Keresés

Részletes keresés

felazso Creative Commons License 2001.07.03 0 0 646
Persze, hogy +van! Ott az OKT bélyegző is.

FLZs

Előzmény: Vaskalap kartárs (645)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.07.03 0 0 645
Nagymező puszta mellett (Cserhát) volt egy Bableves csárda -a térkép ma is jelöli- ahol 1988-ban frenetikus bableves evést csaptunk. Megvan még ez a csárda? Járt ott mostanában valaki?

Váci
Dél-dunántúli Piros ügyben szólni fogok.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.07.02 0 0 644
A Túra levlistán érkezett:

(Bocs, de nem javítom ki a sortöréseket.)

Módosult az Országos Kék-túra Kab-hegyi szakasza. Az erdőművelés
igényeinek megfelelően Úrkút után a régi vasút nyomvonala amikor
eléri az erdészeti utat, nem kell kersztül menni rajta.Ezen az úton
balra fordulva egészen a Kab-hegyre menő közút közelében, egy kis
tisztáson fordul jobbra a jelzés, majd egy hosszú nyiladékon haladva el is
éri azt és teljesen a tetejére vezet fel, ahol asztalok és egy kilátó
várja a turistákat. Szó van róla, hogy a közelében lévő Gyertyán-kút nevű
forrásnál esetleg táborozni is lehet majd. A tető előtt, a rádioklúb régi
házánál jobbra lefordulva, majd derékszögű nyiladékon érjük el az eredeti
kék-sáv jelzést. Így az erdészház melletti út törlésre került.

pavarotti Creative Commons License 2001.07.02 0 0 643
Sziasztok!
Zemplénben megvolt a Hollóháza-Eszkálai th. szakasz. Információk+benyomások:
-Nagy Milic továbbra is meredek:)
-Füzérkomlós-Bózsva között a régi vasúti sínen megy a kék, nagyon sok a gaz, óriási allergiás roham tört rám pedig nem vagyok rá különös(ebb)en érzékeny. Vigyázzon aki valaha már tüsszentett virágportól!!!
-Nagybózsván a kékről kb. 50 méterre letérve a református templom mellett van egy újnak látszó panzió és kemping büfével (vasárnap /is/ nyitva volt), ahol adnak céges pecsétet (falunévvel)
-Sátoraljaújhely felől a Bányi nyeregig (a K+ után) az összekötő K- jelzés nagyon rossz.
-A Zemplénben a turistaháznak nevezett házak minden jel szerint kulcsosházként működnek (pl. Eszkálai-th., ill. Vágáshután is van egy ház amire ki van írva h. turistaház de nem volt ott senki). Viszont kívülről gondozottnak tűntek, frissen voltak festve.
-Háromhuta (Ó-Új és Közép) gyönyörű települések, megéri megnézni őket.
nd Creative Commons License 2001.07.02 0 0 642
haliho,
a 7vegen a szuleim voltak a Szalajka (Bukk, ugye :))teljesitmenyturan, es jo apam allitasa szerint az Oserdo keritese nyitva volt, at lehetett menni es erzese szerint lesz letra, mert a kerdesbe (lasd regebbi Oserdo beirasomat) azert a Termeszetbarat (vagy Tjaro?)Szovetsegnek is van beleszolasa. hat remeljuk is. :O
Előzmény: Zolcsi67 (638)
Zolcsi67 Creative Commons License 2001.07.02 0 0 641
Megvettem én is! Hurráááá! :-))))
Azt olvasom benne, hogy 2 év haladékot kaptak az önköltségesség eléréséhez. Igen komoly kormányzati támogatás is van az újraindulásban, és egy olyan cég adja ki, akik a messze legolcsóbb grafikai-nyomdai áraikról híresek.
Annyira talán nem volt OFFtopic :-)))
Előzmény: felazso (639)
Zolcsi67 Creative Commons License 2001.06.30 0 0 640
Akkor lesem az újságosokat én is! :-))))
Előzmény: felazso (639)
felazso Creative Commons License 2001.06.30 0 0 639
Szombaton (30-n) megvettem a megújult TURISTA MAGAZIN-t!!!

Hurrá!

FLZs

Zolcsi67 Creative Commons License 2001.06.30 0 0 638
felazso:
Micsoda?? Van megint Turista Magazin??? HURRÁÁÁÁÁ :-)))))))

For All:
A múlt hét végén egyik barátommal a Pilisben túráztunk a Kéken (nem Kéktúráztunk, ugyanis bélyegzés stb szóba sem került), és kicsit körülnéztem:
Bécsi úttól indultunk (18-as busz megálló).
A jelzés majdnem mindenhol tökéletes (99% az összeredmény, értékelésem szerint).
Pilisborosjenő, Kálvária után, ahol az út felmegy egy kis, fenyvessel benőtt dombra, a domb alsó végén (túlsó) van egy figyelmeztető, felkiáltójeles jelzés. Reflexből a régi nyomvonalon mentünk, a kis ösvényen a sziklákon át. Az új nem tudom, merre megy, majd megnézem egyszer.
Kevélynyereg: A turistaház romjai egyre szánalmasabban néznek ki. Két fán is kint van a bélyegző - hűlt helye, rozsdás dobozok formájában.
Szentkút: bővizű, némi pumpálás után, de a "szentöltvíznek" (copyright Regős Bendegúz) elég fémíze van.
Szurdok: A kőfejtő-parkoló utáni néhány híd szépen fel van újítva, beljebb erősen látszik a tavalyelőtti(?) árvíz nyoma, hídroncsok a mederben, átkelés kőről kőre. A szurdok végén nem egyértelmű a jelzés, jobbra vezet fel egy ösvény a vízmű felé, persze, hogy tovább kellett volna menni. Pár házzal előbb értünk ki a szentkereszti országútra. A mészégetőknél a jelzés viszont nincs felújítva, rozsdás vasoszlopon kopott jel. Az ellentétes irányba túrázóknak figyelni kell.
Dobogókő: A csúcs közelében, a házak előtt újdonsült elkerítés vágja ketté az utat, a jelzések fel vannak festve az új nyomvonalra, de kevesen járhattak még erre, az ösvény nincs kitaposva.
Lefelé menet a sípálya tetején nincs egyértelműen jelezve, hogy az aszfalton VISSZAFELÉ kell egy kicsit menni, és úgy tér le a Kék az erdőbe. Térkép alapján jól követhető.
Sikárosi-rét, Bükkipuszta: A rét szélén gyönyörűen lehet követni a jelzéseket, szépen fel van festve. A Szilágyi Bernát-forrás jó táborhely, még odakészített tűzifát is találtunk!
Sikárosi erdészház: Tökéletes állapotú bélyegző, csak párnát kell vinni.
Innentől Pilisszentlászlóig megint kiváló a jelzés, mi itt fejeztük be a túrázást.

Július közepén megyek a Bükkbe, majd körülnézek Őserdő-ügyben!

Jó túrázást mindenkinek! :-)

felazso Creative Commons License 2001.06.29 0 0 637
Hali!

Van, akinek sikerült már hozzájutnia az új TÚRISTA MAGAZIN-hoz?

Ha igen, lökjön egy mail-t, légyszi! Kösz!

FLZs

mrfuci Creative Commons License 2001.06.28 0 0 636
Rajtad múlik ugyan, honnan indulsz merre mész, de kb 40-50 km szerintem. Viszont kb.2500 m szint.
Előzmény: Váci (635)
Váci Creative Commons License 2001.06.28 0 0 635
Sziasztok!

Vaskalap! A Dél-Dunántúli pirosból melyik három nap hiányzik? Ugye szólsz...?

A Bükk 900 kilométerben mennyi (kb.)? Nagy kedvet kaptam hozzá...
VT

Előzmény: Vaskalap kartárs (629)
mrfuci Creative Commons License 2001.06.27 0 0 634
Tényleg elgondolkodtató az útról való letérés, de a megadott csúcsok többsége tényleg csak így érhető el.

A víz pedig tényleg fontos, mert mi is 3 literrel indultunk neki a TT-nek ketten, és az ötödik csúcsig elfogyasztottuk a felét a 35 fokos melegben.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (630)
Ermak Creative Commons License 2001.06.27 0 0 633
Érdekes dolog ez a jelzett útról letérés, van pl. "a jelzett turistautakat elhagyni..." kiírás + részletes ismertető tábla a Nagy-Szénásról olyan helyen is, ahol egy deka jelzés nincs, nem is volt, sőt kerítés is védi a szigorúan védett területet.
Előzmény: Radián (632)
Radián Creative Commons License 2001.06.27 0 0 632
Ezen gondolkoztam én is valamelyik nap, mert nekem is vannak ilyen emlékeim...
Utána arra is gondoltam, hogy a Bükki Nemzeti Parkon belül vannak fokozottan védett területek, s nem lehet hogy a tilalom ezekre a részekre vonatkozik?
Külön érdekes, hogy ez a "Bükk 900-as csúcsai" mozgalom teljesíthető egy nap alatt is meghirdetett/szervezett teljesítménytúra keretében is (legközelebbi augusztus 4-én lesz)... ;-)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (630)
Radián Creative Commons License 2001.06.27 0 0 631
Vaskalap kartárs, és többiek!
Köszönöm az infókat, vizre figyelni fogunk! :) Elsősorban kirándulásokat szervezünk magunknak a hegység szép helyeire, s főleg azokat a hegycsúcsokat keressük fel, ami kvázi útba esik, így tematikus bejárást nem tervezünk.
Előzmény: Vaskalap kartárs (629)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.06.26 0 0 630
Érdekes egy túrakiírás ez, hiszen a nemzeti parkban nem szabad letérni a jelzett utakról, ha jól tudom. :-)))
Előzmény: mrfuci (626)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.06.26 0 0 629
Radián!

mrfuci és gazember már sok fontosat leírt. Ehhez még annyit, hogy a víz a legfontosabb. Én augusztusban, a legnagyobb melegben nyomtam le 11 csúcsot 1 liter vízzel és nagyon be kellett osztanom. Sorrendet a csúcsok bejárására nem tudok mondani, mert már nem emlékszem, de ez mindenkinek az egyéni izlésétől függ.
A Felső-Borovnyák valóban kicsit pontatlanul van jelölve. A hegy tetején, a torony kerítése mellett van a bélyegzőoszlop. Ha a síház felől mész, át kell menni azon a bizonyos úton is.
MÁS:
Szerintem is megfér a Kék mellett más túra is. Ezt kis részrehajlással írom, ugyanis az Alföldi-Kék kivételével minden hazai hosszútávú túrám megvan (MAJDNEM minden, mert a Dél-dunántúli Pirosból 3 nap hiányzik) és kénytelen vagyok más túrákra járni, amelyek attól függetlenül érdemesek a bemutatásra, hogy nem a Kékek. Ezekről szivesen írok itt és persze ha van "kék" kérdés, abba is belekotyogok. (amennyire az emlékezetemben megmaradt)

Előzmény: Radián (624)
larzen Creative Commons License 2001.06.26 0 0 628
Felazso honlapjára gondolsz: www.nexus.hu/felazso
Konkrét bélyegzőhelyek vannak ott leírva. Mondjuk a zempléni szakaszt pont én derítettem fel. :)
Figyi! Ha már arra mentek!
Nem pecsételnétek nekem István-kúton és Eszkála eh-nál? Már jártam ott, csak nem volt nálam bélyegzőpárna. (Ti vigyetek, mert megszívjátok. :)

Nyári kéktúra aktuális még? Én is mennék.
Tudnám javasolni a Kemeneshátot. Ha már annyira unalmasnak mondják tapasztalt kollégák, akkor legalább a társaság segítsen át rajta. :)

Előzmény: pavarotti (627)
pavarotti Creative Commons License 2001.06.26 0 0 627
Csütörtöktől vasárnapig két barátommal megyünk a Zemplénbe sátorral valószínűleg Boldogkőváralja->Sátoraljaújhely. Akinek van kedve /és sátra:)/, velünk tarthat (P.ista?). Természetesen majd írok beszámolót is..

Larzen, említettél egy srác honlapját ahol aktuális(abb) kéktúra-információk vannak (a hivatalos honlaphoz képest). Hol is van ez?

mrfuci Creative Commons License 2001.06.26 0 0 626
Érdemes elmenni, mert gyönyörű a Bükk!
A csúcsok kb. harmadára vezet út, ezt jól tudod. A többihez maximum ösvény, de nem jelentős. Én egyszer voltam, és a legtöbb csúcsot célirányosan találtam meg: betájoltam a csúcs felé, és elindultam. A dombot/hegyet könnyen meg lehet találni, és persze addig kell menni, amíg emelkedik. :-) A csúcsokon lévő tábla általában csak úgy ott van a nagy semmiben/fák között/réten.
Érdemes rutinosabbakhoz csatlakozni, mert újként egy kicsit húzós nézni a térképet meg a kb. két és félezer szintet megtenni.
Nekem 15 csúcsot sikerült érintenem elsőre, de még nem sikerült mégegyszer eljutnom.

Jó utat, és sok sikert!

Előzmény: Radián (624)
gazember Creative Commons License 2001.06.26 0 0 625
Jaj, de jó! A Bükk 900-as topic. Még nagyon régen volt, mi vándortáborban voltunk, mint ifik. Egy nap alatt végigjártuk a 900-ast, aztán jött a válaszlevél, hogy mi voltunk az elsők, akik 1 nap alatt. (Bevettek tiszteletbeli tagnak, levelünk a helyi újságban, stb...) Nekünk mindegy volt, hogy merről mntünk. A Gatyónak így is felugrott egy szarvas kb. 1m-re előtte egy sűrű fenyvesben. Ja, mindezt 2 emberre 1/2 l vízzel. Ettük ám a szamócát meg a sóskát...
Jó utat mindenkinek. Vizet vigyetek eleget
Radián Creative Commons License 2001.06.26 0 0 624
Engedve az ésszerű többségi hozzászólásnak :), ide írom a kérdésem:

A Bükkbe készülünk nyaralni, aholis mellékesen szeretnénk belevágni a "Bükk 900-as csúcsai" jelvényszerző mozgalomba, melynek lényege, hogy a Bükk húsz adott 900 méter feletti csúcsát kell bejárni (a kért igazolófüzetbe ezt a bejárást a csúcson lévő pecsétekkel igazolni). http://www.fsz.bme.hu/mtsz/jelvszer/bukk900.htm

Kedves Vaskalap kartárs, vagy aki még bejárta a kiírásban említett csúcsokat:
1. Jó lenne, ha le tudnátok írni, hogy az egyes hegycsúcsokat milyen irányból célszerű megközelíteni. Bizonyos hegycsúcsok megközelítése egyértelmű, hiszen túristaút vezet át rajta (Istállós-kő, Tar-kő, Három-kő, Bálvány), ám a többire való feljutásról szívesen olvasnék tapasztalatokat. Különösen a szivatosabbakról.
2. A Felső-Borovnyák felírás a bükk fennsík térképen nem igazán került jelölt csúcs közelébe. Kérdésem, hogy ez a hegycsúcs a felírástól balrébb szereplő 945-ös csúcs-e, melyhez valami út is vezet fel, illetve ahol egy toronyszerű építmény is jelőlve van?
Köszi!

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (623)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.06.25 0 0 623
Larzen csak tudja, ő eddig is elég sokat tett az osztódásért. :-))) Ha már neki is elég, akkor biztos úgy van! :-) Szerintem maradj itt, bele fog férni. Nem jó dolog csak túrázós topicból nyolc-kilencet regisztrálni, amikor összesen 8 kedvenc jelenik meg a lap tetején.
Előzmény: Radián (622)
Radián Creative Commons License 2001.06.25 0 0 622
Sziasztok!
Larzen szerint: "felesleges még tovább osztódni. Eddig is jól elfértek a Kéktúra topikban a többi túramozgalommal kapcsolatos témák".
Többiek szerint az egyéb jelvényszerző túramozgalmakkal (lásd Vaskalap kartárs 615 hozzászólás linkjei) is bővűlhet ez a topic (ekkor leállítom az előbb említett új topicot, és itt kérdezek), vagy sem?
Előzmény: Radián (621)
Radián Creative Commons License 2001.06.25 0 0 621
OFF
Kedves Vaskalap kartárs!
Nem akarok tovább off-topic lenni, így kérlek nézz át a "Jelvényszerző túramozgalmak" (http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9039316) topicba. Biztos tudnál hasznos infókkal szolgálni a Bükk 900-as csúcsai mozgalomról...
Köszi!
ON

Előzmény: Vaskalap kartárs (611)
larzen Creative Commons License 2001.06.25 0 0 620
Megjöttem Kéktúráról. Címszavakban:
Csak Tapolca-Badacsonytördemic szakaszt tettem meg. 15km, ebből 12 km beton, volt benne a forgalmas 71-es útból is egy szakasz. :-(
A Tanúhegyek viszont így is gyönyörűek, igaz csak a Szent György hegyet másztam meg.
A Balaton környéki emberek koszos bunkók. Egy hete voltam a Zemplénben, most ehhez viszonyítok.
A szigligeti bélyegző most a vár pénztárában van, áprilistól-októberig, 9-18 óráig.
pavarotti Creative Commons License 2001.06.22 0 0 619
A Kéktúra igazolófüzet elején a kéktúra elkezdésének időpontját elvileg az egyesületed vezetője írja alá. Mi történik, ha nem vagy sehol tag?
Radián Creative Commons License 2001.06.22 0 0 618
Köszi!
Közben sikerült telefonon rendelnem Bükk 900-as csúcsai igazolófüzetet, s közben kiderítettem, hogy a teljesítés nem kötődik időhöz.
Közben azt is megmondták, hogy a Jubileumi körtúra a bükki túramozgalom 100 éves évfordulójára lett kialakítva (S jelzésen megy), illetve a Bükki-kékhez (72 km) hasonlóan valóban nem kapcsolódik jelvényszerző mozgalomhoz, de érdemes bejárni, mert igen szép részeit érinti a Bükknek... :)
Előzmény: Vaskalap kartárs (617)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.06.22 0 0 617
A Bükki-kék és a Jubileumi körtúra nem kapcsolódik semmihez ezek „csak úgy vannak” és ezért nem szerepelnek a Jelvényszerző túramozgalmak között sem. De a Bükk 900-as csúcsai igen.
Előzmény: Radián (616)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!