Keresés

Részletes keresés

Edit 1 Creative Commons License 2010.09.14 0 0 2076
Köszönöm a válaszod, sokat segítettél.
Előzmény: Nincstöbbnick (2073)
GGerg Creative Commons License 2010.09.14 0 0 2075
Én a helyedben most (tényleg) kijönnék Watfordba, van munka és közel van London.
Előzmény: peky85 (2074)
peky85 Creative Commons License 2010.09.14 0 0 2074
Kedves Nincstöbbnick!
Abban az esetben, ha valaki lakcímet cserél, mikorra már van becserélt jogsija, NI-je... akkor mindent újra kell csináltatni?
Előzmény: Nincstöbbnick (2073)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2010.09.14 0 0 2073
Szerintem útlevelet mindenképp hozz, mert jobban elfogadott munkahelyeken, bankokban mint a személyi, arra idegenül bámulnak. Hasznos lehet még, ha a jogsit becseréled UK jogosítványra, amit a postán található nyomtatvánnyal tudsz intézni, kb 50 fontba kerül. Ez azért jó, mert szerepel rajta az angol címed, így sok helyen elfogadják útlevél helyett is, ill. extraként az útlevél mellé. Magyar Tb- meg adókártya itt nem lesz jó semmire, esetleg azt az E106-ot vagy mit (EU-s tb kártya) elintézheted, hogy legyen ideiglenes tb-d, de nem létszükséglet az sem. Ha már ingyen van, akkor viszont miért ne?
Előzmény: Edit 1 (2072)
Edit 1 Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2072
Légyszíves valaki írja meg nekem hogy adó kártya illetve TB kártya kell kell -e kint, vagy elég ha személyit és jogosítványt viszek? Az útlevelem le van járva megcsináltassam, kell?
Nincstöbbnick Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2071
Valóban nem a legjobb környék, Lambeth pont a gyilkosságok fellegvára egész Angliában :D Na de ez nem azt jelenti, hogy minden nap minden percben megölnek valakit, azért lehet ott is élni. Egyébként meg kelet még rosszabb, ha az átlagot vesszük, ott tele van minden muszlimmal, putri az egész. Délnyugat-London, ami a legszebb és legjobb minden tekintetben, persze drágább is.
Tényleg nem tudok mást mondani a szerződésekkel kapcsolatban, nem kell elefántot csinálni belőle. Mész, dolgozol, kapsz érte pénzt, ennyi. Pár nap után, vagy akár első nap kapsz egy papírt, rajta amiket felsoroltam, aláírod, aztán élsz boldogan tovább. Itt nincsenek ilyen mindenféle munkakönyv vagy mi a rák van otthon, nem fognak ellenőrizni sem jóeséllyel. A lényeg, hogy regisztrálj a Home Officeban, mert az jó ha van (ill. kötelező), az NI-t intézd, ahogy időd engedi, a többi simán fog menni. Szerintem diákmunkásként kábé ötször bonyolultabb szerződéseket írtál alá, mint amit itt fogsz sima munkavállalóként, ismerve a magyar bürokráciát.

Esetleg nézegesd a direct govot, találtam is egy pontosabb leírást itt:

http://www.direct.gov.uk/en/Employment/Employees/EmploymentContractsAndConditions/DG_10027905
Előzmény: peky85 (2069)
Edit 1 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2070

Sziasztok!

 

Szeretnék közétek csatlakozni. Nem tudom van -e valakinek tapasztalata vagy véleménye a NEWJOB névű Londoni munka és szállásközvetítő irodáról?

Velük szeretném felvenni a kapcsolatot és november végén mennék ki.

Nem igazán ragaszkodok hozzájuk, de munka és szállás ügyben egyedül nem boldugulnék és valahol el kell kezdjem a keresgélést. Köszi a válaszotokat.

peky85 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 2069
Köszönöm a felajánlást, még átgondolom, október elején tervezem a kimenetelt. az előtt nekem nem éri meg.
Dél- délnyugat London nem a legjobb környék ahogy hallotam, de tájékozódásként leírhatod priviben az árakat, meg a környéke t(mert a stratégiámy az, hogy akárhova is megyek az ottani lehetőségekre fókuszálok ott ahol van sanszom melót találni, ezért kellenek a pontos körzetek) és majd meglátom melyikkel jövök ki a legjobban.
De ha van inkáb észak és kelet london érdekelne,
Ha van egy kis időd ezt az általad idézett részt kitudod nekem fejteni nekem bővebben priviben vagy akár itt is. Mert nem vágom, hogy mikre kell odafigyelni a munkaszerződésben (pályakezdő vagyok és eddig csak a diákszövetségben írtam alá a munkaszerződéseket, de azok nem nagy kunsztok, csak a szokásos órabér, plusz műszakpótlékok, meg ...) nem vágom, hogy megy ez angliában.

mail:konyvtar88kukacgmailpontcom
Előzmény: Nincstöbbnick (2068)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2010.09.11 0 0 2068
Egyetértek Greggel, nem kell akkora ügyet csinálni a papírokból, ez nem Magyarország, mondhatni :D
Józan paraszti ésszel gondold végig, hogy a szerződésben foglaltak fedik-e a valóságot, és utána írd csak alá. Elsősorban azt nézd meg, hogy az órák száma és a fizetés rögzítve van-e, utána már nagy gond nem lehet. Ha mégis, arra is van megoldás, de most ne menjünk bele.
Megkérdezhetem, hogy mikor jössz ki, mert ismerősömnél lesz üresedés néhány szobában, ha gondolod, megérdeklődöm, hátha nem kell akkor ügynökséghez menned. Azt hiszem dél, délnyugat Londonban van pár háza, talán Lambethben és környékén, ha az megfelel.
Előzmény: peky85 (2065)
GGerg Creative Commons License 2010.09.11 0 0 2067
Túlreagálod.
Előzmény: peky85 (2065)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2010.09.10 0 0 2066
Formanyomtatvány nincsen, minden munkahely olyat ad, ami nekik szimpi. :)
Előzmény: peky85 (2065)
peky85 Creative Commons License 2010.09.10 0 0 2065
Köszönöm a hozzászólást és a jó tanácsokat.
Az NI szám kikérésével meg ilyesmikkel remélhetőleg nem lesz gondom remélem.
Nekem ami a félszem a szállás, mert hiába nézek bizonyos angol networking oldalt ott természetesen kellfizetni előre kaukciót, de annyi csalást olvastam ilyenekről fóleg számítógépes magazinokban, hogy hogyan csinálják ezért gondoltam, hogy magyarcéggel intézném a szállást.
Magyarul én csak egy szobát akarok bejelentve, hogy tudjam egyhónap után intézni az NI-t.(azthiszem, hogy egy közüzemi számla kell, hogy érkezzen az ember nevére vagy hivatalos igazolás, hogy lakik valahol ha jól emléxem)
MÉG MINDIG VÁROK TAPASZTALATOKAT mind pozitívakat, mind negatívokat a különböző cégekről.

Valamint a tapasztaltabbak segítségét kérném abban, hogyha tudnának a privát mailemre küldeni olyan munkaszerződéseket amiket ellehet fogadni, illetve olyanokat, amelyeket semmiképpen sem írnának alá, azt szívesen megnézném, mert ilyen "formanyomtatványokat" sehol sem találtam eddig.

mail címem: konyvtar88kukacgmailpontcom

Előzmény: Nincstöbbnick (2062)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2010.09.09 0 0 2064
Változik a világ? :)
Nem szándékos volt, inkább arra akartam célozni, hogy ha valaki pénzt kér érte, akkor azzal jobb nem szóba állni, mert valószínűleg csak átverik a későbbiekben is.
Előzmény: Mrs Fred Weasley (2063)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2010.09.09 0 0 2063
Azért ha lehet, ne általánosíts!
A magyar cégek sem többsége sem kér semmit az NI interjú időpont megkéréséért.
Előzmény: Nincstöbbnick (2062)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2010.09.09 0 0 2062
Azt mindenesetre vedd figyelembe, hogy pár hónapon belül néhány százezer extra munkanélkülivel több lesz itt is, meg adózni is többet kell majd. :(
Ahogy már sokszor mondtam itt, beregisztrálni jobcenterbe érdemes-e, attól függ, hogy mit szeretnél dolgozni. Ha a szokásos elsőmelók (takarítás, pincérkedés stb) valamelyikét, akkor szerintem felesleges, olyat találsz előbb-utóbb magadtól is.
Ha meg valamilyen szakirányút (legyen az diplomás vagy szakmunkás), akkor talán elgondolkodnék rajta, de inkább keress valamilyen speciális közvetítőcéget, van sokféle (pl. Reed irodai melók ha jól emlékszem, vagy van kifejezetten számítógépeseknek szóló ajánlat is több ilyen cégnél stb stb).
TB: ha beregisztrálod magad önkormányzatnál, akkor elmondásod szerint mintegy 2 hónapig ők állják a tb cehhjét. Ennyi idő alatt ha találsz itt melót, akkor lesz itteni tb-d is. Aztán ha nem mész vissza "bejelentkezni" a 2 hónap leteltével, maximum elvész az otthoni, na és akkor mi van? Ha majd egyszer hazamész, újracsináltatod, nem kell annyit aggódni, hány éves vagy, 70?
Valaki már említette a hoteles opciót, szerintem is az a legegyszerűbb, én most a holiday inn expressnél láttam már 29 fonttól szobát a belvárostól nem messze, szóval elég korrekt. Meg van a Trocaderó környékén valami hostel, ott volt már 15 fontért is, de oda én nem mennék ha fizetnének se. Aztán pár nap alatt találsz majd valami szobát tutira. Helyedben nem magyarokhoz költöznék, mert lassabban fogsz megtanulni angolul, szerintem.
NI kártyát megkapod mással is zökkenőmentesen, a magyar cég legfeljebb még elkér majd valami díjat érte, szóval ez csak beetetés. Én is intéztem már sok embernek az NI-jét, nem is került nekik semmibe (nekem se).
Előzmény: peky85 (2056)
peky85 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 2061
KÖszi az infót!
Előzmény: GGerg (2060)
GGerg Creative Commons License 2010.09.08 0 0 2060
Beírod a Google-be és kiadja, hol van olyan. Én a lutoniban laktam. 31 és 39 font között per éjszaka.

Előzmény: peky85 (2059)
peky85 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 2059

SZia Gerg!

Tudsz esetleg pár net címet adni ilyen easyhotelekről?

KÖrülbelül milyen árakkal dolgoznak kint?

Előzmény: GGerg (2058)
GGerg Creative Commons License 2010.09.08 0 0 2058
Egy-két napig lakj pl. easyHotelben és onnan keress szállást.
Előzmény: peky85 (2056)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2010.09.07 0 0 2057
Ha gondolod, írj nekem privátot, tudok neked segíteni.


drlhmiranda kukac yahoo pont com
Előzmény: peky85 (2056)
peky85 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 2056
Sziasztok!
Én is mint oly sokan mások most készülök Londonba munkavállalás céljából, viszont nem tudok egy két dolgot ezért szeretnék itt segítséget kérni.

1.Most júniusban végeztem az egyetemen és most a nyár elteltével mennék angliába hosszabb időre.
Viszont nem tudom, hogy bemenjek-e a helyi (regionális) munkaügyi hivatalba beregisztrálni magam, mert akkor járnom kéne oda is álláskereső tréningekre,... meg állítólag nem örülnek neki ha regisztráció után megmondom, hogy külföldön szeretnék élni.
A legnagyobb bajom, hogy fogalmam sincsen, hogy van-e most TB-m, és mindenki mondja, hogy jó ha kiváltom az ingyenes EU-s TB kártyát. De nem tudom, hogy van-e még TB-m mert ha beregisztrálom magam, akkor elvileg az önkormányzat 1 évig állja a TB-t, de 2 havonta meg kell jelenni, hogy álláskereső vagyok még.
Ilyen helyzetben mit csináljak? Beregisztráljam magam vagy sem?
Meg ami még a regisztráció ellen szól, hogy nem szeretném még ellőni a
START kártyámat.

2. Mennyire lehet megbízni a különböző magyar ügynökségben szobabérlés szempontjából?
Mert munkát önállóan szerenék kint találni viszont a szobát nem merem intézni eleinte az angol oldalakról mert sok becsapásról hallotam az elmúlt időben, hogy elküldöm a deposit-ot meg az egy havi lakbért és semmi, így arra gondoltam, hogy a szállást a kezdetekben itthoni ügynökségekkel intézném, hogy zökkenő mentesen megkapjam az NI kártyát.
Tudtok ajánlani tapasztalatból ügynökségeket akik megbízhatóak és normális körülmények uralkodnak a lakásokban?
És persze negatív tapasztalatokra is kíváncsi lennék!

Előre is köszönöm mindenkinek!

Edit 1 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 2055

Szia Nóra!

 Privát üzit szeretnék írni, csak nem publikus a címed. Ha gondolod felvehetnénk egymással a kapcsolatot mert én is novemberben mennék ki. e-mailemre dobj egy üzit,hogy lássam a címed és válaszolok. Üdv: Edit

Előzmény: Nora_szeged (2051)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2054
Aknottal vagyok egy véleményen. Nagyon nehéz időszakon van túl a brit gazdaság és jövőre jön még csak a feketeleves. Nagyszámú elbocsátások (1-1.5 millióról beszélnek) lesznek, növekszik az adó, kevesebb lesz a gyerekek után járó támogatás stb. Szóval én kétszer meggondolnám, hogy most jöjjek-e. Bár karácsonyig elképzelhető, hogy találnál valami munkát (mondjuk nem írtad milyet keresel), de a következő január-április, ill. a jövő év úgy egészben nem tűnik túl kecsegtetőnek.
Előzmény: Nora_szeged (2050)
aknot Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2053
Persze ha fogorvos vagy, akkor más a leányzó fekvése, de akkor sem árt, ha kicsit jobban beszélsz angolul, mert így egy telefonos interjún azonnal elvérzel.
Előzmény: aknot (2052)
aknot Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2052
Szerintem várd meg az év végét.
Nem a suli miatt, hanem hogy lásd, te hogy boldogulsz egyáltalán. Azzal a nyelvtudással, amit írsz, egyedül sem lesz egyszerű munkát találnod.
(mint köztudott) recesszió van, ami ezt jelenti, hogy nemhogy nem vesznek fel új embereket, de nagy elbocsátások vannak.

Másik dolog a lakás. Egyedül még csak elvagy egy flatshare/houseshare-ben (10nm-es szoba, 8 emberre egy fürdő) heti £80-ért, de gyereket már nem tudsz oda vinni.
Egy 'emberi' egy hálós lakás London 6. zónájában is legalább £500 havonta + rezsi (£150)!

Ilyen törvény nincs, a törvény úgy szól, hogy nem hagyhatod olyan helyzetben, ami veszélyes lehet számára. Ebbe sok minden belefér...
Viszont 11 éves koráig nem mehet egyedül az iskolába!
Előzmény: Nora_szeged (2050)
Nora_szeged Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2051
Még 1 kérdés: tanév közben át lehet íratni a gyerkőcöt? Október-november környékén mennék, és nem szeretném megvárni a tanév végét, hamarabb szeretném kivinni a fiamat is.
Nora_szeged Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2050
Sziasztok!

Némi információt szeretnék kérni.
Szeretnék Londonban munkát vállalni, alap nyelvtudásom van, sokmindent megértek, keveset beszélek! :)
Van egy 10 éves fiam, itthon most kezdi az ötödiket, pár héttel a kiérkezésem után szeretném ha utánam jönne.
Nagyon önálló, itthon már vidékre is egyedül utazik az apukájához. Angolt 2 éve tanul, azt nem állítom, hogy jól tudja, de szerintem ez lenne a legkisebb problémája.
A kérdésem az lenne, hogy mennyire lehet kint boldogulni egyedül 1 gyerekkel?
Hallottam olyat, hogy gyerek nem lehet otthon felügyelet nélkül 14 éves kor alatt. Ez igaz? (mert nekünk ez lenne a legnagyobb buktató)
Előre is köszi az infókat!
T.i-mi Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2049
Az lenne a kérdésem, hogy nem-e tud valaki Angliában olyan work and study programot, ami nem kamu. Van egyáltalán ilyen program???
aknot Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2048
Gondoltam, ha lesz időm, majd bővebben válaszolok.
Most lett csak.

Szóval. Magyar tannyelvű iskola nincs, miért is lenne. Angolul kell megtanulni a gyereknek, ha itt él.
Amit hallhattál és Ninncstöbbnick is helyesen írta, az az LMI (LondoniMagyarIskola), ahol itt született/nevelkedett/nevelkedő (sokszor vegyes házasságban) magyar származású gyerekeket tanítanak írni, olvasni magyarul, meg magyar irodalmat, dalokat, történelmet. Meg az angol szülőt magyarul. (Két 'helyszínen' és minden második szombaton vannak a foglalkozások, egy Dél-Londonban Mordenben, egy Észak-Londonban Islingtonban.)

Másrészt nem kell a gyerekeket félteni, fél év alatt nulla angotudásról indulva jobban fog beszélni, mint te.
Ha pedig előtte magyar iskolába járt azt a fél év lemaradást a következő félévben röhögve behozza.

Az angol tudásuk miatt ne aggódj.
Ami miatt aggódhatsz (az elvesző magyar tudásuk mellett), hogyha már tíz éven felüliek, hogy jó iskolába kerüljenek. Ez leginkább a környéktől függ. Ha vacak középiskolába kerülnek, lőttek a továbbtanulásuknak. (már ha itt akartok maradni)

HA még érdekel valami, kérdezz bátran.
Előzmény: aknot (2047)
aknot Creative Commons License 2010.08.16 0 0 2047
Nem.
Előzmény: likati (2045)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!