Többet mtz tavasszal nem fogja megtárcsázni meg kombinátorozni a kertet. Olyan kemény lett mint a beton. Töltögető ekével kínszenvedés volt feltölteni. Pedig megrotáltam kétszer is.
Minap javítottam egy régi MTD fűnyíró traktort, 11.5 Le B&S motoros volt, a gép ékszíj kuplungos gyárilag. Külön szíj hajt a sebességváltóra 5+R, és a kaszahajtásra is, mindkét szíj elhasználódott és nem is rávaló volt. A gyári méretét nem tudták, USA gép volt nem európai. Normál szíjjal belőttem az ékszíjak hosszát, ezt megmérik, majd collba átszámítva a legközelebbi kevláros szíjat megrendelték hozzá.
Te is meg tudod oldani így a kuplungját.. 2db 13-as ékszíjtárcsa, átszúratod esztergályossal, mert kb. 5°-al más a profil szöge a kevláros szíjnak, meg egy lapos feszítőgörgő kell hozzá, és működik.
Honda F 400 - 600 is ékszíj kuplungos, egyszerű megoldás, rávaló ékszíj kuplungos szíjjal pedig tartósan jól működik.
JaniJani és amper vadász nagyon köszönöm a segítséget, bár a zömére csak nézek többszöri olvasást követően is, mint gyöngy tyúk a takonyra, valószínűleg jól szórakoznátok rajtam:)) de majd a gép közelében igyexem kibontani a mondanivalótokat.
Ha birtoklom - vélhetőleg jövő hétvége - jelzek s még egyszer köszönet Nektek!
Ami nekem van most jelen pillanatban gép az kb. 2-3 km/óra sebességgel megy. Múltkor hirdettem a vetőgépet, lásd 2 napra meg jönnek a kuncsaftok!
Úgy hogy letettem az eladásról!Végül is csak azt akartam kihozni ebből, hogy a vetőgépnek ez a sebesség ideális. Mert különben csak húzná a vetőgépet a földön!
Tegnapi nappal bővült a gép park!
Sikerült megszerezni egy Agria 1700-as gépet! De sajnos lesz vele munka! A motorját kell generálozni,meg szét kell húznom a váltóját,hogy minden oké-e?
A jófo.......... hirdette a srác és nem drágán és közel is volt.
Ha valakinek lenne magyar nyelvű gépkönyve,az e-mail címemre küldje el.( itakacs71@gmail.com) . Előre is köszönöm akinek van.
Német nyelvűt tudtam letölteni,de a magyar jobb lenne.
Ha van kérdés(általában minden nap olvasom az oldalt)tegyétek fel nyugodtan!
Dutrás Pistinél el lehet forgatni a gép szarvát felezőnél, nálam a Robinál szintén, a móvári kollégánál amit kinézett hirdetést ott fix a gép szarva, de lehet az eladó bácsinak még kerül elő ez az a gép mellé, s megoldódik a gépszarv forgatása is...
Az jó, láttam van fehér felnis és piros felnis járókerék, a piros felnis lesz a szabadonfutóst, kiiktatod a hajtást a keréken, s már tolhatod is hátra, ez is hasznos. Akkor jól láttam s írtam, 3 sebességes élszíjas felezője van, mint nekem is. Ha mindent külön külön veszel meg hozzá, többe lenne, mint egybe az egész így, nem rossz vétel.
Elnézést, hogy belekotyogok, de nem biztos, hogy a felezőt ki kell onnét venni...
1. van olyan aluházas felező, nekem is van, ahol 2+3 ékszíjtárcsa van, így az ékszíj átrakásával lehet lassítani - felezni, 1:1 nem változik a hajtás, és lehet gyorsítani is, szóval van belőle 3 sebességes is
2. nem biztos, hogy futózásnál ki kell venni a felezőt, vagy átrakja az ékszíjat, vagy nagyobb 5-12-es pl. Robi - Terra vagy pl. Polszki 126 kereket tesz fel...
3. Nincs ott bilincs a motor és a felező között ( ha lenne az kb. 15cm-t igényelne, de ez nem ágaskodik ) , gyakran van, hogy fixen fel kell szerelni a motort a felezőre, a motor főtengelyre fixen felmegy a meghajtó ékszíjtárcsa, felező és a lehajtás között már van bilincs, ott a kuplung is..
4. Pistinek lemezházas ékszíjas felezője van majd a gyári csigahajtás, aztán a kapatengelyen van a láncos felezője, a láncos felezőn a gumikerék, ezzel húzza a töltőekét krumpli vetésnél.
ja és 3 sebességbe rakható, de hátramenet nincs hozzá, viszont ad szabadonfutó kerekeket (?), amivel hátra lehet húzni...miket nem tanultam meg én még anno lakótelepi lakóként ...:)))
Még annyi információt sikerült a gépről beszereznem, hogy 20 év körül vagy tán felette van, kotyogásról nem tud a gazdája - de majd együtt megnézzük, ad hozzá még kb. 30 kg. orrsúlyt - z sem kétforint - csak neki már nagyon nehéz a gép, nyugdíjas ember. A kiskocsi meg valamilyen gyári, de nem Szentkirályi.
Becsületesnek tűnik, remélhetőleg nem fürdök be vele:)
Éljen május 1!...hol van már a régi roppanós debreceni párosos május 1...??:)
Az a vízszintes aluöntvény a felező, egy ékszíjhajtással felezi a fordulatszámot. Szántásnál és krumpliművelésnél kell, rotálásnál és utánfutó fuvarozásnál ki kell venni. Nem egy nagy ügy, két bilinccsel van feltéve. Mivel a gép szarvai is erre vannak szerelve, át kell szerelni a gépkönyv 157, 88 alkatrészekre. Ha megveszed a gépet ezt is kérd el, vagy ha elhányták valahova lehet venni. Ez kell a szőlőbe kapálásnál is, ezzel tudod oldalra kifordítani a gép szarvait. Éppen most néztem, a videón is ilyen aluházas hajtóművel veti a krumplit a Pisti.
Azt hogy mire van szükséged neked kell eldönteni. Szőlőbe kapálni lehet vele, ha mégis megunod az őszi sportot szánthatsz is vele, ha krumplit termelsz vetni és töltögetni lehet vele. Az utánfutóval fuvarozhatsz. Építened kell egy sufnit ahol tárolod majd a gépet mert ha kinthagyod megrozsdásodik minden.
5,5 vagy 8 lovas motor? Évenként nem 10 hanem 12 liter benzint fog elfogyasztani a kertedben.
Aluház minősége? Ha hibás lenne már előjött volna az előző tulajnál. Mostanában csak aluházas gépeket gyártanak.
Milyen kotyogásról volt szó? A kapatengelyt előre-hátra forgatva lehet érzékelni a holtjátékot, ebből egy gyakorlott szakember tud következtetni hogy mennyire kopott a csigakerék. De holtjátéknak minden fogaskeréknél kell lenni, így laikus nem tud meg belőle semmit. Biztosabb módszer az, ha kicsavarjuk az olajbetöltő csavart és a lyukon belesve látjuk a csigakerék fogait.
A már kapott információk birtokában előszőr is természetesen azt lenne jó tudni, hogy érdemes-e ezt a gépet választanom..ami mellette szól, hogy nagyon sok - űgy tűnik, számomra hasznos - tartozéka van, ami kedvezővé teszi az árat.
Ami ellene, hogy e szerint túl erős a motor ( 8 paci ) amihez méteres munkaszélességet javasoltatok - nekem viszont kertbe kellene, amely nem egy nyílt terepet jelent - ill. a fogyasztása is jentősebb, mint egy általam elképzelt 5,5-ösnek.
Az aluházról régebbi topicokban olvastam negatívumokat ( gyenge minőség ).
Ugyanígy a Szentkirályi márkáról - általában a Honda mellett tették le a voksukat a tapasztaltabbak ( kivéve a benzin minőségét.
Sajnos csak most kezdek ismerkedni a robizással, így pld. fogalmam sincs ( csak józan paraszti ész ) ill. az általatok leírtak, hogy milyen kotyogásról lehet szó a kihajtó tengelynél ( gondolom ami kijön a motorból ). Bocsánat a tudatlanságért..
Nem ismerem a gépet, ha a régi vasöntvényes kf04 az stabil kiváló hajtás, a csigahajtás kopása elég jól érezhető ha a kihajtótengelyt fordítod előre hátra(kottyanás), a 8lovas briggs igencsak szomjas kis terhelésen is, legalább 100cm es rotator egység célszerű, nekem a valamikori r250 gépen(briggs 8le)120cm volt.Jelenleg az 5,5lovas dragonon 2x4 kapaegység van kötött talaj.
Igen, már kérdeztem bácsit, hogy mennyi kapatag van hozzá, gondolom lemaradt a képről. mint az orrsúlyok.
Szántani nem akarok - kell az az őszi sport:(( - szívattyúra nincs szükségem, az megoldott, a fűnyíróra meg szerintem is csak kevesen pakolják ide-oda a motort..
Viszont van szőlő, 700 négyzet kert, kukorica, krumpli...néznek is aki idejön, itt a nyugat-Dunántúlon nem divat a kert munka...:((
Ha krumplit akarsz termelni itt minden megvan hozzá. Végig kell gondolni, hogy mire van szükséged.
Sokan összevásárolnak mindenféle fűnyírót, ekét, szivattyút stb és nem csinálnak mást a géppel csak rotálnak vele. Érdekes, itt nem árulnak vele rotakapákat.
Végülis reális ár a 90 000 érte, ha külön-külön vennéd meg a dolgokat ennyiért nem tudnád összehozni.
Az elmúlt időszak kedvenc elfoglaltságaként elkezdtem hátulról elolvasni ( 2003 óta.. ) keletkezett hozzá szólásokat, észrevételeket s kérdéseket, mivel - mint oly sokan - szeretnék csatlakozni a T. Házhoz, s kapagépet venni - sajna még csak 2010.-nél tartok:)
Nem kevés a hátralévő topicok száma, s önmagam megelőzve szeretnék tanácsot kérni egy géppel kapcsolatban:
Az eladó tisztességesnek tűnik, a távolság azonban nem kicsi, hogy lukra fussak, sz@rt meg nem szeretnék magamnak:)..
A gép sajna nem Honda, ahogy itt letettétek a voksot rá, hanem Briggs - de viszont 8 lovas!! - az alépítmény viszont ( számomra ) nem felismerhető. Az alépítmény viszont - állítólag Szentkirályi vagy hasonló (?), amiről még nincs információm s sokan lehúztátok e minőséget.
Nagyon sok tartozékot kapok hozzá, még a krumpli szedő az orrsúly nincs is feltüntetve..
Véleményeket szeretnék kérni, s segítségeteket előre is köszönöm!
Neked milyen típusú pontosan a motorod?Mit és milyen típust hajt?
A főtengelyből még nem vágtam le -de ezt lehet meg kell tennem.
Megmértem a régi GCV 160 szabad főtengelyhoszt a motor szimmeringtől mérve.Ez 70 mm körül van .Arra gondoltam : -az új motor ilyen mérete talán több -de nem .Most már csak azt nem értem hogy a fenébe ment el az eredeti kuplugharang cca.700 üzemórát -pedig ütöttem-vágtam ...
A távtartót nem mértem esztergálás előtt de úgy rémlik 20 mm körül volt.
Ez a motor szimmering után következett és egy kis 4mm-es fészekbe illeszkedik a motorblokkban.Ezután a nyomcsapágy fedele jön .
A főtengelyből én nem vágtam. 22mm hosszú hézagoló kellett a motor meg a nyomcsapágy közé . Így van szintben a főtengely meg a kuplung , valamit a nyomcsapágy így nem szorul.
Viszont a motor meg a harang közé raktam 2 mm hézagolót mert akkor nem emelt ki a kuplung.
Nekem robi 156-os kapám van .A kuplung harangot most újíttatam fel.Csak úgy tudtam összerakni,hogy majd 3 mm ferrodolt lecsiszoltam róla .Nem is tartott sokáig az egész ...
Most azt találtam ki:a meglévő távtartót 10 mm-re vágattam vissza .
A harang így ennyível feljebb kerül ,de a főtengelyből le kell ennyit vágni.
Megmértem a furat 37mm mély, így a csavar még bőven tud fogni-bár olyan jól sikerült a reteszt eltalálni csak lehúzóval lehet levenni a harangot.
Nem tudom még mikor rakom össze-hétvégén biztosan .
A komposztáló adapter jól teszi a dolgát. Nagy hibája, hogy a betöltő garat középtájt beszűkül, emiatt csak egy szűk maréknyi anyag fér el benne akadály mentesen. A friss vágású ágakat szereti, illetve a nem fás szárúakat viszi szárazon is.
A fűnyíró masszív darab 3 kést már elkoptattam vele. A kerekeit le kellet cserélnem fúvott abroncsúakra, mivel homokos talajon használom.
Ott ahol a mag kijön van egy állítható lemez, ami töri a magot neked, én annak az aljára ragasztottam "seprűt" ecset szőrből. Így nem enged több magot ki de nem is töri annyira a szemet. De mi is inkább a magyar műanyagházast vettük és használjuk de az sem kiskertbe való, mert pl. répából egy zacskónyit nem vet ki, és a retekhez se túl jó hobbi szinten, profi maghoz már jó mert az egyforma.
Szia! Az én vetőgépem nem házi barkács, hanem egy régi de eredeti darab!Köszi de ez amit feltöltöttél én nagyon drágának találom, meg nem vagyok híve a műanyagnak.Azt hittem valahogy át lehet barkácsolni az enyémet.
Köszi így már sikerült!Na szóval kukoricát akarnék vetni vele de töri a szemeket ,esetleg át tudnám barkácsolni valahogy a fém lapátokat valami műanyagra vagy valami más ötlet?
Első nekifutásból egy ilyen merevítőt csináltam. Sokkal merevebb lett tőle mert nem engedi egymáshoz képest elfordulni a kétoldalon a felezőket. De mégis szét fogom vágni mert másképpen rakom fel a felezőket, úgy hogy hátrafelé álljanak. Így jobb lesz a gépnek a súlyeloszlása.
Van egy régi típusu kézi vetőgépem ami fém lapátkák segítségével adagolja a magot, de többnyire összetöri a kukoricaszemeket. Van valakinek valami ötlete mit tudok vele csinálni hogy ne törje össze a magokat?
-kidobtam az eredeti 2 db tengelycsonkot és a távtartó csövet, csináltam egy 60 cm-es tengelyt, felstifteltem mind a két oldalon a felezőhöz és a kerekekhez is, így egy tengelyen fut a két kerék. Mindezt azért, mert szántásnál a barázdában futó kerék viszi a gépet, az a lánc terhelődik, a másik oldali meg szinte üresen fut. Így mindkét lánc egyformán van terhelve.
-a két összekötő csavarra ráhúztam egy-egy félcolos vízvezetékcsövet és közé hegesztettem merevítőket. Így sokkal masszívabb lett.
Ismerem az aluházas láncos felezőt is, van nekem is, de az LR-56 jóval masszívabb és szélesebb darab. Van Robi 151-em is, még felélesztésre, s több pontján módosításra vár.. Vettem hozzá átalakított KF ékszíjas felezőt, de ezt is tovább szeretném módosítani, hogy a röpsúlyos kuplung itt is a felező elé a főtengelyre kerüljön vissza. Képek a dupla felezős Robi 151-ről, picit izmos lett: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=136491773&t=9097147 Van Terra T-20 váltóm átalakítva Robi 151-re, erre szeretném majd ráépíteni a módosított KF felezőt, amivel már hátramenet is lesz.
Zavo ecsetelte, hogy általában az ékszíjas felezők után van a kuplung, és a növelt nyomatékon meg meg csúszik a kuplungja, a gyári "csizma" lehajtást pedig jobban terhelik az ékszíjas felezők.. Erre ajánlotta a láncos felezőt, melynél a kuplung a helyén marad és a gyári "csizma" lehajtás sincs terhelve... Mindkét gyári felező típusnak ( ékszíjas és láncos ) van előnye és hátránya is, én az adott munkához választom ki, hogy melyiket használom éppen, vagy pl. mindkettőt egyszerre. Nyilván láncos felezővel senki nem áll neki rotálni, sarabolni, rögtörőzni, oda praktikusabb az ékszíjas felező..
Körmös vaskereket kint a földön én is jobban szeretem, mint a gumi kerekeket, nekem fel-le szerelhető tgk féktárcsa a plusz tömeg rajta.
Porvédő? kf-nél csak egy sima műanyag "alátétszerűség" van, néhány 10 ft nem érdemes visszatenni, a két félből álló hajtóműnél két tüske és kifordítod a szimeringet.
Na, mostmár neked is tele lesz a kerted vele! No, meg a hócipőd is.
Nagyon agresszíven terjedő növény, legjobb lesz, ha kiásod a várárkot a kerítésed mellett. Két hete jártunk a Vácrátóti botanikus kertben, ott is ültették mindenfelé, volt, ahol már megölte a tiszafákat, és a tujákat, képes volt föléjük nőni.
Komolyan mondom, körbeárkolták a foltot 60 cm mélyen, az megállította, mert csak a felszín közelében terjeszkedik a tarackos gyökere.
'Van LR-56 láncos felezőm is, egy a hátránya, a kerék nyomtáv drasztikusan növekedni fog.'
Nekem is az van és éppen a nagy nyomtáv miatt beforgattam a gumikerekeket. Lyukkéssel bele kellett nyúlni az agyba és mélyebben kiszedni 25 mm-esre, illetve fúrni rá egy csapszeg lyukat. Igy most nagyon baba :-)
A karburátort Honda márkakereskedésben vettem (érdekes, nem tudtam de a GCV-160-hoz többféle karburátor van, ezért kellett a motorszám) Ott mondta a szaki, hogy ne hagyjam benne a benzint 3 hétnél tovább (max. egy hónap), és ne vegyek benzint kisebb forgalmú kútnál, mert az adalékok elkezdenek "kicsapódni" és eltömítik a karbit.
nem mondanám hogy túlzottan megnövelné a nyomtávot. Fel lehet szerelni a Robi 151 és a KF-04 gépekre, a felezőnek 34 cm a szélessége, a gyári gumikerekekkel racsni nélkül 65 cm széles. Nem akarok a gumikerekekkel szántani ezért csináltam rá vas körmöskerekeket betonnal kiöntve, ez felszerelve 60 cm széles. Ennél keskenyebbel nem nagyon lehet szántani, mert ha a barázdába belemegy felborul a gép.
Szia. Nekem az első ékszíjas felezőm KF dupla ékszíjas volt, szintén lemez, gyárilag a felező után volt rajta a kuplung, ezt alakítottam át a Robihoz, szándékosan a felező elé került a röpsúlyos gyári kuplung, itt biztos nem csúszik meg. Motor előbbre került az ékszíjas felezőnél, a súlypont is, szerintem ez csak előnyére vált a gépnek. Robinál a gyári helyén maradt a kormányszarv, nem tettem át a felezőre. KF lemezházas felezőn sose használtam a KF kormányát, mégis megrepedt a gyári KF kormány hegesztett ricnis alsó profilja, szóval ez valami gyártási hegesztési hiba lehet..
Ami negatívum a KF lemezházas vagy a Robi nyitott alu öntvényes ( 3 sebességes ) ékszíjas felező felszerelésnél a Robi rota "csizma" lehajtás felső csapágya könnyebben kap port, mint az ékszíjas felező nélkül a zárt gyári röpsúlyos kuplungházzal.
Van LR-56 láncos felezőm is, egy a hátránya, a kerék nyomtáv drasztikusan növekedni fog.
Ékszíjas felező láncos felezővel kombinálva komoly nyomaték növelés érhető el a kerék tengelyen, alkalmazom is, van olyan Robi "csizma" lehajtásom, amin mindkét felező rajta van, csak a motort szerelem át, pár perc az egész.
Ékszíjas felezőnél KF és a Robi alu házasnál is érdemes a gyári normál ékszíjat kicserélni 13x650 Li bordás ékszíjra, ez jóval tartósabb, nem fog a belső felén kirepedezni.
Robi alu "csizma" lehajtásaim évek óta működnek felezővel felezőkkel, növelt nyomatékkal, ültettem s vettem ki vele krumplit, dolgozik KF sarabolóval, egyedi boronával, kapott 3x3 kapát agyagos földbe, 130cm munkaszélességű rögtörő hengereket, egy db felső csapágy cserém volt a "csizmába" köszönhető az odajutó finom pornak.
Akinek Robi 4T gépe van, még megoldás lehet a Robi 2T "csizma" lehajtását beszerezni, anno Gokartosnak volt a B&S 4T Robin az egyik felezője így használva.
Nekem a lemezből készült kétfokozatú ékszíjas van, az előre került súlypont nekem már három gyertyapipámba került... Annyira tartós, hogy már hegeszteni kellene a lemezt, a kormánnyal szétrángattam...
Mindkét felezővel az a baj, hogy a kuplung előtt felezi a sebességet, azaz duplázza a nyomatékot. Nekem a fekete földben sűrűn megcsúszik a nagy kuplung is, pl. kemény kötött talaj esetén, viszont nem pattog... És a csigahajtás is dupla terhelést kap. Előnye hogy hamar váltható a sebesség.
Egy ilyen cucc a kihajtó tengelyen viszont nem terheli túl a hajtást:
Nekem 3db gcv 160 ebből kettő kf04 hajtáson(dragon) szűrő beépítve nincs különösebb gondom, egész évben nem eresztem le csak télre a karbiból. Tavasszal simán elindul az ősszel a tankban maradtal, na jó ezt azért én sem ajánlom.
Off a téma, de senki sem tudja mi ez. A kertben kb. 2 nap alatt kikelt, majd ekkora lett a növény, a szamóca ágyásban. Tudja valaki, hogy mi lehet ez? Ill. milyen növény?
en utánaérdeklődtem a mezőgazdasági kisgép boltbokban és a rurishoz nincs alkatrész , és nem lehet ugyanaz mint az oleo vagy zongshen hiszen a rurisnak sokkal-sokkal több kapálógép típusai vannak
Én a zongshent választanám, de a két gép egyforma minőségű az oleo a motor és a név miatt drágább viszont a zongshen shineray motorja sem rossz, valamint a hozzá járó két kerék sem mellékes mert az is ott van egy 20-as.
Ha most kéne választanom akkor a rurist venném meg csak az ára miatt, és mert tudom nem különb az oleo zongshen párostól.
Nyavalya2: Igen, a Dragon 55-el kapcsolatban éppen erről olvastam én is. Azért nem valami szívderítő a karburátor tisztítgatás minden év elején, az biztos. Főleg ha szervizes meló.
Rotapapa: Eléggé meggyőző amit írsz, azt kell hogy mondjam. Tehát vagy Zongshen SR1Z 750 140.000 Huf-ért 1 év garanciával, vagy Oleo-Mac 197 RK 159.000 Huf-ért 2 év garanciával. Én hajlok a 197 RK felé, mégiscsak 2 év garancia, kérdés hogy szállítanak-e 40 kg fölött vidékre, a honlap alapján nem biztos.
Azért azt megkérdezném tőled is hogy a kettő közül melyikre tennéd a voksod.
Az üzemanyagra nagyon kényes, nem szereti az állot benzint. Valamelyik tavasz: gép nem indul, szervíz, karburátor ultrahangos tisztítás. Következő év: gép nem indul, youtube video alapján karburátor tisztítás, továbbra sem indul, szervíz ultrahangos tisztítás. Tavaly: gép nem indul, új karburátor. ( benzinszűrő beépítve, üzemanyag mindig leeresztve karburátornál)
Léghűtéses kertigép motoroknál nekem bevált a benzinhez pluszba kevert +E85 ( 1 tankba +1dl ), B&S motoros 4T fűnyíró 1.5 óra huzamos munkát forróságba is gond nélkül teszi. 2T rota motorok nálam szintén évek óta kapnak +E85 a keverék benzinbe. Egy érdekesség 210-es Babetta reggel és este gond nélkül üzemelt a motalko mixel, délbe a nagy 40°C forróságba ugyan ez a motor gyengélkedett.. Kapott némi igen minimális vízpárát, majd már a 40°C sem okozott gondot neki. Sajnos E85 forgalmazó kutat már szinte csak vadászni lehet idehaza, még van kb. 35L tartalékom belőle.
Tudom a használati utasítások az E85 használatát nem javasolják, én a benzinhez keverve használom, több év tapasztalatából nálam semmi gondot nem okozott a +E85
Nekem Zongshen van nagyon jó gép minden munkát tökéletesen elvégez és a 3 sebesség is nagyon sokat jelent. Lehet hogy kínai bár az oleo - gyártja. Legyen bármilyen gyártmány is nem adnám ezer Szentkirályié sem.
Nekem amúgy egy Dragon 65-öt és a Zongshen-em van így saját tapasztalatból mondom hogy a kettő között és föld a különbség.
A szentkirályi és a zongshen adapterei nem kompatibilisek egymással mivel a zongshen tengelye nem kerek hanem 6 szögletű. A fűnyíró adaptert még nem használtam és remélem soha nem is fogom lehet jó lehet nem.
Amúgy szerintem a ruris is van olyan jó mint ezek most még az ára is kedvezőbb.