Keresés

Részletes keresés

felazso Creative Commons License 2001.01.15 0 0 252
Szisztok!

Nagybárkányban nem lehet bélyegeztetni!
(Az egyik komácsban nem hallottak még kék-túráról, a másik meg csak este 5 órakor nyit.)

FeLaZso

larzen Creative Commons License 2001.01.15 0 0 251
Egészen véletlenül találtam meg (persze most egészen mást keresek):

82.§ (1) Az erdőgazdálkodó hozzájárulásával szabad az erdőterületen:
a) huszonnégy órát meghaladóan üdülési, illetőleg sportolási célból tartózkodni, táborozni, továbbá sátrat felverni, lakókocsit felállítani;
b) turistaútvonalat kijelölni és létesíteni;
c) turisztikai berendezést, létesítményt építeni és fenntartani;
d) ideiglenes árusítóhelyet üzemeltetni;
e) sportversenyt rendezni.

http://www.fsz.bme.hu/mtsz/torveny/erdo09.htm

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (239)
larzen Creative Commons License 2001.01.12 0 0 250
Megvan az új évezred első teljesítője! Gratulálok a teljesítéshez!
Előzmény: Vaskalap kartárs (249)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.01.12 0 0 249
A Kéktúrát teljesítők táborába az Úr 2001. évében, 3603 számon vétettem fel.
Lehet, hogy ennyien nem járták végig mert biztosan volt olyan, aki többször teljesítette. De az is elképzelhető, hogy többen végigjárták, csak nem pecsételtek.
felazso Creative Commons License 2001.01.11 0 0 248
Megkérdeztem az MTV archívumát, hogy a "Kerekek és lépések"-es mennyiért lehet átvetetni VSH kazettákra.
A válasz: 5000ft+ÁFA/óra a díj. :-o

Tudja valaki, hogy hány részes vagy mennyi ido a teljes sorozat (K&L) ?

FeLaZso

lord Creative Commons License 2001.01.10 0 0 247
www.datanet.hu/ftur vagy az új: web. matavnet.hu/falutur , de a Bp. Teréz krt 39 irodában 302-6104 van egyre bővülő és friss adatbázisuk a falusi szálláshelyekről (nekem már többször is jó szolgálatot tettek)

Turistaházak:
www.foek.hu/zsibongo/iranytu/bnp/szallas2.html

és aztán vannak még a Teleházak is,egyre több helyen (meglepően sok helyen) ott is lehet próbálkozni, hátha segít valaki.

meg (ezt ugyan régen néztem) van a tourinform www. hungarytourism.hu

larzen Creative Commons License 2001.01.10 0 0 246
Kösz, ez hasznos lehet.
Előzmény: felazso (245)
felazso Creative Commons License 2001.01.10 0 0 245
Én itt szoktam szállásokat keresni:

http://www.sztaki.hu/netahtml/infohaz/compalm/szallas.htm

http://www.miwo.hu/

http://www.fsz.bme.hu/mtsz/szallas/hiradsz1.htm

http://www.matrahegy.hu/vendegla/szallas.html

http://www.fsz.bme.hu/mtsz/szallas/ifi1.htm

http://www.c3.hu/~mtszhir/mtsz/hazbiz/hazbiz.htm

Csak úgy leírtam, hátha valaki nem mindent ismeri vagy tud hozzátenni még.

FeLaZso

felazso Creative Commons License 2001.01.09 0 0 244
Mivel nem ismerem az idevágó jogi hátteret, nem szállnék vitába. (Egyébként is értelmetlen.)

Mára bezárom a géptermet és megyek haza. Ott vár tutti legálisan a saját ágyam...

FLZs

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (243)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.09 0 0 243
Az ellentmondás ott lehet, hogy nálunk csak egy éjszakára szabad, máshol meg talán többre?
Előzmény: felazso (241)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.09 0 0 242
Többször is felvetődött bennem, hogy össze lehetne állítani egy kék-túra atlaszt, amelyben a bélyegzők pontos (hűlt) :) helye,

Olyan Harry Potter-félére gondolsz, ugye, amiben a bélyegzők kényelmesen tudnának mozogni meg fityiszt mutatni? Netán maga a Kék is, ha valahol épp lezárják. :-)

Előzmény: felazso (240)
felazso Creative Commons License 2001.01.09 0 0 241
Pár hónapja volt a televízióban (M1-en) egy kis beszélgetés a hazai túristaságról, ahol - nem tudom már biztosan - de talán a Kalmár László említette, hogy több országban szabad (a tulajdonos köteles eltűrni és segíteni a sátorozókat), míg Magyarországon tilos.

FLZs

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (239)
felazso Creative Commons License 2001.01.09 0 0 240
Na ja, de próbáltad már komolyabban használni is ezeket pl. az OKT egy szakaszának megtervezéséhez? Mert én kb. 3-4 katalógust használok, közöttük az MTSz-félét is, mégis többször probléma volt az OKT vonalán, hogy nem leltünk szállást. olyasmi katalógus összeállítására gondoltam alant, amelyben pl. iskolák vagy "falusi nénik-bácsik" alkalmilag szállásként (sátorhelyként) alkalmazható birtokuk/hely(i?)ségeik vannak összeszedve. Remélem sikerül megvalósítani a TFSz ilyen irányú törekvését! (ld.: Természetjárás c. lapjuk!)

Többször is felvetődött bennem, hogy össze lehetne állítani egy kék-túra atlaszt, amelyben a bélyegzők pontos (hűlt) :) helye, a szálláslehetőségek és tájékozódát segítő infók, térképek lennének. Nyilván, ez nem kis munka, de csak egyszer kell megcsinálni, aztán csak pontosítgatni. Ezzel meg is lenne oldva minden szervezési gond.

No persze lehet, hogy csak számomra problémás ez az ügy... Mások hogy csinálják?

FeLaZso

Előzmény: larzen (238)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.09 0 0 239
Úgy hiszem, 1-1 éjszakára nem tilos a vadkemping. Az MTSZ honlapján vannak törvények, azt hiszem, az erdőtörvényben találod meg ezt a dolgot.
Előzmény: felazso (237)
larzen Creative Commons License 2001.01.09 0 0 238
ha lenne egy kis túrista szállás katalógus, ami a főbb túraútvonalakra összpontosít

Több ilyen is van. Az MTSZ egyik időszakos kiadványa ezekkel foglalkozik. Azonkívül a www.hotels.hu oldalon nagyon sok panzió/vendégház/turistaszálló is megtalálható.

Előzmény: felazso (237)
felazso Creative Commons License 2001.01.09 0 0 237
Csak - szerintem - sokan abból indulnak ki, hogy minek szervezkedjenek, ha a közelben is tudnak túrázgatni? (Én nem!)

Ha a vadkempingezési szabad/nem szabad vita kérdése merült itt fel az előbb, akkor arra csak annyit tudok mondani, hogy a nyáron kipróbáltam (egyszer) és majd' beszartam, amikor mindenféle fura hangok jöttek a szántóföldön az erdő és a település felől. Nem sokat aludtam, az biztos! Az tény, hogy nem megengedett, viszont nem mindig elkerülhető. Jobban szeretem inkább a legális szállásokat. Talán meg is lehetne oldani, ha lenne egy kis túrista szállás katalógus, ami a főbb túraútvonalakra összpontosít - így levéve a szervezési gondokat a bakancsoskodni kívánó túristákról. Iskolákban még nem szálltam meg soha. De nem is biztos, hogy 1-2-3 személy részére kinyitják. Nagyobb csapattal nyilván egyszerűbb a megoldás, de van, hogy egyedül vágok neki egy-egy szakasznak.

FLZs

Előzmény: larzen (234)
larzen Creative Commons License 2001.01.09 0 0 236
Ha evvel több kéktúra teljesítő lesz, akkor beadom a derekam! Ám legyen.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (235)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.09 0 0 235
Mindjárt jön a hitvita, hogy szabad-e. :-)))))
Előzmény: larzen (234)
larzen Creative Commons License 2001.01.09 0 0 234
Ebben igazad van. Tényleg nem egyszerű megszervezni a szállást és az utazást az ország másik feléből, bár nyáron a szállás megoldható sátorral, élelmezés a falvakból, és az utazás sem lehetetlen feladat egy kis tervezgetéssel.. A kék elég népszerű teljesítménytúra útvonal is. Már az OKT vége is nagyrészt le van fedve az Öreg Bence Nagy-Milic túrájával (tavalytól). Ha jól összeválogatnák az emberek a megfelelő teljesítménytúrákat, legalább a felét megtehetnék így. Ha akarják.
Előzmény: felazso (233)
felazso Creative Commons License 2001.01.09 0 0 233
Helló!

...és ha megnézed a Dél-Dunántúlit vagy az Alföldi-Kék Túrát, akkor még nagyobbat döbbensz.
:-o

Szerintem a hosszútávú túrákra már sokkal jobban kell készülni, anyagilag jóval megterhelőbb és így azok, akik csak egyszerűen túrázni szeretnének, hogy a természetben legyenek, azok nem mennek el ilyen messzire a lakóhelyüktől. Szerintem sok olyan túrista is van, aki résztávokat teljesített az OKT-ból, és nem mindet.

Részemről is leginkább a megszervezés adja a fő problémát. (1. szállás, 2. utazás az "eldugott" helyekről)

FLZs

Előzmény: larzen (232)
larzen Creative Commons License 2001.01.08 0 0 232

Az Oszágos Kéktúra számokban

Az elmúlt négy év teljesítései:
1996: 82fő
1997: 53fő
1998: 98fő
1999: 64fő
2000 szeptember 30-ig: 52fő
2000 október 9-ig összesen 3576 sorszámozott OKT jelvényt adtak ki. Az MTSZ statisztikái alapján a legnagyobb részarányban a budapesti illetve a kelet-magyarországi lakosok teljesítették az OKT-t. A külföldiek közül az osztrákok körében népszerű hazánk legismertebb túramozgalma. Az elmúlt négy évben közel 20-an barangolták végig a közel 1100 km-t.

Kicsit kevesellem ezeket a számokat, főleg annak tükrében, hogy egy-egy nagyobb teljesítménytúrán több százan is elindulnak. A természetjárásnak ez a formája miért nem olyan népszerű?

felazso Creative Commons License 2001.01.08 0 0 231
Helló!

Tök jó a fotóalbum! (A múltkor néztem, 2 kép össze volt cserélve.)

Arra gondoltam, hogy a tavaszi Európa Vándorlás kapcsán mennénk az AK Bács-Kiskun és Csongrád megyei szakaszára, már ha az esemény útvonala követi az AK útvonalát. Ezideig még ezt senki nem erősítette meg. Mint ahogyan azt sem, hogy ez az Európa túra "központilag" szervezett vagy minden csoportnak magának kell megszervezni és csak a találkozó helyek és idők adottak.

FeLaZso

Előzmény: kvte (230)
kvte Creative Commons License 2000.12.31 0 0 230
Az Alföldi Kéktúra bejárása során készült összes fénykép, kb. 400 db.

http://www.c3.hu/~kvte/alfoldikektura/index.htm

A Berettyóújfalu - Vésztő szakaszt majd valamikor tavasszal járjuk be, a Vésztő - Gádoros szakasz képeit hamarosan szkennelem.

Jó böngészést!

Apropó: A topiklakók közül hányan jártak már az Alföldi Kéktúra bármelyik szakaszán?

V. Zsolt

lord Creative Commons License 2000.12.14 0 0 229
A "másként nem is lehet" arra vonatkozik, ha egyszál magadban veszed be magad az országba, nagyon a belsejébe, fehér nőként, mondjuk úgy a 80-as évek végén.
Ha nagyobb társasággal nyomul vki a felkapott és sokat látott/ tűrt üdülőhelyeken, akkor nincs gond az európai ruhával. Kérdés persze, hogy ilyenkor mit lát igazándiból az adott országból, ahol spec. férfiuralom van hivatalosan.

Én mondjuk néha élveztem, hogy kiszolgáltak (nők), ők hordtak vizet, készítették a kaját (zöldes színű bárányhús kerülendő, de mindig lehet valami fogadalomra, zarándoklatra, böjtre hivatkozni) néha dühöngtem, dehát nem az én életem, nem az én értékeim. A böjt és egyebek akkor is jól jönnek, amikor nőt ajánlanak fel éjszakára és hosszan és érzékletesen bizonygatják, hogy tiszta, körül van metélve. Brrr.
De ez egy másik történet.

Nem tudom válaszoltam-e, de az a lényege, hogy utazóként dönthetsz: beolvadsz vagy maradsz, ahogy jöttél. Nem az esetleges negatív élmények számítanak, hanem az esetleges pozitívak. :))

Előzmény: nyitottszem (225)
kvte Creative Commons License 2000.12.13 0 0 228
Drága Topik!

Hamarosan elkészül egy újabb kis összeállítás a honlapomon, természetesen a kéktúrához kapcsolódik.
Érdemes felcsigázódni...
Idejében szólok mindenről.

V. Zsolt, KVTE

Carpy Creative Commons License 2000.12.10 0 0 227
Carpy nagyon szivesen menne, igyexik mindent ennek megfeleloen intezni.
Előzmény: V42 515 (226)
V42 515 Creative Commons License 2000.12.09 0 0 226

Úgy néz ki, hogy nekem OK a január 6 a gyaloglásra (Vinye-Zirc). Ki jön még? Javaslat: a pécsi sebessel mennénk Vinyéig, így a pécsiek is tudnának jönni!
nyitottszem Creative Commons License 2000.12.06 0 0 225
"...Jómagam Marokkóban férfiruhában gyalogoltam (másként nem is lehet ..."

Kedves Lord! Ezt hogy érted? Igaz, mi egy nagyobb társasággal jártunk Marokkóban itt-ott, de nem tapsztaltam, hogy bármelyik hölgy útitársunkat nagyon negatív élmények érték volna, pedig voltak néhányan, akik kicsit "európaira" vették az öltözködést. Elég éles ellentételek láthatóak egyébként az ottaniak öltözködésében is (vidék vs. város).

Előzmény: lord (203)
Carpy Creative Commons License 2000.12.06 0 0 224
Elintezem :)
Előzmény: V42 515 (223)
V42 515 Creative Commons License 2000.12.06 0 0 223
Nekem OK, csak havat szerezzetek! :-))
Előzmény: Törölt nick (221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!