Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 225

Így ha már itt úgyis kapcsolatba kerültünk, gondoltam megkérdezem, hátha érdekli és akkor megbeszéljük a továbbiakat..

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 224

Érdekli -e a dolog, tehát az az S-VHS készülék? Mindenképpen túl szándékozom adni rajta, mert nincsen kihasználva és amiket már megírtam. Mivel Ön kedveli főleg a Hitachi-kat és említette, hogy mindkét készüléke besz@rt ezért ezzel jobban járna. Ez megy rendesen. Használatra alkalmas.

Előzmény: Törölt nick (222)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 223

Megkérdeztem a páromat is, - nem őriztem meg az emailt, amiben ezt megbeszéltük - , ő is 3000 Ft-ra emlékszik, sok víz lefolyt azóta a Dunán, felejt az ember, bár én bennem is a 3000 Ft maradt meg, amit fizettünk akkor. Mindegy, ezen nem veszünk össze, a másik dologban pedig teljesen egyetértünk. Nem jártunk rosszul, ezekkel a készülékekkel. Főleg azóta át tettem az én 110-esembe az Öntől kapott 110-es alig használt mechanikáját és nagyon jó lett a masina. A hangfejet azt azért át cseréltem, mert valamiért az a 110-es amit elhoztunk Öntől annak egy kicsit jobban zúg a felvétel hangja. Ami az enyémbe volt, annak nem, így azt át raktam. Az a 110-es amit elhoztunk úgyse adja ki azt a képminőséget amit ki kellene, sajnos kissé homályos a kép és a szín sem olyan élénk, csillogó, így abba jó az a mechanika amit áthelyeztem, bár igaz, nincs annak sem semmi baja, de ez amit Öntől elhoztunk mégiscsak jobb, kevesebbet használt.

 

Az S-VHS-re vissza térve: Mennyit szánna rá?

Előzmény: Törölt nick (222)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 222

Nem-nem,2000 ft-ot fizettek +25 kazettáért és adtam egy Hitachi DVD lejátszót is -ingyen.Nem költöttek rossz boltot velem.

Előzmény: Törölt nick (210)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 221

nwtraders75@indamail.hu : itt meg tudjuk beszélni a továbbiakat ha így jó Önnek.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 220

Az S-VHS lejátszásának képét a fotó torzítja és homályosítja. A valóságban a kép élénkebb, és éles.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 219

VHS kazettáim vannak, nem is voltak S-VHS szalagjaim, meg nem is kevergetném a VHS videóval. Az alap készülékek, amik vannak Hitachi-k és a Panasonic HI-FI, no meg az LG DVD felvevőm untig elég arra amire kell és mind VHS. Ezt már magamnak feleslegesnek tartom, ezért nem szeretném megtartani, hosszú távon használni.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 218

Amúgy 4000 Ft-ért vettem tavasszal. Kuplungot vadi újat kapott, új nyomó görgőt, hogy ne gyűrje a szalagot és új az ékszíj is a capstan motor és kuplung között. Ezért gondoltam, hogy árban ilyen 3000 körülire, haszon, meg bolt ebben semmi sincsen, megvásároltam, mert kíváncsi voltam rá, az új eszközöket azért kapta amiket írtam, hogy stabil legyen a mechanikája és még műsorokra is használtam, tehát stabilan megy.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 217

Még 1 koax is van hozzá (nem nagy dolog, tudom), de nekem van mindegyikhez, tehát azzal együtt van ez a videó.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 216

Szerencsére ettől függetlenül minden funkciója működik és használható rajta. Analog tv + Scart és RCA ki és bemenet, felvétel, lejátszás (jó minőségben) és a távirányító gombjai is könnyen működnek.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 215

Tehát az analog tv állomások benne vannak, ha üzembe helyezi, nem üres a csatorna lista (01 - 69), hanem frekvencia kiosztás szerint van sorba rakva és ez található a csatorna szám alatt. Így ahogy a kábel szolgáltató kiosztotta úgy jönnek rajta. Ha Önnél T-Home van akkor az szerint, ha UPC akkor más sorrendben, vagy Digi, ahogyan ők kiosztották a frekvencia sorrendet, azaz a tv állomásokat. Automatikus hangolás ezeken a régebbi készülékeken még nem létezett. Automatikusan vannak benne egymás után a kiosztott analog tv állomások. Hangolható manuálisan is, csak azt nem szereti, a letárolás miatt, ahogy azt írtam.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 214

tisztább a képe, mint a foto felbontása, főleg tv képernyőjére irányítva.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 213

.. és képek a tv képernyőjéről ennek a videónak a felvételének lejátszásáról:

 

 

 

http://kepfeltoltes.hu/view/131125/CIMG0974_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

http://kepfeltoltes.hu/view/131125/CIMG0975_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

 

http://kepfeltoltes.hu/view/131125/CIMG0978_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

 

 

 

A képernyő és a fényképezőgép közötti gerjedést nem tudom kivenni a képből, ezért a kép csak viszonyítás, a valóságban

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 212

Az előzőkben be linkeltem képet a menüjéről és a távirányítójáról.

 

Most a dokumentációjáról (kézi könyvéről is beteszek egy párat):

 

 

http://kepfeltoltes.hu/view/131124/CIMG0964_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

http://kepfeltoltes.hu/view/131124/CIMG0965_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

Felvétel és lejátszás is rendben. Ahogy láttam S-VIDEO ki és bement is van rajta, amit én nem használtam, meg ilyen A-Dub szinkron funkciót, szerintem ezek csak olyan kiegészítő pluszok, a lényeg, hogy felvesz - lead jó, nem hibás minőségben. Összes be és kimeneti csatlakozója működik és a Tuner egységen is jönnek az adások és kifelé is megy a jel rendesen.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 211

http://kepfeltoltes.hu/view/131124/CIMG0961_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

http://kepfeltoltes.hu/view/131124/CIMG0963_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

És ha érdekli, elvisszük Önhöz, már tudjuk a járást, így végül is 2000 Ft marad nekünk, mert ezres bemegy az oda vissza bkv busz jegybe. 1 járattal oda és vissza és onnan kocsival haza. Tehát a benzinnel még több, de én sem kereskedni szeretnék vele és VHS vagy S-VHS ide vagy oda, ára manapság már nem nagyon van, illetve van aki megkéri nagyon, csak az nem adja el soha.  Nekem van egy Panasonc NV-HV51 (nem S-VHS, viszont ugyanúgy mint ez, HI-FI, van egy LG DVD felvevőm ami szintén HI-FI, együtt a kettő verhetetlen és marad a HITACHI mint RETRO, veszem, törlöm felvételű videó, ez az S-VHS már felesleges, nem tudom kihasználni.)

 

Az analog TV állomás úgy van rajta, hogy üzembe helyezi a videót, beköti az analóg tv kábelt és elkezdi pattogtatni a videón a csatornákat 02 - 03 - 04  vagy visszafelé 01 - 69- ig és automatikusan rajta vannak a kábel tv általi sorrendben kiosztott csatornák. 

 

Külön ilyen, hogy automatikus hangolás még ezeken a készülékeken  nem volt. A manuális hangolás is működik, megtalállja, még tárolja is, csak áramtalanítás után nem marad benne + ha elkezdi manuálisan le tároltatni a talált tv állomást, akkor felborul ez az automata kiosztás és nem látja sorban a beállított csatornákat. Úgyhogy az előbbi az ajánlott, hogy automatikusan úgy maradjanak benne az analóg adások, ahogy üzembe helyezés után van. Kábel TV által kiosztottként.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 210

Menü rendszere van, S-VHS ON/OFF be illetve ki lehet kapcsolni az S-VHS-t. A hátulján nem teletext adapter, hanem a táp egység, ami az egészet működteti, van egy pár funkció benne, gondolom azért ilyen nagy a táp egység, dolgozik rendesen, a szellős állványú helyet szereti.

 

3000 Ft volt amiben akkor megállapodtunk és végül fizettünk, mert én csak a készülékek felől érdeklődtem, a topik Ön általi beszélgetése leginkább a kazettákról szólt (még mások is az iránt érdeklődtek) és végül úgy lett, hogy egyben az összeg a harminc valahány kazettába legyen betudva, amit mindenképpen el kellene hoznunk a készülékekkel, mert a Hitachi videókat csak ajándéknak szánta a kazetták mellé, viszont engem meg az érdekelt. Így lett 3 ezer a 3 szett: VHS készülék + kazetták (harminc valahány), + 1 DVD lejátszó.

 

Készítek képet a távirányítóról is és a menü rendszeréről is. Megnéztem a régi felvételt, nincs szín problémája. A régi felvétel egy SANYO VHR-5100 EEE 2 fejes mono videóval lett készítve 20 évvel ezelőtt és rendesen lejátssza, nincs vele semmi probléma.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 209

Mi az a hátulján,teletext adapter?

Előzmény: Törölt nick (198)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 208

S-VHS üzemmódban is működik?Távirányitója is van?

Előzmény: Törölt nick (204)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 207

Csak a kazettákért fizettek,az volt 2 ezer.

Előzmény: Törölt nick (205)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 206

Ha manuálisan tárolok,kiejti az adókat?Ha automatikusan hangolok,akkor meg megmarad? Az is lehet,hogy nem jól rögziti a memoriát,nem biztos,hogy a gép a rossz!

Előzmény: Törölt nick (202)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 205

Ugyanannyit gondoltam, mint amennyit én fizettem a kettő masináért vagy a kazettákért.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 204

http://www.youtube.com/watch?v=-9myPy66IIQ&feature=youtu.be

 

Ez egy videó róla, pár másodpercben, kijelzőjéről, működéséről. Megnézem majd a régi kazettákat is, de kétlem, hogy lesz szín problémája. Hamarosan írok.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 203

Eddig bármelyik felvételemet tettem be, bármelyik videóval felvettet sosem volt szín problémája, (igaz ezek a felvételek pár évesnél nem régebbiek, maximum 3-4 évesek). Megnézem akkor még az elpakolt, 20 éves felvételekkel is egy jó pár kazettát, jelzem, hogy azzal mit produkál.

Előzmény: Törölt nick (200)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 202

http://kepfeltoltes.hu/view/131124/CIMG0951_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

http://kepfeltoltes.hu/view/131124/CIMG0953_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

http://kepfeltoltes.hu/view/131124/CIMG0955_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

Fel lett újítva, a kuplungja vadonatúj, az ékszíj és nyomó görgő is.

 

Nem vibrál a szín, stabil, másik videónak a felvételét is rendesen lejátssza (145, 110-es és a panasonic NV-HV51-esét is), nem megy el a szín és nem is vibrál, teljesen normál.

 

Csatlakozói is működnek (Scart és RCA is) és a Tuner egységén is jönnek a tv állomások. Azzal az egy szépség hibával, hogy a tv állomások 01-69-ig ahogy a kábelszolgáltató sorba rakta az analógon úgy jönnek, valamiért a manuális tárolást nem szereti és akkor borul ez a sorrend, tehát az a szépség hibája, hogy nem tudom én sorrendbe rakni az analóg tv adókat. 05-m1  06-m2 07- duna - 08- duna word  09-tv2 10-rtlklub és így tovább, ahogy a kábelszolgáltató kiosztotta..

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 201

Nem kopott, pont az, hogy nem sokat ment, csillog villog belülről, készítek képet és be teszem ide. Úgy értem az elég megkíméltet, hogy aki eladta nekem eladás előtt írta, hogy "nem lomizásból van, hanem az ő egykori csúcs S-VHS videója" és igaza volt. Amilyen Hitachikat vásároltam az elmúlt években, olyan lomisak is voltak benne, amik egyből mehettek a lom gyűjtőbe. Az Öntől kapott is a jó kategóriába tartozik, nem lomis egyik sem.

 

Teszek fel képeket a belsejéről.

Előzmény: Törölt nick (200)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 200

"Elég megkimélt állapotban"-ez azt jelenti,hogy fel kell újitani.Lehet,hogy a fej már teljesen kopott.Mi a baja egyébként?

A 145-öst egy videoárustól vettem a Verseny utcában,a 110-re nem emlékszem.Azt csak azért vettem,mert különlegesen ritka darab.

Az S-VHS-nek mi az ára? Rég felvett videokazettán is stabilan szines a képe?

Előzmény: Törölt nick (196)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 199

Ennyi készüléket amúgy sem tudok kihasználni, annyi jó műsor azért még párhuzamosan sincsen..

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 198
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 197

.. a mechanikája ennek is nemrégen lett felújítva..

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 196

.. és még ezzel kapcsolatban az is érdekelne, hogy a 110-esnek a program gombokat elrejtő ajtajának záró műanyag része egy papírzsebkendő galacsinnal volt vissza csukva (beszorítva), hogy ki ne nyíljon, amikor elhoztam Öntől. Még ezt is érdekesség képpen megcsináltam, hogy úgy legyen mint ahogyan eredetileg volt, hogy vissza csukáskor be pattanjon a helyére és ott maradjon. Már Ön is így kapta, hogy kinyílt és nem lehetett vissza csukni ezt az ajtaját?..

 

Amúgy ezek mellett van egy Hitachi VT-S80E S-VHS videóm, működik, a Color része is. Ez érdekelné Önt, vagy már el van látva, nem kell több készülék, Hitachi sem? A távirányítója ugyanolyan mint a VT-530-asnak, csak még plusz gombok vannak rajta. Még a kézi könyve is megvan, eredeti és magyar is.. Elég megkímélt állapotú..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!