Keresés

Részletes keresés

linha Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1971
Én azt gondolom, építész-körökben azért tuti, hogy beszélnek angolul. És gondolom, angolul is keresnétek a helyet, ahol a szakmai gyakorlat idejét tölteni szándékoztok, tehát aki az angol nyelvü megkeresésre reagál, azzal nem lehet probléma.
Előzmény: ráka (1967)
ráka Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1970
hú hát nem túl bíztató a helyzet:(pedig komolyan érdekelne a dolog.de ha nehezen kommunikálunk akkor nem éri meg a szakmai gyak sajna....na majd meglátjuk....azért köszi
quilla Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1969
Hat a nemet erosen felejtos kategoria. Az angol az mukodhet, de persze attol fugg hol es kivel. A szakmaban gondolom hasznalhato lenne, az utca emberenel mar erosen kor es kornyezetfuggo, en nem mondanam hetkoznapi jelensegnek, hogy termeszetesen angolul vidaman elvan itt az ember, de azert azzal allitolag lehet boldogulni :)
Előzmény: ráka (1967)
kölni Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1968
Németül elsösorban az ország déli, túristák által látogatottabb (algarvei) részén. Az angollan mindenütt el tudtok boldogulni.
Előzmény: ráka (1967)
ráka Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1967
sziasztok!

építész hallgatók vagyunk és szeretnénk kijutni Portugáliába szakmai gyakorlatra.nagyon megtetszett az ország és jó az építészete is , már csak az a kérdés mennyire értenének meg ott minket!?kíváncsiak lennénk h angolul és németül mennyire beszélnek arrafelé. köszi
balikapesztó Creative Commons License 2007.02.02 0 0 1966
csősztök

ha valaki portóban tudna olcsó lakást márciusra szóljon lécci
pulp Creative Commons License 2007.02.01 0 0 1965
dismay, megkésve, de köszi az infókat.
Előzmény: dismay (1929)
freeway_ Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1964

Szia!

 

Rákattintasz a nickemre, a freeway_ - re és akkor kijön az adatlapom. Az e-mail címnél meg a küld-re mész és máris írhatsz e-mailt.

 

A kérdésem Spanyolországgal kapcsolatban attól függ, hogy hol laksz ;-).

Előzmény: Bahía (1960)
kölni Creative Commons License 2007.01.30 0 0 1963

Azt a csirkét nálunk úgy csinálják, hogy ugyan az sütés elött be van kenve egy ilyen csipös izü páccal, de az "inyenceknek" oda is tesznek az asztalra egy üveget, melyben olajban eltett kis paprikák vannak.

A film magyar nyelvü változatát sajnos nem ismerem és nem tudom, hol lehetne megkapni. Remek film, sok szeretettel és humorral mutatja be Portugáliát, Lisszabont és a Madredeus zenekart. Mindenkinek ajánlom.

Előzmény: pécsi hornet (1957)
pécsi hornet Creative Commons License 2007.01.28 0 0 1962

szia,

idézet a lent említett cikkből:

 

régi negyedek közül a legkifinomultabb Lapa: arisztokratikus és népi egyszerre. Számos követség található itt, barokk paloták nagy és nyugalmas kertekkel, ahová odalátszik a Tejo, élettel teli zsákutcák és csendes kis sikátorok hálózatának kellõs közepén, ahol az utolsó kézmûvesek dolgoznak saját mûhelyeikben, és a széles lépcsõkön kamaszfiúk szórakoznak kedvükre. A kapuk elõtt, a nyomasztó hõségben, alkonyatkor összegyûlnek a békés lakók egy kis csevegésre - a férfiak félmeztelenek vagy trikóval takarják el idomaikat, a hölgyek legyezõvel a kezükben tárgyalják meg ezeknek a kedves konklávéknak egyetlen és kizárólagos témáját: szomszédaik életét.
A nap bizonyos óráiban Lapát szinte teljesen valószerûtlen atmoszféra lengi be, mintha a fényûzõ múlt, amely itt túlélte önmagát, még mindig képes lenne pezsgõ életet lehelni a tavirózsákkal borított medencékbe, a gyeppel borított területekbe, a házak homlokzatán csillogó azulejosba, a falak közé zárt kertekbe, a zöldre festett nagy kapukba.

 

Te miért szereted?

Érdekes, az útikönyvek csak az Alfama, Baixa, Bairro Alto negyedeket említik.

 

 

 

 

 

Előzmény: DeNzNlPt (1961)
DeNzNlPt Creative Commons License 2007.01.28 0 0 1961
A Lapa negyedet es az Estrela negyedet elvalaszto utcatol 1 percre lakom. Ebbol kifolyolag eleg jol ismerem a Lapa negyedet is. Szerintem a legszebb resze Lisboanak.
Előzmény: pécsi hornet (1958)
Bahía Creative Commons License 2007.01.28 0 0 1960

Szia!

Ne haragudj de nem találom hol lehet megnézni az email címet.

És pontosabban mi érdekel Spo-val kapcs?

Üdv

Előzmény: freeway_ (1955)
Bahía Creative Commons License 2007.01.26 0 0 1959

A piri piris csirkét nekem portugál ismerőseim készítették és nem volt külön semmilyen paprika, de azt hiszem miattam nem is csinálták valami csípősre (talán féltek, h hazaszaladok, nem tudom:))) Bár úgy tudom az eredeti pokolian csipős.

Udvariasságból nem szóltam nekik, hogy én bizony szeretem a csípős kajákat.:)

Előzmény: pécsi hornet (1957)
pécsi hornet Creative Commons License 2007.01.26 0 0 1958
Lapa negyedet ismeritek Lisszabonban?
pécsi hornet Creative Commons License 2007.01.26 0 0 1957

május végén megyünk, akkor még gondolom nem lesz túl meleg a tenger.(bár nem is azért megyünk)

a piri-piri csirkénél a chilipaprikát a kaja mellé adják, vagy bele van főzve?

 

az egyik legjobb cikk Lisszabonról, amit eddig olvastam

http://www.c3.hu/scripta/lettre/lettre57/rodrigues.htm

 

a Lisszaboni történet c.filmet hol lehet beszerezni?

Előzmény: Bahía (1941)
Bahía Creative Commons License 2007.01.26 0 0 1956

Szia!

Nem baj hogy ide írtál, húúú ez jó zavaros lett :))) szemüvegtéma a Portugál topikban és közben meg Spanyolország!!! Majd írok neked! Igen, egyébként a másfél év Portugália után nem költöztem messze, csak Andalucía-ig.:)

 

Előzmény: freeway_ (1955)
freeway_ Creative Commons License 2007.01.26 0 0 1955

Szia Bahía!

 

Ne haragudj, hogy ide írok szemüvegtémában, de láttam, hogy ezen a fórumon voltál utojára és sajna az e-mail címed nem publikus. Szóval én tudnék több látszerészt is ajánlani, akikkel kapcsolatban állok. Azért mertem írni, mert gondolom Spanyolországban élsz, és én  Andalúzia imádó vagyok. 

 

Írjál e-mailt, ha érdekel a téma, a címem publikus.

 

Üdv

freeway

 

ui.: bocsi az off-ért

Előzmény: Bahía (1941)
guma Creative Commons License 2007.01.26 0 0 1954

Sziasztok!

Mi május 22-én indulunk a párommal Portugáliába, 10 napra repülővel.

Olvasok mindent amit írtok, de majd kérdezek is ha lehet.

Szállást 2 napra már lefoglaltuk. Biztos ami biztos alapon. Autót is bérelünk csak azt nemtudom még hogy itthon jobb-e elintézni vagy elég oda kint is?

Igy hogy olvasgattam a látnivalókat már úgy érzem nem lesz elég az a 10 nap.:)

 

pécsi hornet Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1953

Vila nova de Milfontes -nagyon szép

 

Előzmény: pécsi hornet (1950)
pécsi hornet Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1952

tintahalat tintával és az éticsigát gombostüvel!

ez sok helyen kapható?

Előzmény: kölni (1942)
pécsi hornet Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1951

Obidos majd a következő portugál túrára marad valószínű, bár a képek és az elmondások alapján tényleg gyönyörű lehet, dehát Lisszabonra, Faro és Evora környékére szánt napokból sem tudunk már lecsípni, annyi ott is a látnivaló.

már arra is meg van a képzeletbeli útvonal:Obidos,Nazaré, Tomar, Coimbra, Porto, Braga... de előbb jöjjön Algarve és Alentejo Lisszabonnal..

Előzmény: linha (1943)
pécsi hornet Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1950

szia,

megnéztem Vila nova de Milfontes-t, tényleg gyönyörű, de nekünk sajnos ki fog esni, mivel vonattal megyünk le Lisszabonból Faroba.(így  Alcácer do Sal és Santiago do Cacém is) Evoraban ugyanis kb 2,5 napunk lesz, és onnan Monsarazt, a dolmeneket, és Evorát tervezzük megnézni. Evorába nem a csontok kápolnája maitt megyünk, hanem inkább a római romok (Diana templom), a Szűz Mária katedrális és a Praca do Giraldo és az ebből nyíló utcák, valamint a környék dolmenjei miatt. (legalábbis a képek és könyvek szerint ezekért mindenképpen érdemes)

a dolmeneknél voltál? ha igen, mivel?

az aroz marisco-t biztos kipróbálom, szeretem a tengeri kajákat. a carne porco alentejano-ról olvastam, az is jónak hangzik.

Előzmény: kölni (1942)
quilla Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1949

A Rua Sa da Bandeiran, ami parhuzamos a Sta Catarinaval, ha a szallasotokorol mentek lefele be a varosba, akkor a Catarina toletek tavolabb eso oldalan parhuzamos utca... ott van a Piac is. Van egy ter ahol az a kavezo van, a Praça D.João, az biztos rajta van a terkepen. Na ahol az utca elmegy a ter mellett, ott van az utcan a sarkon szinte. Remelem ertheto voltam :o)))

A Rua Passos Manuel es a Sa Bandeira sarkarol beszelek, ahol a ter is van :)

Előzmény: certaldo (1948)
certaldo Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1948
Huuu, nem is remeltem, hogy itt vagy. Hol van az a Tupi nevu hely, amirol meseltel?
Előzmény: quilla (1947)
quilla Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1947
Udv itt a jegviragok foldjen!! En ma este naplemente utan a buszmegalloban majdnem csenben megfagytam :))) Nem kellemes ez a nyirkos hideg, de nappal tenyleg szep idotok van!!! Tovabbi jo kirandulasokat!
Előzmény: certaldo (1946)
certaldo Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1946

Ola mindenki!

 

Jelentkezem Portobol. Megjottunk, quilla csodas utmutatasa alapjan mindent megtalaltunk, istenien erezzuk magunkat. Ha hazaerunk, majd hosszan meselek, de most ugye nincs sok idonk. Ja, tenyleg: az ido. Csodas napjaink vannak, tegnap is es ma is ragyogott egesz nap, bar este elegge lehul, de napkozben csodalatos kiranduloido van.

Vasarnap ejjel megyunk haza, majd irok, sziasztok!

dismay Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1945
há caracois?:)
Előzmény: dismay (1944)
dismay Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1944
na arroz de mariscos a kedvencem,

Lisboaban a var fele van egy kiraly hely Rio Coura, melos tagok esznek ott, egy vajlinban kapod a cuccot, 3-4 rak is van benne:) zaras elott kell menni mert akkor dupla adag van:) kb. 20 euro 2 szemelyre, de ebben a bor is benne van (vinho verde)

lent a setalo utcan nem erdemes ezt kiprobalni, mert atvernek sajna, meg teleteszik korianderrel, amine hat gaz ize van

adeus

dismay
Előzmény: kölni (1942)
linha Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1943

Nem látom a listádon Óbidos-t, márpedig azt nem szabad kihagyni. Nekem Évora is tetszik, és Alentejo-t is meg kell nézni, bár az tény, hogy van, akinek öde és unalmas, de talán éppen ez benne az érdekes, na meg a parafa tölgyek.

 

Előzmény: pécsi hornet (1935)
kölni Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1942

Az Alentejóra rá kell érezni. Ez vagy megfog valakit, vagy nem. Én az elsö pillanattól kezdve tudtam, hogy ott otthon fogom érezni magam, de olyan látogatónk is volt már, aki egy éjszaka után fogta a batyuját és csak menekült onnan.

 

Evora nekem egyáltalán nem tetszett. Sok túrista zarándokol oda, hogy megnézze a csontkabinetet. Ez egy olyan helység, mely körös-körül emberi csontokkal van kifalazva. Biztos, hagy van ebben az országban érdekesebb látnivaló is.

  

Festöi hely a Vila nova de Milfontes. Alcácer do Sal-ban és Santiago do Cacém-ban is érdemes megállni. Setubálban még meg vannak a hangulatos kis mellékutcák, ahol még eredeti hangulatban olcsón és jól lehet kajálni.

 

Apropó kaja: Azt az ételt aroz marisconak hívják. Rizsbe fözik bele a tengeri herkentyüket és kis kalapácsot is szoktak adni a rák ollójának feltöréséhez. Van olyan étterem, ahol olyan kopácsolás van, mit egy építkezésen. Tipikus étel még a carne porco alentejano. Ez olyan pörkölthöz hasonló sertéshús foghagymás szósszal. A hús kagylóval együtt van megfözve. A bacalhau na braz egy pürészerü étel, mely sózott és szárított halból készül. Ha már ott leszel, próbáldd meg a tintahalat tintával és az éticsigát gombostüvel!

 

Lisszabonból nagyon gyorsan él olcsón el tudsz jutni vonattal Faróba. 

Előzmény: Bahía (1941)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!