Keresés

Részletes keresés

Molaf Creative Commons License 2004.06.14 0 0 99
"A kiskaliberu mar onmagaban a "szleng"."

Ezért is írtam "kis kaiberűt" és nem kiskaliberűt. :) Ugyanis tényleg valami béna kis pisztoly volt, 0 megállítóerővel.

"De asszem most kaptal nehany olyan ujabb kifejezest, melyrol sajnos fogalmad nincsen..."

Nem baj, még mindig jobban szeretem ezt, mintha nagy pofával kioktanak, csak éppen azt nem írják le, hogy miért is voltam pontatlan. Köszönöm.

(Azt hiszem, hogy a leírtak alapján 0.22-es sportpisztoly volt. a szerszám.)

Előzmény: gvass1 (97)
kferenc Creative Commons License 2004.06.14 0 0 98
Még egy kérdés:
Nem tudja valaki,h a neten fennt vannak valahol a vadászvizsga időpontjai?

Csak ezért nincs kedvem telefonálni.

(gondolom minden megyében,a helyi vadászkamara által kiirt,meghirdetett helyen lehet vizsgázni,nem csak Pesten,ugye?)

gvass1 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 97
"kérdésem mégis világos volt: milyen a szakzsargonnak is megfelelő megjelölést helyes használni (azaz "szlengen kívüli") a kis kaliberű pisztolyokra?"

A kiskaliberu mar onmagaban a "szleng".
A .22 Long Rifle peremgyujtasu toltenyeket tuzelo (sport) maroklofegyvereket szoktak kiskaliberunek nevezni.

Mielott megkerdezed: az ISSF szabalyai szerint a "nagykaliberu" maroklofegyver pedig a 7,62-9,65 mm lovedekatmero kozti kozponti gyujtasu loszert tuzelo fegyverekre vonatkozik.

De asszem most kaptal nehany olyan ujabb kifejezest, melyrol sajnos fogalmad nincsen...

Előzmény: Molaf (95)
hunserv Creative Commons License 2004.06.14 0 0 96
Hm, talán a peremgyújtásúakat dobják kis kaliber név alá...
Ugye 5.5 ösben van .22LR ami peremgyuszi, (ezt lekiskaliberezik) meg van a .223rem. ami meg közp. gyújtású, erre nem emlékszem, hogy hallottam volna kiskaliber jelzőt... pedig ennek sem nagyobb a csőfurata... (vagy tán ár század eltérés van, fejből biza nemtudom a pontos méreteket)
Előzmény: Molaf (95)
Molaf Creative Commons License 2004.06.14 0 0 95
:)

(85) "Szóval létezik szlengen kívüli gyűjtőszó a kis kaliberű pisztolyokra?"

Lehet, hogy a szlenget rosszul haszáltam és szlengben sem a kis kaliberű pisztolyt jelenti a "parabellum" szó, kérdésem mégis világos volt: milyen a szakzsargonnak is megfelelő megjelölést helyes használni (azaz "szlengen kívüli") a kis kaliberű pisztolyokra? Létezik eme gyűjtőszó? Vagy ilyet nem ismersz?

Előzmény: gvass1 (91)
kferenc Creative Commons License 2004.06.14 0 0 94
Aha,köszi!

Majd akkor utánna járok hogy mire van engedélye a közelemben lévő lőtérnek.
(tudom hogy van egy pince része,a rövidebb,+ van egy hosszabb része gondolom 50 méter,ahol a löállás még fedett helyen van,de a lövedék már a szabad ég alatt csapodik be)

Előzmény: gvass1 (93)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 93
"Lőtéran van kaliber korlátozás?
Ha igen mennyi a max kaliber?
Vagy ez lőtérenként változik? (akkor ugy álltalában kérdezném) "

Attol fugg, hogy mivel lohetsz, hogy a loter mire van engedelyezve.

A legtobb belteri (pl. pince) loteren nagykaliberu golyos puskaval tilos a loveszet.

Előzmény: kferenc (92)
kferenc Creative Commons License 2004.06.14 0 0 92
Hi!

Lőtéran van kaliber korlátozás?
Ha igen mennyi a max kaliber?
Vagy ez lőtérenként változik? (akkor ugy álltalában kérdezném)

(gondolom páncéltörő lövedékkel nem mehet ki az ember)

gvass1 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 91
"Tehát nem tudod. :)"

Mit???

Tegyel mar fel ertelmes kerdest, hogy ertelmes valaszokat kaphass!

Eddig szakmai hozzaertesed az ertelmes kerdes feltevesenek szintjet is nehezen erte el...

Előzmény: Molaf (89)
hunserv Creative Commons License 2004.06.14 0 0 90
kicsi a .45 meg a .50 hez képest :) sőt, a 9mm makarovnál is kisebb :) egyébként szomorú, de fegyvervizsgán nincs szó ilyenről, hogy mi konkrétan akiskal meg nagykal meg részeltes dolgok, de gondolom te is tudod GVASS, ne az emberrel tépesd össze a papírját, hanem attól kéne elvenni még az ált. isk. bizonyítványát is, aki kitalálja a vizsgaszabályokat, meg idióta rendeleteket hoz, stb
Előzmény: gvass1 (88)
Molaf Creative Commons License 2004.06.14 0 0 89
Tehát nem tudod. :)
Előzmény: gvass1 (88)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 88
"Szóval létezik szlengen kívüli gyűjtőszó a kis kaliberű pisztolyokra?"

Neked a 9 mm Luger az kiskaliberu?

Tepjed mar ossze azt a fegyvervizsgapapirt, jo?

Előzmény: Molaf (87)
Molaf Creative Commons License 2004.06.14 0 0 87
Szóval létezik szlengen kívüli gyűjtőszó a kis kaliberű pisztolyokra?
Előzmény: gvass1 (86)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 86
"(19) miatt, de ha nem te voltál, akkor bocsánat."

Huu apam,
nem lehetsz egy gyakorlott internetes forumozo, ha nem jossz ra a kulonbsegre egy beidezett (belinkelt) (amugy jenki) kep es a hozzaszolo szemelyenek cselekedetei kozott.

(ha belinkelnem JF Kennedy kepet, akkor azt hinned, hogy en lottem le?)

"Rákérdeztem, hogy konkrétan mi volt a baj a mondattal, kötekedtél, ahelyett hogy kijavítottál volna. Ha valaki egy kiskaliberű pisztolyt parabellumnak nevez az nálad biztonsági őr, de fel nem világosítanád. Mondjkuk ilyen pilácsra nem is áhítozom."

Gyengebbek kedveert: a "Parabellum" a Georg Luger bacsi altal tervezett pisztoly(oka)t jeloli.

A bunkobb biztonsagiorpalantak szoktak minden 9 mm Luger (Parabellum) loszerrel (szinten G. L: bacsi tervezese) mukodo pisztoly parabellumnak nevezni. Ez legalabb akkora tirpaksag, mint a "maroktaras otomata makknum" kifejezescsokor:-))

Előzmény: Molaf (85)
Molaf Creative Commons License 2004.06.14 0 0 85
(19) miatt, de ha nem te voltál, akkor bocsánat.

Rákérdeztem, hogy konkrétan mi volt a baj a mondattal, kötekedtél, ahelyett hogy kijavítottál volna. Ha valaki egy kiskaliberű pisztolyt parabellumnak nevez az nálad biztonsági őr, de fel nem világosítanád. Mondjkuk ilyen pilácsra nem is áhítozom.

Előzmény: gvass1 (84)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 84
"Aki őzet pisztollyal terít le az jobb ha mélyen hallgat. :) "

Heee?
Valakivel osszetevesztesz. En soha nem vadasztam sem pisztollyal, sem semmivel.

"A parabellummal mi volt a baj? Valamilyen olyan pisztoly volt, az biztos."

Ez a mondat igy kompletten a baj.

Előzmény: Molaf (82)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.06.14 0 0 83
Szerintem ,ha eddig nem tetted meg keresd fel valamelyik vadászati portált és tedd fel ott a kérdést.
Előzmény: kferenc (79)
Molaf Creative Commons License 2004.06.14 0 0 82
:)

Aki őzet pisztollyal terít le az jobb ha mélyen hallgat. :)

Tény, hogy nem vagyok egy fegyverbuzi, de ahhoz, hogy 20-ból min. 2-t melléikszelj nem feltétlenül kell biztosági őrnek lenned. Az enyém hibátlan lett, de voltak olyan hülyén feltett kérdések, ahol rendőr eszével kellett gondolkodnom, mert úgy volt hülyeség maga a kérdés, ahogy volt. Ahhoz képest, hogy csak a vadászvizsgára felkészítő könyvet olvastam, büszke vagyok magamra. :)

A parabellummal mi volt a baj? Valamilyen olyan pisztoly volt, az biztos. Életemben ott lőtttem először nem elöltöltős pisztollyal.

Előzmény: gvass1 (81)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 81
"1. A fegyverismereti vizsga kicsit húzós,"

Mar felteve, ha IQ-szinted nem haladja meg egy pitypanget, tehat mondjuk biztonsagi or vagy.

"Egy parabellummal kellett lőni"

Ilyet is azok szoktak mondani:-))

Nyugtass meg: csak vicceltel!

Előzmény: Molaf (71)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.06.14 0 0 80
Úgy tudsz gyakorolni ,hogy kimész a haveroddal (akinek van sörétes puskája) a homokbányába ,ő dobál, te lősz.Ha a végén mindketten életben vagytok már király! :-)
Lehet gyakorolni lőtéren is!(jószívű vadászban nincs hiány!)
Ettől a sörétlövéses dologtól meg nem kell tartani ,megy magától ,könnyű.(és én alig látok!!!)
Előzmény: kferenc (76)
kferenc Creative Commons License 2004.06.14 0 0 79
Köszi!
Előzmény: Molaf (78)
Molaf Creative Commons License 2004.06.14 0 0 78
Szóval a vadászvizsga ugye két részből áll:

- elméleti rész
- gyakorlati rész, skeet (ez a nehéz), esetleg golyós

Ezen kívül van rendőrségi fegyverismereti, itt nem a fegyvert kell ismerned, hanem azt, hogy a fegyver mennyire veszélyes, semmi mást nem kérdeznek ugyanis.
- ennek is van gyakorlati része, azt nézik, hogy képes vagy-e fegyverhasználatkor betartani a biztonsági szabályokat, nekünk ott a gyakorlat előtt megmutatta egy rendőr, hogy mit is tegyünk (egy parabellummal kellett célzott lövéseklet leadni, kiüríteni, ellenőrizni, hogy töltve maradt-e. Valami emberiormájú bábúra lőttünk (iszonyú érzés volt), nem nézték, hogy hová ment a golyó.
- az elmélet lehet húzós, úgy emlékszem, hogy 20 kérdésből 19-et el kell jól találni, kb. KRESZ nehézségűek, azaz a fele csak hablaty.

Előzmény: kferenc (76)
kferenc Creative Commons License 2004.06.14 0 0 77
Ugy értem hogyan tudok gyakorolni a rá?
Előzmény: kferenc (76)
kferenc Creative Commons License 2004.06.14 0 0 76

"Maga a vizsga is pénz, de a drága inkább a kellő gyakorlat megszerzése a vizsga előtt"

Ezek szerint neked elösször volt fegyverismeretid,utánna vadászvizsgád,gondolom csak igy tudtál gyakorolmi elötte.

Köszi!

Előzmény: Molaf (74)
Molaf Creative Commons License 2004.06.14 0 0 75
Én sem tudok nagyon bővebbet, hülyeséget meg nem szeretnék terjeszteni: 2007-ben lejárnak a mostani bérleti szerződések, újakat kell kötni. Ha vlaki nem tud megállapodni, akkor nem tudom, hogy milyen jogi procedúrán megy végig az ügy, elvielg a földtulajdonosok akarata van előnyben. Ha beírod egy keresőben, hogy vadásztársaság 2007, esetleg valami hasonlót, akkor olvasgathatsz erről, pl.
http://www.vadaszlap.hu/sections.php?op=printpage&artid=423
Előzmény: mcpie (72)
Molaf Creative Commons License 2004.06.14 0 0 74
"Hogy voltál kinnt? Vadászvizsaga elött volt fegyverismereti vizsgád?"

Bocsánat, ezek szerint kicsit kusza lett. A vadászvizsga gyakrlati részéből a skeetezés a drága, főleg mivel ezt nem fogod megtanulni könyvből... :) Maga a vizsga is pénz, de a drága inkább a kellő gyakorlat megszerzése a vizsga előtt. Igazad van, avalóban nem kellett golyóssal is célba lőnöm, de azt könnyen meglőttem volna, szerintem te is meglőnéd. => "nem tétel" gyakorlás szempontjából, a lőszer igen húzós lenne a golyóshoz... :)

Előzmény: kferenc (73)
kferenc Creative Commons License 2004.06.14 0 0 73
Köszönöm szépen!

"Drága de muszály"

Ezt hogy érted? Fizetnem kell a gyakorlati vizsgáért? A lövöldözésért? Mennyit?
(a lenti linken csak 7000 pénzt irnak)

"Én kint voltam előtte kb. 8 alkalommal"

Hogy voltál kinnt? Vadászvizsaga elött volt fegyverismereti vizsgád? Elvileg egyszerre van mindkét vizsga.(lenti link)
(ez azt jelenti hogy igen? :"én nem is tudtam, hogy külön tananyag, és komplex fegyverismetertit tettem")

"A golyós az nem tétel"

Vagy csak nem kérdezték.
Innen tudom/gondolom hogy tétel,legalább is itt irják:
http://www.omvk.hu/info/vizsga.htm

Előzmény: Molaf (71)
mcpie Creative Commons License 2004.06.14 0 0 72
Hi,

>> megveszed valakinek a tagságiját egy társaságnál (bár 2007-ben újraosztják a földeket) <<

Erről hol lehet bővebben olvasni?

Előzmény: Molaf (71)
Molaf Creative Commons License 2004.06.14 0 0 71
Szervusz! Én nem jártam semmilyen tanfolyamra, ha van a családban komoly vadász, az szerintem ezerszer többet ér.

1. A fegyverismereti vizsga kicsit húzós, elvileg egy hibád lehet a 20 kérdéses tesztben, ha jó a tesztmegoldó képességed akkor menni fog, (én nem is tudtam, hogy külön tananyag, és komplex fegyverismetertit tettem, szóval elvileg elég lehet a vadászvizsga könyve is. Egy parabellummal kellett lőni, nem érdekli őket, hogy szét tudod-e szedni, sőt egyáltalán semmi nem érdekli őket, csakis az, hogy vigyázol-e a fegyverrel.

"Szóval az egész tanfolyam könyvböl mehet?"

Nekem ment. :)

2. Drága, de muszáj. Én kint voltam előtte kb. 8 alkalommal, ha nem vagy egy vérbeli sörétlövő (én sajnos nagyon nem :( ), akkor bele kell nyúlnod a zsebedbe. Ha van valamilyen cimbora, vagy korongdobó gép, úgy olcsóbb a skeet. A golyós az nem tétel - szvsz.

3. Nem, orvosit kivéve.

+1:
Ha megszerezted a vadászvizsgát, akkor kiválthatod a vadászjegyet. Kell venned majd puskát, utána pedig vagy beállsz bérkilövőnek (ez nagyon drága), vagy vannak ismerőseid akik meghívnak, vagy megveszed valakinek a tagságiját egy társaságnál (bár 2007-ben újraosztják a földeket) Ez egyszeri nagyobb summa, utána tűrhető tagdíj. Egyébként tagság esetén szabadabb lehet az ember, bár ehhez szükséges jártasság is, bérkilövőként helyre, tétre, befutófra mész úgy, hogy mindenképpen ott lesz veled egy hivatásos vadász. Társas vadászati módok esetén persze nincs különbség.

Remélem, hogy tudtam segíteni, a többiek biztosan okosabbakat is mondanak majd, ha valami hülyeséget írtam, azt pedig kijavítják.

Előzmény: kferenc (70)
kferenc Creative Commons License 2004.06.14 0 0 70
Sziasztok!

Szeretnék idövel vadászvizsgát tenni(kicsit késöbb de ez lényegtelen),lenne pár kérdésem,amire nem találtam választ,nem tudom hogy müködik:

1.Tudtommal nem kötelezö tanfolyamra járni(Vadásziskola c. könyv...)=> semmilyen tanfolyamra nem kell járni? Mert ugyebár fegyverismereti vizsgát is tenni kell akkor:fegyver szétszedés tisztitás stb.,ezeket is meg lehet tanulni könyvböl,elég hozzá? ("Amit a fegyverismereti vizsgán tudni kell"=>ez alapján szét kell nekem tudni szedni a fegyvert?)
Szóval az egész tanfolyam könyvböl mehet?

2.A másik a lögykorlat:golyossal és sörétessel is kell majd löni...ezt ugye vizsga nélkül nehézkes gyakorolni=>ott fogok elösször löni velük?
(12 éves korom ota lövök,de persze csak légpuskával-nem versenyszerüen-,a célzás gondolom menne)

(a gyakorlati vizsgára való felkészülés érdekelne lényegében,hogy elég e a kiirt könyv)

3.Évenete vagy valamikor meg kell ujitani valamelyik vizsgát? (inkább a fegyverismeretit)

(a tanfolyamok nekem drágák,bár ha csak elméletet tanitanak akkor fölöslegesek is,mert ott a könyv,és indöm sincs rá)

Még egy kérdés,bár ezt gondolom megtanulom majd: ha vadászni akarok,akkor nem mehetik ki csak ugy natur egy vadászterületre (persze "idényben" tudva mindent,h mennyit ejthetek el valamiböl) akármire vadászni? Vagy mi kell hozzá?
(bár ez nem olyan egetrengetö probléma,ha nem)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!