Keresés

Részletes keresés

galendil Creative Commons License 2003.07.25 0 0 3989
sziasztok!

új szállás az AK mentén
kvte honlapján olvastam réhelyről(ecegfalva és dévaványa között):
"Láthatunk még szürkemarhákat is. Ottjártunkkor beszélgettünk egy hölggyel, aki elmondta, hogy 1998-tól tervezik egy szálláshely beindítását is, de bõvebbet nem tudott mondani."

Nem túrázás kapcsán,de néhány napot réhelyen töltöttem az idén adták át a körös-maros nemzeti park otatóközpontját és szállását réhelyen
a szállás kitűnő
3-4 ágyas külön fürdős ill 2 ágyas léglondis külön fürdős szobák az ár 1100-tól 2500 körűl-ig/fő/éj több éjszaka esetén kedvezmény

az állatállomány is jelentősen bővült ma már gyakorlatilag az összes őshonos háziállatunk megtalálható a területen mangalica,bivaly,racka,galambok stb.
ezek mellett a környéken jelzett kerékpárutakat alakítottak ki amelyek a legjelemzőbb részeken vezettnek végig (kerékpár a bemutatóközpontban is kölcsönözhető) ill. egy rövid tanösvény is van egy egész jó kis kilátóval
részletekről a 66/483-083 telefonon tudtok érdeklődni

galendil

Előzmény: kvte (3985)
menömano Creative Commons License 2003.07.24 0 0 3988
Köszönöm az infokat.
Igazoló füzet, Kéktúra Atlasz beszerezve, Turista Magazinnak előfizetője vagyok.
Múzsla Creative Commons License 2003.07.24 0 0 3987
Nagyon színvonalas munka.
Köszönjük!
Előzmény: kvte (3985)
mosomedve Creative Commons License 2003.07.23 0 0 3986
Zolcsi67! A fehér karikák valóban azok, amit gondoltál, örülök, hogy még megvannak. A Hárs és Borz kút nem tartozik ide, a Lénárt és a Juhász kút sajnos igen, előbbi kiapadt, a másikat elég nehéz megtalálni, épp hogy szivárog. Hogy a szépen csordogáló Hárs kút míért nem, azt nem tudom.
Ha már szóbakerült az Őserdő bekerítése, nekem az a véleményem, hogy ennyi kerítésanyagból a régi út két oldalán is megépíthettek volna valamiféle korlátot, hogy az útról ne lehessen letérni, de mégis az Őserdőn belül lenne az ember, ami egészen más érzés, mint messziről benézni.
Előzmény: Zolcsi67 (3984)
kvte Creative Commons License 2003.07.23 0 0 3985
Az Alföldi Kéktúra lapját kiegészítettem egy linkgyűjteménnyel, ahol a békés megyei szakasz településeinek térképei, leírásai és műemlékei külön keresgélés nélkül is elérhetők (A Térképcentrum és a vendégváró oldalakról)

Itt, a lap alján lehet megtalálni

kvte

Zolcsi67 Creative Commons License 2003.07.23 0 0 3984
Sziasztok!
A múlt héten megvolt a szokásos Hereg-réti tábor. Országos kéket csak egy rövid szakaszon érintettem, a Tar-kő lábától az őserdőig. Az Őserdő kerítése tényleg nyitva van, széthajlötgatták a drótokat. A kerülő jelzésre figyelmeztető táblát összefirkálták, lényege: "tovább a régi turistaúton".
Látom, szóba került a Bükk forrásai mozgalom is. A Tamás kútjánál (egyes térképeken Kis-Som forrás), és a (csontszáraz) Lénárt-forrásnál láttam fehér karikába írt számokat, ez lenne az?
A Hárs-kútnál és a nem iható Borz-kútnál nem emlékszem ilyesmire, a Juhász-kútnak meg csak a helyét lehet sejteni az országút kanyarulatából.
Ja, és Répáshután kóstoljátok meg a vadast knédlivel a Vadász vendéglőben! :-))
HEV Creative Commons License 2003.07.23 0 0 3983
A nyár elején voltam Ali-réten, nem tudom mire gondoltok , alulról jol megközelithető.
Egy érdekességre azért felhivom a figyelmeteket, ha van valakinek RÉGI Balaton turista térképe, kis alakú és nemtudom mikori de tartalmaz egy csomó különböző szinű utat a térségben, akkor ezek a régi jelek bizony még megtalálhatóak itt ebben az erdőben és egész jól követhető is, Ali-rét től K-re a sárga egy szép nagy un. jellegfához vezet, kb 1 km , ez egy Bucsujáró hely, állitólag Andocsról még manapság is elzarándokolnak ide.
Előzmény: Zete (3972)
HEV Creative Commons License 2003.07.23 0 0 3982
A DDP teljesitóinek száma változatlan !
Güsziológus birtokolja a 9-es sorszámot.

A Somogy Turistája az egy kb. 20 éves jelvényszerző mozgalom, nincs számontartva a teljesitők száma és adataik sem. Anno 4 éve maradt rám az ügyintézése akkor dolgoztam át a pontokat a jelenlegi állapotra, azóta a teljesitők is megvannak. Kb 15-20 van évente.

Rongyláb2 Creative Commons License 2003.07.22 0 0 3981
Köszi, akkor legközelebb ezt a megközelítést fogjuk kipróbálni.
Előzmény: lükepék (3980)
lükepék Creative Commons License 2003.07.22 0 0 3980
Gór-hegyre mink úgy mentünk, hogy megálltunk lenn az országúton (a Drégelypalánk felé menőn, tehát nem kanyarodtunk le Nb felé), a tanyánál (vagy tsz). Ott rögtön volt valami földút, azon elindultunk a dombocska felé, aztán a tövéből, eléggé jobbra tartva, de nagyjából a tetejére felmentünk. Ott átbújtunk egy sor alacsony fán vagy bokron, és egy szántón lyukadtunk ki. Ott a jobb oldalán volt valami út, azon elindultunk. Mentünk mentünk, és a távolban (na, legyen 300 m) megláttunk talán egy táblát, de én visszanéztem, és jobbra egy kisebb útelágazásban álló fán is ott volt a kód. Szóval főleg érzésre, de ha iránytűt is viszel, tuti megtalálod..
Előzmény: Rongyláb2 (3979)
Rongyláb2 Creative Commons License 2003.07.22 0 0 3979
Börzsönyi várazók!

Múlt vasárnap vagy egy órát szerencsétlenkedtünk a tűző napsütésben, de nem találtuk meg a górhegyi kódot. A Nagybörzsönybe vezető útról balra lefordultunk egy széles földútra, mielőtt az erdősávot elértük volna megint balra fordultunk, aztán sehol semmi :( Tudnátok vmi támpontot adni, hogy legközelebb több sikerrel járjunk?

Előre is köszi

Rongyláb2 Creative Commons License 2003.07.22 0 0 3978
Köszi!
Előzmény: larzen (3977)
larzen Creative Commons License 2003.07.22 0 0 3977
Igen, ez az!
Egy füzet 200 forintba kerül. Postai csekken erre a címre kell feladni.
Előzmény: Rongyláb2 (3976)
Rongyláb2 Creative Commons License 2003.07.22 0 0 3976
Dr Egri Kiss Tibor 4400 Nyíregyháza, Szántó Kovács János u. 18. II. em. 9. - ez az?

arra esetleg emlékszel, hogy mennyibe került egy igazolófüzet?

Előzmény: larzen (3975)
larzen Creative Commons License 2003.07.22 0 0 3975
Nem, olyan címet keress, hogy Szántó K. J. u. valamennyi. Sajnos a számra nem emléxem fejből.
Előzmény: Rongyláb2 (3947)
Güsziológus Creative Commons License 2003.07.22 0 0 3974
A sztori megy mail-ben.

A teljesítőkkel kapcsolatban HEV az illetékes (egyébként nem tudom), de ahogy látom, már felvetted Vele a kapcsolatot. Engem is érdekel.

A DDP-ről sem tudok többet, remélem van újabb teljesítő:o)

Előzmény: Zete (3972)
Zete Creative Commons License 2003.07.22 0 0 3973
HEV!
E-mail ment Neked.
Előzmény: HEV (3969)
Zete Creative Commons License 2003.07.22 0 0 3972
Igen, emlékszem, benne volt a beszámolódban, hogy volt egy kiegészítő térkép. Azért ennek ellenére jókat kavartál ezen a részen...

Ja, és Ali-rétnél említettél egy sztorit, amit az erdész mesélt neked, de nem írtad le. Elmesélnéd esetleg utólag? (Úgy tűnt, nem éppen kellemes dolgokról lehetett szó, de ha arra készül esetleg valaki, talán nem árt, ha edződik egy kicsit előre... ) De ha nem akarod közreadni, azt is megértem :)

És még valami: hányan csinálhatták vajon meg a Somogy turistáját?

Előzmény: Güsziológus (3971)
Güsziológus Creative Commons License 2003.07.22 0 0 3971
A DDP-vel kapcsolatban csak annyit, hogy az igazoló füzetben van a hiányzó rész térképe.

Siófok felől talán egyszerűbb lesz, mert Ali-rétig nincs probléma, onnan pedig a leírás alapján biztonságosan el lehet jutni a geodéziai toronyig (legalábbis remélem). Innen viszont Neked kell felfedezned az utat!!!

Az átfedésekről.
A Somogy turistája mozgalom két részből áll, kötelező pontok és szabadon választott pontok (37-ből 12). Ennek a 12 pontnak a felkeresése alól mentesül az, aki az RP-DDK, vagy a DDP Somogy megyei szakaszát bejárta.
Én tehát a 12 kötelezőről írok, mivel a DDP-t teljesítettem. Azért néhányat beiktatok:o)

Előzmény: Zete (3963)
Güsziológus Creative Commons License 2003.07.22 0 0 3970
Köszi a gyors választ.

Természetesen megyünk a másik két helyre is, és az őskohó felkeresését sem hagyjuk ki. Úgy tervezem, hogy Mesztegnyőn szállunk meg és a pontok felkeresését összekötöm egy kis kéktúrázással.
Mivel Buzsákon már többször jártam és Lengyeltóti felől közelebbnek tűnt, gondoltam beugrunk egy bélyegzőért. Szomorú, hogy a fazekasok elmentek. Töltöttünk volna több időt is, de a lerobbant étterem látványa arra késztetett bennünket, hogy tűzzünk el minél hamarabb. Kár ezért a hangulatos kis faluért, talán őszre befejezik az útépítést és akkor újra lesz hangulat.

Köszi az előző hozzászólást is. Nem akarom ragozni a témát, de nekem pl. eszembe sem jutott a térerő. Azért megyek ilyen helyekre, hogy távol legyek a mindennapoktól. Kicsit sajnálom, hogy a langallót nem sikerült kivárnunk, de programunk volt Kaposváron.

Más.
Írtam a faszobrokról. Állítólag "Vadvirágok útja" néven lett kommunikálva a szobrok kihelyezése, 2000-ben avatták fel Kaposváron az első szobrot, a Kakasmandikó című alkotást. A megyeháza előtt áll.

Az útvonal:
Kaposvár
Kaposszerdahely
Szenna
Patca
Zselickisfalud
Szilvásszentmárton

Más.
A hét végén eldől, hogy tudok-e menni a Zselic ttúrára október 11-én.

Bár a beszámolóban is kitértem rá, de még egyszer megismétlem. Nagyon hálás vagyok az igazoló lapért. Ahogy ígértem, befejezem a Fejér megyét (megtörtént) és a következő Somogy lesz. Nagyon remélem, hogy októberig a Dél-Somogy túra is (Nagyatád, Barcs, Csurgó) összejön.

Előzmény: HEV (3969)
HEV Creative Commons License 2003.07.22 0 0 3969
Szia

Hát ennél a Buzsáknál,tényleg a "leggyengébb" faluval kezdtetek a térségben, a másik kettő érdekesebb lesz, ha a Niklai temetőbe benéztek az apai nagyszüleim közelében van Berzsenyi siremléke, érdemes rápillantani. A Somogyfajszi kastély jelenleg a Somogy Természetvédelmi Egyesület bázisa, kimondottan természetvédői érdeklődéssel rendelkezőknek ajánlani tudom a térséget , de nem csak "futtában" !
Az erdei Őskohó muzeum kuriózum, kár hogy őseink az erdő közepébe tették :-)

A Krisna völgy elfogadva, oda én is kb 5 évente megyek, sűrűbben kicsit fársztó, Ők máshogy gondolkodnak, ezt tiszteletben tartva a művészetük szép, a zenéjük néha még tetszik is, a vegetáriánus éttermük meg izlés kérdése, nekem volt ami izlett.

Előzmény: Güsziológus (3962)
HEV Creative Commons License 2003.07.22 0 0 3968
Kedves Nyomdász barátom.

Izlések és pofonok stb. ajánlom figyelmedbe Güsziológus beszámolóját. Látni tudni kell, de ezt és sem sértésnek szánom.

Előzmény: nyomdász (3951)
nyomdász Creative Commons License 2003.07.22 0 0 3967
Ha legalább Sárvárig el szeretnél jutni, akkor feltétlen vedd meg 1-jén a Turista Magazint, mert közli az útvonalváltozást.
-ny-
Előzmény: menömano (3964)
mosomedve Creative Commons License 2003.07.21 0 0 3966
Vásárolnod kell egy Kék-túra könyvet (MTSZ-ben a legolcsóbb) és hozzá egy festékes bélyegzőpárnát. Aztán indulhatsz is! A nemrég megjelent (de elég drága) Kartográfia spirál Kék-túra térkép-leírás tulajdonképpen jól használható, de a legfrissebb infókat az interneten nézd meg, több helyen is elérhetők, pl.ebben a topikban is elég sok leírás van.
Előzmény: menömano (3964)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.07.21 0 0 3965
Friss dolgokat a http://ttt.tr.hu/okt/ címen olvashatsz, és a te tapasztalataidat is ide várjuk. De itt a topicban is van egy csomó, csak vissza kell olvasni. Ha van füzeted, akkor megtalálod benne az alapinformációkat. Ha nincs, vedd meg az MTSZ-ben vagy esetleg valamelyik sportboltban.
Előzmény: menömano (3964)
menömano Creative Commons License 2003.07.21 0 0 3964
Sziasztok!

A közeljövőben szeretném elkezdeni az OKT-t,Írottkőtől indulva.
Érdekelne, hogy az indulás előtt milyen adminisztrációs és egyéb elintéznivalók vannak.
Örülnék, ha friss élményeket, tapasztalatokat olvashatnék.

Zete Creative Commons License 2003.07.21 0 0 3963
"De nem ez volt az utolsó túránk Somogyban! "

Látom, bár ezt már írtad korábban is, a DDP-s beszámolóknál - épp a hétvégén olvastam el - ugyanis kigyűjtöttem szorgalmasan anno :)

Örülök, hogy ilyen príma felfedező utakon jársz - és láthatóan nagyon élvezed is :)

Tervezgettem egy kicsit a hétvégén az OKT utáni időszakot (optimizmus...), és nagy valószínűséggel belevágok majd a DDP-be, Siófokról indulva - sőt már van több érdeklődő is csatlakozni.

Ehhez kapcsolódva:
A DDP van "némi" átfedésben a "Somogy turistájával" ugye? Szóval jópár pontot már begyűjtöttél anno? Vagy ott még csak egy helyre igazoltál?

Ja, megvettem az Észak-Somogy turistatérképet - bár az eddigi legrosszabb, legkevésbé használható kiadványnak tűnik. És pont a Siófok környéki rész maradt le. Bár a Balaton turistatérkép némileg használható (Töreki és környéke még rajta van, de az Ali-rétig már nem), csak épp a turistautak maradtak le - eléggé el nem ítélhető módon. Egyelőre úgy tűnik, az idevaló katonai térképek beszerzését kell megejteni a túra előtt.

Somogyvárra a térkép alapján el lehet navigálni a DDP útvonaláról, vhol Felsőmocsolád irányából - ha jól idézem fel. (Éppen arra is vihették volna az utat, aztán egy kunkoral vissza az erdeti útvonalra.) De így legaláb még izgalmasabb lesz. Somogyvárt és a Krisna-völgyet úgyis meg akartam már régen nézni.

Na, majd folytatjuk az eszmecserét - remélem.

Addig is, a hétvégén én is lenyomom a Szarvaskő-Sirok távot, fogyjon az az OKT.

További szép túrákat kívánok!

Előzmény: Güsziológus (3962)
Güsziológus Creative Commons License 2003.07.21 0 0 3962
Somogy turistája (jelvényszerző túramozgalom)
Buzsák

A 11. érintőpont – részben – Buzsák.

Somogyvár után már elviselhető volt a hőség, na és a "vár"látogatás után falatoztunk egyet az árnyékban. A kellemesen hűs, otthonról vitt gyümölcs jótékony hatással volt meggyötört szervezetünkre. Soha nem gondoltam arra, hogy az autós turizmus is fárasztó. Most megtapasztaltuk. Mivel időnk volt, gondoltunk, teszünk egy kis kitérőt. Rég jártunk arrafelé.
A tájház még nyitva volt, a fazekasok elköltöztek az utcából. Állítólag megsértődtek. Az úttest feldúlva, a megszokott hangulatnak nyomát sem tapasztaltuk.
Mi voltunk az egyedüli vendégek:(o
Árulni vágyó asszonyokból van kínálat!!!

A vendéglő kocsmává alakult, a terasz szerencsére árnyékos, itt pihentünk egyet. Nagyon lezüllött a környék!

Ez a „pont” csak harmadrészben teljesült, hisz ide van még sorolva Nikla és Somogyfajsz is.

De nem ez volt az utolsó túránk Somogyban!

Güsziológus Creative Commons License 2003.07.21 0 0 3961
Somogy turistája (jelvényszerző túramozgalom)
Somogyvámos

A 10. érintőpont a Krisna-völgy.

A „pont” gyalogosan nehezen megközelíthető. A vasút – busz kombináció sem sokkal jobb. Hazafelé kerültünk egyet (Kaposvár – Balatonboglár – Budapest), Somogyvárnál elfordultunk a zsákfalu irányába, Somogyvámosra. Elzarándokoltunk a völgyön keresztül a templomig. Nagy kaland volt a nyílt terepen beazonosítani az objektumokat! Megtaláltuk az épületeket, az építményeket és a szobrokat. Az elefántok eléggé giccsesek! A tó melletti pihenőknek nagyon megörültünk. A Művészeti Stúdió, a Fazekasműhely és a Pékség zárva volt:(o
Az istállók meglátogatását kihagytuk.
Sajnos, nagyon meleg volt a katlanban és a templomban sem volt légkondicionáló berendezés. Volt viszont meleget áteresztő üvegtető. Brrr.

A „hely” (védikus templom) olyan, amilyennek elképzeltem a neten fellehető információk alapján. Az oltár nyitva volt. Mázli. Félóránként indítanak csoportokat, csak vezetővel és cipő nélkül lehet bemenni a szentélybe.

Megkóstoltunk néhány süteményt. Hááát. Ízlések és pofonok…

Vasárnap lévén nem volt bélyegző a portán.
Próbáltam a közeli presszóban, de ott sem volt.
Most mi lesz?

A belépőjegyet eltettem.

Mehetek repetázni?
:o)

HEV!!!
Hilfe!

Már kezdtük élvezni a kellemes légmozgást a kocsiban, mikor felfedeztük a tojáspatkoló portáját. Szánom-bánom, de nem volt lelki erőm a nézelődéshez.

Ui.:
A túratervben szerepelt még Somogyvár is, igaz, hogy nem „pont”, de van más mozgalom is! (9 megye 99 nevezetessége.)

Güsziológus Creative Commons License 2003.07.21 0 0 3960
Somogy turistája (jelvényszerző túramozgalom)
Szenna

A 4. érintőpont a FALUMÚZEUM.

Az RP-DDK – t járóknak útba esik. Mivel nem tudok még semmit a túráról, gondoltam „kiugrunk” Kaposvárról, megnézzük közösen. Jól tettük. Minden információ rendelkezésre áll a neten (Szabadtéri Néprajzi Gyűjtemény), a telefonszám nem jó. A (82) 712-223 az igazi.

A vendégváró honlapján (33-805 lap) a fénykép kicsit becsapós, a harangláb nem annyira impozáns. Jó szögből van fényképezve:o)

A templom, mely része a falumúzeumnak, viszont lenyűgözött mindkettőnket. Igazi kuriózum.

Legnagyobb örömömre „élet” van a skanzenben. Birkák „nyírják” a füvet.

Ui.:
Nem önálló érintőpont, és az RP-DDK is elkerüli Kaposszerdahelyet. Nem kerüli el viszont a „ZSELIC-i piros körút”. Mivel ez a 2. érintőpont (KAPOSVÁR-2), a településről majd akkor, ha bejártam a körutat. Most előzetesen annyit, hogy itt található a Páva kiállító terem, a főúton. Itt alkot Horváth-Béres János faszobrász. Köztéri szobrait megcsodálhatjuk a Zselicbe vezető úton (14 van), a műteremben látható a többi.

Elérhetőségek:
(82) 712 508
(30) 27 98 150

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!