Keresés

Részletes keresés

tacsi69 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36059

"Júnistól augusztusig katasztrófa a Tisza azon része a sok barom száguldozó miatt" =>

En alvizes voltam nagyon sokaig, Tiszaroff vonalaig, amig nem lett sajat kikotoi berletem, es mivel alvizen nincs kikoto, igy kenytelenvoltam a felvizre felmenni, azota is banom :-(

Hallod, konkretan a poroszloi obol bejaratatol visszafele 15 percnyire, a fas es nem a nadas oldalon, voltam kint 1x szeptember vegen, kozel kellett ulnom a vizhez, a szakadasok miatt, jott egy 3 emeletes adriai yacht full sebesseggel, kozeptol felem joval, aminek az orra kivolt emelve feher volt, es tele ragyas kagylo, alga, egyeb FEKETE hibakkal, biztos, hogy lattad Te is tavaly akkor, elment a dupla pentax volvo motorjaival elottem, es basszus fejbe vert a hullama, minden ruhamat (akkor valtottam husszora a hideg miatt rovidrol), cipomet, kinyitott kaja zacskomat, mindenemet elarasztott vizzel.. es elkezdett esni az eso, ledobaltam minden ruhat a hidegben es huztam vissza a kikotobe.. Soha az eletbe meg nem alaztak meg igy, pedig mar a satrat is felallaitottam feljebb :-(

Alvizen nem gyakori az ekkora hajo, ott inkabb maszkalnak a pergetos alu ladikok, persze azok sem lassitanak be ha latjak, h ott horgaszol csonakbol mellettuk :-(  Mocsok egy vilag lett...  Erdekes modon a kisebb motoros horgasz csonakok mindig lelassitanak es koszonnek is..

 

Előzmény: Rendszer.hiba (36054)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36058

Nem kár értük ...

De sajnos a Tisza-tónál egy rahedli kikötő van tele ezekkel a környezetromboló ám drága szarokkal... :((( Közben meg kilóra felvásárolják lassan ezt a területet is, mint a Balatont...

Előzmény: L_áma (36055)
lapar Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36057

"az érdekérvényesítő erő nem a sok százezer horgásznál van,"

 

Amikor kezdtem, (70-es évek) úgy tudom, 100 000 horgász volt, ma 800 000, ehhez képest nem javult a helyzetünk szerintem semmit.

Előzmény: Rendszer.hiba (36054)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36056

Minden évben fogok csalihalazgatás közben olyan kispontyot, amit nyilvánvalóan nem telepítettek... Ám az lenne a normális, ha sokkal nagyobb mennyiségben lenne belőlük. Egy-egy jó ívás felér száz telepítéssel! De ahogy lejjebb is írtam, ivadékok tömegei pusztulnak el, sajnos minden évben... :(( Pedig ...

 

A nagypontyok a genetikai állományuk miatt is értékesek, hiszen megértek egy szép kort, túléltek betegségeket, ragadozókat.... főleg az lenne jó, ha még le is tudnának ívni...

 

A sport-visszaengedős jegy tényleg jó ötlet lenne, például a mostani jegy árának 70 százalékáért.

Bár sportjegy a behordós is ... igaz az jóval drágább ... :)

Előzmény: tacsi69 (36053)
L_áma Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36055

Itt Baján a híd alatt egyszer csak kinőtt egy jet kikötő. Dokk, daru, benzín, olaj, üvöltő zene, üvöltő parasztok.

Elvitte a víz. Meg még kétszer. Aztán meg eccőcsak felgyulladt. Most nincs. 

Előzmény: Rendszer.hiba (36054)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36054

Júnistól augusztusig katasztrófa a Tisza azon része a sok barom száguldozó miatt. Nem ritka az, hogy percenként több motorcsónakos, jetsky-s, vízisís, fánkos stb megy el előttünk... Ez nem normális dolog!!!!!  Még több kilós halakat is, és nemcsak az ivadékhalak milliárdjait vágják ki a hullámok a partra...

Viszont az érdekérvényesítő erő nem a sok százezer horgásznál van, hanem a hatalomhoz dörgölőző, milliárdokkal dobálózó újgazdagoknál ...

 

A közterületen lévő "privát helyek" megszüntetéséről már jó ideje megy a truváj... Komoly probléma ez az egyesületnek is.

Ha üresen találsz egy ilyet, akkor tök mindegy, hogy ki megy oda később, hogy az az övé ... Ha nagyon ugrálnak, s nem akarsz egyedül harcolni velük, akkor vagy szólsz a halőröknek, vagy a vízirendőröknek ... Vagy netán közel lévő, jó erőben lévő ismerőseidnek ... :))

Azokkal van a sok baj, s nem tudnak velük mit kezdeni, akik kiköltöznek oda áprilistól októberig... S mindig üli valaki a helyet.

BÁÁÁÁR ... ha már"építmények" is vannak, az bizony szemetelésnek számít, hiszen a sátron kívül minden más tilos, és aki ott van, nem mondhatja azt, hogy így találta, mert akkor nem kezdhette volna meg a pecát ott... Engedély összetép, viszlát... :) 1-3 évig terjedő eltiltás beguggan.

 

Amúgy, s ezt csendesen mondom, szerintem "fent" nem véletlenül hagyják mindezeket... is .... meg sok minden mást ... is .... Oszd meg, és ...

Előzmény: tacsi69 (36049)
tacsi69 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36053

Akinek a csonakja kikotoben van, megy minden hetvegen, nyilvan, illetve probal menni, ha tud, es nem kell a gyereket taxizni mindenfele az orszagba vilagba.. De esetleg tenyleg lehetne sport visszaengedos horgasz es hal megevos kifogos horgasz fele szetvalni, fizessen tobbet aki megeszi. En nagyon szeretem a halat, raadasul koret nelkul eszem, ami jo a cukromnak is win win lenne igy mindenkinek, es a szegeny vadvizi Tiszat sem terhelnenk meg annyira, hogy kifogok 60 kilo halat egy evben amikben lenne 70cm feletti is es akkor mivel nem tudnak utodot nemzeni ezek a nagyobb pontyok, akkor legalabb nem halnanak ki vegelgyengulesben 40 kilosan total, de total folosleges elettel...

 

Mert ugye a nagymeret azert jo egy eko kornyezetben, h jobb utodokat hozhasson letre a jobb DNS-e miatt.. Nade a ponty?? :-)))) Hat az b@szik ra, mert 20 eve nem szaporodokat telepitenek bele :-)

Es hamar igy van a harcsa meg szaporodik mint a franc (15-20 centiseket fogtam vagy 10 darabot iden), rakjuk be azokat is 80cm-ig kifoghatoan!!!
A kecseget mar elb@sztak 1 ideje ugyis, de akkor meg en szerintem levennem a sullo 75cm-ert is 60-ra minimum!

 

Előzmény: Rendszer.hiba (36051)
lapar Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36052

Nem azzal akarok kibaszarintani, aki gyakran jár, hanem azoknak spórolnék, aki ritkán.

Írtam is, hogy nem a jelenlegi napijegy árakkal gondolnám, mert akkor már 10 alkalom, is annyi, mint az éves. Persze agyalhatnánk azon is, hogy a nyuggernek minek jár a kedvezmény, mert pont, hogy több ideje van pecálni.

Ja, nyugger lettem, a területiben van kedvezmény 65 felett, az államiban csak 70 felett.

Szerintem 100 felett ingyen lesz :-)

Előzmény: Rendszer.hiba (36051)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36051

Miért akarsz Te kibaxni azokkal, akik több időt is rá tudnak szánni a horgászatra? :))

 

Aki 5x kimegy pecázni, annak kicsit sem éri meg megvásárolni az éves területit, ám viszont aki 50-100 napot tölt a vízparton, mint Láma kolléga, az asszonykája, vagy én, a mostani napijegyárakkal számolva durván sok pénzt kéne, hogy kiadjon területi jegyre. Amúgy aki kimegy mondjuk 5x, és ezt két alkalommal teszi, jobban jön ki, ha két vagy háromnapos területit vált ki. Úgy éri meg neki...

 

A karikázást megideologizálták, de szerintem semmi másról nem szól, csak a statisztika készítéséről ... :)

Előzmény: lapar (36047)
tacsi69 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36050

a magyar oldalara gondolta kizarolag, es konkretan a Tiszara.. Ha csonakkal mesz, meg nezheted eppen hol jarsz meg pluszban, mar azt is nehez kovetni, hol kothetsz ki es dobhatod ki a popup satradat 1 ejszakara :-(((

Előzmény: öreg_néne_b (36048)
tacsi69 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36049

En mar csonakbol nem is horgaszok miattuk, csak hajnaltol reggel 7, esetleg 8 oraig. Kint vagyok a parton, mar ha megtehetem, mert elkezdtek nagyon beulni tavaly (Romaniabol is nagyon sokan jarnak ide), illetve ugye ami most szokas, h kialakitanak sajat horgasz helyet es felácsolnak mindenfele fabol, hozott hasznalt anyagbol kunyhokat, es ha odamersz menni es kikotni, megjelennek paran es elzavarnak onnan, hogy az privat hely (ne mondjak most konkret erdos szakaszokat, de egyre tobb ilyen lett tavaly is, es semmit, de semmit nem tesz a hatosag miattuk).

Aztan ha a parton vagy a nagy viz mellett (10-12 meter mely 10-20 meteren belul) akkor meg szakadsz a partrol, a tobbszorostoresek miatt, ami teli van faagal es fesu kagyloval rajta.

Előzmény: Rendszer.hiba (36042)
öreg_néne_b Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36048

Csak egy kicsit furának tartom hogy egy folyóban több fajta méret korlátozást alkalmaznak különböző egyesületek.

 

Minden szabályozásnak van egy területi határa. 
A Duna egyik oldala magyar, a másik szlovák terület, teljesen eltérő szabályokkal. 

Előzmény: potykás (36043)
lapar Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36047

Én is azzal értenék egyet, ha valamiféle napijegyes rendszer lenne (persze nem a mostani árakon)

Van, aki 5 x megy ki egy évben, van, aki meg minden másnap ott van, és az éves jegy ugyanannyi.

Ha a fogásiban a "karikázás" ellenőrizhető, meg a kifogott halmennyiség, akkor ez is ellenőrizhető (lenne), persze, ha lenne ellenőrzés a vadvizeken.

Előzmény: tacsi69 (36045)
tacsi69 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36046

"akkor az a vizek sokkal szegényebbé válnak, ráadásul fel fog borulni az ökoszisztéma ebben is ... Elég csak a szaporodási aktivitásra, vagy a táplálékmennyiségre gondolni..." => na akkor, mikor lattal utoljara 10cm-es kispontyot? (nem szoktak akkorakat telepiteni, de ha igen csak max akkor mostanaban)
Esetleg pusztitani kellene rendesen a busat belole, hamar okoszisztema szerintem..
Az meg egy vicc, hogy tukor pontyot is raknak a Tiszaba (jo jo tudom, hiba szazalekkal kerulnek bele, nem tudatosan, de akkor is)

Előzmény: Rendszer.hiba (36041)
tacsi69 Creative Commons License 2024.01.15 0 1 36045

En meg nem ertek egyet, de betartom. Vadvizen nem kellene szabalyozni eleve nevetseges, a rabsicokat kellene megfogni rendesen, de az persze sok melo.. Ha valaki kifizet 80 ezer forintot (ez a tavalyi kombinalt volt, gathajtasival, ki tudja mennyi lesz iden)  azert csak vigyen mar el 1-2 nagyobb halat is, foleg ha nagyon nem is fog egesz evben.

 

 

 

Előzmény: potykás (36043)
lapar Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36044

" Ma napig csak tippelgetni tudom azt, hogy miért lehetett így ..."

 

Talán ez a szép a horgászatban.

Egyszer voltam telepített kockatón (ben is az volt, mert víztározó), és sorban 1-2 kg-os pontyok jöttek. Egy idő után már nem volt élvezet benne.

Amikor nem tudod, hogy rekord géb, vagy kis ponty, az már igen!

Előzmény: Rendszer.hiba (36042)
potykás Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36043

Teljesen egyet értek ezekkel a fölső méret korlátozásokkal. Csak egy kicsit furának tartom hogy egy folyóban több fajta méret korlátozást alkalmaznak különböző egyesületek.

PL: Tiszabábolnánál (440-nél) fog valaki egy 67cm pontyot és vissza kell neki engedi, ugyan azt lejjebb 200m-rel a Tisza-tóból már el is lehet vinni.

Előzmény: Rendszer.hiba (36041)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36042

Így van. Nem véletlenül írtam. :) Kevés halat tartok meg, de az viszont kiváló minőségű legyen. :)

 

Pár éve fogtam 22 feletti tükröst az élőn, az tényleg jó nagy tehén volt, de olyan veszett-megveszekedett fajta, mert küzdött nagyon keményen... Nagyobbnak tippeltem jóval, mint amekkora valójában volt... :)

Az amúgy is érdekes időszak volt, mert csak csalihalazni ugrottam ki odáig, de pickeren sorra jöttek vagy téptek meg a jó halak ... Így váltottam... megérte, mert négy napot voltam kint az élőn, nappal a rengeteg motorcsónak hullámkeltésétől totál tengeribetegség volt ott lenni, és ennek ellenére csak nappal volt kapás, viszont csak darabosak jöttek... Ma napig csak tippelgetni tudom azt, hogy miért lehetett így ...

Előzmény: lapar (36037)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36041

A Tisza-tónál 70 cm a felső határ, kg megkötés nélkül. De ez is csak pár éve van így. Régebben boldog-boldogtalan vitte a nagypontyokat magántavakba, és sajnos eléggé későn kapcsolt az egyesület. Már 15-20 éve jobban oda kellett volna erre figyelni.

 

Bár ellentmondásos érzéseim vannak a nagypontyok védelmével kapcsolatban. Már akkor is visszaengedtem, amikor ez nem volt "divat" vagy kötelező. Viszont napjainkra iszonyatosan sokan horgásznak, jóval többen, mint régen, lényegesen eredményesebben is, ezzel párhuzamosan kvázi komplett generációk tűnnek el szinte minden halfajból, így a pontyokból is.

Fenséges, szép jószág egy mondjuk 20 kilós ponty, nagy élmény megfogni is, ám ha lesznek az egyre nagyobbra növő védett BIG-ek meg a frissen telepítettek, közte meg igazándiból semmi, mert vagy kifogják, vagy elérik a védett mérethatárt, akkor az a vizek sokkal szegényebbé válnak, ráadásul fel fog borulni az ökoszisztéma ebben is ... Elég csak a szaporodási aktivitásra, vagy a táplálékmennyiségre gondolni...

Előzmény: potykás (36035)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36040

De csak helikopterről ... :)

Előzmény: L_áma (36038)
tacsi69 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36039

En alapbol visszadobom a tukrost, szerencsere meg csak 1x fogtam a Tiszan.
Ha rantom oket akkor a hasa alja nagyon zsiros, a panir mogul kibuggyan a zsir, ha sutom, meg halteperto lesz ott, de nem izlik ugy sem.
Amugy nagyon szomoru, h nem ivnak le a pontyok sok eve mar, gyerekkoromban TSZ tavakony mennyi kicsit fogtam kenyerbellel anno

Előzmény: lapar (36037)
L_áma Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36038

Mostanában az a memnő! Legalább is rénszarvasban..... :))

Előzmény: lapar (36037)
lapar Creative Commons License 2024.01.15 0 1 36037

Én hiszek abban (persze lehet, hogy nem mindig igaz) hogy a pikkelyesek kevésbé zsírosak.

Így ha boltra fanyalodok, akkor olyat választok. Pecázva meg nem nagyon lehet válogatni.

Rendszerhiba olvtárs is azt írta valamiért, hogy inkább pikkelyest tart meg.

Nekem valahogy ezek a nagy tükrösök olyanok, mintha elmenne az ember vadászni, és házi tehenet lőne. :-)

Előzmény: laabdi (36036)
laabdi Creative Commons License 2024.01.15 0 0 36036

Egészségedre!

Tavaly nálunk a legnagyobb konyhára kerülö balatoni ponty 9 kg körüli volt - nem is tudom ettem-e már ennyire finom pontyot életemben. Semmi zsír, tökéletes hús textúra és íz :-) Ezzel szemben a karácsonyi halászlébe került 3kg körüli szintén balatoni pikkelyes sokkal zsírosabb volt (lehet, h valami frissebb telepítés volt) mondjuk az is elfogyott. :-)

Előzmény: tacsi69 (36032)
potykás Creative Commons License 2024.01.14 0 0 36035

Nagyon meg kell néznünk a horgászrendeket mert már sportot űznek a változtatásokba.

 

Pl: Felső Tiszán(440-477ig)  65cm-8kg , Középsőn (258-403ig) 70cm 6 kg a ponty felső határa.                                                               A Tisza HE összes vizén 6 kg a ponty 10 kg az amúr felső határa.

 

Előzmény: Rendszer.hiba (36034)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.01.14 0 0 36034

Eddig is tudta mindenki, hogy a Tiszai ponty finom, legyen az 2 vagy 12 vagy 20 kilós. :))

Az már más kérdés, hogy ki mekkorát tart meg. Ha a szabályok engedik... tegyen mindenki belátása szerint. 

Pontyból 5-8 kg köztieket tartok meg, ha ippeg pontyra vágyom. S csak pikkelyest.  10-est még akkor sem, ha belefér a 70 centis határba. De ez a mániam már akkor is megvolt, amikor sokan hazavittek mindent... is ... 

 

Egészségedre váljék a finoman- jól elkészített halétel. Jól néznek ki a fotókon.

Előzmény: tacsi69 (36032)
Abumatic2 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 36033

Képtelen lennék egy ekkora vadvízi pontyot megölni.  :-O

 

Előzmény: tacsi69 (36032)
tacsi69 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 36032

Es most dolt meg a tevhit, h egy tiszai ponty nem finom 10kg felett :-) En igy puszilgatom (be) majonezes tojas krumpli salataval :-) Nulla szalkaval, mint egy steak vagy sonka szeletelve..

Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.01.13 0 0 36031

Aki mobilabb, annak érdemes alaposabban körülnézni a labanc sógoroknál...:)))   Minden téren, sok mindenért... Náluk az akciók tényleg akciók. Ezt minden évben a Black Fridaykor is megtapasztaljuk... Nem a régi fölé írják aztán áthúzzák az árakat...

A Nordfishing útba ejtése csak járulékos szórakozás volt, a lényeg, amiért kiszaladtunk, a fiatalok meglátogatása, a cuccaik kiszállítása, illetve a hozzájuk odarendelt irodai minőségű székek hazahozása. Amit kinéztünk kishazánkban, azt 130 eFt körül árusították itt-ott, ugyanaz kint akcióban 151.90 Euró. Nem mindegy.

Amin meglepődtem, hogy most a horgászmotyóknál voltak olyan akciók is, amik a honlapjukon nem is voltak fent. Nagy vásárlást nem rendeztem, megvettem azt a botot, amire szükségem volt, meg még két pulóverre rácsaptam... :)

Jah, a Billába meg kifejezetten a bébikukoricáért ugrottunk be. Finom, és olcsóbb, mint kishazánkban...  1.19 Euró egy befőttesüveg.

Előzmény: Rendszer.hiba (36030)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.01.11 0 0 36030

Ha valaki jó minőségben de nem aranyáron akar horgászmotyókat vásárolni, a Nordfishingnél újfent egész jó akciók vannak. 

Szerintem megint jó sok magyar szót fogok hallani holnap, ottant. :) Kedvelik a honfitársaink is... :)

 

Pár német horgász-nagyáruházban is komoly akciók vannak. Többek közt pl akad olyan komolyabb bot, ami majdnem feleannyi náluk, mint magyarországon... 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!