Keresés

Részletes keresés

deszka Creative Commons License 2004.07.14 0 0 25485
köszi. Nagyon régen ittam, akkor is hallottam, hogy boltban nem igen lehet vásárolni. Egy magántermesztő palackozta le fekete fehér cimkével, de csodálatos volt.
Előzmény: GLEVENTE (25484)
GLEVENTE Creative Commons License 2004.07.14 0 0 25484
Előrebocsátom, hogy magyar palackozott cirfandli viszonylag kevés van. Ha Bp-en kívánod beszerezni, akkor a Monarchia boltban talán még kapható Vylyan-féle vagy esetleg a Lurdy Ház földszintjén található boltban van Bótor-féle nedü. Pécsett viszonylag nagyobb a választék, ha arra jársz vagy ha szépen megkéred a pécsi illetőségű budapesti bortársak valamelyikét (akár engem is) nem-kereskedelmi mennyiség beszerzése esetén szívesen segítenek-segítek. Osztrák cirfandli Gumpoldskirchenben a pincéknél vagy az állítólag hamarosan megnyíló Wine&Co budapesti bóttyában. 
Előzmény: deszka (25482)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.07.14 0 0 25483
Hát, olyat, amiről BZoli írt, kereskedelmi forgalomban biztosan nem...
Előzmény: deszka (25482)
deszka Creative Commons License 2004.07.14 0 0 25482
Nagyon érdekelne, hogy Cirfandli-t hol lehet vásárolni?
Előzmény: BZoltan (25305)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.14 0 0 25481
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.07.14 0 0 25480
Jaj, most látom, hogy így meg nem derül ki, hogy mi is ez. Nos, ez a Buttler-birtokon tett májusi látogatásunk kissé megkésett utózöngéje, egy külsős bortárs (Demjén Péter) beszámolója.
Előzmény: Hatvani Szabolcs (25479)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.07.14 0 0 25479
Megjelent az akkor, amikor, de szerencsére kimoderálták (bár nem kértem direkte).
Előzmény: Bortárs (25478)
Bortárs Creative Commons License 2004.07.14 0 0 25478

Ügyes vagy, hogy tudsz válaszolni saját meg nem jelenő üzenetedre. :-))

Éljen a fórum! :-0

Előzmény: Hatvani Szabolcs (25472)
Bortárs Creative Commons License 2004.07.14 0 0 25477

Szegény Tom,

ez a sok nyilim-nyalom dolog.

Nem lehetett könnyű. :-)))

Előzmény: tomlaker (25476)
tomlaker Creative Commons License 2004.07.13 0 0 25476

na akkor a tokaji túra Rostival.

 

Nyitás a Füleky pincében, Judit mint mindig kedves és elragadó, jó vele a borról beszélni

 

2003 Furmint- nyulas dülő, körtés vanilliás illat kerek savak, talán kicsit rövid, kissé nőies de nagyon szép 6p

 

2002 Pallas birskörte és fülledt mézes illat, de lassan nyiló gyümölcsizek jellemzik 6p

 

2001  Pallas aranyló színek olajosan sürü nagyon kerek markáns izek( kis botritisz) közte herba és körte 6,5p

 

2000 6p aszú búzasárga szin, itt is herbás illatok és izek meg kis túlontúlérett kajszi szép 7p

 

aztán átmentünk Hudácskóékhoz, ahol nagyon jól éreztük magunkat, csak ajánlani tudom!!!

 

2002 száraz furmint a cimke gyengén sikerült( bár mindenbe belekötöttünk, mondván igy lehet objektivnek maradni:)) elöszőr BORillat hiányzik a tokaji jelleg de aztán lassan nyilik néhol olaszr.izvilág?? túl markáns sav ekkor 3 késöbb 4p

 

2003 Furmint-Hársl. gesztenye illat, némi fa? kissé nyers savak jellemzik nem elég kerek, és hiányzik a hárs jelleg. 3p( elég szigorúan pontoztam)

 

2000 Hárs szamorodni  kellemes induló illat után rothadt illatok haldokló szamoca :)

kevés sav frisseséget kereső( sajnos sehol nem lelő) kesernyés iz 2-3p

 

1998 édes szamorodni  körtés pörkölt mogyoró illat konyakos felütéssel... sok a fa. a sav nem elég hogy megtartsa a massziv beltartalmat (87g cukor) ráadásul még némi alkohol is jön a végén 3p

 

2001 tokaji küvé papkörte-birs illat némi oxi. 137 g cukor. kevéske botritisz tojásfehérje állag( ezt kedvelem) 4p

 

1996 5p aszú 146 g cuk 8,5 sav 14 alk.  erösen oxidált pörkölt illatok karamell kávé aszalt barack erősen ászkolt kesernyés íz a régi stilus kedvelőinek kötelező gyakorlat!! 3p

 

2000 Hárs késői lapis dülő 167g cukor  túlérett körte kis birssajt kerek savak szépen nyiló méz gyümölcsös modern íz az est egyik legszebb tétele 6p(jószív effekt)

 

2000 fordítás 157g cukor 7 es sav 11alk arany szin birsbarak illatorgiaés egyéb bár kicsit lájt gyümölcsös illatok. az izben mustos könnyed ficánkolás túlérett kajszis málnás!!! jegyek szép btritiszes háttér 6,5-7p

 

1999 6p aszú 167 cukor fülledt méz mazsolás illat pörkölt illatok és izek kis ászkoltság durva alkohol csipős savak az elözőekhez képest gyenge visszakostolva már egész türhető 3-4p

 

2000 aszúeszencia sárgamuskotály izvilág ászkolt oxxidál illatok és izek lekváros kajszis 235g cukorral jó 5p

 

2003 Furmint a lapisról szép illat szép savak kis élesztő massziv alkohol szép jövő 5,5p

 

2003 hárs lapis igéretes

 

ekkor már hordóminták némi fáradtság:))

 

1999 aszúeszencia 205 g cukor 14 alk11 éve óborral készült, ami szerintünk vétek, igy elherdálni a 99-es év fantasztikus termését, de ez magánvélemény pörkölt oxidált illat mézes kávé lekváros "karácsonyi meghittség" iz kis avinált sejtelem... de nem rossz, bár a kevesebb több lehetett volna  5p

 

2002 muskotály aszú jó

2003 Furmint nagyon igéretes

2003 hárs ugyszintén

ezek már az új idők szelei!!!

aztán ráadásként

2002 eszencia  : nektár!

 

borok, vendéglátás, hangulat  8p!

 

 

Szepsy István királyudvar Demeter Zoli

aki ismeri tudja aki még nem annak kár leirni

Szepsy

2003 sz Tamás furmint birs kaji réti virágok almáspite fahéj iz gyüölcsös mégis férfias 8p

2002 cuvéé édes hárs illat vaniliával méz kajszi virágnektár iz gyönyörű 9p

2002 nyulászó szamorodni  lekváros kakaósan száraz asványos illat kerek gyümölcsös íz szepsys bár kissé rövid 7p

2000 6p aszú 9p pazar...

 

királyudvar

2003 nyulas furmint ( öblitésnek:) 7p

2000 6p aszú propolis virágmező bodulat 8p

 

 

Demeter

2003 száraz Furmint

legutóbb még nem éreztem elég jónak de nagyot fordult a világ, egy teljesen új bor született meg egy hónap alatt, a bábból kezd kibújni a pillangó.  keserűmandula és ásványos illatok izben fémes mineralitás izmos férfias izek, kisdohány 8p lesz ez 9 is...

 

2002 6p aszú krémes fahéjjas gyümölcsös illat kerk gyümölcsös iz nagy potenciállal 8,5p

 

külön köszönet a dülömitológia konkretizálásáért mindkettőjüknek!!!

 

 

Oremus

 

2002 mandolás klasszikus 6p

holnap befejezem

Előzmény: Cirfandlia (25390)
bor_kedvelő Creative Commons License 2004.07.13 0 0 25475
kösszencs hörpike, akkor várom majd a válaszát...:-)
Előzmény: hörpike (25474)
hörpike Creative Commons License 2004.07.13 0 0 25474

Syrah jelenleg a Tátrában bicikli túrán kerekezik!

 

Üdv!

Jozs Creative Commons License 2004.07.13 0 0 25473

Szép kis verdikt.

Előzmény: Hatvani Szabolcs (25472)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.07.13 0 0 25472

Elnézést. Újabb (utolsó) próbálkozás:

 

„2004 kora tavaszán egy kedves kollégám invitálására hétvégére Egerbe utaztam, ahol az előzetes információk szerint egy borospincében történő látogatásra került volna sor.

Igent mondtam, mert sok éve már annak, hogy borospincében jártam, de igazi vendéglátással egybekötve - ami az ígéret szerint itt várt bennünket - ilyenben még soha nem volt részem. Őszintén bevallva, azt sem tudtam, hogy a kedves kollégám és az általa még meghívottak hogyan kerültek kapcsolatba borász vendéglátónkkal, így meglepetésként ért, hogy a kapcsolat és a meghívás pusztán egy internetes levélváltás eredménye.

Felkészültem tehát a szokásos (számomra Tokajból ismert) pincés borozásra és némi távolságtartásra, amire természetesen szükség van, ha az ember szent hazánkban idegen helyre utazik (mi magyarok, ugyebár, tartsunk össze).

Ami következett:

Megérkezésünk pillanatától olyan komfortos érzés, mintha otthon lennénk. Egész idő alatt gyanakodva mérlegeltem, vajon mibe fog ez nekem kerülni, hiszen, amint 10 évvel korábban kedves tarcali borász vendéglátónk közölte (kérdésünkre, hogy egy évvel korábbi árakhoz viszonyítva mégis miért kerül 30%-al többe egy pohárka kóstoló), hogy bizony a menyének komoly igényei vannak az új házat illetően, tehát kell a pénz.

Nem értettem, hogy kedves és végtelenül szimpatikus egri vendéglátónk milyen célból varázsolt középkori fejedelmi lakomához hasonlítható éteközönt az asztalra (hm… az a lightos birkapörkölt!!!), milyen megfontolásból rendezte mindezt olyan igényesen el a 10 méter hosszú asztalon, amely leginkább egy francia gasztronómiai kiállításhoz volt fogható.

Miért volt olyan szerényen csöndes, miközben szavaiból sütött a büszkeség mindazt illetően, amit néhány év alatt Egerben felépített.

Nem értettem! Nem állt össze a kép.

Aztán, a fantasztikus és számomra alig ismert borok (például syrah) végigkóstolása után, másnap reggel úgy éreztem, megértettem.

Éppen a kocsiba szálltunk, hogy tiszta, csendes és kulturált fővárosunkba utazzunk, amikor esti vendéglátónk terepjárója fékezett mellettünk, és némi unszolás után elvitt azokra a földekre, ahol azok az elképesztően zamatos borok termettek.

Mit láttam? Olyan birtokot, amiről üvöltött, hogy minden szeletére odafigyel gazdája, ahol még a kavicsok is úgy tűntek: szándékosan rendezték el őket egyenként így, ahol a hegy magasában elképzelhetetlen munkával kialakított szőlőtőkék sorakoztak, mintegy letekintve Eger szép városára: „mit szóltok hozzánk?”.

Sajnos Magyarországon nem a rend szeretete és a precizitás, valamint az ezzel járó pici többlet-odafigyelés a jellemző. Mégis, lám, van ember e hazában, aki hiszi, vallja ezt, és örömet okoz mindazoknak, akik abban a szerencsében részesülhetnek, hogy közelről láthatják birtokait, szimatolhatják a hegy levegőjét a szőlőtőkék mellől, és érezhetik azoknak a boroknak ízeit, amelyekben mindez az igényesség megtalálható.

Köszönöm Bukolyi úrnak és fiának azt az élményt, amelyben náluk részesülhettem, és azt a pici hitet, hogy nem csupán trehány, igénytelen, seftes emberek élnek ebben az országban, hanem olyanok is, akik hosszú távra gondolkodnak, és kemény, igényes munkával teremtenek olyat, amiből sokkal több kellene mindannyiunknak.”

Előzmény: Hatvani Szabolcs (25471)
bor_kedvelő Creative Commons License 2004.07.13 0 0 25470

Egerben tud valaki olcsó szállást?

 

Egyébként Egerben mekkorák a távolságok a pincék között? Kocsi feltétlen szükséges?

 

Ja, és tudtok valami Syrahról? Megpróbáltam emailen felvenni vele a kapcsolatot, de még nem jelzett viszza...

 

 

dr poljakov Creative Commons License 2004.07.13 0 0 25469
Tokajhegyalja, de leginkább Zempléni szállás ügyekben nézz szét itt: www.zemplen.net
A 4,000 Ft valós lehet, én is szálltam már meg így. A Zemplén ugyan nem tokajhegyalja, de ez ne riasszon! Itt minden falu a szomszédban, 5 percre van. :)
Előzmény: perlasca (25464)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.12 0 0 25468

Minden ilyesmit szívesen veszek:)

A mailcímem a @freemail.hu, előtt a nickem, ha még ma van időd megírni tippjeidet, de ha dobsz 1 mobilszámot, akkor később is tudunk egyeztetni. (Holnaptól ohne net egy darabig)

Előzmény: GLEVENTE (25467)
GLEVENTE Creative Commons License 2004.07.12 0 0 25467

"Rosti, tom - és aki még pécsi, de nem tudok róla botor fejemmel -"

 

Szia Tybald! Én is itt vagyok!

GLEVENTE

 

:-)) 

 

U.i. Esetleg tudok pécsi kiránduláshoz tippeket adni, amennyiben szükséges!

Előzmény: Törölt nick (25441)
tomlaker Creative Commons License 2004.07.12 0 0 25466
http://www.terroirs-france.com/index.html http://www.vins-bordeaux.fr/presse/RTV_list.asp?rub_cod=RTV http://www.medoc-bordeaux.com/ http://www.medoc-wines.com/default-eng.htm http://www.check-in-france.com/fr/art503d.html
Előzmény: tomlaker (25465)
tomlaker Creative Commons License 2004.07.12 0 0 25465
Halihó kroáciábólvissza:)) Rosti! korábbi- tavaly nyár- hozzászólásaimban bordoi cimek sokaságát dobtam be. ha felhivsz, nem felejtem el elöbányászni a szakirodalmat sem. Tom
Előzmény: Cirfandlia (25457)
perlasca Creative Commons License 2004.07.12 0 0 25464

Hová érdemes menni a tokaji borvidéken nyaralni egy hétre. Csend, nyugalom, közeli pincék a preferencia. Tokjaban, Sárospatakban és Olaszliszkában gondolkodtunk eddig, de igazából fogalmunk sincs... (Olaszliszkán, ha igaz, kiadnak egy teljes kis parasztházat 4000 / éjszajáért) Tud valaki bármilyen infomációvall segíteni? Köszönöm,

p

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.12 0 0 25463

Köszi az infót és neked is ászokfa!!

 

Hm, 2 másik pécsi barátom is pont most megy nyaralni:( (lehet, hogy ez nem véletlen?:)) )

Előzmény: Cirfandlia (25454)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.10 0 0 25462

Ami engem felháborított az az ár.

A szőlő volt ennyi az ősszel. Na most képzeld el, mi lehet ez a bor. Ha jóindulatú vagyok, akkor azt mondom, hogy meg akar szabadulni a borkészletétől így kevéssel szüret előtt.

De nem vagyok jóindulatú

Előzmény: vinnnn (25461)
vinnnn Creative Commons License 2004.07.10 0 0 25461

kedves tf1!

 

Hasonló: Nap-kelte, valamikor a héten, reggel 7:45, épphogy kinyílt szemen keresztül meglátom, valami boros varázslás. Na mondom járjunk utána. Sajnos nem ismertem fel az urat, egy olyan 50-60 év körüli úr ajánlott egy pinot noir-t, és azt a mondatot szűrte bele mondanivalójába, hogy "... és ebben kérlek, olyan gyümölcsíz, olyan lendület..." itt lefordultam a székemről és az örök borfogyasztó mezőkre vándoroltam.

Előzmény: Törölt nick (25437)
perlasca Creative Commons License 2004.07.09 0 0 25460

OFF

 

Csite, hálás köszönet a segítségért!

Az első próbálkozás láttán muszáj volt mosolyognom, eszembe jutott Örkény 'Makacs sajtóhiba' című egypercese:

 

"Makacs sajtóhiba
(Helyreigazító közlemény)


Lapunk keddi számában hírt adtunk arról, hogy a svéd tudományos akadémia díszdoktorrá avatott egy magyar tudóst - akit - őszinte sajnálatunkra - "dr. Pálpéter Péter Pál" néven említettünk. Ráadásul nemcsak a szövegben, hanem a tudósítás címében is hibásan közöltük a Pálpéter Péter Pál nevet.
A jeles magyar tudós neve helyesen: doktor Pálpéter Péter Pál. "

borcsősz Creative Commons License 2004.07.09 0 0 25459

Hallottátok a tragikus hírt?

 

Báthori Tibor (Év Borásza 1992) elhunyt :-((((((((((

 

Nagyon jó barát remek szakember volt.

 

Borzasztó:-(((((((

csite Creative Commons License 2004.07.09 0 0 25458

Embörök!

Nyaralni mentem, ha valamelyőtök Badacsony, Káli-medence irányába téved, keressen okvetlenül, lesz nálam 1-2 palack bor is amit megihatunk :)

 

addig is jó borokat!

 

üdv, csite

Cirfandlia Creative Commons License 2004.07.09 0 0 25457

aha... de hát már ebben is van szövegszerkesző... szal akkor vigyázzak a kikopizott ujságcikkekel is? csak a linkek hamar elévülnek a VG cikkei pl csak egy napig elérhetőek...

 

Jó az új szignód spacegéza!

Előzmény: kaviat (25455)
csite Creative Commons License 2004.07.09 0 0 25456
a html cucctól
Előzmény: Cirfandlia (25454)
kaviat Creative Commons License 2004.07.09 0 0 25455
gondolom apa valamilyen vördben irta és onnan kopizta a cuccost ide.. ez az új fórum nem birja a szövegszerkeztőket, áthoz mindenféle láthatatlan bizbaszokat is.. [okos emberek szerint elöbb át kell rakni mondjuk egy notepad-be és onnan már gond nélkül ide lehet rakni a blablákat]

.kav]4t reneofittnesspop spacegéza
Előzmény: Cirfandlia (25454)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!