Keresés

Részletes keresés

Zete Creative Commons License 2003.08.19 0 0 4138
"...sok szép programot kellett kihagyni"

Ismerős probléma, gondolom sok "sorstársunk" is hasonló cipőben jár...

Mátra 50-hez előre is sok sikert kívánok, kifejezetten húzós, nehéz túrának ígérkezik a kiírás alapján.

AKT:
Múzslától tegnap a következő infókat kaptam:
/ha már esetleg elhangzott, akkor sorry az untatásért/

Tehát szombaton felhős, enyhe esős időben kezdték el a túrát. Dagonyát is kaptak, főleg az elején. A nap végén pedig Hajósig már a homok is bekeményített, bár az előtte átélt eső itt még némileg enyhítette a haladást. Hajóson a (gondolom bélyegzőhelyként is feltüntetett - ezt nem értettem tisztán) panzióban szálltak meg, tetszett nekik a hely.
Másnap aztán tömény homokot kaptak, a Kis-Keceli-útnak nevezett szakaszon végig tolniuk kellett a bicót... Ebből aztán annyira elegük lett, hogy Öttömös környékén átváltotak aszfaltra.
Aztán Ópusztaszeren megnézték a kiállítást, legalább is a Körképet.
Elszántsággal még bírják, bár a csapat ekkorra már főleg két különböző sebességű csoportban haladt. A nagy hőséget "kicsikét" nehezen tűrik, de talán ebben is lesz kedvező változás.

Nagyon remélem, minden résztvevő túlteszi magát a nehézségeken, és sikerülni fog nekik a teljesítés.
HAJRÁ!!!

Előzmény: Güsziológus (4137)
Güsziológus Creative Commons License 2003.08.19 0 0 4137
Szia!

"... a topik is tud ám segíteni..."

Ettől féltem.

Terv (elképzelés/ötlet) ui. van bőven, de megvalósíthatót kiötleni már nehezebb.

A probléma lényege az, hogy amikor kiírtam a szabit, akkor ellenőriztem az ezévi felhasználást. Még nem fogyott el, de nagyon megcsappant. Nehéz lesz az év végén elszámolnom saját magammal, szembesülni azzal, hogy bizony-bizony sok szép programot kellett kihagyni. A Mátrából a MÁTRA (40-50) ttúra (szept. 13.) a tuti, a többi inkább vágyálom.

Remélem, azért az Égiek megkegyelmeznek (nem lesz özönvíz az aszály után) és a hét végék sikeresek lesznek.

Ha nem, akkor majd írok arról, hogy mely túrákat hagytam ki:o(

Ui.:
Vencel írt, hogy megvan a jelvényem. Ezek szerint én vagyok az egyik a kettőből.
25-én tervezem átvenni.
Gondolatban sokat vagyok a bringázókkal. Kicsit irigylem őket, na nem a melegért!

Előzmény: Zete (4136)
Zete Creative Commons License 2003.08.18 0 0 4136
Szevasz Güszi!

Üdv újra a topikban!
/Tervek: nem hinném, hogy sokáig tervek nélkül lennél - de ha mégis, a topik is tud ám segíteni :)/

AKT:
Látom, másoknak is vannak már infóik - csak rajta, kíváncsian várok én is minden híradást!

Előzmény: Güsziológus (4132)
Bénó Creative Commons License 2003.08.18 0 0 4135
Mi meg péntek du csatlakozunk hozzájuk és megyünk velük onnan végig. Akkor pont váltjuk majd egymást :o(
Előzmény: kvte (4134)
kvte Creative Commons License 2003.08.18 0 0 4134
Kedden én is meglátogatom őket Mezőtúron, a rá következő két napon pedig velük megyek.

kvte

Cam Mogó Creative Commons License 2003.08.18 0 0 4133
Jelentem: igen.
A látogatás célja kettős: személyes kíváncsiság, valamint bizonyos kenőanyagok eljuttatása (nem a paciknak, hanem a gazdáknak gyomrába való).
Előzmény: pataporc (4131)
Güsziológus Creative Commons License 2003.08.18 0 0 4132
Szívesen írnék, de a túrák elmaradtak.

Ráfoghatnám a melegre is, bár az erdőben nem volt annyira meleg.
Az igazság azonban az, hogy nem úgy alakult a szabadság, ahogy terveztem. Sikerült egy-két régen aktuális felújítást/karbantartást(festést) megvalósítani, minek következtében kissé komfortosabbá vált a tanya, előbb-utóbb nyaralás céljára is alkalmassá válik.

A túrák tehát elmaradtak. Lecsíptem viszont két napot a szabiból (hamarabb hazajöttünk), melyet túrázással szeretnék tölteni, valamikor ősszel. Legalábbis remélem.

Még terveim sincsenek:o)

Előzmény: nagypapi (4130)
pataporc Creative Commons License 2003.08.18 0 0 4131
Nahat, mi nem uszunk el ilyen szegyenletesen naturalista stilusba - annal mi joval pironkodobbak vagyunk :).
Camm: Ha jol ertelmezem, akkor te meglatogattad az alfoldi onkinzokat, hogy szemelyesen szerezz informaciokat toluk? A topicbuli jo otlet! :)
Előzmény: Güsziológus (4128)
nagypapi Creative Commons License 2003.08.18 0 0 4130
Szevasz Güszi!

Üdv ismét a fedélzeten! Szívesen olvasnánk a mátrai jelvényszerző túrákról!

Előzmény: Güsziológus (4128)
Cam Mogó Creative Commons License 2003.08.18 0 0 4129
Larzen jóvoltából képen is láthattuk az este a Pici-Paci-tanyát, ugyanis vitte a laptopját, és este filmvetítés volt az eddigi termésből :-)
Esetleg lehetne majd egy topik-bulit tartani a lányod tiszteletére az említett PP-tanyán, a tanya hovatartozását senki sem vitatja el tőled... Apropó, honnan tudod, hogy lány? Az ilyenkor még korántsem olyan biztos. Szóval, ha valami nem látszik rajta, attól még nem biztos, hogy nincs.
Előzmény: pataporc (4127)
Güsziológus Creative Commons License 2003.08.18 0 0 4128
És a pej, paripa, pipilő, popó???
:o))))

Előzmény: pataporc (4127)
pataporc Creative Commons License 2003.08.18 0 0 4127
Fokozzuk.
Pata Pici Poci Porc Pici Paci Portaja Pro Patria Pép.
Rettenetes.
:)
(bocsi az offert, dehat ugyis mindenki az Alfoldon nyuvad.)
Sara is udvozletet kuldi!
Előzmény: Güsziológus (4126)
Güsziológus Creative Commons License 2003.08.18 0 0 4126
Pici Paci Porta (PPP).

Hódolatom!
És a jövevénynek is!

Előzmény: pataporc (4123)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.08.18 0 0 4125
Szerintem egy kerékpáros alapíthatta, aki nem merte beismerni, hogy brutálisan nagyot tanyált azon a helyen, és így kisebbítette az esemény jelentőségét. :-)
Előzmény: pataporc (4123)
Bénó Creative Commons License 2003.08.18 0 0 4124
Ezt nem kellett volna! Már így is tűkön ülök, hogy mi is menjünk már tekerni az Alföldre, ehelyett itt ücsörgök a munkahelyemen. :o( De jó nekik...
Előzmény: Cam Mogó (4122)
pataporc Creative Commons License 2003.08.18 0 0 4123
:))
PICI PACI TANYA! O!
Előzmény: Cam Mogó (4122)
Cam Mogó Creative Commons License 2003.08.18 0 0 4122
Kémeink jelentik:
Az Alföldi Kék Túra Kerékpáros Csapat sikeresen teljesítette az első két nap kitűzött útvonalát. Az első nap Szekszárdról indulva, szemerkélő esőben karikáztak a Gemenci erdő szélén és a bajai hídon át a Duna-Tisza közére, érintették Ósükösdöt és Hajóson álomra hajtották fejüket. Második nap, mint a heves szélvész (...azért néhol tolni kellett...), átszelték a Kiskunságot, miközben megjárták annak legnagyobb hegyét: az Ólom-hegyet (Mátrabércesek figyelem: nem Ólom-tető!), érintették a hangulatos nevű Pici-Paci-tanyát, Ruzsát, Zákányszéket, Bordányt, majd a zsombói iskola tornatermében egész testükkel a földre leterített tornaszőnyegeket. Ez utóbbi különösen jólesett a Szaharát idéző nap végén. Némelyikük hiába vette le a pólóját az este, a heveny napsütés eredményeképpen úgy nézett ki, mintha rajta maradt volna :-)
Lelkesedésüket nem lohasztja a gatyarohasztó meleg, és ma újra nyeregbe pattannak, irány Szatymaz, Sándorfalva, Ópusztaszer, Mindszent, Nagymágocs.
kvte Creative Commons License 2003.08.18 0 0 4121
A békés megyei turistautak leírásából újabb két szakasszal lettem kész a hétvégén.

BÉKÉSCSABA - IFJÚSÁGI TÁBOR - VESZE - PÓSTELEK

PÓSTELEK - HAJLÁS-ERDŐ - AJTÓSFALVA - GYULA

Vigyázat! Téli képek az útvonalról, aki nem bírja ne nézze!


kvte

Zolcsi67 Creative Commons License 2003.08.18 0 0 4120
Magyarkút-Katalinpuszta között a jelzés minősége...hát, hogy is mondjam... :-((
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.16 0 0 4119
És vajon most hol lehet az a kritikán aluli bélyegző? Mert mi hiába kerestük ma égen földön, mindkét doboz üres volt. :c(
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (4091)
Zete Creative Commons License 2003.08.15 0 0 4118
Üdvözlet mindenkinek!

Zete AKT-expedícióval kapcsolatos hírszolgálata ezennel megkezdi a működését.

Tehát:

No.1.

A csapat éppen készülődőben van, hamarosan indulnak Szekszárdra. A résztvevők listája végül így alakult:

Larzen
Lesbőltámadó
Lükepék
Múzsla
Pisti
Somi
Tibet

+ 1 fő sofőr

Legközelebbi jelentkezés friss hírekkel várhatóan hétfőn.

Fontos:
A hírszolgálat kétirányú, amennyiben tehát bárki, akinek nincs elérhetősége a résztvevőkhöz, üzenni kíván nekik, az írja be ide, és a legközelebbi alkalommal tolmácsolom az illetékes(ek)nek.

Múzsla Creative Commons License 2003.08.13 0 0 4117
Megüresedett hely az AK-n!
Az utolsó előtti pillanatban sajnos családi okok (édesanyja kórházba került) miatt az egyik kollégánknak ki kellett szállnia az indulói csapatból.
Ha bárki affinitást érez arra, hogy kerékpárral 10 nap alatt végigjárja az AK 848 km hosszú vonalát, az nálam jelezze.
A részletek egy része visszakereshető a korábbi napokból a többit meg tudom küldeni e-mailben.
Várjuk újabb topiktárs csatlakozását!
Tibet Creative Commons License 2003.08.12 0 0 4116
Larzen!
Nem baj, majd viszek géppapírt és utána kivagdosom és beragasztom, vagy levonós papírt.
Már én is indulnék :-)
Tibet, az utolsó munkanap AK előtt munkaidő után 20p és még dolgozom
Előzmény: larzen (4113)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.08.12 0 0 4115
Voltam könyvboltban, láttam olyat, hogy Peták István: Szent István vándorlás. Kéktúrás kalauz, de direkt adta neki ezt a címet, az előszó szerint nem a film leírt változata. Ez az egyes kötet, csak a keleti végéről szól, vannak benne érdekességek, amit a helyi lakók elmondásából gyűjtött. No nem vettem meg. Bocs, ha volt már itt, nem emlékszem rá.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.08.12 0 0 4114
Nem adtak, ott hevert a társalgóban, én meg markoltam.
Előzmény: HEV (4105)
larzen Creative Commons License 2003.08.12 0 0 4113
Vettem AK füzetet. Meglepően igényes. Nagyon fellelkesültem, legszívesebben már indulnék! Persze, eddig sem kellett volna noszogatni. :)

Tibet! Bocs, a megyei füzeteket elfelejtettem megkérdezni. :-(

Rongyláb2 Creative Commons License 2003.08.12 0 0 4112
Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy a Haláp-hegy (Tapolcai-medence) tetejére fel lehet-e menni, vagy a bánya miatt le van zárva az a rész (azt láttam, hogy a jelzett út csak a hegy oldalában vezet el).

Köszi

R2

Múzsla Creative Commons License 2003.08.12 0 0 4111
Így van!
Előzmény: asciimo (4109)
G B Creative Commons License 2003.08.12 0 0 4110
Szép napot!

A hét végén lejártuk a Bódvaszilas-Boldogkőváralja szakaszt.

Bélyegzők mindenhol rendben. A Boldogkőváraljai vasutállomáson 2 bélyegző található, ott van a hernádcecei is, a faluban erről nem tudtak és semmi nem volt nyitva, igy mi fotóztunk és később nagyon megörültünk a meglelt bélyegzőnek.

Jelzések vannak, ha nincs is, 10-20 métert előre szaladva megtalálhatóak. Nekünk csak az volt a problémánk, hogy a FRISSEN vásárolt térkép 1992-es volt,( aki vette nem nézte meg) és azon teljesen máshol megy a kék több helyen, igy a térképi kéket követve néhányszor bolyongtunk és vadászlesről betájolva a következő falut, árkon bokron értük csak el.( Igy jár az, aki a kéktúra atlaszát kölcsön adja és nem kapja vissza időre ).Mivel erre a napra 31 km volt betervezve bizony nem hiányzot ez a pár plusz km ebben a melegben.

Találkoztunk más kéktúrázókkal is, a sérültnek jobbulást kivánok! A mi vérhólyagos talpú túratársunkat az első nap után haza küldtük.
Kezelhető úgy a vérhólyag, hogy tudja valaki ilyen lábbal folytatni az utat? Mi ennél a hazaküldésnél jobbat nem tudtunk, mert a két talpán volt vagy 4 ilyen hólyag és nem mertünk vele semmit sem csinálni. Ha van valami tippje valakinek, akkor előre is köszönet.

Más: Hiányzik a Makkoshotyka-Boldogkőváralja szakaszom, a többieknek megvan. Ha valaki(k) erre a távolságra valamelyik szombat-vasárnap vállalkozna(k) és vele(ük) tarthatna egy nem éppen nagyon gyors személy ( teljesitmény túrákra nem járok és egyhamar nem is fogok ), akkor kérem jelezzen emailben.

További jó hetet!
B.

asciimo Creative Commons License 2003.08.12 0 0 4109
Az egyik akkor Güszi közülük?
Előzmény: HEV (4107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!