Keresés

Részletes keresés

cpe Creative Commons License 2005.12.02 0 0 153
Olvasgatom az erdi forumot, talalgatom, hogy melyik topichoz tudnek csatlakozni, mint szinten ex erdi.Topicot nem talaltam, de talaltam ex erdit, igy hozza csatlakozom. En is Erden cseperedtem, ahol akkoriban kemeny idok jartak.A sa'ron kivul Erden szinte semmi nem volt, ill. ami volt az csak nagyon keves ember minimalis szuksegletet volt kepes kielegiteni. Nem tudom foglalkozik e valaki reszletes helytortenettel, van ket fuzetem, egyik Erd muemlekirol szol, a masik a termeszeti ertekekrol, de en ezeknel lenyegesen terjedelmesebb es atfogobb munkara gondolok, amiben a telepules elmult 100 evenek megvaltozasa, atvaltozasai , fejlodesenek folyamata is helyet kap.Talan e'l me'g nehany szemtanu aki tudna meselni a volt piac teri kovacsokrol, a Kaszinorol amikor meg kaszino korat elte, a kuriakrol. a tusculanumi fenyvesrol ahol ma mar egy fenyo sincs, az arvizekrol, a falu orasarol es szabojarol, lanyszoktetesrol, a pekekrol, vasutasokrol, a volt zardarol stb.stb.stb.Orulok, hogy olyan kuzdelmes elet utan Szepes Gyula is megkapta melto helyet.Szoval ilyesmi munkat keresnek, ha letezne, ha nincs,de valaki mar dolgozik rajta annak szereny emlekeimmel szivesen rendelkezesere allok, mert tavolbol is szeretem Erdet es Erd emleket. Udvozlettel egy masik ex erdi
Előzmény: moyyra (143)
Ró-Ka Creative Commons License 2005.12.01 0 0 152

Adventi séta

Érd-Óváros

2005. december 17.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ünnepi szentmise

Bogner Mária Margit  vizitációs nővér születésének

100. évfordulójára

az óvárosi Szent Mihály templomban.15 órai kezdettel.

A misét P. Dr. András Imre SJ és

Filó Kristóf, Budakeszi plébánosa celebrálja.

 

A misét követően 16 órakor kerül sor az adventi sétára,

melynek állomásai:

Közösségi karácsonyfa – artézi kút

Elhurcoltak emlékére állított kereszt – Gazdabolt

Szent Sebestyén és Szent Rozália kápolna – Arató utca

 

Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők:

Érd-Óváros-Fülöpváros Részönkormányzata

Érdi Horvát Önkormányzat

Érd-Óváros Szent Mihály Alapítványa

 

Kérjük, a hagyományoknak megfelelően mécsest, gyertyát hozzanak magukkal.

 

vz55 Creative Commons License 2005.12.01 0 0 151
Szepes Gyula Műv. Központ, Érd
Jan. 16. 18.00. Szörényi Levente
Lemezbemutató - Holvilág-árok.
belépés ingyenes
vz55 Creative Commons License 2005.12.01 0 0 150
Dec. 18. egésznapos program a Magyarok Házában. Bp. V. Semmelweis utca.
Magyar Karácsony.
Résztvevők többek között: Szakács Gábor, Friedrich Klára, Szőke István Atilla.
belépés ingyenes.
Fricy Creative Commons License 2005.11.30 0 0 149

Karácsonyi mûsor a Stop.Shop. bevásárló központnál az Adventi Vásár idején

http://www.erd.hu/polghiv/belhirek/hirek0511_09.html

otterlo Creative Commons License 2005.11.26 0 0 148

Egy közeli és színvonalasnak ígérkező zenei program:

 

Ezen a hétvégén tartják a KUSZA-ban (Dél-budai Kulturális és Szabadidő Központ, a Campona mellett) az V. Budapesti Big Band Találkozót és Fesztivált.

 

Program: 10 órától kurzusok, 14 órától amatőr zenekarok bemutatkozó koncertjei, kvalifikációja, 20 órától gálakoncertek, fellépnek: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Big Band-je, Határőrség Big Band-je, Budapest Jazz Orchestra, Budafok Big Band. A programok ingyenesek, a gálakoncertre a jegyár 1000 Ft.

A Fesztiválon több érdi zenész is szerepel a Budafok Big Band-ben illetve a Swing Ladies Hungary Big Band-ben. Utóbbi zenekar érdekessége, hogy Magyarországon ez az egyetlen big band, amelyik kizárólag nőkből áll.

 

A részletes program (további részletek a www.budafokbigband.hu - n):

 

November 26. szombat

10-től 13 óráig szakmai program:
    10–11.30, 111-es terem: Improvizációs kurzus László Attillával 10–11.30, 205-ös terem: Előadás Count Basie-ről Friedrich Károllyal 10–11,30, 203-as terem: A Finale kottagrafikai program bemutatása Puskás Csabával 11.30–13, 205-ös terem: Előadás Miles Davisről Szász Csabával 11.30–13, 111-es terem: Jazz-oktatókiadványok bemutatása Kollmann Gáborral

13-tól 19 óráig zenekarok bemutatkozása a színházteremben:
    13.00 Hanság Big Band – Kapuvár 13.40 Zengzet Jazz Band – Dunaalmás 14.20 Jackpot Baker Band – Oroszlány 15.00 Szöged Big Band – Sajószöged 15.40 Friends Big Band – Győr 16.20 Szekszárd Junior Stars – Szekszárd 17.00 Seventeen Big Band – Budapest 17.40 Hang-Szín-Tér Big Band – Székesfehérvár 18.20 Cameleon Big Band – Budapest

20 órától gálakoncert a színházteremben:
    Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Big Bandje – Budapest Határőrség Zenekara – Budapest Vienna Swing Factory – Ausztria

November 27. vasárnap

9.30-tól 13.30-ig szakmai program:
    09.30–11.30, 112-es terem: All Stars Big Band trombitaszekció-próba Hámori Jánossal 09.30–11.30, 205-ös terem: All Stars Big Band szaxofonszekció-próba Zana Zoltánnal 09.30–11.30, 206-os terem: All Stars Big Band harsonaszekció-próba Schreck Ferenccel 09.30–11.30, színházterem: All Stars Big Band ritmusszekció-próba Berdisz Tamással 11.30–13.30, színházterem: All Stars Big Band összpróba Fekete-Kovács Kornéllal

14-től 19 óráig: zenekarok bemutatkozása

13.40-től 19.30-ig zenekarok bemutatkozása a színházteremben:
    13.40 Dunaújvárosi Big Band – Dunaújváros 14.20 Meggy Jazz Band – Budaörs 15.00 Bonheur Big Band – Örkény 15.40 Jazzmelon Big Band – Hajdúböszörmény 16.20 Jazzmánia Big Band – Budapest 17.10 Swing Ladies Hungary – Budapest 17.40 Harkány Big Band – Harkány 18.50 MZTSZ Kőbányai Zenei Stúdió Big Bandje – Budapest

20 órától: gálakoncert a színházteremben:
    All Stars Big Band Budafok Big Band – Budapest Budapest Jazz Orchestra – Budapest

vz55 Creative Commons License 2005.11.13 0 0 147
Szepes Gyula Művelődési Központ:
Hétfőn, 14-én este 6-tól Ungváry Zsolt író, újságíró lesz a meghívott vendég.
Belépés ingyenes.
vz55 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 146
November 14-én 18 órától Ungváry Zsolt író, újságíró lesz a Szepes Gyula Műv. központ vendége.
kulcsarg Creative Commons License 2005.10.26 0 0 145
Az EB-Dorádó kutyaiskolában okt 22-én megrendezett verseny eredményei megtekinthető:

http://href.hu/x/ni4
Előzmény: kulcsarg (104)
palánkos Creative Commons License 2005.10.23 0 0 144

 

 Ezek szerint jó néhány dolgot hasonlóan ítélünk meg. Nem vagyok tősgyőkeres érdi,I.Béla idejében költöztem Érdre. Megdöbbentő volt számomra amilyen viszonyokat találtam. Mindig azt kérdeztem,hol volt ez a város az elmúlt ötven évben,és különösen mit csináltak a renszerváltás után. A kontraszt még nagyobb volt amikor a szomszéd településekkel is összehasonlítottam. Az elmúlt négy évben sem lett sokkal gazdagabb a város és mégis sok minden történt,sok minden elindult. Lehet,hogy ez a fejlett városokban lakók számára nem sok,de az itt élők számára nagyon sok az előre lépés. Talán joggal lehetünk néhány kérdésben elégedetlenek,lehet azt is gondolnunk,hogy mi jobban csinálnánk. A realitásokat azonban el kell fogadnunk,a fejlődést ismerjük el. A más településeken élők meg csodálkozva figyelnek bennünket,és vannak már olyanok is akik irigyelnek. Bárcsak sokan lennének ilyenek és joggal.

Előzmény: moyyra (143)
moyyra Creative Commons License 2005.10.23 0 0 143

Sziasztok!

 

Most találtam rá a topicotokra, több fórumot is olvastam már az "érdiektől". Ha megengeditek, akkor én is beleszólnék, mint ex-érdi. A szüleim Érden élnek, és én is ott cseperedtem, aztán Székesfehérváron és Miskolcon 5-5 évet sikerült eltöltenem. Amikor az egyetem után döntenem kellett, hogy Érdről vagy máshonnan járjak be a munkahelyemre, egyértelműen a mostani lakóhelyemet, Budaörsöt választottam. Mert kicsi, helyes, tiszta, "sváb", mindenki ismer mindenkit, "gazdag". Itt is 5 éve élek, és az utóbbi 1 évben kezdek elbizonytalanodni, jól döntöttem-e. Mint valóban csak 2-hetente Érdre látogató, tényleg kívülálló szemmel úgy látom, hogy ami mostanában elindult Érden, az egy kisebb csoda. Minden épül-szépül, kezd "központja lenni" Érdnek, még megfizethetőek a telkek, nem sárban caplatok haza, minden városiasodik, aminek eddigi hiánya miatt menekültem a szintén falusias, de legalább hangulatos Budaörsre. És igen, elgondolkodom, hogy vissza kéne "települnöm". A legtöbb topicban panaszt olvasok, elégedetlenkedő hangvételű beírásokat, és kezdem azt érezni, egyeseknek semmi se jó. Meg azt, hogy az elégedetlenkedők nem születésüktől fogva laknak Érden, hanem pár éve betelepültek, és nem azt kapták amire vártak, amikor eladták a lakótelepi lakásukat, és Érden építettek. Ha ugyanis sokadik generációs érdiek lennének, fel kellene, hogy tűnjön nekik, hogy ez a város most bújik ki a gubójából, és egyre szebb lesz, értük is. ( Ez úgy hangzott, mint egy kampányszöveg, de nem annak szántam.)

 

Üdv.: M.

vz55 Creative Commons License 2005.10.22 0 0 142
A program szerint Nov. 14-én Ugváry Zsolt író, újságíró lesz a Szepes Gyula Múv. Ház vendége. Hogy mikor? Nov. 14-én 18-kor.
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.19 0 0 141
Ahogy ezt nem egyszer szóvá is tették...
Viszont, a legkisebb haladás is látványosnak volt tekinthető....
Én évekig annak tartottam, hogy beszélgetnek velünk, hogy együtt gondolkodunk...csak az a baj, hogy mostanra a beszélgetés, együtt gondolkodás is elmúlt, és, hát a gondolatok megvalósítása is valahol a messzi jövőben úszkál, és valahogy csak szép légváraknak tűnnek a dolgok, de még mindig nem hiszem, lesz rájuk forrás...
De mondom, nem hiszem, hogy, ha előjelet cserélünk jövő összel, az megold mindent.
Viszont szívesen, sőt boldoganmegkövetnék mindenkit, ha, feltéve, hogy maradnak, a következő négy évben bebizonyítják, hogy ez az első négy év csak a felkészülésé, erő és forrásgyűjtésé volt....
De mostmár tényleg dugulok, mert itt abszolút off topik a dolog, és már jó szétcincáltuk szegény topikot.... ;o)
Előzmény: Árpi (140)
Árpi Creative Commons License 2005.10.19 0 0 140
Az igaz, hogy nem növeli az utána jövők teljesítményét, de legalább rontotta a lehetőségeiket. Ez azért hozzá tartozik a képhez.
Előzmény: Törölt nick (139)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.19 0 0 139
Az, hogy mi történt itt I. Béla regnálása alatt, magában szomorú, de nem növeli az utánajövők teljesítményét, mert annál szinte csak többet és jobban lehetett....
A tervekkel meg ugye, nem sokra megyünk, attól nem lesz több iskolai férőhely, ha tervbe van véve a Darukezelő utcai oktatási központ, de pénz egy fia nincs, még az első ütemre se...(tudod, olyan szegéynek még sose voltunk, hogy ígérni ne tudtunk volna...)
Persze, step by step, de azért már volt 3 év, hogy a zebrafestésnél és a terveknél valami konkrétabbal nyűgözzenek le.
Pl. örülök, hogy nekiálltak rendbetenni az utcákat valamelyest, de sajnos felvetődik bennem, hogy vajon miért pont a választás előtti évben ugrottak ennek neki (mint Bp-en), és miért nem volt az előző évekre arányosan elosztva (sőt, az előző két évebn, néha még a kátyúzás is csak a minimális alatt sikerült?)

A vicc az az egészben, hogy nagyon primeren egyetértek abban, amit mondassz, azaz, hogy VALAMI elkezdődött. Csak nagyon sok a kommunikációs hiba, nagyon sok a "majd én tudom, Ti kis buták, megmondom én, mi kell nektek" hozzáállás. És nem hiszem, hogy ha esteleg leváltják jövőre a mostani vezetést egy ellenkező előjelűre, akkor hirtelen csodák fognak történni, sőt....Csak, nem vagyok olyan elvakultan boldog, mint, amilyennek Te látszol...

De befejezem az offolást, mert ez itt ugye egy rendezvény fórum....
Előzmény: palánkos (138)
palánkos Creative Commons License 2005.10.19 0 0 138

 

 Arra azért még én is emlékszem,hogy egyetlen szóval sem mondtam,hogy a sportcsarnok a prioritásom. Úgy tudom a Kőrösi iskola teljes felújítása és bővítése ebben az évben fejeződött be. Azt is tudom,hogy a következő évre tervezik a Gárdonyi felújítását. 13 év alatt nem festettek fel annyi zebrát mint ebben az évben.

Két körforgalom már elkészült. Nézd meg az okmányirodánál a jövőre építendő másik két körforgalom tervét.Amennyiben még marad időd akkor nézd meg a vasuti aluljáró tervét,valamint az érdligeti megálló tervét. Ezeket sajnos csak jövőre kezdik építeni. I.Béla által építetett lámpás csomópontot ő elfelejtette kifizetni, a mostani vezetés fizette ki.

Előzmény: Törölt nick (137)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.19 0 0 137
Az iskolák építése nem folyik, ha szabad ennyit javítanom, és egy darabig nem is fog folyni, lévén, hogy nincs rá pénz, pályázaton meg szintén nem sikerült rá szerezni.
Egyébként pontosan a prioritásokról van szó.
A szemünkre vetheted, hogy nekünk nem kell sportcsarnok, de ez nincs így, mondom mégegyszer!
A vita a prioritásokon folyik, és Neked valamiért a sportoláshoz való jog megelőz egy csomó mást....
Szóval, mi csak azt mondjuk, hogy azért nagyon sok ALAPVETŐ dolgot kellene rendberakni. (és, bár kétségtelen, hogy ez a vezetés aktívabb, mint I. Béla volt, de miért ez a hurráoptimizmus???? Lsd. NEm folynak iskola ÉPÍTÉSEK)
Szóval, ameddig nincs pénz arra, hogy zebrát építsenek, hogy lámpás kereszteződések legyenek a forgalmas helyeken, hogy mindenki viszonylagos biztonságban közlekedhessen, ameddig nincs pénz arra, hogy megszüntessék a vonatok szintbeli kereszteződését a legfontosabb főútjainkkal, hogy ne álljon le a fél város sokszor fél órákra, mert átmennek Érden a vonatok, ameddig nincs pénz az óvodai és iskolai férőhelyek BELÁTHATÓ időn belüli bővítésére, addig talán valóban nem az uszodának kellene lennie az egyes számú projectnek a "megyei jogú városban".
De még ez is más lenne, ha az lenne, ahogy elsőzör hallottunk róla. Akkor ugyanis az volt a szöveg, hogy most lehet nagy állami támogatáshoz jutni, aminek a feltétele, hogy összekaparjunk némi önrészt, ne hagyjuk futni a lehetőséget....
Oké.
De aztán külsős pénz nem jött, minden saját káros lett (igen, kölcsönnel kipótolva, de, ugye, azt is nekünk kell visszafizetni, mégpedig egy olyan kölcsönnel, amiről meg sem nézték, vajon nem lehet-e máshol olcsóbban lerendezni... nota bene: ha lakást vennél, Te is az első utadba eső bankból vennél fel rá hitelt, vagy a magad szerény eszközeivel "megversenyeztetnéd" a szóbajöhető pénzintézeteket?
Szóval, nagyon úgy tünik nekem, hogy a mi szemünkben észrevetted a szálkát, de a magadéban a gerendát nem sikerült...: Te sportolni akarsz, és nagyon meg vagy elégedve azzal, ami most körbevesz (hogy miért, a Te dolgod, csak ne olyamivel bizonyítsd, ami nem igaz!)
Tehát, a Te prioritásod a sportcsarnok.
Ez normális dolog, ha nincs gyereked, belátható időn belül nem is tervezel, mert mondjuk, akkor tényleg nem probléma, hogy közlekedik az a lurkó, ha olyan szerencsés, hogy kapott Érden iskolai férőhelyet) és, az sem izgat, hogy van-e hely HELYBEN okítni, nevelni...
Biztos hogy vannak még, akik ugyanígy gondolkodnak, miért ne lennének.
Senki nem állította, hoyg ebben a városban SENKI nem akarja ezt a vezetés által megálmodott kacsalábon forgó fránya sportcsarnokot.... (sőt, DB mondta, hogy még tizen-huszon cselgáncsos kisgyerek szüei is nagyon akarják, mert ők írtak petíciót is -akik, ugyan szerintem szintén tudnának edzeni egy ennél jóval szerényebb csarnokban-teremben, de jó, nem mondok semmit, még tizen-huszon szavazat a sportcsarnok mellett...)
De, az a városvezetés feladata, hogy egy ekkora project beíndítása előtt felmérje, vajon a Hozzád hasonlóak vannak-e többen, vagy a hozzánk hasonlóak. És, ha BÁRMELYIK fél "kedvére" is tesz, akkor olyan terheket vállaljon magára, ami nem dönti romba a többiek prioritásait is jó pár évre, és, hogy lehetőleg úgy tegyen kedvére annak a félnek, hogy a másik meg legalább egy kicsit érezze úgy, az ő véleményét is figyelembe vették (pl. igenis, SZERÉNYEBB -netán később bővíthető- sportkomplexumot valósítson meg....), hogy ne azt érezze a "vesztes" fé, hogy enyém a vár, tiéd a lekvár....
Előzmény: palánkos (135)
szusza123 Creative Commons License 2005.10.19 0 0 136

Igazán köszönöm a tájékoztatást! :)

(Ami az óvoda ügyet érinti...én is Bp-re kell, hogy vigyem fiam.)

palánkos Creative Commons License 2005.10.19 0 0 135

 

  Lehet,hogy nem érted vagy nem akarod. Az iskolák építése és felújítása folyik. A művelődési ház felújítása napirenden. Azok a kulturális rendezvények,amelyeket az elmúlt években kezdtek nem azt mutatják,hogy nem törődnek a kultúrával.

Ha jól tudom az előző vezetés megszüntette,az új vezetés újra elindította a nyári napközis tábort. A zenélő udvar évi kb 5 millióba, az oktatási és művelődési pályázatokra legalább 6 milliót osztottak ki. Most döntött az okt. és műv.bizottság 4 milliós tanulmányi ösztöndíjról.

Ez biztosan nem elég,de nem is kevés.

Előzmény: Ró-Ka (133)
palánkos Creative Commons License 2005.10.19 0 0 134

 

 Várjuk ki a végét. Talán jobb lenne ha nem nyilatkoznál,mert visszavonulni nehéz.

Előzmény: nikonaprofi (130)
Ró-Ka Creative Commons License 2005.10.19 0 0 133

Ma az igényes egyre inkább nem a minőség, hanem a pazarló gazdagság szinonímája. Lásd rendezvénycsarnok. A város nincs olyan gazdasági helyzetben, amikor ilyen könnyelműséget megengedhet magának.

 

Én nem kívánom olyan áron úszni taníttatni a gyerekemet helyben, hogy felnőttként még ennek az uszodaépítésnek az adósságaiba fuldokoljon. Mert lehet, később ennél a fontos szükségletnél még fontosabbak fognak elmaradni a múltból cipelt kolonc miatt.

 

Ebben a városban hatvanezren vannak, különféle élethelyzetben, különféle igényekkel. Amíg a te rangsorodban a sport élvez elsőbbséget, addig másnál a kultúra, az oktatás, az egészségügy, netán egyéb.

 

A városvezetés felelőssége a prioritások megállapítása, és a pénztárcához illő megoldások megtalálása.

Előzmény: palánkos (128)
T9 Creative Commons License 2005.10.19 0 0 132
Persze, hogy szabad, sőt!
Előzmény: palánkos (131)
palánkos Creative Commons License 2005.10.19 0 0 131

 

 Tudod az egészben az a jó, hogy az itt fórumozók közül nem is egy, három évvel ezelőtt azt követelte,hogy jelentsen csődöt a város. Most pedig azt kérik számon,hogy ez meg az miért nincs meg, miért nem készült el. Én annyiban optimista vagyok,hogy ha az elmult évek ütemét tudják tartani akkor az általad felsoroltak is előbb meglesznek. Az általad felsoroltakat én is fontosnak tartom. Legfeljebb a sorrendiségen vitatkozom. Gondolom ezt szabad.

Előzmény: Törölt nick (129)
nikonaprofi Creative Commons License 2005.10.19 0 0 130
Sportcsarnok nem lesz.
Előzmény: Törölt nick (129)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.19 0 0 129
Az "olcsó" alatt nem a sz@rt kellene érteni...hanem a költséghatékonyat. (és, ugye, nem mondod azt, hogy azért, mert valami nagyon sokba kerül, az automatikusan jó is???? )
Szóval, nem tartom feleslegesnek a sportcsarnokot, csak azt, abban a formában, akkorában, amit terveznek, és olyan finanszírozással, ahoyg tervezik van bajom...
Különösen, mivel, ugye, mást sem hallunk, hogy kilóg a hátsónk a gatyából...
Szóval, szerintem is, ahogy töbek szerint is, elég lenne egy tanuszoda (egy olyan battai féle), meg egy nagyobb "torna"terem valamelyik iskolához csatolva, akik délelőttönként normál tornateremként használhatnák, délután meg hétvégén meg lehetne a tömegsporté...
Óvodai fejlesztések? Na, na nevettess. Tudod, mekkora óvodai férőhely hiány van Érden? Hogy nagyon sok kisgyereket még az iskola előtti évben sem tudnak Érden oviba iratni az érdi szülei? Szóval, lehet, nem felújítani kéne, hanem építeni (ugyanis egész városrészek épültek ki azóta, hogy egyetlen új férőhely sem létesült ...De annak ellenére, hogy sok szülő reklamál ezért is, én csak két tervezett oviról tudok, az egyik a valamilyen lakópark melletti, ami lehet, hogy meg sem épül, a másik a Darukazelő utcai oktatási komplexumon belül fog megvalósulni ....majd. (a komplexum helye egyelőre gazos-csalitos, és épp néhány sikertelen pályázaton van túl a városvezetés, hoyg pénzt szerezzen az elképzeléshez. Magyarán, kb. 5-10 éven belül lesz egy új óvoda...talán.
(mielőtt félreértenéd, nincs ovis korú gyerekem, úszni járó iskolás azonban igen!De,, hogy én is érintett legyek, mert, hogy az előbb említett gyerek hamarosan kinő az általánosból:
új középiskoláról még nem is beszéltünk! (azaz, ez is a Darukezelőben van tervbe véve, de csaka harmadik lépcsőben, tehát, lehet számolni, ha az első mondjuk 5 év múlva meglesz, mikor lesz új középfokú oktatási intézménye Érdnek!)
Szóval, vagy felveszik azt a gyereket a Vörösmartyba, ami tényleg, szerencsére és Érd dicsőségére egy nagyon jó suli, vagy, ha nem tanult annyit az a büdös kölyök, (vagy csak nem elég okos az elitgimihez), bumlizzon csak be csak Pestre, az is az életre nevel?

Szóval, szuper lesz, ha a gyerekek helyben járhatnak majd úszni...miután megjöttek Budapestről az oviból, iskolából....

Ja, és iskolák: hát tényleg, majd a Gárdonyit is felújítják. És akkor már csak hány is marad? Kilenc vagy tíz?

Egyébként a Campona mellett van egy nagyon jó uszoda is, ha már nekünk "sportcsarnok ellenzőknek" azt javaslod látogatni egyéb ügyekben (tapasztalatból tudom, hisz a fiam idejár úszni)
;o)

De feleslegesen vitázunk, a sportcsarnok meglesz. Hiszen mindent aláírtak már hozzá, amit kell. A többbire meg, ahogy a többi infrakstrukturális fejlesztésre is, majd várunk türelmesen.
Aztán, ha jut pénz a sportcsari törlesztőrészletei mellett, akkor majd unokáink látni fogják milyen egy megyei jogú városban élni...
Előzmény: palánkos (128)
palánkos Creative Commons License 2005.10.19 0 0 128

 

 Lehet olcsón is építeni,de az olyan is lesz. Például mint azok a bódék és sufnik amelyek több helyen csufítják a városképet és a mai kor követelményeinek nem felelnek meg,de már az építéskor sem voltak olyanok.

Az iskolák felújítása már elkezdődött (Kőrösi iskola),és folytatódik:Gárdonyi...

Ugyanígy az óvodák bővítése és felújítása is napirenden van.

Azért a sport mégis fontosabbnak tűnik mint a mozi és a színház,ha másért nem is a sorrendiség alapján.Arról nem is beszélve,hogy Budapest,Campona is közel van.Másrészt igazad van kellene Érdre mozi ( például a bevásárló központba építhettek volna.)A Művelődési ház felújítása napirenden van.

Gondolod,hogy kórházat csak úgy le lehet akasztani a szegről,már csak az ára miatt is.Ez területi elosztással megy. Reméljük,hogy a megyei joggal eredményesebb lesz ez ügyben is a lobbyzás.

Úgy tudo,hogy a bölcsöde üggyel is foglalkoznak.

 Remélem abban egyetérthetünk,hogy több évtized,és az elmúlt 15 év elmaradását nem lehet néhány év alatt behozni.

Előzmény: T9 (127)
T9 Creative Commons License 2005.10.19 0 0 127

"Másodszor  mindenben hibát keresőknek is el kell fogadni,hogy Érdnek is szükséges a sportcsarnok és vele együtt az uszoda."

 

Ezt kevesen vitatták. Annál többen az "árát".

 

"Nekik azt is jó lenne tudni,hogy több száz érdi gyerek jár el másik településre uszodába,é s mennyivel jobb lenne ha ezt helyben tudnák megoldani."

 

És bölcsödébe? óvodába? iskolába? moziba? színházba? kórházba?

Előzmény: palánkos (126)
palánkos Creative Commons License 2005.10.19 0 0 126

 

 Szerintem biztosan lesz uszoda. Igaz,hogy először rendezni kell a vélt vagy valós szabálytalanságokat a sportcsarnokkal kapcsolatosa. Másodszor  mindenben hibát keresőknek is el kell fogadni,hogy Érdnek is szükséges a sportcsarnok és vele együtt az uszoda. Nekik azt is jó lenne tudni,hogy több száz érdi gyerek jár el másik településre uszodába,é s mennyivel jobb lenne ha ezt helyben tudnák megoldani.

Előzmény: szusza123 (124)
T9 Creative Commons License 2005.10.19 0 0 125
Egyszer biztosan lesz...
Előzmény: szusza123 (124)
szusza123 Creative Commons License 2005.10.19 0 0 124
Lehet, hogy már volt valahol teritéken...
Tudja valaki, hogy mikor lesz itt uszoda egyszer? Csak, hogy esetleg ne várjak hiába.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!