Keresés

Részletes keresés

vigor111 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 22659

A KLIK semmit nem fizet, azt a díjazást sem, aminek a fedezete nála van. Kompenzációról nem is hallottunk.

Fűtésből csak a büntetéseket látjuk. Nincs tisztítószer, nincs semmi.

Júliusi Dusán Creative Commons License 2015.07.07 0 0 22658
http://www.hirado.hu/2015/07/07/az-lmp-szerint-azonnali-csodvedelmre-van-szukseg-a-kliknel/

Az LMP szerint azonnali csődvédelmre van
szükség a Kliknél

A párt szerint "vissza kell rakni azt a hiányzó 200 milliárd forintot,
amit öt éve kivettek a rendszerből".
nyúllabda Creative Commons License 2015.07.03 0 0 22657

ezzel a PAKS2 gazdaságosságát és megtérülését bizonyítják) 

 

és akkor az olimpiába befeccölt összeget nem is említed

Előzmény: momentan (22656)
momentan Creative Commons License 2015.07.03 0 0 22656

Ha nem lenne a dolog véresen komoly, akkor viccesen azt mondanám, "Ezek a kezdeti átmeneti hibák" légy türelemmel, és bízzál, elvégre ők nem kispályások. ("nem kispályások"=ezzel a PAKS2 gazdaságosságát és megtérülését bizonyítják) 

Előzmény: tombadillo (22654)
nyúllabda Creative Commons License 2015.07.03 0 0 22655

"üres kasszából nem lehet fizetni".

 

Ezzel nem lehet vitatkozni.

Ő milyen kasszából kapja a fizetését?

Előzmény: tombadillo (22654)
tombadillo Creative Commons License 2015.07.03 0 0 22654

hahaha

 

hónapok óta írogatom ide a fizetési balhéimat (mondjuk én csak óraadó vagyok. ma ippeg ugyanezt (hogy még ígérni sem tud az időpontra vonatkozóan) mondta a megyei klik ügyfélszolgálata. úgy fogalmazott: "üres kasszából nem lehet fizetni".

Előzmény: dearce (22652)
dearce Creative Commons License 2015.07.03 0 0 22653

Azért remélem bevágják Ottvan Hoffmann Rózsát a kóterbe, míg rárohad a műanyag bilincs.

dearce Creative Commons License 2015.07.03 0 0 22652
cumeszk Creative Commons License 2015.07.02 0 0 22651

A KLIK sok hónap közüzemi számlával van elmaradva, ez  az elmaradás mit számít? Decemberben és januárban mindenki leadta az igazolásokat, azóta semmi. Arról már ne is beszéljünk, hogy az összeget bruttóként kezelik.

Előzmény: dearce (22650)
dearce Creative Commons License 2015.07.02 0 0 22650

Perelnek a tanárok, még mindig nem fizetett a Klik

Bár az illetékesek januárban azt állították, befogadták a pedagógusok kérelmeit és megkezdték a fizetésükkel kapcsolatos banki költségek kompenzációját, rengeteg tanár a mai napig nem kapta meg a neki járó teljes összeget, sőt, akad, akinek egyáltalán nem fizetett a Klebelsberg Intézmény-fenntartó Központ (Klik) – jelezték a napokban lapunknak somogyi pedagógusok

http://www.sonline.hu/somogy/kozelet/perelnek-a-tanarok-meg-mindig-nem-fizetett-a-klik-604212

momentan Creative Commons License 2015.07.01 0 0 22649
vigor111 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 22648

A Klebersberg Intézményfenntartó adósrekorder lett a költségvetési intézmények között. Az oktatási intézményeket működtető szervezet február végén 9,065 milliárd forinttal tartozott. A második helyen ugyancsak jókora elmaradással a Magyar Honvédség Egészségügyi Központja áll. De ők csak feleannyival tartoznak, mint a KLIK. A MÁK adatai alapján február végén 107 milliárd forintos tartozásállománnyal rendelkeztek a költségvetési szervek.

Előzmény: vigor111 (22647)
vigor111 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 22647

Brutális állami adósságadat jelent meg

2015. május 26. - 12:50

Áprilisban 3,7 milliárd forinttal növekedett a költségvetési szervek tartozásállománya, ezzel 116,1 milliárd forintra hízott az adósság. Gyűjtésünk szerint eddig csak kétszer volt ennél magasabb szinten a tartozás. A részletekből az is kiderül, hogy az EMMI minisztériumnál történt a legnagyobb tartozásnövekedés, és ezért a KLIK a felelős. Az iskolafenntartó szervezet tartozása egy hónap alatt 2,5 milliárd forinttal emelkedett.

momentan Creative Commons License 2015.06.30 0 0 22646

"Most az átmeneti időszakban vagyunk, amikor is még nem pont úgy megy minden, ahogy az majd a rendszer kiépülésekor fog működni."

 

Egy szép példa az átmeneti időszakra.

 

http://444.hu/2015/06/30/negyedmilliardos-nyeresegbol-140-millios-veszteseget-csinalt-egy-ev-alatt-a-kello/

 

Szeretnék már látni egy, ha nem is sikeres, de legalább nem veszteséges és jól működő rendszert, amit ez a gárda hozott össze.

 

Elvégre azért kerültek ide, mert az előző csapat mindet elcseszett. És ők azt mondták, hogy meg tudják olani.

Jöhetne már a kezdeti kisérletek után valami jó is. 

 

Ne mindig a KLIK és KELLO tipusu sikertörténet.

 

Ez egyébként bíztatóelőjel egy olimpia rendezéséhez is. Az is csak átmeneti lesz?

Előzmény: Júniusi Dusán (22645)
Júniusi Dusán Creative Commons License 2015.06.29 0 0 22645
Most az átmeneti időszakban vagyunk, amikor is még nem pont úgy megy minden, ahogy az majd a rendszer kiépülésekor fog működni.

Ehhez kapcsolódóan ajánlom olvasásra Petróczi Gábor számolgatásait:

www.petroczigabor.hu/cikkek/portfolio-keszites/kotelezo-minosites-2018-ig.html
Előzmény: nemertemenezt (22644)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.06.29 0 0 22644

Hát, valami nincs rendben odafenn, az biztos.

 

Azt mondják, hogy normálisan úgy menne  a dolog, előbb van a tanügyi ellenőrzés, amin kétévente (?) mindenkinek keresztül kellene esnie. Ez meg kellene előzze a minősítési eljárást. No, 2015-ben állítólag ebből egyet sem fognak végezni. Tavasszal (januártól májusig, ami legalább nettó 3 hónap) ~3600 fővel tudtak végezni. A többi 11400 (több, mint háromszorosa a tavaszinak) marad őszre (szeptembertől decemberig legfeljebb nettó 3 hónap). Úgy, hogy a valós munka felét végzik el.

 

Valószínűleg nem azért csinálják így, mert olyan óriási a kapacitás. Persze papíron meglesz, abban biztos vagyok.

Előzmény: zizizuzu (22643)
zizizuzu Creative Commons License 2015.06.29 0 0 22643

Nincs emberük maci, és próbálnak minden tanárt összefogdosni, aki majd csinálná ezt a minősítéses baromságot. 

Előzmény: Pomber Béla (22642)
Pomber Béla Creative Commons License 2015.06.29 0 0 22642

Valami akkor sem stimmel az egésszel, még ha a te szavaidat el is hiszem teljesen.

Előzmény: nemertemenezt (22641)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.06.29 0 0 22641

Kedves Bélám!

 

Az a nagy probléma, hogy ma ez a rögvalóság.

Előzmény: Pomber Béla (22640)
Pomber Béla Creative Commons License 2015.06.29 0 0 22640

Iszonyatos kamu szaga van ennek a történetnek. Valami nagyon nem stimmel benne. Olyasmi érzete van az embernek, mint amikor a VHS korszakban a kép és a hang nagyon nem volt szinkronban egymással.

Előzmény: nemertemenezt (22637)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.06.29 0 0 22639

"Te megfeleltél a legutóbb meghírdetett különleges feltételeknek, csak épp létszám miatt első körben nem fértél be, de most mégis megkerestek?"

 

Korábban sem jelentkeztem ilyenre, most sem. Az egész rendszert elhibázottnak tartom. Többé-kevésbé meg is vetem azokat, akik jelentkeztek, mert miattuk működhet ez a ... Ha nem tették volna, előbb-utóbb kénytelenek lettek volna valami értelmessel előállni.

"VAGY
nem feleltél meg, de üresedés volt és engedménnyel beadhatnád?"

 

Passz. Talán az innovatív kategóriába átjelentkezetteket kell pótolniuk. Őszintén szólva azt sem tudom, hogy mik a feltételek.

"Hány éve vagy a pályán és van-e szakvizsgád, vezetői tisztséged?"

 

23 éve vagyok a pályán. Van szakvizsgám (nem vezetőképző!). Soha nem voltam vezető.

 

Nagyon meg lehetnek szorulva, ha rám fanyalodtak.

Előzmény: Júniusi Dusán (22638)
Júniusi Dusán Creative Commons License 2015.06.28 0 0 22638
Te megfeleltél a legutóbb meghírdetett különleges feltételeknek, csak épp létszám miatt első körben nem fértél be, de most mégis megkerestek?

VAGY

nem feleltél meg, de üresedés volt és engedménnyel beadhatnád?


Hány éve vagy a pályán és van-e szakvizsgád, vezetői tisztséged?
Előzmény: nemertemenezt (22637)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.06.28 0 0 22637

"Úgy hallottam, hogy most júniusban újabb körnek hírdették meg a minősítést, de hivatalos infót nem látok róla sehol."

 

Nem vagyok igazgató. Személyes címemre jött az email.

 

Nyilván június első napján jöttek rá, hogy nincs elég ember.

 

Röviden leírtam, hogy mi a véleményem a rendszerről és nemleges válasszal visszaküldtem.

 

Volt benne egy érdekes rész: vegyem fel egy órámat és a vágás nélküli változatot 8 példányban, DVD-n küldjem el nekik.

Ezek totál hülyék? Ugye volt hátra még 10 tanítási nap. Ugye adott egy heti 1-2 órás tárgy. Ugye előtte be kell szerezzem a szülői hozzájárulást a felvételhez. Ha ügyes vagyok, beszerzem két nap alatt (de ez már csúcs lenne, inkább egy hét). Ekkorra már az órarend miatt minden csoportban már csak legfeljebb 2 órám maradt. Készülhetne felvétel, de miről szólna? Órának óra, de ezt érdemben elemezni... Persze nyilván én csinálom rosszul.

 

Ha felkértek helyettem valakit, neki erre már csak az utolsó hét maradt. :)

Előzmény: Júniusi Dusán (22633)
zizizuzu Creative Commons License 2015.06.26 0 0 22636

Még jobb :) Úgy tűnik elér a végzet, kezdek korlátok között gondolkodni.... :D

Előzmény: Kecske Mét (22635)
Kecske Mét Creative Commons License 2015.06.26 0 0 22635

Szerintem meg ezt a stációt nyugodtan átugorhatjuk. Legyen elektronikusan aláírt bizonyítvány.

 

Kapsz egy fájlt, aminek a hitelességét bárki ellenőrizheti, ha elküldöd neki eMailben.

Ha pedig a nagymaminak kell megmutatni, házilag ki lehet nyomtatni. (Vagy egy mobiltelefonnal megjeleníteni. :-))) )

Előzmény: zizizuzu (22634)
zizizuzu Creative Commons License 2015.06.26 0 0 22634

Én inkább azt kérdezném, hogy mikor jutunk már el oda, hogy a napló, a törzslap, és a bizonyítvány is nyomtatható lesz normál nyomtatóval, nem kell hozzá a nagyon idétlen, és méregdrága síkágyas nyomtató?

 

A bizonyítvány a legproblémásabb, de egyszerűen orvosolható lenne. Vízjeles, dombornyomott papír külön, kemény borító külön. Papír kinyomtat, utána beragaszt..... Nagy dolog. Ehelyett írjuk kézzel, mint a 17. században.....

Előzmény: momentan (22630)
Júniusi Dusán Creative Commons License 2015.06.25 0 0 22633
Úgy hallottam, hogy most júniusban újabb körnek hírdették meg a minősítést, de hivatalos infót nem látok róla sehol. Állítólag az igazgatók keresik meg személyesen azokat, akiknek lehetőségük nyílhat rá.
momentan Creative Commons License 2015.06.14 0 0 22632

Már régen megtörtént.

Érdekes, hogy bizonyos dolgokat sikerült elérnem, pl, amikor még az érettségi törzslapokat kézzel írtuk, már akkor sikerült nyomtatott verziót használnom, ami az érettségi utánni várakozási időt csökkentette.

 

A bizonyítványra soha semmi reakció nem történt.

 

Pedig egyszer leültetnék egy illetékest, kitöltetném vele.

Megnézném, hogyan írja be az összes előforduló záradékot egy oldalra, stb.

 

No mindegy.

 

 

Előzmény: Júniusi Dusán (22631)
Júniusi Dusán Creative Commons License 2015.06.14 0 0 22631
Ezeket a nem is annyira bonyolult kéréseidet érdemes lenne felsőbb fórumoknak is felvetned, és nem csak itt mérgelődnöd, hátha...

Bár lehet, hogy meg is tetted, akkor elnézést.
Előzmény: momentan (22630)
momentan Creative Commons License 2015.06.14 0 0 22630

Kicsit késve, hiszen már mindenki megírta a bizonyítványokat (szerencsésebbek nyomtatták) leírom szokásos mérgelődésem tárgyát.

 

Megjöttek az új szakközepes bizonyítványok. És örömmel láttam, hogy a tervzői megint csak beleirkáltak tantárgyakat, amelyek elnevezés pár éven belűl úgyis meg fog változni.

 

Mikor adnak ki végre olyan bizonyitványt amelyben csak üres helyek vannak és én helyezhetem el a tantárgyneveket ősszhangba hozva a törzslappal és az e-naplóval.

 

Ez annyira bonyolult kérés?

 

Azt már nem is említem, hogy miért ragaszkodunk ehhez a nagyon egybefűzött könyv formátumhoz, amikor évente ki lehetne adni az aktuális lapot, és a tanulmányok zárásakor összefűzve vihetné haza a tulajdonosa. 

  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!