Keresés

Részletes keresés

RadiX Creative Commons License 2022.08.23 0 0 56030

Szolnokról Kecskemét felé láttam most, hogy erősen dolgoznak a Szentkirály-t elkerülő szakaszon, és a 4623-as út M44-44 közötti maradék szakaszain is dolgoznak az út mellett, vagy kiszélesítik, vagy inkább szervízutat építenek mellé a lassú járműveknek, gondolom.

toto92 Creative Commons License 2022.08.05 0 1 56029

A Waze jó dolog, de azért az se csodaszer, időnként pár perc (néha csak vélt) nyereségért irtózatos kerülőket meg kretén útvonalakat tud feldobni. De jártam már vele úgy is hogy belevitt a torlódásba aztán ott álldogálva szép lassan növelgette az ETÁ-t.

Előzmény: lalialilaló (56027)
fjfox Creative Commons License 2022.08.05 0 0 56028

Drága tudd az lenni Szerbiában.

Előzmény: lalialilaló (56027)
lalialilaló Creative Commons License 2022.08.05 0 0 56027

Megnézed a Waze-t, vagy a Google térképen bekapcsolod a forgalom ikont. Én rengeteget használtam, szerintem több 100 óra dugóban állást spóroltam meg vele az idők során.

Előzmény: toto92 (56015)
trizs77 Creative Commons License 2022.08.05 0 0 56026

Olvasnak minket ?

 

Ma délután a Kossuth rádió 14,30-as híreiben bemondták, hogy Horgos-Röszkénél 4 órás a várakozás Magyarország felé, ezért aki teheti menjen Ásotthalom vagy  Tiszasziget, Kübekháza  felé.

 

Tiszaszigeti ajánlást most hallottam először a rádióban.

trizs77 Creative Commons License 2022.08.05 0 0 56025

Szerbiában bemondják magyarul/németül/angolul a rádióban, ha dugó van a határon?

 

----------------------------------------

 

Újvidéktől (Novi Sad) már fogható a magyar rádió.

 

De jobbnak tartom a különböző, ilyen irányú felületek böngészését.

Úti társadnak erre van ideje hisz már 8-10 órája ül melletted.

 

Ha egyedül jössz, akkor nehezebb.

Akkor is meglehet csinálni csak ne menet közben nyomogasd a kütyüdet, hanem amíg infót keresel állj le egy parkolóba.

 

 

Előzmény: NAR (56022)
trizs77 Creative Commons License 2022.08.05 0 1 56024

Múltkor egy órát álltam egy határon amire azt írták hogy nincs 15 percet meghaladó várakozás.

Arra is ugranom kellett volna hogy menjek másfelé?

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ezt mindenki maga dönti el.

Elhatározás jutsz, mert mérlegeled a lehetőségeidet.

 

Ilyenkor nyilvánvalóan mérlegeled, hogy :

 . mennyi idő és km amíg áthajtasz a másik határátkelőhöz ?

 - ott vélelmezhetően mennyit kell várakozni ?

 - mennyi idő és km még a túl oldalon visszajössz ugyanoda mintha itt mentél volna át ?

 - milyen a sorban állási tűrő képességed ?

 

És döntesz.

Mérlegeltél és döntésre jutottál.

 

 

Előzmény: toto92 (56023)
toto92 Creative Commons License 2022.08.05 0 1 56023

Múltkor egy órát álltam egy határon amire azt írták hogy nincs 15 percet meghaladó várakozás. Arra is ugranom kellett volna hogy menjek másfelé?

Előzmény: trizs77 (56021)
NAR Creative Commons License 2022.08.05 0 0 56022

"Például rádióból"

 

Szerbiában bemondják magyarul/németül/angolul a rádióban, ha dugó van a határon? Horvátoknál mintha lett volna angol szöveg a TA-n, de ugye ők a turistákból élnek...

Előzmény: trizs77 (56016)
trizs77 Creative Commons License 2022.08.05 -1 1 56021

Figyelj már jobban.

Tudom meleg van, de figyelj már arra mit olvasol.

 

A rendőrség azt írja például Röszkéről, hogy személyautóval befelé 4+ óra.

 

Erre írtam, hogy ne higgyenek nekik.

Ugyanis  a 9,5-14 óra is 4+ óra ez igaz.

Magyarul 4 óránál hosszabb.

 

Én nem állok be sehol a sorba (egy-két extrém esetet leszámítva) hanem ha bárhol meglátom, elolvasom, elolvastatom utitársammal hogy 4+ óra akkor onnan menekülök.

 

Ha pedig Görögországból, nyáron, júliusban-augusztusban szombaton vagy vasárnap jönnék haza akkor nem Szabadka mellett elhaladva, 20 km-re a magyar határtól jutna eszembe, hogy basszus itt dugó is lehet a határállomásnál.

 

Hanem a Görögországból való haza indulás előtt 1 órával.

Akkor kezdeném meg a felkészülést fejben vagy papíron arra, hogy most vezetek kb. 10 órát hazafelé de előbb-utóbb odaérek a magyar határhoz és mi lesz ott ?

Előzmény: toto92 (56017)
toto92 Creative Commons License 2022.08.05 0 0 56020

https://www.utinform.hu/hu/news/balesetek-torlodasok-rendkivuli-kozlekedesi-esemenyek

 

Határokkal, határátlépéssel kapcsolatos információkért keresse fel a rendőrség honlapját: http://www.police.hu

Előzmény: rm40 (56018)
trizs77 Creative Commons License 2022.08.05 0 0 56019

Franciaország Július 14-én ünnepel, majd másnap szabadságra megy.

Szó szerint.

Majdnem a teljes ország egy hónapra.

 

Számtalan kísérlet volt már, hogy ezt megváltoztassák, kicsi eredménnyel.

Ilyenkor a francia autópályák bedugulnak és 60-120 km hosszú dugók alakulnak ki.

 

Ami máskor 5-6 óra autóval, ilyenkor 20-26 óra autóval.

Nagyon tanulságos volt hallgatni ilyenkor a TV riportereket akik a dugóban ülő francia családok azon tagjait kérdezték akik az autót vezették:

 

Engem meglepett, hogy alternatívában gondolkodás helyett igen sokan válaszolták azt, hogy :

 

.....".....Ez ilyenkor így van.

Már nagyapám is állt a dugóban.

É gyerekként n apám mögött ültem a dugóban nyáron.

Most én vezetek, én ülök a dugóban és mellettem, mögöttem a családom ül a dugóban.

Ez francia ország nyáron és én francia vagyok..."

 

 

Úgy beszélt az egészről mintha Ő erről, ez ellen semmit se tehetne.

 

Isten küldte az esőt, majd eláll az eső ha Isten úgy akarja

 

című hozzá állás.................:-(((

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

Ugyanezt látom elterjedni idehaza is.

 

 

rm40 Creative Commons License 2022.08.05 0 0 56018

utinform.hu

Előzmény: toto92 (56015)
toto92 Creative Commons License 2022.08.05 0 0 56017

Például rádióból vagy rendőrségi határinfóból.

 

Cseszdmeg, te magad írtad tíz hozzászólással ezelőtt:

 

Így van.

 

Így igaz.

 

Ne higgyenek a rendőrségi tájékoztatásnak.

Előzmény: trizs77 (56016)
trizs77 Creative Commons License 2022.08.05 -3 0 56016

Például rádióból vagy rendőrségi határinfóból.

 

https://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo

 

Azért egy nyáron Görögországból hazafelé tartó embert meglep, hogy dugó lesz/van a határon akkor ott nagy a baj az útra való felkészültséggel.

 

Ha megvizsgáljuk az előző 10 órában a kocsiban utazók mit kerestek meg az okostelefonjaikon akkor millió olyan dolgot találunk ami nem pont az utazáshoz kell.

zene + kislibák ára + divat + bulvár.

 

De a határinfó nincs közte.

 

Akinek meg a zene fontosabb mint a határinfó azt nem sajnálom.

Álljon nyugodtan 9,5 órát Horgosnál mint a tegnapi rádió riportalany.

 

 

Előzmény: toto92 (56015)
toto92 Creative Commons License 2022.08.05 -1 0 56015

Honnan kéne tudni 80-100 km-rel a határ előtt hogy ott dugó van?

Előzmény: trizs77 (56014)
trizs77 Creative Commons License 2022.08.05 -2 2 56014

Megette a fene ha egy Görögországból a nyári csúcsforgalomba Magyarországra hata felé tartó autósnak a szerb határ előtti 6-10 km-en jut csak eszébe, hogy dugó lehet a határnál.

 

Ha addig nem gondolkodott akkor álljon be a sor végére és várjon ott 10 órát.

 

Már a határ előtt kb. 80-100 km-re gondolkodni kell arról, hogy hol lehet, vagy hol célszerű letérni a pályáról, egy jobb megoldás reményében.

 

Azért vagyunk felnőttek.

Persze ha valaki a cél előtt 5-10 km-re még mindíg azt erőlteti a kocsiban lévő beszélgetésben, hogy :

 - ......"......Képzeld a szomszéd lánya teherbe esett, ...........mondtam is az anyjának miért nem vigyáz jobban a lányára............"

(megtörtént esett)

 

***

 

akkor mindegy.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

*** = Leírtam pontosan, hogyan kell Budapestről Brüsszelbe eljönni kocsival. 1380 km.= kb. 13-14 óra.

9 év alatt több tucat embernek elküldtem.

Volt benne egy olyan mondat is, hogy ha Linznél elkanyarodtál már jobbra Passau felé akkor kb. 700 km-t jössz egyenesen.

Ne kanyarod el semerre csak gyere egyenesen.

Ez kb. 6-7 óra vezetés.

 

De Köln előtt figyeljetek mert az A3-as autópályáról át kell térnetek az A4-es autópályára.

Kb. 630 km-k volt arra, hogy a nyílegyenes A3-son (német szakasz) megbeszéljék a szomszédék magán ügyeit.

 

De a feleségnek (Ő volt a navigátor) pont Köln előtt kellett belefognia abba, hogy férjét (aki vezetett) tájékoztassa a szomszéd kislány teherbe esésének általa ismert körülményeiről.

Persze, hogy nem kanyarodtak el, hanem tovább mentek egyenesen.

Kb. másfél óra múlva hívtak fel, hogy segítsek mert egyelőre nem tudják hol vannak.

 

S ők nem az ÉSZBONTOK című műsor kanapé szereplői voltak, hanem egy orvos házaspár.

 

Amikor sok órás késéssel megérkeztek hozzánk Brüsszelbe számon kértem Őnagyságát, hogy mi búbánatos...........ért pont akkor kell kezdeni mesélni a férjének amikor 6-7 óra egyenes vezetés után épp le kell térni az addigi útról ?

 

Tudod mit válaszolt ?

Már annyira untam azt a hosszú egyenest (Linz-Köln kb. 700 km) hogy gondoltam felélénkítem a kocsiban a hangulatot.

S ezt Ő komolyan is gondolta.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: NAR (56013)
NAR Creative Commons License 2022.08.05 0 1 56013

"nem igaz, hogy valaki nem találja fel magát amikor már 2 órája áll a sorban és még mindíg 7 km a határ."

 

Ha jól látom a térképet, autópálya vezet oda, ott meg nem lehet megfordulni...

Előzmény: trizs77 (56010)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2022.08.04 0 0 56012

Engem 3 éve Szabadkáról jövet riasztott meg annyira a fegyelmezett kamionok sora, hogy meg sem álltam a bácsalmásiig. Ott az egyik kedves rác határőrnő eltanácsolt Hercgszántóhoz, mert kanadai útlevéllel ott nem lehet átmenni. Go figure…

Aztán végül az udvari lett a nyertes, mert Budára mentem. Innen az ismerettség.

Legközelebb kipróbálom a tiédet is. Reméljük nem lesz gond az útlevél színével, mert nincs sok kedvem még keletebbre próbálkozni.

Előzmény: trizs77 (56010)
RadiX Creative Commons License 2022.08.04 0 0 56011

Gyálarét korábban Gyála területe volt, csak a Tisza-szabályozásnál közéjük került a meder, aztán Trianon után az országhatár is.

Előzmény: trizs77 (56009)
trizs77 Creative Commons License 2022.08.04 -1 1 56010

A párommal beszélgettünk erről vasárnap is meg ma is.

Háborogtam neki, hogy nem igaz, hogy valaki nem találja fel magát amikor már 2 órája áll a sorban és még mindíg 7 km a határ.

 

Miért nem veszi elő a térképet?

Miért nem nyit meg egy alkalmazást az okostelefonján, vagy a laptopján.

 

Azt válaszolta, mert nem készül fel, mert jobban fél attól, hogy eltéved, mint a várakozástól.

 

Eljön Görögországból az autópályán Kishegyesig vagy Topolyáig de a 800-1100 km alatt nem jut eszébe, hogy megkérje a feleségét, gyermekét ugyan vegye már elő az oldalzsebből a térképet és keressen alternatív útvonalt ha Horgos-Röszke bedugulna.

 

Végig beszélgetik az utat (nehogy apu vezetés közben elaludjon) de nem készülnek fel a mi van ha -ra.

 

Inkább beáll a dugóba, és áll 8-11 órát.

Amikor vasárnap este a szomszéd elmondta, hogy 14 órát állt Horgos-Röszkénél, visszakérdeztem mert nem hittem el neki.

De tényleg.

 

Baszki legalább annyit állt ott egy helyben mint amennyit Görögországból/tól odáig vezetett.

Abba már bele gondolni is rossz, hogy mire maga mögött hagyta Röszkénél a magyar határt és neki indult az M5-nek Budapest felé, már huszonsok órája volt talpon/ébren.

 

Milyen állapotban vezethette le a magyar oldalon azt az utolsó 180-200 km-t Rákospalotáig ?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Tamas(Ottawa) (56008)
trizs77 Creative Commons License 2022.08.04 0 0 56009

Ha Röszke bedugul, akkor Tompa és Hercegszántó is.

 

De Tiszaszigetet alig ismerik.

Amikor pár hónapja ott kiléptem (Gyálára)*** én voltam a második autó.

Visszafelé meg az egyetlen.

 

Ha Tiszasziget is elesne, akkor inkább át Szerbiából Romániába majd onnan Magyarországra.

Lehet, hogy 2 óra kerülő de akkor sem állnék 10-14 órát a dugóban Horgosnál, arra várva, hogy mikorra tudok átaraszolni Röszkéig.

 

*** = Ez a  Gyála egy szerb falu Tiszaszigettel szemben a szerb oldalon.

Nem keverendő össze Gyálaréttel, ami meg Szeged város egyik kerülete.

 

 

 

 

Előzmény: Tamas(Ottawa) (56008)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2022.08.04 0 0 56008

Bácsalmás? Esetleg, Hercegszántó? Vagy talán Kiskőszegnél át a Dunán a horvátokhoz, és Udvartól az M6-oson...

Előzmény: trizs77 (56007)
trizs77 Creative Commons License 2022.08.04 0 1 56007

https://index.hu/belfold/2022/08/04/roszke-hatarallomas-varakozas-sorallas/

 

Röszke megint elesett: óriási sorok a fullasztó kánikulában

 

Akár egy fél napot is igénybe vehet, hogy valaki átjusson a röszkei határon – írtuk a hétvégén az Indexen. Akkor úgy tapasztaltuk, hogy bár a rendőrség tájékoztatója szerint mindössze négy óra a várakozás, de olvasóink arról számoltak be, hogy fél napra is elnyúlhat a határátlépés.

 

-------------------------------------------------------

 

Így van.

Így igaz.

Ne higgyenek a rendőrségi tájékoztatásnak.

 

Szomszéd vasárnap (31-én) jött haza Görögországból.

Szerbiából Magyarországra való átlépés Horgosnál 14 órát vett igénybe.

Leírom még egyszer = 14 órát.

 

Másik ismerősünk okosabb volt.

Már Szerbiában Zentánál átment a Tiszán, keletre.

Gyála és Tiszasziget között jött át a határon kb. 20 perc alatt.

 

Jó-jó került vagy 70-90 km-t, de nem állt akkor se tizensok órát a dugóban.

 

 

 

 

rm40 Creative Commons License 2022.08.03 0 0 56006
Előzmény: hegyaljai4 (56004)
rm40 Creative Commons License 2022.08.03 0 1 56005
hegyaljai4 Creative Commons License 2022.08.03 0 0 56004

Nem kell az M85-A3 autópálya kapcsolat? Egyébként az az EU alapjogait sérti (áruk és emberek szabad mozgása) 

Előzmény: rm40 (56003)
rm40 Creative Commons License 2022.08.03 0 0 56003
trizs77 Creative Commons License 2022.08.02 0 0 56002

Vasárnap mentem a 150-es vasúti fővonal Délegyházi átjáróján.

Az állomás déli végén.

 4 vágány van ott.

 

Mivel a vonalat épp átépítik, fényjelző és félsorompó leszerelve, egy andráskereszt van helyette.

 

itt :

 

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2022.08.02 0 0 56001

Remélem, az andráskereszt letakarását is beleértetted arra az időre, amíg nem jöhet vonat.

Előzmény: toto92 (55984)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!