Keresés

Részletes keresés

Zete Creative Commons License 2003.06.03 0 0 3594
Én csak a TM-et találtam meg, a megszokott újságbeszerző helyemen, pedig a múlt hónapban volt MT is, sőt az volt elől. Mivel alig volt tömeg, át is tudtam lapozni, és úgy döntöttem, nem veszem meg, legalább is addig, amíg nem látom az MT-t is. Tudom, nem "akkora" összeg akár mindkettő együtt, de mivel ezeken kívül veszek még két lapot havonta, inkább visszafogom magam.

Más.
Megvettem a Bükk-Atlaszt, és nagyon meg is lepődtem, már az első néhány térképszelvény megtekintése után. Az én 1996/97-es Bükk É/D térképeimhez képest annyi a változás, hogy szinte rá sem ismertem néhány helyre. Sebaj: nemsokára többször is megyek majd a Bükkbe és letesztelem. A túraleírások és a fotók egyébként nagyon tetszenek, van egy kép az éppen működő Vörös-kő-forrásról, na ez valami király lehet, amikor beindul. Látta már valaki esetleg milyen?

Előzmény: nagypapi (3588)
nagypapi Creative Commons License 2003.06.02 0 0 3593
Ezúton is szeretnék gratulálni Múzsla topiktársunknak a nagy eseményhez! A teljesítménytúrás topikban olvastam hétvégi teljesítményéről. Remélem jelentős szerepet fog vállalni a turista-utánpótlás biztosításában is. ;-)

Hamár úgyis megszólítottam Múzslát, hadd érdeklődjek tőle: műxik-e még a Kós Károly túra, valamint a Mária-képek a Mátrában jelvényszerző túra? Ha jól olvastam, Ő az illetékes olvtárs (és írtárs) ezügyben (és így máris nem vagyok offtopic).

asciimo Creative Commons License 2003.06.02 0 0 3592
sajnos igaz.
Előzmény: kvte (3591)
kvte Creative Commons License 2003.06.02 0 0 3591
Biztos figyelik, szerintem a szerkesztők álma egy ilyen fórum.

Szerintem az MTSZ kéktúra felelőseinek pedig a rémálma...

kvte

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (3589)
nagypapi Creative Commons License 2003.06.02 0 0 3590
Csak majd el ne felejtsünk jelentkezni a szerzői jogdíjért! :-)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (3589)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.06.02 0 0 3589
Biztos figyelik, szerintem a szerkesztők álma egy ilyen fórum.
Előzmény: nagypapi (3588)
nagypapi Creative Commons License 2003.06.02 0 0 3588
Ma reggel - próba cseresznye alapon - bementem a Kálvin téri újságoshoz, hátha megjelent vmelyik turistaújság. Láss csodát: június első munkanapján a TM és az MT új száma is kapható!! Úgy látszik, csak a konkurrencia hiányzott a pontos megjelenéshez…
Átolvasni még nem volt időm a lapokat, a TM-be néztem bele, van egy cikk a Pátka-lovasberényi túranapról (…és futónapról), alatta egy fórumozót idéznek a vasútmániás topikból. Úgyhogy vigyázzunk, mert lehet, hogy ezt a topikot is figyelik! :-))
kvte Creative Commons License 2003.06.02 0 0 3587
Újabb szakasz frissített leírása képekkel az Alföldi Kéktúráról:

Geszt - Biharugra

Folytatása kicsit később következik.

kvte

(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.05.30 0 0 3586
Azt hallottam Okányban, hogy a Vésztő - Körösnagyharsány járat még vonatpótlós, de könnyen lehet, hogy nem is indul újra: :(((

"Könyvelhetem"? Természetesen!

Előzmény: Güsziológus (3570)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.05.30 0 0 3585
http://ttt.tr.hu honlapon a részletes kiírások között megtalálod.
Előzmény: l. nero (3584)
l. nero Creative Commons License 2003.05.30 0 0 3584

"Ugyanis elkészült az I. fokozat (500 km) kitűzője. A túramozgalom nevezési díja jelenleg 100 Ft, amit a "telepecsételt" igazolólappal együtt kell elküldeni, vagy személyesen átadni."

édekelne ez a bz dolog engem is. (budai-)H.G. tudnál további infót írni vagy egy linket adni?
előre is köszi
lenny

Előzmény: (budai-)H.G. (3567)
Levcso Creative Commons License 2003.05.30 0 0 3583
hja! aki fiatal annak még van ideje!
Előzmény: lükepék (3582)
lükepék Creative Commons License 2003.05.30 0 0 3582
én 4 év alatt 40%-nál vagyok.. :)))
Előzmény: Levcso (3580)
Güsziológus Creative Commons License 2003.05.30 0 0 3581
Nem lehetetlen, amit kérsz, de csak a jövő héten.

Most csak nyugtáztam, a részleteket később.

Előzmény: Levcso (3580)
Levcso Creative Commons License 2003.05.30 0 0 3580
Güszi Úr,
ez igen! én az OKT-ban egy szerényke 25%kal vagyok, pedig majd egy éve kezdtem!
Én max kétkerékkel mernék belevágni!
ahhoz egy kicsit más edzettség kell ugyan mint a gyalogláshoz, de majd meglátjuk. meg most eü úgyis az lesz preferált. A gátakon bizos jobba bicaj, a homokon meg elég nagy cumi.
apropó van valami rövidke összefoglalód a homok/földút kombinációkról. (a gát és aszfalt az látható az igfüzet térképvázlatából) lemélezhetnénk!

Levcso

Előzmény: Güsziológus (3562)
Güsziológus Creative Commons License 2003.05.30 0 0 3579
Egy kis restanciát ledolgoznék, engedelmetekkel.

A Velence 25 ttúra után jártunk egy keveset Fejér megyében.

Mivel azt olvastam a neten, hogy a Fejér megye természetjárója mozgalom érintőpontjai között Seregélyes helyett Nádasdladány szerepel, úgy gondoltam, meglátogatjuk asszonykám őseinek faluját.
Kezd "pofásodni" a kastély, úgy látszik eltanulták a műemlék felújítást az osztrák sógoroktól. A nem feltűnő helyen kell kezdeni, hogy a mecénások mindig azt lássák, hogy mennyit kell még áldozni azért, hogy kész legyen. Ügyes.
A park nagyon szép, kár, hogy a víz eltűnt a tóból. Ha valaki meg akarja látogatni a kastélyt, akkor előtte telefonáljon, mert sok magán rendezvény van.

Sétáltunk egyet a pentelei parkerdőben, kár, hogy a parkoló közelében nincs semmi, be kell menni a faluba a bélyegzőért. Készségesen adnak.
Feltűnő volt, hgoy a park keleti oldalán hatalmas autópálya épül. Ez lesz az elkerülő út? Lehet, hogy Veszprémbe ezen lehet majd menni az M7-ről Szabadbattyántól? Mindenesetre elég rendezetlen a környék. A park szép, turistajelzések segítenek, közlekedni, térképről nem tudok.

Végül, hazafelé meglátogattuk a pákozdi arborétumot. Ajánlom mindenkinek. A kilátóból követhettem a délelőtti túra útvonalát.

Szép nap volt.

Zete Creative Commons License 2003.05.30 0 0 3578
Igen, egy RP-DDK fórum is jó lenne persze, csakhát nem hiszem, hogy akár közel olyan sűrűséggel érkeznének rá a hozzászólások, mint az OKT esetében. Sejtésem szerint ha az OKT-t járók számát X-nek tekintjük, akkor az RP-DDK-n túrázók száma valahol 0,05 X körül mozoghat...
Egyébként Larzennak javasoltam már egyszer az AKT-fórum beindítását, dehát ugye amíg Güszi nem fejezi be, addig úgysem lenne sokminden rajta. (Viszont a KVTE-oldalon nagyon sok infó van már jóideje - van tehát azért forrás.)

Egyéb:
www.nexus.hu/petrozs
oldalon jónéhány észak-magyarországi túramozgalom bemutatását lehet megtalálni. Vannak letölthető igazolófüzetek is, pl. Cserehát Turistája, Bükk-szirtjein, plusz fotók, érdekeségek stb.
Érdemes megnézni. Aztán meg elindulni és bejárni prsze :)

/Érdekes egyébként, hogy ez az oldal eddig a www.extra.hu/mvsc cimen jött be, de ez jelenleg nemműködik./

Előzmény: nagypapi (3576)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.05.30 0 0 3577
"Kíváncsi lennék az MTSZ véleményére/magyarázatára! "
Tippelek: nem kapod meg. :-(

Ami meg az atlasz szrzőit illeti, van egy olyan gyanúm, hogy az energiaminimum elvét követték a munkában, de erről már tavaly nyáron írtam a DDk beszámolómban a Hotel Kövestetőnél.

Előzmény: nagypapi (3576)
nagypapi Creative Commons License 2003.05.30 0 0 3576
Persze, természetesen más bélyegző is megfelel, de azért a túrázók nagy része a szövetségi bélyegzőnek örül leginkább.
Az a megdöbbentő, hogy Budai-(H.G) tudja egyedül (legalábbis itt a fórumon), hogy hol lehet elérni ezeket a bélyegzőket, de ha véletlenül nem kerül szóba, valszeg sosem tudom meg, hogy miért nincs azon a szakaszon bélyegző. Ez természetesen nem az Ő hibája, henem a szervezőké, akik nem tudnak gondoskodni arról, hogy ne összegyűjtve egy helyen, hanem a megjelölt helyeken legyen a bélyegző. Kíváncsi lennék az MTSZ véleményére/magyarázatára!

A ttt. honlap OKT fórumához hasonlóan jó lenne ugyanitt egy DDK fórum is, ahol ugyanúgy meg lennének határozva a bélyegzőhelyek és az egyéb tudnivalók. A szervezésekben ez sokat segíthetne!

Az RP-DDk Atlasz olvasgatva feltűnt, hogy a szerzők sokszor milyen bizonytalanok a bélyegzések beszerzésében. Sok újat nem mondanak azzal, hogy "a patikában adtak bélyegzőt" vagy "a kocsmában lehet bélyegeztetni" stb. Valszeg ők sem voltak tisztában, hogy egy helyütt vannak összegyűjtve a bélyegzők (vagy nem akarták publikálni, megelőzendő a csalásokat).

Előzmény: Zete (3574)
Zete Creative Commons License 2003.05.30 0 0 3575
Megnéztem az oldat, tényleg okés. (Az idézet meg különösen!) A térképvázlatok is rendben vannak, figyelmesek voltak a készítők.
A ttúra távjaiból ítélve az csak részben járja be az útvonalat, talán egyszer rendeznek majd ttúrát a teljes távra is.
Előzmény: Güsziológus (3572)
Zete Creative Commons License 2003.05.30 0 0 3574
Inkább azt mondanám, hogy a "hivatalos"-bélyegzők veszítik így el a jelentőségüket. Nem hiszem ugyanis, hogy aki eljön erre a vidékre DDK-túrára, az hazamenne bélyegzés nélkül. Keres helyette akármilyen céges bélyegzést - ha talál persze - vagy végső esetben fényképez.
Egy szakasz összes bélyegzőlyének egy helyen tárolását persze én is maximálisan elítélendőnek tartom. Különösen gázos ez olyan helyeken, ahol rengeteg a kicsiny falu ahol ált. nincs normális nyitvatartással működő hivatal, stb.
Miket meg nem tud az ember néha...
Előzmény: nagypapi (3571)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.05.30 0 0 3573
Földvár felééé?
Előzmény: Güsziológus (3570)
Güsziológus Creative Commons License 2003.05.30 0 0 3572
Az Olajos Körút (Papp Simon útján) egy jelvényszerző mozgalom. De van ilyen nevű ttúra is, június 15.-én vasárnap lesz (40, 30, 20, 10).

Minden információt megtalálsz az alábbi címen (a távolság 89 km):

www.fsz.bme.hu/mtsz/jelvszer/olajos.htm

Itt találtam a saját ars poeticának is beillő idézetet:
„Csak az szereti hazáját, aki ismeri is!”

Előzmény: Zete (3566)
nagypapi Creative Commons License 2003.05.30 0 0 3571
SK, teljesen igazad van! A kéktúra-bélyegzésekben az (is) a szép, hogy ott szerzed be a helyszínen, nem előtte, nem utána. Mellesleg az RP-DDK Atlasz sem tesz említést róla, hogy túra előtt v. után ugyan menjünk már be egy nagykanizsai gimnáziumba a 100 km-es szakasz bélyegzéseiért. Így gyakorlatilag elveszti az értelmét a bélyegzés, amely arra lenne hivatott, hogy bizonyítsa, teljesítettük a túrát.

Larzen! Ha van vmi új infód a jún 20-21-i Szt. Imre vándorúttal kapcsolatban, akkor légyszi oszd meg, mert ha az nem jön össze, akkor mást kell beterveznem!

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (3569)
Güsziológus Creative Commons License 2003.05.30 0 0 3570
Mint Máté Péter a nótában:o)
(Fééél úúton jáárok...)

Azt hallottam Okányban, hogy a Vésztő - Körösnagyharsány járat még vonatpótlós, de könnyen lehet, hogy nem is indul újra:(o

Apropó, mozgalom.
Elfelejtettem elvinni az igazolólapot a hét eleji RP-DDK túrára.
Ringatott a kis piros Zalaegerszegtől Rádiházáig.
Felírtam a motorvonat számát egy cetlire, de
mivel késett a gyors, Zalaegerszegen nem volt idő pecsételni. Rádiházán nincs szolgálat, de a KABALA-MÉNES Kft. bélyegzőjével "hitelesítettem" a cetlit.
"Könyvelhetem"?
Elfogadod?
A távolság 24 km. Ezzel együtt van 251 km.

Ui.:
Jó, hogy írtál, mert legalább aktualizáltam a nyilvántartást a gépemen.

Előzmény: (budai-)H.G. (3567)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.05.29 0 0 3569
Azért jópofa lenne, ha kéktúrázással is meg lehetne szerezni a kéktúrás pecséteket. Honnan kell ezeket egy földi halandónak tdnia? És legközelebb palacsinaevőversenyen vagy utcai futóversenyen lehet majd hozzájutni?
Előzmény: (budai-)H.G. (3568)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.05.29 0 0 3568
"A leírásod alapján valószínűsítem egyébként, hogy aki a Rokit csinálja, az az éjszakai túra miatt nemigen tud DDK pecsétet szerezni sehol sem."

Tévedsz, ugyanis ha erről a szakaszról a hivatalos szövetségi kéktúra-bélyegzőket kívánod begyüjteni, kénytelen leszel ellátogatni Strauszék (aki amúgy Homokkomárom polgármestere) túráira. Kéktúra bélyegzőt Rádiháza és Zalakomár között azért nem találsz, mert azokat ők őrzik.

Itt most 2001. évi tapasztalataimat írom le, akkor voltam utoljára a Rokin. Rádiházán nem tudtam bélyegezni, mert a bélyegzőt elvesztették (tavaly a Deák 70-en már volt). Valkonyán az ep-n volt az odaillő bélyegző, a többit viszont a célban lehetett megszerezni. Nagykanizsán a dr. Mező Ferenc Gimnáziumban ott volt kitéve egymás mellé vagy 4-5 kéktúra bélyegző: Torhai-forrás, Bázakerettye, Homokkomárom, Palin-eh. feliratúak.

A Palin és Zalakomár között a bélyegzőket úgy tudod megszerezni, ha elmész valamelyik Thury György emléktúrára. Célszerű a Zalakarosról induló változatot végigjárni, az ugyanis érinti az e szakaszról hiányzó összes pontot: Tv-torony (az új füzetben már nem bh.), Öröm-hegy, Zalakaros.

Apropó, ha Nagybakónak és a TV-torony között túráztok, válasszátok a Kőszikla-szurdokon felkapaszkodó K háromszög jelzést. Megéri!

Előzmény: Zete (3560)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.05.29 0 0 3567
"A vasutas bácsi megismert, kaptam bélyegzőt. Bz-mot jött!!!
Egész Gyomáig ringatott a kis piros...!"

Apropó, hogy állsz a Bz-motorvonattal teljesített kilométerekkel?
Ugyanis elkészült az I. fokozat (500 km) kitűzője. A túramozgalom nevezési díja jelenleg 100 Ft, amit a "telepecsételt" igazolólappal együtt kell elküldeni, vagy személyesen átadni.

Előzmény: Güsziológus (3554)
Zete Creative Commons License 2003.05.29 0 0 3566
"Jókor reagáltál.
Már épp magam alatt voltam. "

Na, akkor rendben van. Tudod, követem ám a topik történéseit -ami késik nem múlik...

Erről az Olajos Körútról van valami bővebb infód? Hallottam már róla, de a nevén kívül semmi több infóm nincs. Gondolom valami jóféle túramozgalom lehet a környéken.

Előzmény: Güsziológus (3562)
Güsziológus Creative Commons License 2003.05.29 0 0 3565
Halápi csárda - Bánk (+ a környék látnivalói)
(Csábítgatom az asszonyt, hogy ez könnyű túra, ígértem már birkapörköltet is, de nem akar kötélnek állni)

Álmosd - Hencida (2 nap, alvás Pocsajon)
Ez a szakasz valahogy nem dob fel.

Körösnagyharsány - Geszt (hétköznap, mert Geszt csak akkor "fogad" - 1 vagy két nap, alvás Biharugrán)

Ósükösd - Baja (reszli) - Nagy halászlé zabálás Baján

Baja - Szekszárd

Tervezgetem, tervezgetem, de menni kell, különben nem kopik.

A két utóbbi Baján alvással lenne ideális.

A hét végén TTT banzáj, utána...

Előzmény: kvte (3564)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!