Keresés

Részletes keresés

Zete Creative Commons License 2003.07.16 0 0 3943
Ha már szóba került ez a térség:
Létavérteshez is kötődik egy nevezetes személy: Irinyi János, a gyufa feltalálója, aki ezen kívül megalapította a nagyváradi lőporgyárat 1848-ban, spec. hegyi terepen alkalmazható "röppentyűt" (a mostani aknavetők elődjét) fejlesztett ki, stb. A község temetőjében van a sírja.
/Meg ő a névadója a középiskolának is, ahová jártam anno :)/
Előzmény: Güsziológus (3940)
lükepék Creative Commons License 2003.07.16 0 0 3942
Most vasárnap? oké.
Előzmény: Tibet (3941)
Tibet Creative Commons License 2003.07.16 0 0 3941
LP és Efemm!
Ha nem a hétvégén mennétek Zemplén700-ra, akkor én is.
Most esetleg egy Szarvaskő-Sirok környéki kékezés jöhet szóba.
tibet
Güsziológus Creative Commons License 2003.07.16 0 0 3940
Jujj, de jó!

Mikor a házban voltunk, akkor a következőt mesélte a gondnok (az iskola volt igazgatója):

Kölcsey valóban nem Álmosdon született, mert akkoriban az volt a szokás (remélem jól emlékszem), hogy az első gyereket az anyai házban kell megszülni. A szülés után vitték át Álmosdra, a Kölcsey birtokra. Ott vakult meg fél szemére, egy parázs okozta a balesetet. A kemence, melyből kipattant, még áll.

Hasonló történetek nem maradnak sokáig az agyamban, de most, hogy reagáltál, beugrott.

Igaz tehát, hogy nem szülőház, csak apai ágon birtok.

Elnézést a picit offért, de végső soron azért járjuk az országot, hogy a koszon kívül ragadjon ránk más is:o)

Előzmény: nagypapi (3939)
nagypapi Creative Commons License 2003.07.16 0 0 3939
Kedves Güszi,
A Top10 műemlékben írtad Álmosdot, Kölcsey szülőházát. Megnéztem a vendegvaro.hu-n is, ott is hivatkoznak rá, hogy Álmosdon született, holott irodalmi tanulmányaimból Sződemeter rémlik, és talán jól emlékszem!
Bár off, azt hiszem ezt megérné tisztázni.

Ha már szóba (írásba) került Somogy, a somogy.lap.hu-n is elég sok hasznos linket lehet találni.

Előzmény: Güsziológus (3921)
Güsziológus Creative Commons License 2003.07.16 0 0 3938
Köszi.

Úgy látom, hogy van kínálat.
Elég sok az átfedés az általam eddig ismert vendegvaro.hu és falvak.hu lapokkal, de kétségtelen, hogy SOMOGYORSZÁG PR-ja korszerű és jó.
Egy kis "kritika".
A falvak.hu lapon található településlista, mely "kimásolható", ezáltal saját dokumentumban elhelyezhetők a linkek. Ez nekem nagyon fontos.

Mivel épp tegnap este jutottam el egy mérföldkőig, közzétenném az eredményt.

Az AK kezdetekor nem számoltam meg a településeket, melyeket felkeresek, de most, hogy a regisztrálás befejeződött, 63-nál tartok. Ennyi térkép (zömében terkepcentrum), ennyi kutakodás a neten. A mérföldkő egyúttal azt is jelenti, hogy már 200 településen vagyok túl, ennyit kerestem fel az elmúlt 2,5 évben. Igaz, még nem teljes a lista, hisz az OKT csak részben van meg. A Corvin által érintett települések viszont benne vannak.

A regisztrálás nálam azt jelenti, hogy egy táblázatban feljegyzem a település nevét (ha nem önálló, akkor a "fő"települést is), feljegyzem azokat a túrákat (OKT, RP-DDK, AK, stb.), melyek áthaladnak a településen. Ha van ttúra, akkor azt is. Tegnap késő este rögzítettem az utolsót (AK), ma lesz a szupervízió.
Namármost ide lenne jó beilleszteni a linkeket. A falvak.hu esetén ez a lehetőség adott, mely igen hasznos, hisz nem kell "kalapálni".

Azt hiszem, hogy nyugdíjig elleszek a táblázattal:o)

Előzmény: Zete (3936)
lükepék Creative Commons License 2003.07.16 0 0 3937
ketteske!! ne viccelődjünk! 50 km után még HImaláját is másszak??? :)
egyébként ha bírok járni vasárnap, akár mehetünk is. oda sokat kell vezetni, ugye? :) na szombaton megbeszéljük.
mindjárt írok neked mailt a mh-re, a szombat miatt.
Előzmény: efemm (3932)
Zete Creative Commons License 2003.07.16 0 0 3936
Güszi!

Ha esetleg még nem ismered, akkor nézd meg ezt az oldalt:

www.somogy.hu

/Egy csomó somogyi település önálló honlappal is rendelkezik, innen mindegyik elérhető.
Van pl. www.szorosad.hu (!) is./

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.07.15 0 0 3935
Vagy Larzennél? Inkább. :-)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (3934)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.07.15 0 0 3934
Nekem is van füzetem Larzennál, pedig azóta már találkoztunk is párszor. :-)
Joeyline Creative Commons License 2003.07.15 0 0 3933
Válasz ment.
Előzmény: pavarotti (3924)
efemm Creative Commons License 2003.07.15 0 0 3932
Lükepék!
Most vasárnapra úgyis kerestél valami jó kis túraprogramot autóval. Mezőföld50 másnapján Zemplén 700 gyalog nem jó?
(A füzetem szintén Larzennál van.)
efemm.

Előzmény: lükepék (3931)
lükepék Creative Commons License 2003.07.15 0 0 3931
ahhh, még lrznnál dekkol az ig.füzetem, ha azóta nem adta el másnak.. :) befigyel. Bár jó tömött a progim aug. végéig.. :)
Előzmény: Tibet (3930)
Tibet Creative Commons License 2003.07.15 0 0 3930
ZEMPLÉN 700-AS CSÚCSAI
Ki tervezi? Mikor? Gyalog vagy kerékpárral?
Nekem megvan néhány, és szeretném a nyáron megcsinálni. Egyeztethetnénk...
Tibet
lükepék Creative Commons License 2003.07.15 0 0 3929
kis lógás a mh-ről:
CSÜTÖRTÖK Mátra kékezés!!
még folynak a tárgyalások, de én szeretnék a 6.45-ös busszal felvágtatni Kékesre, és onnan fel/lecsorogni Mátraverebélyre. Ha valakit érdekel, írjon!
lp
Zete Creative Commons License 2003.07.15 0 0 3928
Na, legalább megértettem, mi is az a "minszab", amiről szó volt itten az elmúlt héten.
Megnéztem az Általad idézett weboldalt, pusztán a kíváncsiság kedvéért (eszem ágában sincs semmilyen fokozat megszerzésére törekedni).

Egy mondat ragadott meg különösen:
"Egy túrán belül is az eltérő nehézségű szakaszokat külön-külön kell pontozni. "

Néztem a pontozási táblázatokat is, és eszembe jutott, hogy pl. akármelyik korábbi Kárpátokbéli túrámon hogyan is lehetne megadni ezt a pontszámot. Igen lazán lehet venni pl., hogy az adott részszakasz milyen kategória is, ráadásul nem mindig (sőt kifejezetten ritkán) állnak rendelkezésre "kalauzidők", szint, táv adatok, stb - főleg Erdélyben. A kiírás sem a legpontosabb, persze, de mit értek volna vele, ha akár 50 oldalban részletezik a kombinált túrák pontozását? Ahogy én látom, itt arról van inkább szó, hogy körülbelül ennyit és ennyit ér egy túra, ehhez a számértékek csak támpontok. Az értelmezés kicsit nyitott, nem is szólva az "egyéni túranapló"-ról, amibe aztán kis jóindulattal azt ír az ember amit akar. Csak az tudja, mennyi is volt pontosan a túra, aki ott volt (vagy még az se). Szal lehet tökölődni ezerrel, hogy 145,8 vagy 139,9 pontot ér egy túra, de van-e értelme véresen komolyan venni egy ilyen fajsúlyú kérdést?
A minősítéseket előbb-utóbb úgyis megszerzi az ember, ha némi rendszereséggel túrázik. Az se okozhat gondot, ha netán vár még az illető egy-két hónapot, amikor már tutira átlépte a szükséges határt az adott fokozathoz. Szvsz ezen belül a részleteken rágódni (pl. teljesítménytúrán a kiiírt vagy a tényleges távot/szintet kell-e beszámítani) gittegyleti téma...

Előzmény: galendil (3926)
galendil Creative Commons License 2003.07.15 0 0 3927
bocs az előbb kimaradt
a kálvin téren az aluljáróban minden könyvet és térképet 20%-kal olcsóbban adnak
be is szereztem egy RP-DDk atlaszt(1800 helyett 1440)
galendil
galendil Creative Commons License 2003.07.15 0 0 3926
Sziasztok!

tegnap fölkerestem hőn szeretett irányító szervünk főhadiszállását a Bajcsy-Zs uton.
Mindössze egy nénivel sikerült beszélnem,akinek halvány fogalma sem volt a jelvényszerző túramozgalmakról és morcos is volt egy kicsit mert éppen kávézgatás és csevegés közben zavartam meg.
Végül vettem RP-DDK és AK igazoló füzeteket 250 ill.500 forintért.(MTSZ tagok kb 50 ft kedvezmény)
Rákérdeztem a minősítő szabályzatra is erről sem tudott mondani semmit csak 20 ftért kiínálta a neten is megtalálható szöveg :
http://www.fsz.bme.hu/mtsz/szakmai/minszab.htm
kinyomtatott változatát
ezután gyorsan leléptem

erdekesség a MTSZ székháztól alig 100 méterre a térképboltban kb 100-150 forintal drágábban árulták a igazolófüzeteket
galendil

Zete Creative Commons License 2003.07.15 0 0 3925
"Mennyi van meg? "

Igyekeztem, igyekeztem, de azért maradt még egy kicsi:)

/Az otthoni tervezgetés közben néztem utána, hogy az első OKT túrám 1999. 09. 04.-én volt, Hűvösvölgy-Rozália tg. /

Nagyon szeretném idén megírni az összegzést - á la Güszi, AKT :)

Szóval van még a sokat halasztott Sárvár-Sümeg táv, amit valszeg 2 egynapos túrával csinálok meg ősszel.
Ezenkívül a Bükkben a Szarvaskő-Sirok és Cserepeskő-Bánkút minitávok. Meg a Zemplén 2. fele persze. Ezt szeretném zárótúrának. A Zemplén legkorábban novemberben esedékes, de ha átcsúszik decemberre az sem gond. Az év utolsó két napjára viszont más programom van :)

Előzmény: asciimo (3923)
pavarotti Creative Commons License 2003.07.15 0 0 3924
Mail ment az itteni címedre
Előzmény: Joeyline (3912)
asciimo Creative Commons License 2003.07.15 0 0 3923
"bejönnek a terveim, az év végére be tudom fejezni"

Valoszinuleg nalam nem igy lesz, pedig en is szerettem volna meg iden, raadasul a SAujhely-Hollohaza szakasszal zarni dec30-31en.

Ev vegen tervezed a Zempleni befejezest? Mar csak a pecsetek miatt is, mert pl a Bodo reten nem hinnem hogy nyitva lesz a büfe.

Mennyi van meg?

asciimo

Előzmény: Zete (3920)
Váci Creative Commons License 2003.07.15 0 0 3922
Sziasztok!

Tegnap pótoltam egy kimaradt szakaszomat: Lesenceistvánd-Tapolca. "Kiváló", szintiszta országúti túra volt...

Lesenceistvándin mindkét kocsmában van bélyegző, a bolt mögötti Arany Ászokban, és a fenntebb lévő presszóban is. Utóbbi egész nap nyitva.

Güsziológus Creative Commons License 2003.07.15 0 0 3921
Még mindig AK

Település legek
(top 10)

Sátoraljaújhely
Kisvárda
Vaja
Nyírbátor
(Debrecen)
Szarvas
Mindszent
Hajósi pincék
Baja
Szekszárd

Műemlékek
(top 10)

Vaja (kastély, park)
Nyírbátor (templom)
Nyíracsád (templom)
Álmosd (Kölcsey szülőháza)
Pocsaj (Bihari házak a Rétalja utcában)
Nagykereki (kastély)
Hencida (templom)
Geszt (kastély)
Mágor
Ópusztaszer

Múzeumok
(top 10)

Pácin
Gyulaháza (űrhajós)
Hencida (helytörténeti kiállítás)
Biharugra (Szabó Pál szülőháza)
Geszt (Arany emlékház)
Réhely (rezervátum)
Mezőtúr (Fazekas múzeum)
Peres (Bemutatóház)
Szarvas (Arborétum)
Lankóci Vízügyi Múzeum

Tájak
(top 10)

Sátor-hegyek látványa (Sátoraljaújhely – Alsóberecki között)
Nagykövesd várának látványa (Karcsa – Pácin között)
Erdőspuszta (Nyíracsád – Álmosd között)
Ér folyó völgye (Csere-kert – Pocsaj között)
Kis-Körös mente (Bojt – Hencida között)
Nemes-zug erdő (Geszt – Zsadány között)
Nagy-Sárrét (Körösladány – Réhely között)
Berettyó csatorna (Ecsegfalva – Mezőtúr között)
Cserebökényi puszta (Bikazug – Eperjes között)
Illancs (Kunfehértó – Kéleshalom között)

Hidak, komp
(a 10 jelentősebb)

Bodrog (Alsóberecki)
Tisza (Cigánd – Tiszakanyár között)
Berettyó (Pocsaj – Kismarja között)
Berettyó (Bojt – Hencida között)
Berettyó (Bakonszeg – Zsáka között)
Sebes-Körös (Körösszakál)
Kettős-Körös (Körösladány)
Hármas-Körös (Szarvas)
KOMP (Mindszent)
Duna (Baja)

Zete Creative Commons License 2003.07.15 0 0 3920
Kösz, Güszi, a hét elejére szerencsére már rendbe jöttem.
/De azért az otthoni "lazsálást" jól kihasználtam a maradék OKT szakaszok tervezésére :) Ha bejönnek a terveim, az év végére be tudom fejezni, méghozzá talán pont a Nagy-Milicen - ill. Hollóházán./

Ha már említetted a Somogy Turistáját. Képzeld, otthon előszedtem egy csomó régi TM-et, és az egyikben két oldal is foglalkozott a Somogy-megyei túralehetőségekkel, be volt mutatva részletesen a Somogy Turistája mozgalom is - ráadásul ismerős - HEV kollega volt a szerző.
Plusz találtam több rövidebb-hosszabb cikket a DDP útvonaláról is.

A somogyi túrákról (meg a többiről is persze) várom az írásaidat!

Előzmény: Güsziológus (3919)
Güsziológus Creative Commons License 2003.07.15 0 0 3919
Jobbulást Zete!

Hiányoltunk a Corvinon.
A hozzászólást véletlenül tettem itt közzé.

RP-DDK
Jó, hogy említed. Tegnap már feltettem egy kérdést Kaposdadával kapcsolatban, mely azt jelzi, hogy a környéken "járok". Az igazság az, hogy még ebben az évben "Somogy turistája" szeretnék lenni. Tervezek írni a topicban az érintőpontokról és a kapcsolódó túrákról. Talán még ma megkomponálom az elsőt.

Lehet, hogy a nyáron átértékelem a terveket (RP-DDK befejezése 2003-ban), de a somogyi szakaszt még ebben az évben mindenképpen szeretném befejezni.

Nagyon jól jött a Corvinon (Margita), hogy tapasztalatokat szereztem homokból az AK-n.

Előzmény: Zete (3918)
Zete Creative Commons License 2003.07.14 0 0 3918
Szép volt, Güszi!
A tavalyi óriási küzdelem után duplán rászolgáltál a sikerre!

Gondoltam a Corvinosokra a hétvégén, lélekben én is ott voltam...
(gyakorlatban sajna nem, a nálam szokásos évi átlag egy lebetegedés pont most ért el).
Szerencsére lesz jövőre is Corvin...

További terveid? DDK-t folytatod, vagy újabb kihívások is szóba jönnel?

Múzsla!
Jó kis túrát nyomtál - és levél is ment Neked.

Előzmény: Güsziológus (3915)
Güsziológus Creative Commons License 2003.07.14 0 0 3917
Elnézést, mellékattintottam.

Más.
Járt valaki Kaposdada környékén?

Előzmény: asciimo (3916)
asciimo Creative Commons License 2003.07.14 0 0 3916
ezt direkt ide irtad?
A sok AK utan megszoktad mar, hogy majd minden hozzaszolasod ide jon..:)
bar sok tturas is szokta ezt a forumot olvasni..

asciimo

Előzmény: Güsziológus (3915)
Güsziológus Creative Commons License 2003.07.14 0 0 3915
Corvin 80
(revans)

Körültekintően készültem. Bejártam az éjszakai szakaszt. Biztonság kedvéért az Acsa – Galgamácsa szakaszon is végigmentem.
A túra előtti héten pénteken kihúzattam a három gyökerű fogamat, megszabadítva ezzel szervezetemet az állandósulni látszó letargikus állapottól.
A foghúzást követő naptól no alkohol, no szénhidrát, no zsír.
Kedden egy erős 16 kilométer, majd készülődés fejben.
Bepakoltam vadi új esőkabátomat, sok-sok zoknit.
Galgamácsára kiküldtem a bakancsot és a kölcsönkapott fejlámpát.
Pakoltam sós chipszet és cerbona szeleteket.
Fohászkodtam, hogy ne legyen nagyon meleg és ne essen az eső:o)

Ennyi előkészület után 6:00-kor rajt. Penc ep. előtt ért utol Ryan és csapata, de „nem tudtak” elszakadni. A pontokon beértem őket, kicsit dumálgattunk. Az ő 6-os tempójuk nagymértékben hozzájárult ahhoz, hogy közel 5-ös tempóban tudtam teljesíteni a távot.
Acsánál éreztem az első hólyagot, de nem volt veszélyes. Igen jó tempóban küzdöttem le az ismerős szakaszt. Nagyon sokat segített Nógrádsápon a meleg leves (éljen Franken!) és Csonkás-hegyen a hideg (hűtött) ital. Kár, hogy a szőlőlé a végét járta, Erdőkertesen viszont megkóstolhattam, ott még volt.
Ahogy már megírtam, 18:20-kor értem el a 60-as pontot. A gyomrom bevett egy szelet kenyeret, de akkor már csak az ital tudott átlendíteni a szaporodó holtpontokon.
Hogy miért kaptam a 60-as kitűzőt, az nem tudom (mindenki kapott), de nagyon mellbevágott. Arra gondoltam, hogy lefújták a túrát, vagy diszkvalifikálnak, esetleg alkalmatlannak tartanak… Furcsa érzés volt. Több, mint 7 órám volt még a 18 kilométer megtételére és még világos volt.
Ryan és csapata épp készülődött, de régebben ontopic Nagyondinnye eléggé maga alatt volt. Gyors kupaktanács, Ryan, Mirage és Cammmogó el, mi hárman (Pygmea volt a harmadik) 4-es tempóval folytattuk, picit pihentem csak.
Konstatáltam, hogy a nagyon kedves és figyelmes rendezők megtisztították az ösvényt. Lehet, hogy a végrehajtó emlegetett, de azt hiszem, hogy sokan örültek. Egy kicsit büszke voltam magamra, mikor a hangulatos ösvényen megtapasztaltam, hogy a tavalyival ellentétben nem szalad ki alólam állandóan a talaj, a faágakat valaki eltakarította az útból. Remélem, hogy sokan élvezték ezt az árnyas szakaszt. Az egyik legszebb rész.
A ponton pihentünk egy kicsit. A pontőrök akkor kezdték a szalonnasütéshez felkészülést. A Nap még próbálkozott.
Nem kispistáztunk.
A patakon átkelést követően aztán jött a homok. Az AK-t járva már megedződtem, a bakancs jól funkcionált. Reménykedtem, hogy találok kutat, de sajnos, nem volt. Szerencsére a ponton volt víz és gyümölcs. Életmentő volt!
Nagyon örültem a találkozásnak. VadMalac, mint mindig kedvesen fogadott, Kornél felsegített a „pamlagról”. A bónusz csokoládé nagyon finom volt. Azt hiszem, hogy VadMalac is örült annak, hogy találkoztunk. Én határtalanul boldog voltam, csak a lábam nem akart engedelmeskedni. Pedig még volt hátra majd 5 km.
A helyismeret nagyon hasznosnak bizonyult, a sötét ellenére hiba nélkül benavigáltunk a kivilágított útig. Itt mondta fel a szolgálatot az addig jól funkcionáló lámpám. Kiégett a körte. Volt csere, de nem kellett.
A kereszteződésnél már csak a lendület vitt, nagyon el voltam fáradva. De tudtam, hogy a célban várnak, menni kellett.
Ott volt Larzen is, nagyon jó időt futott.
Kellett egy pici idő a regenerálódáshoz, majd jöttek az örömteli pillanatok. Bélyegző a füzetekbe, leadtam a 2. 2000-es füzetet és konstatáltam, hogy 148 pontot gyűjtöttem. Végül, de egyáltalán nem utolsósorban megkaptam a jelvényt. J.L. személyesen adta át. Tudta, hogy én vagyok Güsziológus.
Egy „verssel” szeretnék emlékezni a túrára:

„Tudja már az egész város
Kiváló túrát rendezett a Járos(i)”.
És csapata.

És baromi jó volt.
És az időjárás is nagyon jó volt.
És 17:17 alatt sikerült teljesíteni.
És tudok járni.
És sikerült a revans.
És jövőre is Veletek, ugyanitt.
És amíg járni tudok, megyek túrázni.
És nagyon nagy öröm volt látni Nógrádsáp kissé kopottas templomának tornyát és a völgyet.

És örülök, hogy SK-t sikerült beugratnom:o)

Ui.:
SK! Az nem írtad, hogy jobbról. Vácegres valóban balról van és a tarlón már látható.

asciimo Creative Commons License 2003.07.11 0 0 3914
Szendehely elott a mezot elerve jobbra az erdobe kell fordulni.

A tobbit legyszi ird meg a ttt.tr.hu/okt/forum.php cimen elerheto OKT Forumra! Koszi!

Előzmény: sodiz (3909)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!