Keresés

Részletes keresés

ereik Creative Commons License 2007.03.29 0 0 20752
Talán jobb is ez így, nem szenvedtek tőle. Csak azt nem tudom megérteni miért nem kíváncsi valaki a gyerekeire.
kaktuszka67 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 20751

Nem beszélünk semmiről.

15 évvel ezelőtt költözött el, pár évre rá már volt annyi erőm hogy elváljak, válóperekre nem jött el, így láthatást sem itéltek meg, csak gyerektartást.

Azt mondtam neki, hogy bármikor elviheti a gyerekeket, erre nem tartott igényt.

Nem tartjuk a kapcsolatot, gyerektartást rendszertelenül fizeti. Én úgy gondolom, a körülményekhez nagyon rugalmasan alkalmazkodtam, de hiába.

Legalább nincs vita.

Előzmény: ereik (20750)
ereik Creative Commons License 2007.03.29 0 0 20750
Sajnos a fájdalom nagyon erős ilyenkor, amiből aztán szépen gyűlölet lesz. És mondd évekkel később tudtok milyen a kapcsolatotok. Tudtok rendesen megbeszélni dolgokat?
Előzmény: kaktuszka67 (20747)
ereik Creative Commons License 2007.03.29 0 0 20749

Omass addigra legalább a szíved is megkeményedik.

ereik Creative Commons License 2007.03.29 0 0 20748

Hát én megmondanám, hogy majd akkor válunk, ha tartósabb a kapcsolatod, kb. jövőre. Nehogy már a gyerek életét felbolygassa, mert ő most megbolondult. Nyugodtan mond ezt meg. Gondolj már bele, hogy csak egy ilyen kaland miatt ripsz-ropsz átrendezi az életeteket, egy frászt. Menjen egyedül, ha menni akar. Te legalább tartsd össze az otthonod.

Én már nem omlanék össze egy megcsaláson, megérteném, hogy kész ennyi volt, de attól még nem kell feladnom az otthonomat és a gyerekemet idegen környezetbe adni.

Előzmény: Omass (20724)
kaktuszka67 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 20747

Ez így van.

Már az is haladás lenne, ha az ember (egy kicsit) beleképzelné magát a másik helyébe, de hallottál már ilyenről? MIndenki csak saját magával foglalkozik, ő jöjjön ki a legjobban ebből, ő a szenvedő alany, pedig hát a gyerek(ek)re is kell gondolni.

Mondjuk én sem az ex lelkivilágával törődtem, mikor megcsalt. Volt bajom elég....

Előzmény: ereik (20746)
ereik Creative Commons License 2007.03.29 0 0 20746
Tudjátok én úgy látom, hogy az indulatok, felfokozott érzelmi állapot miatt a váló felek nem érzik vagy nem értik, hogy egy rendezett váláson a jövőjük múlik, főleg ott ahol gyerekek is vannak. A válásnak hosszú időre kihatása van mindenki életében. Arra kellene gondolni, hogy mi lesz két év múlva, de sajnos ez nagyon nehéz.
kaktuszka67 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 20745

Én például nem tudtam...

tényleg, nem magam ámítom, nem is csalt meg, míg össze nem házasodtunk. Olyan körülmények között élt előtte, hogy tényleg hihető volt, ő mást akar mint az anyja, tanult a rossz példából, normális családot akar.

Talán így is volt. De már látom, hajlama ia lehet rá az embernek.

Aztán jött egy olyan vállalkozása, ami szabadidő, éjszakázást nyújtott, és fűvel-fával megcsalt.

Pedig otthon nyugalom volt, szeretettel várták, nem voltam "migrénes", stb.

Nem védem magam, hibám volt, hogy sokáig vak voltam.

Előzmény: Törölt nick (20744)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.28 0 0 20744

Erre azt mondom, hogy aki tudta, hogy ilyen a pacákja, de valami miatt mégis elhessegette a gondolatot, hogy mi van, ha nem változik meg, vagy nem is tudta, mert valami miatt nem volt hajlandó igazán megismerni a párját a házasság előtt, az igenis tehet róla, hogy végül nem jön össze a hepiend.

Azt nem állítom, hogy el tudta volna kerülni ezeket a hibákat, mert lehet, hogy ezek a tudatalattiban voltak nekije kódolva, és magát sem ismerte eléggé, hogy egyáltalán gondoljon ilyesmikre.

Előzmény: kaktuszka67 (20742)
kaktuszka67 Creative Commons License 2007.03.28 0 0 20743

És persze nincs jó és rossz. Csak egyszerűen nem vagyunk egyformák.

Ami jó.

Előzmény: szrekuc (20741)
kaktuszka67 Creative Commons License 2007.03.28 0 0 20742

Ritka, de van.

Gondolj csak "nőcsábász" pasikra, akik nem tudnak megváltozni esküvő után sem. Persze, igen akkor nem kellene megnősülni. De ezt mondd nekik.

( nem tudnak, vagy nem akarnak) De a feleség előtt titkolják. Igen, még esküvő előtt kellene ennyire kiismerni egymást, mert csodák nincsenek.

És mielőtt Te mondanád: Igen, nőkben is van olyan, aki soha nem fogja abbahagyni a pasizást. És akkor a párjuk bármit csinálhat, hidd el.

Előzmény: szrekuc (20741)
szrekuc Creative Commons License 2007.03.28 0 0 20741
:) ez így elég felemás, nem? olyan nincs, hogy az egyik jó, a másik rossz.....
Előzmény: kaktuszka67 (20739)
kaktuszka67 Creative Commons License 2007.03.28 0 0 20740
Mondjuk én "normálisan" váltam, de szerintem ha egy kapcsolat elromlik, általában mindenkiben előjönnek a valós vagy vélt sérelmek, és nagyobb hangsúlyt kapnak.
Előzmény: Törölt nick (20732)
kaktuszka67 Creative Commons License 2007.03.28 0 0 20739

egy kapcsolat se megy tönkre csak az egyik fél hibájából : Ez nem igaz

illetve egy kapcsolat sem hozható helyre ha csak az egyik dolgozik ezen: Ez igaz

Előzmény: szrekuc (20729)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.28 0 0 20738
Ehhez ismerni kell a másikat is, hogy mire hogyan reagál. Ha a cél a békés válás. Van akinek szüksége van a határozottságra, hogy ne szaladjon el vele a ló, de van akit fölöslegesen megkeményít.
Előzmény: _Balázs_ (20737)
_Balázs_ Creative Commons License 2007.03.27 0 0 20737

Nem kell átmenni állatba. Határozottnak kell lenni. Hogy érezze a másik, nem roppant össze.

Ez a nő elment, más kellett neki, hát menjen.

Majd jön másik.

Vagy nem.

Előzmény: Törölt nick (20736)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.27 0 0 20736
Semmi gond, te állhatsz így a kérdéshez a saját tapasztalataid alapján, viszont Omass-nak van egy olyan érzése, hogy jó lenne békében válni, ha már válnia kell. Miért ne próbálhatná ki? Bármikor át lehet váltani állatba, ha úgy érzi, nincs más út.
Előzmény: _Balázs_ (20733)
_Balázs_ Creative Commons License 2007.03.27 0 0 20735

Jó.

Mondjuk az se mindegy, hogy mekkora a mintavételi sokaság.

Előzmény: szrekuc (20734)
szrekuc Creative Commons License 2007.03.27 0 0 20734
:) egyszer üljünk le beszélgetni, nekem hasonló tapsztalataim vannak a pasikkal :D :D :D
Előzmény: _Balázs_ (20733)
_Balázs_ Creative Commons License 2007.03.27 0 0 20733

Hát szerintem meg nem mindig kettőn áll a vásár és egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy az elhagyott fél a felelős, mert nem volt jó férj.

Nekem rossz tapasztalataim vannak a nőkről, nem hiszek egynek sem és úgy vagyok vele, hogy amit lehet, azt igenis ki kell verekedni egy válás során.

Előzmény: Törölt nick (20732)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.27 0 0 20732

Szerintem kurvára nem mindegy.

Nem az volt a kérdés, hogy váljon-e vagy sem, hanem hogy hogyan. És lehetőleg szépen. Ha az ember érez valami felelősséget azért, mert tönkrement a dolog, és ebben a megcsalás már csak egy következmény, akkor talán több lesz a kompromisszumkészség is a válás során. Arra meg nagy szüksége lesz, ha szépen akarja. Ez a rögtön "harcoljunk mindenért, ami jár" hozzáállás inkább csak kihozza az állatot abból is, aki egyébként nem olyan alapból.

Előzmény: _Balázs_ (20726)
_Balázs_ Creative Commons License 2007.03.27 0 0 20731

Tudom, hogy senki nem ért velem egyet, de az én véleményem az, hogy ha már az egyik félrelépett, akkor az helyrehozhatatlan.

Biztos túl konzervatív vagyok, de ez az, amit én nem tudok megbocsátani.

Lehetne ott már változtatni, innen nincs visszaút.

Előzmény: szrekuc (20729)
_tyúkanyó Creative Commons License 2007.03.26 0 0 20730
Ezért írtam, hogy "ha rendes az apa is, és egyformán kötődik hozzájuk a gyerek". Természetesen iszákos, verekedős egyénre nem vonatkozik.
Előzmény: szrekuc (20728)
szrekuc Creative Commons License 2007.03.26 0 0 20729
a csalás mint megoldás valóban elfogadhatatlan, de azt ne felejtsük,hogy annak is oka van, amin a másik félnek is változtatni kell; egy kapcsolat se megy tönkre csak az egyik fél hibájából illetve egy kapcsolat sem hozható helyre ha csak az egyik dolgozik ezen
Előzmény: _Balázs_ (20726)
szrekuc Creative Commons License 2007.03.26 0 0 20728
ha anyukát verik és ő menne mert nem bírja, akkor is maradjon gyerek apánál, mert a másik akar menni? vagy ha nem veri de terrorizálja?azért ez nem egészen olyan egyszerű
Előzmény: _tyúkanyó (20727)
_tyúkanyó Creative Commons License 2007.03.26 0 0 20727
"Szeretném megkérdezni, hogy aki azért vált el mert megcsalták, hogy viseli el ezt?
...Nem tudom, hogy lehet elfogadni ezt a helyzetet. Féltem a gyereket, és komoly gyűlöletet érzek. Békében kéne válni, de nem tudom, hogy menni fog-e...."
Nálunk is 10 év után ment tönkre a kapcsolat. A gyűlölet nekem segített, hogy kiábránduljak exből, mert addig szerettem, és nem tudtam elképzelni nélküle az életet. De ez nem azt jelenti, hogy szemétkedtem volna vele, csak néha kifakadtam, amikor valamin vitatkoztunk. Igazából miután elköltözött, akkor eléggé lenyugodtam, előtte nem hittem el, hogy az a helyzet, amiben vagyok, tényleg valóság.. A válás ezután szépen zajlott, csak magamban morgolódtam néha ex miatt. A gyerekek érdekében szokam időnként piszkálni, mert eleinte úgy tűnt, nem nagyon akarja elvinni őket, de most már (vagy most éppen?) rendben van ez a dolog is.

"Az anya általában viszi a gyereket, miért ne vinné egyébként?"
Nekem eről az a véleményem, ha rendes az apa is, és egyformán kötődik hozzájuk a gyerek, akkor ha a nő akar menni, az apánál kéne inkább maradnia a gyereknek. Aki menni akar, menjen egyedül. Persze ha a gyerek jobban kötődik az anyához, akkor neki tényleg jobb, ha vele megy, de nem csodálom, ha az apa ezt igazságtalannak érzi. Ha szereti a gyerekét, akkor kénytelen elfogadni ezt. Az anyukának viszont kötelessége úgy intézni a dolgokat, hogy minél többet láthassa az apukáját is a gyerek.

"Az bíztató, hogy a békés válás egyáltalán megfordult a fejedben, szerintem főleg rajtad múlik, odaát most biztos rózsaszín köd van, az olyanban lévő általában könnyebben egyezkedik békében. "
Én ebben sem lennék biztos (bár én szinte semmiben sem vagyok az, főleg a válás óta)... Lehet, hogy annak ellenére, hogy ő az elhagyó, vannak benne sértettségek valamiért, amit aztán jól meg akar bosszulni. Etikus valóban úgy lenne a dolog, ha az elhagyó fél lenne az engedékenyebb, kompromisszumokra készebb, ha már ő döntött arról, hogy el akar válni.
_Balázs_ Creative Commons License 2007.03.26 0 0 20726

És egyáltalán, miért csalt, végülis?

 

Most már nem mindegy?

 

Az én véleményem:

Részemről a megcsalás abszolút elfogadhatatlan, már másnap én magam adnám be a válópert, ha ezt megtudnám.

Nincs kompromisszum és jópofizás.

A gyerekkel kapcsolatban pedig ragaszkodj a jogaidhoz: láthatás, a szünidő fele nálad, sátoros ünnepeken szintén legalább egy nap, amit csak ki tudsz harcolni. Ez jár.

Előzmény: Törölt nick (20725)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.26 0 0 20725

Ismerek teljesen kultúráltat, és évekmúltánissohamegnembocsájtóottdögöljönmeg-et is. Szerintem azon múlik, hogy állsz magaddal. Nem a megcsalón és nem is az új delikvensen (az ellenség szerintem nem ér) múlik alapvetően.

Mindegy, hogy hány hónap. Jobb lenne, ha többéves kapcsolatot állítana hirtelen az első helyre?

Az anya általában viszi a gyereket, miért ne vinné egyébként?

És egyáltalán, miért csalt, végülis?

Az bíztató, hogy a békés válás egyáltalán megfordult a fejedben, szerintem főleg rajtad múlik, odaát most biztos rózsaszín köd van, az olyanban lévő általában könnyebben egyezkedik békében. Sok sikert.

Előzmény: Omass (20724)
Omass Creative Commons License 2007.03.25 0 0 20724

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy aki azért vált el mert megcsalták, hogy viseli el ezt?

Feleségemmel 10 éve vagyunk házasok, és egy 2 hónapos kapcsolat miatt akar válni, vinni akarja a gyereket, és együtt akar élni az "ellenséggel". Nem tudom, hogy lehet elfogadni ezt a helyzetet. Féltem a gyereket, és komoly gyűlöletet érzek. Békében kéne válni, de nem tudom, hogy menni fog-e....

 

Thx...

 

_cseszo Creative Commons License 2007.03.22 0 0 20723

Köszi!

 

Előzmény: nemisbéka (20719)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!