Keresés

Részletes keresés

larzen Creative Commons License 2003.05.22 0 0 3516
Zemplén 700as Csúcsai igazolófüzet igények eddig:

- lükepék
- efemm
- Güsziológus
- larzen

Hétfőn küldöm a pénzt, addig még lehet jelentkezni.

Güsziológus Creative Commons License 2003.05.22 0 0 3515
Larzen!

Ha van 200 pénz hitelem, akkor kérek én is.

Valahogy majd rendezzük ezt a hatalmas adósságot és én is megkapom a füzetet.

Előzmény: larzen (3502)
Krysia Creative Commons License 2003.05.22 0 0 3514
Larzen, Pavi eszmefuttatása elgondolkodtató. Le tudnád írni a logisztikai lehetőségeket (P-SZO vagy SZO-V viszonylatban)? Úgy talán könnyebben tudunk dönteni.
Előzmény: larzen (3511)
pavarotti Creative Commons License 2003.05.21 0 0 3513
Utánanéztem részletesen. Késő délutáni leutazással nagyon jó esetben is csak 11re lehet leérni.
Mivel másnap legkésőbb 16.45ös vonatot kell BPest felé elérni, kb. 36km, elég korai kelés v. elég gyors tempó a két lehetőség.

Nekem ez így nem biztos, hogy bejön.
Majd meglátjuk, de a késő délutáni indulás nem nyerő.

Viszont: Pénteken aki jön mindenki más ki tudna venni szabadnapot (értelmes leérkezéshez fél2kor el kell indulni, ahhoz meg ugye munkahelyről még korábban)?

Na mind1. Összefoglalva, nekem val.szeg nem jó a péntek-szombat, ha mégis, akkor péntek du. megyek utánatok.

Előzmény: pavarotti (3512)
pavarotti Creative Commons License 2003.05.21 0 0 3512
Mint már több* említettem, én nem tudok szabadságot kivenni, "ha próba van, hát próba van".
Ezért tehát - mivel az elsődleges szempont (bár nagyon épphogy:) a túra végigjárása - előferdülhet, hogy esetleg én utánatok mennék le csak, szépen ágyba fektetni, betakargatni a díszes(és csaprészeg:) társaságot.
Előzmény: larzen (3511)
larzen Creative Commons License 2003.05.21 0 0 3511
vonat van, kérdés akarunk-e fél tizenegyre odaérni a szállásra, hogy nekilássunk a mulatozásnak. :)
szóval akárhogy is nézzük, 4-5 óra az út.
Előzmény: pavarotti (3510)
pavarotti Creative Commons License 2003.05.21 0 0 3510
Kérdés: van-e vonat, ami 1/6 ill. azután indul a cél (rajt:) felé.
Ui. a próbarendünk szerint:

10-13 próba
14-17ig próba lehetséges

Na ezt tedd a falvédőre...! :(
Viszont ebben egyben az is benne van, hogy a két full nap nekem biztos nem jó.
Csiga val.szeg dolgozik, majd +kérdezem őt is.

Előzmény: larzen (3505)
Tibet Creative Commons License 2003.05.21 0 0 3509
Addig talán elkészül egy rövid Zempléni beszámoló is.
A Szent-Imre vándortúrára nem biztos, hogy egyértelmű volt, de szeretnék menni.
Előzmény: larzen (3508)
larzen Creative Commons License 2003.05.21 0 0 3508
Én a Rákóczi túra előtti vagy utáni héten fogok ezzel foglalatoskodni. A szabit már kivettem.
A jelentkezéseket regisztrálom, írjatok csak! :)
Előzmény: Tibet (3506)
efemm Creative Commons License 2003.05.21 0 0 3507
Kérnék én is egy Zemplén700-as igazolófüzetet!
Köszönöm.
efemm.
Előzmény: larzen (3502)
Tibet Creative Commons License 2003.05.21 0 0 3506
Nekem van, sőt 6 csúcs meg is van.
:-)))
Lehetne ezekre a csúcsokra is túrát szervezni, nem?
Előzmény: larzen (3502)
larzen Creative Commons License 2003.05.21 0 0 3505
bármelyik megszavazható.
én ráérek :)))
az eredetileg felvetett ötlet szerint péntek du. lemennénk, este eszem-iszom, másnap a túra és vissza pestre.

Krysia: ok, örülök!
lükepék: ok, rendelek!
:)

Előzmény: pavarotti (3504)
pavarotti Creative Commons License 2003.05.21 0 0 3504
Jún 20-21.
20 Péntek, ha jól látom..?
Akkor abban gondolkozunk, hogy péntek du. mennénk le, és szombaton, vagy teljesen kétnapos?
Előzmény: larzen (3502)
lükepék Creative Commons License 2003.05.21 0 0 3503
kérekkérek!!!
plíz. tnx.
lp
Előzmény: larzen (3502)
larzen Creative Commons License 2003.05.21 0 0 3502
Kell valakinek Zemplén 700-as túramozgalom igazolófüzete? 200 forint darabja, én rendelek magamnak, ennyiér szerintem ingyen van. :)

Szóval ki kér? Határidő: hétfő.

------------

Szent Imre vándorút
Időpont: június 20-21. Van akinek ez _nem_ jó?

Krysia Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3501
Larzen! Én is szívesen csatlakozom a Szt Imrés csapathoz. Nekem tetszik az a verzió, hogy jún. 20-án pénteken délután leutazás, szombaton pedig a túra és haza.
Előzmény: larzen (3474)
Güsziológus Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3500
19. szakasz, 2. nap
(Vekeri Pihenőközpont – Álmosd)

Korán ébredtem, 5:00-kor már menetkész voltam. Akkor még nem hittem, hogy ez lesz a záloga a sikernek.

Még látszott a lehelet és tapadt a homok a harmat miatt. A madarak nagyon éltek. A jelzés egy idő után együtt halad a P- jelzéssel, ezen a szakaszon szépen felújítva, kellő sűrűséggel.

A Ludas csárda romjai helyett egy tanyát találtam. Itt van a távolsági busz megállója is. Az aszfaltos szakasz után jól van jelezve a bekanyarodás. Az út jobb oldalán hatalmas irtás. Kicsit később ugyanez a baloldalon. Mikor törik az út, akkor jön a biciklisek rémálma. A füves úton keresztbe kidőlt fák sokasága. Jókat kell kerülgetni. Később vékony akácágak az úton, majd a természetvédelmi területen összenőtt erdő. Keskeny a csapás. Az erdő csodaszép. Természetvédelmi területen járunk. A távolság kevesebb, mint 1 kilométer.
A TVT után újra homokos „országút”, majd egy furcsa kanyar. Otthon elolvastam a leírást, kár, hogy bedőltem a furcsa jelnek. Kavartam egyet, de időben korrigáltam. A problémát az okozza, hogy amikor a P- jelzés elválik, a K- „visszaminősül”. Régi jelek, ritkán. A tanyánál megtaláltam a sárga színű jelet. Kutya nem volt.
A tanya után figyelni kell, de vannak jelek. Örökkévalóságnak tűnt a Vértesi-út. Szép tanyák, csodálatos fák, ligetek. Kár, hogy a „kiváló” térképünkön fontos objektumok hiányoznak. Pl. villanyvezeték.
Sokáig kell menni. Egy szakaszon a réten (térdig érő, nedves fű), mert az utat benőtte az erdő. Itt lehet, hogy valamikor tocsogó volt, de árokásás nyomait véltem felfedezni, lehet, hogy ennek következménye a „kiszáradás”.
Az elkanyarodás tökéletesen van jelezve. Szép, vegyes erdőben bandukolunk a következő kanyarig. Innen állítólag jelek vezetnek Létavértesre, de én nem láttam jeleket. Sőt. A mi jelzésünk is megszűnt. Egy komoly útelágazás jött, a bal oldali utat választottam. Nyertem. A végén volt jel. Itt kellett jobbra fordulni. Csodálatos a farm és környéke. Az út északi oldala a Ligettanya, a déli oldala a Kepecs-tag. A füzetünkben fordítva van. És tanya, nem farm. A farm máshol van.
A Ligettanya valamikor egy Kárándi nevű egyén tulajdonában volt, de már 5 éve eladta. Akkor állítólag még volt bélyegző. De ez régen volt. A Kepecs-tag lakosait nem a nap barnította, a Ligettanya új tulajdonosa úgy látszik, nem szereti a turistákat.
A házak után jobbra egy szép fenyőerdő, melyet villanyvezeték keresztez. Az erdő után egy hatalmas fa, rajta a jelzés. Itt déli irányba fordultam, hisz víz készletemet fel kellett tölteni és bélyegezni is kellett. Kíváncsi voltam a PIREMON lovas tanyára, meg aztán időm is volt még. Akkor.
A térképen is jelzett szekérút a „Liget-farm” felirattól délkeletre elkanyarodik, a vége a műútnál van. Ott, ahol a műút keresztezi a Villongó-eret.
Ennél a pontnál kicsit délebbre van az elágazás, melynek a végén (a műúttól nyugatra) van a lovas centrum. Lehet, hogy van híd és akkor nem kell kerülni az országút felé, de ennek már nem néztem utána.
Ezek az utak a már hivatkozott "kitűnő" térképen "természetesen" nincsenek jelölve. A villanyvezeték sincs. Pedig de jó lett volna!

Visszafelé a műúton mentem, talán megbocsátható. A távolság közel két kilométer.
A mi utunk egy buszmegállónál keresztezi a műutat. Tanyák között vezet az út a Pungur-hegyi épületig. Balra sztyeppe. Az épület elég rozzant állapotban volt, a jelet megtaláltam.
Az épület után kacérkodtam a rövidítéssel, de végül úgy döntöttem, hogy maradok, időm még volt. Ennek ellenére sikerült jobbra letérni, vonzott a puszta. Három hatalmas karám, kissé roggyant állapotban, de jelek sehol. Elindultam a balra lévő tanya felé (itt volt nagy élet és egy birkanyáj). A pásztorok útbaigazítottak, mintegy 500 métert kanyarodtam keleti irányba, feleslegesen. A 136,5 pontnál lévő spiccet sikerült tehát kihagyni, de a hídnál megtaláltam az igazi utat. Szép erdő a következő hídig, a Konyár-Kálló hídjáig.
Ezt követően szép ligetben megy az út, majd a Homoki-major környékén megjön a villanyvezeték is.
Megbámultam a kutat (elég mélyen van a víz), majd jött a „pormentesített” út.
Lelassultam tisztességesen.
Ha egy kicsit hamarabb értem volna Álmosdra, elmehettem volna Vámospércs felé a busszal, ebben az esetben elértem volna a korábbi gyorsot is.
De szomjas voltam és bélyegezni is akartam. A múzeumot ki kellett hagynom, nem voltam olyan állapotban.

A többit már leírtam.

Még egy kis magyarázat a leírtakhoz. A megyei igazoló füzet más, mint az MTSZ által kiadott színes. Több helyen kell betűjelet leolvasni és feljegyezni. És ami a lényeg, a megyei füzetben van részletes leírás is. Több helyen erre hivatkozok.

ifj. Esti Kornél Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3499
Nos, tehát a kiírás, az igazolólap és a térképvázlat letölthető.
ifj. Esti Kornél Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3498
Nos, tehát a kiírás, az igazolólap és a térképvázlat letölthető.
Güsziológus Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3497
Egy ötlet a túra és az RP-DDK összekapcsolására.
(Én így tervezem.)

Szállás Körmenden.

Az Egyházasrádóc és Ivánc közötti szakasz 2-3 nap alatt kényelmesen bejárható, viszonylag jó a közlekedés, Nádasd - Körmend között vasút, Ivánc - Körmend között busz, stb.
Tágítható a kör, hisz egész Szombathelyig "vissza" lehet mennni, de én ezen a szakaszon már túl vagyok.

Körmendről hajnalban el lehet menni Szentgotthárdra vonattal, onnan visszafelé jövet egy nap alatt kényelmesen bejárható az útvonal.

Érdekes, hogy Nemesmedvesre még a VOLÁN sem közlekedik. Legalábbis én nem találtam járatot. Pedig kb. félúton van. (A lassabbak miatt lenne fontos a megszakítási lehetőség.)

Körmenden van elfogadható árért szállás, a vasútállomás környékén.

Előzmény: Tibet (3479)
Güsziológus Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3496
19. szakasz, 1. nap
(Bánk – Vekeri Pihenőközpont)

A „pont” környékéről már írtam, a túra az országútnál, az iskola sarkánál kezdődik. Bal oldalunkon egy bekerített lovascentrum, lehet, hogy itt is lehet bélyegezni. A K- és a S- jelzések együtt haladnak, szépen fel vannak újítva. Hogy minek két jelzés hosszú kilométereken keresztül, azt nem tudom.

A híd utáni akácerdőben kezdtem idegbajt kapni, de úgy látszik, még nem intenzív a virágzás. Az erdő egyébként csodás.
A Mézes-hegyi-tó a pecások birodalma.

A tó után kicsit figyelni kell (éles kanyar!). A hídon, sajnos nincs jelzés, de egy picit beljebb az erdőben már van. A rövid erdei szakasz után jött a nap fénypontja, a Kati-ér „völgye”. Az elején figyelni kell, de a szabály az, hogy a víz a jobb oldalunkon van. Később lesz jelzés is. A „völgy” hangulata lenyűgözött, kár, hogy nem tartott sokáig. A végén áll a hatalmas nyárfa, a tiszta jellel.

Debrecen és a Hortobágy összekötése marketing szempontból biztos előnyös. De ez a Debrecen környéke azonban nem olyan, mint a Debrecen „előtti” (33-as út) rész. Erdő is van és víz is van. A homok hiányát elviselném!

A hídon átkelve balra invitálnak a sárga jelek, itt van a tábor. Be van kerítve, de az ajtó nyitva van. Az étterem az országút felől közelíthető meg, előtte van a DORCAS Center.

Ideális táborhely, a tóig kicsit még menni kell. Itt is van kerítés kapuval, nem volt zárva.

A pihenőközpont megközelíthető távolsági busszal is. Ritkán jár.

nyomdász Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3495
Sok szeretettel üdvözlök mindenkit!
A Turista Magazint a Timp Kft. átadta a Kornétás Kiadónak. Gondolom ezt már sokan tudtátok.
A honlap átregisztrálása folyamatban van.
Előzmény: Víz (3490)
ifj. Esti Kornél Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3494
Sánta Kutya! Köszönöm szépen az értékes mérést, az észrevételeket, én is akartam módosítani a kiírást meg az igazolólapot a szombati helyszínlelés tapasztalatai alapján.

A te teljesítésed természetesen elfogadom, viszont rövidesen felkerül a végleges, pontosított kiírás, egy térképvázlat és két bónusz ep.

Múzsla Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3493
OK, de nem kukacoskodásnak szántam.
Csak kiegészítettem.
Ismersz már Güszi, nem vagyok én revizor! :)))
Előzmény: Güsziológus (3492)
Güsziológus Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3492
Elkészültek a beszámolók, rögvest kiteszem őket.

Ami a szállást illeti.
Kvte és lelkes csapata is Álmosdon szállt meg, tudtam tehát az iskoláról. A gond csak az, hogy nálam a szállás nyilvános szálláshelyet (panzió, fizetővendéglátó hely, kemping, stb. jelent).
Nem hiszem, hogy egy fő részére kinyitnák az iskolát. Meg aztán én nem viszek magammal hálózsákot, mert nem szeretek cipelni.

Megpróbálok a jövőben árnyaltabban fogalmazni.

Előzmény: Múzsla (3491)
Múzsla Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3491
Várom a beszámolódat!

Csak egy megjegyzés.
Álmosdon nincs szállás,
Ez valószínűleg csak az iskolaidőszakra vonatkozik, mert nekünk nyáron a suli tornatermében lesz szállásunk.
Bocskai István Általános Iskola -
Balla Béla igazgató Tel.: 52/388-141

Előzmény: Güsziológus (3476)
Víz Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3490
Tudja-e valaki, hogy február óta miért nincs frissítve a Turista Magazin honlapja? Az új kiadó ezt nem vette át?
Múzsla Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3489
OK!
Figyelem a boxomat!
Előzmény: Zete (3488)
Zete Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3488
Múzsla!
Postai levél megérkezett, elektronikus ment Neked.
Előzmény: Múzsla (3375)
asciimo Creative Commons License 2003.05.19 0 0 3487
igen azt hiszem inkabb mindenki dolgozott, es be volt zsongva..
Előzmény: nagypapi (3486)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!