Keresés

Részletes keresés

tréfi2 Creative Commons License 2013.07.27 0 0 221

Erről beszéltem, hogy meg kellene vizsgálni, mi jött be belőle :)

 

2010. 10.03. vasárnap de. 9 . választás napja

 

 

Sajnos az emberek nem jól döntenek.

Ezek az erők: antiszemita, rasszista, gyűlölködő erők győznek .

Egy ideig úgy fog látszani, hogy azok a felekezetek, akik ezeket vallják előnyösebb helyzetben vannak, de ez meg fog szűnni hamar és kiderül, őket is üldözni fogják.

Nagy megpróbáltatások jönnek az Egyházra és a zsidóságra egyaránt!

Megmondtam, hogy „rázom, rázom”, megkezdődött a megrázás!

Csak a Kősziklára épített életek állnak meg!

Nagy lesz a házak romlása!

A szívek nagy próbája lesz ez.

Lesz, aki megkeményedik és gonoszabb lesz, mint volt.

Lesz, aki megalázza magát és szentebb lesz, mint volt.

Az ország felett a kontroll szelleme fog uralkodni!

Egymást fogják figyelni, feljelenteni, ellenőrizni, így akarván tetszeni a hatalomnak.

 

Nehéz idők jönnek.

 Bajban lesz, akinek a raktára üres, az edényében nincs vagy kevés az olaj!

Előtérbe kerülnek a kiscsoportok, az imaközösségek szükségessége!

Tűzben lesz a megszentelődés és a megmaradás!

Azok lesznek a legnagyobb bajban, akik azt gondolták, ez a békeidő mindig megmarad!

Ez csak a felszín volt, a jéghegy csúcs!

 Alant dolgoztak az ellenség erői és most felszínre törnek!

Békesség, békesség! Nincs békesség!”

 A két királyság összecsap!

A seregek felsorakoztak.

Ádáz küzdelem lesz a lelkekért!

El fog hangzani: „Aki az Úré, ide hozzám!”

Megszólal a kürt hangja, harci riadó szózata és életre szóló döntés ideje lesz!

 

5Móz 30:15; „Lám elődbe adtam ma neked az életet és a jót; a halált és a gonoszt.”

Előzmény: tréfi2 (220)
tréfi2 Creative Commons License 2013.07.27 0 0 220

Érdekes megnézni, valóban úgy történtek-e a dolgok, mivel eltelt majdnem 3 év azóta. Azt, hogy mik valósultak meg ezekből?

 

Előzmény: remekia (217)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.27 0 0 219

Én mindég figyeltem, hogy apám előző este hova rakta a kisbigyókat, hogy másnap szójjak neki, ha elfelejtené....má nem kell szólni neki, most az én kölkeim nézik én hova rakom a kisbigyókat, ha elfelejteném másnapra...

Előzmény: Never Man (214)
landdie Creative Commons License 2013.07.27 0 0 218

"Sajnos az emberek nem jól döntenek.

Ezek az erők: antiszemita, rasszista, gyűlölködő erők győznek ."

 

Olyan gyűlölködő rasszista erők munkálkodnak, melyeket a Biblia istene támogat:

 

10Mikor valamely város alá mégy, hogy azt megostromold, békességgel kínáld meg azt.

11És ha békességgel felel néked, és kaput nyit, akkor az egész nép, amely találtatik abban, adófizetőd legyen, és szolgáljon néked.

12Ha pedig nem köt békességet veled, hanem harcra kél veled, akkor zárd azt körül;

13És ha az Úr, a te Istened kezedbe adja azt: vágj le abban minden fineműt fegyver élével;

14De az asszonyokat, a kis gyermekeket, a barmokat és mind azt, ami lesz a városban, az egész zsákmányolni valót magadnak prédáljad; és fogyaszd el a te ellenségeidtől való zsákmányt, akiket kezedbe ad néked az Úr, a te Istened.

15Így cselekedjél mindazokkal a városokkal, amelyek igen messze esnek tőled, amelyek nem e nemzetek városai közül valók.

16De e népek városaiban, amelyeket örökségül ad néked az Úr, a te Istened, ne hagyj élni csak egy lelket is;

Előzmény: remekia (217)
remekia Creative Commons License 2013.07.27 0 0 217

 

 

2010. 10.03. vasárnap de. 9 . választás napja

 

 

Sajnos az emberek nem jól döntenek.

Ezek az erők: antiszemita, rasszista, gyűlölködő erők győznek .

Egy ideig úgy fog látszani, hogy azok a felekezetek, akik ezeket vallják előnyösebb helyzetben vannak, de ez meg fog szűnni hamar és kiderül, őket is üldözni fogják.

Nagy megpróbáltatások jönnek az Egyházra és a zsidóságra egyaránt!

Megmondtam, hogy „rázom, rázom”, megkezdődött a megrázás!

Csak a Kősziklára épített életek állnak meg!

Nagy lesz a házak romlása!

A szívek nagy próbája lesz ez.

Lesz, aki megkeményedik és gonoszabb lesz, mint volt.

Lesz, aki megalázza magát és szentebb lesz, mint volt.

Az ország felett a kontroll szelleme fog uralkodni!

Egymást fogják figyelni, feljelenteni, ellenőrizni, így akarván tetszeni a hatalomnak.

 

Nehéz idők jönnek.

 Bajban lesz, akinek a raktára üres, az edényében nincs vagy kevés az olaj!

Előtérbe kerülnek a kiscsoportok, az imaközösségek szükségessége!

Tűzben lesz a megszentelődés és a megmaradás!

Azok lesznek a legnagyobb bajban, akik azt gondolták, ez a békeidő mindig megmarad!

Ez csak a felszín volt, a jéghegy csúcs!

 Alant dolgoztak az ellenség erői és most felszínre törnek!

Békesség, békesség! Nincs békesség!”

 A két királyság összecsap!

A seregek felsorakoztak.

Ádáz küzdelem lesz a lelkekért!

El fog hangzani: „Aki az Úré, ide hozzám!”

Megszólal a kürt hangja, harci riadó szózata és életre szóló döntés ideje lesz!

 

5Móz 30:15; „Lám elődbe adtam ma neked az életet és a jót; a halált és a gonoszt.”

 

 

remekia Creative Commons License 2013.07.26 0 0 216

 

Figyelj rám népem!

Fejedelmek hullnak porba általatok, szavam által és népek hódolnak be nekem.

Kezemben tartom a történelmet, az időt, amit rövidre szabtam.

Eszméljetek emberek, és gondolkodjatok népek!

Csapásaim egymást érik, hogy felnyissam szemeteket, ébredjetek kábultságotokból!

Megrengetem a Föld alapjait, sziklát sziklára tolok és föltorlódnak a vizek orrom fúvásától!

És ha ez még kevés volna, dögvészt küldök földetekre, és döghalált.

Egyiptom jelei jönnek, emlékezzetek, hogy felismerjétek és meneküljetek!

Megmondtam hajdan, hogy ha engedelmeskedtek, nem küldöm rátok, de ti nem törődtök velem!

Még van esély megjobbítani utjaitokat, és megalázni magatokat!

 

Pásztorok!

Mi van a nyájatokkal, a rátok bízottakkal?

Milyen legelőkön legelnek?

Hol van a nyájam, mit rátok bíztam?!

Ki eteti őket, és ki itatja őket?

 

 

remekia Creative Commons License 2013.07.22 0 0 215

 

Minden készen áll a menyegzőre: az asztal megterítve, a hízott tulkok levágva, elkészítve, a boroshordók tele, ínyencségeim megsütve, feltálalva, már csak a menyasszony hiányzik és a násznép.

Ünneplő sokaságot várok, kik ujjongva jönnek palotámba, énekelve, örömtől ragyogva és ünneplőbe öltözve.

Megfehérítették ruháikat véremben, álnokságaik lemosva, megbocsátva és elfelejtve. Elvégezték futásukat, harcukat megharcolták oldalamon, végig kitartottak és győztek!

Nem néztek hátra, se jobbra, se balra, hanem csak előre, felfelé, Rám figyeltek, hallották szavam és engedelmeskedtek.

Miért fizettek azért, amik nem értékek?

Miért futtok a pályán kívül?

Miért nem ismertek engem jobban?

Én a fényességben lakozom, nálam nincs homályosság, kétely, csak egyenesség, tökéletesség. Az én szavam tiszta beszéd, egyenes, nincs benne ferdeség.

Nem emberi meggondolás, jóakarat.

Igém, bíró!

Miért nem félitek?

Megtámasztjátok, mint Uzza és mi lesz a vége?

Értsétek meg: szeretlek titeket, de ha eljövök, tűzzel jövök, erővel, hatalommal, melyet nem él túl, csak az, aki szentségben él, akiben benne van Szellemem, Kenetem!

Nagy öröm lesz és rettenetes pusztulás is, mert semmi tisztátalan nem áll meg a szentség tüzében!

Ragadjátok meg ezt az alkalmas időt, hiszen mindent megtettem, hogy megmeneküljetek!

Most van itt az idő, mikor Igém időszerűvé válik:

Ha pedig a te kezed vagy a te lábad megbotránkoztat téged, vágd le azokat és vesd el magadtól; jobb neked az életre sántán vagy csonkán bemenned, hogynem két kézzel vagy két lábbal vettetned az örök tűzre.

És ha a te szemed botránkoztat meg téged, vájd ki azt és vesd el magadtól; jobb neked fél szemmel bemenned az életre, hogynem két szemmel vettetned a gyehenna tüzére.”

(Mt 18:8-9)

 

De jutalmam velem jön!!

 

 

Never Man Creative Commons License 2013.07.21 0 0 214

Mi lesz azokkal a dolgokkal amit apáink birtokoltak?

http://www.youtube.com/watch?v=Ny655aXo1PM

remekia Creative Commons License 2013.07.21 0 0 213

 

 

Álljatok készen, mert hamarosan meglátogatásban lesz részetek.

Szellemem egy nagy erővel jön hozzátok és megvizsgál minden szívet!

Tűz fut végig köztetek, és megég minden, ami nem tűzálló, ami nem az Én Igém szerinti.

Ne játszadozzatok a szabadsággal, amit kaptatok.

Értelmetlen okoskodásokban és hiábavaló vitatkozásokban elvesztek.

Amit oly gondosan felépítettetek hitben, most ilyen könnyen lerombolnátok?

Vizsgáljátok meg szíveteket, mit mond a szelíd hang, mit tegyetek?

Minden elfecsérelt percért bánkódni fogtok, amit nem Velem töltöttetek el.

Minden egyes szóért, amit nem Én mondtam, hogy írjatok le, mondjatok ki.

A hiábavalóság ideje lassan lejár, a megrázás elkezdődött.

Állj készen én népem!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.21 0 0 212

Fontos, hogy ne alkudjatok meg!
Soha, semmiben, egy kicsit sem!!

 

Az a baj, hogy minden vallás ezt mondja, ezt várja el a híveitől.:(

 

Kenetem olaja végig folyik rajtatok, megkülönböztet, erőt ad és biztonságot.

 

Meg ezt is, csak más szavakkal, oszt már megint egy okkal több a vallásháborúra...vagy kettővel több ok....

 

 

Előzmény: remekia (211)
remekia Creative Commons License 2013.07.19 0 0 211

 

 

Amikor azt mondják nektek, hogy minden hiába, úgysem jön el Isten, hogy megszabadítson, ne higgyétek!

Nézzetek fel a fák tetejére és lássátok meg seregeimet!

Tüzes lovakat, és szekereimet.

Kelet felől jön szabadításom, feltűröm karomat, hangom zeng és jövök!

 

 …..mennyi sírás, fájdalom és könny…!

Mennyi vér és drága élet…!

Mennyi gyász, félelem és kétségbeesés…!

És.. nincs segítség!

Nincs menekvés!

Mert a bosszú és harag napja rettenetes lesz!

És nem találom kedvem benne, de nem tehetek mást.

Szavam kötelez, végzésem örök és biztos, meg nem változtatható…

Ezért szólok minden módon, hogy megmeneküljenek, akiknek élniük kell!

Mert a sziklák hasadékaiba bújnak, a vakondok lyukait szélesítik ki, hogy elbújjanak haragom elől, de mindhiába!

A sziklák, hasadékok is szövetséges társaim és előadják a bujkálókat.

Már a földnek is elege van a gonoszságból és a büntetés terhéből.

Ki fogja adni a halottakat is, hogy megszentelhessem és megújíthassam.

Ezért keljetek fel, ne késlekedjetek és tegyétek amit mondok nektek!

Muszáj odaállni a résekre és kiáltani és feddeni és buzdítani, mert küzdeni kell a csüggedés, a vakság, a közöny ellen!!

A lázadás ellen, ami egyre terjed, burjánzik és mérget szór a szívekbe, gondolatokba!

Rázzátok meg magatokat és azokat, akikhez küldelek!

Meg kell rengetni alapjaiban ezt a rendszert, mert már begyűrűzött az enyéim közé is és kezdi elvenni a világosságot, mint sötét felhő!

 

 

Fontos, hogy ne alkudjatok meg!

Soha, semmiben, egy kicsit sem!!

Se jobbra, se balra ne térjetek el Igémtől!

Ne engedjetek, mert akkor nem győztök, vagy csak részsikereket értek el!

Én teljes győzelemre hívtalak, mert én is teljesen győztem!!!

Én vagyok Él Shaddai, aki mindenre elégséges nektek!

Az én erőm, az én kenetem, az én Igém, mindenre elég!

Kenetem olaja végig folyik rajtatok, megkülönböztet, erőt ad és biztonságot.

 

 

Előzmény: remekia (210)
remekia Creative Commons License 2013.07.19 0 0 210

 

 

Most, Most térjetek meg!

Most, most hirdessétek!

Most, most döntsetek jól!

Most, most szaggassátok meg szíveteket!

Most, most álljatok elém és mondjátok: Jövök Uram!

Most, most kiáltsatok!

Ébresztő! Riadó!

Zeng a kürt, harsog a harsona, harcba, győzelemre, viadalra, előre az én utamon!

Most, most sírjatok!

Most, most keseregjetek!

Most, most könyörögjetek, alázzátok meg magatokat!

Ne féljetek emberektől, Tőlem féljetek, ítéletem közel van már!

Mivel látom, hogy erősítésre van szükségetek, ezért kiárasztom kegyelmem Szellemét, hogy megerősítsen benneteket hitben és lássátok, miért is küzdötök.

Egyénileg erősítelek meg benneteket és mégis egységben lesztek, mert Szellemem összekovácsol titeket.

Személyesen foglalkozom veletek, mintegy kiképzésen, de mégis egy sereggé lesztek, mert Igém egybeforraszt titeket.

Szellemem és Igém megitat, megetet és megváltoztat.

Csak a hűségesek maradnak velem!

Az eltökélt szívűek, akiknek tüzem ég szívükben!

Ez a tűz olthatatlan és örök, mennyei tűz oltáromról.

Égj, mint áldozati bárány és semmit se tarts vissza!

Egészen elégő áldozatként!

Mindenestől!

Mindenestől!

Semmit se tarts vissza!!

Semmit!!!

Teljes önátadást kérek!!

Teljeset!

Kegyelmemmel meg tudod tenni, csak szánd oda magad!

Lépj ki és maradj ott!

Ne mozdulj!

Állj rendíthetetlenül, cövekelj a kősziklán!

Válj oszloppá bennem és megmaradsz!

 

Előzmény: remekia (209)
remekia Creative Commons License 2013.07.18 0 0 209

 

 

  Táncra perdül az én népem örömtől ragyogó arccal az örömmondás napján!

Vigadozva ugrálnak majd fel-alá és örömtől remeg és kiterjed a szívük és nem félnek ellenségeiktől!

Mert én leszek velük én fogom le ellenségeik kezét és térítem el fegyvereik tüzét róluk.

Fontos, hogy végig megálljatok hitben és erőben!

Harci sisakotok fejeteken legyen, mert az ellenség megtámadja gondolataitokat, hogy zűrzavart okozzon!

Az üdvösség sisakját le ne vegyétek, mindennap megerősítsétek és tudatosítsátok, hogy üdvösségetek van bennem!

Az elméteket az Igémmel övezzétek fel, minden Igémmel, ami elhagyta számat!

Az utolsó időben az jár jól, akinek a szívében, elméjében benne lesz az én minden Igém, mert ez fogja megmenteni, ez a kétélű éles kard, amellyel én is vívok majd, mikor eljövök, mint Bíró!

Az Igém lesz ítéletem eszköze, ami elválasztja a sötétséget a világosságtól és utat vág, és rendet vág a népek között.

Az út két oldalán nagy lesz a különbség, rettenetes és felemelő egyszerre!

Akik majd a jó oldalon állnak, elképednek azon, mik történnek azokkal, akik a rossz oldalon lesznek!

Akik a rossz oldalon lesznek, rettegéssel nézik, mi következik rájuk!

De akkor már elvégeztetik minden és nem lesz visszaút, vége lesz a kegyelemnek!

 

 

remekia Creative Commons License 2013.07.17 0 0 208

 

Láttam egy tűzgolyót, mely hömpölygött, mögötte egy kiégetett ösvényt, melyen a bolond sem tévedt el, azon menetelt sok-sok ember.

Lábuk nyomán sistergett a föld, fejük fölött kéklett az ég.

 

A tűzgolyó a tiszta Ige, a tiszta evangélium, melyet Szellemem gyújtott meg és tisztított meg minden salaktól, ez égeti, perzseli a Földet, a szíveket és vezeti az embereket Hozzám, Egyházamba, mely szeplő és sömörgözés nélküli lesz!

Ezek az emberek már rendíthetetlenül jönnek, követnek, tántoríthatatlanul, és ők már tisztán hirdetik Igémet, az evangéliumot!

Elég előttük, alattuk minden tisztátalan, gonosz!

Nem ismernek alkut, nem ismernek félelmet, csak a rendíthetetlen hitet Bennem!!

Bejönnek a nyugodalmamba és megnyugtatom őket jelenlétemben!

Megitatom forrásvizemmel, legeltetem friss füvemmel őket.

Ez a Bárány Serege!

A kipróbáltak serege!

 

 

Előzmény: remekia (207)
remekia Creative Commons License 2013.07.17 0 0 207

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

Mondd meg nekik: most kell jól dönteni, felismerni az idők jeleit.

Isten óráján odébb ment a percmutató!

Abbahagyni a játszadozást, a kegyelemmel való szórakozást, és komolyan venni Igémet!

Valóságos megtéréseket akarok!

Felállva nézem, keresem hűségeseimet.

Szemem át meg átjárja a Földet, keresem a fényeket, a fénylő pontokat, akikben olajom van, tüzem ég, szeretetem izzik!

Ezeket egybe kapcsolom, vezetem és nagy fáklyává lesznek, felviszem őket hegyemre, ahonnan bevilágítják a Földet!

Légy bölcs, szaggasd meg szívedet és térj meg!

katolikus2 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 206

Világi "próféciák" és cáfolatuk adatokkal:

 

Túloznak-e a kereszténység eltűnéséről szóló tanulmányok? 2011. 05. 17. 12:24 -

 

Az International Bulletin of Missionary Research 27 éven át tett közzé a keresztény misszió általános helyzetére vonatkozó éves jelentéseket.

Ez a dokumentum számokban igyekszik kifejezni a keresztény világot és változásait, összevetve más vallások helyzetének változásaival. Bemutatja azt is, hogy a kereszténység kifejeződésének különböző formái hogyan viszonyultak más valóságokhoz a közelmúltban és jóval régebben. 

A 2011-es beszámolóban szembetűnő a vértanúságra vonatkozó adat. A dokumentum azokat a Krisztus-hívőket nevezi vértanúknak, akik tanúságtevőkként, a természetes haláluknál korábban, emberi ellenségeskedés következtében vesztették életüket. A felmérés becslése szerint az utóbbi 10 évben átlagosan 270 keresztény szenvedett vértanúságot minden 24 órában. A vértanúk száma a 2000 és 2010 közötti időszakban közel egymillió, míg 1900-ban számuk 34 ezer volt.

A beszámoló szerint 2011 közepéig összesen 2 milliárd 306 millió 609 ezer keresztény lesz a világon minden felekezetet beleszámolva, amely a világ össznépességének 33%-a. Ez az adat enyhe emelkedést mutat a 2000-eshez képest (32,7%), de kisebb csökkenést is az 1900-ashoz viszonyítva (34,5%). A 2,3 milliárd keresztényből mintegy 1,5 milliárd jár templomba, és 5 millió 171 ezren imádkoznak valamilyen közösségben vagy imahelyen. Ez utóbbiak 1900-ban 400 ezren voltak, 2000-ben pedig 3,5 millióan.

A 2,3 milliárd keresztény egyházi szempontból 6 nagyobb csoportba osztható:
- 1 milliárd 160 millió 880 ezer katolikus,
- 426 millió 450 ezer protestáns,
- 271 millió 316 ezer ortodox,
- 87 millió 520 ezer anglikán ,
- 378 millió 281 ezer „független” (pléldául azok, akik elszakadtak a vallási értelemben vett történelmi kereszténységtől, vagy nem csatlakoztak hozzá),
- 35 millió 539 ezer „marginális” keresztény (például azok akik valamilyen sajátos, kételkedésen alapuló teológiát, vagy a Biblián kívüli kinyilatkoztatást vallanak).

A 2,3 milliárd keresztény mellett 1,6 milliárd muzulmán, 951 millió hindu, 468 millió buddhista, 458 millió népi vallást gyakorló kínai és 137 millió ateista van, mely utóbbi szám az utóbbi évtizedekben csökkent.

Néhány összehasonlító adat növekedésről tanúskodik: 2011-ben naponta átlagosan 80 ezer új keresztény van (melyből 31 ezerre tehető a katolikusok száma), 79 új muzulmán és kevesebb mint 300 új ateista.

Az elmúlt évszázadban Afrikában növekedett a legmeglepőbb mértékben a keresztények száma. 1900-ban 8,7 millió keresztény volt Afrikában (az első helyen Egyiptom, majd Etiópia és Dél-Afrika állt), ma pedig az afrikai keresztények száma eléri a 475 milliót, és a becslések szerint 2025-ig el fogja érni a 670 milliót.

Az egész világon lévő keresztény felekezetek száma 1900-ban 1600 volt, 1970-ben 18 800, napjainkban pedig 42 ezer.

Néhány további adat:
2011-ben 71 millió 425 ezer Bibliát osztanak szét az egész világon, és mintegy 2 milliárd ember néz vagy hallgat havonta legalább egyszer keresztény jellegű tévé- vagy rádióműsort. Ebben az évben 7,1 millió kereszténységre vonatkozó könyvet adnak ki, míg ez a szám 1970-ben 800 ezer volt. 

Az International Bulletin 2011 nagy tanúsága a misszió általános helyzetéről az, hogy a kereszténység eltűnéséről szóló tanulmányok rendkívül túloztak. Elmondható, hogy a kereszténység hanyatlóban van Nyugat-Európában, de ez egy növekvő exponenciális görbe kanyarulatán helyezkedik el, a növekedés pedig a világ más részein megdöbbentő arányokat mutat, beleértve Ázsiát is, a keresztény evangelizáció szempontjából legnehezebbnek mondható térséget.

A kereszténység állandó növekedése az ateizmus hanyatlásával szemben (abszolút számokban tekintve, és az ateisták arányát a világ össznépességéhez mérve) azt sugallja, hogy az új ateizmus képviselőire oly jellemző gúnyolódó stílus inkább saját konkrét félelmeiket tükrözi: vesztésre állnak, az idő pedig halad. Az pedig valószínűtlen, hogy egy ilyen hír megjelenjen a hagyományos médiában. Mindenesetre a számok léteznek – írja az Avvenire.

Magyar Kurír

(lt)

 

Ez azt jelenti, hogy

1.432.196.000 dfő a katolikus/ortodox létszám,

az összes keresztény létszáma: 2.359.986.000 fő

 

A katolikus/ortodoxok a keresztények létszámának 0,60686631191879951830222721660213 %-át teszik ki

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 205

Mit ábrázoltak a szobor különböző részei?A bibliai jelképek mindig magából a Bibliából azonosíthatók. A Biblia önmagát értelmezi, s azt a jelképet, melyet használ, meg is magyarázza; ha nem azonnal, akkor valamivel később, de feltétlenül megteszi.

Az „arany fej”-ről Dániel próféta ezt mondta Nabukodonozor királynak: „Te vagy az arany fej” (Dániel 2,38). Az arany – mely az ókori világban is finom mérleggel mért s a legértékesebb fém volt – hihetetlen mennyiségben létezett Babilóniában. Így mutatja be a Szentírás a történelemnek azt a nagyhatalmát, mely a zsidó népet az i. e. VII–VI. században fogságba vetette, az Isten által választott nemzetet csaknem megsemmisítette. A prófétikus álomban a továbbiakban is azok a birodalmak sorakoznak fel, melyek a hívő néppel kapcsolatba kerültek. Ez vezérelve a bibliai próféciáknak! Léteztek más birodalmak is, a kínai, indiai, tatár stb., de a próféciákban az Isten megváltási tervével közvetlen érintkezésbe jutott népek szerepelnek, mert itt ütközött a jó és a gonosz a legélesebben.

Az Újbabiloni Birodalom hanyatlásakor újabb világhatalom lépett a történelem színpadára: a médek és a perzsák. Nem egy népből, hanem egy államszövetségből állt össze ez a nagyhatalom. Az álombeli prófécia azzal szemlélteti ezt, hogy két vállról és két karról tesz említést. Az ezüst vállak és karok Médo-Perzsiát jelképezték. Ahogy Babilonnak az arany, a médeknek és főleg a perzsáknak az ezüst volt a legkedveltebb kincsük. Ezt használták fizetőeszközül is.

Ezután támad „a harmadik birodalom, rézből való, amely az egész földön uralkodik” (Dániel 2,39/b). A perzsák után a görögök ragadták magukhoz a világhatalmat az i. e. IV. század végén a makedón király, Nagy Sándor vezetésével, akinek a birodalma oly nagy kiterjedésű volt, hogy valóban úgy tűnt: „az egész földön uralkodik”. A réz vagy bronz Nagy Sándor falanxainak vértjeihez szolgált alapanyagul.

Mindezek után a vas lábszárak, és a részint vas, részint cserép lábujjak következnek. Ez a magyarázat kapcsolódik ehhez: „A negyedik birodalom pedig erős lesz, mint a vas; mert miként a vas széttör és összezúz mindent, bizony mint a vas pusztít, mind amazokat szétzúzza és elpusztítja. Hogy pedig a lábakat és ujjakat részint cserépből, részint vasból valónak láttad: a birodalom kétfelé oszol [pontosabban: szétoszlik, darabokra törik], de lesz benne a vasnak erejéből, amint láttad, hogy a vas elegy volt az agyagcseréppel. És hogy a lábujjai részint vas, részint cserép: az a birodalom részint erős, részint pedig törékeny lesz. Hogy pedig vasat elegyülve láttál agyagcseréppel: azok emberi mag által vegyülnek össze, de egymással nem egyesülnek, minthogy a vas nem egyesül a cseréppel. És azoknak a királyoknak idejében támaszt az egek Istene birodalmat, mely soha örökké meg nem romol, és ez a birodalom más népre nem száll át, hanem szétzúzza és elrontja mindazokat a birodalmakat, maga pedig megáll örökké.” (Dániel 2,40–43)

Mit jelképez a vas, majd a vas és cserép? Melyik az a hatalom, mely után újabb nem tűnik fel a történelem színpadán? Milyen erő játszik vezető szerepet a hellenizmus bukását követően egészen korunkig, illetve a történelem végéig is?

A negyedik világhatalom, melynek a befolyása megmarad a vég idejéig: Róma. A vas éppoly találóan jellemzi Rómát, mint az arany jellemezte a hihetetlen gazdagságú Babilóniát, az ezüst az ezüstpénzt elterjesztő Perzsiát, a bronz (réz) pedig a hellén seregek fegyverzetét alkotó Nagy Sándor-i Görögországot. A vas, mely „széttör és összezúz mindent”, a vas fegyverzetű római csapatokat, a vas keménységű római jogrendet, a vas akaratú római politikát juttatja rögtön eszünkbe.

Az ókori Róma először i. sz. 395-ben két részre oszlott, majd 476-ban végleg megbukott. A vas lábszár hatalma véget ért. De milyen szemléletesen jelzi ez az egyszerű prófétikus bemutatás egyrészt az Ázsiából kiözönlő barbár törzseket, akiknek kultúrája az aranyhoz, ezüsthöz, rézhez, de a kimunkált vashoz képest is legfeljebb agyag (cserép) volt, ám mégis oly hatalmas erővel zúdultak Rómára, hogy annak darabokra törését, részekre osztódását idézték elő! Másrészt pedig milyen tökéletes szemléltetése Róma és a rómaiság gondolata fennmaradásának a lábujjakban is tovább élő vas! A népvándorlási hullámokkal létrejött barbár királyságok Róma lakosságát, kultúráját, jogrendjét s részben nyelvét is magukba olvasztották, s törekedtek az elpusztított Róma hatalmának feltámasztására! Ezek az európai nemzetállamok, melyek kialakulásukkal egy-két évszázad leforgása alatt részekre parcellázták földrészünket, máig tartó nyugtalansággal és újratermelődő ellentéteikkel örökös feszültséget keltenek. Sem a népek keveredése, sem királyházasságok, sem érdekszövetségek által nem sikerült egy birodalommá való egyesítésük, pedig a Frank Királyságtól a Német-Római Császárságon át a napjainkban hangoztatott „egységes Európá”- ig oly sokat fáradoztak rajta! De amiképpen a vas és a cserép csupán ideig-óráig elegyedik, úgy nem jöhetett és nem jöhet létre ez az egység.

Van azonban egy további és még mélyebb jelentése ennek az ábrázolásnak. A vasat – a római elemet – az egyház, a kereszténység képviselte, illetve örökítette tovább az új, barbár királyságok életében. Ennek meggondolása alapján ezt mondhatjuk: Az egyházi és a világi erő keveredését ábrázolja a vas és a cserép egyesítésével való próbálkozás. Az egyesülést ezen az úton – az egyházi és a világi hatalom egyesítésével – is próbálják tehát megvalósítani egészen az emberi történelem végéig. Mindenkor igazolódik azonban, hogy a vas nem egyesül a cseréppel. Bizonyos idő múlva feltétlenül kirobban a hatalmi harc az állami és az egyházi elem között.

Mit jelent a fémek csökkenő értékrendje?Az egyes emberek és a közösségek állapota a testi-lelki kifáradás jeleit mutatja. Az arany után ezüst, az ezüst után réz, a réz után vas, a vas után pedig az agyag, vagyis a föld, a sár következik. Ahogyan fellép az elöregedés az egyén életében, a föld sorsában is az utolsó órák közelítenek, mígnem az „agyaglábairól” végleg ledől. Amiképpen az egyes ember életében, úgy az egész emberiség életében is a belülről kifelé ható, pusztító bűn okozza ezt.

A prófétikus magyarázat olvasásakor felmerülhet a kérdés, hogy a világi történetírás általában fejlődést lát a birodalmak egymásutánjánál, és nem hanyatlást. Isten azonban az erkölcsi értékek felől ítél.

Mit jelképez a „kéz érintése nélkül leszakadó kő”?A Szentírás azt az evangéliumot hirdeti ezáltal, hogy a világ nem fog elpusztulni atomháború, vagy más emberi pusztító erő következtében. Nem azért, mintha nem lenne meg ennek a reális veszélye, hanem azért, mert a „kő” fog közbelépni a kritikus időben. Természetfölötti, isteni közbeavatkozás fogja megakadályozni a történelem emberi kéz általi végét.

Jézus megmagyarázta ezt a jövendölést, amikor önmagára vonatkoztatta e jelképet (Dániel 2,34–35, vö.: Máté 21, 42–44). A leszakadó kő maga a hatalommal és dicsőséggel visszatérő Krisztus, aki Szabadítóként és Ítélőként jelenik meg az emberi történelem kritikus végpontján, amikor önmegsemmisítés következnék be, ha Ő nem lépne közbe. Ez a prófétikus ábrázolás mutatja, hogy az isteni kinyilatkoztatás szerint alaptalan minden olyan reménység és elképzelés, amely azt gondolja, hogy ezen a földön fog megvalósulni az Isten országa. Ezen a világon minden, de minden bűnnel fertőzött, éppen ezért a földi civilizációnak semmilyen eleme vagy eredménye sem építhető bele az Isten által felállítandó „örök birodalomba”, „amelyben igazság lakozik”. Az emberek közül is csak azok lehetnek részesei, akik a szívükben igazán győznek a bűn felett, jellemük valóban megtisztul az isteni kegyelem befogadása és az azzal való együttmunkálkodás által.

 

Előzmény: landdie (204)
landdie Creative Commons License 2010.10.09 0 0 204
Drága Prozelita!

Köszönöm, hogy megvilágosítottad, eme szent, igazoló ige bemásolásával gyarló tudatunkat!
Pontosan melyik jelenlegi királyságok jöhetnek szóba?

"..és szétzúzá a vasat, rezet, cserepet, ezüstöt és aranyat:"

Miért hagyta ki az Ige az alumíniumot? Bramac cserepet, vagy hódfarkú Zalakerámia terméket érint a kinyilatkoztatás? A teszkós műanyag tányér biztonságban van?
Előzmény: Törölt nick (203)
lehell Creative Commons License 2004.11.29 0 0 202

Kedves Mfifikásunk!

 Egy beismerés, olvasom a TutanKanMoont Mozes tanulmányodat,  nagyon is, tiszta ember lehetel, mert az elméletekbe nem lehet hiba, nemhogy egymással szembe állittattva, mint a biblia? Na ezt a gondolkodást kellene a magyarnak vissza szerezni megint, mert mi az hogy tisztán látás?

 Aztán, talán az első, én se merek nyiltabban irni, holott már egészen othonoson érzem magamat, de az otthoniak, sőt a kintiek is, nincsennek hozzá szokva a sulynyomáshoz, mert gondolkodni, ha egy kicsit nehezebb, nincs nehezebb?

 Van a tiszta hazugság világa, mint mese mese móka, aztán a féligazság, na ebben vagyunk ami veszedelmesen lidérces álarcos, s reméjük az álarc, nemsokára lehullik, s mindenki megtalálja az igazi hova tartozását, ami egyeseknek, sőt ketteseknek igazi meglepetés lehet?

 gratulálok a topikodhoz, feltétlen megveném ha könyvekbe öszze lenne rakva, ha lehet magyar nyelven?

 szerusz

 jah, végül is az álarc, lehullik, s mindenki magára meg egymásra ismerhet? Akárhogy vennük komolyan, ez olyam mint egy rémálom, csak ébren álmodNuk? Vagy ténleg alszunk? Aluszol- e jó juhász? trudom nemis igen?

mindjárt gu gu... gurusuny?

Előzmény: Klaus Matefi (201)
Klaus Matefi Creative Commons License 2004.11.28 0 0 201
Kevés a vállalkozó !
lehell Creative Commons License 2004.11.23 0 0 200

Béke x háboruk de meddig?

 Ami mindennél érdekesebb, hogyha a szabad energia szabadalmakat kozkézre adhattuk volna, persze minden abbul a szempontbul van vizsgázva, lehet - e texxxelni - adóztattni, megmérni - kimérni, ami abszi ulti ellenkezik minden Abrahamiska törvénnyel, mert rögtön csak aki, uralni akarja az allatvalókat, esetleg állatokat, meg szükségleti cikkeket eszközöket olyan szempontból, hogy ki ne fogyjon, ellenben ha meg akarjuk valósitani az IZRÁELI - KÖZPONTU   MESSAIÁSI WILÁGURALMAT, AHOL 1 EMBERÉ LENNE MINDEN, amit nem kell eldobbni, ha most figyelmbe vesszük, hogy az ADMINISZTRÁCIÓ felemésztett mindent, mert mindenki adminisztrátor = zidu szeretne lenni, tehát az ALLATVALÓI SZEMITA VILÁGNÉZETI RENDSZERÜ szempontból, jobb a királyság, mint egy adminisztárció az egész brancsnak, mint ez? Igen!

 Ellenben, van a szemita világnézet, vagyis kimondottan allárendelt - felé rendelt berendezkedésü társadalmi forma, mig a magyar, ahol mellé remdeltség, az ORSZÁG A VÁLLÁN, MINDEN TAGNAK, nos ennek a viaskodása, lenne a követekző armegedonok az utolsókig, ami ha pontosan, semlegesen tanulmányozzátok a bibliát, pont figyelmeztetés, hogy azt ne? Vajon lehet-e másképpen, mint egy végzetes atomháboruba: örök atom tél? Itt megvalósitható-e az 1 tronon trotty egywilágur parancsolói wiláguralom? zidu = miniszter, akik akkor is a miniszterek lesznek, s minisztráns = szolga? Olvasd a biblia végét, mikor a zsidók a nemzsidók, a nemzsidók meg pogányok, zagyvaságot, amit aki forditotta, se érthette?

aranyviktor Creative Commons License 2004.11.23 0 0 199

 

aztán a halál is meg döglik?

 

Neki is meg kell egyszer:-) Itt egy gimnázium falára graffitivel a következő van felírva:  Minden véges, még a vég is.

Előzmény: lehell (197)
coxfox Creative Commons License 2004.11.22 0 0 198
wasweretes ;D
Előzmény: lehell (197)
lehell Creative Commons License 2004.11.22 0 0 197

Áldozós elméletek?

 Áldozni csak addig lehet, mig van ádozat? Ha több áldozat nincs, az áldozó vállik áldozattá?

 Minden áldozós wallás, NE ÖLJ, meg lett mondva, s maga a kárpit ketté hasad vala? Tehát keményen le lett állitva, a KÉJES GYILKOLÁSOK MISZTIKUMAI SZEREMÓNIA MÁNIKUSAI IS, NEM MANNI, nos ha eggezer nem lehet nem lehet, de told meg a karodat, egy karóval ha rövid, na igy eggzerre mindenkorra Jézus mint áldozat, allá lett vágva, az ágy allá, sicc, egyétek vegyétek igyátok, le ne foggyatok?

 Itt az érdekes, Napóleon rátalál az igazi iratokra, s hogy mertétek ezt megtenni az emberiséggel, de Nap Óh Leon, sajnos a Nap leálldozott, az leó is áldozat lett (lement, vagy mi lett?) egy kis időre?

  Hallattlan, mert a wallások vezetői, a tényleges ördögök, akik ameddig tudnak hazudni = halál, addig hazudnak, aztán a halál is meg döglik?

 Egyszerüen észbontó, hogy ezt megtehették - tehetik az egész emberiséggel?

Klaus Matefi Creative Commons License 2004.11.21 0 0 196
Előzmény:Sophia(195)

Kedves Sophia !
Krisztus mint " új Ádám", az Ó-Szövetség teremtéstörténetének elsö "földreszállt" embere "Isten" jóvoltából.

"Krisztus, mint archetípus, ősi dőktől fogva ott van az emberi lélek mélyén, függetlenül attól, hogy valaki a történelmi Jézushoz személyéhez kapcsolja-e ezt, vagy nem?"

Ez így van ! Csak mivel az Új-Szövetségben Jézus szerint a zsidók istene nem az Ö "teremtö Atyja"( ! )(Lásd :János 8.42-44 !!!), így ha valaki kutatásai folyamán Jézusból(mint szellem által teremtett lélek !) indul ki, úgy csak az én eredményemre juthat !
Megint más , ha az Ó-Szövetség "Ádám","Új Ádám"(Immanuel) teremtményböl, akkor pont az ellenkezöje(fordítottja) stimmel !
Szellemszinten vizsgálva:
Jézus halála, Krisztus, ami azonos Kriisztus feltámadásával, vagy Jézus újraeljövetelével(nem azonos Jézussal !) ,Krisztus halála, Jézus, ami azonos Jézus feltámadásával, vagy Krisztus újraeljövetelével(nem azonos Krisztussal) !
Tudom, egy picit bonyolúltnak tünik, de hát ez volt mindig a cél !
Vatikán mindent megtesz, hogy Jézust azonosítsa Krisztussal. Vagy nem tudják mit cselekszenek, vagy nagyon tudják("Zeitgeist") ! (Lásd pl."Dominus Jesus"-Kardinal Ratzinger )
Én nem meggyözödésböl indúltam ki kutatásaim alapján az Új-Szövetség Jézusából, de asztrológiai szempontokat figyelembe véve is, csak így logikus !!!
Üdv
Klaus
Sophia_ Creative Commons License 2004.11.21 0 0 195

"Jézus ÚJRAELJÖVETELE=Krisztus ;Krisztus újraeljövetele=Jézus ! Rafinált fogalmak, épen ezért sokakat megtéveszt ! "

Háát, ezt én így nem értem, de lehet, hogy ezzel valami olyasmit akarsz mondani, ami Jungi terminológiával:

 

Krisztus, mint archetípus, ősidőktől fogva ott van az emberi lélek mélyén, függetlenül attól, hogy valaki a történelmi Jézushoz személyéhez kapcsolja-e ezt, vagy nem?

 

Előzmény: Klaus Matefi (189)
Klaus Matefi Creative Commons License 2004.11.21 0 0 194
Ilyen alapon nevezhetnénk Aliester Crowleyt is annak !
lehell Creative Commons License 2004.11.21 0 0 193

Matefikám!

 talán az első személyvel találkoztam, aki ki meri mondani, hogy Jézus s Krisztus nem ugyanaz a valaki? Ha valaki ténleg önmagától keresi, saját magának a relytélyeket, talán a legelső felfedezés: Jézus? Itt nem kaptam rá választ, mert csak a Magyarok Jézusára tudok hivatkozni, ami lehetettlen a halál titkainak megfejtése nélkül, de most JÉZUS ÉL, ha kérdezetem, mi a neve? Most nem tudom a nevét, DE ISMEREM, mert Ő AZ ÉLATADÓ, DE VISSZA - ADÓ IS!!! Életemet Ő adta vissza, ezt is, a testemet is, máskülömben, nemigen Jézusoznék?

 Ha valaki kimondja Jézust, az nem tudja többet Jézussal, maga a névvel se kimondani az hogy meghalt, lehetettlen, mint ahogy a szellemi testben lehetettlen hazudni, s ezt minden Jézus tanulónak, automata tudnia kellene, s magam halálra megvagyok ütüdve, hogy szinte senki nem ezzel kezdi, mikor életről meg halálról, csak fecsegne?

 Amit mondok, az emberekbe sötét szellemek vannak, akik elzárják az utata a benne lévő lélekembertől, hogy Jézushoz, itt megint, lent kérdeztem, KI EZ AZ EMBER, EZ A HATALMAS FÉNYEMBER, nos aki szintén látta őt, visszahozta a halálból, mint kisgyreket, mondta: Ő AZ IGAZ JÉZUS, máskülönbem, nem tudnám hogy hivjam, talán mint az Indiánok: HATALMAS NAGY FÉNYES SZELLEM, AZ ÉLET ADÓ, részemről megtartotta az életemet, amiért örök szivem hálája, Tied, Mi Atyánk, a Jézus Mennyekben, fent!!! 

 Nézzük, ki tudjuk- e mondani élet, s halál egyszerre, vagy gondolni? Maga a Krisztus mese, lehet csak egy kitalált történet, s hazugság = halál? Jézus meghalt, mert akkor Krisztus, feltámadhatna, nézzük csak, a Thermó Ghermó Atomarszenákat, meg a többi, feltámasztó fegyverzetet, pokol roobantó gépezeteket?  

Előzmény: Klaus Matefi (189)
Zealander Creative Commons License 2004.11.20 0 0 192

"Ez mind rendben van, csak a kelta vagy az egyiptomi vallás nem Új-Szövetségi alapokkal rendelkezik !"

 

Hála a jó égnek...

 

 

Előzmény: Klaus Matefi (191)
Klaus Matefi Creative Commons License 2004.11.20 0 0 191
Előzmény:Serenic(190)
"A kereszt ősi szimbólum, nem a katolikus egyház találmánya. A szent kereszt az ősi egyiptomban és a keltáknál is megtalálható"

Ez mind rendben van, csak a kelta vagy az egyiptomi vallás nem Új-Szövetségi alapokkal rendelkezik !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!