Keresés

Részletes keresés

zordonC3 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33547

Ja és szeptemberi, októberi vágású kalodás fával tüzeltem. A köv. téli tüzelőm már megvan, remélem szárazabb lesz :)

Előzmény: zordonC3 (33546)
zordonC3 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33546

Ez volt az első full fa szezon, le is kátrányosodott a kéményfej a külső térben (belső részen a padlástérben még nem néztem) de végül is mit vártam ilyen előremenővel...

 

Nekem csak 1x (!) kellett megrakni, leégett kb du 2-re, este 8-ig meleg volt. Közte kandallóval még nyomattunk (nem vízteres, sima)

Előzmény: zordonC3 (33545)
zordonC3 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33545

Nálam ugyanolyan sz*r rendszer csak pepitában. 91-es házilag készült kazán, csak padlófűtés, lent 8, fent 4 kör. Szivattyú megy direktben, még csőtermosztát sincs, keverőszelep sem, ugyanúgy nyitott a rendszer.

 

Én simán tudtam úgy tüzelni a kazánnal egész szezonban, hogy megrakás után 15 perccel a víz már 40 fokos volt,  így fullra le kellett fojtani a kazánt (értsd: alulról 1 cm résnyi levegő, felső levegőnyílás full zárva, kéményben az a billenő izé 3/4-ig elzárva), hogy ne menjen 50 fok felé. Összesen 140m2 körül van a fűtendő tér, és csak padlófűtés.

 

Tudom hogy almát a körtével, de akkor is, nagyjából azonos korú cuccokról beszélünk. A szivattyú 100w-os grundfos.

Előzmény: leho01 (33538)
pajaci Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33544

Az kb 20q?

Előzmény: leho01 (33543)
leho01 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33543

Most a bagy hidegekben kb 3m3 fa ment el 1hónap allat meleg persze nem volt.....és akkor fűtöttem éjel napal.Most már hogy enyhéb az idő reggel 6tól olyan este 7 ig fűtök.

 

pajaci Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33542

Ha nagyon vizes, akkor minél apróbbra kell hasogatni, akkor sokkal jobban ég.

Mennyi fa megy el naponta (a minuszokban, és a napokban) ?

Hány órakkor kezdessz fűteni, és mikor fejezed be?

Előzmény: leho01 (33541)
leho01 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33541

A fa természetes fel van hasogatva adagolható állapotban.

Előzmény: pajaci (33540)
pajaci Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33540

Ha vízköves a padlócsövezés, akkor forr a kazánban a víz.

Ha vízköves, vagy (és) kormos a kazán, akkor ízzik a füstcső.

 

Itt a fával, és a tüzelési móddal lessz a probléma.

Milyen vastag fát raksz rá?

Fel van hasogatva?

Előzmény: leho01 (33539)
leho01 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33539

Bocs hogy nem egybe írtam le mindet.A kazán elvileg 45kw os a füstcső nem mondható forrónak épp hogy meleg.A fa akác friss vágás.

Előzmény: pajaci (33536)
leho01 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33538

Egyébként nekem is függőlegesen van a keringető beszerelve lehet ez is gond? Mondjuk én keveslem azt az egy keringetőt a 12 padlókörhoz. Lehet külön kénne választani a két szintet vagy valami de addig felesleges míg szar a hatásfok.Ja egyébként 5 padlókör megy mert ha rányitnám az egészet akkor szó szerint megfagynák mert ennyi vizet már képleten lenne melegíteni,örülök neki hogy ez az 5 kört melegíti valamennyire.

Előzmény: leho01 (33537)
leho01 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33537

Való igaz hogy nincs se keverőszelep se kazánvédő semmi,csak megy a keringető a csőtermosztáttal oszt csókolom.Huzat van,de a fa nem ég kellően,az ok hogy friss vágás de itt nálunk csak így szerezhető be.Másnál néztem ég rendesen nálam meg nem pedig ugyan az a fa.De próbáltam már száraz fával is azzal sem jobb a helyzet azzal némileg jobb de a hátásfok ugyanolyan szar.Még mindig nem hiszem el hogy valójában ez a 30 éves kazán jó.

pajaci Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33536

Huzata van rendesen a kéménynek?

Milyen fád van? Mikori vágás?

Mekkora teljesítményű a gázkazánod?

Mekkora a vegyes?

A füstcső milyen meleg üzem közben?

Előzmény: leho01 (33533)
moonshadow Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33535

Nálam meg az volt, hogy felmelegedett a kazán, de a sok rugós szeleptől meg a függőlegesen beszerelt szivattyútól kicsi volt a hőelvétel, ezért a huzatszabályzó elkezdte folytani a kazánt, mielőtt az égés rendesen beindulhatott volna. Vége annak is alacsony hőmérsékletű víz és kátrányosodás lett.

Aztán gatyába ráztam a tömegáramot, kicseréltem a rugós szelepeket, itt-ott átalakítottam a rendszert és most már hasít.

Gondolom ha nem lett változtatva nálad a rendszer 86 óta, akkor nincs kazánvédő termosztatikus szelep, nincs vízkeverő szelep ami a padlófűtésre az előremenőből és a visszatérőből keverné a megfelelő hőfokú vizet.

Ha jól gondolom csak egy szivattyú van, ami termel a padlóra direktben, és a huzatszabályzóval szabályozod a vízhőfokot.

 

Azért azt se felejtsd el, hogy régen nem volt akkora probléma a roszabb hatásfok, mert olcsóbb volt a tüzelő és bizonyos mértékig lehetett többlet tüzelőanyaggal kompenzálni. 

Meg 25 év alatt azért levízkövesedhetett rendesen.

 

Vízkőoldóba én nem merek tanácsot adni, mert ha nem szakszerűen csinálod, kilyukadhat több helyen az egész rendszer.  

 

Előzmény: leho01 (33530)
pajaci Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33534

De mostmár van, és nyilván olcsóbb (max 20ezer), mint kazánt cserélni.

Kazán csere után is be kell tenni a padlókörbe.

Előzmény: moonshadow (33532)
leho01 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33533

Végül is az az igazság hogy ez a rendszer 88 tól 93 ig ment ezzel a vegyes kazánnal.Utánna bejött a gázkorszak ezt leváltotta a gázkazán teljesen bezárólag 2009 ig.A gond csak volt hogy ugye drága a gáz így visszalett kapcsolva a vegyes rendszere.Annyit hozzáfűznék hogy a gázkazánnal müködött rendesen ,meg előtte a vegyessel is mikor fater használta 93 ig.Kb most 2008 tól szopok vele/bocs a kifelyezésért/ mióta megint be lett indítva a vegyes.A kiépítés rövöden a következő:Lenti szint:4padlókör osztó gyüjtő .Emelet:8 padlőkör osztó gyüjtő.+ 2006 ban lett feltéve 6db radiátor de ezeket nem nagyon használom mert nincs érteleme mert nem meleg a víz..A vegyeskazánon van egy csőtermosztát meg ugye a kerngető, ja meg annyi hogy nyitott víztérrel rendelkezik.Tudom nem egy jól kivitelezett rendszer de ha ezelőtt müködött xy éve most miért nem?

moonshadow Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33532

Akkoriban valszeg nem volt és nem lett beszerelve.

Előzmény: pajaci (33528)
pajaci Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33531

Ez eddig használatban volt? Át lett alakítva valami? Eddigi működés milyen volt?

 

Ha kicsit részleteznéd, akkor még esetleg megoldást is lehetne találni, így csak találgat mindenki.

Előzmény: leho01 (33529)
leho01 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33530

De leírom mégegyszer a lényeg az:Hogy akkár mekkora huzatott adok a kazánnak egyszerűen nem vagy nagyon lassan melegíti a vizet fel én 50C os előremenővel használom.Kb 5perc de még annnyi időt sem keringeti a vizet mert gyorsan visszahül és lekapcsol a szivattyú.A kazán megint kb egy fél óra mire felmelegíti a vizet.Tehát kb 30-50 percenként kapcsol a keringető szivattyú.Szóval szánalmas egy dolog ez de ez van.Más : Régebben direktbe ment a keringető de ez sem volt jobb mert így ahogy előbb is írtam 25-30c fokos vizet keringetett a rendszerben ami igen karcsi..Tehát a lényeg hogy még ha akarnám sem tudnám felforralni a vizet a kazánban mert olyan lassan melegíti fel hogy mirre a visszatérőből visszatér a langyos víz egy öröké valóság mire felmelegíti megint.Mindegy én már feladtam,egyszerűen ez úgy szar ahogy van oszt kész.Köszönöm a tanácsokat,fölöslegen meg nem ruházok be kazánra ha attól is ilyen szar lesz.

leho01 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33529

Teljes mindegy hogy szabályzom a kazánt a lényeg hogy nem melegíti megfelelően a vizet.Egyébként igen kátrányos,de mikor levakarom róla akkor sem változik semmit a teljesítmény.Ha 20 ével ezelőtt müködött rendesen akkor most mi lehet a gond?Mikor gyerek volltam emlékszem rá,semmi gond nem volt a padlóhőmérséklettel,igaz apám igazgata a kazános dolgokat.De ha a kazáncsere sem oldja meg a gondomat,akkor mi ? Szétkell robantani az egész padlóredszert meg mindent? Erre nincs keret sajnos ez millós nagyságrendő beruházás lenne.Mindegy akkor marad ez a kazán ha az újjtól sem lenne jobb akkor fölösleges költenem rá.

pajaci Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33528

Olyan is van, hogy ESBE VTA !

Előzmény: moonshadow (33527)
moonshadow Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33527

Szerintem az új kazán se segítene ezen a kiépítésen.

A padlófűtésnek egyenletes 35-45 C fok körüli víz kell, a vegyeskazán meg nem egyenletesen adja le a teljesítményt, hanem a tüzelőanyag begyúladásával van egy felfutás, majd amíg parázs van addig egy fokozatosan csökkenő teljesítmény.

Puffer nélkül gondolom csak huzatszabályzóval leszabályzod a kazánt, hogy ne lökje szét a padlófűtésedet, akkor ez egy agyonfolytott égést eredményez ami rövid úton telekormolja kátrányosítja a kazánt, és rendkívül rossz hatásfokú lesz a kéményen elszökő elégetlen égésgázok miatt.

Előzmény: leho01 (33522)
trakisbandi Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33526

Hali !

 

Nem lehet nagyon kátrányos a kazánod ?

Padlófűtés, alacsony előremenő, mind kedvez a kátrányosodásnak.

A kátrány meg jó hőszigetelő, azért nincs hőátadás.

Előzmény: leho01 (33522)
j_albi Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33525

Biztos, hogy nem levegős a rendszer?

Előzmény: leho01 (33522)
t.zsolti Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33524

ne dobd ki rögtön előbb savazd ki , füst oldalon is kipucol, és ha nem változott ráérsz akkor.

a 80-as évek terméke akkor nem a gazdaságoság volt az első, hanem a min 30 évig működjön és meg is tette.

ja és ha öntvény fával gyengébb a teljesítménye 20-30%-al

Előzmény: leho01 (33515)
leho01 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33523

Annyit még hozzáfűznék hogy gázkazánban nem gondolkozom,kizárólag vegyestüzelésűben.

Előzmény: leho01 (33522)
leho01 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33522

Ezt már átolvastam azért köszönöm.A pufferen gondolkozom ha marad rá keret megoldom azt is..A kérdés csak az hogy javulna e az újj kazántól a teljesítmény.Pár oladall ezelőtt olvastam hogy ha ellenne nagyon iszaposodva akkor elvileg felforrna a víz a kazánban...hát nálam ez kizárt dolog hogy felforjon,igaz iszap van benne de annyi nincs azért.Ha nem lenne csőtermosztátom kb 25 fokos vagy még alacsonyabb vizet keringetettne a redszerbe,volt rá példa ami valjuk be igen karcsú.A csőtermosztát sem oldotta meg mert így meg ritkán kacsol a szivattyú meg rövid időre így hamar lekeringeti a vizet amit a kázán amint írtam nagyon lassan melegít vissza így gyakorlatilag a hosszabb körökbe megsem fodítsa a vizet.A kéménnyel semmmi gond nincs mert huzat van meg kellőkialakítású,szóval remélem ha lecserélem megoldódik ez a probléma.Azért még is csak egy közel 30 éves kazánról van szó .Sok vascső egyébként nincs, így ami elérhető lehet kicserélem.Még annnyit viszont segíthetnétek hogy házilag kibírom mosni a padlóköröket valahogy?,mert azér ártani nem ártok vele neki.Külön szeretném mindnet úgy hogy lecsatlakoztatom az osztó+gyüjtőkről és kb 2bar nyomással táplalom vizzel,így gondolom a naggya dzsuva kijön belőle.Nem tudom hogy ez jó megoldás e vagy felejtős.?Üdv Tamás.

moonshadow Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33521

Rengeteg féle kazán létezik, ajánlani nehéz, mert ha megveszed utána szembesülsz a hibáival illetve az előnyeivel, de mivel nem vásárol az ember gyakran kazánt, ezért nincs nagyon összehasonlítási alapja a többi azidőtájt árusított kazánnal, hogy ugyanazon a rendszeren jobb lenne-e, vagy nem, úgyhogy én nem beszélnélek rá semmire.

Igazából a maiak közül rossz kazán talán nincs is, csak rosszul kiépített vagy üzemeltetett rendszer, szerény véleményem szerint.  

Inkább egy kategóriával nagyobbat vegyél és tegyél be puffert, akkor nem kell állandóan rakni, hanem a kazánnak megfelelő huzat beállítással folyamatosan tud dolgozni a pufferre onnan pedig az igényeknek megfelelően szétküldi a padlófűtésbe.

Nekem legalábis úgy működik az egész, hogy -2 fok felett egy begyújtás elég esténként, másnap estig. Igaz a tájolásunk is rásegít.

Ha csak gázzal tudsz fűteni, akkor az ismert fogyasztási adatok alapján könnyen be tudod lőni a hőigényedet, ennek megfelelően már tudsz kazánt választani a házhoz.

De persze függ attól is, hogy a kéményed egyáltalán mekkora kazánt bír el.

Javasolom, hogy olvass vissza a topikban, mert amikor bekötötték a vadonáns új kazánomat és alig akart fűteni, rászántam jópár napot, átolvastam a topikot és kiderültek a dolgok, hogy mik voltak a hibák, amiket kijavítottam, és azóta megfelelően tudom működtetni.

 

Javasolom Holicse oldalát is nézd meg, neki ugyanolyan Bükk kazánja volt mint neked, ha jól látom.

 

 

 

Előzmény: leho01 (33519)
szabonandi Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33520

Még nincsen teljesen kész, mivel bele kell raknom a kazánköri szivattyúvezérlést, és RS485-re szeretném kivinni a megjelenítést/menükezelést.

Így a rendszer LCD kijelzője lehet a kazánnál, de el lehet majd vinni a lakásba is, de akár mindkét helyen is lehet.

Ezekhez új hw és új sw is kell.

Előzmény: tibikokoko (33496)
leho01 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33519

Köszönöm.Akkor lecserélem,a csövekkel csak az a gond hogy csak a kazánházban lévőket tudom cseréni mivel padlófűtés van,legfeljebb átmosattom alaposan.Esetleg tudnál ajánlani valamit hogy milyet vegyek? Kb180 nm es házat fütök.

42tibcsi Creative Commons License 2012.02.29 0 0 33518

Most nem jut levegő a lakás felé(radiátorok felé) miota a Spirot feltettem az előre menőbe. Hiába vólt a tartály tetején au. légtelenitő Spiro nélkül a radiátorok sokszor szuszogtak.

A kazánban az időszakos bugyogás biztos helyi forrás lehet mert csak 80°C nál csilálja néha, egyébként a forrása jelemző pezsgést nem halani, az egész ójan mintha a kazán alsó v. középső részén össze jőn egy légzárvány és mikor összejőn egy menyiség akkor elszabadúl és feljön a kazán felső részébe ahol aztán távozik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!