Keresés

Részletes keresés

shiraz Creative Commons License 2004.06.06 0 0 24681
Sommelier,

lehet tudni hogy te hol dolgozol? Mar csak hogy kiprobaljam mukodik-e a jo vendeglatas a gyakorlatban is.
mint mondtad te nagyra ertekeled Koles A. munkajat es munkahelyet, szivesen osszehasonlitanam a Tieddel, ha lehet.

kosz

sh

Előzmény: Sommelier (24675)
SajtFondue Creative Commons License 2004.06.06 0 0 24680
Sziasztok!

Tavaly (erdeklodesemtre)ajanlottatok,hogy Villanyban latogassuk meg a Wunderlich pincet,mert mint irtatok:a tulaj "hihetetlenul jofej",es a borai sem rosszak.Erre iden fogunk sort keriteni.Az tuti,hogy o szemelyesen fog velunk foglalkozni,vagy erre kulon erdemes kiterni a foglalaskor?
Masok ajanlottak az ottani kakashereporkoltet.Ezzel kapcsolatban van tapasztalatotok?

Koszi

Törölt nick Creative Commons License 2004.06.06 0 0 24679
"de néha a kedves fogyasztó el van tévedve és ilyenkor udvariasan el lehet igazítani :)"

Erre mondtam azt hogy "finoman lehet terelni a figyelmét a (szerinted) jobb felé" :)
Ha jól csinálod, akkor a Vevő hallgat rád.

Vagy nem. :)

Előzmény: BZoltan (24677)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.06 0 0 24678
"ezt a "mást és jobbat", hitelesen tudja ajánlani Vendégeinek "

Hiába csinálsz "mást és jobbat" ha ezt olyanoknak kínálod, akiket ez nem érdekel.
Nem sokra megy a vendéglős a felkészültségével, ha nem találja meg hozzá a megfelelő vevőréteget, akiknek erre igényük van
Ezen áll vagy bukik a vállalkozása sikere, lehet erre jó példát mondani és még több rosszat, a vendég igényeit nagyon nehéz befolyásolni (pláne ha előítéletei vannak) nameg kevés pénze

Előzmény: Sommelier (24675)
BZoltan Creative Commons License 2004.06.06 0 0 24677
"Azt kell termelni amit el tudunk adni. Ilyen egyszerű."

Részben igen...de néha a kedves fogyasztó el van tévedve és ilyenkor udvariasan el lehet igazítani :)

Egy sommeliernek nehéz feladat borlistát csinálni és képtelenség minden izlést kielégítő borlapot összehozni és leginkább csak abban bízhat, hogy az a vendégkör akiknek az izlésének megfelel a választás képes eltartani a vendéglőt.

z

Előzmény: Törölt nick (24673)
Sommelier Creative Commons License 2004.06.06 0 0 24676
A második rész nem neked szólt, bocsi, csak későn kapcsoltam ON-ba!
Előzmény: -Findalas- (24674)
Sommelier Creative Commons License 2004.06.06 0 0 24675
Helo tf1!

Nos, egy bizonyos szintű felkészültségig, ezt tényleg így látja az ember, egy szint után azonban már kicsit másképp! :-)

Az igazi vendéglős, "érti és érzi" a konyhát és a borokat. Kevésbé ad a divatra, ellenben annál jobban engedi szárnyalni fantáziáját és érzékeit.
Sőt, direkt arra törekszik, hogy mást- és jobbat adjon mint a többiek. Ha ezt a "mást és jobbat", hitelesen tudja ajánlani Vendégeinek (mert ténylegesen belső meggyőződése, hogy ez így is van és "mellesleg" tényleg jobbat ad), akkor ezt Vendégei elfogadják, értékelik és visszatérnek hozzá.
Hangsúlyozom, ez csakis akkor igaz, ha tényleg jó szakemberek vagyunk és jóval átlagon felüli produkcióra vagyunk képesek!
Abban teljesen igazad van, hogy láttunk már olyat,hogy egy kevésbé felkészült kolléga próbált meg "mást és jobbat" csinálni. Aztán milett belőle? Bezárhatta a boltot!

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (24673)
-Findalas- Creative Commons License 2004.06.06 0 0 24674
Üdv!

Köszi az ajánlásokat, előbb-utóbb biztos eljutok pár helyre.

Viszont az írásod második felét nem igazán értem.. Ezt nekem írtad?
(lehet h csak fáradt vagyok..)

Előzmény: Sommelier (24640)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.06 0 0 24673
Mindig a Vevő(Vendég) dönt. A sommelier(szakács) tanácsot adhat, javaslatot tehet, de a végső döntést mindig a Vevő(Vendég) teszi. Ebből egyenesen következik hogy a vendéglátónak azt kell tenni a Vendég elé, amit a Vendég kér. Finoman lehet terelni a figyelmét a (szerinted) jobb felé, és ha hallgat rád csak akkor fogja ezeket választani, de ráerőltetni nem lehet. Ilyen az üzlet, aki nem ezt teszi, az bezárhatja a boltot, mert a Vevő elmegy tőle oda, ahol megkapja azt amit szeretne.
Ez érvényes a borászatra is. Azt kell termelni amit el tudunk adni. Ilyen egyszerű.
Előzmény: BZoltan (24672)
BZoltan Creative Commons License 2004.06.06 0 0 24672
Szerintem igazad van.
Egy vendéglő borlapja a sommelier stílusát tükrözi. Egy olyan szakács éttermében aki nem szereti a rántott húst nem fogsz kapni rántott húst és a kedves vendég ezt észre fogja venni amint megnézi az étlapot. Aki rántott húst akar enni, az vagy megy máshová, vagy elfogadja amit helyette ajánlanak.
Miért is lenne ez másként a borok esetében? :)

z

Előzmény: Sommelier (24666)
Bortárs Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24671
"Azt, hogy: nincs, de helyette egy olcsóbbat ajánlanék, sosem mondanám egy Vendégnek!"

Ezt én sem gondoltam, ezért tettem zárójelbe.
Csak arra akartam utalni, hogy nem egy drágábbat ajánlsz helyette. Ugyebár gyanakvó a kedves Vendég. :) Sajna nem minden "vendéglátóipari egység" híre makulátlan. (Persze ez nem rátok vonatkozik.)

Előzmény: Sommelier (24670)
Sommelier Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24670
(Ne hízelegj, mert zavarba jövök :-) )
Nem tévedsz!
Pontosan azt mondanám, hogy: sajnos nincs, de helyette, egy még jobbat szeretnék ajánlani! :-)
Azt, hogy: nincs, de helyette egy olcsóbbat ajánlanék, sosem mondanám egy Vendégnek!
Üdv!
Előzmény: Bortárs (24667)
bocsárd Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24669
Ha a vendég Solust szeretne akkor nem ajánlok helyette Weningert, még ha nekem az jobban tetszik is.
Előzmény: Bortárs (24667)
bocsárd Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24668
Ebben teljesen igazad van. Pontosan ezért gondolom, hogy tartani kell, mert ha nem tartom úgy a vendég számara nincs meg a lehetősége a választásra vagy a nem választásra. Innen kezdve a vendég dönt.
Előzmény: Sommelier (24666)
Bortárs Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24667
Ha a kedves vendég Solust szeretne és erre Te azt mondod, hogy ha kívánja hozod, de inkább Weningert ajánlanál helyette (ami még olcsóbb is), az meggyőzőbben hangzik, mint az hogy nincs, de helyette....
Vagy tévedek? Te vagy a szakember.
Előzmény: Sommelier (24666)
Sommelier Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24666
Hi!
Ki beszélt itt szortimentről?! :-)
Kérdés: a Vendég izlése határozza meg az én borválasztékomat, vagy én próbálom irányítani a vendég izlését? Nagyon nem mindegy!
Üdv!
Előzmény: bocsárd (24663)
Sommelier Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24665
Köszönöm!
Benne vagyok!
Üdv!
Előzmény: bocsárd (24660)
bocsárd Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24664
A Weningerhez csatlakoznék, ott sok minden más is rendben van.
Előzmény: Sommelier (24662)
bocsárd Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24663
Azért elég bután nézne ki, hogy tartok a Gerétől egy szortimentet, de a Solust nem.
Előzmény: Sommelier (24659)
Sommelier Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24662
Szia Bortárs!

Weninger! (szvsz)

Üdv!

Előzmény: Bortárs (24661)
Bortárs Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24661
Szia Sommelier,

"...de divatból azért nem is tenném fel borlapomra"

Mit ajánlanál inkább helyette?
- Thummerer, vagy Takler Primarius?

Előzmény: Sommelier (24659)
bocsárd Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24660
Azt tudom, hogy nagyon szigorú vagy, de állok elébe e nemes feladatnak, de csak akkor ha egy harmadik tesvérünket is bevesszük a projektbe. Ha nem tudsz már vásárolni akkor tudunk segíteni.
Előzmény: Sommelier (24658)
Sommelier Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24659
"Nem lehet, hogy kicsit túl korán kóstoltad?"

Hello!

Nekem inkább olyan érzésem volt, hogy: túl későn!

Tényleg nem mondom, hogy rossz ez a bor, de divatból azért nem is tenném fel borlapomra!

Üdv!

Előzmény: Bortárs (24657)
Sommelier Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24658
Hello Bocsárd!
Minden bizonnyal szigorú vagyok! :-)
Szvsz azonban, néhány év múlva ez a nemes nedű, már csak "újraélesztő gép segítségével" lesz képes életjeleket mutatni! (Ha egyáltalán...)
Minden esetre vásárolok néhány palackot (ha még lehet), s majd megkóstoljuk együtt!
Üdv!
Előzmény: bocsárd (24656)
Bortárs Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24657
Solus 2002
Nem lehet, hogy kicsit túl korán kóstoltad? Ha jól tudom néhány nem túl régen palackozták. Lehet, hogy nem kellett volna még forgalomba hozni?

"Nos, még csak véletlenül sem szeretném azt mondani, hogy ez egy "túlmarketingelt", túlárazott, rossz bor.."

Lehet hogy túlárazott, de erről a fogyasztók (mi?) is tehetünk. Ha egy bor ilyen áron előjegyzésben teljes egészében elfogy, akkor miért adná olcsóbban a termelő. (Vigye a sok ..., ha kell neki ennyiért is)
Persze az egy más kérdés, ha tényleg nem jó a bor - amit azért nem nagyon hiszek - akkor egy magára adó borász nem hozza forgalomba egy bejáratott néven.

A 2002-es Kopárt kóstolta már valaki? Milyen?

Előzmény: Sommelier (24654)
bocsárd Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24656
Hello Sommelier!

Nekem is volt szerencsém megkóstolni a Solus 2002-t. Többször kóstolva is az a véleményem, hogy picit szigorúan itéled meg a bort. Az üres íz helyett én inkább egy sűrű koncentrált szilva ízt érzek. Túlárazott azzal tökéletesen egyet értek, de ez sok villányi termelőt és borát jellemzi. Pár év múlva azért vissza kóstolnám.

Előzmény: Sommelier (24654)
bocsárd Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24655
Az előzményekben megtalálod, amúgy Borbáláról. Inkább beszéljünk a borokról mer ezt a témát kicsit túlragoztuk.
Előzmény: BZoltan (24653)
Sommelier Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24654
Hello mindenkinek!

Mostanság volt szerencsém megkóstolni Gere Attila 2002-es Solus borát!
A legteljesebb mértékben elfogadom, hogy ez a bor sokak számára egy igen kedvelt tétel, sőt, mivel ez így van, szeretném megosztani veletek, szubjektív véleményemet a borról:

Közepes intenzitású rubinvörös szín, annál intenzívebb narancssárga széli színnel...
Illata tiszta, érett jelleget mutat(!), a gyümölcsösség hiányát, az intenzív tölgyes/pirított mogyorós jelleg "pótolja/helyettesíti".
Kóstolva száraz (a tanninok körül valami édességérzet mégis ott motoszkál), üres ízét "mintha" a tölgy pótolná, de hál' istennek jó rövid. A címkére akár még ezt is oda biggyeszthették volna. "Fa, fa, fa".
Érlelési potenciál: nem sok. :-(

Nos, még csak véletlenül sem szeretném azt mondani, hogy ez egy "túlmarketingelt", túlárazott, rossz bor, de engem nem győzött meg!
Szívesen venném, ha valaki megosztaná velem, ellentétes, vagy hasonló véleményét a borról. Tényleg kiváncs vagyok, hogy Ti hogyan látjátok!? Üdv!

BZoltan Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24653
Amúgy kiről beszélsz?

z

Előzmény: bocsárd (24651)
perlasca Creative Commons License 2004.06.05 0 0 24652
Szia szőlő, köszönöm a választ - elég borús képet fest... további kérdéseim (többiekhez is természetesen):
1. Az EU-csatlakozás hoz valami lényegi változást a szabályozási környezetben / export költségeiben?
2. Van bármi pozitív tendencia a magyar borok megítélésében / az export szerkezetében, vagy nem láttok ilyet?

Előzmény: szőlő (24646)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!