Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.08.27 0 0 4214
Akkor Pataporc hívja meg estére az egész topikot. :-)
Előzmény: larzen (4213)
larzen Creative Commons License 2003.08.27 0 0 4213
Tegnap tartottam egy két órás fényképmutogatós élménybeszámolót, már a beszédben is elfáradtam.. hát még ezt mind leírni... huhh...
ja, és ezt ma este megismétlem pataporcnál...
Előzmény: Törölt nick (4205)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.08.27 0 0 4212
Aztán majd bele is tessék írni. :-)
Előzmény: butter (4211)
butter Creative Commons License 2003.08.27 0 0 4211
Szia SK!

Nagyon koszonom a linket, eszmeletlenul hasznos. Mar jegyzetelem is a dolgokat belole...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (4209)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.27 0 0 4210
Miert elobujtak a csigak? :) Jelentem jarok erre gyakran sot neha meg kekturazni is (legutobb Velem -Irottko Koszeg szakaszon ) csak irni nemigen van idom. De olvasni azert van!!
Előzmény: Güsziológus (4208)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.08.27 0 0 4209
http://ttt.tr.hu/okt/
Itt szakaszonként találsz információt.
Előzmény: butter (4207)
Güsziológus Creative Commons License 2003.08.27 0 0 4208
Nicsak, esik az eső?
:o))))))))
Előzmény: Törölt nick (4205)
butter Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4207
Sziasztok!

A tura listarol HEV atszurta ide az emailemet, ugyhogy ezt koszonom neki, de hogy ne legyek nagyon amator, utanaolvasok itt, hogy hatha valaki mar feltette az altalam feltett kerdeseket. Nehogy lehurrogjatok, hogy elobb olvass vissza...:-)))

Ha esetleg megis valaki egybol valaszol, azt megkoszonom, kicsit hosszu mar a topic...:-)))

udv,
butter

Előzmény: HEV (4206)
HEV Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4206
gvajas@anabour.hu irta:

Sziasztok!

Most iratkoztam fel, bemutatkoznek roviden, aztan egy kerdesem is lenne.
Vajas Gabor vagyok, listas becenevem butter. 26. evemet gyurom, a turazas
regi kedvesem, de eddig nem szervezodtem szakosztalyba ... :-))
Jelenleg fejvadaszkent dolgozom, reszben a sajat cegemet vezetgetem, bar nem
sokaig, mert eppen most valtok...szoval ha valakinek allasugyben tudok
segiteni, nagyon szivesen.

Na es a kerdes. Szeptember 14-en elkezdem a Kek Turat, igazolofuzetes
verzioban. Hollohazarol elso korben egy hetes gyaloglassal jutok majd el
valameddig, terveim szerint nagyjabol Josvafoig, napi 30-35 km-t megteve.
Egyedul megyek, es jol jonne minden segitseg, tanacs. Peldaul milyen
helyeken vigyazzak nagyon (rossz arcu emberek), hol erdemes megszallni, mit
erdemes vinni, egyebek. Az MTSZ-ben mar jartam, segitettek is tanacsokkal.

Elore is koszonom a valaszokat.

udv,
butter

VÁLASZOKAT IDE kérem: gvajas@anabour.hu

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4205
De igenis tessek beszamolot irni!! A tobbieknek is. Nem azert varta mar mindenki hogy hazaerjetek!

Előzmény: lükepék (4198)
larzen Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4204
Felkerült a további öt nap válogatása is.
kep.tar.hu/larzen
Előzmény: larzen (4196)
Rongyláb2 Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4203
Kicsit off, de azért jelvényszerző:

Most olvastam a geocaching.hu-n, hogy született az első magyarországi jelvényszerző geoláda, mely először a Bükk 900-as csúcsai mozgalomnak veselkedett neki. Lényege, hogy a megtalált ládát át kell vinni a soron következő csúcshoz, és persze belenyomni az igazolófüzetbe az aktuális pecsétet. Így nem egy konkrét személy teljesíti a feladatot, hanem a láda maga. Részletek a honlapon ...

Adalbrecht Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4202
Sziasztok

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Peták féle Szt István vándorlás könyv második kötete mikor jelenik meg?

Köszi

kvte Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4201
Persze. Tudsz ftp-zni? Részleteket inkább mélben (mehet a freemailre?) vagy telefonon (nemtom a számod), CD érdekel, természetesen.

kvte

Előzmény: larzen (4199)
Cam Mogó Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4200
LP, itt a Jóisten, kívánságod meghallgatásra talált...
Jövő héten Álmosdra költözöl, ahonnan kerékpáron járhatsz be naponta Nyírmártonfalvára, új munkahelyedre :-D
Előzmény: lükepék (4198)
larzen Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4199
Természetesen! Aki szeretne még cédét kapni, az írjon nekem!

KVTE! A cd-re megkaphatjuk a Te képeidet is? Nagyon jó lenne!

Nagyon élveztem a túrát, bár gyalog nem vállalnám be. Pár helyre egészen biztosan vissza fogok menni.

Előzmény: Güsziológus (4197)
lükepék Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4198
VIDÉKRE AKAROK KÖLTÖZNI!!!

tegnap a Keletitől hazáig megfájdut a fejem, utáltam a dugót, a bűzt, az autókat, szóval egész Budapestet. Most meg ezt az egész kócerájt, ahova dolgozni kéne bejárni.

AK alias alföldi kínzás

nem fogok beszámolót írni, ne aggódjatok. Csak néha, ha valami érdekes eszembe jut bepötyögöm.

állati helyes kutyákkal találkoztunk, viszont a macskák tökéletesen bizalmatlanok voltak.

Güsziológus Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4197
Baromi jók a képek!
A bírkák az ólban!!!

Azt hiszem, síkság ide, síkság oda, homok ide, homok oda, élvezted a túrát. Örülök, hogy eljutottál az Alföldre.

Lehetnék én is érintett?

Előzmény: larzen (4196)
larzen Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4196
AK #1

Pár kép az első 5 napról. Szubjektív válogatás, de most ennyire futotta. Holnap meglesz a második rész. Ha majd teljesen kész lesz, lehet, hogy átkerül majd máshova. Az érintetteknek cédé készül...

larzen Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4195
> A Hoportyó Nyírlugos után van.

Igen, ezt mondtam én is. Azaz: a Gánást nem láttuk, mert csak Nyírlugostól (a Hoportyó miatt) mentem terepen. (Az általam írt 'utána' nem a Hoportyóra, hanem a Gánás hegyre vonatkozott.)

más
471db fénykép készült (225MB). Most elkészítettem az igazolásokat (kiválogattam, feliratoztam, floppyra másoltam). Ebédidőben leadom a füzetekkel. Addig is csinálok egy amolyan best-of típusú kis albumot. A beszámoló nagyobb falat... :)

Előzmény: Güsziológus (4194)
Güsziológus Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4194
Szia!

Jó a kép!

Sikerült elsőként gratulálnom a csapat minden tagjának. Nagyon örülök, hogy sikerült elérnetek Sátoraljaújhelyre. A homokkal kapcsolatos eszmecserével esetleg később érdemes foglalkozni, most az a fontos, hogy beértetek, egészségesek vagytok.
Azt hiszem, kicsit több nap (esetleg több részlet) nem ártott volna, de önmagában az a tény, hogy 9 ember egyszerre, az edddigi 14 "ellenében" teljesített, mindent űberol. Remélem, hogy sokat profitálnak majd az utánunk jövők/menők a beszámolókból. Akinek meg fontos, hogy bejárja az egészet, az visszamehet a kimaradó szakaszt teljesíteni. A Halápi Csárda - Nyíracsád közötti szakasz megér egy sétát.

Apróbb észrevételek.

A Hoportyó Nyírlugos után van. A megyei füzetbe kell a betűjel. Van betűjel Nyírbogát határában is.
Nyíracsád és Nyírlugos között nem vesztettek sokat, bár a Gánás-hegyre a műútról is fel lehet menni. A megyei füzetbe ui. kell a betűjel.

Talán egyszer hozzászólok a bringával-gyalogosan témához is, de most a frissen teljesítőkön van a sor.

Nagyon szép a jelvény. A kék világosabb, mint a füzetben. Olyan, mintha porcelánból lenne.

Még egyszer, fogadjátok elismerésemet!
Nem volt semmi!!!

Előzmény: larzen (4192)
larzen Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4193
Néha azért élveztük a homokot...
Előzmény: larzen (4190)
larzen Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4192
Senki nem volt a Gánás-hegyen.
Az előző napi Kepecs-tag - Halápi Csárda környéki homok annyira durva volt, hogy másnap aszfalton mentünk.
Én úgy készültem, hogy bármekkora homok is lesz, a Hoportyót megnézem, úgyhogy csak utána, Nyírlugostól mentem terepen.
Előzmény: Zete (4187)
Zete Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4191
Larzen!
Ment egy e-mail neked az itt megadott címedre.
Előzmény: larzen (4190)
larzen Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4190

A második nap 103 kilométeres volt, ebből 70 kilométer homok. Hajóstól Kéleshalomig én túrtam a homokot: egy órával később érkeztem Kéleshalomra, mint a többiek, pedig nem pihentem. Onnan a Pici Paci Tanyáig 8-10 kilométert homokoztunk (nem volt lehetőség aszfalton kiváltani). A Kunfehértó üdülőtelepig viszonylag kisebb homok fogadott, úgyhogy úgy gondoltuk, hogy a következő szakasz bevállalható terepen. Ez volt a fenti Kis Keceli út, ahol másfél - két órán keresztül toltuk a bringákat. Ezután még hátravolt a nap nagy része, ahol Güszi leírása alapján homok várt ránk.
Gondolom Te egész éjjel toltad volna ott a bringát a homokban, mi ugyanis pár órával sötétedés előtt értünk be, pedig ezután már aszfalton mentünk.
Aki szerint nem elég indok, az nyomja le bringával a Kis Keceli utat, hónapos aszály után.

Amúgy az út gyönyörű volt, mint ahogy a képen is látszik...

Előzmény: asciimo (4145)
Bénó Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4189
Megyei füzet csak Múzslánál volt, amennyire tudom, ő mindenhol külön bélyegezett a megyei füzetekbe is. Nálunk csak a teljes AK-s füzet volt, ebbe bélyegeztünk.
Gánas-hegyen nem jártunk, kis csapatunkból Larzen és Lesbőltámadó képviselte a terepező részleget, majd őket kell megkérdezni erről. Töredelmesen bevallom, hogy a fiúk olyan tempót diktáltak a 3 nap alatt, hogy alig volt időm arra is figyelni, hol is járunk pontosan. Kicsit tetszett, mikor lemaradtunk tőlük 2. nap, mert így mi navigáltunk, és tudtam követni az útvonalat, és így maradt esély az eltévedésre is :o).
Előzmény: Zete (4187)
nagypapi Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4188
Íme, szombati partizánkodásom eredménye:

Mottó: Völgyvidéken és hegygerincen át… (avagy a Partizán út viszontagságai)

Az útvonal névadójáról érdekes adatokat lehet megtudni ITT . Az útvonal névadója, Szőnyi Márton tehát szovjet hadifogolytáborban lett meggyőződéses antifasiszta és kommunista. Érdekes.
E rövid kitérő után - az úton voltak hosszabbak is :-( - néhány gondolat a túráról:

Kelés 4-kor (reggel), a kedvezőtlen tömegközlekedési kapcsolatok miatt érkezés Borsodnádasd városába (!) negyed tíz körül. Pesttől több mint két és fél óra busszal, talán ez is az oka, hogy a térség nem igazán vonzza a turistákat, holott igazán szép vidék.

Hogy mi a terület neve, amin átvezet a túra? Leírok néhányat, utána lehet járni, javarészt Magyarország atlaszából van (Cartographia, 1999): Gömöri-Hevesi-dombság, Pétervásári-dombság, Heves-Borsodi-dombság (ez tűnik fel leggyakrabban, a térkép is így nevezi), Ózd-Pétervásárai-dombság, Kis-Bükk. Csak azt nem említik sehol, hogy ez valójában hegység, hiszen meghaladja a 400m-t (Ökör-hegy 541 m), s 50m-rel magasabb, mint a Vértes, a Villányi-hegységet pdig egy százassal előzi. A relatív szintek is igen nagyok, abszolút a hegységi jelleg dominál, ráadásul a bükkösök is lenyúlnak 250-300m-ig, persze főként a meredekebb szurdokvölgyekben és az északi oldalon.

Szóval, érkezés Borsodnádasdra, bélyegző begyűjtése és rövid KSH felmérés következik az útmenti Krajcáros kocsmában. Bélyegző nincs, sebaj, a blokkon rajta a településnév (a buszjegyen is!), a felmérés eredménye elég gyalázatos: Kávé langyos, Sör finom, hideg csapolt, Hubertus helyett valami más, vacak, nem láttam, milyen üvegbol töltött a hölgy :-(
Fél tíz, indulás, jelek először a főúton visszafelé. Talán épp itt a topikban hangzott el, hogy a jelzést felújították, bíztam benne, hogy nem kell csak a térképre hagyatkozni (a Kohász-Kék bebizonyította, hogy az 1:60000 térkép alapján jól el lehet keverni).
Kb. 1 killa aszfalt, majd egy szép völgyben (jól járható szekérút) irány felfelé, persze először csak szép lankásan. Épp azon tűnődtem, miféle szuperlativuszokat fogok írni itt a fórumon a jelzésekrol - a régi is remekül látszott, de mellette új is volt festve, s ezáltal olyan bőséggel voltak, hogy tán még egy másik topik híresen eltévelygő "gyümölcse" is símán eligazodna :-)
Kicsit feljebb menve vadetető, úristen, egyetlen jelzést sem látok! Jobbra-é vagy balra-é? Mindegy, nagyjából párhuzamosan megy a két út meredeken felfelé, mégcsak nem is a végtelenben találkoznak, sokkal hamarább. Elárulom, a bal oldalin indultam, de a jelek a jobb oldalin vannak természetesen :-(. Még egy hasonló elágazás, ezúttal a baloldalit kell választani (ezt eltaláltam, pedig itt sincs jelzés!), majd széles, szintben haladó dózerútra érünk (over 400m), gyönyörű bükkös az Ökör-hegy tömbjében. Kis letérés a hegy felé, majd találkozunk a Kohász-kékkel (ismerős!!), együtt megyünk úgy 400m-t. A dózerutat hol jobbra, hol balra kerüli a jelzés, majd kiérünk egy négyes elágazáshoz. A másik irányból jövőket 2 fán 5 (!) darab jelzés tájékoztatja, merre is kell menni, de én nem vagyok szembejövő! Jelzés az én irányomban sehol, a térkép szerint balra fel el kell hagyni a dózerutat. Na, épp arra nincs út. Most már tudom: tovább kell menni (kicsit jobbra) a dózerúton, kb 300 m múlva lesz jelzés. Félóra kavargás (nevezhetjük e helyet n.agypapi pontnak) minden irányba, majd tovább a dózerúton. Térkép alapján, ha erre megyek tovább, nem téveszthetem el a Palina erdészházat. És DE! Valahol letért balra a piros én ballagtam tovább egyenest, észrevettem, hogy nincs jel, de gondoltam nem vagyok már messze, jó irányba megyek, mert égeti a nyakamat a nap, és különben is, nem rövidítek, így is ér, ez nem kispistázás! Egyre aggályosabb a dolog, de fél óra után leérek az erdészházhoz. Jól megjegyzem az erdészház falára pingált jelet (ezt kell felírni a túrajelentésre), és ballagok tovább. Rövid aszfaltút, egy rétnél a térkép szerint balra, jelek persze errefelé nincsenek. A valóságban a piros a rét túlsó végén kanyarodik fel, és - a térkép jelölésével ellentétben - nem kerüli meg a völgyfot. Újabb hegymenet, majd szintút: keresztben kidőlt fák tömkelege, nem mintha időre mennék, de bazi lassan haladok. Térkép szerint már csak kb. 4 kilométer van hátra, és akkor elérem a patakmedret! Ösztönösen balra megyek, folyásirányba, a jelek itt ritkásan vannak. Út nem nagyon van, patak sincs, sár viszont igen, ahhoz képest, hogy milyen aszály van, ez nem kis dolog. Mi lehet itt eső után??!. Ezen filózok, közben a térképet lengetem az orrom elott, hogy elűzzem a bogárhegyeket az orrom elöl (tudom, nem bogár, rovar!). Akármik is, sokan vannak, elkezdek futn, na jó, kocogni. Hirtelen kb. 130 fokkal jobbra kanyar! Nahát, a térképen ilyen nincs, szembe viszont le vannak festve a jelek. Ha visszafordulok, nem érek el sosem a Hangonyi-tóhoz. Tovább tehát egyenesen! Megnyugtat, az elso két lefestett jel után lefestetlenek! Aztán egyszercsak mintha megszűnne az út… vagy ott van az a csalán alatt (mint a Tátralátón)? Megnézem, bár a lábszáram szerint nem kellene. Ugrálok, mint egy bakkecske, lassan-lassan rájövök, hogy még 2 kilométert nem tudok így ugrálva megtenni. Úgy érzem magam, mint a világ legtanácstalanabb állatai (gyk.: mitévő legyek). De mintha jobbra, a bozóton túl valami világosság lenne. Átevickélek, és megtalálom az új pirosat egy szekérúton. Ha akkor, ott visszafordulok, most ugyanitt kötök, ki, egy kicsit hamarább, és kevesebb csaláncsípéssal.
20 perc alatt elérem a Hangonyi-tavat, egy forrásnál (ennek nevét is fel kell jegyezni). Nálam normálisabbak ott pihennek, a forrás hűs vízében néhány dobozos sör várja sorsa beteljesülését.
Még 500m a buszmegálló a Zabar-Ózd úton, ahol busz nagyon ritkán jár, stoppolok, bejön. Pedig nem lehet valami bizalomgerjesztő a külsőm.

Összességében nem élveztem annyira a túrát, mint amennyire vártam. Szép helyeken vezet ugyan, de a végén a kidőlt fák és a patakmeder a sok bogárral (rovar!!!) valahogy elvette a kedvemet. El is fáradtam (pedig alig egy huszas), de lehet, hogy ez a kevés alvás és a nem-evés következménye. Szóval nem esett igazán jól.

Tanulságok:
Nincsenek vészes szintek, a jelzések valóban fel vannak újítva, de egy-egy jelentosebb elágazásnál hiányoznak, vagy nem egyértelműek. A térkép szinte használhatatlan. Jellemző, hogy a Hangonyi-tónál a forrás (szépen foglalt, kiváló vízű) és a pihenő nincs jelölve, helyette viszont van mellette egy 595m-es magassági pont. Hosszúnadrág a túra utolsó 5-6 kilométerére ajánlott! Esős időben a patakvölgy járhatatlan lehet. Amúgy nagyon szép, szinte érintetlen helyeken vezet. Turistával nem találkoztam.

Bocs, hogy egy kicsit hosszú lett.

Zete Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4187
Bénó!
Meg szeretném kérdezni, hogy bélyegeztetek-e a Szabolcs-Sztamár-megyei szakaszon külön is a megyei-szövetség füzetébe?
Konkrétan pedig, hogy a Gánas-hegyre felmentetek-e? Van a neten egy leírás, amelyben eléggé rémséges dolgokat írtak ennek a pontnak a megtalálásával kapcsolatban.
Előzmény: Bénó (4186)
Bénó Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4186
Larzen is ígért ma korai hozzászólásokat, de még sehol nincs... Lehet, hogy ma már nem volt kedve 6-kor felkelni... Nekem a korai indulás volt az egészben a legrosszabb, de megérte, mert így időben be is értünk a célba.

HOMOK: hát nem is tudom, első nap, Álmosdról elindulva nagyon durva volt... kb. 20km haladtunk homokban, ebből szerintem majdnem a felén toltam a bringát, sikerült két defektet beszereznem, és én még szerencsésen megúsztam a többiekhez képest! Ezt a 20km-t majdnem annyi idő alatt tettük meg, mint a következő 60km-t aszfalton tekerve, amire azért térünk át, mert iszonyúan eltévedtünk Kepecs-tag előtt és valahogy be szerettünk volna érni Nyírmártonfalvára. Főleg azért nem tartom vészesnek az útvonalról való letérést, mert szinte mindig sokkal többet kellett tekerni aszfalton, mint a terepen, így szerintem kiegyenlítődött a dolog. Egyébként mindig a kijelölt útvonalon szoktam minden túrán haladni, de a defekttel összekötött homokozás valahogy nem jött be. Természetesen, ha jövőre folytatjuk az AK-t ahol lehet terepen fogunk haladni, de akkor nem lesz előre lefoglalt szállásunk, ahova mindenképpen meg kell érkezni estére.

Zete Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4185
Elismerésem és gratula minden AKT-csapattag felé!

Múzslával váltottam néhány szót nemrégiben: a topik felé azt üzeni, hogy a héten nem valószínű, hogy netközelben lesz, de a jövő héten már ő is jelentkezni fog és a beszámolója is elkészül addigra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!