Keresés

Részletes keresés

Akos22. Creative Commons License 2003.04.22 0 0 136

Köszi a válaszokat!
Akkor ezek szerint csak tovább kell tölteni?
Az akkuk 1850 mAh-s Energizer elemek, úgyhogy nem szeretném idő elött tönkretenni őket!
Én kb. 1 napig töltöttem és úgy tűnt hogy feltöltődtek, remélem hogy nem károsodnak ezáltal!

Üdv.: Ákos

Előzmény: aattila (135)
aattila Creative Commons License 2003.04.22 0 0 135
Valóban külön töltő kell a Ni-MH aksikhoz, de kollégám is használ Ni-Cd töltőt elég régóta sikeresen. Ő annyit tesz, hogy a töltőáram függvényében meghosszabbítja a töltési időt, most olyan 28 órákat tölt. Persze ez nem megoldás, de neki működik. Azért vigyázz, ha nem töltöd fel TELJESEN az aksikat, akkor csökkenhet a teljesítmény. Nagy előnye a hozzáillő töltőknek, hogy teljes feltöltés után átállnak csepptöltésre. Néhány "okosabb" töltő pedig "ciklikusan" tölt, pl: Ansmann egyes típusai. Most 4990-ért van a Media Marktnál Ansmann Ni-Mh töltő 4 db 1700mAh-ás aksival együtt, szerintem jó vétel!
Előzmény: Akos22. (130)
rgb99 Creative Commons License 2003.04.21 0 0 134
Petyus:

Végülis :))), csak ott már olyan kicsi a feszültségkülönbség, (ha úgytetszik lapos a töltéskarakterisztika görbéje), hogy csak győzd kivárni. Egyébként valószínű, hogy egyről beszélünk nagyjából.

Előzmény: PETYUS (133)
PETYUS Creative Commons License 2003.04.21 0 0 133
Miért ne tudná? Csak idő kérdése.
Előzmény: rgb99 (132)
rgb99 Creative Commons License 2003.04.20 0 0 132
Ákos:

Semmi problémát nem okoz, csak nem fogod tudni a teljes kapacitásra feltölteni.

Üdv.: rgb99

Előzmény: Akos22. (130)
Bakoimi Creative Commons License 2003.04.20 0 0 131
Felmerült itt régebben az utángyártott Li-Ion akkuk minőségének kérdése.
Mostanában vettem a D30-hoz egy GP gyártmányút.A gyári BP511 1100mAh-jával szemben ez 1300mAh,az ára pedig 11.900Ft bruttó a GP forgalmazóknál. :-)))
Most a 3. töltésnél tartok,tökéletesen meg vagyok elégedve vele.
Mégse 26.900Ft mint a gyári...
Akos22. Creative Commons License 2003.04.20 0 0 130
Hello!

Tudna nekem valaki segíteni?
Vettem NiMH akkukat, és van hozzá egy régi Hama töltőm, amire rá van írva hogy csak Ni-Cd akkukat szabad belerakni. Ezt csak később vettem észre és már egy párszor feltöltöttem vele a NiMH akkukat.
Szerintetek lesz valami baja a NiMH akkuknak?
Megnéztem a Hama honlapját, és van külön NiMH töltő is! Akkor valószínüleg tényleg nem mindegy hogy mit mivel töltök!
Az akkukra is rá van írva, hogy csak NiMH töltővel tölthető!
Miért nem lehet ugyanazzal a töltővel Ni-Cd és NiMH akkukat egyaránt tölteni?
Megköszönném a segítséget!

Üdv.: Ákos

rwttgte Creative Commons License 2003.02.26 0 0 129
MAJTee-10!

Köszönöm az infót, ezek szerint csak a töltési időben és a mikroprcesszorban különböznek, viszont a kisütésről nem tesz említést. Szerintetek tudja???

Előzmény: MAJTee-10 (128)
MAJTee-10 Creative Commons License 2003.02.25 0 0 128
rwttgte!

Itt megtalálsz minden infot, a két töltő közti különbséget is (lap alján): http://www.ezermester2000.hu/2002/12/elemhelyett.htm

Előzmény: rwttgte (125)
MAJTee-10 Creative Commons License 2003.02.25 0 0 127
Bakoimi!

Rendben, akkor ez az IC téma zippzározva...

Előzmény: Bakoimi (124)
MAJTee-10 Creative Commons License 2003.02.25 0 0 126
o0-0o!

Csakis zárt házas zselés ólomakksiban érdemes gondolkoznod. Ezek semmilyen különösebb karbantartást nem igényelnek, csak töltésnél kell odafigyelni. Az általam ajánlott Diamec zselés akksik viszonylag olcsóak (a nagy teljesítményűek is max. 2-3 ezerbe kerülnek), és a többi gyártó termékéhez képest valamivel könnyebbek is.

Előzmény: o0-0o (123)
rwttgte Creative Commons License 2003.02.25 0 0 125
A Gp PowerBank Rapid töltőn van kisütés funkció? Miben különbözik a Smart-tól a töltési időn kívül?
köszi
Bakoimi Creative Commons License 2003.02.25 0 0 124
MAJTee-10:

Az általad említett chipek,akkor kivesézve (csak nem úsztam meg hogy kikeressem):

1. MAX712-ez valóban egy kimondottan töltésvezérlő,amibe a külső áramkörök egy részét is beépítették. Ebbe a gyártó rakja a szoftvert.De ez a szoftver flexibilis,amit Te szabályozol a PGM portokon keresztül.Ez minden töltőben,amibe azt a chipet építik,más és más lehet.De a chip UGYANAZ,ugye? Tehát ez esetben sem chip típusa definiálja a töltő milyenségét.

2. LM 346 : Ennél a vezérlőnél az analóg rész kívülre került,tehát pl. a töltőáramot a külső áramgenerátor(ez esetben egy LM 317)szabályzóellenállásával állítod be.Ezzel eléred,hogy maximum egyfajta kapacitású cellát tudsz optimálisan tölteni(mivel a töltőáram-szabályzás nem dinamikusan programozható).Atöbbi funkció paraméterei is diszkrét analóg úton állíthatóak,ellenállásokkal,kondikkal,vagy ezek kombinációival (RC tagok).Ezt is többféle beállításban lehet tehát használni,különféle körítéssel,más és más töltőkben.De a chip UGYANAZ.
Ezt a chipet egyébként olyan készülékekben szokták alkalmazni,ahol mindig ugyanazok a cellák vannak (pl.akkupackoknál cordless telefonokban,stb.).Ez olcsó,de nem túl korszerű megoldás.

Az általad említett,és az egész vitát elindító CPU viszont egy általános célú 8 bites mikrokontroller (mit keresne például egy Roland W-30 samplerben,ahol a billentyűpanel-mátrixot ezzel kódolják),csak a Te töltődben lévő darabban egy töltésvezérlő szoftver fut,akkutöltő körítéssel.

És itt ezt a vitát részemről le is zárnám,mert már kezd OFF lenni,és a topiktársak idegeire megyünk szerintem. :-))))

Előzmény: MAJTee-10 (119)
o0-0o Creative Commons License 2003.02.25 0 0 123
Ma voltam a Conrad-ban és ott ajánlották (ne röhögjetek) az ólomakkumulátorokat. Zselés csak kicsi volt (4Ah). Mindenesetre nem vásároltam be, amúgy is majd csak nyáron kéne a nagy kapacitás...

6 Volt-os ólomakksik a következőek:

Kapacitás: Méret: Súly: Ár:
1,3 Ah 97x25x51mm 310g 2790,-
3,2 Ah 134x34x60mm 710g 2990,-
4,5 Ah 70x48x108mm 850g 3290,-
7 Ah 151x34x94mm 1350g 3990,-
10 Ah 151x50x94mm 2100g 5390,-
12 Ah 151x50x94mm 2100g 5490,-

Szerintetek? Vélemények? Ellenvélemények...?

PETYUS Creative Commons License 2003.02.25 0 0 122
>Akkor azt mondhatom, elég sok "akkumulátor-tönkretevő kézi készülék" létezik, még a márkásabb darabok közt is.

Én is úgy vettem észre.

Előzmény: MAJTee-10 (120)
rgb99 Creative Commons License 2003.02.25 0 0 121
Bakoimi, szia! Csak egy rövidet kukorékolnék a hozzászólásaitokhoz. (Pro, és kontra példával). A fotózási célokra használt akkuknál (vakuba, vagy gépbe) azt hiszem, hogy elég fontos, hogy az akku a maximumot nyújtsa! Én vakuba használok ceruzaakkukat. Állapotuk, kapacitásuk érezhetően jobb amióta olyan "normális" töltőt használok ami külön külön foglalkozik a cellákkal. Azonos típusú, állandóan egy garnitúrában üzemeltetett akkumulátoraim (4x4db.-os garnitúrák) állapota különböző. Ez eltérés az "akkupack"-ok cellái között a használatuk során (ezt Ti jobban tudjátok nálam) még nagyobb lesz. Képzeljetek el egy NiCD-ből álló akkupack-ot. A cellák nem egyformán merülnek le, és töltéskor a még teljesen le nem merült cellára rátölteni???
Más célra használt akkupacknál (pl morzsaporszívó), semmi gond, mert az erőssen lecsökkent kapacitás mellett is 5-éve bírja. Minden relatív. Ja: mégvalami, biztos melléütöttél: "ha a metálhibrid akkukat". Helyesen: hydrid. Üdv.:rgb99
Előzmény: Bakoimi (117)
MAJTee-10 Creative Commons License 2003.02.25 0 0 120
"Amelyik készülék sorbaköti a cellákat töltéskor, azt nem nevezném töltőnek. Inkább akkumulátor-tönkretevő kézi készülék lenne a helyes megnevezése."

Akkor azt mondhatom, elég sok "akkumulátor-tönkretevő kézi készülék" létezik, még a márkásabb darabok közt is. Az enyémnek 2 független töltő áramköre van, párosával tudja tölteni az akksikat. Amúgy szerintem nagyon túlliheged ezt a dolgot. Bakoiminek is említettem, hogy ha azonos típusú akkukat használok együtt, ugyanolyan feltételek mellett, akkor nem feltétlenül szükséges a cellánkénti töltés (hasonló elv, mint az akkupackoknál). Otthoni használatra, pár ceruzaelem töltéséhez én teljesen feleslegesnek tartom a méregdrága töltők használatát. De hát elfogadom, ízlések és pofonok...

Előzmény: PETYUS (118)
MAJTee-10 Creative Commons License 2003.02.25 0 0 119
A MAX712/713, az LM3647 ugyanolyan töltésvezérlő IC, mint a 9798-as.
http://www.maxim-ic.com/quick_view2.cfm/qv_pk/1666/ln/en
http://www.national.com/pf/LM/LM3647.html
Hogyan akarod ezeket programozni?

"NINCS két egyformán leposztuló,gyengülő cella!Az általad említett akkupackokban sem egyszerre döglik meg az összes cella,ezért például egy lepukkant akkupackot is általában egy-két cella cseréjével meg lehet javítani(különben nem lenne üzlet ilyesmivel foglalkozni)."
Azért ez leginkább a NiCd akkumulátorokra érvényes. Zárójelben jegyzem meg, hogy talán jó üzlet ezzel foglalkozni, de én az akkupackok javításának nem látom értelmét. Tuti, hogy az amúgy működőnek tűnő cellák sem fogják már sokáig húzni, hülyeség az egész.

Állandó kisütés kérdése: igazad van, rövidíti az élettartamot. De ez csak elvi kérdés! Na bumm, "1000" helyett csak "500x" töltöm fel. Mennyibe kerül most 4 db 1700-2000 mAh-s ceruzakksi? Olyan 3000-3500 Ft. Ha már használhatatlan lesz, egyszerűen veszek újakat. Azért, mert valamennyivel lerövidül az akksi élettartama, még nem fogok 40 ezer Ft-os töltőt venni. Amit tényként tudok állítani, az az, hogy nálam egyelőre 1 év használat után a 4 db Varta és 4 db Ansmann akksi kapacitása nem igazán változott, a mai napig tökéletesen működnek.

Előzmény: Bakoimi (117)
PETYUS Creative Commons License 2003.02.24 0 0 118
Amelyik készülék sorbaköti a cellákat töltéskor, azt nem nevezném töltőnek. Inkább akkumulátor-tönkretevő kézi készülék lenne a helyes megnevezése.
Előzmény: MAJTee-10 (116)
Bakoimi Creative Commons License 2003.02.24 0 0 117
MAJTee-10:
Hát akkor még egyszer:

1. "Ezért kérdeztem rá, hogy most konkrétan milyen szoftverről beszélsz. Egy adott típusú IC-nél hogyan fordulhat elő, hogy nem azonos a szoftver? Ők is ugyanúgy szerzik be a gyártótól, mint ha Te bemennél az üzletbe, aztán kérnél egy LM3647-est, vagy MAX712-est... "

Hát ezt próbáltam pont megmagyarázni Neked!
A mikrokontroller mikor megveszed a boltban,akkor ÜRES!!! Nincs benne SEMMILYEN SZOFTVER!
Azt már Te írod meg bele.
Szemben az DISZKRÉT elemekkel amiknek ugye saját funkciójuk van (most hadd ne keressem ki az általad említett áramköröket).

2. "Ha pedig azonos típusú akkukat használnak együtt, ugyanolyan feltételek mellett, akkor felesleges a cellánkénti töltés (a gyári accupack-oknál is sorba vannak kötve a cellák). "

NINCS két egyformán leposztuló,gyengülő cella!Az általad említett akkupackokban sem egyszerre döglik meg az összes cella,ezért például egy lepukkant akkupackot is általában egy-két cella cseréjével meg lehet javítani(különben nem lenne üzlet ilyesmivel foglalkozni).

3. A maximális töltőáramban igazad van,ha abból a szempontból nézed,hogy ha ez kisebb,akkor egyszerűen lassabb a töltés.
De,sajna ez sem teljesen így van....
A celláknak van egy optimális gyorstöltési módja,amikor nem egyszerűen arról van szó,hogy ha kevessebb a töltőáram,akkor lassabban töltődik fel.Az eredmény ugyan ez lesz,de a cella élettartamát ezzel lecsökkented.

4. Kisütés:
"Az enyém rögtön kisütéssel indít."
Na,ezzel aztán tényleg rövidíti az élettartamot.
Pláne,ha a metálhibrid akkukat is így tölti....

És még az egészhez annyit,hogy nem kötözködésből írtam ezt a mikrokontroller-dolgot,csak arra az alapvető tényre szerettem volna felhívni a figyelmet,hogy nem az MC típusán múlik a töltő....
(Akik számára ez nyilvánvaló,azoktól elnézést kérek a sok szövegért)

MAJTee-10 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 116
"Mi is az a mikrokontroller? Egy olyan mikroprocesszor,amibe ROM,RAM és portok (interfészek) vannak beleintegrálva.Na a ROM-ban fut egy szoftver..."
Nem erre vonatkozott a kérdésem, én a következő állításodat nem értem:

"Azértne tévesszen meg az,hogy ugyanaz a típusú mikrokontroller van benne,az még nem jelenti azt,hogy a töltő ugyanazt tudja,mint a másik.A benne lévő szoftver,meg amit levezérel,az számít."
Ezért kérdeztem rá, hogy most konkrétan milyen szoftverről beszélsz. Egy adott típusú IC-nél hogyan fordulhat elő, hogy nem azonos a szoftver? Ők is ugyanúgy szerzik be a gyártótól, mint ha Te bemennél az üzletbe, aztán kérnél egy LM3647-est, vagy MAX712-est...

"Na most mitől jobb,illetve rosszabb egyik mikroprocesszoros töltő a másiknál? -Soros töltés/cellánkénti töltés"
1. Ez ok, de mennyibe is kerül egy márkás; 4, 5, 6 mikroprocesszor vezérlésű töltő? 30-40-50 ezer? Én nem ezekhez akarom hasonlítani az enyémet, hanem a 10-20 ezres töltőkhöz (Ansmann Accufresh stb.).
2. Akik ezt a fórumot olvassák, valószínűleg digitális gépekhez használják a ceruzaakksikat, amiből 2 vagy 4 darabra van szükség. Ha pedig azonos típusú akkukat használnak együtt, ugyanolyan feltételek mellett, akkor felesleges a cellánkénti töltés (a gyári accupack-oknál is sorba vannak kötve a cellák).

"-Maximális töltőáram:ez ugye a gyorstöltés miatt számít."
Az MW 9798GS-nél 800 mA, szerintem bőven elég. De gondolt a cég a "megszállottakra" is, az MW 3278 és 2073 töltőknél 1500 mA (AA).

"-Kisütés..."
Az enyém rögtön kisütéssel indít.

Előzmény: Bakoimi (114)
Bakoimi Creative Commons License 2003.02.24 0 0 115
Helyreigazítások (kapkodtam az előbb):

1. a szoftver természetesen a mikrokontrollerben fut,csak a ROM-ba van beégetve.

2. ...ha KÉT PC-d lenne,egyforma procival...

Előzmény: Bakoimi (114)
Bakoimi Creative Commons License 2003.02.24 0 0 114
MAJTee-10:
Hát akkor egy kicsit bővebben:
A chip,amiről azt írtad hogy a Te töltődben is az van (CPU-9798A),az ugye egy mikrokontroller.
Mi is az a mikrokontroller? Egy olyan mikroprocesszor,amibe ROM,RAM és portok (interfészek) vannak beleintegrálva.Na a ROM-ban fut egy szoftver,ami vezérli a töltést,méri terhelés alatt a feszültségesést(töltöttségi állapot mérése),és még sok egyebet,amitől az akku a lehető leggyorsabban töltődik,lehetőleg úgy,hogy az élettartama is hosszú legyen.

Na most mitől jobb,illetve rosszabb egyik mikroprocesszoros töltő a másiknál?
-Soros töltés/cellánkénti töltés
Ez azért fontos,mert a cellák sohasem egyformák tökéletesen,soros töltés esetén,a gyengébbik cella becsapja a töltőt.
-Maximális töltőáram:ez ugye a gyorstöltés miatt számít.
-Kisütés:na ez izgalmas.Azért nincs némelyiken ilyen funkció,mert az adott gyártó cég a saját celláihoz csinál töltőt,amik esetleg a kisütést nem igénylik,tehát a töltőbe sem építik be ezt a funkciót.(Ha nem a mi cellánkat töltöd vele,hanem olyat amit ki kell sütni,akkor magadra vess,"megamúgyisbekaphatod"-ez a hozzáállás)
-Meg még sok egyéb,pl.regenerálás,stb.,amikre most nem térek ki,mert lelőnek a topiktársak a hossz miatt...:-)))

Alapkérdésedre visszatérve,(ha netán zavarosan magyaráztam volna) olyan ez mintha PC-d lenne,ugyanolyan procival,csak az egyikben SBLive,a másikban pedig egy Protools hangrendszer csücsülne.
Mindkettő alkalmas hangfelvételre,meg lejátszásra,csak az a HOGYAN.....na,az nem mindegy.

Előzmény: MAJTee-10 (110)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.24 0 0 113
Lehet hogy itt jobb helye lesz:
A szupi (anno meg en alltalam is ajanlott:() Ansmann 2000 mAh akksikkal eljutottam oda hogy mar bekapcsolni se tudom a gepet (E-10). Hiaba sutom ki es toltom fel teljesen, kampo. Kb 10-15. ciklusnal van meg csak (tavaly tel elejiek). A ket garnitura 1300-as energizer 4.5 evesen vidaman muxik, meg nagy hidegben is (-15) ja es a ket garnitura 1800-as GP is (azok kb. 2 evesek). Eleg intenziven hasznalom oket, Maha C204F toltoket hasznalok. Szoval szerintem ilyet ne vegyetek...
Mi az eselye hogy kicserelik/visszaadjak a manit? Asszem megprobalkozom a visszavitelukkel, csak a szamlat ko meg megtalalni.
MAJTee-10 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 112
Elektronikai szaküzletekben szokott előfordulni, esetleg MM, de láttam például egyszer a Tescoban is. Rendelésre meg gondolom bármelyik fotós szaküzlet be tudja szerzni, mert a Hama is gyárt ilyet.
Előzmény: rapptor7 (109)
MAJTee-10 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 111
Közben megtaláltam az MW (Minwa) hivatalos honlapját: www.minwa.com.hk

Az általam említett töltő leírása: http://www.minwa.com.hk/newDesign/products/product_details_charger.asp?id=1326&code=2
Elismerem, hogy az MW egy gagyi márka, talán nem olyan jó, mint a többi 2 órás gyorstöltő. De tökéletesen használható, eddig semmilyen probléma nem volt vele. 3 ezer Ft-ot pedig szerintem lazán megért...

Ja, és van a cégnek hasonló gyorstöltője is, mint a GP PowerBank Rapid. A típusa MW 2073 (http://www.minwa.com.hk/newdesign/products/product_details_key_search.asp?id=1492)
Ronda fekete színű töltő, nem olyan design-os, mint a GP Rapid. Viszont feltételezem, hogy nem sokkal rosszabb nála, és talán fele annyiba sem kerül...

Előzmény: MAJTee-10 (106)
MAJTee-10 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 110
Nem értem, konkrétan milyen szoftverről beszélsz (?). Egy picit bővebben?
Előzmény: Bakoimi (107)
rapptor7 Creative Commons License 2003.02.23 0 0 109
Hello !

Az elemek tárolásához keresnék hasonló m?anyag elemtartot, amit az olympus gépemhez kaptam. Hol tudnék ilyen 20 forintos kis vackot venni ? Köszi !

rwttgte Creative Commons License 2003.02.23 0 0 108
rgb99!
Köszi. Az a 8000 Ft-ért kapható töltő Gp? Tudom, pár ezer forintért is lehet töltőket kapni, de nekem fontos lenne a mikroprocesszoros töltés, csepptöltés, kisütés funkció. 7000-ért lehet kapni ugyancsak Ansmann töltőt 4 db 1800 mAh-es akksival, de ez még kisütni se tud. Ja, a 19900 Ft-os töltő Travel Set, vsan benne 3 átalakító.

rwttgte

Előzmény: rgb99 (102)
Bakoimi Creative Commons License 2003.02.23 0 0 107
Azértne tévesszen meg az,hogy ugyanaz a típusú mikrokontroller van benne,az még nem jelenti azt,hogy a töltő ugyanazt tudja,mint a másik.A benne lévő szoftver,meg amit levezérel,az számít.
Valószínűleg ez a legolcsóbb MC most a piacon,ezért mindenki ilyet épít bele a töltőibe.Régebben a Microchip egyik tipusát preferálták,akkor mindenben az volt(GSM,kamera,villanyborotva).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!