Keresés

Részletes keresés

pucros Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3933

Az a lényeg, hogy próbáld betartani a lehetőségekhez képest - ne ess abba a hibába, hogy mivel nem tarthatod be 100%-osan, akkor hagyod is francba az egészet, mindenmindegy és jöjjön bármi. Tűzd ki célul mondjuk a 80%-ot - vagy majd meglátod mi a reális a konkrét helyen.

 

Az olajkérdés súlyát például azzal tompíthatod, ha viszel rengeteg halolajat, és azzal "kompenzálod", javítod az arányt.

 

Leveseket meg lehet enni úgy, hogy kihagyod a tésztaféle meg krumplidarabokat.

 

Merj kérni saját verziót, pl. hogy a túlszénhidrátos köret helyett inkább extra salátát adjanak.

 

Én szoktam vinni tőkehalmájkonzervet; az, ha megiszod a levét is, egész tápláló.

 

De semmiképpen ne stresszelj a dolog miatt, túl kell élni és majd utána visszaállsz.

Előzmény: Agreta (3932)
Agreta Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3932

Sziasztok!

 

Ti hogy oldjátok meg a paleo táplálkozást, ha elmentek nyaralni? Most megyek majd 4 napra félpanziós ellátással szállodába és már előre töröm a fejem hogy mit fogok enni? Kibírom ebéd nélkül, de a reggelinél és vacsoránál mit egyek? Most 2 hónapja paleozom és 100 %-an!

Ezt tudom hogy nem fogom tudni tartani ott, mert pl. a sültekhez nem kókuszolajat, ill.olivát használnak ugyebár.

Tippeket, tanácsokat és ötleteket szívesen fogadnék! Köszi!

Evicke Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3931

sztem zöldségnek sima gázon is elég még kevesebb is, nem kell azt szétfőzni, akár roppanósan is meg lehet enni, annál több tápanyag marad benne....

én kuktát az igazán kemény húsokhoz használok, pl. zúza, köröm.

Előzmény: tyúkanyó48 (3928)
pucros Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3930

Nemcsak a te egyedi megoldásod, Sisson is ajánlja - mégpedig azzal, hogy feltétlenül fikciót olvassunk.

 

 

Szerintem tök logikus, mert egy jó fikciós olvasmányélmény pihenteti a gondolkodást és felszabadítja a képzeletet; jó átvezetés, áthangolódás az álmok világába.

Előzmény: szomi_szomi (3925)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3929

Köszönöm! :)

Előzmény: GeriSoft07 (3917)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3928

Hát, én úgy gondolom, jobb a kíméletesebb.

Akkor akár kuktában is lehet? Ott magasabb a hőfok, de gyorsan megvan, 10-15 perc is elég, még keményebb zöldségnek is, répa, gyökerek.

Előzmény: Evicke (3915)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3927
szomi_szomi Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3926

További trükkök a fénnyel kapcsolatban:

 

Teljes elsötétítés éjszaka. Ne világítson be az utcai világítás, ne világítsanak mindenféle elektronikus eszközökön lévő ledek a szobában. Lehetőleg vaksötét legyen.

 

Napi legalább 10 perc napfény délben:

Én irodában dolgozom, ahol egész nap egyenletes, mesterséges fényviszonyok uralkodnak. Ilyen esetben érdemes dél körül, amikor a legmagasabban van a nap, érdemes kimenni a szabadba és legalább 10 percet eltölteni a természetes fényben. A legjobb ha süt a nap. Ez segít a szervezetnek pontosítani a belső óráját (cirkadián ciklus, ha jól emlékszem). Ez a belső óra szabályozza a kortizol termelés ütemezését is.

Előzmény: szomi_szomi (3925)
szomi_szomi Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3925

Az olvasás lehet az én egyedi megoldásom, de nekem ez olyan szigorú szabály, hogy a mai napig garantáltan legalább fél órával kevesebbet alszom, ha nem tartom be. Nyilván ez nagyrészt relaxáció, de az esti "fényterhelés" szempontjából is előnyös, ami viszont már masszívan összefügg a melatonin termeléssel.

 

Azzal, hogy nem nézek képernyőt és vörösfényű lámpával olvasok, elég jelentősen csökkentem a szemembe jutó rövid hullámhosszú kékes fényeket. Utóbbiak leállítják a melatonin termelést. Vizsgálatok szerint a vörösfény ugyan élénkít éjszaka, de nem fogja vissza a melatonint.

 

http://m.nautil.us/blog/the-health-costs-of-our-late_night-light-addiction

 

"Hogy normális-e vagy sem, nem tudom, de nekem nagyon nem menne ennyi mindenre odafigyelni, igaz, nem is akarnám. "

 

Teljesen normális, mert ebből is látszik, hogy neked nem volt még igazi alvásproblémád és ennek én őszintén örülök. :) 

 

 

Előzmény: Evicke (3922)
Evicke Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3924

aha, már látom. ez van a FB-on is. :-)

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3923)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3923

Nekem a Tények-tévhitek hírlevéllel jött. Úgyhogy nem facebookos.

Előzmény: Evicke (3913)
Evicke Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3922

Hát ezek azért nagyon egyéni igények, és egészen biztosan lelki, gondolkodásbeli tényezők állnak mögötte.

Így pláne nem lehet általánosítani mások hasonló tünetei alapján, és a túl alacsony CH-ra visszavezetni, csak mert paleózik.

Hogy normális-e vagy sem, nem tudom, de nekem nagyon nem menne ennyi mindenre odafigyelni, igaz, nem is akarnám. Relaxálok elalvás előtt, leszarom tabletta bevesz (ha jó fáradt vagyok, akkor az se kell), igyekszem semmire nem gondolni, pláne arra, hogy mi lesz, ha már megint nem tudok elaludni...

Szerintem az, hogy külön arra is figyeljek, hogy milyen témájú könyvet olvastam az előbb, hát az tuti csak tovább stresszelne, azon agyalnék, jóhogy nem tudnék elaludni....

Előzmény: szomi_szomi (3920)
szomi_szomi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3921

Nagyon jók egyébként a beépített lámpájú elektronikus könyvolvasók. Ha nem lapozol 5 percig, akkor automatikusan lekapcsolja a lámpát. Zseniális megoldás annak, aki este szeret olvasás közben elaludni! :) Már csak azt kéne megoldani, hogy piros legyen a beépített led.

Előzmény: szomi_szomi (3920)
szomi_szomi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3920

Csakhogy nekem semmilyen képernyőt nem szabad néznem. Csak olvasnom szabad,  méghozzá kizárólag regényeket. Semmi ismeret terjsztő, semmi paleó irodalom. Csak és kizárólag jó hosszú történetek.

 

De, hogy így se érjen élénkítő kék árnyaltú fény, ezért piros ledes zseblámpát használok. (A család már alvó tagjait se zavarja annyira.) Bár mostanában már ez nem annyira kritikus az esti lefekvésnél, de éjszakai felébredéskor, főleg a többiek miatt, megtartottam. (Érdekes módon a család többi tagja nem bír piros fénynél olvasni. azt mondják rosszul lesznek tőle.)

 

Ez lehet, hogy nem mindenkinél működik ugyanúgy, de én így vagyok vele: TV-t vagy filmet akármeddig tudom nézni. Internetezés még rosszabb. Fórumokba vagy FB-re írogatás meg élénkítőbb számomra, mint egy kávé. A könyvbe meg van amikor 5 perc után már belealszom.

Előzmény: pucros (3899)
szomi_szomi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3919

Tökéletesen egyetértek! :)

Előzmény: H_G (3916)
szomi_szomi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3918

"Viszont amióta azon nem idegelek, hogy miért ébredtem már fel megint és miért nem alszom végig az éjjelt, azóta tényleg jobban alszom, illetve azt vettem észre, hogy HAMARABB VISSZA TUDOK ALUDNI!!!!!!!"

 

Hihi, pont ez az egyik trükk. :) Miután elolvastam a cikk angol eredetijét én is megnyugodtam, hogy nekem természetes, 2 ciklusú alvásom van és megpróbáltam a legjobbat kihozni abból az éjszakai ébrenlétből.

 

Ennek a továbbfejlesztése az, hogy kb ugyanazokkal a dolgokkal kell próbálkozni, mint ami segíti az esti elalvást. Nálam ez leginkább az olvasás vagy az evés. 

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3900)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3917

minden konzervet min 145 fokon kezelnek

Előzmény: tyúkanyó48 (3912)
H_G Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3916

"Mert amikor én mondjuk 23 órakor már alszom és a férjem éjfélkor feljön, akkor 98%-ban felébredek arra, hogy lefekszik az ágyba."

 

Ez így is helyes és nem is szabadna azonnal elaludni hagyni, előtte csak dolgozzon meg mindkettőtök jobb alvásáért! :)

 

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3901)
Evicke Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3915

miért kell kíméletesnek lenni? a halat nem árt akár nagy hőfokon is hőkezelni.

sőt, a zöldséget is nagy hőfokon, rövid ideig kell főzni, akkor a legkisebb a tápanyag- és vitaminveszteség. és persze ilyenkor a levét is elfogyasztani. persze párolni is lehet, de akkor már nyersen jobb.

Előzmény: tyúkanyó48 (3912)
Evicke Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3914

mondom én, hogy pszichés lesz ez... :-)

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3900)
Evicke Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3913

ööö... az nem Szendi-féle. ha jól tudom, az egyik paleós FB-csoportban állították össze a tagok/adminok.

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3904)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3912

Azt tudja valaki, hogy a halkonzerveket milyen hőfokon tartósítják? Kb. hány celsius? az érdekel, hogy kíméletes-e.

tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3911

Jaj, szegénykém, rossz lehet ilyen fiatalon....fő, hogy kicsit javult. szomszédasszonyomnak is volt, járt valami UH-s kezelésre, egész jó lett neki, nézz utána, vagy majd megkérdezzem, mit kapott?

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3908)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3910

Érdekes, néhányan meg épp hajhullásról panaszkodnak, ( paleósok).

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3907)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3909

Miért, az sok? Szerintem mindenki ül annyit.

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3904)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3908

Ja, hát ez tavaly májusban, már majdnem egy éve jelentkezett, végig szenvedtem vele a nyarat. Akkor mondta a mindenféle szxr krémeket, meg gyógyszereket, meg talpbetétet, és ha nem javul, akkor műtétet (!!!!).... azt meg sem említettem, hogy a sarkantyúm kemény 1 mm!!!!!!!!!!!!! A krém semmit nem segített, a gyógyszer igen, de nagyon erős gyulladáscsökkentő volt és nem szándékoztam folyamatosan szedni. A talpbetét és a szilikonos sarokbetét sokat segített, de csak és kizárólag abban tudtam közlekedni és ezt nem voltam hajlandó elfogadni. Ekkor kezdtem neki a paleonak. Most az van, hogy néha még fáj, de csak minimálisan ahhoz képest és nem mindig hordom a betétet. Az igaz, hogy ha kemény talpú papucsot veszek fel, akkor hamar fájni kezd... De mivel ez egy elmeszesedés, én hiszem, hogy el fog az onnan tűnni!!!

Előzmény: tyúkanyó48 (3906)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3907

Jajj! Tudom már, mit akartam még írni! Képzeljétek, milyen-számomra-érdekes dolgot fedeztem föl magamon! Dúsul a hajam! Ami sokaknak örömhír ugyan, nekem csak egyfajta paleos pozitívumnak számít, mert nekem világ életemben túl sok hajam volt. De semmiképp nem negatív dolog. Úgy vettem észre, hogy most mikor hajat mostam és összefogtam kontyba a hajamat, ilyenkor ugye kicsit szétáll, és véletlenül tovább álltam a tükör előtt és nézem, mondom... mi a fene.... mik ezek az idétlen szétálló izék...... jéééé mondom, hát ezek ilyen 2-3 cm-es babahajak körben ott elöl, ahol kezdődik a hajas fejbőr!!! Érdekes, mert ott kétoldalt mindig is ritkább volt, holott sok a hajam, hát most ott nő a legtöbb ilyen babahaj, vagy hogy mondjam. 

tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3906

Kedves vagy, de hidd el, nincs rajtam semmi irigyelnivaló. Van azért nekem is gondom. Meg mondom, azért néha elálmosodom napközben. Egy kávé reggel, fél kávé délután. De reggel nagyon tettrekész és aktív vagyok, futok máris a dolgomra, ez igaz. Azért mégis örülnék több alvásnak, de nincs senkinek se tippje. látom....

És mi lett a sarkantyúddal? Bocs, ha lemaradtam egy kicsit..

Pont egyszerre írtunk! (telepátia?? :)

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3902)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3905

:DDDDD

Előzmény: tyúkanyó48 (3903)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3904

Egyébként Ti kitöltöttétek ezt a Szendi féle paleos tesztet, amit majd ki fognak értékelni? Esetleg valakinek már kiértékelték? Mennyi idő alatt? Nagyon érdekes kérdések vannak benne.... én azon döbbentem le, amikor egy kérdés után rájöttem, hogy én napi kb 3 órát ülök...... 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!