Keresés

Részletes keresés

gergerg Creative Commons License 2012.02.07 0 0 45

Ringlót már nem tudok igérni, mert a napokban néztem és nem sok alkalmas vessző van rajta, de a másik szilváról szivesen küldök vesszőt. Ez magvaváló, hosszra 5cm körüli, széllességre 3 körül, remekül fejthető, jó ízű, nem potyog a fáról és bőven is terem. Anyám szerint Boldogasszony szilva de az tuttommal nem magvaváló, ez meg igen.

Előzmény: Maszatka55 (44)
Maszatka55 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 44

Annyiból számít, hogy az igazi az állítólag nagyobb termésű és magvaváló.  Sok fa van a környéken, de nem mindegyik termésére emlékszem már. Fel kellett volna jegyezni....

Előzmény: gergerg (42)
gergerg Creative Commons License 2012.02.07 0 0 43

Amúgy a Besztercei az magvaváló, mint minden valamire való szilva.

Előzmény: gergerg (42)
gergerg Creative Commons License 2012.02.07 0 0 42

Számít az valamit hogy melyik az igazi? Ha sok fajta van a közeledben, arról szedj vesszőt amelyik legtöbb tulajdonságában megfelel a számodra. Lehet hogy valamelyik jobb mint az "igazi" Besztercei. Nekem is van olyan szilvám ami fogalmam sincs milyen fajta lehet, de el nem cserélném semmire. (magról kelt) Meg ott van a csodaringlóm ami egyetlen ismert szilvafajtára nem hasonlít, és az is szuper.

Előzmény: Maszatka55 (41)
Maszatka55 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 41

Hallottam a besztercei szilváról, hogy az igazi az magvaváló, a magról kelt az nem. A kertészetek biztos, hogy igazit árulnak? A környékünkön van sok besztercei jellegű, de nem tudom melyik az igazi. Eredetiről szeretnék oltóvesszőt szedni.

gergerg Creative Commons License 2012.02.07 0 0 40

90%-ban igen, 10%-ban nem. A 10% az az hogy tudom hogy ilyen provokatív emberekkel szemben nem vagyok egyedül. Lehet hogy estére készítek egy táblázatot hogy az elmúlt 2 évben kitől mit kaptam és kinek mit küldtem. Számomra is értékes lehet, ha elfelejteném hogy valami honnan van, meg az ilyen okoskák ellen is működne.

Előzmény: Csarli1 (39)
Csarli1 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 39

Mivel eltolta a biciklit, így a hozzászólásom 90%-a oka fogyottá vált.

Előzmény: gergerg (38)
gergerg Creative Commons License 2012.02.07 0 0 38

Megkértem a moderátort hogy segítsen neki átgondolni a hozzászólásait oly módon hogy kap egy kis szabadidőt. Ismerős volt a neve, ezért megnéztem a hozzászólásait és mindenhol csak a piszkálódását találtam. Nem fórumra való figura. 

 

 A szomszéd telket sajnos nem sikerült megvenni, irreálisan sokat kérnek érte, azt gondolják hogy nekem valami okból mindenképp kell. Most várok egy két évet, mire rájönnek hogy az én ajánlatom nagyon is jóindulatú volt. Flanellnak mutattam mikor itt volt, tényleg fáj érte a szivem. Ha össze jött volna, akkor lett volna bőven helyem mindennek és maradhattam volna a nagy fáknál, de így a saját kertembe szorulok, ezért próbálok sövényeket. Elég nagy a kert, egy-két rendes fának van még hely az udvarban is, csak nagyon óvatosnak kell lennem hogy melyik fát minek nevelem. Az udvarba olyat kell tennem amit elsősorban helyben eszünk meg, mint a cseresznyét, és aminek tudom hasznosítani az árnyékát. No meg amit nem tudok sövénynek nevelni. A diófa helyére sök sövénynek nevelt fa beférne, de ez a diófa hozza jelenleg a legtöbb hasznot, és sok emlék kötődik hozzá gyerekkoromból ezért soha nem vágnám ki. Az építkezés gyakorlatilag elkészült, majd teszek föl egy olyan előtte-utánna képsort az oldalamra. Szilvafáim az út szélén vannak (35m széles a telek) de egy komolyabb termést termőt már bentre ültetnék.

Előzmény: Ali-bá (37)
Ali-bá Creative Commons License 2012.02.07 0 0 37

A 'vicces pali'  eltolta a biciklit, vagy ellopták tőle.

Megnézegettem a képeidet. Jól alakul a lépcső terasz, és csodás a diófád. A szembe telek sikerült? Szilvákat oda ültetsz?

 

Előzmény: gergerg (36)
gergerg Creative Commons License 2012.02.07 0 0 36

Vicces egy pali vagy! Ha szeretnéd, szivesen elküldöm az idei és a tavalyi listát is, kitől mit kaptam és kinek mit küldtem. Ezek után elnézést kérhetsz, és ha jó kedvemben leszek, szóba állok veled.

Előzmény: Törölt nick (32)
Ali-bá Creative Commons License 2012.02.07 0 0 35

Egy barátom azt mondta, hogy kétféle embert nem szeret magyarországon. Az egyik akinek nincs kerítése. A másik az olyan fórumozó, akinek nem nyilvános az E-mail fiókja.

 

Van szilvafád? Ezen a fórumon a szílváról van szó és nem egymásról!!  Erről beszélj.

Előzmény: Törölt nick (34)
Csarli1 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 33

Ha nem tetszik el lehet tolni a biciglit, de gyorsan.

Előzmény: Törölt nick (32)
gergerg Creative Commons License 2012.02.06 0 0 31

Én előjegyeztetném magam ebből a padlizsán szilvából egy oltóvesszőre, cserébe megígérem hogy nem fogom így hívni.

Előzmény: Rumanyi (30)
Rumanyi Creative Commons License 2012.02.06 -1 0 30

Tényleg ilyen bazinagyokat terem, ha megtalálom a róla készült képeket akkor publikálom.

Nyáron szemeztem belőle néhány alanyra, és már bejelentkeztem a hidegek elmúltával oltóvesszőért. Ha van mibe tennetek, küldhetek néhány szaktársnak belőle.

Van Lapoticám, Bluefreem, Presidentem, ez bőven veri mindet méretben.

Előzmény: Ali-bá (28)
gergerg Creative Commons License 2012.02.06 0 0 29

Nem futott föl véletlenül valami padlizsán arra a fára? :-))

Előzmény: Rumanyi (25)
Ali-bá Creative Commons License 2012.02.06 0 0 28

"Július közepén érik, 70-80 mm-es méret", ez igen!  Várom júliusban a fényképét cm mellett, mert ezt szinte el se hinném, ha nem Te írnád. A belsejére is kíváncsi vagyok, azt is fotózd.  Én a Bluefre szilvát ismertem legnagyobbnak eddig, de ez annál is jóval nagyobb.

Előzmény: Rumanyi (25)
kaalyz Creative Commons License 2012.02.06 0 0 27

Bocs a félreértésért. Az a problémám, amikor megnyitom  fájlt a gépem menten lefagy és se le se fel, (gyakorlatilag az első oldalból tudtam valamennyit elolvasni, és a dátum lepett meg), ilyenkor újra kell indítani.  Valamilyen időgéppel szívesen visszmennék abba a korszakba. Látni azokat a különféle gyümölcstermő növényeket, amikről ma már sok esetben csak hallomásból tudunk. A Kirke szilvát meg majd megnézem Pórszombaton, egy koratavaszi napot rászánok.

 

Üdvözlettel Zoli.

Előzmény: Ali-bá (18)
Csarli1 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 26

Biztos vagy benne, hogy 2A-s méretű, mert ez a méret az őszibaracknak és az almának is becsületére válik.  

Előzmény: Rumanyi (25)
Rumanyi Creative Commons License 2012.02.06 0 0 25

Egy falubeli rokonom kertjében leltem fel az alábbi szilvafajtát:

Július közepén érik, 70-80 mm-es méret, 70-90 g tömeg, szép hamvas lila bőrszín, sárga gyümölcshússal. (Cacanska rana-ra gondoltam, de annál kicsit korábbi és jóval nagyobb szemű). A gazdája Beszterceinek vette, de nem volt rajta címke és a termése alapján az biztosan ki is zárható.

Betudná valaki azonosítani?

fehérkutya Creative Commons License 2012.02.06 0 0 24

Sieberz.hu. Nem olcsók.

Én ezt jobb szeretem: tuja.hu, de nincs most szilvájuk.

Előzmény: fácianegra12 (22)
mjos Creative Commons License 2012.02.06 0 0 23

Albertirsai faiskolákra keress rá.

mjos

Előzmény: fácianegra12 (22)
fácianegra12 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 22

Kedves Fórumozók! Sziasztok! Jojo szilvát keresek.  Aki tudja melyik kertészet árúl ilyet,-kérem irja meg! Előre is köszönöm. Üdv. István

Józsi-bá Creative Commons License 2012.02.05 0 0 21

De megvan!:)   

Ha drága, lehet tőlük kérni oltóvesszőt, azon kb. úgy nyolc-tíz szem van.  2 EUR-ért adják.  A kérdés, hogy ilyen kis tétel érdekli-e őket, meg hát a futárszolgálat...

Előzmény: Ali-bá (20)
Ali-bá Creative Commons License 2012.02.05 0 0 20

Húú de drága és milyen messze van! Közelebbit, magyart nem tudsz?

Előzmény: Józsi-bá (19)
Józsi-bá Creative Commons License 2012.02.05 0 0 19
Előzmény: kaalyz (14)
Ali-bá Creative Commons License 2012.02.05 0 0 18

Én se azért írtam. Nekem nagyon érdekes volt végignézni, hogy milyen fajtákat ismertek akkor. Néhány még ma is ismert (Zöld Magdolna körtém van is, pedig azóta 1 hijján 120 év telt el). És becsülöm  Szentes városát, hogy a gyümölcsfákat a szentesieknek olcsóbban adta, továbbá, hogy az "ojtó veszző"-ket ingyen adta (utolsó tétel).

Az egész lapot végigolvastam (a képviselőktől a tyukszemirtásig mindent).

Előzmény: kaalyz (17)
kaalyz Creative Commons License 2012.02.05 0 0 17

Nem gúnyolódásként említettem ez a fajta szilvát, valóban érdekelne. Sajnálom ha annak vetted. A fagyok elmúltával egyébként egy helyi faiskolában Montfort szilvát tervezek venni, ez sem egy ismert fajta. Viszonylag ellenállónak mondják de erről sincs bőséges leírás.

Előzmény: Ali-bá (16)
Ali-bá Creative Commons License 2012.02.05 0 0 16

Utána nézegettem a Kirke szilvának, de eladó fát csak ebben a faiskolában találtam : http://epa.oszk.hu/01800/01889/01526/pdf/Szentesi_Lap_EPA01889_1893-03-10_30.pdf

Nem mégy vele sokra!!!   :-))       (az ujságlap alsó részén a felsorolásban találod)

Előzmény: kaalyz (14)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.04 0 0 15

Rendben,az megy.

Előzmény: Ali-bá (12)
kaalyz Creative Commons License 2012.02.04 0 0 14

Engem a fajtaismertetőben felsorolt szilvák közül, a Kirke szilva érdekelne. Ez létezik, vagy csak a létezett fajtakörbe tartozik. Már többször olvastam róla leírást, de a valóság azért más. Eddig nem láttam (lehet, hogy csak én) még faiskolai kínálatban. Amennyiben valaki tapasztalatból ismeri, írjon róla (íz, méret, érési idő, növekedési erély).

 

Köszönettel Zoli

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!