Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.07 0 0 3793

2020. decemberében lesz a mozipremier! :)

Előzmény: OPi (3791)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.27 0 0 3792

Azt én sem tudom! :(

Előzmény: OPi (3791)
OPi Creative Commons License 2019.12.26 0 0 3791

Trailer mikorra várható vajon?

Előzmény: Törölt nick (3789)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.18 0 0 3789
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.18 0 1 3788

Befejeződtek a Budapesten forgatott Dűne filmes munkálatai

 

https://contextus.hu/denis-villeneuve-dune-2020/

 

Juraviel.Ihuan.Bedvin Creative Commons License 2019.09.04 0 0 3788

A GABO a korábban itt is linkelt Molnár Márk munkáit felhasználó borítókkal újra kiadja a CSAK Frank Herbert által írt Dűne könyveket, kb. két-három havonkénti szórásban, keménytáblás kiadásban, ismét újraszerkesztve, az esetlegesen hiányzó mondatokat kiszűrve, illetve az utolsó három kötet új fordításban fog megjelenni:

 

https://gabosff.blog.hu/2019/09/02/novemberben_erkezik_frank_herbert_duneje 

 

Nincs ígéret rá, de én bízom benne, hogy ezután a Pandora-könyveket is megbírják jelentetni. :) 

Juraviel.Ihuan.Bedvin Creative Commons License 2018.07.17 0 0 3787

https://filmbuzi.hu/archives/2018/07/17/timothee-chalamet-a-dune-filmbe/

 

Chamalet ifjú, tehetséges színész. Mégsem tudom elképzelni Paulként.

 

Kíváncsi vagyok a többi castingra, de van egy olyan érzésem, hogy továbbra sem hajlandóak rá, hogy "délibb" színészekből válogassanak.

Dr.W.Gy. Creative Commons License 2018.07.15 0 0 3786
Tierce Creative Commons License 2018.05.10 0 0 3785

 

Sziasztok!

 

Egy kis hír:

 

https://filmbuzi.hu/archives/2018/05/10/bizakodhatunk-a-dune-elkeszuleseben/

 

 

Üdv,

Tierce

Kilroy Creative Commons License 2018.03.21 0 0 3784

Nem semmi.

Leto megölése számomra bántóan idegen elem. Lehet, hogy olykor megölik egymást a nemesi házak tagjai, de ilyen koncolás? Még a Harkonnenektől se... inkább illik hozzájuk a látens méreg használata.

És kiváncsi volnék, milyen más befejezés lenne még jobb, mint az eredeti...

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin (3783)
Juraviel.Ihuan.Bedvin Creative Commons License 2018.03.21 0 0 3783
OPi Creative Commons License 2018.02.10 0 0 3782

Jók, köszi!

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin (3778)
Kuusamo Creative Commons License 2018.01.30 0 0 3781

Állítólag anno a Blade Runner sem aratott nagy sikert...csak később vált kult. filmmé. Nekem bejött a tavalyi folytatás is.

Villeneuve kezében valóban jó helyen lenne a Dűne.

Egyébként egy vagy több filmet terveznek? (Mondjuk egy nagy költségvetésű sorozatnak még jobban örülnék. Alapanyag van rá bőven a Dűne univerzumban.)

Előzmény: Tierce (3775)
Kuusamo Creative Commons License 2018.01.30 0 0 3780

Huhhh, ezek nagyon jók! Kedvet is kaptam egy kis Dűne (minisorozat) újranézéshez.

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin (3778)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2018.01.30 0 0 3779

Ez mindig örök vita marad, hogy az a film zseniális-e vagy rohadt szar. Én utóbbit vallom, Sting röhejes, Paul pedig valóban béna. Egyetértek azzal, hogy rossz választás volt, holtversenyben a tehetségtelen Christensennel, amellyel Lucas teljesen hazavágta az előzmánytriológiát. 

 

Sokan fikázzák és ugyanolyan megosztó a "minisorozat", főleg a béna, olcsó csehszlovák stúdiótrükkök miatt, nekem viszont totál bejött. Alec Newman klasszisokkal jobb Paul volt, bár az (is) volt a kritika, hogy Paul egy sokkal fiatalabb, tizenéves barnahajú csávó. (25 éves volt macLachlan, amikor eljátszotta, Newman meg 26). Ugyanakkor William Hurt szuper, Saskia Reeves meg tökéletes Lady Jessica. Jó, a dagi Stilgar béna, de egyébként sokkal jobban megragadta a lényeget és több idő is volt rá. Az imdb-n egyébként feljebb van pontozva a minisorozat.

 

A Dune olyan mint a Gyűrük Ura, már az első alapkönyvet sem lehetne ennél rövidebb idő alatt bemutatni, valóban egy klafa sorozat lehetne belőle vagy filmtrilógia. A mai sorozatos világban, kellő pénzzel hogy az effektek működjenek, simán fel lehetne építeni olyan kultuszt, mint a Star Trek vagy a Star Wars univerzum, netán a Game of Thrones vagy a Walking Dead. A 2 folytatáskönyv is mehetne külön évadokba, ha bejön, akkor meg van elég munició a folytatáshoz vagy az előzményekhez. Talán olyan kaliberű rajongó fickónak kéne elővennie, mint Peter Jackson volt a tolkien-mesékkel. Mert ha nincs elég pénz rá és béna a trükkfelvétel, vagy hozzá nem értés van, aki nem rajongója a sztorinak, olyan debil szemét jön ki belőle, mint az éhezők viadala (amelyből konkrétan az elsőt se tudtam végignézni, pedig kínlódtam).

Előzmény: Törölt nick (3776)
Juraviel.Ihuan.Bedvin Creative Commons License 2018.01.30 0 0 3778
Vata967 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 3777

 Kyle MacLachlan volt a sci-fi filmtörténelem vitán felül legrosszabb színészválasztása

 Lehet, hogy ez igaz, de ez nagyon szubjektiv vélemény. Én például ebben a szerepben ismertem meg, és a továbbiakban, ha csak tehettem megnéztem minden filmjét. A rosszakat is (volt pár) meg a jókat is. Mondjuk ezekbôl most csak a Doors meg a kultikus Twin Peaks jut eszembe, de akkor is.

Előzmény: Törölt nick (3776)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.11 0 0 3776

Bár már leírtam ezt itt a régi nickemen, mivel azt törölték, íme:

Ami a legjobban megfogott: egyetlen másik sci-fiben sincsen ekkora jelentősége az elme lehetőségeinek és a gondolat hatalmának (plusz az eugenika ekkor tömegekre gyakorolt hatásának).

Kedvenc rész: Dűne (a többi már nem ér fel az alaptörténettel, ami önmagában zseniális).

Kedvenc karakter: Paul Muad-Dib (a könyvbeli, nem Lynch hideg főhőse: Kyle MacLachlan volt a sci-fi filmtörténelem vitán felül legrosszabb színészválasztása, Christensen Vaderje csak a 2. helyre szorul), amiért volt bátorsága megtenni, amit meg kellett. Persze erre a prófécia is feljogosította és azok a képességek, amiket a Bene Gesserit sok-sok generáción keresztül érlelt a vérvonalán, hogy benne testesülhessenek meg...

Előzmény: JoTengel (3771)
Tierce Creative Commons License 2017.10.11 0 0 3775

 

Sziasztok!

 

Láttátok esetleg a Denis Villeneuve által rendezett, a mozikban most vetített Szárnyas Fejvadász folytatást?

Úgy gondolom, hogy egy szuperül sikerült 2. részt kaptunk, fantasztikus látványvilággal.

 

Az átlag mozinézőnek "unalmas" (értsd rendkívül lassú lefolyású) science-fiction történetet kaptunk.

Ez sajnos állítólag a jegyeladásokban is megmutatkozott Amerikában...

 

Arról nem is beszélve, hogy a Szárnyas Fejvadász is egy rétegfilm és, hát a Dűne sem egy könnyen emészthető valami.

 

Azért lehet idevágó ennek a filmnek a sikere, mert, ha valóban Denis Villeneuve rendezi (nagyon remélem, hogy igen) az új Dűne filmet, akkor kérdés, hogy vajon mekkora költségvetésből készítheti vajon el.

 

Bizakodjunk!!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.23 0 0 3774

Nekem Édesapám volt óriási Dűne rajongó! Szerette nagyon a Sci-fit! Én örököltem meg tőle a könyveit és remélem hamarosan el is fogom olvasni őket! :) Ez már csak rajtam múlik! :D 

__franko__ Creative Commons License 2017.08.30 0 0 3773

Keresek megvételre három Dűne könyvet:
Brian Herbert · Kevin J. Anderson: A ​Dűne homokférgei (Szukits, 2007)
Brian Herbert · Kevin J. Anderson: A ​Dűne – A corrini csata (Szukits, 2004)
Brian Herbert · Kevin J. Anderson: A ​Dűne fia, Paul (Szukits, 2008)

 

nünüke88 Creative Commons License 2017.06.24 0 0 3772

Szia, hát így egy hónap után, de...:D

Mindig is szerettem a sci-fit. A Dűnében a világ maga ragadott meg a misztikumával, és a társadalomszervezési elveivel, pszichológiájával, a vallással stb.

Rengeteget merített az iszlám világ filozófiájából, ami engem mindig is érdekelt.

Előzmény: JoTengel (3771)
JoTengel Creative Commons License 2017.05.28 0 0 3771

Sziasztok!

 

Uj vagyok itt. Szeretnem megkerdezni toletek, hogy mi fogott meg benneteket Frank Herbert-Dune ciklusaban?

Melyik resz volt a kedvencetek es ki volt a kedvenc karakteretek?

 

Ekezet hianyert bocsi, telefonrol irtam.

 

JoTengel

bomtom Creative Commons License 2017.04.16 0 0 3770

Április 21-én este 9-től a budai Bem moziban Dűne.

Tierce Creative Commons License 2017.01.05 0 0 3769

Szervusz!

 

Minden sorát élvezet volt olvasni. Tömör, lényegre törő, precíz elemzés. Köszi.

 

Félek, hogy a dűne filmek kreálói soha nem fogják ilyen részletességgel elemezni a regényeket, így tehát mindig csak a felszínt (jó Atreidesek - gonosz Harkonnenek) fogják kapargatni.

 

Ne így legyen :)

 

Üdv,

Tierce

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin (3765)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.28 0 0 3768

Óriási élmény volt a mozifilm, és persze a könyvek.

10-kötet van meg. Ma már nem "divat" ilyen nagy lélegzetű könyveket olvasni, de ebben nem követem a divatot. :)

OPi Creative Commons License 2016.12.27 0 0 3767

Jó hír:

"Az elmúlt évek legjobb rendezőjét akarják megszerezni a Dűne-mozifilmhez"

 

Rossz hír:

"A projektek producerei Thomas Tull, Mary Parent és Cale Boyter, valamint Brian Herbert, Byron Merritt és Kim Herbert lennének"

Brian Herbert-nek köszönhetőek az olyan vadhajtások mint a Dűne Legendái, Hősei, Nagy iskolái, de ő próbálkozott a Dune 7-el is - mind mind arról tanúskodnak hogy teljesen félreérti apja hagyatékát, ráadásul írói képességei sem egyenrangúak apjáéval sajnos :(

OPi Creative Commons License 2016.12.24 0 0 3766

köszi hogy megosztottad!

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin (3765)
Juraviel.Ihuan.Bedvin Creative Commons License 2016.12.23 0 0 3765

Rég jártam erre. Írtam egy kicsit hosszabb lélegzetvételű gondolatsort, ha szabad nektek ajánlani. :)

http://sci-fi.mandiner.hu/cikk/20161223_miert_lesz_nehez_filmre_adaptalni_a_dunet

OPi Creative Commons License 2016.12.19 0 0 3764

hát, ezt már sajnos soha nem tudjuk meg . . .
se te se én nem vagyunk annyira benne a filmszakmába, hogy ennyire határozott véleményt tudjunk alkotni egy el nem készült filmről, de mint alkotás roppant érdekes lett volna

Előzmény: Törölt nick (3763)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!