Keresés

Részletes keresés

doki74 Creative Commons License 2020.10.26 0 0 113
Előzmény: Bamberg58 (106)
RnD Creative Commons License 2020.10.26 -1 2 112

"Korabban irtam szandekosan hoz olyan felteteleket, hogy az EHF mondja ki az EB torolve..."

 

A feltételeket a norvég hatóságok hozzák, nem a norvég kéziszövetség. A szövetségnek ehhez semmi köze nincs, ha rajtuk múlna nem ilyen szabályozás lenne szerintem.

Előzmény: nicko (109)
RnD Creative Commons License 2020.10.26 -1 2 111

Márpedig ezzel a szabályozással nem lesz Norvégiában Európa-bajnokság, az tuti.

 

Something's Gotta Give....

Előzmény: Trombozis2 (110)
Trombozis2 Creative Commons License 2020.10.26 0 0 110

Logisztikai szempontból már most is túl késő van ahhoz, hogy a norvégok lemondják a rendezést. Még akarnak vele várni 10 napot!? Nem hiszem, hogy lemondják a rendezést.. 

nicko Creative Commons License 2020.10.26 0 0 109

Korabban irtam szandekosan hoz olyan felteteleket, hogy az EHF mondja ki az EB torolve...vagy vigyek Daniaba.

Előzmény: Bamberg58 (105)
Trombozis2 Creative Commons License 2020.10.26 0 0 108

A fogadóirodák szerintem viszonylag reálisan lövik be az előzetes erőviszonyokat, de sokszor nüanszok döntenek megdicsőülés és kudarc között. Bőven találunk olyan eredményeket a korábbi világversenyeken, amelyik szembe mentek az előzetes esélylatolgatásokkal. Visszatérve a mostani oddsokra Dánia szerintem túl van értékelve - a hazai pálya előnye ilyen kevés néző előtt valószínűleg nem fog tudni érvényesülni.

Előzmény: Tonio 2.0 (107)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.10.26 0 0 107

Korábban a dánok akartak visszalépni, most meg a norvégok?

Eleve elég lenne egy helyszín, buborék. Gondolom, Herningben is több csarnok van, tehát lehet, hogy az is megfelelne.

Oddszok nem sokat jelentenek általában, de a szokásos norvég, orosz, francia, holland négyes után a dánok jönnek, majd pedig mi...

Bamberg58 Creative Commons License 2020.10.26 0 0 106
Bamberg58 Creative Commons License 2020.10.26 0 0 105

https://sport.tv2.dk/haandbold/2020-10-26-norge-kan-ikke-vaere-em-arrangoer

 

Norvégia fontolgatja, hogy feladja az EB rendezését. A következő 1.5 hétben ez eldől!

hatosfalat Creative Commons License 2020.10.26 0 0 104

Ha így maradna és tegyük fel az egyik csapatnál a dán ágon lenne egy koronavírus eset, akkor elvileg a csapat maradék része játszhat valamikor tovább. De ha a végén esetleg bekerül az elődöntőbe, ami Norvégiában lenne, azon viszont nem vehetne részt. Ez elég kivitelezhetetlennek tűnik. 

Assai Creative Commons License 2020.10.26 0 0 103

A szabályokat egységesíteni fogják az Eb előtt, ebben biztos lehetsz. Ha lesz egyáltalán.

Előzmény: Gojira (102)
Gojira Creative Commons License 2020.10.26 0 0 102

A fő probléma az, hogy van (lesz?) egy torna, ahol a csapatok egy részére más szabályok vonatkoznak, mint a többiekre. Vagy a norvég, vagy a dán szabályozás legyen érvényes, de csak az egyik.

Előzmény: Bamberg58 (99)
Assai Creative Commons License 2020.10.26 0 0 101

Van megoldás nem lesz EB, helyette pótolni lehet a BL meccseket.

Előzmény: Bamberg58 (99)
Assai Creative Commons License 2020.10.26 -1 1 100

Van egy úszóverseny Pesten most hat hétig buborékban. De az úszók ötéves koruk óta tűrik a monotonitást, annál monotonabb mint a napi két úszóedzés nincs is. Úszók buborékban egy dolog, kézisek hat hetet biztos nem bírnának ki.

Előzmény: Isthy1 (98)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.10.26 0 0 99

https://sport.tv2.dk/haandbold/2020-10-26-norge-kan-ikke-vaere-em-arrangoer

A dán szakértő szerint Norvégia ezekkel a szabályokkal nem alkalmas az EB rendezésére, káosz várható. A kupákról is sarkos a véleménye, ha ilyen formában játszanak lehetetlen lesz pótolni a mérkőzéseket. Egyre több a halasztás, egyre nagyobb nyomás alatt a naptár, egyre több a sérülés.

Isthy1 Creative Commons License 2020.10.26 -1 0 98

Mivel te jársz abba a topikba is, így tudod, hogy jelenleg is folyik egy elég sok sportolót foglalkoztató nemzetközi verseny buborékban itthon. Mintegy 6 héten át tart, férfiak és nők vegyesen szerepelnek ott nagyjából azonos létszámban több száz sportolóval. Ott is megoldották a dolgokat és nem nagyon hallottam eddig senkit sem panaszkodni. Szinte mindent meg lehet oldani, csak akarni és csinálni kell. Nyilván kell hozzá megfelelő háttér.

Előzmény: Tonio 2.0 (80)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.26 -3 0 97

A rendezők-főleg a norvégok-szerintem többet tudnak egyes nációk tükrözéseiről a vírusfertőzéssel kapcsolatban-vagy ha nem is tudnak konkrétumot, de feltételezik. A szigor tán emiatt is van.

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.26 -3 1 96

Szerintem az Eb reklámbevételei már az EHF kasszájában vannak. Ha pedig nem teljesítik azokat...ezért a mindenáronság. 

Komolyan gondolja valaki, hogy ilyen magyar járványhelyzetben, amilyen most van, Magyarország beugró lehetne két nálunk kevésbé fertőzött és jobban felkészült ország helyett ?

Valamivel több mint egy hónap múlva? 

Nem tudom hogy röhögnének vagy sírnának rajtunk ha ezt elővezetné a magyar sportdiplomácia? 

RnD Creative Commons License 2020.10.25 -1 2 95

A PCR-tesztek időbe telnek amíg van eredmény. Az antigén-tesztek gyorsak és azt mutatják ki hogy  most éppen fertőző tüneteid vannak-e. (A PCR-teszt akkor is pozitív ha két hete már nem fertőzöl, csak szétesett vírus-RNS-ek vannak még a szervezetedben.)

 

Az EB elején valószínűleg lesz PCR-teszt de utána szerintem már átállnak az antigén-tesztekre.

Előzmény: hatosfalat (94)
hatosfalat Creative Commons License 2020.10.25 0 0 94

Ebben nem vagyok biztos. A norvég hatóságok nem tűnnek valami rugalmasnak, sztem ott az alap a PCR teszt. Aztán persze ez lehet egy kompromisszum, a gyorsteszt kevesebb fertőzést mutat ki.

Előzmény: RnD (89)
RnD Creative Commons License 2020.10.25 -1 3 93

Edzőtáborok általában egy-két hét, hétvégén hazamehet mindenki. Vb/EB előtti edzőtáboroknál ugyancsak. Kint meg két hét alatt azért voltak szabadidős programok, nem egy szállodaszintre voltak bezárva.

 

Ennek ellenére két hét szerintem nem lesz probléma.

 

Előzmény: Tonio 2.0 (92)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.10.25 0 0 92

Egyébként is szoktak lenni edzőtáborok, meg Eb-k, szerinted miket csinálnak?

Szálloda, csarnok, szálloda, csarnok, max egy könnyű séta a friss levegőn, meg szabadnap elmennek shoppingolni.

Valószínűleg annyit képesek kibírni, hogy néhány hétig ne vásárolgassanak.

Előzmény: RnD (91)
RnD Creative Commons License 2020.10.25 0 0 91

Nemcsak anyukákra igaz ez. Hidd el, tudom miről beszélek...

Előzmény: Tonio 2.0 (90)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.10.25 0 0 90

Én amúgy azt elfogadom, hogy az anyukák, főleg akinek kisgyereke van, nem akar sokáig távol lenni (mert a jelenlegi helyzetben nyilván nem lehet gyereket meg férjet vinni - kivéve ha az edző a férj :-D).

No de azért a 35-ös keretünkből tudtommal ez 3 embert érint, 32-en nem anyukák, szóval esetükben talán nem lehetetlen ez a buborék sztori.

Az élsportolói lét számos előnnyel ÉS lemondással jár, ha valakinek ez sok, nem kötelező élsportolónak menni, el lehet menni pénztárosnak, árufeltöltőnek, stb.

Előzmény: RnD (88)
RnD Creative Commons License 2020.10.25 0 2 89

"....Azért itt van egy kis logisztikai probléma, miszerint a csapatok 2 naponta meccselnek, nem egyszerű meccsek között mindenkit, folyamatosan tesztelni...."

 

Ilyen probléma viszont nincs szerintem

 

A tesztek antigén gyorstesztek lesznek (nem PCR), ezek 15 perc alatt eredményt adnak és labor sem kell hozzá. Elég velük a mérkőzés - és a bemelegítés - előtt fél órával tesztelni. Ilyen gyorsteszteket adott a nemzeti szövetségeknek néhány hete az EHF, ezért gondolom az EB-n is ezeket használnák.

Előzmény: Trombozis2 (79)
RnD Creative Commons License 2020.10.25 0 1 88

"Az NBA-ben valaki 2 hónapot lehúzott a buborékban, úgy, hogy családja van, gyerekei vannak..."

 

Férfiak általában nagyon jól megvannak a feleségük és a gyerekeik nélkül. Vagy legalábbis sokkal jobban bírják az ilyesmit...

Előzmény: Tonio 2.0 (80)
RnD Creative Commons License 2020.10.25 0 0 87

Te életedben nem éltél többé-kevésbé összezárva 20-30 nővel, azt látom.....szóval ne beszélj:)

Előzmény: Trombozis2 (83)
RnD Creative Commons License 2020.10.25 0 3 86

Először is kezdjük azzal hogy te a magyar NBI-es bajnokságban akartál két hónapig összezárni csapatokat egy-egy szállodaszinten. Ez teljesen életszerűtlen ötlet, aki ilyet komolyan leír még sosem dolgozott emberekkel (nőkkel biztos nem...)

 

24 nap az határeset, és ha nem 10 nap izolációval (=semmittevéssel és pótcselekvéssel) kezdődne, akkor esetleg még elmenne. De így nagyon rossz az ütemezése és olyanoknál akik ehhez nem szoktak hozzá, mindenféle problémákat vethet fel (amelynek kezeléséhez az edzők sincsenek hozzászokva, tegyük hozzá...) Nem hiszem h most kellene kipróbálni.

Előzmény: Trombozis2 (83)
RnD Creative Commons License 2020.10.25 0 0 85

Egyszer már válaszoltam erre. Most ismételjem meg...?:)

Előzmény: Tonio 2.0 (80)
RnD Creative Commons License 2020.10.25 0 2 84

Azaz a norvégiai szabályozásnak semmi köze a kinti sportági szervezetekhez, ezt a helyi közegészségügyi hivatalok találták ki, és nem sok mindenre voltak tekintettel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!