Keresés

Részletes keresés

Melkor. Creative Commons License 2005.07.07 0 0 247

 Amennyire én tudom, elég jó a megítélése. En személyszerint nagyon szeretem a slah-t.

 Ami pedig Harryt és Perselust illeti jinjanggal értek egyett. Nem baj, ha egy slash nem történet/karakter-hű, mivel a legtöbb más célból íródott.

 Ami pedig az undorodat illeti megértem, a maleslash-t inkább a nők kedvelik. 

Előzmény: dskywalker (245)
tothem Creative Commons License 2005.07.07 0 0 246
Mint ahogy lehet jó, vagy rossz egy fanfic, ugyanúgy lehet jó, vagy rossz egy slash. Sok olyan van amit egyszerűen abbahagyok, ha már meghaladja a tűréshatáromat. De olvastam sok nagyon jót. Legutóbb Dina fordítását (Telau írta) Horoszkópod a mai napra. A végén van némi intimitás, de a többi szuper! :))) Én Nigella oldalán olvastam. Napokig nevettünk rajta. Egyébként, ha érdekel küldök neked listát a kedvenceimről.

Üdv: tothem
Előzmény: dskywalker (245)
dskywalker Creative Commons License 2005.07.07 0 0 245

Téma idegen leszek, de ez kikívánkozik belőlem:

 

Míg a fanficeket imádom... nos a slashektől (főleg a homo részétől) hányingerem van.

 

De ez csak egy vélemény, és csak azért mondtam el, mert... nem tom, csak mert kíváncsi vagyok, hogy milyen a topicban a megítélése a slasheknek.

 

Donát.

Előzmény: jinjang (244)
jinjang Creative Commons License 2005.07.07 0 0 244
"ne kezdje piton rögtön a második oldalon harry fejét simogatni"

Biztos azért van, mert sok slash-t olvasok, ahol eleve olyasmit kell feltételezni a szereplőkről, aminek köze nincs a JKR karakterhez, de bizony ezekben van olyan, hogy már a második oldalon simogatja Piton Harryt. Ha nem is a fejét ... :-)
Egyik legkedvencebb írásom (Magiccat: Napló(pó)) is hasonló ebből a szempontból, és semmi baj nincs vele.
Szóval egyfelől igazad van, de vannak kivételek. Ha olyan ficet írsz, ahol nagyjából az első mondatban tisztázod, hogy ez itt egy teljesen más, egy alternatív univerzum, és nem akarsz vele szervesen belekapcsolódni a JKR-féle milliőbe.
Előzmény: gilda (241)
dskywalker Creative Commons License 2005.07.07 0 0 243

Mivel én átlagos fanfic íromnak tartom magamat - bár lehet, hogy átlag alatti vagyok... - szóval magamból indulnék ki. Amikor ficcet írok, először is arra figyelek, hogy a történetemnek legyen valami váza, tehát legyen egy alap, amelyre lehet rakosgatni. Ez nem mindig sikerül - pl. van amikor egészen a bevezető megírásáig nem tiszta számomra, hogy miként is lép be egy-egy új szereplő, vagy miként is viszem be olyan helyre a karaktereket, melyből már gondolatban kimenekítettem őket, stb. Szóval szerintem ez a legfontosabb. Ezután lép be, amit már említettetek, a szereplők megformálásának fontossága. Vigyáznod kell, hogy egyrészről hű maradj, másrészről eredeti légy, harmad részről ne félj bevállalni néha egy-egy változást, hiszen az emberi tulajdonságok sem állandóak. Na, ezeket mindig összehozom, csak sose tudom, hogy elég hiteles-e... aztán, arra is figyelned kell, hogy ne legyen a történetben túl sok klisé, lehetőleg minél kevesebb, azért nem írom, hogy egy se, mert annyi történet van, hogy ez tul.képpen lehetetlen. Nagyon eredetinek kell lennie valakinek, hogy olyat írjon, amit még senki se "vetett papírra".

 

A leggyakoribb hiba szerintebb a túlzott gyorsaság és a stílus kidolgozatlansága. Tapasztalatból mondom, hogy nekem pl. nagyon nehéz, hogy lassítsam az események pörgését. Pedig ez nagyon fontos. A stílus kidolgozottságán pedig azt értem, hogy ha eldöntötted, hogyan írod, milyen hangnemben a történetet, akkor ne nagyon változtasd meg.

Emellett gyakori hiba, hogy az ember belezavarodik egy-egy leírandó mondatba. Ezt úgy lehet kiküszöbölni, hogy először külön álló mondatokba leírod amit akarsz, aztán végiggondolod, és a lehetőségek szerint összekapcsolod őket.

 

Most hirtelen ezek jutottak eszembe:)

Előzmény: Sus (239)
eszkiesz Creative Commons License 2005.07.07 0 0 242
Megnézném ám azt a lányt, aki Pitonból egy hét alatt zokogó hősszerelmest csinál! Ügyes!
Előzmény: gilda (241)
gilda Creative Commons License 2005.07.07 0 0 241

jó a kérdés :)

szerintem a karakterekkel kell legóvatosabban bánni. ha már a ficíró eredeti jkr karaktert használ, akkor hűnek kell hozzá maradnia. még ha valamit akar is rajta változtatni, azt hitelesen tegye. pl ne kezdje piton rögtön a második oldalon harry fejét simogatni (hacsak nincs imperius alatt, vagy nem paródia  :))), vagy ne legyen belőle zokogó hősszerelmes, aki egy hét vad szemezés után szerenádot ad éjjel egy diáklánynak!

 ha pedig új karektereket hoz be, akkor azok is hiteles, élhető karakterek legyenek. biztos ismeriket a mary sue jelenséget, a tökéletesen gyönyörű, bátor, szuperokos és szuperminden hősnőket. attól jó egy regény, ha a benne szereplő emberek jellemét és mozgatórugóit hitelesen át tudja adni az író. ehhez képest számomra jóval kisebb hiba, ha baki van a sztoriban, vagy magának a sztorinak a csűrés-csavarása néhol döcög, nem mindig lendületes, stb.

Előzmény: Sus (239)
eszkiesz Creative Commons License 2005.07.07 0 0 240

Jó kérdés. Mi is?

- jó ötletek elhappolása egymástól - talán durva a fogalmazás - mondjuk egymás ötleteinek használata. Ezért vannak átfedések egyikben-másikban.

- terjengősség (igaz, nincs terjedelmi korlát)

- locsogás - feleslegesen bő párbeszédek

- "hamis hang" = olyan mondatok a szereplők szájában, amelyet ember nem mond ki beszélő helyzetben.

 

Dehát olyan sok jó is van! A téma, a szereplők iránti szeretet, a fantázia, ötletesség!

 

És persze az öröm, amit nekünk szereznek! Köszönjük meg!

 

Sus Creative Commons License 2005.07.07 0 0 239

Üdv Minden Lappangó Topiklakónak!

 

Volna egy körkérdésem a kedves ff írókhoz,  olvasókhoz.

Szerintetek mi egy átlagos ff író legnagyobb hibája? Mire kell(ene) odafigyelnie? Mit kerüljön, mire vigyázzon?

(Ez szerintem mind egy témakör, csak több mondatban leírva :).  )

 

Szerintetek?

jinjang Creative Commons License 2005.07.06 0 0 238
Nekem is kezdődik jövő héten a szabadságom, és előtte mindenféle munka szakadt a nyakamba, szóval sajnos egyelőre - terveim ellenére - nincs időm tovább írni a Változásokat. Legközelebb frissítés aug. elején várható. De addig legalább vígasztalódhattok a 6. kötettel, ami mégiscsak az igazi. :-)

Más. Kaptam egy mailt a harrypotter.lap.hu-tól, hogy elfogadták a linkajánlásom, és felkerült oda a Fanficton dobozba a Változások. Na most, mivel én nem ajánlottam magam, csakis valamelyik kedves olvasóm lehetett az, akinek ezúton is nagyon köszönöm, ha esetleg innen volt valaki. :-) Nagy elismerés ez nekem, és kellőképpen meg is vagyok hatva.
jinjang Creative Commons License 2005.07.05 0 0 237
Jah kérem, így jár az, aki olyan bétát tart, aki már kezdi olvasgatni angolul is a HP-t. (Meg munkaidőben bétázik neked a főnöke háta mögött.)
Előzmény: Enahma (235)
GuessLess Creative Commons License 2005.07.05 0 0 236

Hahó,

 

úgy látszik a mai nap az új fejezetek napja, az Egy páratlan év 33. része is fent van, itt ni:

 

http://archive.skyehawke.com/story.php?no=8268&chapter=34

 

Jó szórakozást,

GuessLess és Fekete Kavics

 

Enahma Creative Commons License 2005.07.05 0 0 235

"Fang=Agyar"

 

Most őszintén: minek tart az ember fordítót és bétát, ha az olvasók szurkálják ki a hibákat???

;-)

 

Kösz, javítom + felveszem a névjegyzékbe.

 

E.

Előzmény: JÉGmadár (232)
tothem Creative Commons License 2005.07.05 0 0 234
Nagyon jó volt!
Köszi: tothem
Előzmény: Enahma (231)
Sus Creative Commons License 2005.07.05 0 0 233
Szuperjó ez is :)!
Előzmény: Enahma (231)
JÉGmadár Creative Commons License 2005.07.05 0 0 232

Na, vegre egy kis olvasnivalo :)

 

(Fang = Agyar :))

Előzmény: Enahma (231)
Enahma Creative Commons License 2005.07.05 0 0 231

Lehulló kötelek 3. fejezet itt:

http://gportal.hu/gindex.php?pg=4577255

 

Heh.

:-)

E.

GuessLess Creative Commons License 2005.07.04 0 0 230

Hahó!

 

már Aspennél van a 33-as rész, remélem pár napon belül fenn lesz, amint ráér és netközelben lesz, biztos felrakja. Erről szokott azonnal emailt írni, én meg rögtön értesítelek Titeket a topicban.

 

GuessLess

Előzmény: tothem (227)
feketekavics Creative Commons License 2005.07.04 0 0 229

Nem, de trükkös:

Amit kicsit előredolgoztunk, azt tesszük fel.

Hetente 1

_FK

Előzmény: tothem (227)
feketekavics Creative Commons License 2005.07.04 0 0 228

Ezt elkerülendő, csak cement-szerűt fogyasztok.

Se olyat, mint a víz (vaktából bele, nem említi sehol senki)

se olyat, mint a kavics (kicsi és kemény)

_FK

Előzmény: karbalán (226)
tothem Creative Commons License 2005.07.04 0 0 227
Remélem, ez nem akadályoz meg az AYLNO frissítésében. :))))

Mikorra várható?

Üdv: tothem
Előzmény: feketekavics (225)
karbalán Creative Commons License 2005.07.04 0 0 226
Akkor betonfejed lesz? :-)))
Előzmény: feketekavics (225)
feketekavics Creative Commons License 2005.07.04 0 0 225

Van olyan fanfic mint a víz...

...van olyan, mint a kavics...

...és van olyan mint a cement.

Ha ez a háromféle összekeveredik a fejemben...

(;-)

_FK

tothem Creative Commons License 2005.07.02 0 0 224
Bagoly ment. Jelentkezett valaki rajtam kívül?

Üdv: tothem
Előzmény: jinjang (222)
tothem Creative Commons License 2005.07.01 0 0 223
Tetszett. Komolyan. Nagyon!

Köszi: tothem
Előzmény: jinjang (221)
jinjang Creative Commons License 2005.07.01 0 0 222
Jut eszembe, béta. Mivel Nycky megy nyaralni ideiglenes bétát keresek. Vállalja valaki?
jinjang Creative Commons License 2005.07.01 0 0 221
A szokásos pénteki olvasnivaló annak, akit érdekel. A bétámnak tetszett, kíváncsi vagyok, másoknak is fog-e.
GuessLess Creative Commons License 2005.06.30 0 0 220

Örömmel fedeztem fel, hogy újra működik a skyehawke, a korábbi linkek ugyanúgy élnek, szóva ezek szerint sikeres volt a költözködésük :)

 

A hétvégén igyekszünk majd az Egy páratlan év-et is frissíteni, addig is, ha valaki lemaradt volna róla, a 32. rész a szokott helyen megtalálható.

 

http://archive.skyehawke.com/story.php?no=8268&chapter=33

 

 

üdv,

GuessLess

dskywalker Creative Commons License 2005.06.30 0 0 219

Jó lett a befejező rész is, karbalán!:) Grautálok hozzá.

 

Ui.: Ha az eredeti elképzeléssel kezted volna, lehet, hogy jobb lett volna:))))))

 

 

Donát.

Előzmény: karbalán (217)
JÉGmadár Creative Commons License 2005.06.30 0 0 218
Sigfried Hausziege :)))))))))))))))
Előzmény: karbalán (217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!