Keresés

Részletes keresés

conrat Creative Commons License 2012.04.30 0 0 60591

Akkor lehet hogy mosógépszifonnak sima styron is jó, vagy az egyik olcsó HL. Bojlercsöpögtetőből van szárazon is záró?

Előzmény: vizgazfutes (60589)
iberke Creative Commons License 2012.04.30 0 0 60590

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, ami nem témába vágó, de ezt a topicot sokan olvassák, hátha volt már másnak is hasonló gondja.

Szóval régi PVC van leragaszta a konyhában, amit most burkolás miatt szeretnénk felszedni. El is kezdtem spaklival, először ilyen keménnyel, amit külön megélezett az ember, hátha feljön az aljával együtt. Nem jött és nagyon lassan haladtam vele. Most a puhább anyagú (vékonyabb fém) spaklival nyúlogattam alá és szedegettem fel, de így is ott marad a PVC alsó része, amit sehogy sem tudok felkaparni. Max kés hegyével tudnám, de nem 2 m2-ről lenne szó. Jelenleg abba is hagyatták velem, mert már tiszta vízhólyag lettem kesztyűben, tényleg baromi erősen van ráragasztva és öreg a pvc kis darabokban pattog fel..

Azt tudom, hogy van olyan eszköz ami úgy néz ki mint egy elvágott végű ásó kiélezve, de az sem tudná itt betonig visszaszedni, mert úgy rá ragasztották vmi palmafixel, hogy ha hurrikán lenne, a pvc a betonnal egybe maradna tuti.

Szóval, erre hogy tudnak majd padlót rakni? Esetleg öntessük le padloponnal?

Attól félek, hogy ez a papíros műanyagos pvc alj vmi egyszercsak felenged a padlopon alatt és akkor meg majd kotyogni fog a szép lapom.

Vmi javaslat?

Köszi

vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.30 0 0 60589

Itt olyan nagy csodákat nem lehet alkotni. Amúgy valószínű, hogy a HL is kínai :)

 

A HL-be - többek között - a nevet kell megfizetni...

Előzmény: conrat (60588)
conrat Creative Commons License 2012.04.30 0 0 60588

Igen van :) Minden autónak van négy kereke is :)) A Styronban is van golyó, csak tapasztalat ésrdekel: milyet érdemes venni? Styront 800-1000-ért vagy HL-t 2000-x000-ig? Jobb a HL?

Előzmény: joevagyok68 (60587)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.30 0 0 60587

A leggagyibb mosógépszelepben is van egy müa. golyó, ami bűzelzáróként funkcionál....szerintem....de lehet tévedek

 

Előzmény: conrat (60586)
conrat Creative Commons License 2012.04.30 0 0 60586

Milyen mosógépszelepet és bojler csöpögtetőt érdemes venni? Olyan kellene feltétlenül ami bűzelzárós, mert nem lesz egy darabig mosógép rákötve, a bojler sem megy mindig. HL-t? gondolom nem a Styront ajánljátok. (azt lehet kapni mindenhol)

vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.30 0 0 60585

Nem tudsz olyan fotót készíteni, ahol látszik a készülék is, honnan vannak kivéve a radiátorok stb.stb.?

Előzmény: Jennyy (60581)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.30 0 0 60584

A kérdésre még Te sem adtad meg a választ! :D

Előzmény: Törölt nick (60579)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.30 0 0 60583

Szerintem jót néztél, de megmondom őszintén, hogy ilyen esetekben nem a készülék gyártók vezérléseit szoktam beépíteni, mivel általában 1,5-2X annyiba kerülnek. :S

 

Igazad van, végülis a radiátor méreteket nem ismerem, de... :)

Előzmény: joevagyok68 (60582)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.30 0 0 60582

"ami radiátorok esetében eléggé karcsú"

 

Mondod ezt úgy, hogy nem is ismered a radiátorok méretét !  :-))

Nálunk állandó 44fok...csak radiátor !

 

 

"a határoló termosztátot."

Amúgy az egy sima csőtermosztát..nem? mármint az ára alapján ?

Valami 9eFt-ot látam árra....de lehet rosszat néztem.

Előzmény: vizgazfutes (60575)
Jennyy Creative Commons License 2012.04.29 0 0 60581

na akkor most megpróbálom újra felraki a képeket  is

Előzmény: vizgazfutes (60575)
Jennyy Creative Commons License 2012.04.29 0 0 60580

köszi szépen a választ. Lefényképeztem, hogyan van nálunk szerlve, vetnél rá egy pillantást? Szerinted ebben a kilakult helyzetben be lehet épteni valahogy?

Előzmény: vizgazfutes (60575)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.29 0 0 60579

 a szerelödnek igaza van a megoldást tekintetében!

csak nem jól érvelt mellete.

a hagyományos füstgázelvezetés amikor a csö a csöben megoldást alkalmazzuk akkor a belsö csöben megy ki a füstgáz, a külsö és a belsö csö közt jön be a frislevegö.

ennek a megoldásna az elönye hogy a kiáramló füstgáz elömelegiti a beáramló frislevegöt és ez a hatásfok javulását eredményezi.

elönye még az eccerü kivitelezés.

nagy hátránya ami miatt kezdik a szerelök ezt a megoldást hanyagolni az a kondezátum képzödés.magyarán a kéményben bizonyos külsöhömérsékletnés szivárgó viz jelenik meg.

Ez ellen beépítenek egy kondenz leválasztót ami drága ,karbantartás igényes és nem mindig jó.A megoldás amit a szerelöd javasolt elébe megy ennek a macerának.olcsobb és jobb. remélem segítettem.

 

Előzmény: iberke (60576)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.29 0 0 60578

halgass a szerelödre!!!!!!!!

nem mondott hülyeséget!!!!

Előzmény: iberke (60550)
pimmi Creative Commons License 2012.04.29 0 0 60577

nem, ezt én is megaláltam, a teteje, egy pénzzel nyitható, mint egy csavar slicce olyan.

Előzmény: Teaway (60574)
iberke Creative Commons License 2012.04.28 0 0 60576

Szia, szögezzük le, hogy senki sem akar megbántani senkit.

Az a baj, hogy nem tudom hogyan működik a kazánban (Vaillant Vui Aqua vmi...) a ventillátor.

Pl a faelgázosítónknál több fokozatban kapcsolt a ventillátor attól függően, hogy mennyire hűlt vissza a rendszer. Vagy felfűtésre kapcsolt, vagy csak szellőztetett pl.

Ilyen alapon, ha a gázkazánnál (turbó) is van több fokozat akkor lehet benne vmi, hogy közelebbről jobb mert kevesebb ideig megy nagyobb fokozaton.

Viszont ha csak ugyanolyan fokozatban megy, akkor is elvileg van benne kapcsoló ami ki-be kapcsol ha elér vmit, vagy vmitől ugye függ, hogy mikor kapcsol.

Akkor viszont tényleg lehet benne vmi, hogy jobb ha közelebbről szedi a levegőt nem?

Mondjuk én nem vagyok műszaki ember....

Előzmény: vizgazfutes (60568)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.28 0 0 60575

Hát, nem ártana beépíteni azt a határoló termosztátot.

 

Ezen szerkezet tudja szabályozni, hogy a padlófűtésbe ne kerülhessen 40-45fokosnál melegebb víz. Vagy, a készüléken beállítod a 40-45fokos vizet és a radiátor(ok)ba is ilyen hőmérsékletű vizet keringet (ami radiátorok esetében eléggé karcsú).

 

Ha egy X körös osztó van, amiről kötve van a radiátoros kör is, akkor efféle szabályozás nem igen építhető be egyszerűen (és akkor jó h.lye volt a szerelő is).

Előzmény: Jennyy (60571)
Teaway Creative Commons License 2012.04.28 0 0 60574

Ez lenne az? ---> link

Előzmény: pimmi (60573)
pimmi Creative Commons License 2012.04.28 0 0 60573

sziasztok, van egy fali szifonom, amire a mosogép csatlakozok, króm szinü műanyag, a teteje letekerhető tisztitás céljából, letekertem, és azt láttam hogy két darab fekete gumigolyó van benne, ez normális, nem egy kellene hogy legyen ?

a neten néztem de ezt kb 5 éve vettem, most lett felrakva, nem talállom ezt a fajtát.

 

köszi

joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 60572

"megvásároltam a Vaillant biztonsági határoló termosztátot"

ÉS miért vásároltad meg ?

Ki mondta, miért, mivel indokolta ?

Előzmény: Jennyy (60571)
Jennyy Creative Commons License 2012.04.27 0 0 60571

Következő kérdésem, hogy Vaillant kondenzációs kazánnal működő 1 radiátoros körrel és 8 padlófűtéskörrel kiépített fűtési rendszerünkhöz megvásároltam a Vaillant biztonsági határoló termosztátot, de a szerelőnk nem építette be, mondván, hogy azt a padlófűtés előremenő ágba kellene beépíteni, ahova nekünk olyan rövid csövet épített be, hogy arra fizikailag nem fér rá.

És ezzel ő a maga részéről elintézettnek tartja a dolgot. De engem aggaszt, hogy valószínűleg nem véletlenül vetették meg velem, hanem gondolom ezt be kellene valahogy építeni. Tudnátok ezzel kapcsolatban tanácsot adni? (hogy márpedig ragaszkodjak ennek a beépítéséhez, vagy nem olyan fontos ez?) Én laikus vagyok...

Jennyy Creative Commons License 2012.04.27 0 0 60570

köszi. Ezek szerint nincs rá előírás, csak van egy kialakult szokás...

Csak azért kérdeztem, mert egy speciálisan fürdőszoba bútorokat gyártó cég - nem túl olcsó, nem gagyinak (látszó) - mosdószekrényét vettük, melynek beszerelését úgy kellett kezdeni, hogy a keresztmerevítő elemet kifűrészeltük belőle, mert pont 56 cm-nél ment keresztbe, ahol is a sarokszelepeink voltak...

Előzmény: Vezo228 (60523)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 60569

Köszönöm!

Előzmény: vizgazfutes (60567)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.27 0 0 60568

Na, jó lenne mostmár érteni, hogy miről is van szó.

 

Iberke megírhatnád, hogy a szupi szerelőd, hogyan értette, hogy kevesebbet fog dolgozni a készülék ventillátora?!

 

Kevesebbszer kapcsol be, vagy kevesebb áramot fogyaszt? Vagy mit jelent nála, hogy kevesebbet fog dolgozni?

 

 

vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.27 0 0 60567

Jól fogalmaztál! :) Zárt égésterűt felteheted!

Előzmény: Törölt nick (60564)
Émile Creative Commons License 2012.04.26 0 0 60566

 Az ilyen rendszernél  a lényed az égési levegő is kivülről jöjjön be.  A füstgáz ami a belső csövön megy  a tető fölé kell mennie. Elvileg a levegő meg innen jön a külső részen be a kazánba lefelé. De ha előbb van lehetőség akkor  nem kell megtennie azt az 5 m-es utat.

 

 

 "A leszólt szerelőd jól rátapintott a lényegre !"

 

 Nálam pl. a levegő 1 m-t tesz meg a kazánig a füstgáz meg 9 m -t , igaz szétválasztott a rendszer !

Előzmény: iberke (60550)
Émile Creative Commons License 2012.04.26 0 0 60565

 Bizony így van : Ráadásul annak a levegőnek lefelé kell jönnie. Ahogy jön lefelé enyhén melegszik - természetesen felfelé áramlana , tehát eléggé terheli a ventillátort. Nem véletlen, hogy ugyan annak a kazánnak akár 30 méter hosszú kéménye is lehet szétválasztottnál, de ennél a cső a csőbennél lényegesen kevesebb.

Előzmény: maszibmw (60562)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.26 0 0 60564

Lehet rosszul fogalmaztam, egy légtérben van az egész, némileg amerikai konyhás.

Remélem nem kötnek bele.

Előzmény: vizgazfutes (60554)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.26 0 0 60563

Igen, ebben igazad is van, csak hogy itt nem arról volt szó, ha jól értelmeztem a bejegyzést!

Előzmény: maszibmw (60562)
maszibmw Creative Commons License 2012.04.26 0 0 60562

Igen is számít a beszívási hossz a ventillátor teljesítményének meghatározásánál !!! Nem véletlenül kell összeadni a beszívott és a kimenő hosszt. Ha csak 1m ről szív, lényegesen kisebb a ventillátor terhelése mint ha 5 m ről szív.

Előzmény: vizgazfutes (60559)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!