Keresés

Részletes keresés

szbalazs01 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 265
sziasztok! az lenne a kérdésem, hogy hol van közzé téve, lehetőleg interneten, h melyek azok a helyek, ahol tilos keresőzni, feltárási-régészeti-egyéb helyek.
(még mielőtt valaki félre értene, nem akarok ezeken a helyeken keresőzni, sőt sehol sem, én nem keresőzők, viszont szivesen megnéznék egy olyan Mo. térképet, ahol be vannak jelölve ezek a területek, és az is, h mik ezek a területek pontosan)

üdv
angel_fire Creative Commons License 2008.09.10 0 0 264

Koszonom szepen!

Somogy megye

Előzmény: Endre88 (263)
Endre88 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 263
Garrett gti 2500 tipusu a gép.Új ára 240ezer forint.Úgy tudom hogy ilyen gépet nem lehet kölcsönözni,talán az értéke és a garanciája miatt.Ha elromlik a detektor,akkor a magyarországi forgalmazó a gyártónak az usába küldi vissza javításra.Olcsóbb magyar gyártmányú detektort tudsz bérelni a 309618882 mobil számon,de az utazás és bérlés költségei nem biztos hogy megérné neked,kivéve persze ha valami nagy értékű ékszerről lenne szó.Melyik megyében laksz?Lehet hogy tudok segíteni vagy esetleg valamelyik keresős ismerősöm.Üdv!
Előzmény: angel_fire (262)
angel_fire Creative Commons License 2008.09.08 0 0 262

Milyen tipusu gep ez?

Lehet ilyesmit berelni valahol? (pl. egy hetvegere)

 

Koszonom a valaszokat!

Előzmény: Endre88 (261)
Endre88 Creative Commons License 2008.09.06 0 0 261
Az én gépemmel egy kiskertben gyerekjáték lenne megtalálni.Pl ha egy fülbevalónak a párját kell megtalálni,akkor meg kell mutatni a gépnek a még meglévőt,majd beálllítani hogy csak azt keresse.Ezt a keresési módot terepen soha nem használom,csak all metalt,de ha már közel van a tárgy,akkor átkapcsolok disc-re.
Előzmény: angel_fire (259)
mj620di Creative Commons License 2008.09.04 0 0 260
Igen minden patkó szögre be jelez!De lehet állítani a szűrést!Attól függ milyen a gép!
Előzmény: angel_fire (259)
angel_fire Creative Commons License 2008.09.03 0 0 259

Hello!

 

Kiskertben munka kozben elhagyott ekszer esete forog fenn a csaladban. Eszembe jutott, hogy femdetektorral talan meg is talalnank...van valami otletetek?

Teljesen hulye vagok a temahoz, lehet ilyet berelni valahol? Mennyibe kostal? Milyet erdemes? Minten patkoszegre be fog csipogni, vagy lehet "szukiteni" a kort aranyra?

Tudom, profiknak tan teljesen hulye kerdes, de nekem sokat segitene....

koszonom

 

 

mj620di Creative Commons License 2008.09.03 0 0 258
Én szivesen elmennék de sajna az ország másik felében vagyok!
A feri fórumán is olvastam róla!
Előzmény: zalakoveskut (257)
zalakoveskut Creative Commons License 2008.09.03 0 0 257
A MINELAB és az XP támogatja a találkozót:

 

-         felajánlott a keresős verseny fődíjára egy X-TERRA 70 típusú fémkeresőt.

-         A találkozón képviseltetni fogja magát, s kivételesen kedvezményes gépárak várják az érdeklődőket.

-         Pólót, sapkát, egyéb marketing anyagot ajánlott fel a tombolára.

 

Köszönjük!

 

Felkérésünkre Lázin Milklós András kiállítja a találkozón katonai rádió és optika gyűjteményét!

„akkor vinnék néhány „lomot” (rádiókat, optikákat, apróságokat), amelyek sokat segíthetnek a keresősöknek a talált tárgyak beazonosításában.”

 

Köszönjük!

 

Kovács Tibi (MINELAB magyarországi forgalmazója) a találkozó alkalmából a KINCSVADÁSZAT alapfok című könyvet 4990Ft helyett 2990Ft-ért árusítja.

 

Köszönjük!
zalakoveskut Creative Commons License 2008.08.30 0 0 256
Meghívó

2008. Október 11-12.-én nemzetközi fémkeresős találkozó lesz Zalaköveskúton!

 

 

A találkozó célja:

 

-          a külföldi fémkeresős egyesületekkel, keresősökkel való kapcsolatfelvétel

-          információcsere

-          fémkeresős ismeretek terjesztése, tapasztalatok megosztása

-          géptesztek hazai talajon

-         a magyar gépfejlesztések bemutatása. (ezek a kiváló műszerek versenytársai lehetnek, bármely külföldi terméknek)

 

A találkozó helye:

 

-          Zalaköveskút, major (a falu végén található állattartó telep, közvetlenül az út mellett fekszik.) 46°51'8.92"N   17° 8'22.67"E

-          A község a Dunántúli Zalavári-hát dombvonulaton helyezkedik el. Festői környezetben, meredek dombok közt, erdő közé megbújt Zalára jellemző törpe település. A nagyszámban előkerült népvándorlás kori cserépanyag feltételezi, hogy már a múltban is kedvelt helye volt őseinknek ez a Zala folyótól pár kilométerre elhelyezkedő völgy.

 


Megközelíthetősége:

-          Tömegközlekedéssel. A település hétvégén a tömegközlekedés számára elérhetetlen. A legközelebbi lehetőség (2,5km) Nemesbük. Természetesen az idáig eljutott keresősök szállítását már megoldjuk.

-          Autóval: Zalaköveskút, Keszthely (15km) Hévíz (8km) közelében fekszik. Budapest (210km) irányából az M7-es autópálya a legcélszerűbb választás

-          Repülőgéppel. A sármelléki nemzetközi reptér 15 km-re fekszik a falutól.

 

Program 11.-én:

 

-          Megnyitó reggel 9-kor.

-          Előadások (pl.: aranymosás a Dunán, a keresőzés szabályai Európa más országaiban.) biztosítjuk a többnyelvű tolmácsolást.

-          Géptesztek, több pályán.

-          Keresős verseny

-          Tombola

-          Kötetlen programok, ismerkedés.

 

Program 12.-én:

 

-          reggel, a másnapos, kábult, delíriumos keresősök összegyűjtése a tesztgödrökből. Kávéfőzés nagyüzemi módszerének kikísérletezése.

-          További géptesztek, beszélgetés.

 

 

Egyéb lehetőségek:

 

-          Sörsátor.

-          Malacsütés nyárson. 

-          Házi pogácsa (reggeli) vásárlási lehetőség a helyszínen.

-          Házi készítésű kecskesajt vásárlási lehetőség a helyszínen.

-          Német katonai felszerelés (minőségi ruházat, összecsukható gyalogsági ásó) vásárlása megfizethető árakon.

-          Erős mágnes vásárlási lehetőség, 1000 HUF/db áron (korlátozott mennyiség)

-          Restaurátor mikroszkóp bemutatása, egyéb érdekességek

-          Meglepetés program.

 

Árak:

 

-          A belépő 2000 forint. Ez az ár tartalmaz 11.-én egy ízletes ebédet, valamint, aki bográcsban főzni szeretne, annak húst, illetve tűzifát. (felszerelést, egyéb hozzávalókat nem tudunk adni)

 

Szállás lehetőség:

-          Aranypatak Vendéglő, 06/83/335-135  06/30/9794-907 arany-patak freemail.hu (20 fő)

-          Kis-Ház Vendéglő, 06/83/540-450  06/20/3308-265 Http://kis-haz-vendeglo.uw.hu (12+10 fő)

-          http://www.hotel-corvinus.com/hun/index.html

-          http://www.romkertpanzio.hu/

-          www.kehida.hu

-          www.heviz.hu

-          Sátorozóknak tudunk biztosítani területet a sátor leveréséhez, valamint áramot, ivóvizet.

 

Egyéb információk:

-          A legközelebbi üzemanyagtöltő állomások, Keszthely (15km), Hévíz (8km), Zalaszentgróton (9km) találhatóak.

-          ATM, szintén ezekben a környező városokban találhatóak.

 


Gyakran feltett kérdések:

 

-          Hogy fogom megérteni a külföldi kollégát? Semmi pánik! Biztosítunk angol, német nyelvű fordítást.

-          Hozhatok-e magammal más keresőst is? Igen, természetesen! Minél, többen vagyunk, annál több ismeretség kötődhet, és a gépteszt is sokkal színesebb lehet.

-          Hozhatok-e magammal barátot, barátnőt, családot? Természetesen minden érdeklődőt szeretettel várunk.

-          Hogy működik a tombola, mit ajánljak fel? Tombolára olyan tárgyakat várunk, amire a keresősnek szüksége lehet, (vagy soha az életbe nem tud vele mit kezdeni). Nem kell nagy dolgokra gondolni, pár ezer forintos dolgok kerültek tavalyi s felajánlásra. (pl.: kés, mágnes, elemtöltő, póló, találós táska)

-          Kell-e félni a hatóságoktól? Nem! Tavaly is rendeztünk ilyen rendezvényt. Nem történt semmi atrocitás, felesleges a pánik, teljesen legális találkozó.

-          Mi van, ha igazoltat a rendőr út közben a keresőmmel? A kereső műszer birtoklása nem bűncselekmény, ha valaki aggódik, adok megbízást mezőgazdasági terület fémmentesítésére.

 

 

-          Továbbra is kíváncsi vagyok valamire, kérdésem van. Itt teheted fel: Tolnai István 06/30/5757666, zalakoveskut gmail.com

 

Várjuk a felajánlásokat a tombolára!

 

Mindenkit szeretettel várunk!

 

Tolnai István

06 30 57 57 666

Endre88 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 255
Hello!
De igen fent vagyok és a gépemmel kapcsolatban már tettem fel kérdést és láttam hogy írtál is.Kezdő keresős vagyok,de van néhány ismerősöm akiknél láttam garrett ace 250-et,goldenstar-4-est,fisher cz-7-est műkődés közben.Úgy gondoltam "ha már lúd,legyen kővér"és vettem egy komolyabb gépet.A garrett ace 250 tetszett meg a legjobban mert a legtöbb apró tárgyat azzal találta az egyik ismerősöm,viszont a legértékesebbet,egy aranyérmét a goldenstar találta egy tómederben,de szerintem ez a szerencsének tudható be.A garrett gti 2500 funkcióit nagyjából már ismerem,de a beállításoknál még van mit tanulnom.
Előzmény: mj620di (254)
mj620di Creative Commons License 2008.08.24 0 0 254
A fémkeresőn (feri félén) nem vagy fent?
Előzmény: Endre88 (253)
Endre88 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 253
Egy garett gti 2500-ast vettem,ma reggel végre kipróbáltam terepen,egy olyan helyen ahol az újkor,II.világháborús tárgyak keverednek a középkorival.Végülis bombarepeszen,töltényhüvelyen,nagy olómdarabon és egy 1562-es kissé kopott bronz érmén kívül mást nem találtam.Megvárom az őszi szántást,hiszen az eke mindig hoz fel érdekességeket.Üdv.
Előzmény: mj620di (252)
mj620di Creative Commons License 2008.08.20 0 0 252
Mit vettél?Hevsből van valaki?Esetleg Pest m . keleti részéről?
Előzmény: Endre88 (251)
Endre88 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 251
Nekem is tesztelni kellene a gépemet,amit másfél hete vettem.Még nem volt időm kipróbálni.Szinte mindenütt az átkozott kukorica,napraforgó és búzaszár.Nem fűzők nagy reményt a sikerhez.
kemi68 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 250
kérdés ki merre jár én fejer delirészén
Előzmény: kemi68 (249)
kemi68 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 249
énjárok
Előzmény: mj620di (248)
mj620di Creative Commons License 2008.08.14 0 0 248
Na mivan?
Elég döglött a fórum!Jár valaki ilyen melegben?
Előzmény: Baguvix (247)
Baguvix Creative Commons License 2008.07.28 0 0 247
 Azt minden esetre megigérem, ha komoly dolgot találok, farokfölvágva fogok rohanni a múzeumba, de ne kelljen már három kisbronzonként utaznom 90km-t...
Baguvix Creative Commons License 2008.07.28 0 0 246

 Na igen. És ne jöjjenek nekem azzal, hogy ha kiveszed a szántóbol, elveszti az információ értékét...

 Évente kétszer változtatja a helyzetét... Amig szét nem rotálják.

Merthogy kérdeztem egyszer, és nem elég a szántó, amiböl szedted, a pozició is fontos...

Agyrém.

 Ja, és ha bejelented, azt a helyet elfelejtheted, mert onnantol nyilvántartott lelöhely.

Tehát egy helyröl egy kisbronz, és állhatsz tovább...

Előzmény: Skipi (245)
Skipi Creative Commons License 2008.07.27 0 0 245
Sorstársak!

Egy tény van..ez az ország törvényi szempontból egy nagy trágyadomb:-(
Itt ami szögletes,azt guritják--ami kerek,azt tolják..

a régészekről meg..--kaptam én már lopáson régészt bizony...és elgondolkodtam,ha simán lop-akkor vajon mit müvel egy régészeti lelöhelyen talált érmével ill.egyéb lelettel??talál 50érmét..ebből persze csak 40-et jelent le--többi megy a piacra??:-(

Én is keresőzgetek..de bizony az érmék baromira nem fekszenek mindenhol..
én pl.még eddig eggyetlen darab romai érmét találtam!!Az is olvashatatlan szinte..ugyanolyant csak jobb állapotba 100-200ft.ért tömegével lehet kapni a vásárba!
Akkor most milyen büncselekményt is követ el egy keresőző??

Ha legálisan -büntetlenül lehet árulni,adni-venni vásárokba..boltba..neten ezeket az érméket,akkor vajon miért büntetnek meg valakit,ha egy szántóföldön talál egy pár db.ilyen érmét??

Egy szó mint száz:Magyarország-Szarország!..ebbe is:-((
Baguvix Creative Commons License 2008.07.26 0 0 244

 Csak semmi csodálkozás!

Itt, ebben a fostos országban minden tilos, amivel a csóró is szórakoztathatja magát kicsit...

 Majd ezt is mindenféle évente megújítandó, borsos árú engedélyekhez, meg tagsághoz kötik, aztán ez is a gazdagok sportja lesz...

 Neked itt csak dolgozni, adózni, meg zabálni /módjával!/ van jogod!

Fogadjunk az a bajuk, hogy megveszed a gépet, kimész és keresel. De nem fizetsz nekik utána semmit.

 

mj620di Creative Commons License 2008.07.26 0 0 243
Van egy két delikvens és csak a negatív példákat emelik ki!Az lessz eredmény hogy ha meglát valaki akkor rád hívja a jardokat!Azok meg tudás híjján akadékoskodnak vagy rosszabb is lehet!Miért nem foglalkoznak pl a cigány bűnözéssel mert CIGÁNY BŰNÖZÉS IGENIS VAN!!!!Az nem téma hogy szobrokat lopnek el meg hasonlók!Mink vagyunk az igazi ellenség ,műkincs tolvajok stb!!!
Előzmény: Samyr (242)
Samyr Creative Commons License 2008.07.26 0 0 242

 Állandóan a Seuso-kincsbe, meg a multkori sírrablóba verik bele az orrunk...

Ez két eset. De mint a riportban is elhangzik, több ezren lehetünk...

 Ezek be akarják tiltani sztem a fémkeresözést, csak elöbb az irányított médiával megteremtik hozzá az alaphangulatot...

Miért nem a sikeres, régészekkel közös munkáinkat szajkózzák?

Samyr Creative Commons License 2008.07.26 0 0 241

 Mr1, tegnap, 12.30. Magánhangzó c. müsor. Keress rá a honlapján.

Hánynom kell töle! Gusztustalan!

 

mj620di Creative Commons License 2008.07.26 0 0 240
Mi van?
Előzmény: Samyr (239)
Samyr Creative Commons License 2008.07.26 0 0 239

 Már a Magyar Rádió is...

Nekem ez már szervezett hadjáratnak tünik...

Gusztustalanul megvágott telefonbeszélgetéssel hangulatot kelteni...

Ezt ma meg lehet tenni egy közszolgálati rádiónak?

Baguvix Creative Commons License 2008.07.25 0 0 238

 A törvény nem is annyira. A többiek igen.

A baj az, hogy a rendör sem ismeri az idevágó jogszabályokat, mert nincsenek egy csokorba gyüjtve. Nem várhatod el töle, hogy tisztában legyen a Kulturális örökségvédelem jogi hátterével, pedig, ha ennek nevében jár el ugye...

A megoldás, nekünk kell ismerni az ide vágó rendeleteket, és máris van mire hivatkozni...

Baguvix Creative Commons License 2008.07.25 0 0 237

 Igen, az emberek butaságát szeretik kihasználni.

Sok a szándékos féretájékoztatás. Ha bárki el akarja kobozni a gépet, átvételi elismervényt kell kérni róla. Ha jogtalan az intézkedés, nem akar majd adni. Ha ad, és elviszi, mehet a fellebbezés, meg a kártérítési igény benyujtása....

Ha ezt elmondod neki, meg fogja gondolni magát.

Hallottam olyan esetröl, hogy elkobozták, nem kért a srác átvételit, utána meg simán letagadták...

 Valakinek lett egy ingyen gépe.

Endre88 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 236
A törvény,a rendőrség,polgárőrség és régészek többsége a fémkeresősök ellen van.
Mikor az egyik rendőr egy közúti igazoltatás alkalmával észrevette az ismerősöm fémkeresőjét,ami a kocsija hátúljában volt,akkor csak annyit mondott rá hogy;reméli hogy azt csak utaztatják.Ez valami megfélemlítés akart lenni?Meg vannak a jogszabályokhoz nem értő buta emberek,akik úgy tudják hogy tilos a fémkereső használata mindenhol,folyton a börtönt emlegetik.Pl "vegyél csak nyugadtan keresőt ha sittre akarsz kerülni",meg hasonlók beszólások.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!