Keresés

Részletes keresés

sunnysun222 Creative Commons License 2020.03.25 0 0 25909

Hej, amikor mi Schwetzingenben vacsoráztunk a spárga időszak kellős közepén egy nagyon kellemes étteremben.

Én általában nem szerettem a spárgát, mert amit itthon kaptam, (nejem imádja...) az leggyakrabban szálkás volt, kellemetlen volt.

Mondjuk tök szándékosan vetődtünk pár éve ebbe a német városba, de gőzöm se volt a spárga szezon csúcsidejéről.

A vacsoránál a nejem nógatására meg egy kicsit az ő kedvéért is beszálltam a spárga buliba.

Nnnnna, azóta meg azért nem választok ilyesmit, mert olyant soha nem fogok kapni, mint amilyen az ott volt...

 

(Schwetzingen az állításuk szerint a spárga világfővárosa....)

Előzmény: Boszorka (25897)
Boszorka Creative Commons License 2020.03.25 0 0 25908

Fólia alatt vannak, egyébként nem tudok hóesésről, de ez nem jelent semmit.

Előzmény: Boarhunter (25902)
Boszorka Creative Commons License 2020.03.25 0 0 25907

Azt mondta a gazda, hogy ha hazai munkaerő, 10 ember kezd, abból 9 órákon belül le is lép.:-(

Ma azt mondták a hírekben, hogy nem engednek be ilyen munkára senkit az országba, de a románok állítólag már tegnap landoltak. Sajnos azok a gyönyörűséges spárgák soha nem jönnek el ide hozzánk, így engem nemigen érint a dolog.

Előzmény: Hepci (25898)
Hepci Creative Commons License 2020.03.25 0 0 25906

Bayert én amfiteátrumban nézném meg szívesen, amint egy szál tőrrel megküzd a buzogánnyal felszerelt Magyar Bálinttal.

Valószínűleg a kettős temetés lenne az optimális kimenetel a nemzet szempontjából. :)

Előzmény: csalapet (25905)
csalapet Creative Commons License 2020.03.25 0 0 25905

Bayer lenne az eke?

Előzmény: Hepci (25904)
Hepci Creative Commons License 2020.03.25 0 0 25904

Nálunk a (mindenkori) kormánypárti médiát látnám szívesen a földeken.

Pl. G. Fodor Gábor, amint kapál. :)

Vagy Bolgár György légkondicionálás nélküli traktort vezet, 40 fokban. 

Előzmény: nagypapi51 (25899)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.03.25 0 0 25903

Nyilván nem szabadföldi, ahhoz melegebb kell.

 

Előzmény: Boarhunter (25902)
Boarhunter Creative Commons License 2020.03.25 -1 0 25902

Már gyönyörű spárgák várják őket a földeken.

 

Ott nem esett a hó?

Vagy egyből mirelitnek szedik?

Előzmény: Boszorka (25897)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.03.25 0 0 25901

Pár hete ez a háttérképem, a vírus még a fasorba se' volt... :)

 

seci Creative Commons License 2020.03.25 0 0 25900

Anglia detto:

   https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-suffolk-51975004

   https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-cambridgeshire-52019810

 

BBCn volt dokufilm a spargaszedokrol egy par eve (csak roman/bolgar szedi), elvittek egy par angolt, hogy kiprobaljak milyen is az.

Kb 10% hatekonysaggal (marmint 10%-at szedtek, mint a romanok) a nap kozepere kidolt mind.

Itt kerem fizikai munkat nem vegez olyan, aki segelyt kap...

 

-seci

Előzmény: Hepci (25898)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.03.25 0 0 25899

A francia elnök most kérte meg a munkájukat elvesztetteket, hogy szálljanak be a mezőgazdasági munkákba.

Előzmény: Hepci (25898)
Hepci Creative Commons License 2020.03.25 0 0 25898

Szegény segg németek... nem bírják kiszedni maguknak a spárgájukat... erre most rápacsáltak.

Előzmény: Boszorka (25897)
Boszorka Creative Commons License 2020.03.25 0 0 25897

Lényem is hétfőn rendezte a heti croissant és kenyér beszerzést. Már ismerik és félre van téve az adagja mikor megy. Mult hétfőn tiszta őrület volt, de mostanra lecsillapodtak már a kedélyek.  Talán lassan észre veszik az emberek, hogy nem kell világháborura készülni.

Németeknél lesz komoly gond a spárgával, mert kizárólag román és lengyel vendégmunkások szedik. Van ahol már egy repülőt béreltek és azzal tegnap már meg is érkeztek a román spárgaszedők. Ez benne lesz az árban biztos. Már gyönyörű spárgák várják őket a földeken. Csorgott a nyálam.:-)

Előzmény: nagypapi51 (25894)
Boarhunter Creative Commons License 2020.03.25 0 0 25896

Válság idején:

Hamarosan újra vadásznunk kell, ha enni akarunk…
,,Nekem meg fogalmam sincs, hogy hol fészkel a krumplis tészta.”
 
 
Az ifjú ara panaszkodik az anyjának, hogy a férje nem akarja megenni a rizst.
„Mondd, hogy szeretettel főzted.”
„Ja, hogy azt főzni kell?”

Előzmény: nagypapi51 (25895)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.03.25 0 0 25895

Aranyos...

 

nagypapi51 Creative Commons License 2020.03.25 0 0 25894

Hétfő kora reggel elmentem a pékhez, egy hétre megoldottam a kenyérfélét,

útközben 3 élelmiszerüzletet figyeltem meg, sehol nem láttam a 'békebelinél' nagyobb forgalmat.

Ha ki is mozdulok a héten vásárlás miatt, az csak friss zöldség okán történik.

 

Előzmény: Boszorka (25893)
Boszorka Creative Commons License 2020.03.24 0 0 25893

Egyszer kipróbáljuk. Egyelőre tele a hűtő hússal és itt soha nem is fogyott ki, max. sokan voltak a hentesnél. De ma a spar is tele volt hússal, de a kutya se vásárolt.

Előzmény: nagypapi51 (25892)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 25892

Még a 2 napot is 'ki tudod cselezni': rendelsz kétfélét, aztán azt eszed, amelyikhez éppen gusztusod van.

Másnap persze nincs válogatás... :)

Előzmény: Boszorka (25891)
Boszorka Creative Commons License 2020.03.24 0 0 25891

Ez szimpatikus, hogy csak 2 nappal előre kell tudom, hogy mit fogok akarni enni. Máshol rendszerint 1 héttel előre kell tudni és az nekem nehéz.

Előzmény: nagypapi51 (25890)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 25890
Boszorka Creative Commons License 2020.03.24 0 0 25889

Sokkal nagyobb baj a tornacipőnél, hogy pl. a gyógyszergyártás teljesen indiai kézben van ma már. Igaz a nyersanyagot a gyártáshoz Kínától kapják. Láttam riportot egy indiai gyárigazgatóval, kb. 2 hete, aki azt mondta, hogy még 1 hónapra van elegendő nyersanyag. Ha közben Kína  nem kezd el szállítani, nekik le kell állni a gyártással. Na és mit csinál, vérnyomás csökkentőket és fájdalom csillapítókat. Ugyanebben a riportban több német gyógyszertár tulajdonost is megkérdeztek, akik komoly aggodalmukat fejezték ki, az ellátással kapcsolatban. :-(

Előzmény: sunnysun222 (25886)
Hepci Creative Commons License 2020.03.24 0 0 25888

Nem hiszem, hogy borzalmasan naiv lennék, ha úgy gondolom, ez a folyamat (egy intenzíven fegyverkező, irtózatos embertömeggel rendelkező kommunista diktatúra feltőkésítése) nem mehet a végtelenségig.

Az se mehet a végtelenségig, hogy a saját honfitársaink helyett kínaiakat gazdagítunk, miközben nem vagyunk hajlandóak megfizetni jó minőségben Európában előállított termékek árát.

A jellemzően irtózatosan ócska kínai termékek (a csavarhúzásra alkalmatlan csavarhúzók és társaik) gyárt(at)ása és vásárlása, majd kidobása rendkívül erősen megterheli a környezetet, az alapanyagok nem állnak végtelen mennyiségben rendelkezésre.

Az autógyártásban nem véletlenül nem sikerült a kínaiaknak elképesztően olcsó termékekkel meghódítani a világot - ugyebár egy autó fémalkatrészei meg kell, hogy feleljenek bizonyos szabványoknak és minőségi előírásoknak, ellentétben a spagettibe bedöfve elhajló villával.

Előzmény: sunnysun222 (25886)
GPF Creative Commons License 2020.03.23 0 0 25887

Ha hiszed, ha nem, én is ebben a világban élek. Ha nem is pontosan, de értem a zajló folyamatokat.

 

Mi lenne a másmilyen megoldás? Száz éve Japán volt abban a helyzetben, ahol most Kína (vagy 150). Lehet megpróbálni karanténokat vonni országok vagy földrészek köré, de nem fog menni.

 

Ettől még lehetne európai ipar. Vagy az se legyen? Hanem csak magyar? Vagy az se, csak pesti?

Előzmény: sunnysun222 (25884)
sunnysun222 Creative Commons License 2020.03.23 0 2 25886

SAjnálom a naivitásodat, mert kötve hiszem, hogy te itt Európában találnál európai gyártású "márkás" tornacipőt... Mobil telefonról nem is beszélve. Hisezn még a 200-300 ezer Ft-os telefonokat is Kínában gyártják...

 

Az eddig birtokomba került információ töredékekből az elmúlt évtizedek során a birtokomba került információ töredékekből azt a végső következtetést vontam le, hogy a kinaiaknak már meg vannak a korszerű technológiáik, a legmodernebb gépek is és azokat tudják kezelni. Az áltlauk gyártott cikk minősége elsősorban az alapanyag minőségétől, vele párhuzamosan, hog az európai megrendelő mennyit hajlandó fizetni. Ha jól megfizetik, a kinai is tud jó terméket gyártani. És az még mindig olcsóbb, mintha Európában, európai bérek mellett csinálták volna...

    Nézd csak meg az autóipart Kínában. Először bérmunkában megtanulták a részleteket, ma már ők fejlesztenek.. Vagy a mobil technológia Huawei és társaik. Ma már a világ attól retteg, hogy a kinaiak fejlesztette 5G lesz az alap távközlési technika a világon Huawei berendezésekkel, és a jó isten se ment meg bárkit is attól, hogy a kinaiak mindent lehallgassanak...

 

Ébresztő polgártársak.....

Előzmény: Hepci (25885)
Hepci Creative Commons License 2020.03.23 0 0 25885

Nagyon leegyszerűsítve azt gondolom, hogy én nem kívánok egy kommunista katonai diktatúrát támogatni a világ túlfelén azért, hogy pár, többnyire teljesen felesleges szart megvehessek féláron.

Tehát nagyon szívesen megveszem az évi egy teniszcipőmet 20000 Ft helyett 40000 forintért európai gyártásból, és szívesen megveszem a rendkívül buta telefonomat is 20000 Ft helyett negyvenezerért, szintén európai gyártásból.

Tehát nem kívánom a mindenkori hatalmas kínai pártfőtitkár faszát - áttételesen - szopni, akkor se, ha ez pénzembe kerül.

Lehet, hogy ez baromi furcsa egyeseknek, és én vagyok az egyetlen Európában, aki így gondolkodik, de ez szerintem elég szomorú.

Előzmény: sunnysun222 (25884)
sunnysun222 Creative Commons License 2020.03.23 0 0 25884

De kedves GPF, Hepci elvtárs nem konkrétan a 2 hónappal ezelőtt befutott legfrissebb konténerekre gondolt, hanem arra a túl  szoros gazdasági és szellemi kapcsolatra a fejlett civilizáció és Kina között, ami évtizedek óta végzi csendes romboló hatását a világ ügyeire. A fél világ Kinában akar gyártatni, mert ott nagyságrendekkel olcsóbb, mint bárhol máshol... És mindig is az lesz. Mert ott, amikor ez a tendencia elkezdődött, volt kb. 5-600 millió, akikne kegy szerencsétlenebb része akármilyen éhbérért is hajlandó volt dolgozni, csak legyen munkája.

A világ kepzsibb és mohóbb fele ezért oda hordta a technológiát,a gépeket,a tudást, mindent és a kinaiak szépen lemásoltak mindent és megcsináltak mindent, negyed áron, mint máshol.. A helyzet ma sem jobb, mert most már 1,3 milliárdan vannak és ha mondjuk 400-500 nillió már nem hajlandó nevetséges éhbérért robotolni, máris jön belső Kinából újabb 200-300 millió, aki változatlanul hajlandó lesz...

És jönnek-mennek az emberek  gyártás és technológia okán ide-oda az egyre sűrűbb repülőjáratokkal és semmi perc alatt itt van valami rossz. Emlékezzünk: Európába az egyik legelső ismert, lenyomozott nulladik beteg aza technikus volt, aki kinából jött haza egy Berlin melletti irodaházba az itteni munkatársakkal megbeszélni az akármit...

És a helyzet százszor rosszabb, mint volt mondjuk 30 éve, mert közben itt van közel 1 milliárd indiai, akik szintén sok mindenre képesek és hajlandók. És Pakisztán, Bangladesh és és és....

Oszt máris benne vagyunk kérés nélkül a Föld túlnépesedési problémájában, hogy bizony ez a végtelenségig nem fog így tovább menni...

 

És bennem nagyon megmaradt egy pár évtizeddel ezelőtt hallott bölcs mondás, miszerint a Földnek szüksége van legkésőbb 50 évenként egy jókora, mindent és mindenkit leromboló világháborúra. Hogy ritkitsa az egyre követreedzőbb éhes  tömegekt, hogy leromboljanak lehetőleg mindent, hogy legyen értelme a gzadaságnak mindent újjá épiteni... Nem a vakvilágba agyonfejlődni, hanem helyreállítani az eddig összekalapált dolgokat...

És miután már jóval túl vagyunk az 50 éves perióduson, hát nagyon a levegőben lóg a következő nagy pukkanás...

 

Szóval Hepci nem mondott badarságot, egyébként azzal a nyűves Szatymazzal sem... Ami részben teljesen helytálló. Részben...

Előzmény: GPF (25867)
csalapet Creative Commons License 2020.03.23 0 0 25883

Rosenstein pl.szállít ki, ráadásul elég bő étlappal. :)

Előzmény: Boszorka (25881)
Hepci Creative Commons License 2020.03.23 0 0 25882

Nem tudom, Budára szállítanak-e - én el szoktam menni az ebédért Budaörsre.

Olcsó (menü: 2 fogás 1200 Ft) és igen jól, háziasan főznek.

 

http://users.atw.hu/boszorkany/

 

Előzmény: Boszorka (25881)
Boszorka Creative Commons License 2020.03.23 0 0 25881

Örömmel olvasnám a tippeket, bár én csak ebédben vagyok érdekelt.

Előzmény: csalapet (25880)
csalapet Creative Commons License 2020.03.23 0 1 25880

Lassan átnevezhető a topik: "Honnan érdemes vacsorát rendelni?"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!