Keresés

Részletes keresés

asciimo Creative Commons License 2003.07.02 0 0 3838
GRATULALOK!
Előzmény: Güsziológus (3834)
Güsziológus Creative Commons License 2003.07.02 0 0 3837
Köszi a figyelmességet.

Nem lesz a nyáron DDK.
Készülök a Corvinra és augusztusban szeretnék egy kicsit nyaralni. Punnyadni.

Le vagyok gatyásodva.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (3835)
Bénó Creative Commons License 2003.07.02 0 0 3836
Sziasztok!

Ugyan ebben a topikban még nem jelentkeztem, de azért remélem vannak olyanok, akik ismernek más topikokból.
Szóval nemrég tértünk (Kukucs + jómagam) vissza a Börzsönyi várak levadászásából, ha jól emlékszem a statisztikánk: 20+1 vár egy hét alatt, de a maradék 5+1-et is igyekszünk még levadászni alkalmasint. Beszámolót még nem készítettünk, de amennyiben igény van rá, esetleg akadnak kérdések, akkor rövidesen megírom.
Röviden annyit, hogy nekem elég nagy csalódás volt ez a hét, nagy lelkesedéssel vágtam bele, de eléggé kiábrándultam ismét az emberekből. Az ok az, hogy kb. 4-5 várnak a pöttyeit lefestették, lekaparták a fáról, esetleg el is lopták a táblát. Ehhez inkább nem fűzök hozzá semmit, mert nem tűrne nyomdafestéket. A másik, ami még fura volt, hogy elég sok helyen találkoztunk kb. nyakig érő bozóttal, ahol elég érdekesen lehetett átvágni a csalán meg a tüskebokor között, főleg, hogy az utat csak sejtettük, de látni nem lehetett.
De azért történtek kellemes dolgok is, ettünk Királyréten finom virslit Ákos bácsinál (gondolom nem kell bemutatni a helyet), sőt az erdész srác nagyon rendes volt velünk itt, de ezt majd a beszámolóban. Volt bőrig ázás, eltévedés, defekt, szunyogok, kullancsok meg egyéb kellemességek is...

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.07.02 0 0 3835
Gratulálok! És akkor még a nyáron meglesz a DDK is?
Előzmény: Güsziológus (3834)
Güsziológus Creative Commons License 2003.07.02 0 0 3834
Az „utolsó” szakasz

Szerettem volna Szekszárdon befejezni, de másképp alakult.
Sok variációval próbálkoztam, de nagyon örülök, hogy összejött a bajai szállás és a „kollektív” befejezés. Sikerült vonatozni Keselyűstől Bárányfokig. Bárányfoktól együtt kutyagoltunk a kopjafáig. Kicsit meleg volt, de túléltük.

Asszonykám igen jó és olcsó szállást szerzett péntek éjszakára. Délben indultunk, egy hangulatos séta a Sugovica partján és egy finom vacsora a Halászcsárdában. Régi adósságot törlesztettünk.
Megtaláltam a kék folytatását.
Megbámultam a Dunát. 35 éve nem láttam ezt a szakaszt. Még mindig el tud varázsolni.

Egy lehetőség azoknak, akik nem akarnak Baján időzni.
Baja, Dunafürdő
Bárka pihenőház, Bárka u. 75.
A ház előtt vezet a túra útvonala. Itt kezdődik az erdő.

Vendéglátóim szalonnás tojásrántottával és hideg tejjel vártak. Kávét is kaptam. Mindez 500 pénz volt. Fél órát töltöttem a kedves háziak vendégeként. Még repi Baja térképet is kaptam. Most már kettő is van.

Végül az idézet, melyet sikerült feljegyeznem:

Az hol én elmegyek
Még a fák is sírnak
Gyenge ágairól
Levelek lehullnak

A kopjafát állították:

EMLÉKTÚRA
ROCKENBAUER PÁL
TISZTELETÉRE
1989

Güsziológus Creative Commons License 2003.07.02 0 0 3833
Bevégeztetett.
asciimo Creative Commons License 2003.07.01 0 0 3832
Hat aki eloszor megcsinalta a Kek kort, az biztos. De bringaval.
Előzmény: Joeyline (3831)
Joeyline Creative Commons License 2003.07.01 0 0 3831
Költőinek szánom a kérdést, de azért mégis:

Valaki megcsinálta már egyben az AK-t?

Csak mert ugyebár köztudott, hogy az OKT-t szinte minden nyáron megcsinálja egyben egy-két ember...

kvte Creative Commons License 2003.07.01 0 0 3830
A Veszprém megyei kéktúra az Országos Kéktúra Sümeg-Bodajk szakaszának végigjárásával teljesíthető (vannak benne zalai és fejér megyei részek is). Hasonló a rendszer, mint az Alföldi kéken, egy-egy szakasz rendelkezett saját jelvénnyel (de nem mind).

kvte

Előzmény: tom-a-hawk (3827)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.07.01 0 0 3829
Gondolom, a Balaton-felvidéki Kék-túrára gondolsz. Azt emlékeim szerint a Veszprém megyei (vagy városi?) Természetbarát Szövetség irányítja. De biztos, ami biztos nézd meg az MTSZ honlapján a jelvényszerző túramozgalmaknál.

A zempléni Kossuth-túrával kapcsolatban annyit, hogy tavaly egyszeri alkalommal rendeztek rajta egy 25 km-esre meghírdetett teljesítménytúrát, amiről a rajtnál kiderült, hogy 40 km (tudniillik a BAZ megyei Természetjáró Szövetség szerint a P jelzés Szerencs vasútállomástól Olaszliszka-Tolcsva vá-ig 26 km hosszú. Ezek a borsodi kilométerek...). Azon kívül az volt életem eddigi legaszfaltosabb zempléni túrája. Különben a rendezők azt mondták, hogy Monok és Tállya között a szőlősgazdák nem engedték a P jelzés eredeti nyomvonalon történő felfestését/felújítását, azért vezet ott is Golopon keresztül végig a műúton. :-(

Előzmény: tom-a-hawk (3827)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2003.06.30 0 0 3828
Zete!
Beszámolóra sajna, de nem igazán van időm (és lehetőségem), pedig szívesen írnék.
Off
A Corvin 80-ra idén is megyek -feltéve, ha túlélem a hétvégét-; nekem az bajnoki futam.

(Budai)-H.G.!
Köszi a gratulációt!

Előzmény: Zete (3826)
tom-a-hawk Creative Commons License 2003.06.30 0 0 3827
Halihó!

Biztos volt már róla szó: a Veszprém-megyei Kéktúra érdekel. Hallottam már róla több helyen is, a jelvényt is láttam kvte honlapján, szóval, ha vki tudja: mi az ábra ebben a dologban, hát hálás leszek az infoért.

Más tészta: pénteken megcsináltam a Kossuth túrát a Zemplénben. Kedves útvonal, főleg a sok aszfalt-és bozótharc. Ráadásul a jelzés a valóságban a túra kb harmadán, vagy 13 km-en nem egyezik az én kétéves Zemplén-térképemmel... nem gondoltam volna, hogy már évente kell térképtárat frissíteni. De pozitív a szerencsi vár és a monoki Kossuth-múzeum, ahol a néni nagyon kedves volt, ráadásul Kossuth-szakértőnek nézett bennünket, csak mert debreceniek vagyunk :) Szívből ajánlom, annál is inkább, mert a déli Zemplén alig ismert a hazai túrázók között.

Tomahawk

Zete Creative Commons License 2003.06.30 0 0 3826
Jól nyomtad az OKT-t, sétáLós!
Csak írhatnál beszámolót is, néha-néha...

Off
Corvin 80 idén is játszik nálad?

Előzmény: sétáLós bácsi (3805)
Zete Creative Commons License 2003.06.30 0 0 3825
Látom, mások is jártak a Zemplénben mostanában.

"Makkoshotyka előtti rétre kiérve, az erdő teljesen összezáródik a vándor után. Meg is jegyeztük, hogy aki a másik irányból jön, az bizony nehezen fogja kitalálni, megtalálni, hol is vágjon a sűrűbe. Ahogy olvastam, jártak így. "

Jól olvastad, tényleg így történt...
Makkoshotykán mi is vasárnap (délelőtt, kb. 10 óra felé) jártunk, de nem tűnt úgy, hogy a kocsma vendégei egyhamar távozni kívánnak - bár talán lehet, hogy az ebéd hívó szava hazacsalta őket...

Még annyit tennék hozzá a déli részhez, hogy a jelzések állapota sehol sem volt az igazi. Voltak-voltak, de a minőségük és az elhelyezésük is sok kívánnivalót hagy maguk után. Pl. nemegyszer találkoztunk azzal a (gondolom sokunk által "kedvelt") megoldással, hogy elágazásban pont a középen lévő fára festettek jelet, persze nyíl nélkül, és egyik irányba sem volt jelzés látótávolságon belül. Na de össz-vissz azért el lehet boldogulni, csakhát ha amúgy nagyon jó a Zempléni-hg. híre, akkor többet várna az ember.

Előzmény: G B (3798)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.06.30 0 0 3824
Négyen voltatok és a két lány emlékeim szerint picit le volt maradva. Velük egy rozoga hídnál találkoztunk. Mi is két részletben jöttünk: egy nagyobb csapat után nem sokkal, egy hosszú hajú sráccal mentem és én voltam a szakállas.
Előzmény: G B (3816)
nell Creative Commons License 2003.06.30 0 0 3823
Nagyon köszönöm az infot!
Előzmény: lükepék (3797)
kvte Creative Commons License 2003.06.29 0 0 3822
d_laci Creative Commons License 2003.06.28 0 0 3821
Köszi,már utolértem."Új"jelzések nincsenek természetesen és kavarások sem voltak,de az egész békési szakasz egy nagy kavarás.Legtöbször a templomtornyok adták az irányt.Ha akarod a d_laszlo@hotmailon keress meg.Hetente egyszer vagyok az indexen,de a sajátomat naponta nézem.
Üdv
Előzmény: kvte (3810)
pavarotti Creative Commons License 2003.06.27 0 0 3820
Tökéletes.
Vonat is jó amit írtál.
Szállás: Akkor összesen hány főre? Ha jól értettem:

Te
Túratársad
Kedvesed (?) (mindkét éjszakára?)
Gyermek (?) (mindkét éjszakára?)
Kedvesem (?) (mindkét éjszakára? :) )
+ Én
----
= 5+1 gyermek

A gyermek (ha jön) mennyi idős?

Ps: Ha kuldesz emilben (sebpali@freemail.hu) telefonszamot, akkor folytathatjuk ott az egyeztetest, mert lathatolag a topikbol mast nem izgat:)

Előzmény: felazso (3817)
felazso Creative Commons License 2003.06.27 0 0 3819
utazás:
12-én Keleti 7:00 -> Putnok 9:39
14-én Bszilas 17:01 -> Bp 20:57

?
FLZs

Előzmény: pavarotti (3809)
Joeyline Creative Commons License 2003.06.27 0 0 3818
Erre rákérdeztem Takács Imrénénél, akitől kaptam ugye végülis a bélyegzőt (olvassátok el az OKT fórumban!), és mint mondja, van még egy, de az nagyon nem esik a kék útvonalára, és nincs is ott bélyegző.

El is kerülte a figyelmem, hogy most lesz rövidesen a PP, nem olvastam topicot, ugyanis idén nem igazán járok TT-kra. Mondjuk a Kinizsi 100-on természetesen a hagyományok miatt ott voltam :)

Előzmény: (budai-)H.G. (3815)
felazso Creative Commons License 2003.06.27 0 0 3817
Akkor - ha jól értem - ez a helyzet:

júli 12. péntek: Putnok -> Aggtelek
szállás Aggteleken
júli 13. szombat: Aggtelek -> Jósvafő +lazítás
szállás Jósvafőn
júli 14. hétfő: Jósvafő -> Bódvaszilas

Szállás ügyben valami?

FLZs

Előzmény: pavarotti (3809)
G B Creative Commons License 2003.06.27 0 0 3816
Szép napot!

Talákozhattunk! 4 fő hátizsákos, jókedvű bár kissé vére hullató, baktató voltunk mi.
Szemben, ha nem is sokan, de azért jó páran elhaladtak mellettünk. Ezek szerint Te is osztod, hogy nem ez a legkényelmesebb szakasz? Szerintem egy-két év alatt eléggé áthatolhatatlan lesz nem?
Üdv B.

P.s: Én is gratulálok minden most jelvényt szerzőnek!!! Nekem még nagyon sok van hátra :)

Előzmény: (budai-)H.G. (3814)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.06.27 0 0 3815
Ez a PP (lásd Teljesítménytúra topic) szempontjából is lényeges. És van valami működő kocsma Becskén? (Május 1-én még olyan szépen működött.:-(()
Előzmény: Joeyline (3811)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.06.27 0 0 3814
Szia! Ezek szerint személyesen is találkoztunk (a régi kisvasút töltésén a Bózsva-Nyíri műút keresztezése és az egykori Nyíri v.m. között a legnagyobb dzsuva kellős közepén).
Előzmény: G B (3798)
asciimo Creative Commons License 2003.06.27 0 0 3813
üdv a klubban...
Előzmény: sétáLós bácsi (3805)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.06.27 0 0 3812
"Csatlakozom!" Nekem hosszabb ideig (nemhivatalosan 13, hivataolsan 14 évig) tartott.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (3806)
Joeyline Creative Commons License 2003.06.27 0 0 3811
Egyelőre a bélyegzőket beírtam (lényeges a becskei, a Vadász büfé 2 hete megszűnt!) a fórumba, aztán majd még írok, hogy hol kell figyelni egyre-másra :)
Előzmény: asciimo (3773)
kvte Creative Commons License 2003.06.26 0 0 3810
Hivatalos számuk: (66) 441-403, keresd Varga Juditot. Mobilszámról nem tudok, de nem az ő generációjukkal szokták a legújabb wapos GPRS-es telefoncsodákat hírdetni...

Ha tudok segíteni (lásd úttörők ?. pontja), akkor 30-340-90-98. Pénteken nem mindig leszek bekapcsolva, net csak este.

Cserébe a Mezőtúr-Geszt szakasz friss jelzéseiről ill nagyobb elkavarásaitokról akár privátban is kérnék infókat.

kvte

Előzmény: d_laci (3802)
pavarotti Creative Commons License 2003.06.26 0 0 3809
Ma beszéltem a TOURinformmal (az ANP oda irányított, hogy ők szervezik) eredmény-> :(((((((((
4500Ft fejenként a hosszú barlangtúra, van diák-katona-pedagógus-nyugdíjas kedvezmény (50%), de a túra csak 10dbnyi teljes belépőjegy megvásárlása esetén indul (ez ugyebár 45.000Ft).
Mivel jelenlegi jelentkezők száma 5-6 fő, ebből én pl. biztos kedvezményes -> barlangtúra storno.

Putnok-Bódvaszilas szakasz ettől függetlenül lehetséges, 12-13-14 OKs,(vasárnap ezekszerint barlangtúra helyett lehet kis-barlangtúra és/vagy barangolás a környéken a csak-szombateste-vasárnapra-érkezőkkel, vagy kihagyva a családot lehet kétnapos a túra).

Ps: Azt még majd megérdeklődöm, hogy a hosszú barlangtúrára van-e a nyárra esetleg már olyan foglalás, ahol megy egy csapat és így be tudnánk csatlakozni.

Előzmény: felazso (3804)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!