Keresés

Részletes keresés

spiller35 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 6268

Hihetetlen,lentebb leírtam a törvényes módját a szarka apasztásának, nem tetszet szinte senkinek mert magánterület meg stb..most leírtam,hogy jómagam mit tennék(LARSEN CSAPDÁZNÉK),de csak azért mert Ő véleményeket tapasztalatokat kért.Abban meg tökéletesen egyet értünk,hogy azt csinál amit akar!

Előzmény: mastersergeant (6267)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.26 0 0 6267

Nyilvános fórumon ne biztatsd a légfegyver használatára! Egyébként az csinál amit akar!

Előzmény: spiller35 (6266)
spiller35 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 6266

Szia!A szarka már nem dúvad,pár éve vadászati idény van rá.Én csak  a törvényi feltételekből idézttem párat mert kérdezted,ha én lennék a helyedben akkor megvárnám még a szomszéd elmegy otthonról aztán adnék nekik,mondjuk légpuskával nagyon nehéz lesz őket írtani mert nagyon óvatos madár.Szerintem fagyállóval beoltott főtt tojásal többre mennél vagy esetleg egy larsen csapdával.

Előzmény: AlkoholPista (6251)
szulki Creative Commons License 2011.08.26 0 0 6265

Itt a fórumon,én is érdeklődtem felőle.

Előzmény: marcony (6264)
marcony Creative Commons License 2011.08.26 0 0 6264

Erröl a puskárol már volt valahol szó.

Szerintem BMK-30. valami első széria lehet.

(Ha működik, a jelenlegi árát bőven megéri.)

Előzmény: .psp (6257)
roland7 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 6263

Féktisztító spray.

NEM meggyújtva persze. Pár pillanat után el is párolog.

Előzmény: exhighand (6238)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6261
Előzmény: STEVE_5 (6258)
fapuskás Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6260

nagyon okos gondolat.

Előzmény: AlkoholPista (6252)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6259

Olyan mint az AK forma légpuska. A belseje ugyanaz, csak a külsejét változtatták meg. Valahol már láttam több változatban is. Irányzék, tusa eltérések voltak.

Norconia? Az inkább csőtöröst készített. Legalább is úgy tudom.

Előzmény: .psp (6257)
STEVE_5 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6258

Ránézésre egy kínai FWB300-as klón.

Tizenvalahány évvel ezelőtt  győri Semco Kft forgalmazott szinte minden ismertebb légfegyver koppintást, valahol megvan a prospektusuk is, csak lusta vagyok megkeresni, és bescennelni.

...meg minek is...

Előzmény: .psp (6257)
.psp Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6257

http://sport.vatera.hu/sportfegyver/legfegyver/legpuska_nem_csoletoros_1472161169.html

 

Ez meg milehet ? Kinai de óccó oldalkaros és valami régebbi széria lehet. Valami Noriconia féle ?

mastersergeant Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6256

Az áttelepítésben még én is segítek, egy feltétellel! A felét a "fővárosi nagycirkusz" őszi ülésszaka alatt engedjük el, mikor mind a 386-an ott tartózkodnak! Oké? :-D

Előzmény: AlkoholPista (6252)
STEVE_5 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6255

Ezt a PET palackos dolgot ma láttam, a vejem készítette formában, nagyon hatékonynak tűnt.

Télleg tele volt darazsakkal, legyekkel, stb. :-)

Előzmény: sornyito (6254)
sornyito Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6254

Pet palack megfelelő méretű lyukakkal, teteje átlátszó fóliával lezárva. Benne sör+gyümölcslé+cukor+víz koktél volt, a palack napos helyre akasztva. Gyönyörű fogást produkáltam :) Akkor dobtam ki, amikor a lé tetején már masszív darázs+légy szőnyeg volt.

 

Volt egy fészek is, arra vettem darázsirtó spray-t. Kb. három méterre vitte az anyagot, a darázs rögtön hullott tőle. Nem akarom tudni, milyen méreg van benne...Mindenesetre egy kezeléssel készen volt a fészek...

Előzmény: STEVE_5 (6253)
STEVE_5 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6253

Cukrosvizes Pet palack.

Előzmény: exhighand (6238)
AlkoholPista Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6252

Most megvilágosodtam! Larsen-csapda! Aztán irány a Rózsadomb az összefogott állománnyal. :)))

Előzmény: mastersergeant (6250)
AlkoholPista Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6251

Nem tudtam, hogy a dúvad egyenlő a nemes vaddal írtási szempontból. Igaz, a törvények a csapdázást és a kilövést írják elő.

 

Kb. most annyit tesz a dolog, hogy ha kertembe nap mint nap betéved egy cigánykölök, hívjam a rendőröket - gondosan megvárva amíg végez a kissrác - ahelyett, hogy egy karóval hazazavarnám már az első alkalommal. Ha minden apró dolgot a hatóságokra hárítunk, akkor nem marad idejük a komolyabbakra. Aztán majd 10 év múlva lehet sírdogálni, hogy Budapesten már csak a II. kerületben látni feketerigót. Onnan nézve valóban rózsás a mostani helyzet.

Előzmény: spiller35 (6210)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6250

Orvvadászat, vétség. 

Letöltendő (nem valószínű), felfüggesztett, pénzbírság, esetleg birói figyelmeztetés. Kb. ezek vannak. 

Előzmény: AlkoholPista (6249)
AlkoholPista Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6249

Engem a büntetés mértéke érdekelt eredetileg....

Előzmény: mastersergeant (6247)
AlkoholPista Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6248

Bocs, de én nem kívánom elriasztani a rigókat és társait, csak szarkákat. Vagy van szelektív kereplő? :))) Azal, hogy 100 méterrel odébb hajtom kb negyed órára, abba nem csak én hülyülnék bele, hanem a szomszédok is, továbbá mi a garancia, hogy 100 méterrel arrébb nem rabol ki egy fészket, stb?

Előzmény: Törölt nick (6211)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6247

Ezen a szarkás dolgon minek annyit rugózni? Itt úgy sem kapsz olyan biztatást, hogy lődd le őket...!

Előzmény: AlkoholPista (6246)
AlkoholPista Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6246

Valamit félreértettél, mert nem a szarkák pusztítási területe 200 nöl, hanem az én lehetőségeim korlátja ennyi.

 

Az egész kerületben szarkatúltengés van. Valahol olvastam, hogy 10 szarka / km2 is bőven elegendő lenne szaporulathoz, én a szomszédos félholdas bolgár kerben egik nap 17-et számoltam össze. Bementem a jegyzőhöz, hogy csináljanak már valamit, tövábbküldtek a környezetvédelmi osztályra, maj a tököm tudja hova, ahol közölték, hogy kivizsgálják a dolgot, ha fizetek 2200 Ft illetékbélyeget és viszakapom ha igazam lesz...

 

A szarkák elüldöztek már minden madárt. Még néhány balkáni gerlét látni ahogy üldözik. Rigó, cinke stb éneke már vagy 10 éve ismeretlen ezen kertvásrosi részen. A verebek eleve eltűntek már akkoriban. A szarkák nemhogy hajnali fél 5-kor kopácsolnak a rézpárkányon, így lehetetlen szellőztetni korai ébredés nélkül, szétcsípkedik az epret, kiforgatják a virágcserepek földjét, lecsapkodják a virágokat és az összes fenyőfán fészket rakó gerlét, anno rigót kifosztották. Úgy gondolom, hogy a többi, sokkal hasznosabb madárfajnak is jár a létjogosultság. Egy belvárosi embernek ezt hiába írom le, neki madár, madár.

Előzmény: exhighand (6203)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6245

...Véletlenül kezét lábát...! :-D

Előzmény: Törölt nick (6244)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6244

Vagy ha bejön, akkor te vadászol.... .-)

Előzmény: exhighand (6243)
exhighand Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6243

Az én körbekerített magánterületemen nem vadászhat senki, mert be sem jöhet.

Előzmény: spiller35 (6242)
spiller35 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6242

Nem!Magánterületen sem lőhetsz állatra úgyanis a te meg az én meg a harmadik ember magánterülete, az egy vadásztársaság területe ahol csak a társaság tagjai jogosultak vadászatra legyen az lakott vagy külterület.

Előzmény: Törölt nick (6211)
spiller35 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6241

A gázolajat nyomj rájuk mosógatószeres flakkonból,tuti hatás,de ha nem akkor futás!

Előzmény: exhighand (6238)
.psp Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6240

Ne gyujtogass :-)

 

Veszélyes.

 

Tök egyszerü rovarirtó Pl Chemotox , persze szélcsendes időben ( nem meggyújtva) ,

Előzmény: exhighand (6238)
exhighand Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6238

Darazsakra nem tud valaki használható módszert, mert a légpuska kissé macerás ugye.... 

.psp Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6237

a szomszéddal nem nekem van gondom sztem ezt elirtad.

Előzmény: dzogcsen (6229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!