Keresés

Részletes keresés

Moll Flanders Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5901

Te noralány, ez egy vagyon! Majdnem tíz pénz, 168 oldal??? :(

Pedig télleg jól hangzik, de sajna egy délutánra nincs tízezer pénzem :( Grrrrr, szponzorokat keresek :))

 

Előzmény: nora81 (5891)
Reventlow Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5900

Jelentem, igen:-)

 

Nem, nem rossz:-)) De majd meglátjuk, ez még az eleje.

 

Ami a de viszont szókapcsolatot illeti, szerintem is fölösleges duplázni, mint ahogy Ferenc József is ezt mondta szoboravatáskor állítólag: Hulljon le a pel! Mert mi értelme van annak, hogy hulljon le a lepel:-))

 

Mindazonáltal nyelvtanilag szerintem nem helytelen. Ismétlem: szerintem.

Előzmény: Lothiriel (5898)
Moll Flanders Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5899

Lehet, hogy benne volt, de nem emlékszem rá.

A régieket meg szeretem :) Nem régiek, csak patinások (bölcsek :)), mint mi a gróf úrral ;-)

pl. készülök megvenni Szekfű Gyula: A száműzött Rákóczi könyvét, de majd 20.-a után :)

Előzmény: Lothiriel (5895)
Lothiriel Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5898

Nocsak, ma is sikerült túléled! Akkor már megmaradsz.  ;o) Nem volt rossz ugye?

Nem, vagy de vagy viszont. Minek duplázni?

Előzmény: Reventlow (5897)
Reventlow Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5897

Nana. Nem kapkodni. :-))

 

Ha valaki engem kérdez, még egy mondatban is megengedhetőnek tartom a de viszont szerkezetet. Nem látok benne semmi kivetnivalót. Néha használom is, bár igaz, nem túl gyakran.

 

 

 

 

Előzmény: Lothiriel (5896)
Lothiriel Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5896
De- viszont- de. Na elmegyek én is mindjárt...
Előzmény: Lothiriel (5895)
Lothiriel Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5895

Azt nem is kell, mert az régi. ;o) Bár kétség kívül nagy nevek írták.

Egyéjszakás kaland a magyar törivel, ez jó. :o)) De abban is biztos benne volt. ;oP Viszont ha gyorsan átvágtáztál rajta, akkor tényleg nem maradhatott meg. De majd átalakítjuk liaisonná a dolgot.

Előzmény: Moll Flanders (5894)
Moll Flanders Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5894

Drága szívem, azért nem a Szekfű Gyula-Hóman Bálint 8 kötetes magyar történelmét olvastam. Kiéhezett módon végigrohantam rajta, tudod mint az egy éjszakás kaland :)) Majd ismerkedünk később még egymással (mármint én és a magyar töri).

 

Ez mit sem von le a lent említett könyv értékéből.....tényleg olvasmányos.

Előzmény: Lothiriel (5890)
Lothiriel Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5893

Mit kettőt, hármat kapok, hacsak nem netről veszem a Pöttömöset!

Előzmény: Lothiriel (5892)
Lothiriel Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5892

Major dilemma.

El is felejtettem, jön magyarul a HP 6 pénteken (ennyit az igazi rajongó kérdésről...). Affrancba, most akartam Narniát rendelni a búklányról... az egy Pöttöm áráért viszont kapnék két Oroszlánosat. Meg úgyis megvan már angolul, ha meg várok egy kicsit, nem olyan pofátlan drágán kapom meg. Hmm.

nora81 Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5891
Moll Flanders,köszönöm szépen az ajánlott könyvet,hamarosan elolvasom és az írókat is szemügyre veszem.Javaslom,olvassátok el a Nádasdyak c. könyvet,nemrég jelent meg.Szerintem nagyon jó,bár (pozitívan) elfogult vagyok.
Lothiriel Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5890

Brühühü. De azt mondtad, most olvastad el nemrég a rövidebb Magyaro. történetét. Az se volt ismerős, hogy a magyar királyok között is volt egymást követő testvérpár, és éppen a Rákóczi-szabadságharc végén?

Annyira bajban voltam, hogyan mondjam meg milyennincsnek, hogy nem nyersfordítás úgy, hogy ne derüljön ki, hogy egyátalán nem fordítás (nekik onnantól egy pillanat műve lett volna).

Előzmény: Moll Flanders (5889)
Moll Flanders Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5889
Aranyszívem, átnéztem a törifanba Kaif megfejtésére. Jó eséllyel Rákóczi ismerős a névsorból, de az összefüggéseken még sokat agyalhattam volna. Úgy tűnik mindketten mást értünk "bonyolult" alatt :))
Előzmény: Lothiriel (5884)
Lothiriel Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5888

Óóó, ezt nem vettem észre tegnap. Az ilyen jellegű meglátásokkal tessék nyugodtan átfáradni a szomszédba. :oP

De valóban nem francia.

Előzmény: Reventlow (5869)
Lothiriel Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5887

Hihi, láttam már én is. Jót somolyogtam rajta. De minek fellépő? Elég ha a hölgy az eggyel lejjebb lévő lépcsőfokra áll. :oP

Kiagyaltam a segítséget, mindenki akit illett siessen hamarost a Törfanba!

Előzmény: Reventlow (5886)
Reventlow Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5886

Csak most nem:-) Ez egyszer.

 

Agyoncsapatás pedig lesz. Tegnap láttam egy IKEA reklámot, ahol a férfiú a magasságbeli differenciát egy fellépővel hidalja át. (Ejjó megoldásnak tűnik:-)Igaz, ott nem agyoncsapásnak miatta igyekezett ennyire:-P

Előzmény: Lothiriel (5885)
Lothiriel Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5885

Mi történt, az öregapóra már nem is reagálsz? Agyoncsapatás meg ilyesmik? :oP

Szívesen. Máskor is. :o)

Előzmény: Reventlow (5883)
Lothiriel Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5884

Hihi, ilyenkor érzem magam mindig taknyos kis bakfisnak. Mondjuk jó töritanárom is volt, az se mellékes. Úgy értve, hogy már nem az ilyen marxista-leninista történetírás szerint tanított, bár ugyanazokat a könyveket használtuk (Salamon Konrád&Co). De a tananyag elmesélésekor helyretette azok hibáit.

Na megnéztem, Kulcsár Zsuzsinál is így szerepelt a harangszó története, őt pedig kamaszként olvastam először.

 

De drágaságom, ez nem kínaiul van, hanem magyarul. ;o) Nem kell túlbonyolítani. De erősen gondolkozom már, hogyan adjak segítséget, mert vigyázni kell, nehogy egyszerre túl sokat mondjak. De az időhöz már van támpont: Medici Katalin után keletkezett.

Előzmény: Moll Flanders (5881)
Reventlow Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5883

Igen kizárólag ezért:-P

 

Köszike:-*

Előzmény: Lothiriel (5882)
Lothiriel Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5882

Ó, köszönöm, köszönöm. *pukedlizik*

Már fel is vettem, s büszkén viselem. Tudtam én, hogy fennmaradtsz éjfél utánig csak és kizárólag ezért. :oP

Neked meg Boldog Tudodmit kivánok itt is öregapó.

Előzmény: Reventlow (5880)
Moll Flanders Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5881

Igaz, viszotn egyébként is hajlamos vagyok túlbonyolítani dolgokat :)

Ha valami eleve kínai, meg sem próbálom.

 

Olvasom tennap Keresztély király történetét, hát mit ad isten, ott is volt déli harangszó :) Érdekes, hogy az eddig elolvasott sokszáz könyvemben nem került említásre ez.

 

Drága Lothi te azért tanultad már így, mert fiatalka vagy. A mai kicsiknek talán be is vallják.

Előzmény: Lothiriel (5878)
Reventlow Creative Commons License 2006.02.07 0 0 5880

Mint korábban mondám, eme szent napon az általam alapított Pukk kandúr Díj (továbbiakban PKD)következő fokozatát kiosztom topikalapítónk részére.

 

Ezennel tehát Lothiriel olv- és topiktársunk (hű de hivatalos vagyok:-)) jogosan viselheti a PKD első fokozatát (egyelőre) kiegészítés nélkül. De úgy gondolom, nincs már messze az az idő, amikor az Agyarakkal kiegészített első osztályú PKD viselésére is jogosult lesz:-)

 

Az indokolásra nem vesztegetek túl sok időt, a díjazott alant hivatkozott 5797. sz. hozzászólása környékén úgy gondolom, az igen alapos indokolás megtalálható és kihüvelyezhető.

 

Most pedig jó éjt mindenkinek:-)

Előzmény: Lothiriel (5797)
Lothiriel Creative Commons License 2006.02.06 0 0 5879
Tényleg, a Kulcsár Zsuzsa is mintha szólna róla a Borgia pápás fejezetben! Na majd megnézem otthon.
Előzmény: Lothiriel (5878)
Lothiriel Creative Commons License 2006.02.06 0 0 5878

Jahaj, de a bekukkantásból sose tudom, hogy vagy-e vagy sem! Tudod, csákányozás. ;o)

Pedig ezt most biztosan tudod (te is). Csak nem hiszed el, hogy tudod, mert szokás szerint nem szokványos módon kérdeztem rá a teljesen közismertre (tehát nem ilyen francia régensnőcis, ó nem!). Tudom, mert neked találtam ki. Megint. :o)

 

Hmmm... a végén még belőled is kihúzom egyszer a megoldást telefonon mint Reventlowból (már bocsika, hogy árulkodok). Ő is mindig ezzel jött, hogy nincs elég szürkéje hozzá. Dehogynincs! Csak le kell egyszerűsíteni a kapott infóhalmazt a lényegre, aztán egy iciripicirit gondolkodni. Maximum egyvalamit megkérdezni.

Irgumburgum! :o)

 

Nahát, a déli harangszót nekem már úgy tanították gimiben, hogy a pápa azért rendelte el, hogy emlékezzenek az emberek a török elleni harcra és imádkozzanak a sikeréért, csak mire Magyarországra ért a bulla és kihirdetésre került, addigra véget ért az ostrom. Így mi magyarok egybekapcsoltuk a kettőt.

Előzmény: Moll Flanders (5875)
Lothiriel Creative Commons License 2006.02.06 0 0 5877

Na azért. *megkönnyebbül*

El kell beszélgetnünk azt hiszem a jóembörrel. Meg kell győznünk őt bizonyos dolgokról...

Előzmény: Moll Flanders (5873)
Reventlow Creative Commons License 2006.02.06 0 0 5876

Ezt nem tudtam, mármint a harangszó-dolgot. Ez a link ugyan július 16-át adja meg a bulla kiadása dátumaként, ám a leányzó fekvésén ez mit sem változtat. Hiszen az ostrom még tartott.

 

A végén kiderül, hogy a köszegi 11 órás harangozás sem onnan ered, ahonnan tartják, azaz 1532-es ostrom kompromisszumos megoldásának emléke.

Előzmény: Moll Flanders (5875)
Moll Flanders Creative Commons License 2006.02.06 0 0 5875
De járok a törifanba, csak nem tudom a megoldást. Nagyon jók a feladatok, de bent nincs időm, mire idejutok a gép elé itthon (amíg van) addig pedig v. megfejtik v. agyalni nincs kedvem rajta, mert a szürkeállományom addig leszívódik mint a zsír :((

Nagyon jó könyveim jöttek megint:

Carlyle: A hősökről
Hegedüs Loránt: Két Andrássy és két Tisza
St. Beuve: Arczképek a franczia ujabkori (sic) társadalomból

nora81,
Most kiművelődtem magyar történelemből (legalábbis megkezdtem). Én inkább írókat javasolnék neked, majd kiválogatod, hogy melyik korszak érdekel. Jó szívvel javaslom: Hegedüs Loránt, Szekfű Gyula, Hóman Bálint, Kristó Gyula, Szvák Gyula.

Ha könyv, pl. nagyon jó volt amiről épp nemrég lelkendeztem.

Magyar történelem a címe (21. századi enciklopédia), egy zöld, elég vastag könyv (440 old). Szvák Gyula nevéhez kötik, ő a sorozatszerkesztő.

pl. a múlt század elején nekünk általánosban azt tanították, hogy a déli harangszó a nándorfehérvári győzelem emlékére van. Közben meg: a fenét!

A déli harangszót III. Calixtus pápa rendelte el 1456. június 29.-én.
Nándorfehér ostroma 1456. július 4-22.-ig tartott.
Előzmény: Lothiriel (5872)
Reventlow Creative Commons License 2006.02.06 0 0 5874

Az a helyzet, hogy komolyan vesszük. Tudom/tudjuk, hogy ez nem színjáték.

 

Éppen azért ijesztő. Maradj itt légy szíves,(épp eleget voltál távol) és - ó, hányszor írtam már - légy magadhoz kíméletesebb.

 

 

 

Előzmény: Moll Flanders (5873)
Moll Flanders Creative Commons License 2006.02.06 0 0 5873
Dehogy mész te :))
De hülyén jött ez ki, az isten nem mossa le rólam, hogy nem valami színjátékot játszom, pedig télleg nem. MOst egy kicsit elegem van a szókígyóból, de majd biztosan elmúlik.
De ide jövök, csak most sem tudom Ember mikor gondolja meg magát és kapja szét a gépet.
Előzmény: Reventlow (5871)
Lothiriel Creative Commons License 2006.02.06 0 0 5872

Lécci, lécci, lécci ne tedd!!! Nagyon szépen kérlek... már a törfanba se jársz. :o(((

Még hogy tiszteletbeli tag... agyoncsaplak, te nőci. Teljes jogú tag vagy az egyes számú tagságival.

Előzmény: Moll Flanders (5870)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!