Keresés

Részletes keresés

Belohin Creative Commons License 2023.08.06 0 1 21925

A hipó hatóanyaga éppenséggel a nátrium-hipoklorit. A fertőtlenítő hatása nem kétséges, csak nem tudom, lehet-e olyan koncentrációban használni, hogy a gombának ártson, a levélnek pedig ne.

 

A sót pedig nem használnám a kertben semmire. A rómaiak nem jószívűségből hintették Karthágó földjére. (Bár egyes források szerint ez egy korabeli városi legenda.)

Előzmény: laca5 (21924)
laca5 Creative Commons License 2023.08.06 0 0 21924

Szerintem ezzel csak az a gond hogy tudományosabbnak akar hangozni mint ami. 

De a normál csapvíz átalakítása egyfajta semleges  majdnem desztvízzé azt így is meg lehet fogalmazni.

 

Mikor reggel olvastam, hogy sós víz, eszembe is jutott, hogy mekkora faszság, mert a sima sóból a kertbe nem nagyon kellene semmi. Akkor eszembe jutott, hogy pl a hipó és a klór meg amúgy milyen jó gombaölő és eltávolító hatású (penész biztosan) és erre tessék, klór szaga van ennek is.

Előzmény: Belohin (21923)
Belohin Creative Commons License 2023.08.06 0 3 21923

A szőröm feláll, amikor efféle tudományos hatást elérni kívánó halandzsákat vetnek be a vízzel kapcsolatban. Aki komolyabb szinten tanult a vízmolekuláról, az tudja, hogy semmi értelme. (Sajnos, valószínűleg kisebbség, mert a fizikát, kémiát divat utálni :-( )

Előzmény: acerola (21913)
Antal986 Creative Commons License 2023.08.06 0 0 21922

A folyamatot leírását linkeltem , de akkor tessék 1400ft / liter is van csak egy 1000 tartállyal kell venni.  ( ami levegő hatására hamar elbomlik ha nem használod el gyorsan )

https://www.zenitkft.hu/munkavedelmi-eszkozok/Greenway---99-Agro-fafelulet-es-novenyfelulet-lemoso-koncentratum-1000-l-IBC-tartalyban-7341

Előzmény: acerola (21916)
Antal986 Creative Commons License 2023.08.06 0 0 21921

Barnabás is Fulvosavat használt  meg többen mások is , Kecskeméti kiáltásra már meg van a jegyem , de Bócsára is tervezek  menni. Megpróbálok  majd mindent is meg kérdezni  . :o) :o) Bár főleg szőlő kóstolás és fajta választás miatt megyek.

Előzmény: IsKol (21920)
IsKol Creative Commons License 2023.08.06 0 0 21920

Az említett szerről nem tudok érdemben nyilatkozni, mert más hasonló technológiával készült fertőtlenítőt használok.

 

Feketerothadás elleni védekezésre kezdtem el tavaly használni és az idén a technológia részét képzi (még nem végleges) de a kialakult peronoszt/lisztharmatot letakarította ami után már lehetett más kontakt szereket használni. Persze amibe már beleette magát a fene az menthetetlen volt de nem volt tovább fertőzés.

Ennek a szernek a leírása kicsit bővebb, több, jól dokumentált teszt eredménye publikált és az ára "csak" a 2x drágább, de ezért 4x annyit kapok ;-) 

10%-ot használok de még így is figyelni kell a 3 hónapos "eltarthatóságra" (utána is lehet használni de akkor már növelni kell a töménységet)

 

Viszont a gyártási folyamat hasonló vagyis hatékony szer lehet a most megjelenő új termék csak nem a legprofibb a piaci megjelentetése vagy más a célcsoport...

Előzmény: beetee (21917)
IsKol Creative Commons License 2023.08.06 0 0 21919

Igen, az nem túl szerencsés, hogy nincs semmi konkrétum a marketing bla-blán kívül...

 

Viszont, Antal986 olvtárs belinkelte a folyamatot... tehát a hipoklórsav az aktív hatóanyag...

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: acerola (21916)
beetee Creative Commons License 2023.08.06 0 0 21918

szöbeti=szöveti

Előzmény: beetee (21917)
beetee Creative Commons License 2023.08.06 0 1 21917

Nekem ott sántít a dolog, hogy ez egy felületi fertőtlenítő, annak is instabil, ha átfutva a leírást jól értem.

 

Az hogy ezzel lemosva a növényt eltünteti a felületi gomba-kivirágzást, még akár hihető is, de az csak a lisztharmat, peronosz, meg egyéb gombák szaporodóképlete a spóra elszórására. Maga a gomba a szöbeti részen van, ha már bekerült. Az ellen kézfertőtlenítővel menni... hát...

acerola Creative Commons License 2023.08.06 0 0 21916

Én nem látok sehol sem hipoklórsavat a termék adatlapján.

https://www.gazdabolt.hu/T15348-Greenway-99-AGRO-5l.html

Előzmény: Antal986 (21915)
Antal986 Creative Commons License 2023.08.06 0 0 21915

Üdv , hát Hipóklórsav nem keletkezik attól ha konyhasóra vezetékes  vizet engedsz , amúgy  Covid miatt terjed el újra a cucc .

 

https://hipoklorossav.com/kemiai-tulajdonsagok-hipoklorossav/

 

 

Előzmény: acerola (21913)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.06 -16 4 21914

"energetizált"...magyarul a hókuszpókusz és a kézrátétel kombinációja, amit bizony meg kell fizetni.

Előzmény: acerola (21913)
acerola Creative Commons License 2023.08.06 0 3 21913

Talán ez a mondat hivatott megkülönböztetni a sima sós víztől a terméket.

 

"Az oldószerként használt vezetékes víz, egy egymásra épülő technológiai sor által, klaszter szerkezetbe rendezett, többszörösen tisztított, ionizált, energetizált, előkezelt vezetékes víz."

És 5 liter 16 ezer forintba kerül. Nem kommentelem.

Előzmény: IsKol (21912)
IsKol Creative Commons License 2023.08.06 -1 0 21912

A sós víznél azért sokkal több! 

Nem csak sóoldatot készítenek (bár az is használható) hanem fizikai, elektrokémiai eljárásoknak vetik alá és így létrejön egy igencsak használható kontakt fertőtlenítő szer.

 

A titok nyitja a mire és mikor használjuk.

 

Ha a lisztharmat, peronosz, szürkerothadás "kigyepesedik", lemosva a növényt eltünteti a gombákat és marad egy tiszta növényed (amit azért nem ártana megvédeni) de ha a fürtöket már megtámadta virágzás környékén akkor a termésnek már annyi viszont a növényt továbbra is védeni kell...

 

Én speciel nagyon örültem a megjelenésének (3 hónapja hallottam róla) és nagyon tetszett az 5 literes kiszerelés de az ára már nem volt baráti (legalább is nekem, mert a SteriClean Plant-tel ami 20 literes jobban jövök ki).

 

Egyetértek veled, az "egyszerű anyagok" felhasználása ténylegesen kivitelezhető mind növény kondicionálásra, mind védelemre. Ha a kertemben lenne pár tőke szőlő és zöldségfélék (és nem kellene 100 km-t utazni a "birtokig") akár minden nap tudnám használni ezeket az anyagokat. Persze, ismerni kellene kellene a növényeket illetve a betegségek lefolyását...

 

 

Előzmény: acerola (21907)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.06 -16 0 21911

Mondjuk nálad, ahol csak a magad szomszédja vagy, nem kell az erős széllel foglalkoznod, mert ha el is sodródik, a tiedre megy. Felénk olyan szélben, mint amit felétek jósolnak holnapra, nem nagyon lehetne permetzeni, meg rá se lehet menni traktorral a földre, a drónos permetezés meg sem nem megfizethető, sem nem megvalosítható legálisan a jelenlegi törvényi szabályozás mellett.

Előzmény: szervezkedő (21910)
szervezkedő Creative Commons License 2023.08.06 0 0 21910

Én már nem tudom követni ilyen távlatokban.

Ez tegnap délután óta csurrant le.

 

Egy nagyon veszélyes felhősáv széle érintette a szőlőt este 6korul, de pont elment mellettünk.

Abban bízok, ha túléljük ezt a hétvégét, talán véget ér a nyári jégesős cirkusz.

 

Úgy nézem holnap, leszámitva az esetleges szelet, egész napközben alkalmas lesz az idő a permetezesre! Nem kell délelőtt 10kor leállítani a traktort mert 30fok van!

Előzmény: van_Persil (21909)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.06 -16 0 21909

Mihez képest 20 mm? Csak ma, a héten, vagy az elmúlt 2 hétben?

Nálunk az elmúlt 24 órában 10 mm, ebben a hónapban 80 mm, az elmúlt 2 hétben kb. 140-150 mm.

 

Előzmény: szervezkedő (21908)
szervezkedő Creative Commons License 2023.08.06 0 2 21908

Nem szeretnék konkrét videókkal vagy termékkel kapcsolatban véleményt alkotni, csak úgy hangosan gondolkodnék engedelmetekkel....

 

Ha egy paraszt ember be szeretne menni a városba, kimegy a vasútállomásra és felül a vonatra. Arra a vonatra, ami oda viszi, ahová el szeretne jutni. Tehát bármelyik vonatra nem ül fel!!!!!!!

 

A marketing fontos dolog a mai életben. A fogyasztónak segít eligazodni, segít fejlődni, !de...! Tájékozatlan, megvezethető embereket kétes termékek vásárlásra buzditani, etikátlan a szememben. Ha egy olyan terméket mutat be valaki nekem, amire reggel amikor még felkeltem, nem volt szükségem, a létezéséről sem tudtam, délután pedig meg is vehetem, arra 90% hogy nincs szükségem.

 

Szerintem minden vonatra nem kell felszállni és minden szart nem kell megvenni!

 

Különböző videókkal rengeteg, egy adott téma iránt érdeklődő embert el lehet érni. Enyhítő körülmény ha valaki lelkes hülyeként teszi ezt, de szánalmas ha tudatosan, marketing céllal kihasználja az újdonságra vágyók érdeklődését.

 

Egyébként meg augusztus eleje van!

Jó lenne a fénykepeket látni, kinél mit lehet már csipegetni!!!!

:-)))))

 

(20mm-nél tartunk és most is esik, permetezés nálam 2 napja tolva, tolva, amíg el nem áll/fel nem szárad.)

acerola Creative Commons License 2023.08.05 0 0 21907

Nemrég videókban reklámoztáka Greenway nevü bio szert, ami tulajdonképpen sós víznek hangzik. Csináltam egy kis kutatást és kiderült, hogy a sós víz engedélyezett a lisztharmat ellen az EU-ban. Az engedélyben a töménységet is leírják. Tehát úgy gondolom házilag is előállítható. Meg van pár más egyszerű anyag, ami használható szőlőben is például fűzfa főzet peronoszpórára. Ebbe a cikkbe kigyűjtöttem: https://szoloink.hu/posts/cikkek/az-eu-ban-engedelyezett-alternativ-novenyvedelmi-anyagok-konyhaso

Falusi1 Creative Commons License 2023.08.05 0 0 21906

Én csak hivatkoztam -nem is biztos, hogy pontosan- a szerző egyik megállapítására.

Előzmény: szervezkedő (21903)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.05 -16 0 21905

Egy-két évtizede még a korábban érő fajta volt a nemesítési cél, most meg már a minél későbbi lenne jó. Gyerekkoromban az afüz ali az október közepi nagyszüretre még nem érett be soha, csak november közepére, amikor a szőlőt szoktuk ültetni. Ma már az a ritka, ha nem szeptemberben szüretelünk, az afüz ali meg szeptember közepére beérik, a hamburgi meg olyan édes, hogy manapság alkalmatlan kompótnak, pedig gyerekkoromban simán lehetett csinálni belőle, mert nem volt émelyítő.

Akkoriban a must olyan savas volt, hogy bármely CR elbújhatott mögötte hatékonyságban, küzködtünk is a fehértöréssel, amit a mustba került vas okozott. 

Előzmény: szervezkedő (21903)
Maci_P Creative Commons License 2023.08.05 0 0 21904

Erre nagyon rátapintottál. A 2018-as évben, amikor minden gyorsan ment végbe, mert hamar virágzott, meleg volt, egyszerűen az aromák (a csemegékben ez halmozottan előjött) nem alakultak ki megfelelően, a sav már béka segge alá esett, amikor még fenológiailag a szőlő valahogy mégsem állt megfelelően...

Előzmény: szervezkedő (21903)
szervezkedő Creative Commons License 2023.08.05 0 0 21903

Ha valóban valós az éghajlatváltozás, az ennél összetettebb. Nem feltétlen csak azt jelenti hogy hamarabb lehet szedni az adott fajtát.

A magasabb hőmérséklet, a több napsütésben nem úgy alakulnak a savak, más minőségű a termés.

Ez csemege szőlőknél nem annyira lényeg. Nagy legyen és mutatós,.ezt kéri a piac. 

Borszőlőnél szerintem nem feltétlenül minőség emelő tényező a mediterránum.

Előzmény: Falusi1 (21895)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.05 -16 0 21902

Élö ember tényleg nem sok lehet, de a dr. Bakonyi Károly hasonló kaliber volt, talán nem véletlen, hogy utóbbi 100. születésnapján az ünnepi ülésen elöbbi mondta az ünnepi megemlékezö beszédet.

Amikor az öreg egy-egy borversenyen azt találta mondani, hogy "én még ilyen bort életemben nem ittam", azzal a töle telhetö legnagyobb udvariassággal jelezte, hogy annak a bornak bizony a lefolyóban a helye, de a legtöbb gazda azt hitte, hogy most dicséretet kapott...

Előzmény: szervezkedő (21901)
szervezkedő Creative Commons License 2023.08.05 0 0 21901

(A szerző, a szakma egy élő ikonja. Intelligenciája, stílusa, tudása, szerénysége, engem nagyon megfogott. Nem ismerek hozzá hasonló hiteles embert. Olyan módon tud beszélni a szőlészkedésről, úgy tud bort bírálni, ahogy kevesen!!!!!!)

Előzmény: laca5 (21899)
laca5 Creative Commons License 2023.08.05 0 0 21900
laca5 Creative Commons License 2023.08.05 0 0 21899

https://agroforum.hu/szakcikkek/szolo-bor-szakcikkek/szolo-generativ-szervei-es-gazdasagi-hasznuk-1-rugyek-es-viragzat-fejlodese/

 

Érdekes állat a Google. Eddig szerintem ezt a Dr. Hajdú Edit cikket még nem is láttam. Gyönyörűen végigviszi a kérdéskört és választ is ad a madárkás és rugós fürt formákra. 

 

A táblázatot és a fürtbotrítiszes fotót ajánlom mindenki figyelmébe!

 

A virágmennyiségre / fénymennyiségre tett állítás is sok mindent megmagyaráz.

 

A fentieket már mind megfigyeltem és szóról szóra igaz amit ír.

 

Előzmény: van_Persil (21897)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.05 -16 0 21898

Azon én is gondolkodtam, hogy mi lenne, ha a csabagyöngye hajtását fürtmegnyúláskor két-három rügyre visszavágnám, viszont termelésben az ilyen módszer nem kivitelezhető, mert ott az egyszerre érés alapkövetelmény, az egyszerre visszavágás viszont egy nagy táblában gyak. nem kivitelezhető.

Én a “szentmártoniakat” (mert hivják így ezeket a fürtöket, legfeljebb Szent Márton nevenapjara érnek be, előbb nem) a borszőlőkről le szoktam szedni, a csemegéken viszont legtöbbször rajta hagyom, mivel savtalan, jellegtelen az ízük borszőlőként, a savtalanság viszont a csemegéknél általában előny.

Előzmény: Falusi1 (21895)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.05 -16 0 21897

ahol nincs mag az ilyen fürtök egyes bogyóiban, ott nem sikerült rendesen a kettős megtermékenyítés, ill. nem akarok h.lyeséget írni, nem tudom, nem önbeporzás történt-e. Ez nem összetévesztendő a magnélküli fajtákkal, mert valójában ott is van mag, csak nem (minden esetben) érzékelhető a jelenléte. de erről az egész beporzási témáról a Pjotr tudna bővebben, helyesebben és pontosabban mesélni.

A “madárkás” csak azt jelenti, hogy valamiért nem jól zajlott le a virágzás/kötődés, ezért a normál fürthöz képest kevesebb bogyó, többféle bogyómérettel látható a fürtön, aminek többféle oka lehet: rossz időjárás viragzás/kötődés környékén, nem megfelelő tápanyagellátottság (bórhiány), a hormonháztartás felborulása (“átment vegetatívba”, ilyenkor a fürt kinevelése helyett csak növekedni akar a tőke, vastag hajtasokat hozva, mélyzöld, erős levelekkel)

 

Előzmény: laca5 (21896)
laca5 Creative Commons License 2023.08.04 0 0 21896

Mit jelent pontosan a "madárkás"?

Én eddig 3 különféle anomáliát figyeltem meg:

1. Hiányos fürt de normál bogyók csak ritkán.

2. Normál méretű, egyenletes bogyók, de köztük apró zöld soha be nem érő bogyókezdemények

3. A normál méretű bogyók mellett az egészen kicsi zöldtől kezdve a teljes méretpaletta jelen van. Ami azt jelenti, hogy van kisebb bogyó a fürtön ami mondjuk a fele a normálnak, beérik később vagy előbb mint a normál, a kicsiknek jellemzően nincs magja. 

Ez utóbbi kettő lehet, hogy ugyan az a folyamat, csak fajtától függ a megjelenési forma.

 

Köszönöm!

Előzmény: van_Persil (21890)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!