Keresés

Részletes keresés

Arabella Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1180
Céginfó nevű CD-n lehet még bogarászni valamit, de ahoz elő kell legyél fizetve.( vagy a cégnek, ahol dolgozol)
Arabella
Előzmény: Wasserman (1174)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1179
HA megírod a nevét, lehet hogy van róla infóm (mint lentebb írtam dógoztam az ép.ip.-ban).
Ha ide nem akarod jöhet emil is.
Előzmény: Wasserman (1174)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1178
Köszi
Előzmény: rocher (1175)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1177
Az istenér sem megy a munka:) építkezni jobb:)

1) Lada Samara (1300 cm, 3 ajtó)
2) hely van!

Előzmény: stoki (1176)
stoki Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1176
Litlebee

Hát ez egy disznó széles kapu ...
Mid van Mercedeszed ???:-)

Ja még egy kérdés ???
Van a nyilás mellett hely is, vagy átgurul a szomszéd utcába a kapu ??? :-)))))

Előzmény: LitleBee (1172)
rocher Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1175
Mielőtt anyagot vásálsz emilezz egy listát, hátha van a férjem cégénél engedményesssen.
üdv. petra
Előzmény: LitleBee (1173)
Wasserman Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1174
LitleBee!

Azt nyúlják rendesen az elején+a közepén+1folytában :-)
Hol lehet leinformálni 1 építettő céget, a cégbiróságon kívül???

W

Előzmény: LitleBee (1170)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1173
Mintlátod nem.
Előzmény: stoki (1171)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1172
1) négyszög zártszelvény (a kapu mostani anyaga).
2) a kerítésoszlop mellet menne el, ami szintén négyszög zártszelvény (kb 150x60 mm)
3) kb 4m
4) furóállvány nincs, de szerintem anélkül meg tudom csinálni.

ui.: na mostmár tényleg dógozom. majd du benézek.

Előzmény: stoki (1166)
stoki Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1171
Litlebee

A kérdéseimen átugrottál ??????:-)

Előzmény: LitleBee (1170)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1170
W!
1) akkor hajrá!

2) dógoztam ép.ip. cégeknél informatikusként, szerintem ennyi ido alatt meg lehet csinálni, de kell hozzá az klasszikus három dolog ami a háboruhoz is:)

Előzmény: Wasserman (1168)
Obi wan Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1169
Hi!
Tanácsot szeretnék kérni!
12.5 mm-es gipszkartonból csinálok belsőtéri elválsztófalat. A gipszkartonlapok között 5cm térköz lesz. A lehető legjobb hangszigetelés (hőszigetelés nem kell!) érdekében mit tegyek be a lapok közé? Persze kivitelezhető dolog kellene (nem pl. ólomlapok stb.)
Előre is köszike!
Wasserman Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1168
Hi Zümi!

Kérdésedre válaszolva nem még nem mentem fel 2 kisgyerekkel, az 5.re sok cuccal, viszont nem is áll fenn ennek a veszélye :-)
Másrészt, azóta okosabb lettem és kiderült, hogy a 4.(nincs mfsz) emeletről van szó, amit klasszikus régi típusú házra húznának fel teljesen újonnan.
A szabad kéz nem jellemző, max néhány belső falat lehetne arrább tologatni.

Hacsek, szerinted mennyi idő alatt készülhet el 1 ilyen tetőteres szint, 4 lakas, kb 200m2, ha azért rendesen csinálják??
Másik hasonló kérdésem, hogy fel tudnak huzni egy 5 szintes új társasházat, ha most kezdik jövő februárra, kulcsrakész állapotra??

W

.

Előzmény: LitleBee (1159)
Laci Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1167
Hacsek, teganp délután írtam egy mailt neked. Megkaptad?
stoki Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1166
LitleBee

Én itt már rajzolgatom a skiccemiet, szerintem egyáltalán nem bonyolult ...
Kérdések ???
Miből akarod csinálni, mert lejjebb már írtad, hogy két szárnyból akarsz egyet ???Mi az anyaga ???
VAn beépíthető kerítésoszlopod, vagy a kerítésoszlop mellett menne el a kapu ???
Magyarul bele menne a kapu, vagy mellé ???
Kb. mekkora nyilást zárna be a tolókapu ???
Minden géped van, amít leírtam ???

Előzmény: LitleBee (1165)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1165
Én is valahogy így gondolkodtam. Meg utána jártam mibe kerülne kulcsra készen: elektronika= 80 eFt + lakatos munka= 50 eFt. Ez nekem egy kicsit sok:(.
Előzmény: stoki (1164)
stoki Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1164
LitleBee

Nekem, így látatlanba van ötletem..., bár a méretezésről gőzöm sincs, de nem hiszem, hogy erre annyira oda kéne figyelmi, mivel nem egy járműről vagy házról van szó, ahol nem mindegy, hogy milyen alkatrész elemeket használsz...
Ami a lényeg az az ajtót megtámasztó alsó görgő - hiszen ezen van a súly -ezt meg lehet - akár - esztergáltatni is ...

Előzmény: LitleBee (1163)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1163
Heló stoki!

Persze kisgépek vannak:).
Na most megyek dógozni.

Előzmény: stoki (1162)
stoki Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1162
Oké azért ha lesz valami csak mutasd meg !!! Tegnap befigyeltem egy elektromos tolókaput, hát nem tűnik túl bonyolult szerkezetnek ... Néhány görgő, egyszerű zártszelvény szerkezet...
Nem tudom szerko van hozzá ??? (Sarokcsiszoló, fúrógép, fúrógép-állvány, hegesztőgép)
Előzmény: LitleBee (1160)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1161
Wasserman!

Eszembe jutott pozitívum is! A lakás falainak elrendezésében szabadabb kezed van mint az alattad lakóknak! Bár hogy a födém mit bír el ahoz Hacsek jobban ért.

Előzmény: Wasserman (1155)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1160
Tacsa, Hacsek, stoki és többiek!

Sajna a tegnap esti kapumérés a lakás Nejem által kezdeményezett átrendezése miatt elmaradt. De igyekszem pótolni.

LitleBee Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1159
Szia Vizesember!

Én Veszprémben jártam ilyen lakásban (vendégségben). Különösebben nem volt rosszabb mint egy átlag panel lakás.
Mentél te már fel gyalog az ötödikre sok cuccal + 2 kis gyerekkel?
Ugyanis ha jól selytem ezekben a házakban nincs lift, na most ha ráadásul magas földszint van akkor a 6.-ra kell gyalogolnod.
Gondold meg!

Előzmény: Wasserman (1155)
Arabella Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1158
haliho, itt vagyok. Hacsek, hova kuldted az emailt? Borzaszto ez a billentyuzet, hatodjara irom be a jelsyavamat.
Laci Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1157
Nem tudom, hogy a megfelelő hely-e erre, de van egy alkalmi ajánlatom:

Van egy ház Budakalászon (nem az enyém sajnos :( ), a tulaj fel akarja újítani, és ezzel együtt jár a tetőlecserélése is. A tetőn jó állapotban ilyen hullámpala van. Ha valaki vállalja, hogy leszedi, akkor elviheti tök ingyen.

Ha esetleg valakit érdekel, akkor emiljen nekem.

Üdv,
Laci

Hacsek Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1156
Szervusz, Wassermann!
Az attól függ, természetesen.
Ha eredetileg is beépítésre szánt tetőtérrel épült, akkor viszonylag jól meg lehet oldani a hőfokcsillapítást és a tetőszerkezet szellőzését.
A probléma ott szokott lenni, ahol az eredetileg üres tetőtér miatt a legfelső lakószint feletti födémnél van a hőszigetelés, amit spórolásból nem szednek ki, viszont a tetőfelületet is hőszigetelik, ezért a tetőtér-beépítés dunsztba kerül.
A hőtechnikai és páratechnikai méretezés egy eléggé egzakt tudomány, kellő hozzáértéssel bárhol lehet lakható tetőteret kialakítani.
Előzmény: Wasserman (1155)
Wasserman Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1155
Sziasztok!

Meg nem sikerult vegigolvasnom a topickot, de rajta vagyok :-)
Addig is szeretnem megkerdezni, van-e es milyen tapasztalata
valakinek, a 4emeletesekre epitett tetoteres lakasokrol?
Tenyleg nem lehet nyaron bennuk megmaradni a hosegtol???

W

Hacsek Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1154
Tacsa,
tényleg nincsen semmi baj, neked jól fejlett tervezői ösztönöd van.
Nekem meg ezzel szemben az egész tervezői pályám abból állt, hogy mit hogyan lehet a lehető legkisebb önkormányzati ráfordítással megúszni.

A lexebb példa az volt, amikor kirendeltek egy földszinti bérházlakás átalakítására. Az eredeti belmagasság több mint 5 m volt, amiben, hogy ne kelljen az egészet kifűteni, csináltak egy nádazott álmennyezetet 3 méternél. Fölötte nem volt semmi. Erre én kitaláltam egy jó kis kétszintes iroda-lakást rendes födémmel. Ennek nem fogadták el a költségét, hogy maradjak csak szépen alul. Meg lett tervezve az új fűtés is a kis légtérre.
De mit ad isten, az álmennyezet a munkavégzés első napján leszakadt. De továbbra sem engedték, hogy kihasználjuk a belmagasságot, csak a fűtőtesteket engedték megnagyobbítani.

Máskor egy magánmegrendelő akart komfortosítani, de úgy, hogy a vizet a valahonnan lopott 6 centis Albafalban akarta vezetni.

Csoda, hogy letértem a pályáról?

Előzmény: tacsa (1152)
Arabella Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1153
Hacsek!
Képzeld Kandúr olyan tervet is szeretne látni, hogy minimális faltologatással jó kégli. Asszem te ezt igérted, ha nem hát rosszul értettem.
Lássuk a medvét:)
Arabella
Előzmény: Hacsek (1151)
tacsa Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1152
Futólag begyüttem a céghez, este folytatom amit ígérgettem mindenkinek!

DE: EZÚTON KIJELENTEM, HOGY HACSEK A NYERŐ!ITT KELL ELNÉZÉST KÉRNEM , MERT NEM FIGYELTEM ODA RÁ KELLŐKÉPP, ÉS ELINDULT AZ AGYAM IS FUNKCIONÁLISAN ARABELLA LAKÁSÁVAL KAPCSOLATBAN.

A világért nem akarok megbántani senkit, meg tisztességtelen sem lenni, szóval BOCSI HACSI!

Ha nem haragcol, árujjad el hogyan lehet betenni. ( Mármint a rajzot , ide )

Üdv
tacsa

P.s. : A lőszerraktárakat azért látnod kellett volna , nem volt semmi!

Most átugrok az árvízre!

Előzmény: Hacsek (1151)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1151
LYÓ. Küldöm.
De ha már amúgy is égsz a vágytól, akkor mér ne izéjjak?
Előzmény: Arabella (1150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!