Keresés

Részletes keresés

gaspoltshofen Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73262

Dtamikáról tudtok valamit?

 

Dongo, hogy van a lelked?

 

Gaspi

gaspoltshofen Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73261

Utiköltség térítés: elméletben a legközelebbi intézményig térítenek, de ezt is megyei OEP válogatja, valahol bármelyiket. A gépkocsinál eddig ugyanúgy müködött, ahogy a menetjegynél a formanyomtatványt kellett lepecséltetni, és aláíratni a dokival. (Ahogy Dongo írta 4 fér rá egyre), van ahol a házidoki ad, van ahol ő nem hajlandó, van ahol a nőgyógyásztól lehet kérni, ami számomra a legegyszerűbbnek tűnt, hogy meddőségi intézeteben kértem, mindig, amikor egy betelt. A gépjárműnél a legolcsóbb tömegközlekedési(busz v. vonat, amelyik olcsóbbra jön ki) eszköz költségét térítik. Ami szigorítás, hogy most már csak a tényleges beavatkozásnál lehet igénybe venni, tehát amikor leszívnak, beültetnek. Ezt csak úgy szép csendben elvette az állambácsi, múltkor a meddőségi dokim mondta, hogy ő ugyan aláírhatja, de nem ér semmit, mert most már csak a beavatkozásra jár. Szóval ez egy újabb elvonás tőlünk, még ha nem is nagy pénzről volt szó, de akkor is pénz volt, nálam egy lombik esetében 15 ezer Ft-ot jelentett, most a gyógyszertámogatás megvonás után már ez sincs, meg lassan szépen csökkentik a támogatott lombikok számát is. Mi jöhet még? (Fő a pozitív hozzáállás, remélem mindannyiunknak minél előbb egy baba:)

 

Gaspi

Angyalka75 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73260

Szia Dongó !

 

Attól függ ,hogy mit néztek meg ugye.ha megnézték a pajzsmirigyet a mellékpajzsmirigyekkel együtt, és rendben van,akkor nem szükséges. De gondolom Te sem tudod mit néztek...mert Én pl.nem tudom.

ha jól emlékszem Te is Tapolcára jársz.

úgyhogy ha esetleg a doki nem mondja meg,mert azt el tudom képzelni,hogy csak a TSH-t nézik,vagy lehet azt se??? fogalmam sincs.

De ha érdekel  Veszprémben tudok egy jó endokrinológust aki Győrből jár :)

Szóval,sztem a megnyugvás kedvéért,ha nem sikerül kideríteni hogy mit néztek mit nem,érdemes megnézetni,mert Ő megnézi  a mellékpajzsmirigyeket is ill .még vmi hormont,de arra már nem emlékszem mi a neve.

és maximum rendben lesz minden :)

egyébként meg ez elég változó,mert akinek ún. rejtett alulműködése van,előfordulhat,hogy éppen amikor nézik,akkor a határértékhez közeli értéket mutat. De ez az endokrinológus azt mondta nekem,hogy jó,jó a határérték...DE az optimális TSH :2,5 !!!!!!!!

Remélem segítettem...

Amúgy jól vagy ???

 

Angyalka

Előzmény: Dongo75 (73249)
Dongo75 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73259
Hahó! Senkinek sincs ötlete a kérdésemre? 73249!
JANDEK Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73258
Mi a körzeti orvostól szoktuk ezt a nyomtatványt kérni. A tölti ki az adataidat, és szerintem simán mehet rá az ideiglenes cimed. Az uj törvény szerint rá kell irni, hogy indokolt a gépkocsi használata. Nagyjából ennyi. Ja, és az ősszeg a teljes menetáru, ha ráirja, hogy kisérő szükséges,akkor természetesen a duplája. Szóval, leginkább a kitöltőn mulik az, hogy mennyit kapsz. de ha a punkcióra és az ET-re adnak, még az is jó.
Előzmény: szrjudit (73256)
Dongo75 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73257
Nálunk a recepción el tudta mondani a csajszi, hogyan működik a dolog. Ő adott egy nyomtatványt, amit ki is töltött (adatok, hogy kísérővel jársz-e, hány km az út...stb) és minden alkalommal, amikor bementem a dokihoz az asszisztensnő lepecsételte a doki meg aláírta. Négy alkalom fér egy papírrra, ezt kell leadni az OEP-nél. De ahogy az alább írtam, már szigorítottak. Mivel az intézet tölti ki, szerintem azt a címedet diktálod be, amelyiket akarod. Az más kérdés, hogy az OEP ennek utánanéz-e.
Előzmény: szrjudit (73256)
szrjudit Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73256

Részleteket is mondok, hogy nehezítsem egy kicsit a dolgot:

- mi kocsival járunk

- az én állandó lakhelyem ugyanaz a város, ahol a meddőségi van, de az ideiglenes lakcímem(ahol ténylegesen lakom), az másik városban, és másik megyében van.

Férjem állandó lakcíme az a város, ahol lakunk ténylegesen, de nem egy lakcím az enyémmel.

És akkor, ha jár ez nekünk egyáltalán(szerintem nem, mert biztos az állandó lakcímet veszik figyelembe?), akkor kocsi után hogy tudjuk igénybe venni?

Hol kéne ennek utána néznem? A dokimnál, vagy az OEP-nél?

Előzmény: szrjudit (73254)
liv81 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73255
Hát ha minden igaz, akkor a buszköltséget fizetik, a jegyeket meg kell őrizni, a dokival ki kell töltetni egy papírt, és ezeket el kell küldeni a megyei oep-nek....de még pontosan én sem tudom, hogy van, a héten rákérdezek a dokimnál, ő biztos többet tud mondani.
Előzmény: szrjudit (73254)
szrjudit Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73254
Lányok, oktassatok ki engem is részletesen erről az utiköltségezésről, mert én még sose vettem igénybe, de amennyiben lehetséges, szeretném. És nem tudok semmit róla. Hogy is van ez?
liv81 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73253
Hát állítólag igen, de majd inkább ott rákérdezek....
Előzmény: Dongo75 (73251)
7Kincs Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73252

Sziasztok!

 

Elnézést,hogy csak berontok közétek...Azt szeretném kérdezni,hogy debreceni Kaáliba jár-e valaki közületek??

És még egy...nem tudom vannak e régi motorosok de egy lányt keresek aki debibe járt és kb 2006. elején lett kismami..én emaileztem vele(sajna munkahelyi cím) 2006.06-hóban volt az AFP-je és Rékának hívják,nick nevet nem tudok :(

 

Ha valaki tud segíteni megköszönöm!!! :)

 

Minden jót!

Kincs

Dongo75 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73251

És az utiköltséges papíroddal együtt kellene vinned a helyi nőgyógyászod beutalóját? Fura! De szerintem az intézetben biztosan pontos felvilágosítást tudnak adni, kérdezz rá!

Dtamika??

Előzmény: liv81 (73250)
liv81 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73250

Köszi a választ, Dongo75! Ezt jó tudni, ugyanis a megyei EÜ pénztárnál közölték, hogy ha nem a helyi nőgyógyász utalt be, akkor nem lehet visszaigényelni....

A kérdésedre nem tudok válaszolni, mert én még ebben a témában tájékozatlan vagyok. :(

Előzmény: Dongo75 (73249)
Dongo75 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73249

Szia!

Én azt tudom elmondani, ahogy nálunk van. Ha busszal jártok, akkor úgy tudom téríti. Ha kocsival, akkor most január 1-től csak akkor, ha inszemre, punkcióra vagy ET-re mész. Ezen felül ha már teherbe estél akkor azokat az alkalmakat, amikor még visszarendelnek.

Lányok! Van olyan hormonvizsgálat, amit egy meddőségi intézetben nem végeznek el, de egy endokrinológus elvégzi és befolyásolhatja a teherbe esést? Magyarán van értelme elmenni egy endokrinológushoz, ha a meddőségis eredményeim jók, ő tud-e többet vizsgálódni, mondani?

Előzmény: liv81 (73248)
liv81 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73248

Sziasztok!

 

Szeretnék tőletek infót kérni arról, hogy az utiköltséget megtéríti-e az Oep a meddőségi kezelésre járóknak? Mi most kezdtünk a Nyírőbe járni, és elég messziről járunk, szóval elég sok kiadás...

 

Köszi a segítséget!

Mindenkinek szép napot kívánok!

 

anyabanya Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73247
tényleg mi a helyzet, mert én csak partvonalról drukkolok, de direkt ezért lestem be ide?
Előzmény: cauliflower (73246)
cauliflower Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73246

Dtamika!

 

Várjuk nagyon az eredményt. Ha tudsz valamit jelentkezz, jó?!P: Cauli.

kinga71 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73245
Lányok, a csütörtöki Házon kívül-ben az RTL-en a tervezett lombiktámogatás változásokra kérdeznek rá. Viszonylag későn lesz, de nézzétek.:)
Előzmény: Törölt nick (73242)
Ancsúr Creative Commons License 2007.01.30 0 0 73244
Én a Szabolcs utcába jártam. De pl. itt vidéken (Tatán) is van hetente egyszer endokrinológiai rendelés a sima rendelőben.
Előzmény: babyteve2 (73232)
dtamika Creative Commons License 2007.01.29 0 0 73243
Én jártam néhányszor endokrinológusnál, kettőnél is, az egyik nagyon okosnak, alaposnak tűnt. Iván Gabriellának hívják és a Kapás utcai szakrendelőben jártam nála, utoljára 2002-ben.  Mondjuk, fogalmam sincs, hogy ott van-e még, és be lehet-e oda simán jelentkezni... De egy telefont talán megér.
Előzmény: babyteve2 (73241)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.29 0 0 73242
kinga, fruzsi, bocs, sajnálom, közbejött vmi, mostanáig tartott :-(
babyteve2 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 73241
Köszönöm, utánanézek! :o)
Lucilla Creative Commons License 2007.01.29 0 0 73240
Nekem gonal toll volt (egy 900-as és egy 300-as, eleve tollban volt a szer), nagyon kényelmes volt így beadni és egyáltalán nem fájt.

babyteve,
sajnos nem tudok ajánlani, nekem még nem volt dolgom endokrinológussal, de nézd meg a PCO-s topikot (itt), hátha ott tud valaki ajánlani egy jófélét.
Előzmény: bubuka2 (73233)
kollina Creative Commons License 2007.01.29 0 0 73239
Inkább hívd fel őket, de sajnos nem tudom, hogy a laborosokat lehet-e közvetlenül hívni. Nekem most a 21. nap szombatra esett volna, de azt mondták, menjek pénteken, a 20-on. (Amikor a 3. napin voltam, akkor kérdeztem meg.)
Előzmény: Eraaa (73178)
dtamika Creative Commons License 2007.01.29 0 0 73238

Hát, azt már nem lehet utólag beletölteni a tollba, szerintem.

De nekem pl. nem is vált be,  a fecskendőt sokkal egyszerűbb volt magamba szúrnom.

Előzmény: Angyalka75 (73235)
Angyalka75 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 73237

hááát,mivel nem vagyok ismerős Pesten sajna,nem.

de ha mondjuk megkérdezed a dokidat,hátha Ő tud vkit ajánlani.........

vagy esetleg keress rá az Endokrinológiára a neten...

Előzmény: babyteve2 (73232)
dtamika Creative Commons License 2007.01.29 0 0 73236
a gonal is létezik előretöltött tollban, több kiszerelésben is.
Előzmény: bubuka2 (73233)
Angyalka75 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 73235

Ez a toll téma engem is érdekel !!!!!!!!!!!!!

De ha nekem már megvan a Gonal +szuri a dobozba,ahhoz nem adnak tollat ugye ??

bocsi,ha hülyeséget kérdezek,de még nem csináltam.......

lucreziaborgia Creative Commons License 2007.01.29 0 0 73234
puregonhoz (FSH) bizti van toll. a meddőségi doki adja. nekem legalábbis ő adta a tollat. tök egyszerű vele tényleg.
Előzmény: bubuka2 (73233)
bubuka2 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 73233

Sziasztok!

 

Lányok! Ezt a befecskendőzős dolgot l.szíves mondjátok el hogy - hogy működik.

Anno még csak injekcióval lehetett beadni. most ez hogy van? Ja és melyik gyógyszerhez van ez a "belövős" módszer?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!