Keresés

Részletes keresés

mosomedve Creative Commons License 2003.08.01 0 0 4018
Az egyébként is ritkábban látogatott területeken a kék-túrázó is kevesebb. Általában az ismertebb hegységekben kezdik a teljesítést, és a lemorzsolódások után csak a legkitaróbbak jutnak el az összes szakaszra. Nem olyan nagy baj az, hogy nincsenek olyan sokan a túristautakon, képzeljétek el, ha hétvégeken a Plázák helyett mindenki odamenne, mennyi zenegép üvöltene az erdőben és mennyi eldobott szemét maradna utánuk.
Előzmény: vlui (4007)
nagypapi Creative Commons License 2003.08.01 0 0 4017
Múzsla, ha már itt vagy:
A Nagy Esemény előtt, úgy látszik az utolsó utáni pillanatban feltettem Néked egy kérdést ebben a topikban.
Szóval úgy tudom, van néhány jelvényszerző túra, amihez - szervezői oldalról - van némi közöd. Működnek-e ezek még, avagy történt-e vmi változás az mtsz honlapon található nem túl friss infókhoz képest?
Valamint Te, mint helybéli talán arra is tudod a választ, hogy mint OKT jelvényes, elég-e a Nógrád megye természetjárója címhez a Bányász körutat végigjárni, avagy még egyszer végig kell menni az OKT Nógrád megyei szakaszon?

Talán ezek másokat is érintenek, azért nem emilben kérdezem.

Előzmény: Múzsla (4016)
Múzsla Creative Commons License 2003.08.01 0 0 4016
Pedig nem rossz választás a Cserhát sem, csak jól kell kiválasztani az évszakot.
Én a Mátraverebély - Nagybárkány szakasszal kezdetem egy szép tavaszi napon anno. az OKT teljesítését.
Most tavasszal is egy szuper jó túrát csináltunk Zetével Nógrádsipek és Nagymező-puszta között.
Előzmény: Bénó (4014)
nagypapi Creative Commons License 2003.08.01 0 0 4015
Akkor talán ez lehet az oka, hogy a Nógrádi Vártúrák túramozgalom helyett a börzsönyit csinálod... Bevallom, az előbbiről itt még nem túl sokat olvastam, az utóbbiról annál gyakrabban!
Előzmény: Bénó (4014)
Bénó Creative Commons License 2003.08.01 0 0 4014
Igaz, nekem sem nyerte meg akkor a Cserhát a tetszésemet, nem volt jó választás ott elkezdeni a kéktúrát... Vízzel az erdőben első napon találkoztunk csak egy forrásnál, utána a térképen jelölt források, patakok, kutak csont száraznak bizonyultak. Ráadásul tényleg semmilyen kempinget, turistaházat nem találtunk út közben, úgyhogy négy napos fürdés nélküli túrázás után Szandaváraljáról bebuszoztunk Balassagyarmatra, onnan pedig másnap haza.
Idén szeptemberre tervezzük, hogy folytatjuk a kéktúrát, egyetlen kikötésem az volt, hogy a Cserhátba nem megyek :o).
Előzmény: nagypapi (4013)
nagypapi Creative Commons License 2003.08.01 0 0 4013
Ez nem meglepő, egyrészt azért mert a túrázók csak töredéke "kéktúrázó", másrészt mert a Börzsöny sokkal inkább turistacélpont, mint a Cserhát: sokkal inkább hegység jellegű, és sokkal jobb a megközelíthetősége valamint az ellátottsága (kisvasútak, kirándulóközpontok, turistaházak stb.) A Cserhátban csak egy-két helyen lehet több turistával találkozni (Hollókő, esetleg Szanda), de ezek jórésze sem a hagyományos értelemben vett hátizsákos turista.

Más: milyen érdekes, hogy amióta két turistalap létezik, mindkettőt megkaphatom 1-én reggel. :-)

Előzmény: Bénó (4012)
Bénó Creative Commons License 2003.08.01 0 0 4012
Mi pár éve kéktúráztunk a Cserhátban egy hétig, és egyetlen kéktúrázóval sem találkoztunk ez alatt az idő alatt. Nekem is nagyon fura volt , de lehet, hogy nem ez a legkedveltebb rész... Mindenesetre idén a várazás közben sokkal több túrázóval találkoztunk!
Előzmény: vlui (4007)
Múzsla Creative Commons License 2003.08.01 0 0 4011
Lenne egy kérdésem: Egy évben hányan teljesítik a Kéktúrát, illetve hányan lehetnek akik rendszeres kéktúrázók?

Az éves OKT teljesítés nagyon változó, de ahogy Joyline is írta, olyan 100 fő körül van az utóbbi években. Úgy yemlékszem, hogy Dr. Vízkelety Laci bácsi könyvében az 1995-ös év a negatív csúcs.
Nekem összesenjében január 14-i adataim vannak:
OKT 3777
RP-DDK 248
AKT 11

Azóta itt értesülhettünk pár topiktársunk idei sikeres teljesítéseiről.

Előzmény: vlui (4007)
Joeyline Creative Commons License 2003.08.01 0 0 4010
Jó kérdés.
Klasszikus értelemben ugyebár Kéktúra alatt az OKT-t szokás érte, úgyhogy a jubileumi kéktúra könyv szerint általában mintegy 100-an, újabban talán kicsit többen fejezik be évente a nagy vándorutat.
Mint pár napja írtam, a múlt héten 3 nap alatt megtoltam az OKT 120 km-es bakonyi szakaszát. Ezalatt összesen 8 kéktúrázóval találkoztam szembe. Első este a tési szálláshelyen egy párossal, akik harmadik napja jöttek Városlőd-Kislőd vá.-tól, harmadik nap délután az úrkúti pecsételőhelynél (kocsma, korsó sör :))) egy bácsival, aki harmadik napja jött Badacsonytördemictől, illetve pár perccel később ugyanott egy öttagú egyetemista társasággal (akik közül 2-t személyesen is jól ismerek), nos közülük 4-en akkor már 12. napja jöttek Írottkőtől, az 5. az előző nap óta volt velük.
Előzmény: vlui (4007)
vlui Creative Commons License 2003.07.31 0 0 4009
Az, hogy zsúfoltság nincs az nem baj, de az igen, hogy kevesen túráznak. Azért néhe jó lenne találkozni az úton egy két túrázóval, és tapasztalatokat cserélni.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.07.31 0 0 4008
Én tavaly Szekszárdtól Újvárfalváig talán egyszer találkoztam más kéktúrázóval. Olykor napokig embert is csak a településeken láttam. Nem túl zsúfoltak ezek az utak, és ez inkább jó, mint rossz. :-)
Előzmény: vlui (4007)
vlui Creative Commons License 2003.07.31 0 0 4007
Lenne egy kérdésem: Egy évben hányan teljesítik a Kéktúrát, illetve hányan lehetnek akik rendszeres kéktúrázók?

Ezt azért kérdezem, mert a Hollóházától Sirokig tartó szakaszon, ha azt mondom 10 kéktúrázóval találkokztunk, akkor legalább 6 emberrel túloztam.

Bénó Creative Commons License 2003.07.31 0 0 4006
Szia!

Menj be az MTSZ-be (honlap: http://www.fsz.bme.hu/mtsz/mtszhome.htm) ott kapsz igazolófüzetet, Kék túra atlaszt pedig bármelyik térképboltban beszerezheted.

Előzmény: Mgn (4004)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.07.31 0 0 4005
Olvasd el csak ezt az egy oldalt, pár hozzászólással lejjebb a válaszok.
Előzmény: Mgn (4004)
Mgn Creative Commons License 2003.07.31 0 0 4004
sziasztok

Egyik haverommal arra az elhatározásra jutottunk, hogy illene végigjárni az Országos Kék-túra útvonalát. Útvonalvázlatért és igazolófüzetért kihez fordulhatok?

vlui Creative Commons License 2003.07.30 0 0 4003
A motorosokat mi is szidtuk tegnap, mert jól összebarmolták az ösvényt. Ami kellemes sétaút lett volna Rozsnokpusztától Sirokra, ha ők nem ásnak ki egy vályút az út közepén, illetve ha nem szakadt volna az eső.
Rongyláb2 Creative Commons License 2003.07.30 0 0 4002
Sikerült telefonon elérnem Szabó Rózsát, a Lokomotív TE ügyvezető elnökét (353 47 05).

Elmondása szerint a mozgalom él még ugyan, de eléggé halódik. Gyorsan rendeltem tőle 2 igazolófüzetet, hogy kicsit lendítsek a dolgon :)

Rongyláb2 Creative Commons License 2003.07.30 0 0 4001
A Lokomotív TE-ig én is eljutottam, csak sajnos sehol sem találok telefonszámot, amin el tudnám érni őket. Ebben tudna vki segíteni?
Előzmény: nagypapi (4000)
nagypapi Creative Commons License 2003.07.30 0 0 4000
A http://www.bakony.info/tura/ oldalon található infó szerint a Lokomotív TE szervezi, gondolom ők tudnak további felvilágosítást adni. Ha beszélsz velük, kérlek tedd itt közzé az infókat, gondolom, többeket is érdekelhet.
Előzmény: Rongyláb2 (3999)
Rongyláb2 Creative Commons License 2003.07.29 0 0 3999
A "Kisvasutak nyomában" túramozgalomról tudtok valamit? Van-e még egyáltalán, s ha igen, hol lehet igazolófüzetet szerezni hozzá?
Zete Creative Commons License 2003.07.28 0 0 3998
OKT és forrástúra a Bükkben

Hétvégén megcsináltam a Szarvaskő-Sirok OKT-t, plusz két forrást is megnéztem a közelben. Húzósra sikeredett a túra, de végül minden jól zárult.

Nézzük sorban.
Szarvaskőig vonattal, 09:40-kor ért be a kicsike. A vá. kerítésén mindjárt észrevettem egy OKT ládikát, és volt is benne bélyegző (ócska, fém), de nem kísérleteztem vele. Az állomás falán viszont kiváló ismertetőtábla van a környék turistaútjairól, és az ablakban még egy másolt térképrészlet is ott figyel - látszik, itt másmilyen az állomásszemélyzet hozzáállása, mint a Balaton-Felvidéken.

Innen elindultam a Hubertus-forráshoz, és már az elejétől fogva kellemes meglepetéssel láttam, hogy prímán fel volt újítva minden jelzés (piros négyzet, piros kör). A forrást könnyű megtalálni, pár lépésre van az úttól. A kódok szépen megvannak a szomszédos fákon. A vize pedig bőséges és kellemesen hideg. Meglepő, de nagyon kellemes volt még, hogy alig hagytam el a vasutat, máris mintha több km-re kerültem volna a civilizációtól, olyan csönd vett hirtelen körül. Nagyon tetszett! Még az sem zavart, hogy a sűrű erdőben abszolút nem volt légmozgás, a páratartalom viszont igencsak a csúcsokat verdeste.
Innen visszamentem a piros kör/piros nyégzet elágazáshoz, majd a piros négyzeten tovább. Na itt viszont bejátszott egy húzós kaptató, ami a közel másfél hónap túramentes időszak után erősen szuszogósra sikeredett. A piros sáv jelzést elérve balra kellett tartani, majd pár perc múlva máris feltárult a Leshely mezeje. Nem vártam ilyen szép helyet, nagyon kellemesen meglepődtem. Mindjárt a szélénál egy hatalmas fa, alatta padok, kiépített (és nem tönkretett) tűzrakóhely - egyszóval ideális hely pihenésre, táborozásra. Szemben pedig a mező háborítatlan zöldje, majd a távolban az a völgy, amiben a Guba-kút is rejtezik. A mezőn keresztül kell vágni az eddigi útiránynak megfelelően, a szemben látható két hagyásfa irányába (egyiken jelzést is láttam). Utána rövid erdei szakasz jött, a már jócskán benőtt részt viszont éppen tisztították - ilyet is ritkán látni. Ezután aszfaltos rész következett, de a kétoldali szép erdők, melyek szelíden kúsztak fel a völgy két oldalára, bőven kárpótolják az embert. És a csend az továbbra is uralkodó - az elhaladó kisebb kerékpáros csapat meg nem tudott akkora zajt csapni, hogy megzavarja a nyugalmat.
A Guba-kúthoz le kell térni az aszfaltról, de a jelzés is épp arra megy, így nem gond odatalálni. Viszont ha nem figyel valaki, akkor azért szépen túl lehet haladni a letérésen, mert nagy növényzet esetén nem annyira feltűnő a kis lépcsősor. A forrás szintén szépen rendben tartott, bár a vize sokkal csekélyebb, mint a Hubertusé. Itt találtam "szabvány" kódot is, fára festett kék és piros szegélyű kis körben a kód, sőt a forrás építményére is oda volt csavarozva egy miniatűr példány. Nézelődés után indultam vissza a Leshelyhez, ahol megejtettem a késői reggelit, majd az eddigi úton visszacsorogtam Szarvaskőre. Kb. 2 és 1/2 óra volt a kitérő a két forráshoz + pihenők, nézelődés, fotózás.
(Forrástúra vége.)

A fémbélyegző használatát továbbra sem erőltettem, bementem a kocsmába, ahol príma minőségű gumibélyegzőt kaptam - a korsó sör mellé. A faluból a kék egy emelkedő aszfaltos úton halad kifelé, majd az Atlaszban jól feltüntetett módon, a hajtűkanyarnál kell rátérni az ösvényre. Megjegyzendő, itt jelzés az első kb. 100-150 m-en nincs, de balra van egy régi gémeskút, egyértelműen mutatva az útirányt. Később jobb kéz felől már lesz néhány jelzés a meghagyott fákon. Még mindig emelkedik az út egy darabon, majd betérünk az erdőbe és lejtésbe kezdünk. Jön a kék kereszt elágazás, majd kiér az út egy hatalmas irtásra, ahol is kétoldalt kerítés(!), kb. 1 km hosszan kell a drótok között haladni - ez kicsit nyomasztóan hatott rám. Kb. középen egyetlen meghagyott fa - rajta jelzés - köszönet az illetékeseknek!
Innentől nem nagyott jött be a terep. Az irtás után először még legalább az erdő szépen rendbe tartott volt, de utána totál sáros, nehezen járható szakasz jött, kétoldalt átjárhatatlan cserjéssel kísérve. Alig vártam már, hogy kiérjek legalább az országútra. Mikor odaértem, viszont az eddigi csend is odalett: három motoros ért utól, majd iszonyatos motorhangok kséretében elhúztak tovább - mint utólag kiderült, ők motorral kéktúráztak egészen Sirokig - ami azzal járt együtt, hogy totál tönkretették az utat előttem...
Az aszfalttúra megváltás volt a sár után, az elágazásban vadiúj narancssárga irányjelző tábla volt kitéve, le is fotóztam. Úgy látszik, ez az egyetlen fejlődés a kéktúra mentén, ilyen táblát láttam télen Mátraverebélyen is. Rozsnakig keskeny, rossz minőségű aszfaltút végig, erősen felejthető ez a szakasz. A telep szélén nagyon örültek a kutyák, hogy végre megugathattak valakit, szerencsére a kerítés nem volt átjárható számukra...
A bélyegzőhelyként az Atlaszban is bemutatott fán lévő doboz és annak tartalma szolgál. Rossz minőségű gumibélyegzőt találtam, nagy jóindulattal lehet csak mndani, hogy olvasható lett a felirat (bár aki ezt megnézi, annak kell tudni, hogy mit jelent az a betűsor-töredék)...
Bélyegzés közben előjött egy nagyon barátságos háromszínű macsek, és egyből bőszen kezdve szaglászni a hátizsákomat - ő is megörökítődött, két fotón is.
Az egész hely nem tett rám túl jó benyomást, erősen elhanyagoltnak tűnt az egész, mentem is tovább hamarosan.
A telep után ismét egy elég hosszú emelkedő jött - a változatosság kedvéért ismét (és még nagyobb) sárral. Ezen a részen nagyon nehezen küzdöttem előre magam, alig vártam, hogy kikeveredjek innen. Már vártam a piros kereszt leágazást, amikor is jó minőségű kék kereszt jelzések tűntek fel - ezek szerint vagy az Atlasz hibás, vagy azóta megváltoztatták a jelzést. Nem érdekelt túlságosan a magyarázat, inkább leültem egy kicsit regenerálódni, és nézegettem a szemközt feltáruló látványt. Az elágazás ugyanis egy gerincszerű szakasz tetején volt. Minden nagyon szép és jó volt, amíg nem pillantottam az órámra: erősen fogyott az időm, mindenképp el akartam érni Sirokon a 16:33-as vonatot Kál-Kápolnára.
Innentől szerencsére lejtős rész jött, eleinte még kevés sárral - jól ki lehetett lépni. Később viszont nagyon összeszűkült az út, és az előttem haladott motorosok annyira tönkrecseszték az egylábnyi széles utat, hogy állandó elcsúszásveszély közepette már cak botorkálás lett a sietésből. Mindenesetre kiléptem amennyire csak lehetett, és még időben értem a Barát-sziklához, ahol egyszerűen meg kellett állni, szétnézni. Hihetetlenül vagány hely, még fotóztam is, kockáztatva még a vonat elérését is. A várba viszont már nem volt időm felmenni, igaz korábban már jártam itt, a Mátrából lejövet.
A várhoz vezető feljáróúton hatalmas tömeg hömpölygött le-föl, erősen kiríttam a sorból a túracuccban feszítve... (közben jókat mosolyogtam magamban a strandpapucsos, messzelátó nyakban, első osztályú divatruhákban feszítő "kirándulók" látványán).
A faluban meg csak néztem: óriási, fülsértő zaj, le-föl szambázó motorosok tömege: "Mi van itt?" - kérdeztem, mire felvilágosítotak, hogy az évente megrendezett motorostalálkozó közepébe csöppentem éppen. Volt még 25 percem vonat indulásáig, berontottam a boltba két sörért és futottam kifelé a faluból, de akkora volt a forgalom, hogy alig győztem figyelni, nehogy gond legyen. Minden mellékutcából motorosok nyomultak ki a főútra - máskor talán még tetszett is volna a látvány, de most halálra idegesített, mikor percekre megállt a forgalom, és minden idegszállal koncentrálni kellett, nehogy baleset legyen a dologból. A falu után meg a lelkemet kirohantam, annyira siettem, szerencsére itt már nem volt "akkora" forgalom. 2 perccel a vonat indulása előtt értem az állomásra, a vasutas mosolyogva kérdezte, hogy hová lesz a jegy, és hogy nagy-e a sár? (gondolom, elég volt a bakancsomra ránéznie, hogy sejtse a választ...)
Na, szal jó lett a vége, elértem a vonatot, sima hazaút után este hétkor már a Keletiben voltam.

Summa:
Nem egy csúcs szépségű ez a táv. Viszont a szakasz két végén a várak nagyon feldobják a hangulatot. Rozsnak után szép a kilátás az OKT/kék kereszt elágazástól. Komolyabb eltévedési lehetőséget nem találtam. Egynapos túrával könnyen teljesíthető. De ha lehet, ne július utolsó hétvégéjén csináljatok túrát Sirokra - vagy ha igen, akkor motorral menjetek...

Egyéb:
Elkezdtem tehát a "Bükk-forrásai" mozgalmat is. Egyelőre a déli rész forráait tervezem felkeresni. Tervbe van véve egy weboldal készítése is a honlapomon a forrástúrákról. Szeretném mindegyiket lefotózni, és a vízhozamot is megmérni (a mostani kettőnél sikerült) és persze ezeket nyilvánossá is tenni. Ha elindult a dolog, természetesen közreadom itt a topikban.

Güsziológus Creative Commons License 2003.07.28 0 0 3997
Köszönjük a jó hírt!

Azt hiszem, ezt akarta újságolni "nyomdász" is, de kicsit közvetve:o)

Mikor tavaly átvettem a jelvényt, akkor mondta Vencel, hogy már eldőlt (elmentek a katonák az erdőből!), de ne publikáljam nagyon, várjam meg, amíg felfestik a jeleket.

Örülök, hogy 1 év alatt ez sikerült.

Irány Bögöt - Szeleste

Ui.:
Kár a vasútállomásos bélyegző hölgyért. Nagyon csinos:o)
Azért fel lehet kereseni nem hivatalosan is?
:o)

Előzmény: Múzsla (3996)
Múzsla Creative Commons License 2003.07.28 0 0 3996
Új hír!

Magyar Természetbarát Szövetség (MTSZ)

Bögöt és Szeleste között új nyomvonalon az OKT!

Közel tízévi huza-vona és egyeztetés után megváltozott az OKT nyomvonal-vezetése Vas megyében, Bögöt és Szeleste között.
A módosítás eredményeképpen megszűnt mintegy öt kilométer árnyék nélküli, vasút melleti szakasz, valamint kettő kilométer aszfaltút.
Az új nyomvonal majdnem végig erdőben vezet.
Szeleste vasútállomáson ezentúl csak akkor kell bélyegezni, ha az megegyezik indulási, vagy érkezési pontunkkal. A községben az OKT bélyegző az ABC melleti kocsmában található.

A térképvázlat a www.civilhirado.hu honlapján megtekinthető.

galendil Creative Commons License 2003.07.25 0 0 3995
sziasztok!

holnaptól bükk-mátra kékezünk putnok és mátraverebély között
a tapasztalatokról majd beszámolunk,ha visszaértünk
mindenkinek jó túrázást
galendil

kvte Creative Commons License 2003.07.25 0 0 3994
Remélem hamarosan bejárom az egész szakaszt újra, és akkor már az új formában, fotókkal kiegészítve rakom fel a friss leírást.

kvte

Előzmény: galendil (3989)
Güsziológus Creative Commons License 2003.07.25 0 0 3993
Somogy turistája (jelvényszerző túramozgalom)
Barcs – Csurgó – Nagyatád
(Rinyamente)

A három távoli érintőpont felkeresését 3 napos túra keretében tervezem, szállás Csurgón. Az ár jutányos, a közlekedés elfogadható.

Önmagában ez a túra nem hiszem, hogy közérdeklődésre tartana számot, de a felkészülés keretében felfedeztem a Rinya patakot (folyót?) és mellékágait. Gondoltam eddigi ismereteimet megosztom a topic olvasóival.

A felfedezés története.
Mind a három városnak van honlapja, a nagyatádi igen szimpatikus. A nyitólapon két azonos méretű „doboz”, az egyik „Nagyatád”, a másik „Rinyamente”. (Nagyatád ezek szerint régióközpont.) Ez utóbbi keltette fel érdeklődésemet.
Kiderült, hogy sok Rinya van.
Szabási-Rinya (Szabás, a másik oldalon Nagykorpád, az utolsó település a patak mentén, a forrástól számítva)
Lábodi-Rinya (Lábod az utolsó település a patak mentén, a forrástól számítva, ha Rinyaszentkirályt már torkolaton túlinak vesszük)
Taranyi-Rinya (Tarany az utolsó előtti település a patak mentén, a forrástól számítva, bár Háromfa még épphogy a torkolat előtt van)

A térkép alapján úgy néz ki, hogy a helyiek megfogják a vizet, sok a duzzasztás következtébeni tó.

A Rinya valahol Böhönye környékén ered, itt van a vízválasztó. A Rinya ui. a Drávába „ömlik”. (Már ami vizet kiengednek a tavakból.)

Három opcionális néznivaló is van, Babócsa, Ötvöskónyi és Kaszó.
Na és két nevezetesség a „9 megye …” mozgalomból, Berzence és Iharosberény.

Ennyi elég is lesz 3 napra. Nagyatádon lehet pancsikálni és ha belefér, még ott van Kaszópuszta is. Itt már jártunk pár évvel ezelőtt, de ez a vidék nagyon tetszett. Van élet (szállás is van, de baromi drága) és van kisvasút is.

Érdekes, hogy a Csurgó (5. érintőpont) pontnál meg van említve az Ágneslak arborétum. Öt kilométer Csurgónagymartontól (addig van busz). Lehet, hogy emiatt kocsival kell menni, hisz más eszközzel a park nem közelíthető meg. Az iharosi erdészettel már beszéltem, egy nagyon kedves, nyugdíjas erdész az idegenvezető. Név és mobilszám mail-ben, ha valaki tervezi meglátogatni az arborétumot. A pecsétért szólni kell, mert alapértelmezés szerint (default) a bácsi nem tart ilyesmit magánál.

Hát ennyi kedvcsinálónak.

Zolcsi67 Creative Commons License 2003.07.25 0 0 3992
Még mindig a bükki források:
Pár éve szintén a hereg-réti táborban mértünk vízhozamot a Lénártban. Eger vízfogyasztása nagyon meglátszik rajta! Nappal száraz volt, aztán este 10-11 körül indult meg, kb. reggel 8-ig üzemelt. A városi vízcsapnyitásokhoz képest volt kb. másfél óra késése. Ja, és '99 nyarán üzemelt az Imó is!
Előzmény: mosomedve (3986)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.07.25 0 0 3991
Ezt a Veim puszta dolgot is beírtad a fórumba? Azt hiszem, ez igazán hasznos információ.
Előzmény: Joeyline (3990)
Joeyline Creative Commons License 2003.07.25 0 0 3990
Üdv!

Végülis az eredetileg 4 naposra tervezett bakonyi OKT-t egyéb elfoglaltság miatt kénytelen voltam 3 napba sűríteni, így 21-23-e között toltam meg a 120 km-t Bodajk - Tés - Bakonybél - Nagyvázsony bontásban. Városlőd-Kislőd vá.-tól pavarotti csatlakozott a végére.

Alapvetően jó a jelzés a Bakonyban, de néhol (pl. Bakonynána és Nagyesztergár között) finoman szólva is hagy kivánnivalót maga után az utak járhatósága. A tési szálláshelyen infokat cseréltem a szemben haladó párossal, azóta én már tudom, hogy Ők hol rontották el, azon a ponton tényleg semmi jel nem utal arra a Nagyesztergár irányából jövő számára, hogy a Veim puszta utáni hosszú rét szélén futó szekérútról éppen ott jobbra be kéne vágni a sűrű csalánosba. 5 m-rel beljebb az erdőben már vezet szépen a jelzés.
Mondjuk mivel én ellenirányban jöttem, a nyomvonallal nem, csak az út járhatóságával volt gondom.

A Bakonykúti felé vezetett új útvonal nem tetszik annyira, mint az isztiméri régi, rengeteget kell kint a pusztában, napos helyen menni.

Úrkúton az egyetemről ismert 2 ismerőssel találkoztam, akik negyedmagukkal akkor már 12. napja tolták írottkőtől az OKT-t, végig sátrazva. Ilyenformán nem véletlenül érdeklődtek tőlem kemping után, már eléggé hiányzott Nekik egy alaposabb fürdés :)

Kab-hegyen nagyon tetszett a kilátás, anno az első teljesítésemkor még nem ment fel a csúcsra az OKT.

A bélyegzőket beírtam a ttt.tr.hu/okt fórumba.

Sajnos a két szállás összege egy kicsit jobban megdobta a túra költségét, mint terveztem volna.

galendil Creative Commons License 2003.07.25 0 0 3989
sziasztok!

új szállás az AK mentén
kvte honlapján olvastam réhelyről(ecegfalva és dévaványa között):
"Láthatunk még szürkemarhákat is. Ottjártunkkor beszélgettünk egy hölggyel, aki elmondta, hogy 1998-tól tervezik egy szálláshely beindítását is, de bõvebbet nem tudott mondani."

Nem túrázás kapcsán,de néhány napot réhelyen töltöttem az idén adták át a körös-maros nemzeti park otatóközpontját és szállását réhelyen
a szállás kitűnő
3-4 ágyas külön fürdős ill 2 ágyas léglondis külön fürdős szobák az ár 1100-tól 2500 körűl-ig/fő/éj több éjszaka esetén kedvezmény

az állatállomány is jelentősen bővült ma már gyakorlatilag az összes őshonos háziállatunk megtalálható a területen mangalica,bivaly,racka,galambok stb.
ezek mellett a környéken jelzett kerékpárutakat alakítottak ki amelyek a legjelemzőbb részeken vezettnek végig (kerékpár a bemutatóközpontban is kölcsönözhető) ill. egy rövid tanösvény is van egy egész jó kis kilátóval
részletekről a 66/483-083 telefonon tudtok érdeklődni

galendil

Előzmény: kvte (3985)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!