Keresés

Részletes keresés

Güsziológus Creative Commons License 2003.07.10 0 0 3902
1999. április 22.-én nem nov. 7.-e volt.
A rendező a "helyi" MTSZ.

Részletek az alábbi címen:
http://www.fsz.bme.hu/mtsz/verseny/gycsi99k.htm

Legyünk következetesek!

(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.07.10 0 0 3901
A PP keretében érintettünk néhány forrást és szirtet.
A Szalajka-forrásnál van kód, a forrás előterében fehér festékkel a kőfalra festve (korong nincs).
A Szent Erzsébet-forrásnál a korong eltűnt, van viszont a fák törzsére festve új kód (tavaly október óta megváltozott).
A bükki szakaszon a Suba-lyuknál, majd az Istállós-kői barlang bejáratánál is találtunk a szabvány turistajelzésekhez hasonló fehér alapra festett fekete barlangjelet, a fehér alap felső sarkaiban egy-egy betűvel és számjeggyel. Úgy tűnik tehát, hogy a bükki túramozgalmak sorozata folytatódik, a források és szirtek után a barlangokkal. :-)
Előzmény: mosomedve (3888)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.07.10 0 0 3900
Az utolsó mondatodban van a lényeg. És a Larousse-féle megoldással a *túra lehet egynapos is!
Egy dologban biztos vagyok: az MTSZ illetékesei se ide nem fognak beírni, hogy elmagyarázzák, hogy gondolták, se a szabályzatot nem fogják átírni úgy, hogy egyértelmű legyen. Addig pedig marad a hasraütéses értelmezés, és nemcsak a csillagtúra tekintetében.
Előzmény: asciimo (3899)
asciimo Creative Commons License 2003.07.10 0 0 3899
Nem is tudom. Lehet hogy a Larousse-ban igy van, en csak sajat tapasztalat alapjan beszelhetek. 13 eves koromban mentunk sokat tobbnapos turakra. Ha egy helyen aludtunk, es onnan mentunk mindenfele turakra az volt a csillagtura. Ha mentunk, aludtunk, mentunk aludtunk "hatamon a hazam" jelleggel, akkor az a vandortura. Vandortaborba meg a lustabbak mentek, mert ott egy egyszer volt egy nagyzsakos menet, aztan egyhelyben voltak 3-4 napig hevereszve, aztan tovabb a kovetkezo helyre, busszal, esetleg kis gyaloglassal. Ez a 3 fajta volt. Olyan hogy tobb iranybol egy helyre, azt ugy hivtak hogy turistatalalkozo november 7-en...
Szerintem a minszab azt probalja ezzel definialni, hogy ah viszed a cuccod(minszab vandortura) az tobb pont mintha a turistahazban hagyod, es csak napi cuccal, a kishatizsakkal mesz (minszab csillagtura) Az hogy tobb turista ugyanoda megy, azert mert kapnek en tobb pontot?

asciimo

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.07.10 0 0 3898
Én hajlandó vagyok elfogadni azt az értelmezést, hogy a minszab a hülyeség. :-) Nem én írtam, nem is a rokonaim. :-) Sőt, magam is tettem rá néhány megjegyzést. Akkor már csak az a kérdés, hogy minek alapján töltsük ki a túrajelentést...

És mi van a keverékekkel?
Például a hétvégi túrám:
Budapesten belül - vonattal Gyöngyösre - kerékpárral Gyöngyös-Sámsonháza (1. nap)
Busszal Romhányba - Romhány-Sámsonháza (2. nap)
Sámsonháza - Kisterenye + Budapesten belül (3. nap)
Na most ez mi a túró? Mert a napi pluszpontok száma attól függ, hogy * vagy vándortúra. Én most először csináztam olyan túrajelentést, amiben *túra van, mondván, a két napi szállás ugyanott volt, ne kispályázzunk 3 pontért. De éppen uganennyire lehetne védeni a vándortúrát is, hiszen alapvetően Gyöngyösről Kisterenyére jutottam mindenféle utakon.

Ja, és vajon minek nevezzük azt, ha valaki lefoglal egy szobát a turistaházban, és innen indul minden nap gyalogtúrára? Szerintem ez is tipikusan csillagtúra, csak kicsit fordítva.

Előzmény: Güsziológus (3897)
Güsziológus Creative Commons License 2003.07.10 0 0 3897
"Kár, hogy a minszab olyan fogalmakat használ, amelyek nincsenek meghatározva."

Azt próbáltam bizonygatni, hogy meg van határozva, legfeljebb az, aki a szabályzatot összeállította "más kottából énekel". A *túra, a Te általad idézett módon állótáborozás, túrázással.

Ha időm engedi, megkeresem a régesrégi újságokban a túrafelhívást, melyben invitáltak a Pilis-nyergi csillagtúrára. Sok helyről lehetett indulni, de közös volt a cél.

Ha kicsit erősen fogalmaztam, akkor az csak azért van, mert számomra nem azonos fajsúlyú információforrás egy MTSZ szabályzat és a világon szinte minden nyelven megjelenő Larousse.

Élvezem, hogy az MTSZ helyett definiálgatjuk a fogalmak tartalmát:o)

Egyéb fogalommeghatározás? (Forrás megjelölésével of course.)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (3896)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.07.10 0 0 3896
Ez nem fér össze az MTSZ minszab azon kitételével, hogy a többnapos túrákat vándortúrára és *túrára osztja. Ezért mondtam, hogy kétféle értelmezés létezik. Kár, hogy a minszab olyan fogalmakat használ, amelyek nincsenek meghatározva. Ugyanez vonatkozik az állótábor/mozgótáborra is. Ennek az MTSZ honlapon található túravezető tankönyebn próbáltam utánanézni, és amikor a Duna Maraton kerékpérverseny céljában a rendezők által felállított nagy közös sátorban (=hodály) aludtam, arra kiválóan rá lehetett húzni a "sátorozás mozgótáborban" pontozását.
Előzmény: Güsziológus (3895)
Güsziológus Creative Commons License 2003.07.10 0 0 3895
Csillagtúra.

A "nagy visszaolvasás" melléktermékeként felfedeztem a témával kapcsolatos eszmecserénket. Este utánanéztem a Larousse-ban.
Íme:
"Olyan túra, amelyen a résztvevők v. a versenyzők különböző helyekrők igyekeznek egy közös célpont felé".

Ha hozzájutok a most megjelent Értelmező Szótárhoz, abban is meg fogom nézni. Én már csak ilyen vagyok.

Mikor én fiatal voltam, akkor az, hogy Larousse elég volt hivatkozásnak, de legyünk körültekintőek. Mostanában a fogalmak tartalma gyakran változik.

asciimo Creative Commons License 2003.07.09 0 0 3894
csicsoi erdeszhaz. Van szallashely, kiepitett tabor. A tovabbiakban pedig Szentbekallan a focipalyan taboroztunk anno, a Balatonnal meg felejtsd el a szallast. Vagy vigyel sok penzt. (Btordemic Andreas panzio 4200/ej)

asciimo

Előzmény: nell (3893)
nell Creative Commons License 2003.07.09 0 0 3893
Sziasztok, július végén tervezünk egy Nagyvázsony-Tapolca túrát, és ehhez szükségünk lenne néhány olcsó szálláshely-tippre (kemping, turistaház, ifj. szállás) azon a vonalon. A túra nagy részében vadkempingezni fogunk, de egyszer-kétszer azért nem ártana egy "kiépített" szállás. Előre is köszi a segítséget.
Joeyline Creative Commons License 2003.07.09 0 0 3892
Sok sikert hozzá!
Hajrá, lássuk mielőbb a honlapot! :)

Nekem már a Múzsla által átküldött doksi is nagyon sokat ér.

Előzmény: Güsziológus (3880)
Joeyline Creative Commons License 2003.07.09 0 0 3891
Köszönöm, megkaptam :)
Bár nem ez a levelező emilcímem (csak regisztrációkhoz használom), de néha belépek oda is.
(Épp egy új oldal regisztrációja miatt léptem be oda a kódért, és akkor találtam meg a doksidat :)

Nagyon vaskos a fájl, még meg kell emésztenem, de igazán gazdag és hasznos anyag!

Előzmény: Múzsla (3875)
G B Creative Commons License 2003.07.08 0 0 3890
Szép napot!

Güszi!
Hidd el többen érdeklődnek, de mint jó magam is csak olvasgatok, gyüjtögetem a sok-sok HASZNOS infót, de hozzászólogatni nincs időm, vagy éppen nem számottevő vagy érdekes lenne, amit irhatnék. Tehát egy nagy adag jókedvet és munkakedvet Neked a folytatáshoz!!! Szerintem többen is várjuk a fejleményeket.

Üdv: B és mégegyszer gratula!!! ( irás, gyaloglás egyaránt)

Előzmény: Güsziológus (3880)
Múzsla Creative Commons License 2003.07.08 0 0 3889
OK.
Akkor majd egyeztetünk.
Előzmény: Bénó (3887)
mosomedve Creative Commons License 2003.07.08 0 0 3888
Bükki források felkereséséhez vigyetek fényképezőt, több helyen hiányzik a kód (nemcsak a Börzsönyben vannak vandálok), a Bükki szirtek jelei úgy látom, rendben vannak, talán azért, mert nem túl feltűnőek.
Előzmény: Múzsla (3879)
Bénó Creative Commons License 2003.07.08 0 0 3887
Bocsi, ismételtem önmagam, közben megzavartak holmi telefonok...
Előzmény: Bénó (3886)
Bénó Creative Commons License 2003.07.08 0 0 3886
Hát azt azért nem hinném... A forrásokat esetleg, de szirtekre én nem rángatom fel a bringámat a 20 kilójával... Legalábbis a beszámolódat olvasva nem olyan könnyű a terep. A forrásokat esetleg... Majd szólunk ha készülünk valamire és egyeztetünk esetleg!
Előzmény: Múzsla (3884)
kukucs33 Creative Commons License 2003.07.08 0 0 3885
Mivel Bénó mellett én képezem a többesszámot és tetszik a bringás verzió (mint minden bringás erdei túra), részemről benne vagyok :) Bénót még meg kell győzni, de szerintem menni (izé... jönni)fog :))
Előzmény: Múzsla (3884)
Múzsla Creative Commons License 2003.07.08 0 0 3884
Ha ti is bringával nyomjátok, akkor egyeztethetünk.
Előzmény: Bénó (3881)
lükepék Creative Commons License 2003.07.08 0 0 3883
holnap jmte-vel kirobogunk valami erdőbe, még nem tudjuk, gyalog vagy biciklivel, és hova. V.szleg börzsönyi vár, okt vagy egyéb ilyesmi...
mindenféle elérhetőségen szólhattok. kb. este döntjük el, mi lesz.
lükepék Creative Commons License 2003.07.08 0 0 3882
nem azért bónuszvár a bónuszvár, hogy kirajzszögezzük a faliújságra, ejnye-bejnye..
Előzmény: d_laci (3871)
Bénó Creative Commons License 2003.07.08 0 0 3881
Köszi, már ki is nyomtattam :o) és azon töröm a fejem, hogy mikor tudnánk menni már.
Előzmény: Múzsla (3879)
Güsziológus Creative Commons License 2003.07.08 0 0 3880
Még egyszer a honlapról.

Terveim között szerepel, hogy a rendszerezett információkat kiteszem a hálóra, de előtte, sajnos rendszerezni kell.
A munkamódszerem az volt, hogy megírtam a beszámolót, lementettem, majd kinyomtattam, hogy még egyszer átolvashassam, képernyőtől függetlenül. Sajnos, az ebben a fázisban talált hibák egy részét már nem a Word dokumentumon, hanem az index szerkesztőjében javítottam. Előfordult, hogy értelmetlen részeken változtattam. Ez nem helyes, de így történt.

A másik hiányosság az, hogy nem jegyeztem fel e hozzászólás számát és idejét, minek következtében előfordult, hogy dokumentumok "kimaradtak".

Tetézi a problémát, hogy az egész túra váza (a szállás és egyéb infókkal még nem komplett), jóllehet e vázhoz kapcsolva kéne a beszámolókat elérhetővé tenni.

Most ott tartok, hogy visszaolvasom a hozzászólásokat (már a 15. szakasznál tartok) és letárolom a megjelent verziót, azonosítókkal kiegészítve.

Ha jól olvastam Múzsla hozzászólását, elküldi neked a Nála lévőt, ezzel Te "ki vagy pipálva". A probléma tehát élő, foglalkozok vele, remélem, sikerül legalább a hivatkozásokat közzétenni.

Végül egy apróság.
Talán jobban ösztökélne, ha többen érdeklődnének.
Természetesen azokmak, akik nyilvánosan "kérnek" infót, mindent, amit tudok rendelkezésre bocsátok.

Előzmény: Joeyline (3869)
Múzsla Creative Commons License 2003.07.08 0 0 3879
Szia!
A Bükk forrásait a Vasutas Természetjárók Bükki Egyesülete rendezi.
Postacímük: Miskolc, Szemere u. 26. sz.
Igazolófüzet náluk rendelhető.

A Bükk szirtjeit a Miskolci Vasutas Sport Club kezeli.
Az igazolófüzet letölthető a honlapjukról.
http://mvsc.bixerver.com/

Előzmény: Bénó (3877)
Bénó Creative Commons License 2003.07.08 0 0 3878
Köszönöm, ha ezt tudtuk volna, akkor levadásszuk mikor most voltunk a Magosfánál. No mindegy, egy szabad hétvégén elmegyünk ide, amúgy is nagyon szeretem ezt a részét a Börzsönynek.
Előzmény: d_laci (3871)
Bénó Creative Commons License 2003.07.08 0 0 3877
Ezekről a túramozgalmakról még nem is hallottam, de most nagyon meghoztad rá a kedvem! Attól tartok a Börzsönyi várak levadászása után szigorúan belevágunk. Gondolom az MTSZ-ben lehet kapni az igazolófüzetet?
Előzmény: Múzsla (3876)
Múzsla Creative Commons License 2003.07.08 0 0 3876
Egy erős menet a Bükkben,
avagy vágjunk bele a Bükk forrásai és a Bükk szirtjei túramozgalmakba.

Még hónapokkal ezelőtt gondolkodtam e hétvége programján. Ugyanis erre a hétvégére esett a Pro Pátria teljesítménytúra, a Flúgos futam két keréken teljesítménytúra és Zete is csábított egy klassz OKT-s gyalogtúrára.
Az első kettő kiesett, mivel családi elfoglaltságaim miatt nem nagyon tudtam fizikailag készülni ezekre a megmérettetésekre, ráadásul a Pro Pátrián nem is indulhattam volna bringával. Sajnos erre a hétre kiderült, hogy Zete sem ér rá, így nagyon kétséges volt, hogy milyen túra eshet be erre a hétvégre. Végül a vasárnap délelőttöm szabad maradt, így tervbe vettem két mozgalom teljesítésének az elindítását is, ugyanis nagyon mehetnékem volt. Még az idei év elején sikerült beszereznem a címben említett kiírások igazolófüzeteit. Örülök, hogy a miskolciak megint kitaláltak valamit, hisz a Bükk mindig tartogat rejtett szépségeket.

Röviden a mozgalmakról:
A Bükk forrásai
Két szakaszból áll a mozgalom, északi és déli részből. Ezek külön-külön is teljesíthetők. Mindkét esetben húsz-húsz forrást kell felkeresni és az ott látható kódot felírni az igazolólapra.
A Bükk szirtjei
27 gyönyörű kilátást nyújtó ormot kell felkeresni a mozgalom keretein belül. Három helyen a Bükk 900-as csúcsai kódot kell felvinni az igazolólapra, Cserepes-kőnél az OKT-s bélyegzőt kell használni, a többi helyen pedig kódokat kell felírni.

A tervem:
Mivel délután kettőkor már programom volt, így egy kisebb kört (50-60km) terveztem be szarvaskői rajt/céllal. Úgy gondoltam, hogy felkeresem a Hubertusz forrást és a Guba-kutat, majd a Kálmán-hegyi úton feltekerek a „kövekhez”, ott meglátogatok négy szirtet, majd a Horotna-völgyön át leereszkedek Szilvásváradra és újabb három forrás felkeresése után visszagurulok aszfalton Szarvaskőre. Ez volt a terv, de kissé más lett a megvalósulás.

A túra:
Negyed nyolckor már el is rajtoltam Szarvaskőről. Az idő nagyon szép volt, de a hőmérséklet nem kápráztatott el nagy plusszokkal. A piros négyzet jelzés előbb a vasút melletti kis kerteket kerülgette, majd átvágva a síneken meredeken ívelt felfelé. Ám előbb balra letértem, hogy a piros kör jelzésen felkeressem a Hubertusz-forrást (1,9km). Jól tekerhető, egyértelmű úton el is értem azt. Szuper állapotban volt a forrás és valamennyi kód (három helyen is) éppen látszódott. Egy szépséghiba volt csak, hogy a víz nem csurgott. Visszagurultam a piros négyzetig és elkezdetem a kapaszkodást. Ez az út egy hullámvasúthoz hasonlított. Kemény felfelék és rövid lefelék tették változatossá, míg ki nem értem egy nyeregbe. Itt a távvezetékek alatt balra kanyarodva, már a piros sáv jelzésen egy gyönyörű rétre értem, mely a térképen Leshely néven szerepel. Padok, esőbeálló, frissen nyírt fű. Csodálatosan karbantartott pihenőhely ez. Innen legurultam a Berva-völgyben húzódó aszfaltozott útra. Ezen kezdtem meg emelkedésemet a szemben feltáruló szirtek felé. A piros sáv jelzés mellett fel-feltűnt a zöld kerékpáros szimbólum is. Ez a jelzés egészen a Bükk-fennsíkig vezeti a kerékpárost. A Guba-rét után, a piros sáv hirtelen jobbra betért az erdőbe. Itt lekanyarodva meg is leltem a Guba-kutat (7,6km).
Az órám nyolc órát mutatott. Átgondolva a részidőmet egy órát adtam magamnak, hogy a „köveknél” elérjem az OKT vonalát. Visszatérve az aszfaltos útra, immár csak a zöld kerékpáros szimbólumot kellett követnem. Aki a gyalogos jelzésekhez szokott, az nagyon meglepődhet a jelzések sűrűségén, hisz előfordul, hogy csak kilométerenként van festés és nem is minden kereszteződésbe helyezik el. A lényeg, hogy a legjobban járt utat kell követni. Nos, ez a Kálmán-hegyi út már ismerős volt a múlt évi Bükk maratonról, csak akkor versenytempóban közlekedtünk rajta. Most sem vettem nagyon pihenősre a sebességemet, de azért végig tudtam gyönyörködni a táj szépségében. Az egyik kanyarban egy nagy mészkőtömb emlékezett a munkásokra, akik 1987-91 között építették ezt a feltáróutat. A Bél-kő felett megkapó látványt tárult elém. Északi irányban gyönyörű kilátás volt. Egy dolog aggasztott csak. Nagy fekete felhők erős tempóban közelítettek. A tervezett időt tartva fel is értem az OKT vonalára. Idáig volt előny a bringa. Rögtön egy tábla figyelmeztetet, hogy fokozottan védett területre értem. Belépni csak engedéllyel lehet, kivéve ha a kijelölt utakat használom. Nos, ezt igyekeztem is betartani.
Az első igazán komoly falat az OKT-ről nyíló kék háromszög jelzés volt, ahol nagy bicajtolás következett. A hegymászásnak tűző napsütés és csodálatos panoráma lett a jutalma az Őr-kő csúcsán. Előttem a Déli-Bükk terpeszkedett. Jól látszódott, hogy mely részeket süt meg a nap és hol zuhog az eső. „egy szinttel lejjebb” látszódott a következő szirt, a Hegyes-kő. A kódot megtaláltam és lefelé is tolva a bringát (megnézném azt, aki itt lejönni kerékpárral) leértem az Őr-kő rétre. Innen a piros sávon gurultam déli irányba, majd erről eltérve elrejtettem a drótszamarat és felfutottam a Hegyes-kőre. A látvány nagyon hasonló volt az előzőhöz, de a kódot nem leltem. Készítettem egy fényképet és megkeresve e bringámat haladtam tovább.
A Kocsmáros-rét mellett már nem volt elég a bicajtolás. Itt bizony vállra kellett kapni a kétkerekűt, annyi kő mereszkedett ki a talajból. Időnként még a lábamnak is helyet kellett keresni. Elérve a Pes-kő-kaput leraktam a bicajt és felsétáltam a 10 méterre lévő sziklákra. Egyszer csak hangos éneklés szakította meg a csendet. Két hátizsákos közeledett. Köszöntöttük egymást, majd az egyikük boldogan emelte fel a bringámat, hogy innen már neki könnyebb lesz. Mosolyogva közöltem vele, hogy nagyon téved, mert ezzel csak megnehezítené a dolgát. Legnagyobb meglepetésemre az időközben befutott lányok között egy volt tanítványomat véltem felfedezni. Kiderült, hogy kint aludtak a Cserepes-kő alatti barlangban. Ők tovább haladtak Bélapátfalva felé, én pedig közben megleltem a következő csúcs felé vezető ösvényt. Jól kijárt út végén, ismét gyönyörködhettem a Déli-Bükk szépségeiben, a Pes-kő csúcsán. A kódot rendben megtaláltam. Visszatérve az OKT-ra, haladtam tovább, keleti irányba. Közben megjött balról a zöld négyzet (vagy legalább is úgy nézett ki). Emelkedő kezdődött és láttam én egy fehér sziklát balra, fölöttem, de 10 évvel ezelőtti emlékeimből másra emlékeztem, a barlangot illetően. Szó, mi szó sikerült elkerülnöm a barlangot és leereszkedve egy iszonyatos karrmezőn, a Vörös-kő-bérc lábánál lévő kis rétnél gondolkodóba estem. Úgy döntöttem, hogy visszamászok. Ez volt a jó döntés, hisz felfelé lépkedve a sziklákon megpillantottam a Cserepes-kő csúcsát jelképező fatáblát. A barlangnál sok szemét és két jó állapotú OKT-s bélyegző fogadott. Ekkor figyeltem meg, hogy a fekete barlang és a zöld négyzet jelzések is ide vezetnek. Szép-szép, de a térkép nem jelöli őket.
Átgondolva a helyzetemet úgy döntöttem, hogy visszamegyek a zöld négyzet-OKT kereszteződésig és a Kopasz-rét érintésével gurulok le a Horotna-völgy bejáratáig. Igen ám, de a zöld négyzet jelzésből csak kettő(!) db volt elhelyezve. Utána már csak egy halovány kék háromszög látszódott. Közben kereszteződés is nehezítette a továbbhaladást. Némi kóválygást elkövetve, végül ÉK felé haladtam tovább. Hullámvasutazás után kiértem a zöld kerékpár jelzésre. Nagyon megörültem, hogy végre valami jelzés és gyorsan rákanyarodva az útra elindultam NY-i irányba. Arra számítottam, hogy előbb-utóbb metszem a zöld vagy piros sáv jelzéseket. Ezt azonban elnézhettem, mert a Bél-kő tetején döbbentem rá, hogy túljöttem. Itthon már egyértelműen látszódott, hogy hol is lehettek a jelzések, de akkor ott, a valóságban nem találtam rájuk. Nos, visszatekerni már nem esett jól, így elindultam a már felfelé megismert útvonalon lefelé. Itt találkoztam még egy gyalogos csoporttal. Nagy élvezettel „döngettem” lefelé 30-40km/h-s tempóval a Kálmán-hegyi úton. Még megfordult a fejemben, hogy Felnémet felé megyek vissza aszfalton, de a már reggel megismert út mellett döntöttem. Nem bántam meg, hisz visszafelé még nagyobb élményt adott. Az átkötés negyed óra alatt sikerült. Legnagyobb meglepetésemre, egy babakocsis család jött velem szemben a kb. 20%-os emelkedőn. Érdekes látvány volt.
Végül időben haza is értem és délután már a múlt, az élmények jártak a fejemben.

Tanulságok:
-Hiába van újnak mondható turistatérképed, ha arról hiányoznak jelzések ill. a térkép nem fedi a valóságot.
-A bringás és gyalogos jelek keverése nem zökkenő mentes.
-Ha fejben rendben vannak a dolgok, akkor fizikailag valószínű menni fog a kitűzött cél. Fordítva valószínűbb a kudarc.
-Hagyni kell elég időt az esetleges hibák korrigálására is.

Adatok:
Táv: 49,2km
Szint: 1200m
Idő: 5 óra
Max.seb.: 45,8km/h

Múzsla Creative Commons License 2003.07.08 0 0 3875
Nos, akkor küldöm Neked is.
Előzmény: Joeyline (3869)
nyomdász Creative Commons License 2003.07.07 0 0 3874
Sziasztok. Jó estét!

Mostanában ritkábban írok ide is, ezért az újaknak bemutatkozom. Máté István, a Turista Magazin munkatársa vagyok.
Kérni szeretnék, illetve a túrákon fotózóknak egy lehetőséget felajánlani.
Van egy cikkünk, amihez nem a legjobb az illusztráció, ezért felajánlom az illusztrálás lehetőségét a topik látogatóinak.
Keresek két-három jó minőségű, Derenk romfaluban készült képet, ami lehet digitális géppel készült, vagy beszkennelt. A képek legalább 4-500 Kb-osak, élesek és szépen kiexponáltak legyenek. Az e-mailt a turistamagazin@chello.hu címre küldjétek.
Papírképeket is szívesen fogadunk. Szintén az élesség a fő kritérium. Cím: 1138 Bp. Népfürdő u. 15/C.

A megjelenő képek szerzőjének neve természetesen fel lesz tüntetve a lapban és a szokásos honoráriumot fizetjük. Az első tíz beküldőt ajándék térképpel és egy lapszámmal jutalmazzuk.
Előre is köszönöm a segítséget.
-nyomdász-

nagypapi Creative Commons License 2003.07.07 0 0 3873
:-))))
Ez jó volt!! (Mondom én, a nagypap-i)
Előzmény: Váci (3872)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!