Keresés

Részletes keresés

XANTIi Creative Commons License 2020.01.11 0 1 99940

Vége a találgatásnak és maszatolásnak, konteóknak.

 

https://www.portfolio.hu/uzlet/20200111/iran-elismerte-hogy-lelotte-az-ukran-gepet-412197

dühös biciklis Creative Commons License 2020.01.11 0 0 99939

Másikon egy kis belsőség. Harmadikon egy ujj. Negyediken egy női lábujj...

Előzmény: Ipari-antidepresszió (99935)
dühös biciklis Creative Commons License 2020.01.11 0 0 99938

Azért én adnék néhány százalékot a fedélzetre vitt bombának vagy egyéb szabotázsakciónak is.

 

Előzmény: Ipari-antidepresszió (99936)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2020.01.11 0 0 99937

https://www.cbc.ca/news/world/iran-jetliner-unintentionally-shot-down-1.5423608

 

Ukrainian plane was 'unintentionally' shot down, Iran says

 

Military blames human error for mistaking jetliner as 'hostile target'

 

A military statement carried by state media said the plane was mistaken for a "hostile target" after it turned toward a "sensitive military centre" of Iran's Revolutionary Guard. The military was at its "highest level of readiness," it said, amid the heightened tensions with the United States.

"In such a condition, because of human error and in a unintentional way, the flight was hit," the statement said. It apologized for the disaster and said it would upgrade its systems to prevent such "mistakes" in the future.

 

Az iráni tévében állítólag elismerték az irániak, hogy tévedésből lőtték le a gépet. Emberi mulasztásra hivatkoznak. Ellenséges gépnek vélték.

Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2020.01.11 0 1 99936

Nagyjából 99.99%, hogy katonai művelet eredménye a gép lezuhanása. Sok minden egyéb körülmény is lehetett, amit nem szeretne senki bevallani. Zavarhatták a GPS-t, a légvédelmi radarokat, lehetett automata módban a légelhárító egység, de lehetett szoftverhibás is. Ha egy rakétával szedték le, akkor a repesznyomok egyfelé kell mutassanak, ha kettővel, akkor kétfelé. Az áldozatok maradványaiban is kell maradjon a repeszekből. A robbanószernek is nyomot kell hagynia.

Előzmény: dühös biciklis (99934)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2020.01.11 0 1 99935

Az egyik képen van egy majdnem épen maradt fekete laptop táska. Azért majdnem, mert úgy néz ki, mintha átlőtték volna valamivel.

Előzmény: sualsidal (99902)
dühös biciklis Creative Commons License 2020.01.11 0 0 99934

Az a baj, hogy a feleknek a maszatolás az érdekük.

 

Iránnak ugye egyértelműen. És azok után, hogy már az első hír úgy indított, hogy "műszaki hiba okozta a balesetet", elég egyértelmű, hogy  sunnyognak.

Hogy rakéta volt vagy más, azt sose fogjuk megtudni. Azt szinte biztosra veszem, hogy valamilyen módon sárosak az irániak is, még ha nem is lőtték le.

A műszaki hibát többek közt azért kis kizárnám, mert ahhoz, hogy a rádió elnémuljon, még egy vészjelzésre se legyen idő, sokkal több kell egyszerű meghibásodásnál, amennyire képben vagyok az utasszállító gépekkel (mindenből van legalább egy tartalék rendszer, amennyire tudom)

 

Az ukránok reakciója is elég furcsa volt, nem tudom, hogy a sajtó miatt vagy tényleg ilyen mélyen hallgatnak. Lehet, hogy valami nagyon durva karbantartási hiba történt és tudtak is róla? Vagy csak én hagytam ki valamit?  Nagyjából annyi "lényegi" infot sikerült felfedeznem részükről, hogy "nem terror támadás volt" és azót hallgatnak. Jó, elég hamar feladtam, hogy figyelmesen olvassam ezeket a híreket, mert 99%-ban a korábbiakat  ismételték, nulla plusz  infóval.

 

Az amcsik meg ugye... nekik érdekük, hogy irániak által kilőtt légvédelmi rakéta találata legyen. A Boeingnak is és trumplyéknak is.

A gyártónak ugye azért, mert ha újabb típusukról derül ki valami súlyos tervezési hiba, az minimum óriási anyagi veszteség, ha nem csőd.

Politikailag meg ugye... pláne most... és ugye ők szinte biztosan tudják, hogy mi történt, kivéve azt, ha műszaki hiba volt vagy ha terrorista akció történt, de szerintem mindenképp megpróbálják úgy irányítani a dolgokat, hogy Irán legyen az ok, bármi történt. És részleteket azért sem fognak publikálni, mert nem jó ötlet megmutatni, hogy mire képesek (vagy mire nem) a katonai műholdjaik.

 

Szóval ilyen helyzetben elég nehéz elhinni, hogy valaha is kiderül, mi történt valójában.

 

Szerintem.

Előzmény: _Berci (99931)
NYUGDIJAS TROTY Creative Commons License 2020.01.11 0 0 99933

"Nem. A légvédelmi rakétáknál azért általános két rakétát indítani egy célra (nagyon leegyszerüsítve fogalmazva), hogy amíg az megpróbálja kimanőverezni az elsőt, olyan helyzetbe jusson, hogy a msodikat már ne tudja elkerülni."

 

Tehat a tenybeli tevedeseidnek emiteset szemelyeskedesnekveszed?

 

ERDEKES!

Előzmény: TtK (99926)
Almásháza Creative Commons License 2020.01.10 0 0 99932

Időközben az oroszok leamortizáltak egy A321-est, Antalya török fürdőváros repterén "anyahajós" stílusú sok-Gs leszállással, állítólag feljött az orrfutó bekötés a kabinba, az egész törzs görbe.

_Berci Creative Commons License 2020.01.10 -11 0 99931

Nincs itt semmi vitatema. Ukrajna (mivel ukran gepröl van szo) összegyüjti a relevans infokat (az USA kiadja a katonai jellegü infokat, Iran a blackbox-okat, hangvelveteleket ...). Mar csak arra kell varni, hogy ezen infokat kiertekeljek ...

 

Különben az a "nem egett semmi se" kb. igy nezett ki ... a videot kell nezni, meg a többszaz tüzet ...

 

https://www.bbc.com/news/world-middle-east-51029994

 

Előzmény: sualsidal (99919)
altset Creative Commons License 2020.01.10 0 1 99930

A Boeing 737-800-ason is van egy FDR, meg egy CVR. Ha sikerül kiszedni az adatokat, akkor annyi azért kiderülhet, hogy az egyik motor magától kezdett el köhögni, vagy valami eltalálta. Meg hát tűz mástól is lehet egy repülőgépen. Bármitől. Tehát ha nem nyomtak a rádiógomb útján egy pam-pant, akkor vagy tényleg gyors idegenkezűség lehetett így vagy úgy, akár a rakodáskor bekészítve, akár már fenn (és idejük sem volt rá, hogy reagáljanak), vagy nem érzékelték a tényleges károsodás (tűz) mértékét. Valaki viszont megfordította a bringát az előre gondosan beprogramozott útvonalról, de abban a pillanatban valamit kellett volna mondani is az ATC-nek.

Lehet, hogy a teljes crew-t hátulról megmérgezték. Szerintem jobb lenne (az Index-nek is), ha nem uralkodna el itt ez az egymást gerjesztő konteós, negyedosztályú hangulatkeltés.

V.Gy. Creative Commons License 2020.01.10 -1 0 99929
V.Gy. Creative Commons License 2020.01.10 -1 0 99928

Nem konteóként, elég hitelesnek tűnik, de a rakéta repülésének utolsó szakaszát és a becsapódást miért kezdték el videózni? Illetve miért a gépen volt a kamera alapból? Kimondottan erős hajtómű hang nincs, sem gép, sem rakéta, csak a robbanás döreje (egy csomó felvételen ezt durván manipulálták: egy időben van a villanás és a detonációs hang, ami lehetetlen, de az eredetihez közelebbi felvételeken megvan a késés, abból ki is lehet számolni a távolságot), szóval a hajtóműhangok nem nagyon vehették rá a kamerázó embert hogy elindítsa a felvételt. Minek is? Pályairány, egy halom gép repül arra naponta.

 

Néztem, néztem a videót ... már-már elhittem volna, hogy valóban a gép eltalálását látjuk ... aztán egyelőre inkább arra az álláspontra helyezkedtem (Churchill után szabadon): "Csak annak a videónak hiszek, amit én hamisítottam!" Fene se tudja ugyanis teljes bizonyossággal, hogy mit látunk, és hol, mikor készült, stb.

 

Ha a feketedobozok adatait kinyerik, azok elég nagy pontossággal meg fogják mutatni, mi történt. Azt kell kivárni. (ha meg is szűnik az adatrögzítés, hang akkor is lehet még előtte felvéve, mint az MH17-nél, amit elemeztek, stb., stb.)

Előzmény: Syracusa (99884)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.01.10 0 0 99927

"Technikai eszközökkel próbálják rekonstruálni a repülőgépet"

Remélhetőleg csak kacsa, hogy ezek az eszközök a buldózerek. :-)

Előzmény: martinaxe7 (99924)
TtK Creative Commons License 2020.01.10 0 3 99926

Nem. A légvédelmi rakétáknál azért általános két rakétát indítani egy célra (nagyon leegyszerüsítve fogalmazva), hogy amíg az megpróbálja kimanőverezni az elsőt, olyan helyzetbe jusson, hogy a msodikat már ne tudja elkerülni.

Előzmény: Almásháza (99911)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.01.10 -2 2 99925

Bár tudtam, de nem gondoltam rá. A felvetés jogos, de ezzel átléptetek a személyeskedés kategóriájába. Ilyet az szokott csinálni aki rosszul áll a vitában.

Előzmény: Fradista Utazó (99922)
martinaxe7 Creative Commons License 2020.01.10 0 0 99924
Töck Jenő Creative Commons License 2020.01.10 -1 0 99923

"A tobbi meg amit irsz a szarnyasbomba keresztbe teveserol az meg szimplan csak a temaban levo tudatlansagodrol arulkodik."

 

Én azt írtam, hogy NEM mondták, meg mást sem amivel az USA-t vádolná Irán. 

Előzmény: NYUGDIJAS TROTY (99921)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.01.10 0 2 99922

Ahhoz képest, hogy annyit se tudsz, hogy az irániak nem arabok, elég nagy a szád. 

Előzmény: Töck Jenő (99920)
NYUGDIJAS TROTY Creative Commons License 2020.01.10 -1 1 99921

Apro problema az elmeleteddel hogy az iraniak nem arabok hanem perzsak. A tobbi meg amit irsz a szarnyasbomba keresztbe teveserol az meg szimplan csak a temaban levo tudatlansagodrol arulkodik.

 

Megegyszer. Az Iraniak PERZSAK, es nem arabok!

Előzmény: Töck Jenő (99920)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.01.10 -2 0 99920

Nincs rá konkrét bizonyítékom. De így nem igazán passzol az arabok gondolkodásmódjába. Ha svindlizni akarnának akkor már rég hibáztatnának valakit. Az USA-val lényegében hadban állnak, mégsem mondták, hogy egy amerikai szárnyasbomba keresztezte a rep.gép útját. 

Előzmény: NYUGDIJAS TROTY (99915)
sualsidal Creative Commons License 2020.01.10 0 0 99919

Akkor hasonlítsd már össze az általam írt első mondatot (amit beidéztél), és az általad írt szöveg utolsó, vastagon szedett mondatát. Igaz hogy nem betű szerint ugyanaz, de értelemszerűen ugyanazt írtam. Hol is van ellentmondás?! Ill. egy ponton lehet: a gép tartályai csak a start előtt lehettek tele (a túlfolyótartály még akkor sem), de amit a start és emelkedés közben kifogyasztott és ami a sérülés után kifolyt és már a levegőben elégett, az már nem volt benne. Még valami: ha szerinted nagy tűz volt a földön az első robbanáson kívül, akkor a 200valahány fotó közül mutass már vagy 30-at, ahol nagyobb tűz nyomai vannak a földön, füvön, fákon, betonon, stb.  Én az összeégett roncsokon kívül csak pár kormos bokrot/fát találtam.

Előzmény: _Berci (99905)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.01.10 -1 0 99918

Ha a tettesig elvezet a kérdés akkor igen, számít az hogy ki lőtte ki. De itt nem ez a kérdés, hanem az, hogy lőttek vagy nem lőttek. Ha lőttek akkor az irániak voltak nagy valószínűséggel, tehát nem lényeges a gyártó. Ha az lenne a kérdés, hogy az USA vagy Irán indította a rakétát akkor minden számítana.

Ha műszaki hiba volt az ok, akkor mindegy.

Előzmény: Jahno (99917)
Jahno Creative Commons License 2020.01.10 0 0 99917

"Miért érdekes, hogy milyen gyártmányú volt a rakéta ha "

 

Végül is csak a működési elv, hatótáv, indítási lehetőségek, repeszek/maradékok amik a gyártmánnyal/típussal járnak, szóval miért is ne?

Előzmény: Töck Jenő (99916)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.01.10 -1 0 99916

"Neked nyilvan minden magyarazat megfelel, ami azt sugalmazza, hogy Iran nem tevedesböl es orosz fegyverrel lötte le az ukran gepet."

Nem. De ha valakinek az ellensége bizonygatja, hogy a másik milyen galád, romlott, hülye, aljas stb. az számomra elgondolkodtató. Mondtam, lehet igaz is, de Iránnak nem volt érdeke a gép lelövése. Innentől érdekes, hogy miért erre a gépre lőttek?

Azt azoktól kérdezem akik értenek hozzá, hogy rakéta indításnál csak hő keletkezik, fény nem? Menet közben van-e fényjelenség a szóba jöhető rakétáknál?

Miért érdekes, hogy milyen gyártmányú volt a rakéta ha nem propaganda célt szolgál az egész felhajtás? Végül is nem a gyártó lőtt vele.

Előzmény: _Berci (99912)
NYUGDIJAS TROTY Creative Commons License 2020.01.10 0 0 99915

Es a gyanudat mire alapozod? Vagy ez esetleg csak egy vagy hogy igy legyen?

Előzmény: Töck Jenő (99910)
NYUGDIJAS TROTY Creative Commons License 2020.01.10 -1 0 99914

MEGINT NAGY BAROMSAGOT SIKERULT OSSZEHORDANOD!!!

Előzmény: Almásháza (99911)
Almásháza Creative Commons License 2020.01.10 0 0 99913

> http://avherald.com/h?article=4d1aea51&opt=0

 

AV Herald átírta a cikke címét, már tényként szerepel benne a teheráni rakéta találat.

_Berci Creative Commons License 2020.01.10 -12 0 99912

Neked nyilvan minden magyarazat megfelel, ami azt sugalmazza, hogy Iran nem tevedesböl es orosz fegyverrel lötte le az ukran gepet. Csaxolok, hogy mar kisebbsegben vagy ...

Előzmény: Töck Jenő (99910)
Almásháza Creative Commons License 2020.01.10 0 1 99911

> Valahol azt írták, több rakétaindítás is lehetett, az elképzelhető, hogy az első hangjára kapta elő a telót, és így felvette a másodikat.

 

TOR rendszer esetén szinte alap a kettős indítás, mert függőlegesen veti ki a rakétákat hideg gázzal, aztán már a levegőben orrfúvókák a lőirányba döntik a rakétát és csak akkor gyújt be a menethajtómű. Ez eléggé bonyolult folyamat a hagyományos ferde sínről kilövéshez képest és ha nem indul be (ami néha előfordul, a hasonló működési elvű Sz300-ról vannak vicces videók a YT-on), akkor visszaesik a járműre, ami hiába páncélozott, megsérül a tár fedele és nem tud lövést ismételni. Inkább kilőnek duplát minden célra, kettőből egy csak működni fog.

 

Régebben, pl. az előd Osza rendszer esetén meg azért is általában duplát lőttek egy célra, mert gyenge volt a ruszki elektronika zavar-védettsége és a két rakéta különböző frekikre voltak hangolva, hogy növeljék a találati valószínűséget.

Előzmény: Biga Cubensis (99895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!