálás topicban volt, de egyetértek, így már jól néz ki.
Én nem vagyok ilyen hirtelen elhatározások embere, délután még nem éreztem lezártnak a vitát, aztán meg dógomvolt. :-)
Előzmény: larzen (3404)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3415
Tényleg rossz a 20 kilós hátizsák, de amit kapsz érte, az a korlátlan szabadság. Senkihez, semmihez nem kell igazodnod, semmilyen helyen nem kell kitűzött időre lenned. Azt hiszem, a honlapomon (adataim) a DDK kapcsán írtam erről a bevezetőben. Úgyhogy a vándortúrát én is valamilyen értelemben a túrázás csúcsának érzem. Más kérdés, hogy nem mindenkinek optimális megoldás. A "veleje" nem azt jelenti, hogy a legjobb.
Előzmény: Carpy (3398)
Múzsla Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3414
Köszi, hogy válaszoltál helyettem.

Félve vetem fel, hogy ha esetleg egy 1 napos Partizán túra (igen kényelmes távnak tűnik, és garantáltan szép vidék!) a jelenlevők közül is többeket érdekel, akkor egy közös teljesítést meg lehetne szervezni!

Benne vagyok.

Előzmény: nagypapi (3405)
Carpy Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3413
Szimatszatyor: olyan terepszinu (ertsd zold :) vaszonzsak, amit igazabol a gazalarc tarolasara fejlesztettek ki, de remekul megfer benne minden, ami egy egynapos turara kell. Van vallon viselheto verzioja is, meg hatizsak kialakitasu is. 15 eve ha iskolai kirandulasra ment az ember, minden masodik gyereknel ilyen volt.
Előzmény: nagypapi (3410)
Carpy Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3412
A barátnő cuccát csak nem te viszed?

Nem, az egesz baratnomet en viszem :)))

Előzmény: Jesper Olsen (3406)
h-alga Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3411
Naaa, Larzen! Az elsőt kicsit elkapkodtad.

"Aki nyilatkozott, mind módosítani akart, de tenni nem volt hajlandó senki"
Mégis, mi lett volna, ha mind a ~10 ember elküldi a saját verzióját a moderának?
(Nem várok választ.)

Előzmény: larzen (3401)
nagypapi Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3410
Mi az a szimatszatyor?????
Előzmény: Carpy (3408)
nagypapi Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3409
Ha a családdal meg tudom beszélni, és semmi nem jön közbe, akkor OK. Nekem egy péntek du-i indulással (munka után, 3 körül) lenne csak jó, azaz a június 20-21 megfelelő.
Előzmény: larzen (3407)
Carpy Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3408
Mert akkor erzed egy-az-egyban, hogy innen elmentem idaig. Megszakitas nelkul. errol van itt szo.

Erzem en ezt akkor is, ha a pecseteimet nezegetem :) Es kozben egy konnyu seta marad meg emlekkent, nem pedig egy heti cucc hurcolasa. Annakidejen a Zempleni hegyseget csillagtura-szeruen jartuk be, mig a csoport masik resze ragaszkodott a vegigvandorlashoz. Sosem felejtem el azt a 2 pillanatot, amikor szembetalalkoztunk veluk. Mi furgen, szimatszatyorral, ok meg a heti cuccal logo nyelvvel, araszolgatva.

Előzmény: asciimo (3402)
larzen Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3407
Szent Imre vándorút

Hogy tetszene például a június 20-21 (vagy 21-22)?

Előzmény: nagypapi (3378)
Jesper Olsen Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3406
Mi már többször voltunk 8-9 napos túrákon max. 12-14 kilós zsákokkal. (A barátnő cuccát csak nem te viszed?)
Előzmény: Carpy (3400)
nagypapi Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3405
Teccik az új cím!!!

Franken!
A Partizán útról ITT olvashatsz!
Nem túl naprakész (persze, az MTSZ honlapról van...), de azért tájékoztatásnak megfelel.
A Kohász-Kék egy nagyon rövid szakaszon együtt megy a Partizán úttal, nekünk ez a szakasz kicsit hosszabb lett (pont ott kavartunk el), úgyhogy megerősíthetem Wenczel úr friss jelzésekkel kapcsolatos infóját.

Félve vetem fel, hogy ha esetleg egy 1 napos Partizán túra (igen kényelmes távnak tűnik, és garantáltan szép vidék!) a jelenlevők közül is többeket érdekel, akkor egy közös teljesítést meg lehetne szervezni!

larzen Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3404
a második nem én voltam, gondolom inkább Sk.
van egy t.szerk! fórum, ott egy 'moderáció' topik.
Előzmény: asciimo (3403)
asciimo Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3403
Persze, de nem lett volna jobb eloszor egy korkerdes, es aztan a modositas? Amellett igazad van, a tett halala az okoskodas, de az hogy felbukkan kb 10 velemeny, az nem okoskodas, vagy tokolodes. Amugy meg koszi a masodik modositast, igy SZVSZ sokkal jobb.
(egyebkent fogalmam sincs hogy kell kerni a cim modositasat, azert is nem leptem ez ugyben..)
Előzmény: larzen (3401)
asciimo Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3402
nem a penz miatt van, hanem a vandorlas erzese miatt. Mert akkor erzed egy-az-egyban, hogy innen elmentem idaig. Megszakitas nelkul. errol van itt szo.
Előzmény: Carpy (3400)
larzen Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3401
A tett halála a tökölődés. Aki nyilatkozott, mind módosítani akart, de tenni nem volt hajlandó senki. Kövezzetek meg.
Előzmény: asciimo (3369)
Carpy Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3400
Nekem meger nehany szaz forintot, hogy ne kelljen a teljes turara valo cuccomat cipelnem. 20 kilo pedig konnyen osszejon egy tobbnapos turara, plane ha az ember baratnovel van :-)
Előzmény: Jesper Olsen (3399)
Jesper Olsen Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3399
Nem muszáj 20 kg-s zsákkal mászkálni. A csillagtúrázás néha költségesebb is...
Előzmény: Carpy (3398)
Carpy Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3398
a turistaság veleje a vándortúrázás.

Ezzel igy nem tudok egyeterteni. Milyen szempontbol erti ezt? Menni, menni, letaborozni, aludni, masnap menni, menni, letaborozni, stb.? Szerintem ez nem nyero, csillagturazni sokkal jobb, ha mar huzamosabb turarol van szo, mert akkor nem kell cipelni a cuccokat. Nekem egy husz kilos zsak megelehetosen ront a turzas elmenyen. Egy szimatszatyor egesz mas erzes :-)

Előzmény: Franken (3395)
Franken Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3397
Erre a kérdésre Nyomdász barátunk tudna válaszolni a legkönnyebben, hétvégén megkérdezhető a Lovasberény-Pátka nem jelvényszerző túramozgalom keretében.

Úgy hallottam, hogy szétválltak.

Előzmény: Zete (3390)
Franken Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3396
A Partizán út jelvényeit kitől kell igényelni? Már kétszer végigjártam, de még egyszer sem tudtam igényt beadni rá. Azt tudom, hogy nem a BAZ Megyei TSZ-hez kell fordulni.

A segítséget megköszönöm.

(Egyébként a Partizán útról van egy néhány 100 karakteres beszámolóm még az előző évezredből, hétfőre előkaparom.)

Előzmény: Múzsla (3394)
Franken Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3395
Ha folyamatosan a korábbi hozzászólásokat olvasgatnám, nem dolgoznék. Ha nem dolgozok, nem tudok olvasgatni. Ez egy 22-es csapdája.

Így megkérlek Benneteket, bocsássátok meg nekem ezt a bűnömet, hogy nem vagyok teljesen naprakész. Egy másik topikban már megkaptam, hogy olvassak visszafelé, de több száz (vagy ezer?) hozzászólást lehetetlen végigrágni.

Továbbra is tartom a véleményemet, hogy annak ellenére, hogy szeretek Kéktúrázni, én más túramozgalmakat is szem előtt tartok. Talán azért, mert már végigjártam a Kéktúrát. És nekem a Kéktúra egy a sok túramozgalom között, de mégis ennek a túramozgalomnak a jelvényeire vagyok a legbüszkébb(?). Meg a RP-DDK-éra. Meg a DDP-ére. Meg sok másra.

Egy barátomnak van egy érdekes véleménye, szívesen hallgatnám meg a Tiéteket is, miszerint a turistaság veleje a vándortúrázás.

Előzmény: Zete (3357)
Múzsla Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3394
Tegnap jöttek meg a (Kohász-kék) jelvények Wenzel Pétertől. Levelében utal rá, hogy a jelzések felújítására pályázatot adtak be.
Egyúttal örömmel közli, hogy a múlt évben teljes egészében felújították a Partizán út jelzéseit.
sétáLós bácsi Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3393
Elképzelhető, de nekünk azt mondták, hogy nincs nyitva semmi. Nem baj, majd ha a DDK-t csinálom Szombathely felé, akkor +próbálok vhol pecsételni (azért így is van jó igazolásom, aláírással). Azért köszi...
Előzmény: csacsana (3341)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3392
Ez az újság engem is érdekelne. Nincs elektronikus címe / honlapja / előfizetési címe? Ha van, lécci írjátok meg. Köszi!
Előzmény: ssimi (3376)
Tibet Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3391
Köszönöm előre is a leírást :-)
Az okok vagy érvek egyike volt, hogy alig merem leírni ezen a vidéken még soha nem voltam, az egész Alföld ismeretlen számomra (kiv. Debrecen, Hortobágy, Hajdúszoboszló - de ott nem is visz az út).
Előzmény: Güsziológus (3389)
Zete Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3390
Na, erre a lapra (Magyar Turista) én is kíváncsi vagyok - délután megpróbálok hozzájutni. Nem rémlik, hogy az uccsó régi TM-ben szó lett volna róla, pedig ha már most megjelent, akkor biztos nem egy hónapja kezdték a munkát.
Előzmény: ssimi (3360)
Güsziológus Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3389
Az táj szebb!!!

Más térben, mint síkban. És színesebb is! Na és élet is van, növények, állatok, folyók és végül, de nem utolsó sorban emberek. Települések, tanyák. Szekszárd, Baja, Mindszent, Szarvas, Mezőtúr, Berettyóújfalu, Nyírbátor, Kisvárda, Sátoraljaújhely. Csak győzzétek az élményeket befogadni!

Az is ki fog derülni, hogy nem is olyan lapos az Alföld.

Bár a füzetben rengeteg látnivaló van felsorolva, talán nem felesleges egy-kettőre felhívni a figyelmet. Még hiányzik egy pici, de mire elindultok néhány "kihagyhatatlant" megpróbálok beszerkeszteni.

És a biciklinek van egy óriási előnye! Az unalmasabb (én imádtam!) gáttúrák lényegesen rövidülnek, az aszfalt pedig hipp-hopp elfogy.

Előzmény: Tibet (3387)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!