Keresés

Részletes keresés

V42 515 Creative Commons License 2001.10.11 0 0 769
Ablánc malom ma egy (ha jól emlékszem) a Danubius láncba tartozó panzió, szállás van, de szerintem elég drága.

Részletes infót találhatsz a www.travelport.hu honlapon, ha rákeresel (Acsád vagy Ablánc)

Előzmény: Zete (768)
Zete Creative Commons License 2001.10.11 0 0 768
Van nekem is egy kérdésem:

A következő túrámat Kőszeg-Sárvár közötti szakaszra tervezem. Van infója valakinek az Ablánc malomnál lévő csárdáról?

Lehet-e ott aludni, mennyiért, stb. A telefonszámuk is jól jönne, ha megvan valakinek.

Vagy tudtok esetleg más szálláslehetőségről a szakasz közepe felé (pl. Szelestén)?

Köszönet előre is.

larzen Creative Commons License 2001.10.11 0 0 767
Idézem a 618-as hozzászólásomat:
Megjöttem Kéktúráról. Címszavakban:
Csak Tapolca-Badacsonytördemic szakaszt tettem meg. 15km, ebből 12 km beton, volt benne a forgalmas 71-es útból is egy szakasz. :-(
A Tanúhegyek viszont így is gyönyörűek, igaz csak a Szent György hegyet másztam meg.
A Balaton környéki emberek koszos bunkók. Egy hete voltam a Zemplénben, most ehhez viszonyítok.
A szigligeti bélyegző most a vár pénztárában van, áprilistól-októberig, 9-18 óráig.
Előzmény: ATW (764)
Zete Creative Commons License 2001.10.11 0 0 766
Júliusban jártam be a Városlőd-Balatonhenye szakaszt. Nagyvázsonyből kifelé elkavartam ugyan, de először követni kell a térképen jelzett irányt az országúttal párhuzamosan, később az erdőben már nem lesz gond. Vizet lehet venni a kolostorromnál lévő forrásből. A Csicsói vadászházig jól lehet haladni, bár van egy elég hosszú sóderos útszakasz, ami uncsi és lábnyúzó is egyben. Viszont a vadászház után figyelni kell. Nekem egy régi Bakony Dél térképem volt és azon nem stimmel a jelenlegi útvonal. Ahol most megy a kék az az én térképemen piros sávval volt jelölve - de lehet, hogy az újabb térképen már ki van javítva. Mindenesetre régi piros jelzések felbukkantak néha-néha. Balatonhenyén a buszfordulónál lévő kocsmában van a bélyegző, a Csicsói vadászháznál a ház előtt egy fán, míg Nagyvázsonyban a vár pénztárában.
Előzmény: ATW (764)
pavarotti Creative Commons License 2001.10.11 0 0 765
Okt 20-23: Október 21-22n megyek a Bükkbe Szarvaskő-Bánkút-Putnok édesapámmal
20-án és 23-án nem érek rá.

Okt. 24-28: Egyetem-begyetem tengertánc, reméljük erre az időszakra semmit nem kívánsz...:)
Meglátjuk. Vevő vagyok Becske-Mátraverebély valamint Putnok-Eszkála közötti szakaszokra.

Előzmény: rohamcsiga (763)
ATW Creative Commons License 2001.10.11 0 0 764
Üdv,

Okt. 20-23 között a tervek szerint a Tapolca-Badacsonytördemic-Szentbékkálla-Nagyvázsony szakaszra megyek.
Nem járt errefelé valaki mostanság?
Van amire esetleg oda kell figyelni (jelzés-kavarások vagy egyéb neuralgikus helyzetek)?

Üdv

Alan The Wild

rohamcsiga Creative Commons License 2001.10.11 0 0 763
En tok szivesen mennek Eddig meg csak elmeletben kek turazom es mar ugy szeretnem igazibol is elkezdeni!! Okt 20-23 kozott nem dolgozom akkor valamikor becsatlakoznek
Helyszint ratok bizom lenyeg hogy ne a Pilis legyen :)
rcs
Előzmény: larzen (762)
larzen Creative Commons License 2001.10.11 0 0 762
Jó idő esetén szeretnék egy nagyobb kéktúra szakaszt bejárni október 23-28 között. A helyszín még kérdéses, de szeretném a keleti szakaszon tesztelni a kéktúra atlaszt. Az eddigi elképzeléseim:
- a Cserhát Magyarkúttól kelet felé
- a Mátra és a Bükk eleje
- Aggtelektől nyugat felé a Bükk, ami belefér
Van kedve valakinek csatlakozni? Topiktúra? :)
pavarotti Creative Commons License 2001.10.11 0 0 761
Szerintem (bár ezen érdemes a legkevésbé vitát nyitni) alulra a teljes "erebel" van írva olyan módon, hogy (amint mondtad a felső M betű bal alsó sarka "v"-t képez, a jobb alsó sarka pedig "y"-t. Így kijön a teljes "M(átra)+v+erebel+y".
Dorog-Piliscsabán voltunk tegnap:
Könnyű szakasz, néhol szép, néhol már majdnem unalmas, jelzések követhetőek. Dorogon körbélyeg, Klastrompusztán "központban" villanyoszlopon fém, P.csabán a vasútállomáson van OKT bélyegző.
Még egy információ édesapámtól a Mátrából:
Ha Ágasváron be lenne zárva a th., Mátraszentistvánon lehet Ágasvár-as OKT bélyegzőt is szerezni, csak kérni kell!! (kocsma)
Előzmény: asciimo (760)
asciimo Creative Commons License 2001.10.10 0 0 760
Egy nagy M betu (mint Matra)
es az M betu aljaban odairva, hogy EREB,
ami igy ertelmetlen, de az M betu also szara olyan Metallica modra csucsos, es ezert alul a VEREB (ugye MatraVEREBelyen vagy) olvashato...

Epp tegnap jartam ott, mert a szept.30.ai turara nem vittem fuzetet, es potoltam a pecseteket.

Előzmény: larzen (758)
Zete Creative Commons License 2001.10.09 0 0 759
Folytatás az 1. részhez

II. Aggtelek-Bódvaszilas

Másnap reggel útrakeltünk a kempingből Jósvafő felé. Sikerült elveszíteni a kéket már a Hotel Cseppkő mögött, ezért toronyiránt lementünk a faluba és megnéztük - volna - az Aggteleki tavat. Azért csak volna, mert mindössze a közepén volt némi szabad vízfelület, a java részét benőtte a nádas. Talán jó lenne kitisztítani, mert így hamarosan csak békaparadicsomnak meg szúnyogtenyészet céljára lehet használni. Innen a sárgán visszakanyarodtunk a kékre, ami levezetett a Tengerszem szállóig. Útközben túrázók ismét sehol. Az erdő mint korábban, itt is nagyon szép, a jelzések pedig kiválóak. A szállóhoz a zöldön kell leereszkedni, a recepción kell elkérni a bélyegzőt. Nagyon kedvesen meg is kaptuk, sőt megtudtuk, hogy egy kétágyas szoba reggelivel 9500 HUF. Ezért úgy döntöttünk, hogy inkább a Jósvafő központjában lévő turistaszálláson töltjük el a következő éjszakát. Ezt el sem lehet téveszteni, a vendéglő melletti házban van, a ház sarkán pedig Turistaszálló felirat és egy jókora lestrapált bakancs (igazi műremek) igazít útba. Azért leírom a címet is: Rákóczi út 1. Ár: 900 HUF/nap + 350 HUF az ágyneműért. Erre a napra ennyi volt betervezve, ezért a zöldön visszasétáltunk az aggteleki kempingbe. Ez az út a Baradla-völgyön át vezet és igazi vadparadicsom lehet, annyi vaddisznónyomot és túrást láttunk. Az út nagy része sűrű bozóttal szegélyezett, ezért bármelyik pillanatban számítottunk felbukkanásukra, de szerencsére megúsztuk. Azért jó volt megérkezni a kempingbe, néhol nyomasztó volt a terep.

Másnap visszatértünk Jósvafőre, kivettük a szállást, és elutaztunk Bódvaszilasra,,hogy onnan visszafelé teljesítjük a szakaszt. Bódvaszilason épp megzavartuk az állomásfőnök urat az ebédjében, de nem vette zokon és szó nélkül kiadta a pecsétet (MÁV bélyegző + Bódvaszilas feliratú is) - majd az utunkat.

A Szabo-Palla erdészházig jókora szintemelkedőt nyomtunk le, kb. másfél óra alatt tudtuk le a füzet szerinti 4 km-t. A ház előtt gyönyörű fenyvest érintettünk, és a korábban útba esett Pócsa zsomboly is látványos volt. A ház tornácán igénytelen fémbélyegzőt találtunk, olyat mint amilyeneket a Gerecsében már megismertem (fordított betűk, olvashatatlan felirat, stb).

Kíváncsian vártam a Szádi várat, korábban sok jót és szépet olvastam róla. Előtte még eljött egy forrás, a neve most nem jut eszembe, de sem ez, sem a korábban érintett Barlangkutató forrás nem adott vizet. Mindkettő eltömődött a fa és kőtörmeléktől. Tehát Bódvaszilason bőségesen kell vizet tankolni annak, aki erre jár. A piros rom jelzésen mentünk a várhegyre, amíg nem láttuk meg az első falszakaszt. Itt egy nyíl mutat a hegycsúcs felé, hogy arra tessék menni. Hozzátehették volna, hogy a gatyát meg tessék felkötni! Elkezdtünk felfelé menni a rettentő meredek úton a váron keresztül, kézzel is besegítve. Miután átjutottunk egy kapuszerú nyíláson, megláttuk, hogy még szinte semmit nem mentünk fel, olyan messze volt a tető. Nagyon veszélyes terep, erősen figyelni kell minden lépésre, különben könnyen a kiindulási ponton találja magát az ember. Mikor felértünk, újabb falszakaszokat láttunk, ahová még elvonszoltuk magunkat. Innen viszont olyan vagány kilátás nyílt, hogy egyből elfeledtette a feljutás nehézségét! Feltárult az egész környék, a változatos őszi színvilág magával ragadó volt. Sokkal hosszabban is időztünk volna, de sietni kellett tovább. Aki erre jár, ne hagyja ki a felmászást - időt s fáradtságot bőven megér a látvány.

Derenkig könnyen eljutottunk, bélyegzőt az út menti fára szerelt dobozban találtam, minősége mint az előzőé... Itt viszont már kezdett sötétedni, sietősre vettük a tempót, de így is hamar elért a sötét, 1/2 7-kor az erdőben már elő kellett venni a lámpát. A kék mellé később csatlakozott a piros sáv is, és együtt haladt egész Szelcepusztáig. A Ménes-völgy bejáratánál irányítótábla áll, hogy már nem arra megy az OKT. Ezt tudtuk az Atlaszból is, de azért jó volt látni, hogy gondoltak a tájékoztatásra. Vizet a Puska Pál forrásból tudtunk venni, amire már nagy szükségünk volt. Szelcepusztánál gyengülni kezdett a lámpánk, meg köd is beköszönt, ezért nem az új kéken mentünk Jósvafőig, hanem a Szelce-völgyi piroson. Nagy élmény volt a tágas völgyben haladni, látótávolság ha 20 m lehetett. Még határőrökkel is találkoztunk, akiket megnyugtattunk, nem tévedtünk el. Este 10-re értünk vissza Jósvafőre.

Utazás: ha BP-ről akar valaki Putnokra menni, reggel 7-kor indul IC Miskolcra, ahonnan 5 perc mulva megy intepici Putnokig. Az IC pótjegy előnye, hogy így az IP pótjegy 0 HUF! 9 óra 40-kor már lehet indulni a túrára és estig el lehet jtni Aggtelekig (30 km).

larzen Creative Commons License 2001.10.09 0 0 758
Jajj, ne izgassatok! Mi van rajta? :)
ifj. Esti Kornél Creative Commons License 2001.10.09 0 0 757
Jujjuj! Az egy ROPPANT kurrens bélyegző, én olyat tettem, mikor elindultunk Mverebélyről a Cserhátba. De azért - októberre én is terveztem a Mverebély-Mháza(-Kékestető) szakaszt, majd akkor benézek én is a korcsmába :)
Előzmény: pavarotti (756)
pavarotti Creative Commons License 2001.10.09 0 0 756
Mátrában jártam vasárnap, Mátraháza -> Mátraverebély.

- Viszonylag könnyű szakasz, egyedül a Nyírjes-eh. - Galyatető szakaszon kell komolyabbat mászni.

- Jelzés: csillagos ötös
- Érdemes hosszabb távú túrába betenni, szálláslehetőség Ágasváron, ill. Vörösmarty th.ban (!a KTAtlaszban levő tel.szám fax.szám, van rendes telefonszám is, ezt most nem tudom fejből, csak azt jegyeztem meg, hogy az ott megadotthoz 15öt hozzá kell adni..), Ágasváron mobilszám, 1-2 napon belül visszahívnak.

- Érdemes felmenni az Ágasvári csúcsra (kék hszög)

- Mátraverebélyen a kocsmában (kb. 50 m a vasúttól) van sokkal jobb állapotú bélyegző (mint ami a fán van kint - bár az egy nagyon jópofa pecsét, aki odamegy meglátja:)

V42 515 Creative Commons License 2001.10.09 0 0 755
Szuper, jöhet a folytatás!!!
Előzmény: Zete (754)
Zete Creative Commons License 2001.10.09 0 0 754
Üdvözlet minden Kdves Kéktúrázónak!

Az elmúlt hétvégén volt szerencsém az Aggteleki-hegységben túrázni (kéktúrázni), s teljesíteni a Putnok-Bódvaszilas távot. Szóval most egy beszámoló következik.

I. Putnok-Aggtelek

Indulás Putnokról délelőtt 3/4 10-kor, a VÁ-on begyűjtöttem a MÁV-os bélyegzőt, amihez adtak egy Putnok feliratút is, majd indultunk tovább. A városban megnéztük a Serényi kastély parkját, gyönyörű öreg fák, szép környezet, csak az épület iszonyúan lerobbant, pedig helyrehozva elsőrangú látványosság lehetne! Nem érdemes kihagyni, a parkba egy mindig nyitva álló kapun be lehet menni és úgy is útba esik. Ezután jött a csak nevében Szörnyű-völgy, ahol teljes nyugalomban masíroztunk végig, 2 óra alatt 3 kocsi ért utol minket, túrázókkal nem találkoztunk. A Mohos-tavakhoz felkaptattunk, de az út menti sűrű bozóttól nem sokat lehetett látni, talán egy helyen, a Nagy-Mohosnál volt egy olyan pont, mint amilyenről az új Kéktúra Atlaszban van fotó. Apropó Atlasz. A leírás nagyon pontos, precíz, nyugodtan lehet rá számítani. A jelzések is jó állapotúak és megfelelő sűrűségűek. Nemcsak itt, hanem később sem voltak ezzel problémák.
Keleméren a bélyegző a Tompa emlékházban van, aminek a kulcsa az utca túloldalán lévő, 42-es számú házban van. Az ott lakó kedves nénit kell megkeresni, nekünk ebben a szomszédai segítettek. Egyébként a munkáját hagyta ott azért, hogy minket beengedjen - le a kalappal előtte! Érdemes még megnézni a tempomban és környékén a régi faragott kopjafákat is.

Gömörszőlős nagyon szép, tiszta falu, felújított házakkal, emlékművekkel. Bélyegző az ún. Kisgaléria udvarán van, a bélyegzőhely feliratot tartalmazó tábla hátulján.

Tovább ki a faluból, majd kopasz dombokon keresztül irány Zádorfalva. Az útat tekintve hagyatkozzunk az Atlaszra, a leírás + térkép segíteni fog, ha nem egyértelmű az út - a dombok között nem lehetett jelet festeni sehová. A táj egyébként sokkal többet mutat, mint amit sejteni lehet a térképre ránézvén; lankás dombok, ritka erdők, szinte érintetlen környezet, és ami nekem nagyon bejött: a végtelen csend. Zádorfalván a roma fiatalok Guten Tag-gal köszöntek az utcán már a falu elején, majd később a kocsma előtt is. Itt van egyébként a bélyegző is. (Egy korsó sör+üveges üdítő = 190 HUF!)

Az ital elfogyasztása után ki az országútra, ahonnan a letérést tábla is jelzi. Innen egyenesen kell haladni a távolban feltűnő erdő felé, ott már lesznek jelzések is. Ettől kezdve végig erdő következik, sok dűlőutas elágazással, de a jelzések sűrűk, nem kellett sokig keresgélni. A Kastély-bérc és környéke is tetszett, szép hosszú érintetlen erdei szakasz. Az országhatár feliratú tábla már sötétben ért minket, de innen már csak lefelé kellett menni az országúthoz, ami bevisz Aggtelekre. Este 1/2 9-re már a kempingben voltunk.

Folyt. köv. (Aggtelek-Bódvaszilas)

Ha bárkit érdekel valami részlet, szívesen írok róla - ha tudok.

burnie Creative Commons License 2001.10.07 0 0 753
A héten szerdán és csütörtökön a Keszthelyi-hegységben túráztunk két napot.
Az időjárás nyáriasan meleg volt, ami nagyon jól esett a katasztrófális
szeptember után.
Első nap Vonyarcvashegyről indultunk el a Z+ jelzésen. A 71-es út keresztezése
után nagyon résen kell lenni, mert a szédítő tempóban épülő új házak között
nagyon nehéz megtalálni az ösvényt. Pedig érdemes, mert nagyon szép az út.
Később átváltottunk a Z jelre. Az út mellett megtekintettük a -térképen is
jelölt- kutyasírokat (Kedvencek temetője - Stephen King rajongók hajrá). Az
egyik fejfán felirat is volt : Vulkán kutya őrnagy, aki kötelességteljesítés
közben hunyt el 1976-ban (ha jól emlékszem). Érdekes. Ezután a Szent Miklós
forrás érintésével a Z, a P+, a P és a Z jelen jutottunk el a következő
nevezetességhez; a Sipos torokhoz. A jel egy bozótosban vitt, ahol el is
kevertünk, ezért toronyiránt lementünk a szakadékba (ezt hívják Sipos toroknak).
Ez egy nehezen járható, mély vízmosás, ahol nagyon nincs is út, de megéri
végigkűzdeni rajta, mert nagyon klassz. A zöld jel présházak/szölők között
vitt tovább, egészen Balatongyörökig. Kelet felé végig gyönyörű kilátás nyílt
a Balatonra és a tanú hegyekre.
Másnap Cserszegtomajról a S+-en indultunk el észak felé. Először a Csóka-kő
elnevezésű sziklákat néztük meg. Itt a jelzés két szikla között, egy kb.méter
széles hasadékon vezetett lefelé iszonyatos meredeken, ehhez már kellettek a jó
idegek. Ezután a Csorna-kúti-völgybe vitt tovább az út, ami kevésbé kalandos, de
nagyon szép rész. Az erdészház után a K+-en mentünk tovább, egészen Vállusig. Itt
értük el az OKT (pecsét a közért falán egy dobozban), amin csak 3 km-t mentünk és
áttértünk a pirosra. Ez a jel nagyon hiányosan van felfestve, többször elkevertünk.
Felkapaszkodtunk az uzsai bazaltbánya peremére is. A látvány megdöbbentő; mintha
egy hatalmas meteor csapódott volna a hegy tetejébe, egy hatalmas krátert vágva.
A kitermelt salakot a kráter szélére halmozzák, ahol az kifelé lefolyva maga
alá temeti az erdőt. Ezután szinte végig murvázott úton haladtunk (P+, K, K+) célunkig;
Zalaszántóig. Sajnos a keverések miatt, csak egy kései buszt sikerült elérnünk, így
Keszthelyről csak a postavonattal tudtunk hazajönni. Másnap reggel, négy óra alvás
után nem voltam túl jó állapotban.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.10.05 0 0 752
, ahol ambléme = embléma
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (751)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.10.05 0 0 751
Ilyen élményeim nekem is voltak. Erdélyből jövet (biciklitúra) Lökösházán benyomtam a túrajelentést a vasúti pénztár ablakán, erre kaptam rá egy kerékpáros bélyegzőt. Valami Két keréken Békés megyében vagy milyen mozgalom. Múltkoriban pedig a nadapi kocsmárosnénak tettem le a Fejér megye turistája mozgalom igazolólapját, erre nem Fejér megye turistája bélyegzőt nyom bele? Szövege ugyan nincs, de ugyanaz az ambléme, mint a lapon. Meg is lepődtem rendesen.
Előzmény: ifj. Esti Kornél (746)
pavarotti Creative Commons License 2001.10.05 0 0 750
Mit szólnál hétfőhöz?
Sajnos legkésőbb 1/2 5 re Pesten kell lennem de egy "Hűvösvölgy-ameddig jutunk" szakasz talán belefér.
Előzmény: pataporc (747)
pavarotti Creative Commons License 2001.10.05 0 0 749
Mindig ez a rohanás...:))
Előzmény: rohamcsiga (748)
rohamcsiga Creative Commons License 2001.10.05 0 0 748
PP ha mentek a Huvosvolgy -Piliscsaba tavra figyeld meg legyszives mennyire szintes a terep!
En a Teryrol ugy emlekszem egy ket huzosabb emelkedot leszamitva eleg egyenes Egyik kedvenc utan itt pest kornyeken es szivesen lefutnam egyszer
Előzmény: pataporc (747)
pataporc Creative Commons License 2001.10.04 0 0 747
Jovo heten szabin leszek (ahh!), ezalatt ket KT szakaszt all szandekomban bejarni.
1. Cserhat masik fele (?)
2. Huvosvolgy-Piliscsaba
Ha valaki raer es van kedve jonni, szoljon!
ifj. Esti Kornél Creative Commons License 2001.10.04 0 0 746
Ohlállá, igazán gratulálok, ezt a szakaszt nekünk csak 2*-re sikerült abszolválnunk, idén júliusban: Katalinpuszta-Felsőpetény, ill. Felsőpetény-Becske.
Ősagárdra persze úgy 1/2 2 körül értünk oda, kocsma zárva, de éppen kitört egy nagy vihar, beültünk egy aut. vt-be, s jött haza egy idősebb fazon, aki megkérdezte, hogy pecsét kellene-e, mondtuk neki, mire ő megkérdezte, hogy SPORTBÉLYEGZŐ jó-e. Mondtuk neki, erre kihozott egy 'Ősagárd, Sport Egyesület' feliratú, kb. 20 éves bélyegzőt :))
Előzmény: pavarotti (744)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.10.03 0 0 745
A Cserhátban én is szenvedtem és mástól is hallottam panaszt a jelzésekre. Az alapprobléma, hogy tele van akácossal, amit nehéz jelezni. Meg jó nagy rétekkel. Azért az emberi leleményesség itt is nyilván szerepet játszik az eltolásban. :-)
Előzmény: pavarotti (744)
pavarotti Creative Commons License 2001.10.03 0 0 744
Hétvégén jártam a Cserhátban (Katalinpuszta-Becske).

Katalinpusztától nem messze van egy "átmászandó" vadkerítés. Ha itt balra fordultok, pár méter után feltűnik a Rockenbauer kopjafa, ne hagyjátok ki! A Naszályra vezető út nagyon hosszú, és van majdnem 1 km ahol az ösvényt akár 20-30m-re kerülni kell a kidőlt fák miatt (a hegyoldalban).
Számítsatok a lassú haladásra. Lefelé kellemes,
a piros bejövetele után több helyen nagyon hiányos a jelzés, figyelni kell, ha viszont sokáig nincs akkor rossz helyen vagyunk. Beérünk

Ősagárdra. Itt a kocsma 11ig és 3tól van nyitva, állítólag adnak pecsétet a plébánián is (ennek nem jártunk utána). A patak hídján átkelve jobbra fordulunk, majd az út szinte teljesen visszafordulva kezd el emelkedni. Itt nagyon susnyás minden, jelzés nagyon kevés. Arra kell vigyázni, hogy azon a vonulaton kell végig felmenni, amin elindulunk - sem jobbra fel, sem balra át (le) egy másik völgyecskébe. Ha jól csináltuk, kibukunk egy helyre, ahol hívogat minket egy kapuszerű jelzés. Nemsokára van egy hívogató út jobbra lefelé, de nem szabad azt választani, a következő elágazáson (kis szögű elágazás) viszont jobbra kell menni. Itt egyébként újra van jelzés. Sokáig megyünk, kiérünk egy rétre, azon is megyünk, majd egy derékszögű jobbkanyart vesz az út -> Ha figyelünk, akkor láthatjuk a kéket is nem olyan messze, amint hív be az erdőbe. Egy ligetes-bokros szakasz következik, ahol mindig a lefelé (jobbra) tartó utat válasszuk, különben úgy járunk mint mi jártunk:)... Beérünk

Felsőpetényre, pecsét a kocsmában. Hosszú aszfalt, majd fel az anyagbánya útján. Figyeljünk, egy majdnem 180-as balkanyarnál a kék egyenesen megy tovább. Jó a jelzés, egészen addig, amíg fel nem érünk egy - nagyjából vízszintes - szekérútra. Itt semmi nincs, induljunk balra, a tarvágáson, amikor az út visszakanyarodik az erdőbe, megint van jelzés. Lesz sokára egy óriási pocsolya, ezt BALRÓL kerüljük meg, mert az út pont ott balra fordul. Figyeljünk, hogy a jól jelzett szekérúton ne bambuljunk el, jobbra kell fordulni. Ezek után szinte egyértelmű, ne lepődjünk meg, hogy az út utolsó 2 km-én már szinte egyáltalán nincs jelzés

Romhányig. Innen egyértelmű

Kétbodony, aszfaltútról valahogyan balra át kell keveredni egy majorsági épületig, ahonnan a középső horhosban indul felfele az onnan nagyon jól jelzett kék. Becske előtt a vasúti átkelés után nem találtuk meg a kéket, a régi kéken (a Júlia-major mellett-térképen szekérút) kimentünk az országútra.

Becskén jó a pecséthely.

Általánosan elmondható, hogy sajnos a 2 kmes osztatú Cserhát térkép gyakran inkább csak tájékoztató jellegű, az újonnan kiadott Kéktúra atlasz viszont sokat segít.
Összefoglalva: Lehetőleg olyannal indulj ezen a szakaszon, aki már ismeri!

pataporc Creative Commons License 2001.10.01 0 0 743
Koszi, kijavitottam az ominozus gomba nevet.
A Zavaros Fa (es ez csak az also resze, mert a teteje is tele van tablakkal! :)) valoban Mindszentpuszta elott, illetve utan van, a haladasi iranytol fuggoen.
Egyebkent Gant es kornyeke elegge meglodult fejlodesugyileg Orban papa kavicsbanyaja okan, mint ezt megtudtuk egy hihetetlen jo fej verteskozmai csaladtol (akikhez behuzodtunk a fagyos ejszaka elol).
Előzmény: Ermak (742)
Ermak Creative Commons License 2001.10.01 0 0 742
Biza jók!

A kérdezett izé valószínűleg (bár nem tutira) valamelyik korallgomba, a 'gyilkos' galóca viszont nem az, hanem légyölő.
A jelzésdús fa meg a fémjelzés Mindszentpuszta után van egy picivel? (Mekkorát kevertem ott egyszer, jajjaj, mekkorát!)

Előzmény: P-ista (741)
P-ista Creative Commons License 2001.09.30 0 0 741
Egész jók lettek a képek. ;-)
Előzmény: pataporc (740)
pataporc Creative Commons License 2001.09.30 0 0 740
Sziasztok,
szombati vertesi (Gant-Verteskozma, bar oda nem megy a kek :)) turank kisse bo lere eresztett kepes naploja megtekintheto itt: http://kep.tar.hu/pataporc/index.phtml?aid=27508588
Roviden osszefoglalva:
1. Majdnem beragadtunk a Vertesbe, mentoexpedicio hozott minket haza Verteskozmarol, ami valoszinuleg az egyetlen olyan magyar falu, ahol nincs kocsma, viszont vannak kocsog nemet vadaszok (hamis) vadaszkurtokkel es (hamis) harsonakkal :). Brr.
2. A jelzesek jok. Nappal. Bebuktuk, hogy ejszaka a kek tok ugy nez ki, mint a zold. :(
3. Mindszentpusztan fembelyegzo van, eselytelen, de semmi gond, mert potolhato Kohanyaspusztan, ahol rendes gumis Mindszentpuszta-belyegzo van a turistahazban.
Roviden ennyi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!