Keresés

Részletes keresés

huhoooo Creative Commons License 2024.04.17 0 0 484025

Hát egy Spar egy olyan cégtől nem fog berezelni, mint a Mere; aminek minden nyugati próbálkozása befuccsolt. Átnevezheti magát Mypricenak is, ez nem változtat semmin. Itthon ugyanazok a vetélytársai, mint Nyugaton: Spar, Lidl, Aldi, Penny.

Ez a 20%kal alacsonyabb ár sem tartana sokáig, ez csak reklámfogás. Az, hogy nem lesznek polcok (ami csak 1xi kiadás lenne), hanem raklapról árul, meg félmilliós fizetéseket adna, nem tudom hogy adná ki az állandó 20% árelőnyt. Ilyen raklapon árulós bolt nálunk is volt: nem volt nagy sikere. 

Meg plázastop is van.

Előzmény: Alex Raps (484019)
huhoooo Creative Commons License 2024.04.17 0 0 484024

A legutolsó hírek szerint mégsem jön.

Előzmény: Alex Raps (484019)
dokeee Creative Commons License 2024.04.17 0 0 484023

Viszont ha valami kis buzi el akar menni haknizni egy pöcs faluba Magyarrországon és a helyi kocsmáros elhajtja a gecibe, akkor a liberális sajtó világszerte felháborodik.

Előzmény: fargo (484012)
Alex Raps Creative Commons License 2024.04.17 0 0 484022

A családom valamennyi sírján vaskereszt van. Talán apám sírjára már nem került, de az enyémen egészen biztosan lesz a kettős kereszt mellett. Nekem a szabadságot és a békét jelenti mindkettő, utalva a gyökereimre.  

Előzmény: bollinger (484021)
bollinger Creative Commons License 2024.04.17 0 0 484021

Egy gimis osztálytársamtól egy eredeti 2. világháborús vaskeresztet kaptam Mikulás-ajándékba. A srác akkoriban eléggé szimpatizált a náci nézetekkel. Ma háromgyerekes édesapa, családorvos. A vaskereszt megvan a mai napig:) 

Előzmény: Alex Raps (484017)
Alex Raps Creative Commons License 2024.04.17 0 0 484020

A Fallout sorozat első évadát feltétlenül nézzétek meg. Szerintem jól sikerült. Persze a férfi főszereplőből az eredeti történettől eltérő módon megint fekete lett, de ezt már leszarom mert nem tolták túl az efféle woke elemeket (például homár házaspárokat talán nem is láttam). Kedvencem a Ghoul lett*. :D

 

*Na jó. De én a Star Wars-ban is a Darth Wader-nek drukkoltam végig. :D  

Alex Raps Creative Commons License 2024.04.17 0 0 484019

Jön a MERE aztán most kényszerűség van. :) A Spär is azért hisztizett be, mert náluk leggonoszabbak az árak aztán ezt így már egy ilyen konkurenssel képtelenség fenntartani. Persze ment a vetítés hogy kurvaorbán' és oligarchák meg minden, de a háttérben valójában csak ez van. 

Előzmény: fargo (484013)
Alex Raps Creative Commons License 2024.04.17 0 0 484018

Ez a mai gyártmányokra sajnos már nem igaz. A dízelemről egyszer anyagelfáradás miatt levált egy olyan darab ami gyakorlatilag nem tartott semmit csak a kb. 0,5 kg-os műanyag felső borítását a motornak. 

Előzmény: czimbi (484005)
Alex Raps Creative Commons License 2024.04.17 0 0 484017

Van egy amerikai sorozat ami valamiféle rendőrségi kommandóról szól, amely bevetési csapatnak egy néger az irányító embere. Tiszta BLM-woke-libero a produkció, mert egyrészt megbeszélik és nem a hivatalos utat betartva parancsok alapján hajtanak végre. :D Illetve ez így nem teljesen igaz, mert van olyan elem is benne, de az mindig legalább életszerűtlen pillanatokban. :D Na. Hát ez a néger meglátta hogy vaskereszt volt a motoros karjára tetoválva és azonnal levonta a következtetést: "...nácik, mert tiltott jelképet használnak." Persze szerepük szerint ezek a motorosok valóban azok is voltak, de hogy a vaskereszt pontosan mit jelent azt kurvára félremagyarázták, mert az égvilágon sehol sem tiltott jelkép. ..és az ilyen agymosó elemektől IS van elegem Hollywood-ból. Most pedig keressetek rá a Bundeswehr kifejezésre a google-ben. Igen. Ők is nácik. :D    

Előzmény: fargo (484012)
fargo Creative Commons License 2024.04.16 0 0 484016

Amikor csökkentik a termék mennyiségét a csomagolásban, akkor tipikusan meghagyják a korábbi árat, ez egy haszonszerzési technika, a profitjuk növelésére. Itt meg ugyi jelentősen csökkentek az árak. A sajt ugyanaz a 100 grammos cucc. A pogácsa sem lett kisebb, és az egy darab továbbra is egy darab belőle. Bár szerintem cserélték a benne lévő töpörtyűt, mert mostanában más íze van, mintha égettebb lenne...

Előzmény: huhoooo (484015)
huhoooo Creative Commons License 2024.04.16 0 0 484015

A méretre illik figyelni, hogy nem e esetleg kisebb is lett. Ezt előszeretettel alkalmazzák más, csomagolt dolgoknál is.

Meg ahogy többször is mondtam; a nagy hiány korában is tele voltak a raktárak mindennel. Csak átverés volt az egész.

Előzmény: fargo (484013)
kopiteki Creative Commons License 2024.04.16 0 0 484014

Biztos így van, lehúzták az embereket. De kit tudsz perelni? Senkit. Megmagyarázzák.

Ha nem veszem meg a megdrágult terméket, márpedig nem veszem meg, akkor éhenhalnak. Csakhogy ehhez egyedül kevés vagyok. Én elvagyok krumlin meg hagymán, főzeléken, elég paraszt gyomrom van. Éheztem eleget... Meg kenyéren. Jut eszembe, a kenyér ára nem ment vissza, ugyanúgy 1000 forint egy kiló.

Előzmény: fargo (484013)
fargo Creative Commons License 2024.04.16 0 0 484013

Szokatlanul keveset fizettem a lidliben, nézegettem hát a blokkot.

-- A kedvenc pogácsám ára visszaesett a  2020-as szintre, 109 Ft lett.

-- A kedvenc reszelt parmezánom 1800 Ft-ról mindössze 700 Ft-ra esett.

Meg effélék. Szinte mindennek esik az ára...

 

Ugyi ha jól értelmezem, az infláció, az pénzromlást jelent. Egy olyan folyamat, ami nem fordul csak úgy visszájára, tehát nincs leszálló ága, csekély esettől eltekintve (defláció, vagy mi?) ami erősen kóros környezetet feltételez. Szóval ha egyszer 25%-os pénzromlásunk volt, és az 1000 foréntos sajt most 1250-be kerül, akkor az nem esik vissza "csak úgy" jövőre 1000 forént környékére, horribile dictu, az ALÁ?!. Mert akkor nem inflációról beszélünk, effektíve nem a pénzünk romlott.

Szerintem ebből kb az következik, hogy lófaxt volt itt ekkora infláció, hanem mesterségesen gerjesztett, összehangolt, kapzsiságtól vezérelt áremelkedést produkáltak a nagy élelmiszerláncok, oszt mindenki ment utánuk mintha nem lenne holnap.

"Silány emberanyag" jeligére...

fargo Creative Commons License 2024.04.16 0 0 484012

Nem hiszem el hogy nem látják a nyugati hompógárok, hogy ez mennyire gáz. 

NEkem a dobos bandából volt aki azt mondta: a neonácikat be kell tiltani. Arra nem tudott válaszolni, hogy konkrétan KI és MIÉRT neonáci...

Előzmény: czimbi (484011)
czimbi Creative Commons License 2024.04.16 0 0 484011

Szóval megint ott vagyunk, hogyha másképp gondolkodsz a világról, urambocsá hívő vagy, akkor ez már skandallum, fasizmus sötöbö és ezért elővehetők a jó öreg diktatórikus eszközök. Még jó, hogy a gumibotozás (most) elmaradt... A jóérzésű emberek már tiltakoznak Európa szerte. 

Előzmény: fargo (484010)
fargo Creative Commons License 2024.04.16 0 0 484010

Azt bírta nyilatkozni a polgármester, aki betiltotta a bulit, hogy "a szuverenista gondolkodás felveti az euroszkepticizmus gyanúját, ezért nem engedélyezi a rendezvényt". 

Vegytiszta fasizmus :-DDD

Előzmény: bollinger (484009)
bollinger Creative Commons License 2024.04.16 0 0 484009

Én nem vagyok jobboldali, de ez nagyon gáz...

Előzmény: fargo (484008)
fargo Creative Commons License 2024.04.16 0 0 484008

Mindeközben Brüsszelben betiltották a NatCon konferenciát, ahol Orbán is felszólalt volna, Farage, Braveman meg Morawiecki mellett. Előtte két bérelt helyszínről (politikai nyomásra) elküldték őket, a harmadik helyszínt most blokád alá vette a rendőrség. Brüsszelben. 2024-ben. Pfff...

 

 

fargo Creative Commons License 2024.04.16 0 0 484007

20 éves elmúlt akkor, diploma lehetett az. De végül is mindegy, ha volt a családnak pénze, akkor miért ne?

Akkoriban a körzeti orvos meg a lódoktor is megtehette, hogy RR meg Bentley volt a szolgálati autója...

Előzmény: inrock (484006)
inrock Creative Commons License 2024.04.16 0 0 484006

Érettségire RR-t? Nemsemmi :)

Előzmény: czimbi (484005)
czimbi Creative Commons License 2024.04.16 0 0 484005

Már jópárszor előfordult a hálón, de érdekességképp idekívánkozik, 82 évig is elmegy hibátlanul egy autó, ha karbantartják (és ha RR!): 

 

"Mr. Allen Swift: Born: 1908-Died 2010 This man owned and drove the same car for 82 YEARS. Can you imagine even HAVING the same car for 82 years? Mr. Allen Swift ( Springfield, MA ) received this 1928 Rolls-Royce Piccadilly-P 1 Roadster from his father, brand new - as a graduation gift in 1928. He drove it, up until his death in 2010 at the age of 102. He was the oldest, living owner of a car that was purchased new. Just thought you'd like to see it. It was donated to a Springfield museum after his death. It has 1,070,000 miles on it, still runs like a Swiss watch, dead silent at Any speed and is in perfect, cosmetic condition at 82 years of age. That's Approximately 13,048 miles per year, 1,087 miles per month. 1,070,000! That's miles, not kilometres! That's British engineering from a bygone era."

 

czimbi Creative Commons License 2024.04.16 0 0 484004

Mindent IS lehet vinni nekik :-)). Errefelé pálinkafának nevezik a szilvafát! 

Előzmény: Etyi (484002)
fargo Creative Commons License 2024.04.16 0 0 484003

Itt most esik rendesen, bár kétlem hogy a tegnap beígért 18 mm-t megkapjuk.

Az eső nagyobbik fele elkerült, elsuhant felettünk északra úgy 100 kilométerrel.

Csak fagy ne legyen...

Előzmény: czimbi (484001)
Etyi Creative Commons License 2024.04.16 0 0 484002

Akkor most vinni kell a pálinkát.. :-)

Csak óvatosan, nehogy kicsapkodják a haszonnövényeket :-))

Előzmény: czimbi (484001)
czimbi Creative Commons License 2024.04.16 0 0 484001

Nálunk is a cégnél a múlt héten meg tegnap 28-29 fokokban az asszisztenseim a tenyészkertekben gyomláltak , hordtam nekik a fagyit, mára meg 12 fok, erős széllel. Sajna eső még csak mutatóban volt eddig..., pedig megint kellene 100-130 mm. 

Előzmény: fargo (484000)
fargo Creative Commons License 2024.04.16 0 0 484000

Nobozmög, éppen kizöldelltek a kertben a diófák, most meg lehet majd izgulni a hétvégén, hogy ne fagyjanak el...

Tegnap 30 fok volt, ma meg 6.

Hazajöttek a fecskéink is -- összesen 3 darab. Hááát, az nem túl sok :-(((

Alex Raps Creative Commons License 2024.04.15 0 0 483999

...meg a bányászati jogok és a nehézipari cégek, illetve amiről még nem tudunk, de mégis fontos lehet hiszen a nyugat mégis nyakló nélkül borítja bele abba a háborúba a zsét, amely nem is a hivatalos szövetségese területén zajlik és ráadásul még két kapitalista berendezkedésű ország is vívja egymással. Egyáltalában nem sántít a dolog, mint ahogyan az sem tűnik fel, hogy a háború valójában nem 2022. február 24-én kezdődött, hanem a 2014-es majdani események után (amúgy évtizedekkel korábban alapozta meg a NATO a kibaszott békés terjeszkedésével, de ebbe nem mennék most bele). Igaz-e? 

Aztán. Az EU politikáját tekintve is nyíltan ruszofób. A ruszofóbia pedig megnevesítetten kollektív bűnösségi elv alkalmazása és az pedig a politika tudománya szerint meg már a fasizmus témaköre. Igaz! Mit is vártunk, hiszen a ugyanebben az EU-ban a Benes dekrétumok is megmaradhattak...

Mondom hogy mi van (és ez a Kárpát-medencére is teljességgel igaz): Minden nemzet a nyelvében él és mivel Ukrajna csak egy afféle csinált ország, amelyiknél még a nagyobbik lányom is idősebb - emellett az urán nyelvjárást beszélők értik az oroszt és ez kétirányú utca, vagyis az orosz is érti őket (orosz nyelvjárás az ukrán) - valamint annak a ténye hogy Kijevi Rusz volt ennek a területnek az emberiség történelme során leghosszabb ideig a neve és ez valójában Kijevi központú (irányítás alatt álló) oroszokat jelent, ezért minden amit a nyugat ott művel csak a III. VH melegágya. 

 

Térjünk vissza a Kárpát-medencére. Nem a genetika köt itt össze minket (habár az is) hanem a nyelv. Ebben a térségben pedig családi körben továbbra is a magyar nyelv az ami leginkább használatos (domináns) és ez határozza meg azt hogy alapvetően melyik nép otthona a Kárpát-medence. ..és ezzel a ténnyel huggyozik szembe az a szégyentelen szarházi, aki magyar állampolgárként módszeresen lerománozza az Erdélyi székelyeket, szlovákozza a Felvidéki magyarokat és ukránozza a Kárpátaljai testvéreinket, STB. Tanuljuk már meg! Magyarország körben önmagával határos és ez a természtellenes* állapot nem tartható fent csak erőszakkal. 

 

*és az a természetes hogy nincs erőszak - csak a faszért kell ezt leírnom  

Előzmény: Pityuuuu (483995)
kopiteki Creative Commons License 2024.04.15 0 0 483998
czimbi Creative Commons License 2024.04.15 0 0 483997

Khmm... "War and Theft"

 

Informálódni kellene, lehetőleg több forrásból, az már ad(hat) valami biztonságot és aztán utána nyilatkozni.

Előzmény: Pityuuuu (483995)
fargo Creative Commons License 2024.04.15 0 0 483996

Köszi a linket :-D

 

Szótekerés-csűrcsavarás.

Ha elolvastad volna a cikket, amit linkeltem (naná hogy nem olvastad, rossz linket adtam, itt az igazi :-D), akkor tudnád hogy az ukrán termőföldek 28%-a volt a 12 legnagyobb tulajdonosnak a kezében, amikor még lehetett arrafelé statisztikát csinálni, ezek között elvétve akad ukrán is. A többi, használható termőföld szétrablása azóta is folyamatban van, az ukiknak küldött segély és hitel fejében. Ami jelen pillanatban megmaradt, az vagy silány minőségű, vagy szétaprózódva, kisgazdaságok kezében van. 

Előzmény: Pityuuuu (483995)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!