Keresés

Részletes keresés

charlie21 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 14727

igen végig olvastam!Ezekre gondoltam hogy érdekes!

Mondjuk érdekes lehet az a bor,nem tudom meginnám e.Biztos jó évjárat volt hogy ennyi volt belőle :-))

Nem értek hozzá de hogy lehet ezekben bármit tárolni,gondolom elötte azért üza volt benne,hogy ne adja át az izét?

A bor elég kényes szerintem az ilyenre.

Eggyik évben benzin,a másikban hárslevelű,aztán csuka :-))

 

Előzmény: Dolmi mackó (14726)
Dolmi mackó Creative Commons License 2012.12.27 0 0 14726

"Kiváncsi lennék hogy került magán kézbe........"

 

Szerintem mindenkinek meg van a tippje :-), de legalább egyben van a telep és hasznosítható, akár az eredti funkciójában is, bár a honlapon érdekes infókat is olvasni, pl.:

 

"egy korábbi projekt kapcsán kidolgozásra került az ingatlan  átalakítása "halneveldének", ahol a halikrából bébi hal "készül". A terv szerint valamennyi tartály funkcióban marad, csak halkiemelővel kell ellátni őket."

 

"Megfelelő átalakítással élelmiszerek raktározása is megoldható. Például egy évtizede néhány tartályban bort tároltunk."

 

 

 

Előzmény: charlie21 (14725)
charlie21 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 14725

Pár hónapja volt itt szó a honvédséghez kapcsolodó Tartalék Gazdálkodási Vállalatról,ott írtak Egyek ről.

Akkor ez lesz az.Tulajdon képpen stratégiai raktározást végeztek háború esetére.Végül is katonai.

Ahogy nézem magán tulajdon,nézzétek meg a hon lapjukat,nagyon érdekes!!!

Kiváncsi lennék hogy került magán kézbe........

Előzmény: Dolmi mackó (14724)
Dolmi mackó Creative Commons License 2012.12.26 0 0 14724

Nem tudom, hogy katonai tároló volt-e:

 

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.12.26 0 0 14723

Kellemes karacsonyt kivanok Minden Forumtarsnak!

Ket ünnep között jövök az uj termessel....

zajza Creative Commons License 2012.12.26 0 0 14722

Kellemes ünnepeket!

az ócskás Creative Commons License 2012.12.25 0 0 14721

Békés, Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánok minden kedves topiktársnak!

KT1 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 14720
Boldog Karacsonyt !

rudolphe Creative Commons License 2012.12.24 0 0 14719

Kellemes Ünnepeket, jó egészséget kívánok minden Fórumtársnak!

Tisztelettel!

schlumbergerr Creative Commons License 2012.12.23 0 0 14718

kéne egy T72 -est is díszíteni :-))) 

 

Élessel, ahogy a dolgok alakulnak...

Előzmény: charlie21 (14717)
charlie21 Creative Commons License 2012.12.23 0 0 14717

Megragadnám én is az alkalmat hogy mindenkinek kellemes karácsonyt kivánjak.

Remélem jövőre is sok érdekes hely fog itt felkerülni.

A tank nagyon szép ,kéne egy T72 -est is díszíteni :-)))

Ridley4Lev Creative Commons License 2012.12.23 0 0 14716

Köszönjük!

Előzmény: hadsz (14715)
hadsz Creative Commons License 2012.12.23 -1 0 14715

Minden topiktagnak és olvasónak békés,boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánok!

 

üdv

hadsz

 

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.12.23 0 0 14714

Igaza van Volt Tüzernek es Hadsz nak.

Anno EKV epittette a laktanyat es bunkereket, azt hiszem Matyasföldön volt a központjuk.Ott sok polgari es civil alkalmazott dolgozott anno.Tuntek is el dolgok, fokepp epitoanyag, de  ez sajnos kodolva volt a rendszerben, azaz mindeki azt vitt amihez hozzafert..Ez azt jelenti, ha vannak tervrajzok naluk lehetnek.A kiemelt objektumoknal, pl Szikla, stb nem egy csapat csinalta az elejetol a vegeig, hanem valtasban dolgoztak, igazandibol senki nem ismeri a pontos felepitest,   olyan, mint a volt Rakosi bunker a Zoltan utcaban, az epitok abban a hitben voltak, hogy a metro egy szakaszat epitik eppen, pedig nem .....

 EKV rendelte az anyagot es iranyitotta az epitkezest es kuldte a teherautokat oda az epiteshez.A soforok is szamokat kaptak, minden objektumnak szama volt.

Multkor volt itt azt hiszem talan a nuklearis ajtasu orosz vilagitotornyok az english russiarol, ok is mar az enyeszet es tolvajok martalekai lettek.Elgondolkodtam, nalunk mar szetloptak volna oket, csoda meg hogy a geodeziai tornyaink egyben vannak, de azok belul uresek, az aljaban van egy ko a közepen.Sokban van meg lepcso a tetejere, meg  egy jo nagy vasajto a bejaratnal.

Minap neztem Bujak HM udulot, hat nem semmi, az idocsuszkat visszahuzva a google earthnal.Kicsit nyaralo, kicsit laktanya, vannak kepek is hozza, nem semmi termeszeti kornyezetben.

Előzmény: hadsz (14684)
schlumbergerr Creative Commons License 2012.12.23 0 0 14713

volt szo a Buga Duga rendszerrol vagy estelg az Orfeuszrol, de ezek az antennak hasonloak mint a repteren voltak, egy rudarboc a telejen meg  V alaku a fold fele lefele nezo antennakkkal.

 

???

 

Előzmény: VoltKatona(Lee) (14711)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.12.22 0 0 14712

Meg mindig  keresik azokat a nem iranyitott raketakat is, amik  nem is tudom melyik, talan a Taborfalvai loterrol tuntek el, 8 db ,van 1,5 millio forint nyomravezetoi dij, eddig semmi.Ha korabban kimennek a Hortobagyi loterre, ott is talaltak volna erdekes dolgokat,  ott is van löszer lehulva boven.

Előzmény: Volt tüzér (14705)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.12.22 0 0 14711

Akkor ezek szerint megse a tv toronyra szereltek fel katonai antennat, hanem melleje, egy masik epületben.Ez jo megoldas, plane aki meg emlekszik arra mi törtent   a belgradi tv toronnyal,a mikor kitört a delszlav haboru, elsokent kapott talalatot.Bar itt meg volt szo a Buga Duga rendszerrol vagy estelg az Orfeuszrol, de ezek az antennak hasonloak mint a repteren voltak, egy rudarboc a telejen meg  V alaku a fold fele lefele nezo antennakkkal.

Előzmény: Törölt nick (14702)
alhonvéd-helyettes Creative Commons License 2012.12.22 0 0 14710

Kösz a pontosítást, nem igazán ismerem az orosz katonai kifejezéseket, ezért néha érdekes dolgokat fordítok ilyen szövegeknél ;)

Remélem viszont, hogy ezek a lőszerek megfelelő helyre kerülnek, (a videót már úgy tűnik törölte a feltöltő) mert az alapján, amit olvastam róluk, nem szeretném, ha egy idióta mellettem ülne a buszon ilyenekkel a zsebében...

Előzmény: Volt tüzér (14709)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.12.22 0 0 14709

Köszömnöm a kiegészítést. Bár sok dolgom volt ezekkel  a vacakokkal, de ilyen pontosan sose tudtam.

De hagy tegyek egy pontosítást. A ZU-23 lövedékei fényjelzősek és nem pedig nyomjelzősek. A fényjelzős lövedég foéyamatosan világít, a nyomjelzős pedig füstcsíkot húz.

 

Előzmény: alhonvéd-helyettes (14708)
alhonvéd-helyettes Creative Commons License 2012.12.22 0 0 14708

A BZT = бронебойно-зажигательно-трассирующий.

 Nagyjából ezt jelenti: páncéltörő - gyújtó - nyomjelző.

 

Ezen az oldalon: http://reibert.info/forum/showthread.php?t=85523&page=4 a 62-es hozzászólás vonatkozik a sárga jellel ellátott lőszerre.

Előzmény: charlie21 (14706)
BLacza Creative Commons License 2012.12.22 0 0 14707

Jól gondolod, pontosan 23mm x 152B. A Hexogen a maga 8000 m/s fölötti égési sebességével, csúnyán össze tudja kócolni a környezetét. Sajnos a színjelöléseit nem tudom fejből, a gyalogsági lőszerek között jobban eligazodok.

Üdv: BLacza

Előzmény: charlie21 (14706)
charlie21 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 14706

de jól gondolom hogy 23as ?Mi a sárga jelőlés?páncéltörő vagy repesz romboló?

Előzmény: Volt tüzér (14705)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.12.21 0 0 14705

Nem tudom, ki készítette a felvételt, de a faszi helyében nem babrálnám azokat a vackokat. Az ugyanis a ZU-23 BZT típusú ÉLES lőszere. Nyugodtan babráljátok, játszódjatok vele, amilyen állapotban van, valamelyik csak felrobban. Jó ha tudjátok, a lövedék elején egy vékony lemet burkolat alatt a világ  egyik legerősebb robbanóanyaga, egy kis hexogén pasztilla van. Habozás nélkül átmegy egy 25 mm-es páncéllemezen. és ütésre robban.

Javasolnám, hogy ha még nem hordták szét az idióta (mint az  egyszeri cigány lova: Nem vak, hanem vakmerő!) gyűjtők, akkor értesítsétek a rendőrséget.

Elhihetitek, sok érdekes dologhoz volt már szerencsém, de ezeket nem vállalnám fel.

Előzmény: zajza (14703)
charlie21 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 14704

szerintem éles 23mm es gépágyú lőszer,de tedd fel a társ topikra ,a légvédelmisre ,ott egy pillanat alatt megoldják.

Volt tűzér nagyon vágja.

Előzmény: zajza (14703)
zajza Creative Commons License 2012.12.21 0 0 14703


Ezek éles vagy gyakorló lőszerek?

Volt tüzér Creative Commons License 2012.12.20 0 0 14701

2006-ban.

Nos a 104. ezred megszűnte után a XXX50 jelű objektumban lévő vezetési pont valóben a 11. (1998-ban már ) ezred tartalék vezetési pontja lett volna, ha akkor még lett volna mit irányítani, akár a fő, akár a tartalék vezetési pontról. Ám akkor a kismagasságú osztályok már Budaörsön, a közepes osztályok pedig Sárbogárdon voltak összevonva, vagyis nem volt kit irányítani. Akkor már megszüntették az alegységek készültségi szolgálatát, akkkor már a Vektor-2 VME és a Szenyezs-VE is le volt állítva. Akkor az egésznek már semmi értelme volt. Mindössze egyetlen alakulat volt még az eredeti tüzelőállásában, az SZ-200 Vega!

 

Előzmény: V8 traktor (14699)
V8 traktor Creative Commons License 2012.12.19 0 0 14700

Nem ide tartozik,de hátha "kihalt laktanya" lesz.

Ócsához közel a volt üzemanyagos laktanyától nem messze(az erdőben egy műút vezet oda) van egy titkos BM-es, nemzetbiztonsági szakszolgálat objektuma,melyen régebben még 2002-ben különböző antennák voltak ezek a különböző antennák2002 után eltüntek, itt történtek/történnek a lehallgatások,raktárak és egy iratmegsemmisítő részleg is működik a területen.1998 -ig a határőrség /7.őrszázad/ védte, utánna a NBSZ emberei (megjegyzem egy hasonló objektum az NBSZ-nek csévharasztnál is van ,korábban az egyik fórumtárs meg is kérdezte mi van ott)őrizték,őrzik.Az ott dolgozókat 24 órás váltásban egy busz hozta vitte Budapestről.A határőr kiskatonák ott voltak elszállásolva és konyha is működött ,ugyanazt ették mint a NBSZ dolgozói.A kiskatonák természetesen a belső védett helyekre nem mehettek be.Az ismerősöm többet nem árul el róla.1-2 emeletes épületek vannak ott ,plussz a föld alatt egy nagy légópince és egy agregátorház. A tényleges munka az a földfelszínen lévő épületekben folyt/folyik.

Tud valaki még erről valamit, minden info érdekel.

V8 traktor Creative Commons License 2012.12.19 0 0 14699

Mikor ment nyugdíjba?.Amit leírt valóban így van, szakmabelivel nem vitatkozom.

Az 50-es objektumról beszélek ,1998 tájékán már tartalék harcálláspontként funkcionált volna háborús helyzet esetén.

Előzmény: Volt tüzér (14692)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.12.19 0 0 14698

Ezek között meg vannak jo epületek is, ahova fiatal magyar csaladokat lehetne beköltöztetni, kar lenne veszni hagyni ezeket az epületeket,idovel a termeszet visszakövetel ugyis mindent.

 

Előzmény: Bandi.S34 (14663)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2012.12.19 0 0 14697

Mondom en, nekem is gyanus volt a teljesen jobboldalon levo antenna.Hasonlo van a Pecsett, de ott nem ennyire közel a Tv toronynal, hanem vele szemben a tubesen.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Tubes

 

Előzmény: 1009 (14696)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!